gehannes, Mantels van chic tot sportief Jantje Beton trekt aan de bel voor meer leef- speelruimte TUIN-ADVIESCENTRUM fvamlertwogt ORATIES SHOW IANDSMA PAGINA 10 WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 (WfHEWHl). Jf voor doe-het-zelvers in zuiver of regenmantels winterwarm Sanitair Bessen en herfstvruchten (deel 1) &VERFb.v. nog even naar LKRANT SOEST. ?rhandelen, ukt Ie mooie islapjes van el klein ?genheid pdus I voordeel Gluurder gevlucht Super Van Doorn: sportief smullen t*vb:, Collecte voor Jantje Beton SOEST Even geduld a.u.b. Abonnement Soester Natuurbad verlagen Diefstal in bejaardencentrum Coniferen gestolen Auto gestolen Tassenroof uit fietsmandje Brommer-carburateur gestolen Snelheidscontrole Stadhouderslaan Inbraak Dillenburglaan Sieraden gestolen PvdA wil 40 mille voor extra werk Veel aandacht voor Landjuweel-optocht Nieuw nummer van 'Van Zoys tot Soest' Wandelaar Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Soesterbergsestr. 49a - Soest - Tel. 02155-23594 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Het is herfst, de bladeren van de bomen beginnen hier en daar al flink te kleuren, het weer begint te verande ren, de daglengte neemt af en we zien weer allerlei prachtige herfstvruchten om ons heen aan bomen en struiken. Deze vruchten of bessen bepalen in sterke mate het gezicht van de tuin in dit jaargetijde tot vaak ver in de winter. Veel tuinen zijn echter vrij besarm in deze tijd, doordat er bij de aanleg van de tuin geen of weinig rekening gehouden is met de aanplant van ge wassen die besdragend zijn. Dit is heel jammer, want besvnichten geven kleur, zijn decoratief en trekken al lerlei vogels aan, waardoor de tuin er een dimensie bij- krijgt. Nu is natuurlijk de grote vraag, welke besplan- ten geschikt zijn in welke tuin en op welke stand plaats? Om hier wat meer duidelijkheid in te scheppen zal ik op wat dankbare besdragers eens dieper ingaan. Om te beginnen bij een dwerg onder de besplanten zien we "Gaultheria" procumbens" of bergthee zoals zijn dagelijkse roepnaam luidt. Het is een laagblijvend wintergroen struikje (10-15 cm. hoog) met een vrij langzame brede uitgroei. In de zomer bloeit het plan tje met kleine witte kelkjes die na de bevruchting uit groeien tot grote felrode bessen die de gehele winter de plant blijven sieren. Het bodembedekkende struik je wenst een humeuze grond op een zonnige of halfbe- schaduwde plek in de tuin. Het vooraf doorwerken van potgrond of bemeste tuinaarde wordt beloond met een goede gezonde groei. Iets hoger en grover van groei is Gaultheria sfiallon met dikke zwarte bessen, waardoor de plant lang niet zo opvalt als zijn roodge kleurde familielid. Dit struikje wordt echter veel minder vaak op kweke rijen en tuincentra aangeboden. Beide bergtheesoor ten hebben een hekel aan een grond die voortdurend nat is. Een ander klein struikje dat zeker voor bezitters van een kleine tuin de moeite waard is, heet Skimia ja- ponica "Reevesiana". Het is eveneens wintergroen en bereikt na jaren een hoogte van zo'n 50-75 cm. De plant bloeit in mei met witte bloempluimpjes waarna beszetting volgt. Rond augustus kleuren de bessen langzaam naar felrood, waarna de vruchten de tuin nog lange tijd (wel tot april/mei kunnen opfleuren. Alleen in strenge winters krijgen vogels trek in deze bessen; in normale winters blijkt de bes niet smakelijk genoeg. Vrij bekend is inmiddels Pernettya of parel bes, die zijn bekendheid dankt aan de grote glimmen de parelachtige bessen, in wit rose en rode tinten. Het groenblijvende heestertje dat zo'n 50-75 cm. hoog wordt is tweehuizig, zodat we voor een goede bezet ting planten van beiderlei kunne moeten aanplanten. Zowel de mannelijke als vrouwelijke exemplaren bloeien in de zomer met kleine witte belletjes die na bevruchting bij de vrouwelijke plant uitgroeien tot de kleurige herfstvruchten. Belangrijk is het dat we bij de aanplant van parelbesstruikjes flink tuinturf