Kodak <f Express ^flk x UUR Jeugd EHBO Soest vierde 60-jarig bestaan FOTOSERVICE IN SOEST van oosten totografie Pijnenburgcross op 25 oktober WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 26 Krant niet ontvangen? handbal smeeing/bdc seizoenkaart 17 wedstrijden f25.- m.m.v. auto smeeing SCRABBLE Goede beurt King's Road Riders FIETSCROSS Heren Smeeing/BDC winnen van AMC HANDBAL Red Stars heren nog ongeslagen BASKETBAL Duinkikkers: goed debuut in E-klasse ZWEMMEN/ WATERPOLO Volleyballers SoVoCo-Stam op winst VOLLEYBAL ATLETIEK Pijnenburgers in zware dijkloop Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt Zwak optreden van Shotteams TAFELTENNIS Selby en Inside delen de punten BADMINTON Drukke schaakavond in zaal Credo SCHAKEN Vooruitlopend op het moment dat de afd. Soest van de Kon.Ned.Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken op 27 oktober haar 60-jarig bestaan herdenkt, heeft de jeugd-afdeiing zaterdag j.1. reeds feest gevierd. Het werd een smulpartij met nieuwe T-shirts en een sjoelba kwedstrijd waaraan iedereen zeer veel plezier beleefde. Om 14.00 uur heette voorzitter H. Smit de jeugd welkom, en in het bijzonder het oudste en erelid mevrouw M. van Herwaarden (58 jaar lid), die een bloe menhulde in ontvangst nam van het jongste lid van de afdeling Rob Meyer. Ook Joost Böggeman had iets aan te bieden en met een keurig toespraakje overhandigde hij de voorzitter namens alle jeugdigen een geschenk in de vorm van een droogbloemstukje dat was ver pakt in een gegraveerde glazen stolp. Mevrouw van Herwaarden zei trots te zijn op de zo bloeiende jeugd-afdeling van haar Soester EHBO. Zij hoopte dat alle aanwezige jeugdleden nog vele ja ren hun beste beentje zoudenblijven voorzetten en zij sprak de wens uit dat allen eens bij de grote EHBO zouden gaan behoren. Als blijk van haar grote genegenheid voor de EHBO in het algemeen en de jeugd EHBO-ers in het bijzonder bood zij de verzamelde jeugd een geelT-shirt aan met blauwe opdruk van het beken de EHBO-embleem met op de rug de tekst "Jeugd EHBO Soest". Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Donderdag is de vierde competitieron de van de Soester Scrabble Club De Van Dalen gespeeld. Er werd liefst zes tien maal een competitiewedstrijd ge speeld, waarbij deze keer Dieuwke Vastenburg twee zeer verschillende ge zichten liet zien. Speelde zij deze avond twee rondes, wegens afwezigheid gedu rende enkele weken, dan bleek, dat zij dat beter niet had kunnen doen. In de eerste ronde haalde zij nog het respec tabele aantal van 520 punten. In de tweede ronde ging zij onderuit tegen Jan Danvers, door "slechts" 448 puntn te scoren. Jan gebruikte de gelegenheid om voor de eerste keer boven de 500 punten uit te komen met een score van 539 punten. Hetzelfde presteerden ook Renske Druijff met exact 500 punten en Klaas Keuter met 620 punten. Trudy blijft rustig doorgaan met hoog te eindi gen. Dit keer waren er 517 punten voor haar weggelegd. De uitslagen van donderdag j.1.: A. Luttik - Mw. Epskamp 240-250 Mw. Nijhuis - Mw. Verhoeff 239-269 Mw. van Asselt - Mw. van der Werff 183-257 Th. van den Berg - R. de Groot339-482 Mw. Gerth - T. van Egdom 344-366 H. Danvers - J. van Zijtveld 406-393 D. Vastenburg - A. Nuijssink 520-395 W. Bouman - T. Danvers 301-517 J. Danvers - R. Druijff 416-500 Mw. de Smidt - H. Reichenberger 302-358 W. Witkamp - P. Olijslager 358-329 M. Klute - K. Keuter 337-396 T. van de veer - M. Boom 366-257 J. Danvers - D. Vastenburg 539-448 H. Reichenberger - R. de Groot 470-477 K. Keuter - A. Nuijssink 620-448 De prijs van de week, deze keer een fraai boek, ging