aruóhocK Speeldoos Meningen ÉL van lezers WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 8 Nederlands Bach-Ensemble in Soest Vrijwilligers Vakature Bank Kunstwerk aan Bleekveld onthuld Amerikaans patchwork en quilts Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Agenda filmhuis november: Krant niet ontvangen? Vrijdag 6 november in C-drie: Soestand over Soester Architectuur Vrouwenraad: thema-avond over wonen Cursus over 'Humanisme' Oudheidkamer Rijdend Meubilair Lezing in 'Mayindra' KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Nieuwe brochures bij INFOcentrum Gas- en CAI in september Donderdagavond 29 oktober, "Prick up your ears aanvang 21.00 uur: Alwin Bar en Ernst Rombout 31 oktober in kasteel Groeneveld Nonsens Agenda 'De Speeldoos' Concert 150-jarig Correspondentie Golf op de Stompert Caroluskoor Duiventorens en -tillen in Groeneveld Vakature Bank Soest, Willaertstraat 49. De openingstijden van de WB- Soest zijn als volgt: maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Vrijdags van 11.00 12.30 uur. Tijdens kantooruren kunt u bellen 02155-12630. We vragen uw aandacht voor onder staande vakatures. •Kruisvereniging zoekt vrijwilliger m/v om één maal per maand het boe ken- folder- en dokumentatiebestand e.d. bij te werken. Werktijden kunnen in overleg worden vastgelegd. 1/635. Stichting Slachtofferhulp zoekt medewerkers m/v om deel te ne men aan het projekt Slachtofferhulp. De Stichting is gevestigd in Amersfoort en biedt hulp aan slachtoffers van een misdrijf in de ruimste zin van het woord. 1/631. Dierenbescherming van Baarn/Bunschoten/Eemnes zoekt voor de dierenambulance enkele vrij willigers m/v. Behalve dienst doen bij ongevallen, ook mensen met hun huis dier vervoeren naar dierenarts, trimsa lon, krematorium, universiteitskliniek. Gevonden dieren naar asiel vervoeren. Vereisten: van dieren houden en goed met ze om kunnen gaan, in noodgeval len rustig kunnen handelen. Men moet bereidheid hebben om eventueel een E.H.B.O.-kursus voor dieren te volgen en de vrijwillig(st)er moet in Baarn woonachtig zjn. 1/615. Vrijwilliger m/v gevraagd om de Public Relations van een muziekver eniging in Soest op zich te nemen. Voornaamste taak van de P.R. man/ vrouw zal zijn het onderhouden van het kontakt tussen de muziekvereniging en de gemeente/burgers/krant enz. van Soest. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest. Zaterdag 31 oktober en zondag 1 no vember wordt op landgoed Ewijcks- hoeve een overzichtstentoonstelling gehouden van Amerikaans patchwork en quilting. Op deze expositie worden met enige trots ruim 50 quilts geëxpo seerd, alle vervaardigd door Ewijcks- hoeve quiltsters en docenten. Naast de quilts met prachtige aandui dingen als Mariner's Compas Amish Basket Quilt en Doublé Wedding Ring Quilt, zijn ook diverse patchwork jasjes, laarzen, kussens, quiltingtassen en Christmas toepassingen te bewonde ren. Het Amerikaanse patchwork dankt zijn ontstaan aan de Engelse, Ierse, Hol landse en Duitse vrouwen, die de patch- work-traditie meenamen naar het be loofde land, Amerika. Pas in de loop van de negentiende eeuw kwam er in de Verenigde Staten een ontwikkeling op gang in de ontwerpen van de quilts. Daardoor werd een geheel eigen vorm van expressie bereikt, waarin men over ging naar een eigen eenvoudige maar sterke vlakverdeling: krachtig en indi vidueel. De tentoonstelling is geopend op beide dagen van 10.00 tot 16.30 uur. Land goed Ewijckshoeve ligt aan de Soest- dijkseweg 12 (de weg tussen Bilthoven en Paleis Soestdijk). Telefonische in formatie: 02156-497 en 294. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdagmorgen 29 oktober: Iedere donderdag is er van 9.30 tot 11.30 uur een zelfstandige knutsel- groep voor vrouwen. Vrouwen die zin hebben om lekker bezig te zijn, zonder begeleiding zijn van harte welkom. De kosten bedragen f2,50 per ochtend. Dit in inclusief materialen en een kopje kof fie. Donderdagmiddag Onze toneelmiddag. Vandaag kun je van alles doen en leren wat met toneel te maken heeft. Heb je zin om te spelen en mooie decors te maken, kom dan langs. Alle kinderen van 8 t/m 12 jaar zijn welkom bij Conny van 16.00 tot 18.00 uur. Het kost een gulden per middag. Vrijdagochtend 30 oktober: Peuter-ouderochtend. Iedere vrijdag morgen kunnen peuters gezellig met el kaar en speelgoed spelen. Voor de kin deren en de ouders staat lekkere limo nade en koffie klaar. Voor de ouders is het een ontspannen ochtendje waarbij ze gezellig met elkaar kunnen (bij)pra- ten. De kosten bedragen f 3,— per keer. Dit is inclusief materialen, koffie en li monade. Vrijdagmiddag Dit is onze dierenmiddag. Deze middag is speciaal voor al die kinderen die sta- peldol zijn op alles wat met dieren te maken heeft. Voeren, dieren kijken, knutselen (dierenmaskers maken etc.) Het duurt van 16.00 tot 18.00 uur. De kosten bedragen f 1,— per middag. Zaterdag 31 oktober: Ook vandaag gaan we van alles doen van 13.30 tot 16.00 uur. Samen met de jarige kinderen gaan we knutselen, spelletjes doen, schminken, koekjes versieren/bakken, ezelkar rijden enz. Ook komen 2 lieve feeën langs. Kin deen van 4 t/m 12 jaar zijn van harte welkom. Het kost f 1,— per middag. Dinsdag 3 november t/m vrijdag 6 notcmber: Deze week zijn er geen kinderactivitei ten of verjaardagen. De vogelvereni ging houdt deze week haar jaarlijkse tentoonstelling en dus worden onze binnenruimtes tijdelijk bewoond door een bonte verzameling vogels. Vrijdagmiddag j.l. heeft de Soester wethouder van Cultuur, Frans Kingma, aan het Bleekveld het 38e kunstwerk dat de ge meente rijk is onthuld. Het is een beeld van de Amsterdamse kunstenaar H. Bayens, die ook het bekende Multatuli-monu- ment in de hoofdstad heeft gemaakt. Bij de onthulling waren leden van de commissie kunstaankopen, raadsleden, verte genwoordigers van de woningbouwvereniging St. Joseph en bewoners van het Bleekveld aan wezig. De maker zelf liet ove rigens noodgewongen verstek gaan, omdat hij met autopech aan de Belgische grens stond. Kingma liet weten reuze ingenomen te zijn met "aardige tafe reeltje een paar mensen op een bankje) dat in het werk is uit gebeeld. Volgens hem was het een echte aanwinst voorde om- Foto: Goos van der Wilt geving. Normaliter worden ook de omwonenden betrokken bij de keuze van een kunstwerk, dat volgens de 1 %-regeling wordt aangeschaft. In dit geval was dat niet gebeurd, aldus Kingma, omdat de kunstenaar het ontwerp al zo goed als af had toen de commissie kunstaankopen bij hem aanklopte. De commissie was direct unnaniem van mening geweest dat dit het moest worden. "We waren wel zo eigenwijs dat we dachten dat ook de bewoners dit zouden accepteren, "aldus de wethou der. Die bewoners lieten zich daar niet over uit, maar leken in het algemeen wel tevreden over de artistieke verfraaiing van hun omgeving. Ze kregen na afloop van de onthulling in C-drie in elk geval nog een drankje aangeboden. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het so ciaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en genietje de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,— per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding behoren f 27,— per jaar. Kontaktadres le denadministratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Filmhuis Artishock donderdagavond 29 oktober aanvang 21.00 uur. "Prick up your ears" 5-11 Malcolm 12-11 Les favouris de la lune 19-11 Barry Lyndon 20-11 Betty Blue (extra voorstelling) 26-11 Het fort van Souram Vrijdagavond 30 oktober, aanvang 21.00 uur C.D.-avond. "A crazy crazy night" Hardrock Toegang f 2,50. Expositie Geert de Roovere Tot en met 1 november elke zaterdag en zondag van 15.00 tot 17.00 uur in de tentoonstellingszaal van Artishock (zij ingang). Schilderijen van Geert de Roovere. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Soestand-Architectuur in C-drie be staat op vrijdagavond 6 november a.s. uit vier verschillende items: 1. Om half acht in het Witte Café ope ning expositie van Jan Vosman uit Lage Vuursche. 2. Dia-show, om acht uur precies, in de Grote zaal door Jan Smits en Saskia van Ginkel-Meester van Monumen tale en Beeldbepalende Panden in Soest. Een unieke inventarisatie. 3. Gesprek met de heer P. de Bos, voor zitter van de Stihting "De Wind hond", over de herbouw van deze molen. 4. Interview met de Haagse architect Ir. Jan Brouwer over de bouw van raad huizen in het algemeen en over het gemeentehuis van Soest in het bij zonder. Muzikale intermezzi door het Zang koor van Zonnegloren. Produktie en regie van Soestand-Ar chitectuur: Irma Kramer. Presentatie: Jan Visser. De toegang is gratis. De Vrouwenraad Soest houdt op woensdag 28 oktober een thema avond over 'wonen'. De bijeenkomst vindt plaats in het Griftland College aan de Noorderweg en begint om 20.00 uur. De Vrouwen Advies Com- misie voor woningbouw VAC) is me de-organisator. Volgens de Vrouwenraad is Wonen meer dan alleen een dak boven het hoofd. Ook de woonomgeving moet aan bepaalde eisen voldoen, vindt men. De veiligheid in en om de woning is evenzeer van belang. Tijdens de thema-avond in het school gebouw aan de - Noorderweg wil de Vrouwenraad de aandacht vragen voor het werk dat een aantal mensen in Soest In de komende maanden wordt op vier zondag-ochtenden het begrip "Huma nisme" doorgelicht. Dat gebeurt - op verzoek van het Humanistisch Verbond Gooi-Noord, waaronder ook Soest res sorteert - door drs. Rob Buitenweg, die viermaal een inleiding zal houden in een cursus-achtige opzet. De heer Bui tenweg is filosoof en als docent verbon den aan het Humanistisch Opleidings instituut te Utrecht. Uit de eenmalige avond over hetzelfde onderwerp, die vorig jaar werd gehou den, bleek zeer grote belangstelling voor een heldere uiteenzetting over za ken als: het kernbegrip humanisme, de inhoudelijke kant ervan en de hanteer baarheid in het dagelijks leven. De bijeenkomsten dragen een geheel open karakter en vinden plaats op de volgende zondagen: 1 november, 29 november, 13 december en 17 januari, telkens vanaf 10.30 uur 's morgens, in de grote zaal van hotel Jan Tabak aan de Amersfoortsestraatweg 27 in Bus- sum. Nadere inlichtingen bij het secretariaat: mevrouw Van Leeuwen, tel. 02159- 41916. Het rijdend meubilair, zoals we dat ie dere dag op de Nederlandse wegen zien, zijn vervoermiddelen met betrek kelijk weinig uiterlijke kenmerken. Er