door de bodem mengen en dat we de mannelijke planten niet al te ver van de vrouwelijke planten verwijderd zetten. Een mooie plantafstand is zo'n 50-75 cm. Volgende week meer over besheesters die in deze tijd volop kleur geven en tevens veilig geplant kunnen worden. an 29 oktober t/m 7 jvember presenteert •andsma de meest eervolle, modieuze show in raamdecoraties zoals: rolgordijnen verticale jaloezieën plisé gordijnen horizontale jaloezieën in smalle en brede uitvoeringen perfekt bijpassende gordijnstoffen de meest mooie pastelkleuren rtom: raffinement en 'n itrekkelijke korting tijdens je showdagen. on 12563 N I Een bewoonster van de Rubenslaan itelde zich in het afgelopen weekeinde n verbinding met de politie, omdat een ïaar onbekende jongeman bij herhaling aij haar naar binnen gluurde. Dat was Dok nu weer zo geweest. Toen ze een Kennis uitliet was de onbekende direct aan de haal gegaan, maar ze had een sig nalement. Aan de hand daarvan stelde ie politie nog een onderzoek in de om geving in, maar de onbekende werd niet aangetroffen. Bij Super Van Doorn begint vandaag de ontdekkingstocht naar de sportac tiviteiten in de Verenigde Staten. De vijfde Amerikaanse week staat name lijk in het teken van de sport. De Amerikanen komen al op vroege leeftijd in aanraking met de sport. Op de lagere en middelbare school wordt veel tijd en aandacht gestoken in de di verse sporttakken. Honkbal, Ameri kaans voetbal en basketbal zijn de meest populaire sporten aan de andere kant van de Atlantische Oceaan. Elke school heeft een eigen team in de tak ken van sport. Voor de scholen is het van enorm belang dat ze een goed team hebben. Het komt maar al te vaak voor dat universiteiten aan goede spelers van een high-school een beurs aanbieden. Hoe beter een team van de school, hoe groter is de kans dat studenten zich aan melden bij de particulier gefinancierde scholen. Het is van essentieel belang dat niet alleen de wetenschappelijke staf goed is. Ook de technische staf moet kwalitatief z'n mannetje staan. Vandaar ook dat de scholen uitstekende accom modaties hebben. Een middelgrote stad in Nederland kan wat dat betreft jaloers zijn op de sportcomplexen van de scholen. Veel .universiteiten hebben complexen waar zonder problemen we reldkampioenschappen gehouden kun nen worden. Ook buitenlandse atleten worden naar de Amerikaanse scholen gehaald. In AMerika studeren veel Ne derlandse topsporters. Topsport speelt een belangrijke rol in de Verenigde Sta- Mickey en Miny Mouse - twee bekende DonaldDuck-figuren -luisterden vorige week de Amerikaanse weken bij Super van Doorn op met hun persoonlijke aanwezigheid. Ze verkochten suiker spinnen aan de jeugd, en het zoete snoepgoed ging er uitstekend in. Foto: Goos van der Wilt ten. Het moet bijdragen aan het inter nationaal prestige van de VS. De re creatieve sport, zoals fitness, is ook al een statussymbool. Kleurwedstrijd De kleurwedstrijd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar loopt nog steeds. Men kan de kleurplaten afhalen aan de kas sa's in Super Van Doorn. Ze moeten ui terlijk op 4 november worden ingele verd bij de sigaretten-afdeling. De eer ste prijs is een walky talky, de tweede prijs een basisdoos Lego en de derde prijs een walkman. Voorts worden 75 kinderen uitgenodigd om op kosten van Super Van Doorn een middag naar de kinderboerderij De Vrije Teugel te gaan. Daar worden dan allerlei spel letjes gedaan, zoals knutselen, schmin ken en toneelspelen. Aanstaande vrijdag en zaterdag wor den weer enkele demonstraties gegeven in de supermarkt aan de Wiardi Beck- manstraat. Amerikaanse rijst met alle mogelijke eigenschappen en kalkoen vlees komen dit keer over de toonbank. Dat wordt sportief smullen bij Van Doorn. A k geluk het, daan krieg ik zo aaf en toe nog wellus geliek met me verhoaltjes over de gemeengte Soest. En doar ben ik daan zo groots meej as un kaat met zeu ve steerte. Ut geeft je zo ut ideej, daajje d'r ok nog waat an 'eholpe het. En daat geeft je weer inspiroasie veur un nieuw stukkie. Zo zeej ik veurige week daawwe geejn woarehuus van V. en D. op Soest zou we kriege, moar voortemeej wel un nieuw gemeengtehuus vaan B. en D. Daat kwaam nog uut ok! En doar kreeg ik zo- woar nog steun veur uut de road. Waat waas ut gevaal? Zaa'k je zeige. Meneer Pothuze vaan D. 66 wilgreig un roadszoalziejn bouwe, waarin de roads- leje uallemoal mettut gezicht noar 't pe- bliek komme te zitte. En daat vin'k me- roakels knaap bedaacht. 