naar Klaas Keuter, die het presteerde ®m het dichtst bij het ge vraagde aantaf van 600 punten te sco ren. Donderdag wordt de vijfde ronde gespeeld in het dienstencentrum Hons- bergen. De aanvang is half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon. Het belang van een gedegen opleiding van de jeugd EHBO-ers onderstreepte mevrouw Van Herwaarden door met een dankwoord aan alle jeugdleidsters en helpers een roos aan te bieden. Daarna werden, onder leiding van de instructrices en bestuursleden de zeven sjoelbakken bestormd, waar fanatiek werd gestreden om de meeste punten, want dat leverde per sjoelbak een prijs winnaar op, die na afloop een originele badhanddoek, geweven in de EHBO kleuren, overhandigd kreeg. De niet- winnaars ontvingen een EHBO-ball- pen. Foto: Goos van der Wilt. Getooid in de EHBO T-shirts werd daarna een groepsfoto gemaakt waarbij de ruim tachtigjarige "Rie" van Her waarden door de jeugdleden in hun midden werd genomen. Tegen het einde van de feestmiddag toog het gehele gezelschap naar de pan- nekoekenboerderij De Smickel, waar aan lange tafels iedereen zijn eigen pan- nekoek mocht versieren naar eigen smaak. Dat tot slot ook het ijsje door menigeen met de zoetigheden werd op getuigd laat zich denken. Soesterbergsestraat 57. Winkelcentrum SoestZuid. tel 02155-13109 De King's Road Riders maakten zon dag op de splinternieuwe baan van de Sprinters in Hilversum een goede beurt. Zij sleepten maar liefst acht prijzen in de wacht. Het was nog even wennen aan de baan, die ook nog niet helemaal uit gehard was: soms was het meer ploegen dan rijden. Ook in het Brabantse Gel drop waren Soester crossers in actie, want daar gaf de top van de club acte de presence bij de AMEV superbowl ge combineerd met de finale van de junio rencup. In de eigen klase, waarin tegen leeftijd genoten gestreden wordt, gingen Den nis Krol en Sagar van Dijk met een eer ste respectievelijk een derde prijs naar huis. Patrick van Lemel, Mare de Schif- fart en Raymond van Lemel verzeker den zich van een tweede prijs. Expert Robin van der Wolk zet er in zijn kast wel een eerste prijs bij. De Open klasse, waarin alles van dezelfde leeftijd tegen elkaar uitkomt, leverde minder presta ties op. Alleen Dennis, die in de finale één werd, en Sagar, die in dezelfde race derde was, vertrokken met een prijs. Rudy Krol haalde nog een halve finale, Robin van de Wolk, die in de halve fina le nog als eerste over de finish reed, kwam in de finale niet verder dan een vierde plaats. In Geldrop, waar de kersverse experts in het strijdperk traden met hun colle ga-debutanten uit heel Nederland, le verde Erwin Marsé - de enige Soester die dit jaar hogerop komt - een opmer kelijke prestatie door winnaar te wor den in de B-finale. Dat wil zeggen dat hij de beste was van iedereen die niet in de finale kon komen. Bij de andere races om de AMEV-su- perbowl, bereikte de Soester expert Gabi Walet de halve finale. Sancho Kers werd in de manches uitgescha keld. Op een op dezelfde baan verreden voorwedstrijd kwam expert Öijan Kers in de finale terecht. Toine Marsé pres teerde het om in de manches drie keer zevende te worden. Dames spelen gelijk De zaalseiectie-teams van Smeeing/ BDC speelden afgelopen zondag hun eerste competitiewedstrijden en deden dat niet onverdienstelijk. De dames speelden gelijk (7-7) tegen het Am sterdamse AMC/Niloc. De heren wonnen afgetekend van AMC/Niloc. (18-11). De naar de tweede divisie gedegradeer de Soesters troffen in Amsterdam een meer dan gemotiveerde tegenstander. Vorig seizoen gepromoveerd, trok AMC/Niloc in Amsterdam fel van leer. In een geweldig