GRANDIOZE SCHILDERIJEN VERKOOP MEER DAN 150 OLIEVERFSCHILDERIJEN TREMA'87 AROS wil in 1988 lokale omroep worden d'OudeEnghe Diverse 'gezondheidscursussen' bij Centrum voor Acupressuur 1 W ZEER LAGE PRIJZEN!!!!! ONTDEK ZELF DE PURE KLANK VAN KENWOOD KENWOOD I WOENSDAG 2i"0KTQBËrT5»7~ SOESTER COURANT PAGINA 23 Ziekenomroep zoekt vrijwilligers voor programmaraad Saskia en Serge bij nieuw evenement in 'De Soester Duinen' In Hilversums verzorgingstehuis Soesters werken mee aan themadagen over 'eten' Prijsvraag: naam voor sporthal Soesterberg Collectanten gezocht Krant niet ontvangen? cSdubbersfemom Voor een GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" f29,50 daqmenu fclO,- Nu ook 'aura-magnetiseren' Shiatsu: accupunctuur met de handen en niet met naalden 'Trema '87' vraagt vrijwilligers Alternatief investeringsplan PvdA Start verkoopactie poliopenningen Als hel aan de AROS ligt wordt de zieken k„- maanden een lokale omroep. De Algemene o.,,r over enkele per dag via de kabel uitzendingen verzortê i Omroep Soest wil dan vijl uur ether gaan, zodat iedereen H.l> 1 een later stadium moet dat via de ister KïvïïWVC moe df™ S de,AROS k» beluisteren. Mi- hij gesteld dat de lokale omroepA'S voo™aarde heeft AROS zal daarom de plaatselijke fusteHin,! gemeente moet zijn. De -"^'^bestuur "'talie hoe^TsSSS^SS^ genwoordigers te krijgen voor de programmaraad. Tijdens een informatie-avond kon Soest nog niet warm lopen voor de plannen van de AROS. Van de 140 uit genodigde instellingen stuurden slechts negen een afgezant om de uiteenzettin gen van het bestuur en de Organisatie Lokale Omroepen Nederland (OLON) aan te horen. De AROS kwam niet aan voldoende kandidaten (7 tot 12) voor de programmaraad, en hoopt nu via persoonlijke benadering vrijwilligers te vinden. Voorzitter J. Hofman van de AROS gelooft wel dat de omroep daar in slaagt omdat de AROS tot dusver al ruim zeventig adhesie-betuigingen kreeg uit de Soester samenleving. "De meeste groeperingen staan wel achter een lokale omroep. We hebben de ap paratuur om vijf uur per dag uit te zen den, en we hebben alleen nog kandida ten nodig. De programmaraad moet een brede afspiegeling zijn van de maat schappelijke, culturele en godsdiensti ge samenleving van Soest," aldus Hof man, die de opkomst van de info-avond in restaurant Darthuizen 'teleurstel lend' vond. Eindverantwoording Van de 35 uur, die de AROS straks in de lucht wil zijn, is 15 uur bestemd voor de zieken en bejaarden. In de resteren de twintig uur wil men actuele zaken in Soest aan de orde stellen. De program maraad beslist hoeveel tijd aan bepaal de onderwerpen mag worden besteed. Hiermee wil men een eerlijke verdeling tot stand brengen, waarin alle stromin gen tot hun recht komen. De medewer kers van de AROS zorgen voor de in houdelijke en technische productie van de programma's. Als zendgemachtigde houdt de AROS de eindverantwoor- ding. Dankzij een lening van 70.000 gulden met een gemeentelijke garantie heeft de AROS de benodigde apparatuur kun nen aanschaffen. Daarbij behoort ook de onlangs gekochte caravan (tweede hands), die gaat fungeren als mobiele studio. Dit bespaart de vrijwillige me dewerkers veel tijd. Het aantal mede werkers van 35 zal overigens flink moe ten worden uitgebreid omdat het an ders niet haalbaar is vijf uur per dag programma's op de radio te brengen. Het is de bedoeling dat de lokale om roep AROS wordt gesplitst in een ver eniging en een stichting. De stichting zal zorgdragen voor het beheer van de technische apparatuur, de vereniging vult de beschikbare tijd. Zodra de AROS voldoende faciliteiten heeft zal het aantal zenduren per dag worden uit gebreid. 