Jen. 'Bij ons op 1 1 «WIND Cfeuadf imekrant la] Rademakerstraat feestelijk heropend Soester EHBO vierde 60-jarig bestaan Wintersportruilbeurs Sporthuis Eb Kareisen TbilNINENhüS PAGINA 12 WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 2 (•8&1 I Soesterberg staat drie dagen bol van festiviteiten Tijdelijke afsluiting Eikenlaan 135 De Windhond Bentinck Fonds begint op 14 november met rolstoeldansen Nieuw van opzet: (J3 De Boekerij Janies Clavell's James Clavell's nieuwe wereldsucces Ubris.lw Complete Boekhandel. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 uitgave nieuwe boeken Comfort classique. nog bij ons langs ig f 23.900,-, .750,- (3-deurs) AfleVerings- i inclusief BTW, Renault adviseert elf oliën. OPEL 1984 1984 1984 1982 1982 1982 1983 1983 1983 1983 1984 1984 1985 1985 1985 1985 1986 1986 1986 1982 1983 1984 1984 1986 1983 1982 Foto: Goos van der Wilt "En daar komt Mieke Havik, ver voor het peleton uit." Wethouder drs. Günther Plomp waande zich donderdagmiddag even in de rol van Mart Smeets of één van diens collega's. Met een gedetailleerd verslag van waarschijnlijk de kortste etappe ooit gereden droeg hij zijn steentje bij aan de heropening van de Rademakerstraat in Soesterberg. Velen zagen de Soester wielrenster Mieke Havik op haar fiets door een lint rijden. Daarmee werden drie dagen van festiviteiten ingeluid. Nadat voorzitter Joop Ebbers van de snelling, de hulp van veel soigneurs en Dat heeft een resultaat als gevolg gehad, waarmee iedereen tevreden is. Na de officiële handelingen stapte Plomp in een open Rolls Royce, waarin hij zich met Ebbers door Soesterberg liet rijden. Het opvallende voertuig van Plomp werd begeleid door charmante cheer-girls van de dansschool Lenada uit Utrecht, iets waar de wethouder vol gens een insider de hele dag al naar had uitgekeken. Mieke Havik volgde in de geluidswagen om op haar beurt verslag te doen van hetgeen zich in Soesterberg op feestelijke wijze afspeelde. Tot en met afgelopen zaterdag was Soesterberg vervolgens een feestend dorp met kermisattracties en andere ac tiviteiten. Eén van de twee geplande miss huisvrouw-verkiezingen ging niet door. Mieke Havik koos drie prijswin naars in de wedstrijd wie het beste z'n fiets kon versieren. De belangstelling voor de festiviteiten was groot. Volgens een woordvoerder van de evenemen tencommissie was ook een groot aantal mensen uit de regio voor de gelegen heid naar Soesterberg gekomen. En die tendens hoopt men in Soesterberg vast te kunnen houden. De SOV mikt op de consumenten uit Den Dolder, Huis ter Heide en Bos en Duin, kleine woonge meenschappen die verstokt zijn van enig winkelcentrum. De SOV hoopt dat de inwoners van die dorpen worden aangetrokken door de gereconstrueer de Rademakerstraat. Soesterbergse Ondernemers Vereni ging (SOV) alles en iedereen had be dankt voor de totstandkoming van de Rademakerstraat-nieuwe-stijl, conclu deerde Plomp dat na vijftien jaar einde lijk een belangrijk project was afgeslo ten. "Het is goed dat een wielrenster is uitgenodigd om de opening te verrich ten. Zij is de personificatie van mensen die weten wat inspanning betekent," as socieerde hij Mieke Havik met alle hulpvaardige handen in de reconstruc tie van de Rademakerstraat. Vervolgens wendde Plomp zijn ervarin gen aan, opgedaan tijdens de uitzendin gen van Studio Sport. Hij stuurde daar bij bijkant de complete vocabulaire van de wielerpers via een geluidswagen de ether in. Via een vals plat, de juiste ver een goede laatste bocht finishte hij aan de meet. Daar merkte Plomp op dat men een zware prijs had moeten betalen voor de Rademakerstraat in het nieuwe jasje. Inderdaad heeft de bevolking van Soes terberg een aantal financiële 'cols' moe ten overwinnen. Aanvankelijk