Schoeman wju Soest 129.75 e Soester Duinen Ui SOEST Soest 50 jaar geleden 22 oktober 1937 IS SCHOEMAN MAKELAARS i' Kwek,*1 is gek WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 Makelaardij o.g. Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vaWA 2 Kodak videocassettes, waarvan één met Donald Duck tekenfilmpjes foto-film-video "computer/ CV TE GEKKE JACKS! - - ledereen is welkom in ons Italiaanse specia liteiten-restaurant. Proef onze bijzondere vis- en vleesgerech ten en drink er een aparte, echt Italiaanse wijn bij. WS start groot onderhoudsproject Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! 'Scholieren maken schoon schip' SOEST SOEST Bezoekers 'koopavond' gemeente Soesterberggetraat 7 9Soest 02155-1615L vraagt uw aandacht voor SOEST jtaliano W1EKSLOTERWEG Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor ^nak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTpUINEN 02155-12739 NVM MAKELAAR Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. 1. I Zo'n leuk aanbod hebben wij nog niet eerder vertoond: 2 Kodak videocassettes waarvan er één is voorbespeeld met, tel maar na: 12 Donald Duck teken- filmpjes en een Pinokkio voor- filmpje van Walt Disney Home Video. Dat wordt 90 minuten dolle pret voor alle leeftijderi. Wees er wel snel bij, want voor dit grappige kado-idee betaalt u een te "kwekke" prijs en. op is op! Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Tel.: 02155-12874 van o.a. Joe Allen, Scotch en soda, Newsv.a. Ronselarij voor Spanje. Inwoner van Soest gearresteerd Nog steeds duiken de gevallen van ronselarij voor Spanje op. Stelselmatig blijft men jongelieden bewerken om in Spanje te gaan vechten. Steeds veelvul- diger worden de aangiften bij de politie in den lande van verdwijning van jonge menschen. Steeds meer ouders betreuren de plotseling verdwijning van hun zoon. Tot nu toe is onze gemeente bevrijd gebleven van individuen, die zich met dergelijke practijken ophouden. (Tenslotte weten wij dit niet eens zeker, daar er onlangs „vrijwillig" een Soester jongeman naar Spanje is vertrokken). Meermalen is de politie in den laatsten tijd echter geattendeerd geworden op de gedragingen van den 23-jarigen W. v. Apeldoorn alhier, die zijn com munistische propaganda reeds jarenlang in Soest, Amersfoort en Hilversum botviert, doch met zijn ronselpractijken steeds buiten schot bleef, totdat Za terdagavond de Amersfoortsche politie hem op den Hof aldaar op heeterdaad betrapte, toen hij een slachtoffer onder handen had. Uit het onderzoek, dat door de rijksrecherche in samenewerking met de Amersfoortsche politie met kracht is ingezet, bleek, dat zijn slachtoffers vele malen uit andere plaatsen afkomstig waren. Soestduinen onveilig Vrijdagavond reed een inwoner uit De Bilt per rijwiel op het rijwielpad achter Sanatorium „Zonnegloren", toen hij plotseling van zijn fiets werd ge trokken en een flinke slag op zijn hoofd ontving. Of, omdat een drietal oudere personen uit het nachtelijk duister opdoken, of omdat de aanrander zich vergist had, liet hij zijn slachtoffer los, die er daar na met bekwame spoed vandoor ging. De aanrander maakte natuurlijk even eens, dat hij wegkwam. De politie stelt een onderzoek in. Man onder den trein Zondagmiddag te 2.20 uur had bij de halte Nieuweweg alhier een zeer ernstig trein-ongeval plaats. Op genoemd tijdstip werd het vertreksein gegeven voor den trein, die daar juist had gestopt. Toen de trein zich weer in beweging zette, zagen inzittenden en personen, die zich op het perron en den overweg bevonden, hoe een oude heer heel kalm den trein uitstapte en met zijn beenen tusschen het perron en de treeplank terecht kwam. Door het alarm, wat deze menschen maakten, bracht de machinist onmiddellijk den trein tot stilstand, waarna de man uit zijn neteli ge positie werd bevrijd. Hierbij bleek, dat het linkerbeen van het slachtoffer de 64-jarige H. Polhout te Baarn, onder de knie totaal was verbrijzeld. Dr. Veldhuyzen van Santen was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar de Rijks-klinieken te Utrecht werd overgebracht. De trein zette na dit oponthoud zijn reis naar Utrecht voort. Relaas van een ooggetuige Kort na dit ongeval spraken wij een ooggetuige. „Ik stond," aldus onze zegsman, „voor den overweg te wachten toen de trein wegreed. Tot mijn verbazing zag ik, dat een oude heer zich met zijn echt- genoote naar het voorbalcon van het rijtuig begaf en langzaam de treeplank af- ging- Als bij een vertraagde film zag ik hoe zijn beenen niet op het perron doch tusschen het perron en de treeplank terecht kwamen. Ik heb het niet verder kunnen aanzien en heb mij omgedraaid. Toen de trein stilstond, heb ik de dok ter gehaald, daar alle omstanders