'Absoluut' Voordat het zover is moet de minister van WVC zijn goedkeuring verlenen. Dat doet hij pas als het gemeentebe stuur van Soest hem kan meedelen dat de AROS representatief voor de bevol king van de gemeente is. Daarvoor zal de AROS dus een programmaraad moeten hebben, die bestaat uit verte genwoordigers van bijvoorbeeld wel zijn, sport, cultuur en de buitenlandse inwoners. Bij de start als lokale omroep zal de AROS alle mogelijke steun krij gen van de OLON, een landelijke orga nisatie die al 143 lokale omroepen op weg heeft geholpen. Om zo snel moge lijk te kunnen beginnen heeft het be stuur van de AROS de jaarvergadering naar voren gehaald. In januari 1988 zal de vergadering de door de instellingen en verenigingen naar voren geschoven vertegenwoordigers kiezen. De pro grammaraad wordt gekozen voor een periode van vier jaar. Voorzitter Hof man heeft zich niet laten ontmoedigen door de geringe opkomst bij de info- avond. "Het lukt absoluut," luidde vo rige week donderdag zijn commentaar. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Onder het motto "Aan tafel met...?" organiseert restaurant "De Soester Duinen" iedere laatste zondag van de maand een exclusief buffet-diner dan sant waarbij het publiek nader kennis kan maken met bekende Nederlandse artiesten. In een geanimeerde praatshow vertel len persoonlijkheden uit de wereld van show en amusement over hun le ven binnen en buiten het licht van de schijnwerpers. De show wordt gepresenteerd door de in dit vak sterk opkomende René Plemp. Man gewond bij val van steiger Bij bouwwerkzaamheden aan het Ha- zepad heeft zich vorige week een ar beidsongeval voorgedaan, waarbij een 57-jarige Baarnaar letsel opliep. De man viel van een steiger met een hoogte van anderhalve meter. Hij werd met rugklachten overgebracht naar zieken huis Maarschalksbos. Vernielingen op NS-station Soest Onbekenden hebben in het weekeinde vernielingen aangericht op het NS-sta- tion Soest. Omwonenden waarschuw den de politie, die in de omgeving op zoek ging naar de daders. Dat had ech ter geen resultaat. Op het station bleken een aantal ruiten van een wachthuisje kapot te zijn gemaakt. Bromfietster gewond bij aanrijding Een 16-jarige bromfietster uit Soest is vorige week gewond geraakt bij een aanrijding op het kruispunt Vmken- weg/Schrikslaan. Ze gaf geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 27-ja- rige vrouw uit Houten. Bij de botsing kwam ze ten val. Ze moest per ambu lance met onbekend letsel naar Zonne gloren worden overgebracht. KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Deze voormalige musicus uit grote theater- en omroepprodukties verzorg de reeds talloze shows, talentenjachten en bedrijfspresentaties en had inmid dels een eigen programma in het theater "De Suikerhof' in Amsterdam alwaar hij gasten ontving als Ted de Braak, Jos Brink, Pleuni Touw en Frans van Dus- schoten. In restaurant De Soester Duinen wordt de show muzikaal ondersteund door het Skyray Trio van Ab Meester met als pianist-entertainer Piet Daalhuisen. Dit trio, dat naast uitstekend swingend dansmuziek en artiestenbegeleiding ook met de improvisaties en imitaties a la Victor Borge van entertainer Piet Daalhuisen veel succes oogst, staat borg voor amusement van hoog niveau. Na de uiterst geslaagde eerste show met Marco Bakker treden op zondag 25 ok tober aanstaande Saskia en Serge op. De aanvang is om 18.00 uur. Restaurant De Soester Duinen is geves tigd aan de Soesterbergsestraat 108 in Soestduinen. De prijs bedraagt f 62,50 per couvert. Directeur en initiatiefnemer Fred Klinkhamer biedt de gasten daarbij een gratis welkomstdrank aan. Uiteraard is avondkleding niet ver plicht maar gezien de sfeer en ambiance is wél de mogelijkheid aanwezig om weer eens stijlvol gekleed "Aan tafel met...?" te gaan. In het Hilversumse verzorgingstehuis "De Boomberg" worden deze maand een aantal themadagen georganiseerd over voeding in het algemeen en in een grote instelling in het bijzonder. Het motto