openingsoffensief werd binnen negen minuten een 4-1 voor sprong opgebouwd. Remy Grob, aan voerder van Smeeing/BDC, nam zelf het initiatief om BDC aan te zetten tot meer geconcentreerd spel. Twee fraaie doelpunten vanuit de middenopbouw en een gescoorde penalty door Arjan Roest brachten de beide teams weer op gelijke hoogte. (4-4). Vanaf dat mo ment trok BDC het initiatief volledig naar zich toe. Nog net voor rust nam BDC een7-6 voorsprong. Aanvallende uitblinker was Arjan Roest, terwijl de debuterende doelverdediger Mare Ver maak een zeer betrouwbare sluitpost in de verdediging bleek te zijn. Roest voegde, naast de drie doelpunten in de eerste helft er nog vier aan toe, waar door hij de onbetwiste topscorer van de wedstrijd werd. AMC/Niloc moest in die tweede perio de diverse malen aan de noodrem trek ken, hetgeen veelvuldig met tijdstraffen door de scheidsrechters werd beloond. Smeeing/BDC maakte er dankbaar ge bruik van en via een 12-8 stand in de 45 minuut, werd uiteindelijk het verschil op zeven doelpunten bepaald. (18-11). Dames Het werd een 7-7 puntendeling in een wedstrijd die gekenmerkt werd door penalties. Maar liefst achtmaal wezen de goed leidende scheidsrechters naar de penaltystip. Vijfmaal gebeurde dat in het voordeel van Smeeing/BDC. Vier van de vijf strafworpen werden omgezet in doelpunten. Smeeing/BDC wist aanvankelijk een 3-1 voorsprong op te bouwen via Leon- tien Jansen, de nieuwkomer, die met haar specialiteit het sprongschot vanuit de tweede lijn scoorde. Anke Pronk te- kende het tweede doelpunt vanuit de hoek aan en Bea van den Berg verzil verde de eerste strafworp. Vervolgens was het de beurt aan Niloc die de achterstand nog net voor rust wist om te zetten in een 4-3 voorsprong. In de tweede periode bleef de strijd ge lijk opgaan. Anita Greefhorst, de doel- verdedigster bewees haar klasse, door direct na het fluitsignaal een penalty te stoppen. Acht minuten voor tijd waren beide partijen op gelijke hoogte geko men. (5-5). In de slotfase, waarin Ada Pronk tweemaal een penalty verzilver de, lukte het BDC via een strafworp van Ria van Duuren een 7-6 voorsprong te nemen. Helaas voor Smeeing/BDC kon dit niet worden geconsolideerd. Een verdédigingsfout leverde Niloc in de laatste minuut een penalty op. 7-7. Jeugd :Het tweede meisjes-junioren team ver loor in Utrecht met 14-12 van UDVS. Opvallend in deze wedstrijd was dat in de eerste periode de meisjes totaal on der de voet werden gelopen. In de twee de helft na een 7-2 achterstand werd aan een geweldige inhaalrace begon nen. Via een aanvankelijke 10-3 achter stand kroop BDC snel dichterbij. Melis se Magito en Renate van Halen brach ten de achterstand terug tot 11-8. Jam mer genoeg ontbrak de tijd om UDSV nog te achterhalen, ondanks een fel slotoffensief van de meisjes van trainer/ coach Diny van de Heiden. Senioren Heren 1 - AMC/Niloc 18-11. Heren 2 - AAV 10-17. Dames 1 - AMC/Niloc 7-7. Dames 2 - BHC 8-4. Dames 3 - Amersfoort 8-8. Jongens Pupillen - Nijenrodes 6-10. Aspiranten 1 - UDSV 22-9. Junioren - Attila 12-9. Meisjes Pupillen - Celeritas 7-28. Aspiranten 1 - Limvio 7-9. Aspiranten 2 - SDO 13-4. Junioren 2 - UDSV 12-14. Welpen A - BHC 11-1. Welpen B - For tissimo 6-2. Het gaat goed met de heren van Red Stars. Het werkbasketbal van het jeug dige team werpt to dusver louter vruchten af en dat moest ook ASV Vianen aan den lijve ondervinden. De koploper werd door Red Stars het eer ste verlies toegebracht. Red Stars be zegelde de topper met een 62-58 zege. De manier waarop dat gebeurde dwong bij vriend en vijand respect af. De derde overwinning in evenveel wed strijden