op dit punt in gebreke bleven." Door dit ongeval is onomstootelijk komen vast te staan, dat de klachten omtrent het minieme oponthoud, hetwelk de treinen aan den Nieuweweg heb ben (één minuut) gemotiveerd zijn. Deze oude menschen, wellicht een beetje vreemd ter plaatse, hebben waarschijnlijk geen kans gezien om binnen dezen tijd den trein te verlaten. Telefoon 11465 Nieuw Baarnstraat 4a Baarn De ledenvergadering van de Woning bouwvereniging Soest (WS) heeft zijn goedkeuring verleend aan een groot onderhoudsproject in Soest. In totaal worden 67 woningen aangepakt. Daarmee is een bedrag gemoeid van 2,5 miljoen gulden. Voor de huurders zullen de werkzaamheden geen finan ciële gevolgen hebben. Het gaat om woningen aan de Mei- doornweg, de Schaepmanstraat, de Thorbeckestraat en de Groen van Prin- stererstraat. Het rijk draagt bijna een miljoen gulden bij in de kosten. Het groot onderhoud bij deze woningen be gint in het voorjaar van 1988. Het project van WS beslaat ook groot onderhoud van woningen in Soester- berg. Eerder dit jaar werd bepaald dat 2,8 miljoen gulden wordt gebruikt voor huizen aan onder meer de Plesman- straat en de Van Angerenstraat. Met die woningen is de WS het project, dat in totaal 5,3 miljoen gulden kost (inclu sief Soest), begonnen. Onder het motto 'Scholieren maken schoon schip' heeft vorige week een groot aantal leerlingetiyan de openbare basisschool O verhees meegedaan aan de schoon maakactie van de vijvers in hun woonwijk. Daarmee haakten ze in op de actie die Greenpeace met hetzelfde thema heeft georganiseerd. De leerlingen waren er bijna een hele middag druk mee. Met winkelwagentjes werd de troep naar het schoolplein aan de Willaertstraat ge transporteerd. Ook werd een rubberbootje ingezet om de drijvende rommel op te vis sen. Dat de Overhees-jeugd heel wat afval ophaalde bleek wel uit de enorme vuilnishoop die tenslotte op het schoolplein verrees en die later werd weggehaald door personeel van de gemeentereiniging. Ongelooflijk was het wat de jongelui in de vijvers aantroffen: complete houten pal lets, veel piepschuimverpakkingsmateriaal en andere troep. O verhees ziet er na de schoonmaakactie in elk geval weer een beetje toonbaarder uit. WIEKSLOTERWEG W.Z. Vrijst. woonhuis m. blijvend vrij uitzicht op het landgoed Pijnenburg en i gel. op bijna een halve ha. grond. Hal, woonkam (6X4), keuk., bijkeuk., toil., si.kam., verd.: 2 si.kam. en i zolder, voorzetramen en isol. voorzieningen. Schuren: tot. ca. 350 m2 m. Bakhuisje, stenen schuur m. kap, houten loodsen m. golfplaten, ra men en deuren. Aan de achterzijde weiland. Koopsom f 375.000,- k.k. WIJNAND TOPLAAN Geheel gerenoveerd en nieuw ingericht half vrijstaand woonhuis met C.V., grote garage (ca. 6x3 mtr.) en berging. (Bouwjaar ca. 1930). Zonnige vrije achtertuin. Indeling: gang,toilet, kelderkast, open luxe inbouwkeuken met elektri sche oven, gaskookplaat en afzuigkap, doorzonwoonkamer met schouw (ca. 7.80 x 3.70 mtr.). Verdieping: 3 slaapkamers, nieuw betegelde douche met vaste wasta fel; zolder bereikbaar d.m.v. vliezotrap, geheel beschoten kap en inge richt als bergruimte. Parterre voorzien van plavuizen en thermopanebeglazing. Balkon aan achterzijde. Perfekte staat van onderhoud. Koopsom f 229.000,- k.k. CHORISTENPAD Halfvrijst. mod. semi-bungalow m. inp. verw. gar., c.v., voor-, zij- en achtertuin. Bouwjr. ca. 1974. Hal, gard., toil., splitlevel mod. inbouwkeuk., eetkam., open zitkam. m. open haard en opensl. deuren naar tuin; 1e verd.: oudersl.kam. m. aan- gr. luxe roy. badkam. m. ligbad, douche, 2e toil. en dubb. wastafel- comb., roy. 2e en 3e sl.kam. Stook- en bergruimte m. c.v.-ketelopstel- ling en gasboiler. Koopsom f 375.000,- k.k. meester en Wethouders tot weigering van een bouwvergunning voor de bouw van een opslagruimte op het perceel Koninginnelaan 84. 17.00 uur: beroepschrift van de heer F.J. van Ringelenstein tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders tot weigering van een bouwvergunning voor de bouw van een carport op het perceel Vedelaarpad 35. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Bij de afdeling bevolking werden op de wekelijkse avondopenstelling op de koopavond 20 mensen geteld. Negen kwamen voor het aanvragen van een rijbewijs, één aanvragen paspoort, zes voor het afhalen van een paspoort en 3 kwamen er voor een uittreksel uit het bevolkingsregister en één voor diver sen. Bij het INFO-centrum kwamen afgelo pen vrijdag 16 bezoekers, ,drie voor nieuwbouw Overhees, 4 voor verschil lende folders, drie voor evt. groenver- koop, één informeerde wanneer de stortplaats aan De Schans geopend was, twee nieuwe inwoners voor een infor matiepakket, één voor het afhalen van een gemeentegids, twee voor inzage be stemmingsplannen. Vrijdag 23 oktober kan men tussen 19 en 20 uur weer bij beide afdelingen te recht. Inbraak Margrietlaan Op klaarlichte dag heeft een onbekende dader afgelopen zaterdag ingebroken in een woning aan de Margrietlaan. De in braak vond plaats tussen half tien en half elf 's morgens, toen de bewoonster even boodschappen was gaan doen. Toen ze thuiskwam ontdekte ze dat de slaapkamers doorzocht waren. Er wor den diverse gouden sieraden vermist. De dader moet het huis zijn binnenge drongen door de tuindeur te forceren. Dronken automobilist bezorgt politie last Een 45-jarige Soester heeft de politie in het afgelopen weekeinde nogal wat last bezorgd, nadat hij was aangehouden wegens het rijden onder invloed. Dat gebeurde in eerste instantie op de Al- bert Cuyplaan, waar zijn rijgedrag de aandacht trok. De man moest blazen en vervolgens mee naar het bureau, om de bloedproef te ondergaan. Daar sprak hij de politiemannen in bedreigende /Woorden toe. Met "gepast geweld" werd de man, na het opmaken van een proces-verbaal en het opleggen van een rijverbod, het bureau uitgezet. Enige tijd later zagen de politiemannen tot hun verbazing dezelfde man vrolijk langs het bureau aan de Dalweg rijden. Hij werd opnieuw aangehouden en kreeg nu een proces-verbaal wegens het rijden tijdens een rijverbod. Zijn auto werd voorlopig aan het bureau gestald. Ook tegen een 43-jarige Soester werd proces-verbaal opgemaakt, nadat hij op de Dalweg was aangehouden en wei gerde de bloedproef te ondergaan. Molenstraat, sectie K, nummer 3484 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 oktober 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeliing I, (kamer 23) ter inzage. Openbare comissievergadering Maandag 26 oktoberL4: commissie Minderheden Agenda o.a.: begroting 1988. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in de "Vijverzaal" in C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. Aanvang 20.00 uur. De stukken die betrekking hebben op de vergadering liggen ter in zage in het INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de.discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Commissie voor de Beroeps chriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschrif ten bekend, dat op vrijdag 30 oktober a.s. om 16.30 uur in de commissieka mer van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat 2-4, een openbare ver gadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaken aan de orde komen: 16.30 uur: beroepschrift van de heer J. de Vries tegen het besluit van Burge- Uitvoering Brandbeveiligings verordening Soest Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiksvoor schriften) voor de volgende inrichtin gen gebruikstoestemming als bedoeld in artikel 54 van de Brandbeveiligings verordening der gemeente Soest heb ben verleend: een jeugdherberg aan de Bosstraat 16 te Soest; een restaurant aan de Soesterbergse- straat 188 te Soest; een café-restaurant aan de Vredehof straat 6 te Soest. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die Burge meester en Wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brandgevaar en het voorkomen en het beperken van ongevallen bij brand. Hinderwet aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnen gekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag is van af heden één maand ter inzage bij de mi lieudienst van de gemeente Soest, ge meentesecretarie, kamer 37, op werk dagen van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvraag is afkomstig van: G.L.W. de Groot, Ferd. Huycklaan 22, voor het uitbreiden/wijzigen van de groothandel in aardappelen, groente en fruit, alsmede koeling van groente en fruit en groentesnijderij op het perceel ,Fe,rd. Huycklaan 22. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 21 november 1987 schriftelijk worden in gediend bij Burgemeester en Wethou ders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. Iedereen die dat nodig acht, kan even tueel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren vóór 11 november 1987. U kunt daarvoor een afspraak maken met de milieudienst, telefoon nr. 02155-93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een kantoorgebouw, KerkpadZZ Uniek gelegen VRIJSTAAND LAND HUIS met GARAGE, met zolder en SCHUUR op ruim 1500 m2 eigen grond. BLIJVEND VRIJ UITZICHT! Ind.: royale entree, woonkamer, tuin kamer, luxe woonkeuken van ca. 18 m2, bijkeuken, slaapkamer met douche en vaste wastafel, kelder, aprte badkamer met ligbad en 2e toilet. Op de verdieping: studeerkamer, 3 slaapkamers alle met vaste wastafel, één met balkon. Grote zolder. Prijsindicatie: f575.000,- !NVM Lid N.V.M.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5