werd ge sproken over 1,3 miljoen gulden, maar in de beruchte bezuinigingsronde van de gemeente Soest werd dat bedrag van tafel geveegd, om jaren later in de orde van 70.000 gulden weer discutabel te worden. Daar gingen de betrokkenen in Soesterberg niet mee akkoord en het plan Rademakerstraat ging voor de der de keer in de ambtelijke molen. Uitein delijk stelde de gemeenteraad een be drag van 450.000 gulden beschikbaar. Tot 2 november wordt het gedeelte Ei kenlaan tussen de Ossendamweg en de Buntweg - gezien vanaf de Kolonieweg - afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer. Dit in verband met de reconstructie van de Nieuweweg bij de Parklaan. Autowielen gestolen Een 30-jarige inwoonster van Soest kwam vorige week tot de onplezierige ontdekking dat onbekenden de beide voorwielen van haar auto hadden weg gehaald. De wagen stond geparkeerd aan de Koninginnelaan. De daders ble ken het voertuig op blokken te hebben gezet. De eigenares deed aangifte bij de politie. Vandaag: de heer P. de Bos (69) De voorzitter: "In de eerste zes maan den van dit jaar zijn er in Nederland 69 molens herbouwd of gerestaureerd. Waar wij dus al tien jaar mee bezig zijn is helemaal niet meer zo uniek in ons land. Eén maand na de oprichting van de Stichting "De Windhond" in 1977 werd ik gevraagd als bestuurslid. Ik werkte toen als werk- en water bouwkundige bij de gemeente Soest waar ik in 1945 in dienst was getreden. De laatste achttien jaar als adjunct-di recteur van Gemeentewerken belast met de leiding van de civieltechnische dienst. Ik heb altijd een grote belangstelling gekoesterd voor molens. Als kind van twaalf jaar maakte ik ze met figuurza gen en in de vakantie bekeken we tal rijke soorten molens. Er staan er nog 954 in Nederland en dat aantal breidt zich uit door herbouw. Ik ben het niet eens met lieden die beweren dat de herbouw van een oude molen onzin is. Het zijn monumenten in het hollandse landschap. In artikel 2 van onze statuten staat: "De Stichting heeft ten doel de her bouw van de thans geheel verdwenen stellingkorenmolen "De Windhond" eens staande aan de Molenstraat, hoek Molenweg. Bij de herbouw van gemel de molen dient er naar te worden ge streefd dat zulks zal geschieden op de zelfde plaats waar de molen eens stond, in dezelfde vorm en met dezelf de maten en hetzelfde aanzien als vóór de afbraak." Molengek We hebben al twee keer de boden af gegraven om naar de fundamenten te zoeken, want als we maar iets van een fundering hadden kunnen vinden, wa ren we in aanmerking gekomen voor subsidie. Geweldige medewerking kregen we overigens van de Rijks dienst voor Monumentenzorg. Mijn heer Keune, een echte "molengek" heeft De Windhond getekend naar ou de foto's en zelf heb ik deze bouwteke ning gemaakt die nu door de Wel standscommissie is goedgekeurd. Op 30 september ontvingen wij berricht van het College van B W dat ons een bouwvergunning wordt verleend! "De Windhond is dan de enige mo len in Eemland. Een moeilijke taak, die zeker vijf ton gaat kosten. Maar de ze week ontvingen wij nog drie enve loppen van Soester Zakenlieden die een tegel (15 X 15 cm) bij ons bestel den, die elk voor zevenhonderdvijftig gulden in het gebouw aangebracht wordt. In de tijd van wethouder Van Stiphout (Cultuur) en wethouder Menne (Ruimtelijke Ordening) kregen we de toezegging om de grond naast Wolfsen aan de Molenstraat te reserveren. De Provinciaal Planologische Commissie ging akkoord en in het nieuwe con cept-bestemmingsplan Zuidereng staat heel voorzichtig: "Als "De Windhond" daar gebouwd zal worden, is het een aanwinst voor de Engh". Nu gaan we aan het bestek werken. We hebben al vier prijsaanbiedingen van aannemers molenbouwers. Contacten met Soester bakkers