ui Soest Schoeman DE NIEUWSTE PCs ZIJN PHILIPS COMPUTERS! ©/7<?n computer/ 129.™ fllidPub ^Strëter 2§° SCHOEMAN MAKELAARS SOEST SOEST SOEST \>aar DeSoester Duinen 2499r 3999r 299r 0NZE 1199r Soest 50 jaar geleden 29 oktober 1937 PAGINA 4 WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt uw aandacht voor onze Ol QQ_ onze «4 Q_ Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Tel.: 02155-12874 TE GEKKE JACKS! mode voorjong Boest. Geen zorgen om kwaliteit Soester brandweer Makelaardij o.g. LAREN (N-H) Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151. Toch paardenstal in Soesterveen Soepeler beleid bouwaanvragen JAN HILHORST al 25 jaar uw fruitspecialist op de Soester markt. Let op! Deze week: DOYENNÉ DU COMICE Officieel kennisgevingen M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 M\)u Dagelijks geopend ™YJX! van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VAN GOYENLAAN Een op de derde woonlaag gel. 3-kam.flat (voorheen 4-kam.flat) m. berging in de onderbouw. Hal. toil., douche m. v.w., houten schrotenplafond, uitgeb. keuk. m. plav.vl. en nw. keukenblok, woonkam. (zuidkant) v.v. thermopane beglaz. Serv.kosten f 275,- p.m. (incl. c.v.). Koopsom f 59.500,- k.k. HOMMEL Royale energiezuinige eengezinswoningmet heteluchtverwarming, berging, tuin (Z.O.) en een parkeerplaats op eigen terrein. Indeling: gang, toilet, woonkamer (4.65 X 5.17 m), half open keuken (3.00 X 3.10 m). Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet en vaste wastafel. Vaste trap naar zolder met royale 4e slaapka mer voorzien van tuimelraam. C.v.-ketél en badgeiseropstelling met aansluitmogelijkheid wasmachine. Veel bergruimte. Berging met zolder. Gehele woning voorzien van dubbele beglazing, vloer-, dak- en spouw muurisolatie. Parterre voorzien van plavuizen. Oplevering: in overleg. Vraagprijs: f 165.000,- k.k. - -V ''••••tk*; V' BIRKSTRAAT Halfvrijstaand vooroorlogs hoekhuis, grondig en volledig gere noveerd met vrijstaande garage compleet met vliering en smeerput. Aangebouwde nieuwe keuken en badkamer. Bouwjaar 1912. Entree, hal,woonkamer (ca. 40 m2) met schouw en balkenplafond, dich te eiken inbouwkeuken met afzuigkap en inbouwijskast, portaal met wasmachineopstelling en complete badkamer met toilet, ligbad, douche en vaste wastafel, royale trapopgang naar bordes naar verdieping met 3 slaapkamers, royale overloop met kastenwand en ingebouwde kasten, 1 slaapkamer met balkon en een met vaste wastafel. C.v.-ketelopstelling op vliering met veel bergruimte. Droge kelder (2x3 m met stahoogte). Royale voor-, zij- en achtertuin. Garage bereikbaar vanaf de Soester- bergsestraat. Koopsom f 174.000,- Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 - Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Ontwerp hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: J.G.F. Kolbrink (De Herberg), Soes- terbergsestraat 20, voor het oprichten van een café-bedrijf op het perceel Soesterbergsestraat 20. Jac. P. Sluis, (De Knollentuin), Burg. Grothestraat 37. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de milieu dienst, gemeentesecretarie kamer 37, op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunningen kunnen tot 11-11- 1987 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De in gekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desge vraagd worden persoonlijke gegevens vanindieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Gemeentebegroting 1988 Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis dat de ontwerp-be- groting voor het dienstjaar 1988: a. van de plaatselijke inkomsten en uit gaven; b. voor het bedrijf gemeentewerken; c. voor het grondbedrijf; d. voor de gemeentelijke sociale dienst; e. voor het gasbedrijf en de centrale an tenne-inrichtingen; f. voor de Stichting Zwembaden; g. voor de Stichting Lichamelijke Op voeding en Sport; h. de meerjarenbegroting plaatselijke inkomsten en uitgaven 1988 tot en met 1991 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder ter secre tarie dezer gemeente ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Openbare commissievergaderingen Woensdag 28 oktober: commissie Onderwijs agenda o.a. mededelingen (o.a. stand van zaken planningskalender); evt. rapportage door vertegenwoordiger in het overleg o.b.d. Eemland. Donderdag 29 oktober: commissie Welzijn agenda o.a. rapportage gemeenschap pelijke regelingen;voorstel tot het vast stellen van het werkplan minderheden 1988; het verslag lokale activiteiten 1986 en het programma 1988; pro gramma emancipatieactiviteiten 1988 en het verslag emancipatie-activiteiten 1986; concept cultuurnota. Maandag 2 november: commissie Algemene Bestuurszaken o.a. brieven van de Stichting Nu kunt u zich een perfecte Personal Computer veroorloven. Philips brengt een serie volwaardige, betrouwbare en gebruiksvriendelijke PC's, voor een buitengewoon budgetvriendelijke prijs. Met 3,5" Floppy Disk Drive(s). Er is al een Philips PC voor f 2.199 - incl. BTW. Met 3,5" floppy disk. De nieuwe standaard. Deze kenmerken zich door grote citeit (720 Kb), veiligheid en gebruiksgemak. De floppy van de toekomst. De Philips PC's werken onder het vertrouwde MS-DOS besturingssysteem, de versie 3.21 wordt bijgeleverd. Wij vinden dat er bij een Personal Computer een Personal Monitor hoort. U krijgt geen monitor opgedrongen, u kiest de monitor die precies bij u past. NMS 9105, 512 Kb intern geheugen en een Floppy Disk Drive. NMS 9110, 640 Kb intern geheugen en twee FDD's. NMS 9115,640 Kb intern geheugen en twee FDD's plus een Hard Disk (20 Mb). PRIJS: ONZE PRIJS: ONZE PRIJS: BM 7513 Hoge resolutie monochrome monitor. 31cm/90° beeldbuis met P39 groene fosfor. ONZE PRIJS: CM 8833 Medium-resolutie kleuren monitor. 37cm/9Q° in-line, QS, HiBri beeldbuis Resolutie horizontaal 600 beeldpunten en verticaal 285 beeldpunten (RGB). PRIJS: Oti/y CM 8852 Medium-resolutie kleuren monitor. 37cm/90° Black Matrix beeldbuis Resolutie horizontaal 700 beeldpunten en verticaal 285 beeldpunten (RGB) PRIJS: van o.a. Joe Allen, Scotch en soda, Newsv.a. "Ik maak me geen zorgen om de kwa liteit van ons korps." Dat antwoordde de Soester brandweercommandant, de heer J. Th. Bakker, maandag in de commissie Algemene Bestuurszaken op een vraag van Jan Visser (Prog. Soest), die gelezen had dat de Soester brandweer bij onlangs gehouden wedstrijden op de laatste plaats was geëindigd. "Ik wil me graag laten ge ruststellen," aldus Visser. Dat deed de heer Bakker dan ook. Hij wees erop dat de wedstrijden niet zo zeer gericht waren op de specifieke brandweertaken, al ging het hierbij ook om een aantal verplichte oefe ningen. "Maar de wedstrijdregle menten zijn zó strak... Ik zie de men sen liever wat inventiever bezig." Vol gens hem beschikt het Soester korps in ruimte mate over die inventiviteit. Raymond van Gelder (PvdA) vatte de discussie samen door te stellen dat het peil van de brandweer in Neder land in het algemeen zó hoog is dat het geen schande kan zijn om als laat ste te eindigen. De commissie beaam de dat stilzwijgend en Visser toonde zich inderdaad gerustgesteld. Soest/Kozle en burgemeester Kilig- kaya omtrent samenwerking; krediet automatisering postregistratie. Maandagt 2 november: commissie Gemeentelijke Organisatie agenda o.a. interne structuur van de sectoren en stafdiensten. Dinsdag 3 november: commissie Ruimtelijke Ordening agenda o.a. voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de ver keersregelinstallatie (V.R.I.) Van Wee- destraat-Stadhouderslaan; voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor verbetering van de verkeerssitua tie op het Nieuwerhoekplein; notitie over het al dan niet doortrekken van het Bremeentje; herinrichting van de Dor- resteinweg e.o. Woensdag 4 november: commissie Bedrijven agenda o.a. standpuntbepaling omtrent laanbeplanting Dorresteinweg; voor stel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de herinrichting van de omgeving van station Soestdijk; kre- dietvoorstel t.b.v. verkeersinstallatie (VRI) Van Weedestraat/Stadhouders laan en het aangaan van een overeen komst met Rijkswaterstaat terzake. Woendsg 4 november: commissie HALF VRIJSTAANDE VILLA met flinke vrije tuin, totale oppervlakte grond: ca. 4.75 are. Naast de villa ligt een ruime GARAGE met royale BERGZOLDER. Ind.: entree, toilet, ge zellige woonkamer met open haard, parketvloer en tuindeur, keukenverdieping: badka mermei douche en 2e toilet, 2 flinke slaapkamers, waarvan 1 met balkon, 1 kleine slaapkamer, grote zolder met mogelijkheid voor royale slaapkamer. Deze goed onderhouden villa is voorzien van isolerende begla zing in de woonkamer en heeft uiteraard c.v.-gas. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f295.000,-k.k. Milieubeheer agenda o.a. nota Ammoniak en Vee houderij; verslag projekt garagebedrij ven. Woensdag 4 november: commissie Ouderenbeleid agenda o.a. subsidieverzoeken oude renbonden; welzij nsplan en program ma; bezuinigingen welzijn. Donderdag 5 november: commissie Financiën agenda o.a. krediet voor herinrichting omgeving station Soestdijk; krediet verkeersregelinstallatie Van Weede- straat/Stadhouderslaan; verkeerslich ten Nieuwerhoekplein; notitie inzake gemeente en woningbouwcorporaties. De vergaderingen ,zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw gemeentewerken. Behalve de commissie Ouderenbeleid, die wordt gehouden in de commissieka mer van de dependance van het ge meentehuis, Steenhoffstraat 2, aanvang 10.00 uur. Aanvang overige commissie 19.30 uur behalve commissie Gem. Organisatie 19.00 uur, commissie A.B.Z. en com missie financiën 20.00 uur. Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten) het bouwen van een molen, Molenstraat hoek Molenweg, sectie K, nr. 2983. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van B&W een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Gedeputeerde Staten hebben alsnog toestemming verleend voor de bouw van een woning met paardenstal in het plangebied 'Soesterveen' in Soest. Op 7 juli weigerde het college een verklaring van geen bezwaar, omdat er geen spra ke zou zijn van een volwaardig semi- agrarisch bedrijf, terwijl de bestemming van het gebied 'grond bestemd voor het agrarische bedrijf luidt. Tijdens de hoorzitting naar aanleiding van het Arob-bezwaar van paardenfok ker P. van Hengstum bleek echter dat deze zjn bedrijf nu nog op diverse plaat sen verspreid door Soest heeft, en door de bouw van de nieuwe stal op één plek wil concentreren. Dat laatste vindt het college een verbetering. "Daar voorts het voorgestelde perceel is gelegen in een overgangsgebied tussen het stede lijke en het landelijke gebied, is het naar ons oordeel in dit geval niet onaan vaardbaar alsnog medewerking aan het bouwplan van de heer Van Hengstum te verlenen," aldus Gedeputeerde Sta ten. Gert Beyen van de WD heeft erop aangedrongen dat de gemeente Soest enigszins rekening moet gaan houden met een nog niet doorgevoerde wets wijziging. De regering in Den Haag heeft aangekondigd dat het beleid ten aanzien van bouwaanvragen zal wor den versoepeld. Als Soest daar niet tij dig op inspeelt voorziet Beyen proble men. "Als we nu een vergunning weigeren, en de aanvrager gaat in beroep met alle lange procedures als gevolg, kost ons dat veel geld zodra de nieuwe wet er door is," meende Beyen, die ook wil dat de bevolking goed wordt voorgelicht over de herziening van de huidige wet. Sommige bouwwerken zullen in de toe komst namelijk mogen worden ge bouwd zonder dat daarvoor officiële papieren uit de bureaulades hoeven te komen. Wethouder drs. Günther maakte van deze gelegenheid gebruik om de politici en het ambtelijk apparaat te verzoeken 'uiterste voorzichtigheid' te betrachten bij bouwaanvragen. "Wees vooral voorzichtig met gelaatsuitdrukkingen, want één glimlach en men gaat al hout bestellen," zei Plomp. "Help te voorko men dat men zomaar gaat bouwen zon der vergunning." In het verleden is het meer dan eens voorgekomen dat inwoners van Soest zonder toestemming van de gemeente met bouwwerkzaamheden begonnen Het gemeentebestuur zal, zoals eerder aangekondigd, nauwlettend toezien op clandestiene bouwactiviteiten. De 'koningin' van de handperen Holland klasse I - 2 kilo voor Elke donderdag op de markt Weegbreestraat, hoek Smitsweg. Extra bijslag aan inwonende kinderen Aan steuntrekkende of tewerkgestelde inwonende kinderen van ten minste 21 jaar die voorheen tenminste gedurende 13 weken een loon hebben verdiend van niet minder dan f6.00 per week, kan, indien zij werkloos zijn, een extra bij slag worden toegekend. Aanvraagformulieren ter bekoming van dezen bijslag benevens andere inlich tingen zijn te verkrijgen aan de afdeeling sociale zaken der gemeentesecreta rie, zij-ingang van het Raadhuis. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Burgemeester, W.AJ. VISSER. De secretaris, J. BATENBURG. De Knollen op Den Engh Zooals ieder jaar oefenen de Soester knollen op den Engh weer grooten in vloed uit op de schoolgaande en opgeschoten jeugd. Het is niet alleen ergerlijk hoeveel knollen er worden gestolen, doch hierbij worden andere knollen ver trapt of noodeloos uitgetrokken en terzijde gegooid, waardoor de landbou wers wel degelijk schade ondervinden. De politie houdt een extra oogje in het zeil. Arbeidsbeurs Heden stonden 321 werkzoekenden ingeschreven. De voornaamste beroepen waren: Metselaars 21, opperlieden 41, timmerlieden 16, grondarb. 41, schil ders 20, stucadoors 8, tuinarb. 33, chauffeurs 12, transp. arb. 10, kant. pers. 7, los arb. 46, rijw. herst. 1. Het aantal ingeschrevenen in dezelfde periode over 1936 bedroeg 457. In 1935 439 en in 1936 284. De natuur is in de war Het zachte na-zomerweer is oorzaak geweest, dat verschillende bremstruiken op de Soesterbergschestraat nabij Soestduinen weer in bloei zijn geraakt. Bij de bruine herfst-kleuren steken deze bloeiende planten eigenaardig af.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5