werd ingeleid door Peter Reg- terschot en Arend Kok. Het tweetal, dat de helft van de Soester productie verzorgde, zette Red Stars op 14-4 en liet ASV-coach Hofstede in een time- out vluchten. Die taktische onderbre king zou geen effect hebben. ASV leed voortdurend balverlies, omdat die 'rot- jongens' van Red Stars opnieuw zeer gretig voor de dag kwamen. ASV kon aanvankelijk amper tot een geslaagde aanvalsopzet komen. De tot dan onge slagen koploper sprokkelde slechts punten bijeen van afstand, terwijl Red Stars zich naar hartelust te goed kon doen aan kansrijke situaties onder het bord. Reboundkracht De felle persoonlijke verdediging had wel als gevolg dat andermaal veel spe lers in de foutenlast raakten. Aanvoer der Wilco Beijer kreeg in de zesde mi nuut al zijn vierde fout, en was daarna nauwelijks inzetbaar. Peter Regter- schot, topscorer met 18 punten, Ad de Waard en Peter Broek konden wat dat betreft ook nog niet terugkijken op een volledig geslaagde wedstrijd. Ze liepen na de rust binnen enkele minuten tegen vijf fouten aan. Met name het verlies van Regterschot kwam hard aan bij Red Stars. Het moest veel reboundkracht inleveren, en zag een prachtig opge bouwde voorsprong van 56-41 bijna verloren gaan. In de laatste tien minu ten scoorde Red Stars niet meer dan zes punten. ASV kwam met nog twee mi nuten te gaan terug tot 61-58, hetgeen de gasten vooral te danken hadden aan topscorer Hofstede (26 punten), guard Bob van den Heuvel beleefde een moei lijke avond aan zijn tegenspeler, maar loodste zijn team in aanvallend opzicht naar de zege door onder meer de laatste 120 seconden op balbezit te spelen. Die opzet slaagde in een spannende slotfa se. Arend Kok, de lieveling van het pu bliek, bepaalde met een vrije worp de eindstand op 62-58. Red Stars zette daarmee de positieve lijn voort. De ploeg van Rinus Valk staat nu nog twee punten achter op ASV, maar ze heeft ook twee duels minder afgewerkt. Arie van Noort Een ander belangrijk duel was dat tus sen het vijfde en het zesde herenteam van Red Stars. Het zesde ging ongesla gen aan de leiding, op twee punten ach terstand gevolgd door heren 5. Het ver loop van het roodwitte onderonsje had een totaal ander beeld als waar reke ning mee was gehouden. De niet afla tende inzet van het vijfde en de bijna apathische vertoning van het zesde de den de krachtsverschillen tussen beide teams verbloemen. Met name Ron Vlaswinkel hield het vijfde lang in de ra ce. Al stond het zesde vrijwel continue op voorsprong, echt afstand nemen konden ze niet van hun sporthalvoor- deurdelers. Topscorer Arie van Noort zette in de tweede helft het vijfde voor de eerste keer op voorsprong. Na 38 minuten was het nog 60-60, maar het zesde sloeg aan het eind toch nog toe (67-62), zodat het in de race blijft voor het kampioenschap. Uitslagen: Heren 1 - ASV 62-58; heren 5 - heren 6 62-67; dames 2 - Quick Runners 14- 39; JA1 - Sparta 58-59; JB1 - Quick Runners 67-52; JC1 - Keizer Otto 25- 64; MA1 - Shooters 27-45; MB1 - Dunckers 47-39; Welpen - Bourgondië 20-34. De wedstrijdploeg van de Duinkikkers heeft zondag 11 oktober in Vleuten de eerste wedstrijd in de nieuwe competi tie gezwommen. Na de promotie in het vorig seizoen, was de ploeg sinds half augustus weer in training. Tijdens deze trainingsperiode is de ploeg ook 1 weekend in trainingskamp geweest in het Nationaaal Sportcentrum Papen dal. Tijdens dit weekend bleek al bij een zwemwedstrijd, dat de ploeg weer in vorm begint te komen. Deze vorm was er ook bij de eerste competitiewed strijd, waarin prima werd gepresteerd en veel persoonlijke records werden ge zwommen. Veel zwemmers moesten ook een 200 meter zwemmen, en deden dit met goede resultaten. De uitslagen waren: 100 meter vrije slag: Een officieel persoonlijk record voor: Sonja Pappot 1.12.6, Marja de Zoete 1.08.7. Willy Ruitenbeek 1.07.9. 