geven ons hoop dat zij het graan (meel) zullen verwer ken dat de molen gaat produceren. Van de provincie krijgen we een derde van de bouwkosten en moeten we zelf vvoor de rest zorgen. De vraag is alleen hoe staat de gemeente tegenoveer on ze plannen. Als we geen financiële steun krijgen, wordt het wel moeilijk. Gedicht Eigenlijk begint de geschiedenis van "De Windhond" ai in 1474 toen Cles Albertsz. het windrecht op de Eng mocht uitoefenen. Hij bouwde een houten standerdmolen, die in 1682 be zocht werd door de gemalin van ko ning-stadhouder Willem III. Zij was vergezeld van de befaamde Constan- tijn Huygens, "die met zijn verrekyc- ker over de Stichtse heuvels op den clock van den Domtoren con sien hoe laat het was." De andere kant op zag hij de schepen op de Zuiderzee varen. Op dezelfde plek verving Gerrit Vare kamp in 1737 de houten molen te mid den van de wuivende korenakkers door de stenen stellingmolen. In 1904 werd Hannes Smits eigenaar van "De Windhond". Naar deze familie is de Smitsweg genoemd. In de Oude Kerk van Soest is een grafsteen waarop drie windhonden staan afgebeeld. Daar ligt één van zijn vóórvaderen begraven: Willem Smits, molenaar van Soest 1789. In 1911 bezocht Koningin Wil- helmina met de kleine Juliana de "ste nen reus". "De Koningin onderhield zich op min zame wijze nog eenige oogenblikken "De Windhondanno 1923. met het molenaarsgezin, dat naast de molen woonde, waarna de mulder op den wensch van het Prinsesje de mo lenwieken nog even krijgertje liet spe len. Vriendelijk namen de Hoge Gas ten van den molenaar afscheid. Mij is verteld, dat de eenvoudige man bij dat afscheid even gulhartig als naïef ge zegd zou hebben: Uwe Majesteit moet het maar eens gauw komen hervat ten." Zo meldde T. Pluim in "Eigen Haard" (1923). Smits verkocht in 1917 zijn eigendom aan zijn collega/concurrent van "De Vlijt" (Kerkebuurt) de molenaar Mul ders. Voor een appel en een ei heeft deze omstreeks 1926 "De Windhond" tevergeefs aan het gemeentebestuur te koop aangeboden, maar de gemeente was toen te arm om zich die uitgave te kunnen permitteren. Niemand zag er- ineer brood in. In 1930 werd de molen totaal ge sloopt, ontdaan van zijn stelling en ka potte onderdelen. Men dichtte toen: Molenwieken draaiden vroeger Fluitend, suizend in hun vlucht: Stil en somber steekt hij nu zijn Kale staken in de lucht. Op vrijdag 6 november zal ik u in de talkshow Soestand - Architectuur (C- drie) op de hoogte stellen van de laat ste stand van zaken. Jan Visser De Soesterbergse jeugd genoot volop van de kermis-attracties tijdens het feest. 27 Oktober 1927 werd de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. "Eerste Hulp Bij Ongelukken" opgericht en als gevolg daarvan herdacht men dit jaar het 60-jarig bestaan. Om organi satorische redenen was het noodzake lijk het feest iets vroeger te vieren dan op de exacte datum. Daarom toog het merendeel van de Soester EHBO- (st)ers zaterdag j.1. met vier autombus- sen van Amersfoorts Bloei naar Res taurant Hoeve De Vinkenweide te Brummen op de Veluwe. Een gezelschap van ruim 170 leden met hun introducés arriveerde bijna een uur te laat door een file-oponthoud op de Al in het gastvrije zalencentrum, waar het grote gezelschap in no-time op kof fie met cake werd onthaald. EHBO-voorzitter H. Smit heette allen hartelijk welkom en vertelde o.m. hoe het toen allemaal was gekomen. Hij me moreerde de oprichting, de exploitatie van de eigen ziekenauto en vertelde over hoogte- en dieptepunten die uit eindelijk bepalend zijn geweest voor 60 jaar EHBO. Daarbij stond spr. o.m. stil bij de namen van de vele artsen die vooral in de beginjaren de EHBO tot grote steun zijn gweest door belange loos te doceren in eerste hulp. Verband- meesters en