'k Ben ut er doaluk volsloage meejeejns, end'rheu- lemoal veur. Moar daan wouw ik ter nog effe op wieze, daattut pebliek daan ok mettut gezicht noar de roadsleje mot ploats nemeaangders hoalt dit genioale ideej niks uut. Hier en doar vin je op he- de aal zo voak ongemanierdhede, loawe ut daan bie ongs op Soest netjes houwe. En zo 'n zitplaan is ok maakkeluk as de- zellufde zoal veur tonneel of meziek in diengst zou komme. Muzikaangte en aangdere aartieste goan toch ok ommers nooit met de rug noar de zoal speule? Doar roak je gauw op uut 'ekeke. Ofhej- je wellus aargus 'ezien daat de bezoekers aangderstom in de rieje stoele gonge zi- ten? Of ut mos weze uut protest, om- daazze d'r niks an vongde. Wullie zeuke aaltied wel un goeie koffie- ploats uut as ut lukke wil. Ajje un bietje an de kaangt zit daan bejje in de pauze veuran veur un baakkie leut. Ajje uut- goat heurt daat ter toch ok bie. Bovedien mojje daan ok nog tied over houwe veur ut twallet, aangders goat de bel aalweer veurdaajje ut aallemoal veur mekoar het. In de nieuwe roadszoal zouwe ze licht wel stoele kenne ongtwaarpe, die droai- boar benne. Ajje aargus teuge bin, daan keer je je eige zo om en wie d'r veur is kiekt ut college straak in 'tgeloat. Moar daan mot de road zich ok an de spelre gels houwe. As de anwezige Soesders ut te bruun baakke, daan droait B. en W. zo de aangdere kaangt uut. Un poar sloapstoele in de zoal liekt me ok wel maakkeluk. As ut vergoadere laangdroadig wordt, goa je effe ongde- ruut. Knaap je voak baar vaan op. Ut college aachter de toafelzou w denk 'best gemaatst weze met un poar schietstoele. Bejje zo vurt as 't nodig mocht weze. Affing, aallus bie mekoar genogt om eerst nog is waat uut de losse haangd te schetse. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige: Prebeert us un stel stoele in aalle staang- de. Of goat us in un stoel vaan un aan- gder zitte. HANNES VAN DE NENG Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-10115 .EffiÓElKy VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Het Nationaal Jeugdfonds collecteert in de week van maandag 2 tot en met vrij dag 6 november voor Jantje Beton. De geldinzameling is huis-aan-huis. In Soest wordt gecollecteerd door leden van de stichting Stimulans, de scouting groep Don Bosco, de jeugdafdeling van de w Soester Bowling Bond en de stich ting Peuterspeelzalen. De helft van de opbrengst komt ten goede aan deze ver enigingen en instellingen. door Arte "Het lijkt me uitermate verstandig het voorstel nu aan te houden en er in een gecombineerde commissievergade ring nog maar eens goed over door te spreken. Dan komen we in de volgen de raadsvergadering met een eventu eel aangepast voorstel wel terug." Met deze wijze woorden sloot burge meester Scholten een dag of wat gele den de meest warrige discussie af die, tot nu toe, in 1987 in de gemeenteraad had plaatsgevonden. Een discussie be trekking hebbend op al of niet uitbrei ding van het aantal t.v.