is: "Eten en wat daarbij komt kijken". Aan het evenement werken drie inwoners van Soest mee. Dat is o.m. mevrouw Jeanne Bruin- Ruigrok, die als oprichtster van de Koksopleidingen tot 1984 vanuit Soest gestalte heeft gegeven aan de cursussen "instellingskok" en "dieetkok". Zij ver leende o.m. medewerking aan het uit gebreide programma- en informatie blad ter gelegenheid van de themada gen. Verder is de Soester kunstschilderes Cora Ortlep betrokken bij het evene ment. Zij presenteert op 28 oktober (de laatste van de drie themadagen) haar schilderkunst, waarbij ze gebruik maakt van een voedingsmiddel bij uitstek: eie ren, die overigens een kewetsbaar basis materiaal vormen. Tenslotte is ook de bekende Soester kunstschilder Lambertus v.d. Kooij op deze dag present met enkele schilderij en uit zijn collectie. Die hebben alle maal betrekking op het thema "voe ding". Van de Kooij vervaardigde spe ciaal een schilderij voor deze dagen, met als titel: "Het leven is goed bij de Boom(en de)berg"De expositie is ove rigens ook nu al te bezichtigen. Op 28 oktober is er verder een veelom vattend programma, met o.m. presen taties van apparatuur, beroepen, bedrij ven, kunst, video en film, etc. Belangstellenden uit de regio, die geïn teresseerd zijn in de voeding in een in stellingskeuken en in het bijzonder in het beroep van kok, of speciale belang stelling hebben voor de getoonde kunstvormen, zijn deze dag van harte welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. De Boomberg staat aan de Vaartweg 42 in Hilversum. De nieuwe sporthal in Soesterberg zal begin volgende maand in gebruik worden genomen. Naar verwachting zal de hal vanaf 7 november beschik baar zijn voor de sportbeoefening. De nieuwe hal heeft echter nog geen naam, en vandaar dat de Sportstich ting suggesties vanuit de bevolking daarvoor op prijs stelt. De naam die uiteindelijk gekozen zal worden is goed voor een prijs. Wie suggesties heeft dient deze vóór 1 november a.s. in te zenden aan de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest, Steenhoffstraat 6, 3764 BL Soest. voor diabetes-collecte 9 -15 november Evenals in vorige jaren wordt binnenkort tijdens de Nationale Diabetes- week, weer een landelijke huis-aan-huis-coUecte gehouden voor het D.abe- tes Fonds Nederlands. Diabetes is de wetenschappelijke naam vcoor wat in de volksmond "suikerziekte" wordt genoemd. Het Diabetes Fonds Nederland financiert met de opbrengst van de collecte het wetenschappelijk onderzoek en voorlichtingsprojecten. De medische weten schap is inmiddels ver gevorderd. Een "suikerpatiënt is daardoor met meer, zoah vroeger ten dodl opgeschreven. Maar er moet nog veel meer worden bereikt dI landelijke collecte bracht vorig jaar ruim 2,3 miljoen gulden op. De afdeling Soest van de Diabetesvereniging beschikt over te weinig "mens- kracht" óm de huis-aan-huiscollecte in heel Soest goed te laten verlopen Daarvoor zijn ca. 80 vrijwilligers nodig. Momenteel heeft zich nog met de helft De afdeling dóeódan ook een dringend beroep op de bevolking van Soest om ue ataeting aoei uaii hojansriike collecte te doen slagen. Men kan zich ^Ó^.eSytïmrvafHe8óSeerge„, Weegbrees,raa, 309, tel. 22433 ('s avonds). Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Vernielingen aan auto Onbekenden hebben in het weekeinde aan de Ereprijsstraat vernielingen aan gericht aan een auto. Ze duwden de wa gen achteruit, nadat ze in het interieur al enkele schakelaars kapot hadden ge maakt, tegen de caravan van een andere eigenaar aan. De trekstang daarvan be schadigde de achterbumper van de au to. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 BAR EETCAFE Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Uitlui 'fsorvi't. Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend \Jbehalve op zaterdag en zondag) Ook diners a la Carte M Beleef het mee! m een gezellig g BITTER-UURTJEi «vanaf 17.