kaderinstructrices passeer den de revue en hij bracht dank aan al die voorbeeldige krachten die de 60-ja- rige EHBO heeft voortgebracht. Hij be sloot met allen een genoeglijke middag en avond toe te wensen. Hierna kreeg het 81-jarig erelid Mevr. M. van Herwaarden, (58 jaar lid van de Soester EHBO én 45 jaar bestuurslid) het woord. Zij toonde zich verheugd dit jubileum te kunnen meemaken en ze stak haar trots lid te zijn van zo'n dyna mische vereniging niet onder stoelen of banken. De specialisatie van De Vinkenweide om niemand ook maar een moment de kans te geven passief deelnemer te zijn, werkte ook nu weer perfect. Door het uitgelezen weer werd begonnen met fietstochten, jeu de boule, midget golf en het oud-Twentse spel klootschieten, dat zich afspeelde op een prachtig bos- parkoers. Iedereen kreeg een routebe schrijving of duidelijke instructies voor de diverse spelen. Toen het donker werd had het gehele gezelschap zich binnen verzameld, om met een toast op het jubileum de feestviering voort te zetten. Veel hilariteit leverde de paar denrenbaan op waar men op de diverse paarden een gokje kon wagen. Een van de hoogtepunten was de Bourgondi sche barbecue die bij allen zeer in de smaak viel. Veel bewondering oogstte de enorme salade, die op flink formaat het EHBO-embleem in geel en blauw uitbeeldde. Nadat ook het erelid, oud voorzitter en oud-docent dokter W.J. Schutte en zijn echtgenote hun felicita ties hadden aangeboden en veel plezier beleefden aan de herkenning van zovele gezichten uit Soest, werd bij monde van kaderinstructrice mevrouw E. v.d. Steeg-Holleman het cadeau van de le den met een toepasselijk woord aan de voorzitter overhandigd. Een cadeau van en voor de leden, want uit het feestelijke pak kwam een prachtig stuk instructiemateriaal n.1. een kniege wricht, compleet met knieschijf en de bij voetballers zo bekende knie- en kruisbanden. De muzikale begeleiding was op voor treffelijke wijze in handen van het or kest, "Accent", dat met zijn populaire^ ïepertoirmenig danslustige op de dans vloer bracht. Veel behendigheid en veel lef toonde goochelaar Ten Cate, door niet op een podium maar aan de tafel tjes onder de ogen van de aanwezigen, zijn onverwacht knappe kunsten te ver tonen. Het was juist zondag toen de bussen de feestvierders weer in Soest af leverden. Het Bentinck Fonds begint op zater dag 14 november met rolstoeldansen voor validen en minder-validen. De lessen worden gegeven in het gebouw van dans-disco-party-centrum Slin gerland aan de Weegbreestraat. De aanvang van de eerste les is 15.00 uur. Het Bentinck Fonds hoopt hiermee de recreatie voor gehandicapten te bevor deren. De integratie van validen en ge handicapten speelt daarbij een belang rijke rol. Men zal ernaar streven ook voor de minder-validen dansplezier te bieden. "Het gevoel voor muziek en het beleven ervan komt tenslotte niet uit de benen of de wielen, maar van binne nuit," zegt Jan Manden van het Ben tinck Fonds. Men kan bij hem terecht vooralle mogelijke vragen. Hij is telefo nisch in Soest te bereiken: tel. 15661. Het Bentinck Fonds kan ook voor ver voer zorgen naar en van de dansschool. Het rolstoeldansen voor paren bestaat uit drie mogelijkheden. Twee rolstoel gebruikers kunnen een paar vormen, een gehandicapte kan ook met een staande partner dansen en op een stoel of in een bed kan men op de maat van de muziek bewegen. Het Bentinck Fonds is nog op zoek naar vrijwilligers die als partner voor rolstoelgebruikers willen fungeren. De voorwaarde is dat ze kun nen dansen en in principe altijd aanwe zig zijn bij de lessen. Al geruime tijd heeft het Bentinck Fonds pogingen in het werk gesteld om in Soest de mogelijkheid tot rolstoel dansen te bieden. Het bestuur heeft niet