-kanaien op de Soester CAI. "Even geduld a.u.b." luidt dus de tekst die de leden van de raad en het gehele Soester volk kreeg voorgehouden. Wijs, constateerde Arie reeds, omdat ongeveer niemand van de aanwezigen werd gehinderd door de vereiste ken nis van zaken c.q. de indruk wekte het huiswerk dat vooraf ging serieus te hebben genomen. De meest zinnige bijdrage aan de dis cussie was afkomstig van Adriaan Pot huizen, fraktievoorzitter D'66, die er met grote nadruk voor pleitte eerst eens de mogelijkheid te bekijken en te overwegen of er iets moois zou kunnen opbloeien uit een samengaan van CAI Soest met CAI Amersfoort. Dat kan, veronderstelde hij niet ten onrechte, een stevige slok op de borrel schelen waardoor Soester kijkers hetzelfde dan wel een minder bedrag kwijt zijn voor visueel bezoek aan het buiten land. In "een broekriem tijdperk" een heldere, in ieder geval redelijke en constructieve gedachte. Hij kon 't zijn collega's niet aan het verstand bren gen en gooide er de vorige week in de ze courant een ingezonden medede ling tegenaan, die als uitkomst had dat, als 't aan D'66 ligt, uitbreiding van de CAI in Soest goedkoop zal zijn. Arie's applaus voor Adriaan wordt echter getemperd door een ander voorstel van D'66 en gelijkgestemde zielen in deze. Het Gasbedrijf schijnt financieel op rozen te zitten. Aanleiding voor Adriaan Pothuizen en andere politie ke partijen om de kosten, verbonden aan de uitbreiding van het aantal t.v.- kanalen, daar maar uit te behappen. Een oplossing die de bloeddruk van uitkeringstrekkers zal doen stijgen. Het komt Arie namelijk voor dat de fi nancieel zwaksten in de Soester sa menleving meer en eerder gebaat zijn met een verlaging van de gastarieven, aangenomen dat het Gasbedrijf over een reserve beschikt die boven de norm uitgaat, dan het binnenhalen van RTB I, RTB II en andere op namen van voetbalverenigingen lijkende zen ders. Wie het van een uitkering moet hebben, en dat zijn er nogal wat in Soest, zit daar bepaald niet op te wachten. Alhoewel? Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) heeft daar, o.a. met Jan Visser (Progressief Soest) duidelijk een an dere mening over. Laatstgenoemde wist 't wel heel zeker. "Aan een en- quete is geen behoefte. Heel Soest wil die uitbreiding', dat is algemeen be kend." Ries van Logtenstein kwam daarvoor zelfs met "bewijzen". Een in Haverweerd gehouden onderzoek had uitgewezen dat 90% van de bewoners kiest voor meer zenders. Nou en? Is Haverweerd representatief voor Soest? Dat is een kleuterschool of een peuter speelzaal bezoeken, daar de vraag stellen of Sinterklaas echt bestaat en vervolgens juichend naar buiten ko men met de mededeling dat ie bestaat. Domheid of demagogie? 4rie is er nog niet uit. Vrijblijvend, vaag en onduidelijk rond liet Soester kabelnet "de toezegging" fan Van Logtenstein de wachtlijst ibonnees in onrendabele gebieden in Soest te laten verdwijnen. Bereidheid laartoe is voldoende in huis, maar na- uurlijk niet bij voorbaat van de veron- lerstelling uitgaan dat alle aspirant ibonnees hun verzoeken om aanslui- ing gehonoreerd krijgen. Green beleid is ook beleid, is de meest gunstige kwalificatie die Arie er voor tan bedenken. Vat dat betreft kijken Soesters, die al aren naar aansluiting op de kabel uit kijken, tegen hetzelfde tekstbordje tan als burgemeester Scholten de raad 'oorhield. 'Even geduld a.u.b." Haar ja, die wonen ook niet in Haver- veerd. ARIE WANDELAAR Kees Boerkoel van de PvdA ziet mo gelijkheden om de abonnementen voor het Soester Natuurbad met 7,50 gulden te verlagen. Om die inkom stenderving van de gemeente op te vangen wil hij 17.000 gulden besparen op de begroting. Het is volgens Boerkoel niet meer nodig om de speeltoestellen en de inventaris van het Soester Natuurbad te vernieu wen, omdat het zo goed als zeker wordt verkocht aan de project-ontwikkelaar B. Taphoorn. Daardoor is, aldus Boer koel, ook het schilderswerk aan gebou wen overbodig geworden: "Op die ma nier kan de bevolking van Soest in het laatste jaar van het Soester Natuurbad tenminste goedkoper zwemmen." Als hij zijn zin krijgt worden de tarieven 51,50 38,40 en 26.10 gulden. Boerkoel zei tijdens de vergadering van de commissie sportzaken dat het perso neel van de stichting zwembaden moet worden betrokken in het overleg om trent een nieuw zwembad in Soest. Een 50-jarige vrouw uit Soest deed vo rige week bij de politie aangifte