°°uur 0 Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 tevens geschikt voor partijen tot 40 personen dc Kelc week qeopend Het Centrum voor Acupressuur van Hester Mellema, gevestigd aan de Os- sendamweg 33 in Soest, biedt ook in het komende seizoen een aantal cur sussen die gericht zijn op de bevorde ring van de gezondheid. Het centrum was al bekend door de cursussen acu pressuur, "Touch for Health", Toetre- flexzone-metamorfose-massage en Edu-kinesiologie. Daaraan is nu de cursus "aura-magnetiseren" toege voegd. De voetreflexzone-therapie is een tech niek, waarbij wordt uitgegaan van het feit dat het menselijk lichaam in zekere zin wordt weerspiegeld in de voet. De verschillende lichaamsdelen en orga nen zijn op bepaalde plekken van de voet terug te vinden en door massage daarvan is het mogelijk die delen en or ganen te beïnvloeden, ze te stimuleren of juist tot rust te brengen. "Touch for Health" is een preventieve techniek die zich bedient van de ener giestromen door het menselijk lichaam. Daarin staat de wervelkolom centraal, waaraan het lichaam als het ware is "aangebouwd",- en de verschillen in spierspanning tussen de aangehechte li chaamsdelen. Van belang is dat deze spanning in balans is. De leek kan zich in de cursus een aantal basistechnieken eigen maken om deze spanningen beter te verdelen en zodoende allerlei "vage" klachten op te heffen. Edu-kinesiologie-is een cursus, gericht op de bestrijding van leermoeilijkheden en "woordblindheid", in een combina tie van bewegingsleer en leertheorieën. Daardoor kan het leren worden verge makkelijkt en worden onzekerheden in het groeiproces weggenomen. Niet al leen kinderen, ook volwassenen kun nen baat hebben bij deze cursus, met name als het gaat om slechte concentra tie en problemen met lezen, schrijven en rekenen. Leermoeilijkheden zijn geen ziekte, maar een kwestie van "kortslui ting" in het communicatie-netwerk van de hersenen. De kwaliteit van het leren (en het leven) neemt toe door deze blokkades op te heffen. De cursus "aura-magnetiseren" baseert zich op de bij ieder mens voelbare uit straling, die men als warmte ervaart als men bijvoorbeeld zijn hand naar ie mand uitstrekt. De magnetiseur voelt deze warmte heel duidelijk en merkt eventuele spanningen of blokkades aan extra warmte of koude. Met "auro- magnetiseren" kan men het evenwicht in lichaam en geest weer herstellen, zo dat de mens weer optimaal kan functio neren. Magnetiseren helpt zowel bij een geestelijke als een lichamelijke "onba-r lans", bij o.m. chronische kwalen, aller gieën, overspannenheid, ontstekingen, etc. Wie belangstelling heeft voor deze cur sussen kan kontakt opnemen met het Centrum voor Acupressuur, Ossen- damweg 33, tel. 18137. Gebouw „De Open Hof", Veenbesstraat, Soest van jonge kunstenaars uit diverse landen. Prachtige landschappen, zeegezichten, stillevens en bloemen. Vrijdag 23 oktober van 16.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 24 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. Sinds kort is mevrouw Joldersma ge vestigd aan de Koninginnelaan in Soest. Ze is Shiatsu-therapeute. Shiat su is een manuele techniek, die afkom stig is uit Japan.Bij de behandeling worden de duimen en de handpalmen gebruikt om druk uit te oefenen op be paalde plaatsen. Op die manier kun nen ontregelingen in het lichaam wor den opgeheven en de gezondheid her steld. Shiatsu vertoont veel overeenkomsten met accupunctuur, maar er worden geen naalden gebruikt. Mevrouw Jol dersma gebruikt haar duimen en hand palmen. Daarmee kunnen tal van klachten, zoals hoofdpijn, benauwd heid, allergie, astma, darmproblemen en een verkeerde bloeddruk worden opgeheven. Ieder menselijk lichaam heeft veel ener giebronnen, die zich via vitale zenuwk nooppunten een weg