stilgezeten, en is er inmiddels in ge slaagd een instructrice te vinden. On langs startte in Soest ook een cursus voor instructeurs. Op dit moment is al een aantal aanmeldingen binnen van minder-validen die willen rolstoeldan sen. De verwachting is dat de belang stelling groot zal zijn. De Wintersportruilmarkt van Sport huis Eb Kareisen wordt dit jaar gehou den in De Rank aan de Soesterbergse- straat 18, tegenover de winkel van Sporthuis Eb Kareisen. Vrijdag 6 no vember zal de grote zaal van De Rank geheel in het teken van de wintersport staan. Evenals voorgaande jaren organiseert Sporthuis Kareisen weer deze gezellige wintersport Ruilmarkt, echter dit jaar niet bij Auto Smeeing maar in De Rank aan de Soesterbergsestraat. Een ruilmarkt voor iedereen die zijn wintersportartikelen die te klein zijn ge worden, of niet meer voldoen aan de ei sen van de bezitter of om andere reden tegen een voordelig prijsje van eigenaar kunnen verwisselen zonder dat men daar zelf al te veel moeite voor hoeft te doen. De goederen die u wilt verkopen kunt u van maandag 2 november t/m donder dag 5 november aanbieden bij Sport huis Eb. Kareisen aan de Soesterberg sestraat 3, Soest en tijdens de Ruilmarkt op 6 november van 16.00-20.00 uur in De Rank aan de Soesterbergsestraat 18. Hierdoor wordt bereikt dat de ruil- marktvoorraden steeds goed op peil blijven en de kans dat het beste er het eerste uit zal zijn beperkt blijft. Er behoeft geen inschrijfgeld per artikel te worden betaald, bij verkoop wordt 10 procent ruilmarkt-commissie van de verkoopprijs afgehouden. De artikelen die kunnen worden inge bracht zijn: schaatsen, wintersportkle- ding, ski's, skischoenen, langlauf ski's en schoenen. De toegang is gratis. Afrekenen c.q. terughalen van goede ren geschiedt dezelfde avond, vrijdag 6 nov. in De Rank,van 20.30-21.30 uur. HEEL NEDERLAND IN DE DAN VAN De nieuwe omvangnjke roman van "Wervelwind' is ruim 1200 pagina's James Clavell (auteur van Noble House, zinderende spanning en avontuur. In Shögun, Tai-Pan en Koning Rat) speelt Amenka brak deze roman alle verkoop- zich afin de dagen na de val van de records. Nu in Nederland bij onder- shah van Perzié. De directie van een Bntse helikopter- firma zet een levensgevaarlijke operatic op touw om hun mensen en materieel het land uit te smokkelen. Politieke erii religieuze fanatiekelingen, verraders, spionnen, moordenaars en mullahs bemoeilijken de reddingsoperatie in ernstige mate... staand adres verkrijgbaar1. •InW.-i ('tnvnH, apaunwvan xaKiüöfiNu SW&lft E Portret van een radiopastor Diverse auteurs Uitgever: Ten Have Alje Klamer, wie heeft hem niet ge kend? Dit door vele auteurs geschreven portret is niet meer of minder dan een monument ter nagedachtenis van een radiopastor die naast de gave van het woord met hart en ziel verknocht was aan zijn medemens. U en ik. Daarvan spreken de boeiende persoonlijke ge tuigenissen die voor dit portret werden aangedragen. Wie deze Groningse do mineeszoon na zijn betreurde dood wil laten voortleven, door te trachten aan zijn werk verder gestalte te geven, heeft aan dit boek meer dan een houvast. Terugkeer van de engelen Auteur: Gitta Mallasz Uitgever: Lemniscaat Een niet alledaags boek over een niet alledaags onderwerp. Een vervolg op "Terugkeer van de engelen", waarin gesprekken zijn samengevat van vier Hongaarse kunstenaars die tijdens hun wekelijkse bijeenkomsten van "hun en gelen" antwoord kregen op vele levens vragen. "Terugkeer van de engelen" is alleen al het lezen waard, omdat daarin duidelijk wordt gemaakt dat eerder ge dane uitspraken niet exclusief toebeho ren aan de vier ontvangers, maar inhou delijk betekenis hebben voor ieder mensenkind. Nergens in dit boek is de auteur ongrijpbaar