van de diefstal van een bedrag van ca. 70 gul den. Het geld was weggenomen uit de tas van de vrouw, die als verzorgster in het tehuis werkzaam is. De tas stond in de dokterskamer. Een 66-jarige bewoner van de Parklaan ontdekte vorige week dat onbekenden de 15 coniferen hadden weggehaald die hij tijdelijk achter zijn tuin op gemeen tegrond had gedeponeerd om ze later in eigen bodem te planten. De schade be draagt ca. 200 gulden. Bij een autobedrijf aan het Nieuwer- hoekplein is vorige week op klaarlichte dag een auto gestolen. De wagen stond in de garage en was het eigendom van een klant. Het betreft een witte Renault 25, bouwjaar 1985, met het kenteken PF-60-SP. Een onbekende jongeman van naar schatting 16 17 jaar heeft vorige week kans gezien de tas te stelen van een 67- jarige inwoonster van Soest, die op de Valeriaanstraat fietste. Ze had de tas in het mandje aan haar stuur. De jonge man reed haar voorbij en griste bij het passeren de tas uit het mandje, waarna hij met grote snelheid wegfietste. Een 17-jarige jongeman uit Soest ont dekte vorige week dat onbekenden de carburateur van zijn bromfiets hadden weggenomen. De brommer stond ge parkeerd bij een café aan het Kerkplein. De jongeman deed aangifte bij de poli tie. Na aanhoudende klachten van de be woners hield de politie vorige week op de Stadhouderslaan controle op de na leving van de maximumsnelheid. Er werden twintig processen-verbaal op gemaakt. De "top" lag op 80 km/u. Onbekenden hebben vorige week inge broken bij een restaurant aan de Dillen burglaan. De eigenaar ontdekte 's mor gens dat men een ruit had weggehaald uit de toegangsdeur. De buit bestond uit een onbekende hoeveelheid wissel geld. Uit een woning aan de Smitsweg is voor 375 gulden aan sieraden gestolen. De inbrekers kwamen binnen door aan de balkonzijde een hefboom te forceren. De 22-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. De PvdA-fractie wil dat de gemeente Soest 40.000 gulden apart legt om de werkgelegenheid te bevorderen. Wil Stekelenburg heeft dat kenbaar ge maakt. Ze wil een onderzoek laten instellen naar de oorzaak van het hoge werkloos heidscijfer in de regio Eemland in het algemeen en Soest in het bijzonder. Het raadslid van de PvdA is erover ver baasd dat het percentage werkzoeken den in Eemland hoger is dan in andere delen van het land. Het onderzoek zou kunnen worden bekostigd uit de pot 'incidenteel'. Ook moet er geld vrijko men voor eventuele werkloosheids- projecten. "Het is altijd goed als we het geld hebben klaarliggen, en niet in alle commissies hoeven te praten of we het er voor over hebben," aldus Wil Steke lenburg. Wethouder drs. Günther Plomp ziet een onderzoek niet zo zitten, maar ver klaarde zich niet uitgesproken tegen een reservering voor mogelijke projec ten ter bevordering van de werkgele genheid. Het gewestelijk arbeidsbureau levert overigens kosteloos onderzoek-rap- porten. Vanaf 1988, wanneer het ar beidsbureau wordt geprivatiseerd, zal men voor dergelijke diensten een ver goeding vragen. Jantje Beton trekt binnenkort weer aan de bel. Letterlijk en figuurlijk! Van 2 tot 8 november wordt de nationale jeugd- collecte gehouden, beter bekend als de actie van Jantje Beton. Gedurende die week wordt door plusminus 45.000 collectanten huis-aan-huis gecollec teerd, terwijl op zaterdag 7 november bovendien in enkele honderden ge meenten een straatcollecte wordt ge houden. Het gaat bij de actie van Jantje Beton om geld voor het jeugdwerk in ons land. Voor speeltuinen, kinderboerderijen, clubhuizen, speel-o-theken en jeugd verenigingen. Voor nieuwe mogelijkheden en nieuwe voorzieningen. Maar ook voor kinde ren die in de verdrukking dreigen te ko men, in oude en nieuwe woonwijken, in de stad en op het platteland. Gevaar en onveiligheid, integratie van gehandi capte en gezonde kinderen en het grote gebrek aan veilige en eigentijdse speel- voorzieningen en clubhuizen zijn in dit verband problemen die