200 meter vrije slag: Deze afstand werd goed gezwommen door bijna iedereén. Dit had tot gevolg, dat er veel officiële persoonlijke re cords werden gezwommen. René v. Walsem 2.15.2. Frits Wibbelink 2.09.3. Steven Uyland 2.15.7. Bastiaan Mars man 2.55.8. Caspar Arnold 2.57.0. Ro nald v. Ophoven 3.06.3. 100 meter rug slag: Hier behaalden de volgende zwemmers een officieel persoonlijk record. Ro nald v. Ophoven 1.37.2, Xander Bre- mer 1.17.1, Bas v<. Dorresteyn 1.19.1, Antonio v.d. Hengel 1.19.2, Caspar Arnold 1.28.3 en Willy Ruitenbeek 1.20.7. 100 meter schoolslag: Een nieuw record was er voor Bastiaan Marsman 1.387.1, Lisette Elsinga 1.38.4, Nicoline de Zoet 1.29.3, Jeani- ne Pothuizen 1.46.2 en Manon Blijle- ven 1.34.6. 200 meter schoolslag: Deze afstand, die door de meeste zwemmers niet eerder op een wedstrijd was gezwommen, ging prima. De nieu we officiële tijden waren: Bas Dorres teyn 3.02.6, Marco Brons 3.12.0, Se- bastian Borsje 3.14.2, Nicoline de Zoe te 3.11.8, Willy Ruitenbeek 3.24.2, Manon Bhjleven 3.23.8. 100 meter vlinderslag: Dit zware nummer werd door 4 heren gezwommen die door een goede inzet tot een verbetering van hun officiële persoonlijke records kwamen: Frits Wibbelink 1.06.8, Axel de Zoete 1.10.9, René v. Walsem 1.21.6. 200 meter wisselslag: Een gevarieerd onderdeel van het pro gramma, waarbij er van iedere slag 50 meter moet worden gezwommen. Goede tijden en verbetering van offi ciële persoonlijke records waren het ge volg van een prima inzet. De tijden wa ren: Sonja Pappot 3.04.8, Mariska Brienen 3.10.2, Annuska v. Drie 3.01.8, Anoushka Spelbos 3.19.7, Marja de Zoete 2.52.2. Tenslotte werden er nog 2 estafettes ge zwommen. Op de 4 x 100 m vrije slag behaalden Sonja, Mariska, Annuska en Maija een verdiende le plaats in een tijd van 4.58.2. Na een spannende 4 x 100 m wisselslag estafette werden Xan der, Bas, Antonio en Marco 2e in een tijd van 5.09.9. Opnieuw verlies voor dames van SoVoCo-Stam De eerste thuiswedstrijd van het eerste herenteam van SoVoCo-Stam is ui terst succesvol verlopen: 3-1 winst op Renswoude. Het eerste damesteam moest, in een voor het publiek aan trekkelijke wedstrijd, haar meerdere erkennen in het Arnhemse EAVV. SoVoCo-Stam 2 deed het beter. De dames van Nivoc werden in een span nende wedstrijd met 3-2 in eigen huis verslagen. Het derde damesteam won vrij eenvoudig van het vierde. Het sterk gewijzigde herenteam van So- VoCo-Stam, onder leiding van de am bitieuze trainer-speler Joris Meegdes, heeft zijn eerste succes behaald. Wer den de eerste twee wedstrijden verlo ren, dit keer was er winst. Renswoude, net gepromoveerd naar de districtsklas se, kwam met de beste bedoelingen naar Soest. Maar gedecideerd namen de Soesters afstand. Een collectief goed spelend team troffen de mannen uit Renswoude aan in De Bunt. Een duide lijke 2-0 voorsprong was na een drie kwartier bereikt. De derde set gaf So- VoCo-Stam uit handen om in de vierde weer knap uit te halen. Een dik verdien de overwinning werd hun deel. Een aantrekkelijke wedstrijd die smaakte naar meer. Dames 1 onderuit Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam kende in de zaterdag gespeelde wedstrijd twee tegenstanders. De ene was het Arnhemse EAVV, de andere waren de dames zelf. Kon de Soester ploeg de eersten nog goed partij geven, de tweede tegenstander konden zij niet de baas en daar profiteerden de