banen. Elk li chaam telt ongeveer 365 van die pun ten. Als één van die punten of tsubo's niet in orde is, wordt de stroming van de energie geblokkeerd. Een mens voelt zich ellendiger naarmate er meer tsu bo's niet naar behoren functioneren. Er zijn mensen die niet willen worden aangeraakt. Voor hen heeft mevrouw Joldersma een andere methode: touch for health. Ook kan en mag ze voetre flexzone toepassen. Het draait hierbij om massage van de huid onder de voe ten, de tenen en de enkels. De natuurlij ke genezing kan door deze methode worden geactiveerd. Mevrouw Joldersma is begonnen als pedicure/chiropediste. Toen ze in aan raking kwam met tal van klachten bij haar patiënten, besloot ze op zoek te gaan naar afdoende therapieën. Ze is ervan overtuigd dat de verschillende methoden bijdragen tot genezing. "Het aantal behandelingen hangt af van de aard van de klacht en de patiënt. Som migen hebben aan één behandeling ge noeg, anderen moeten soms terug ko men. Het hangt er ook van af of de klachten chronisch of acuut zijn," zegt mevrouw Joldersma. Voor meer infor matie kan men bij haar terecht aan de Koninginnelaan, tel. 11811 (tussen 8.00 en 9.00 uur 's ochtends). Telefoon-antenne gestolen Een 35-jarige Soester deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een PTT-telefoon-antenne. Onbeken den hadden het voorwerp - een zgn. kleefmodel - weggenomen van het dak van zijn auto, die geparkeerd stond aan de Johannes Poststraat. De verbin dingsdraad bleek te zijn doorgeknipt. (f -avf A Het gaat erg goed met Trema '87, het nieuwe gemeentelijke centrum voor basiseducatie, waar onderwijs en vor ming wordt gegeven aan volwassenen. Mensen, die weinig opleiding hebben genoten en hieraan iets willen verbete ren, vormen de doelgroep. De meeste lessen worden gegeven in het gebouw aan de Klaarwaterweg 5, waar sinds kort de toegang is aangepast voor rolstoelhouders. Er is nu letterlijk en figuurlijk een lage drempel. Sinds het zelfstandig functioneren van "Trema '87", augustus dit jaar, telt de instelling het hoogste aantal cursisten vanaf het moment, dat het Soester Pro ject alfabetisering en educatieve activi teiten in 1981 startte. Na de herfst vakantie wordt zelfs een extra lesgroep Nederlands voor buitenlanders gefor meerd en dreigt er een wachtlijst te ont staan voor de buitenlanders. In de les- groepen voor de Nederlanders is nog enige ruimte. Er wordt lesgegeven op verschillende niveaus. Toch zijn binnen deze niveau groepen nog grote verschillen in luiste ren, spreken, lezen en schrijven van de cursisten. Een gedeelte van de les wordt daarom in kleine groepjes gewerkt, waarbij vrijwilligers, de docenten (edu catieve werkers) kunnen assisteren. Vrijwilligers moeten redelijk geschoold zijn. Indien zij ervaring hebben in het onder wijs of vormingswerk is dat een zeer plezierige bijkomstigheid. Wat de hulp aan de buitenlandse cursis ten betreft moeten de vrijwilligers open staan voor de cultuur van de landen van herkomst van deze cursisten. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij de directeur van "Trema '87", mevrouw Henny Visser-Dumoulin, die iedere donderdagmorgen van 9.00 uur tot 12.00 uur spreekuur houdt aan de Klaarwaterweg 5. Telefonisch is zij te bereiken via nummer 25771 of 14283 (privé). De nieuwe serie Midi-sets van Kenwood: M-31, M-51, M-71 en M-91. Vervaardigd volgens de modernste methodieken en voorzien van talrijke technische hoogstandjes. Met volledige afstandsbediening (M-71, M-91). Keuze uit vele opties. Kenwood laat zich niet vergelijken. Ot het zou met de natuur moeten zijn. Ontdek de pure klank van Kenwood bij: De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15, Soest -ZUIVER ALS DE NATUUR Kees Boerkoel wil aan sportwensen tegemoet komen De PvdA-fractie in Soest heeft een al ternatief investeringsplan opgesteld voor