veel aandacht krijgen. Allemaal waardevolle initiatie ven-van enthousiaste ouders, buurtbe woners en andere vrijwilligers, die met en voor de jeugd bezig zijn. De collectanten van de nationale jeugd- collecte zijn zelf ook afkomstig uit plaatselijke jeugdverenigingen en jeugdgroepen. De helft van het ingeza melde geld is bestemd voor de collecte rende vereniging of groep in Soest. Door deze vijftig-procentregeling wordt de helft van de giften besteed aan het plaatselijk jeugdwerk in de eigen woonplaats. In 1986 is op deze wijze ruim 1,2 miljoen gulden ten goede ge komen aan de collecterende jeugdver enigingen. De andere helft wordt door het Natio naal Jeugd Fonds gebruikt voor de Fi nanciële ondersteuning van allerlei zin volle voorzieningen ten behoeve van de jeugd in ons land. Soms gaat het hierbij om een geringe startbijdrage voor een goed initiatief van een groepje ouders, soms ook om een fors bedrag voor een veelbelovend plan van een plaatselijke jeugdvereni ging- Hiervoor is veel geld nodig. Juist nu door de aanhoudende bezuinigingen in het jeugdwerk dè druk op het Nationaal Jeugd Fonds steeds groter wordt. Van daar dat in de week van 2 tot 8 novem ber voor de twintigste maal de nationale jeugdcollecte wordt gehouden. Om te voorkomen dat het kind de dupe wordt is uw gift in de collecteweek van groot belang. En komt u niemand met een collectebus of intekenlijst tegen, dan is uw gift van harte welkom op giro 1247 of bank 70.70.70.511 ten name van het Nationaal Jeugd Fonds te Utrecht. Gun de jeugd een gulle gift en geef Jan tje Beton leef- en speelruimte! Onlangs is het nieuwste nummer ver schenen van "Van Zoys tot Soest", het tijdschrift van de Historische Vereni ging Soest. Daarin vinden de lezers een terugblik op de Historische Op tocht, die de vereniging met veel suc ces organiseerde tijdens het Landju weel. Interessant is ook het artikel over de "Commissie van Weldadigheid", in 1818 ingesteld door prinses Anna Pau- lowna, waarin aandacht wordt besteed aan de instructie voor de Spin- Brei en Naaischolen in Soest. Verder zijn er ar tikelen opgenomen over de onbewaak te overwegen in vroeger dagen, over de buurtschap De Bunt en omgeving om streeks 1900 en een artikel over de koe- haarspinnerijen in Eemland, van de hand van Engelbert Heupers. De Historische Vereniging zit intussen niet stil. Op dinsdag 10 november a.s. houdt ouderman W. Schimmel van het Groot Gaesbeeker Gilde een lezing over "De schuttersgilden in de loop der tijden". Dat gebeurt in de Oudheidka mer aan de Ferdinand Huycklaan 18; aanvang 20.00 uur. Op dinsdag 8 de cember wordt er weer een lezing gehou den. De heer G. Staalenhoef komt dan spreken over Jacoba Victoria Bartolot- ti, gehuwd met Coenraad van Beunin- gen. In de Oudheidkamer is nog een paar dagen het scholenproject te zien, dat door leerlingen van diverse scholen is gemaakt ter gelegenheid van het Land juweel. De Oudheidkamer is elke zater dag en zondag open van 13.00 tot 17.00 uur. Inmiddels heeft de Historische Vereni ging een nieuw themanummer uitgege ven. Het is "Oude ambachten", ge schreven door wijlen Engelbert Heu pers, die daarin elk ambacht vakkundig heeft beschreven. Het boekje is voor 9,90 te koop bij boekhandel Van de Ven. Oproep In samenwerking met andere vereni gingen uit het Eemland heeft de Histo rische Vereniging Soest een werkgroep gevormd, dat zich gaat bezighouden met de bestudering van de oude kleder dracht in de omgeving. De vereniging doet daarom een oproep aan geïnteres seerden om met deze werkgroep samen te werken. Ook worden medewerkers gevraagd voor het bestuderen en vast leggen van het Soester dialect, in sa menwerking met het P.J. Meertens-in- stituut. Het instituut zoekt daarbij hulp. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de Historische Vereniging, waarvan het secretariaat is gevestigd bij me vrouw E. Stolwijk, Kruisweg 2 te Soest.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11