Anrhmse meisjes gretig van. In ruim een half uur durende eerste set bleef So- VoCo-Stam de thuisploeg op de voet volgen, tot 9-9. Twee foute passes zaai den zoveel schrik en twijfel dat EAVV op eenvoudige wijze de winst kon bin nenhalen. De tweede en derde set ver liepen op identieke wijze en een 3-0 ne derlaag was het logische gevolg. Het zag er in het begin van de wedstrijd niet naar uit dat dames 2 zou winnen in de uitwedstrijd in Nieuwegein tegen Ni voc. Zonder dat SoVoCo-Stam een echte vuist kon maken werd het 13-4 voor Nivoc. En dan begint het team aan een indrukwekkende opmars. Goed gevoed door een geheel herstelde spel- verdeelster Christine Visser, wisten de aanvalsters de zwakke plekken te vin den en zonder dat Nivoc nog een punt scoorde won Soest met 13-15 de eerste set. Om direct daarna de tweede set te verliezen met 15-7. Rommelig spel was de enig juiste typering. Er leek niets aan de hand toen SoVoCo-Stam in de der de set een 14-8 voorsprong nam. Nivoc bleek een leergierige en goed opletten de ploeg te zijn, want wat SoVoCo- Stam in de eerste set kon, dat deden zij nu: winnen met 17-15. Maar toen was het afgelopen. Opnieuw met Visser in een hoofdrol brak Soest het verzet van de thuisclub. Een verdiende overwin ning van een collectief goed spelend So- VoCo-Stam 2 via 7- en 3-15 met 2-3. Volleybal deze week Morgenavond in Sporthal Beukendal vanaf 18.45 uur weer volop volleybal. Met om 19.45 uur de dames van SoVo- Co 4 tegen Harderwijk. Een moeilijke opgave voor het Soester team. En dan zaterdag uitwedstrijden voor dames So- VoCo 3 en SoVoCo-Stam 1 heren in Lelystad. Pugna is de tegenstander voor beiden. In sportzaal De Bunt komen de dames van SoVoCo-Stam 1 en 2 weer binnen de lijnen. Om 14.30 uur de wed strijd SoVoCo-Stam 2 tegen buur vrouw Cito uit Zeist. Om 17.00 uur ontmoeten de dames van SoVoCo- Stam 1 Bosta-The Smash uit Castri- cum. Eerder dit seizoen verloor het Soester team met 3-2 van de Noordhol landers in een bekerduel. Alle reden om revanche te nemen. Drie lange-afstandsatleten van A.V. Pijnenburg bonden de strijd aan met de straffe wind, die zaterdag de Dijkloop over 20 km. in Schoonhoven beheerste. De eerste tien kilometers gingen met de wind in de rug ogenschijnlijk vanzelf, maar menigeen bleek toch te ruim met zijn krachten te zijn omgesprongen. Snelle tijden werden niet genoteerd. Harry van Brummelen, die aan een sterk seizoen bezig is, gebruikte zijn rui me ervaring om via een goede verdeling van zijn krachten in het zware tweede gedeelte van de wedstrijd vele tegen standers op achterstand te zetten. Hij boekte een mooie 2e plaats in de sterk bezette veteranenklasse. Tijd 1 uur 12 min. Triatleet Marcel de Boer kwam ook tot een goed resultaat. Als niet- loopspecialist was de wedstrijd voor hem al na 1 uur 17 min. ten einde. Dat Henk van Hal zich steeds beter thuis voelt op het langere werk bleek wel uit de tijd, die hij onder deze omstandighe den wist neer te zetten. Henk legde zijn parkoers af in 1 uur en 30 min. Zaterdag 24 oktober 08.15 - 12.00 uur NeVoBo volleybal comp 16.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal comp. Zondag 25 oktober 10.00 - 16.00 uur B.D.C. handbal comp. Zaterdag 24 oktober 09.00 - 13.30 uur Badso badminton 13.30 - 20.00 uur SoVoCo volleybal comp. Zondag 25 oktober 10.00 - 18.00 uur Badso badminton C-drie Zaterdag 24 oktober 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 25 oktober 12.00 - 15.00 uur Selby badminton De jaarlijkse Pijnenburgcross wordt gehouden op zondag 25 oktober. De organisatie is traditiegetrouw in han den van de atletiekvereniging Pijnen burg. De