de sport. Via een aantal ombui gingen in het voorstel van het College ziet Kees Boerkoel mogelijkheden om meer aan de wensen van de sportclubs tegemoet te komen. De sport heeft forse kritiek op de manier waarop B. en W. de komende vier jaar 953.000 gulden willen investeren. Volgend jaar wil het College 120.000 gulden uittrekken voor onder meer de renovatie van het honkbalveld (65 mil le) en een half verhard veld (20 mille) bij s.o. Soest, een face-lift van de vloer in de sportzaal van C-drie (25 mille) en de aanschaf van een schrob/zuigmachi- ne voor C-drie (10 mille). Volgens Kees Boerkoel zijn de investe ringen in C-drie niet nodig, omdat er in Soest een sporthal bijkomt en de zaal in C-drie dan niet meer wordt gebruikt. De renovatie van de velden bij s.o. Soest zijn in de ogen van het PvdA- raadslid evenmin noodzakelijk. De werkzaamheden aan het halfverharde veld kunnen wat hem betreft worden overgeheveld naar 1991, wanneer de oefenhoek van de voetbalclub wordt vervangen door een volwaardig speel veld. De grootste ombuiging, die Boerkoel heeft bedacht, is het niet laten doorgaan van de uitbreiding van diverse accom modaties. "Bij navraag bleek dit De Bunt te betreffen. Dat is mijns inziens niet nodig gezien de investering voor de nieuwe sporthal," schrijft hij aan het be stuur van de sportstichting. Hierdoor zou een bedrag van twee ton vrijkomen. Boerkoel houdt dan in totaal 320.000 gulden over. Hij wil die gebruiken voor de renovatie van de tennisbanen van LTC aan de Schrikslaan en LTV Soes terberg aan de Kerklaan. B. en W. wil len daarvoor pas in 1991 een investe ring van 218.000 gulden doen, terwijl de sportstichting van oordeel is dat de toplagen zo spoedig mogelijk worden moeten verbeterd. Boerkoel is zich ervan bewust dat zijn voorstel ook niet voor honderd procent aansluit bij de wensen van de sport clubs, maar hij denkt daar in elk geval dichter bij te zitten dan het College met haar huidige plannen. Hij heeft het be stuur van de sportstichting verzocht zijn investeringslijst te bespreken met de clubs, zodat misschien nog voor 26 ok tober een bijstelling van het College plan kan plaatsvinden. Op die dag ver gadert de raadscommissie ruimtelijke ordening en sport over de investerings lijst. Op woensdag 14 oktober is op de In donesische ambassade in Den Haagde eerste zilveren penning uitgereikt aan de ambassadeur van Indonesië, de heer M. Romley. De rotary clubs in Baarn en Soest hebben hiermee het startsein gegeven voor de verkoop van bronzen en zilveren penningen buiten de 320 rotary clubs door het hele land. De penning die speciaal geslagen is in het kader van de aktie "Polio de wereld uit" werd overhandigd door de twee polio-commissarissen uit Baarn en Soest, de heren C. Stork en J. Stam en de Soester architekt H.H. van Zeeland als voorzitter community service. Te vens waren aanwezig de hoofden van de politieke en culturele afdelingen, de he ren Soewachjoe en Suharno. Na de herfstvakantie vanaf 26 oktober is de penning te bezichten in de vitrines van onder andere de banken in Baarn en Soest, en kunnen daar besteld wor den. Bij de banken liggen folders met meer informatie. Bij tijdige bestelling- worden de penningen, waarvan slechts een beperkte oplage aangemaakt is, voor sinterklaas of de feestdagen afge leverd. Gebleken is dat de meeste be langstelling uitgaat naar de bronzen en zilveren penning (eventueel als collier) maar op verzoek worden ook gouden uitvoeringen verzorgd. Voor nadere informatie kan men met bovengenoemde personen kontakt op nemen. In de week van 19 tot en met 23 oktober zal door de beide rotary clubs tevens ge- kollecteerd worden in Eemnes. De bei de clubs streven ernaar door allerlei ak- ties tenminste f 60.000,- in te zamelen. Landelijk is het streefbedrag f 15.000.000,-.

Soester Courant | 1987 | | pagina 23