bezig. Nergens ook matigt ze zich een oordeel aan. Een boek om te lezen en te herlezen. De On gewone uitstraling die ervan uitgaat is fascinerend. God is daar waar men hem binnenlaat Auteur: Lize Stilma Uitgever: Callenbach Voor wie 't nog niet weet: Er zijn na de oorlog in Nederland meer dan 200 leer scholen ontstaan waarin men de moge lijkheid geboden krijgt achtergronden van het jodendom te bestuderen. Het zullen dan ook deze en andere niet- Joodse "leerlingen" zijn die met veel in teresse van dit boek zullen kennisne- klassiek: Mollerusstraat 7 3743 BW Baam tel. 02154-12797 Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvoile karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR men. Op zeer serene wijze vertelt de au teur over haar kennismaking met de Li beraal Joodse Gemeente te Amster dam. In de synagoge ter plekke vierde en beleefde zij de rituelen rond Joodse feesten en hoogtijdagen, en beschrijft zeer indringend de gebeden en gezan gen die een onverwoestbare hoop naar een vreedzame samenleving in zich dra gen. Een verslag, aangrijpend door z'n eenvoud van geloof, hoop en liefde. Van bewaarder tot bewaker Auteurs: M. Sordam en P. v.d. Vliet Uitgever: Anthos Ruim 20 jaar geleden werd Max Sor dam, afkomstig uit Suriname, de eerste gekleurde bewaker binnen het Neder landse gevangeniswezen. In 1987 beëindigde hij zijn carrière als hoofdbe waker in de Bijlmerbajes. Aan de jour nalist Pieter v.d. Vliet heeft hij z'n bele venissen tussen toen en nu verteld, het geen resulteerde in een opmerkelijk boek. Opmerkelijk, omdat wat mis standen en onregelmatigheden in het gevangeniswezen betreft niets wordt verbloemd, terwijl daarnaast ook aan het goede dat werd bereikt niet wordt voorbij gegaan. Een samenhang waar door het boek, waarin men ook kennis maakt met criminelen als Stanley H. en andere zwaar gestraften, zeer geloof waardig overkomt. Taxi naar het paradijs Auteur: Dick Harris Uitgever: Fontein De cover van dit boek is allerminst een vlag die de lading dekt. Daarop een la chende Rudi Carell in gezelschap van zijn jarenlange maatje, de auteur Dick Harris. Ondanks de dikwijls humoristi sche wijze waarop pianist, goochelaar, regisseur, producent en zaakwaarne mer Dick Harris voorvallen uit z'n tur bulente artiestenleven beschrijft is dit stuk van zijn levensgeschiedenis er een waarin het tragische het wint van het amusante. Dick Harris, in "Taxi naar het paradijs" een zeer openhartig au teur, die feilloos aangeeft waardoor het kwam dat hij tenslotte door het ijs zakte. De schijnbaar luchtige anekdoten dra gen in vele hoofdstukken de boodschap in zich hoe het leven in ieder geval niet moet worden ingericht, waardoor er sprake is van een allerminst vrijbij vende verhalenbundel. Hendrikus Colijn Auteurs: J. Bank en C. de Vos Uitgever: De Haan Hendrikus Colijn, de geadoreerde, de verguisde staatsman van weleer. Over voor en tegen handelt een belangrijk gedeelte van dit boek. Er wordt nauwe lijks iets nieuws over de mens Colijn toegevoegd. Voor degenen die de naam Colijn uitsluitend kennen van horen zeggen is deze biografie, rijkelijk geïllu streerd met dikwijls unieke foto's, een goede opstap voor een nadere kennis making. Een kennismaking ook met z'n niet geringe rol in de crisisjaren, waarin de toenmalige minister-president de in druk wekte werklozen eerder als schul digen dan als slachtoffers te beschou wen. Hendrikus Colijn, de laatste Anti Revolutionaire paternalist uit een poli tiek voltooid verleden tijd periode. Ge zagsgetrouw aan kerk en vaderland, on doorgrondelijk voor hen die zijn le vensvisie niet deelden. Voor wat de laatste conclusie betreft kan dit boek wellicht verhelderd werken. Lr.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13