cross is aangesloten bij de zo genaamde 'Top-Tien-Lopen', hetgeen de kwaliteit van de race waarborgt. Het parcours is als vanouds uitgezet in de natuurrijke omgeving van het land goed Pijnenburg. De paden zijn goed begaanbaar en autovrij. De start en'fi nish vinden plaats op de atletiekbaan van Pijnenburg op de Wieksloterweg. De 21ste Pijnenburgcross bestaat uit vier afstanden: 2,5 5, 10 en 21 kilome ter. De deelnemers worden verzocht zich zo vroeg mogelijk op te geven in verband met de verwachting dat op nieuw honderden lopers zullen mee doen. Men moet zich inschrijven op de sportaccommodaties van SEC of s.o. Soest aan de Bosstraat. De kosten be dragen 3,50 gulden (2,5 km), 5 gulden (5 en 10 km) en 10 gulden (21 km). De wedstrijd over 2,5 kilometer begint om 11.30 uur. Om 12.00 uur worden de at leten voor de 21 kilometer weggescho ten en om 12.05 is de start van de 5 en de 10 kilometer. Voor alle deelnemers ligt een fraaie herinnering klaar. Meer informatie is te verkrijgen bij Jan Veen, tel. 17313 en Nelleke Boissevain, tel. 18641. Voor de landelijke seniorehteams van Shot was het beslist geen gunstige week. Shot 2 verloor met liefst 8-2 van het beslist niet sterke Sibbe uit Valken burg. Shot 3 leed in Gouda een 7-3 ne derlaag tegen een ook al niet impone rend Ilac 1. Winst was er wel voor het landelijk jeugdteam van Shot, dat met 6-4 won van Taveba uit Barendrecht. Uitgerekend in de belangrijke degrada tiewedstrijd tegen het Limburgse Sibbe speelde Shot 2 haar zwakste wedstrijd van deze competitie. Vooral Dirk Schuiling en Aksel van Elteren demon streerden tegen de gasten uit Valken burg een ontstellend gebrek aan vast heid. Eugène Staffhorst wist met name door een sterke service zijn eerste twee partijen in de wacht te slepen, maar deelde uiteindelijk ook in de malaise van zijn teamgenoten. Ook voor Shot 3 lijkt het doek gevallen na de nederlaag in Gouda tegen Ilac. Dramatisch is dat zeker niet, want Shot 3 speelt deze competitie duidelijk bo ven haar stand. Wel zal men met wat meer inzet en overtuiging moeten spe len dan zaterdag het geval was. Eddy Gaytant en Michiel van Raadshooven wonnen ieder één partij, terwijl ook het dubbel in winst voor de Soesters eindig de. Jeugd Het le jeugdteam wist afgelopen zater dag opnieuw van één van de concurren ten te winnen. In een meer spannend dan fraai duel wonnen Martin Fransen, Robbie Houtgast en Richard van de Heuvel ieder twee partijen. Het dubbel ging voor de eerste keer in deze compe titie verloren. In de hoogste afdelingsklasse doet Shot 2 goede zaken. Halverwege de compe titie bezet men een 2e plaats met slechts geringe achterstand op Huizen. Tegen het lastige Quick was het opnieuw Pa trick Dam, die met drie overwinningen een solide basis legde. Adriaan van Apeldoorn volgde goed met twee ze ges. Programma Het komende weekend is weer een zeer druk weekend. Zaterdag 24 oktober spelen zowel het 2e als het 3e heren team thuis. Shot 2 ontvangt Red Stars uit Venray, terwijl Shot 3 het Utrechtse op bezoek krijgt. Beide wedstrijden be ginnen om 17.30 uur. Zondag 25 okto ber speelt het le herenteam thuis tegen het Leidse Scylla en deze wedstrijd be gint om 13.00 uur. Uitslagen Bijmaat 1 - Shot 4: 6-4, Shot 5 - PF 3: 5-5, Shot 6 - Victoria 6: 6-4, Shot 7 - Werinon 2:7-3, Shot 8 - Victoria 9:7-3, Werinon 1 - Shot 10: 7-3, Shot 11 - Good Luck 6: 1-9, Buna 7 - Shot 12: 3-7, Nederhorst 7 - Shot 13: 8-2, Shot 14 - Tivu 2: 5-5, Overhees 1- Shot 15: 4-6. Jeugd: Shot 3 - Bijmaat 3: 9-1, Shot 4 - Good Luck 1: 3-7, Good Luck 3 - Shot 5: 0-10, Victoria 7 - Shot 6: 5-5. Langzaam kruipt Selby omhoog uit het dal, waarin het belandde na de twee nederlagen sinds de competitie start. De uitwedstrijden tegen het Baarnse Inside leverde het eerste winstpunt op. De volle winst werd niet behaald, maar met het 4-4 gelijke spel keerden de Soesters toch tevreden huiswaarts. Henk van Woerkom had het dit keer als eerste heer niet zo moeilijk met zijn te genstander. Met 6-15 en 10-15 was zijn eerste competitie-overwinning een feit. Marcel Pas speelde een wispelturige partij. Na de eerste game royaal met 5-15 gewonnen te hebben verloor hij de tweede na verlenging met 17-15. In de derde game zette hij binnen 5 minuten de puntjes op de i en klaarde hij zijn kar wei met 2-15. Onbegrijpelijk was het verlies van Gerdie van Kooten. Zij ken de haar tegenstander en wist, dat die veel praatte tijdens de wedstrijd. Het daarmee gepaard gaande concentratie verlies speelde haar ook nu weer zoveel parten, dat zij de beslissende game met maar liefst 11-1 verloor. Maria Riupas- sa trof de invalster van Inside, die haar geen problemen opleverde. Met 8-11 en 4-11 bracht zij na de 4 enkelspelen de tussenstand op 1-3 voor Selby. Met nog 4 dubbelpartijen voor de boeg leek Selby de beste papieren te hebben voor de eindoverwinning. De Soester heren bemerkten tot hun schrik, dat hun op ponenten beter op elkaar waren inge speeld dan zij zelf en verloren dan ook onverwacht. De Selby-dames probeer den taktisch de invalster bij Inside on der druk te zetten. Het verwachte resul taat leverde dat echter niet op. Het eer ste gemengddubbelspel van Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten ging met grote cijfers verloren. Gelukkig voor Selby kon het duo Pas/Riupassa via winst in de mix nog net een 4-4 ge lijkspel uit het vuur slepen. Het was vrijdag een zeer goed be- zochtte clubavond van de Soester Schaakclub. De laddercompetitie wordt er alleen maar spannender door. Dit jaar zien we allemaal nieuwe namen bovenin meedraaien. Het me rendeel is nog junior! De Joegoslavische schaakmeester Su- lenta is van plan deze competitie te win nen. Inmiddels is hij opgeklommen naar de tweede plaats achter E. v.d. Velden. Sulenta versloeg zijn concur rent van vorig seizoen, de marathonlo per B.v. Vliet. Muis is nog steeds niet in zijn beste vorm, nu verloor hij weer van J. de Gier. Verrassend was ook de ne derlaag van v. Aurich tegen Goes. Ti telverdediger Braf kwam niet verder dan een remise tegen v. Dijk. Stand lad der bovenin: 1.1. v.d. Velden 97 pnt. 2. I. Sulenta 95 pnt. 3. J. de Gier 80-3. 4. M. Nijman 80-3. 5. L. Bouma 78-3. Junioren Soest Al heeft zich op overtuigende wijzen hersteld van het zwakke gelijk spel in de eerste ronde. Door met 1-4 te winnen van het team "De Amstel" uit Uithoorn, heeft Soest de kansen weer helemaal in eigen handen. Om een ron de verder te komen moeten zij in een groep van vier bij de bovenste twee ein digen. Momenteel staan ze le met 3 matchpunten en 6 1/2 bordpunten, waardoor ze in de laatste ronde tegen Zoetermeer aan een 3-2 nederlaag al genoeg hebben om zich voor de volgen de ronde te plaatsen. Voor Soest scoorden: Jan de Gier, Erik de Haan, Erik Swjnkels, Christian Vonk. Een afvaardiging van vijf spelers deed mee aan een toernooi in Breuke- len. E. v.d. Velden deed mee in de invi- tatiegroep. Hij werd tweede K. Vegter werd eerste in de Hoofdklasse A. R. Boekhoff werd tweede in de Eerste klasse C. E. Balvers werd eerste in de Tweede klasse A en D. de Boer werd derde in de Tweede klasse B. Er was ook nog een grote bokaal voor het beste clubresultaat, die werd door de Soester Schaakclub gewonnen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 26