zijn nog vele vormen, maar dit wordt minder, want vaak komen de verschil lende ontwerpen van dezelfde vormge vers. Kleuren en de 'toeters en bellen' geven nog keus aan de gebruiker. Een enkele wil zijn vervoermiddel nog wel eens versieren met komplete be schilderingen om er een pronkstuk van te maken. En wie eens naar oude auto's gaat kijken, ziet daarbij ook juweeltjes. Gaan we nog wat verder in de tijd, dan zien we dat ook vroeger demensen pronkten met hun vervoermiddelen. De plattelandbewoners nog meer dan degenen, die uit de stad kwamen. De sjees, de phaëton, de speelwagen, de Tilbury waarvan aan de vorm, kleur en beschildering te zien was, uit welke landstreek ze kwamen. In de Oudheidkamer is een dergelijk pronkstuk te zien, een oude speelwagen uit de 16de eeuw met een rijk versierd achterbord met beschildering. De Oud heidkamer, Ferd. Huycklaan 18 is ge opend zaterdags en zondags van 13.30- 17.00 uur. doet om de woonomgeving zo goed mogelijk te maken. Vivianne de Graaff, medewerkster van de ziekenomroep AROS zal vragen stellen aan vertegen woordigers van zes groeperingen, die zich met dit item bezighouden. Ook het publiek kan zich in de discussie men gen. De zes groeperingen zijn: VAC, GrOei en Bloei, Initiatiefgroep Sociale Veiligheid, de werkgroep anti-Vanda lisme, de adviesgroep Gehandicapten en een verkeersbrigadier van de politie Soest. De technische verzorging is in handen van de AROS. De toegang is gratis. In het onlangs opgerichte centrum "Mayindra" aan de Kerkstraat 3-5 in Soest wordt op vrijdagavond 30 okto ber een lezing gehouden over het on derwerp: "Het lichaam als bron van spi ritualiteit". Spreker is de bekende Pie- ter van Dijk. De lezing gaat over mensen en hun spi rituele dimensie. Als begrippen als licht en donker, mannelijk en vrouwelijk, tijd en ruimte, ziel en lichaam, door woor den zó dichtbij gebracht kunnen wor den dat ze als kracht in jezelf worden herkend, wordt het denken dienstbaar gemaakt aan het gevoel. Belangstellenden zijn welkom. De le zing duurt van 20.00 tot 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt f 10,-. Inlichtingen: tel. 25599. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Bij het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kunnen geïnteresseerden weer gratis een aantal nieuwe brochures meenemen op het gebied van de sociale verzekering. Het zijn de volgende bro chures: Algemene Weduwen en We zenwet (AWW), Wet op de Arbeidson geschiktheidverzekering (WAO), Ziektewet (ZW), Algemene Arbeids- ongeschiktheidswet(AAW) en Be- roepsrecht (het in beroep gaan tegen een weigering van een uitkering). In de maand september is 2.087.464 m3 gas door het gas- en c.a.i.-bedrijf inge kocht. In september 1986 was dat 3.103.097 m3 en in september 1985 2.123.241 m3. Tot en met september is dit jaar 49.504.344 m3 gas ingekocht. In 1986 was dat 48.666.378 m3 en in 1985 48.656.928 m3. Het aantal gasverbrui- kers steeg vergeleken met de maand au gustus van 15.741 naar 15.778. Het aantal c.a.i.-abonnementen steeg in de zelfde peiode van 13.614 naar 13.699. "Filmhuis Artishock", Steenhoffstraat 46, Soest. Elke donderdagavond aanvang 21.00 uur. Plaats reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Entree: f 6,-, leden/OP/ 65+ f 5,-. Regie: Stephan Frears. Scenario: Allen Bennett gebaseerd op de biografie van John Lahr, camera en licht: Oliver Sta- pelton, muziek: Stanley Meyers, met: 57 Gary Oldham (Joe Orton) - Alfred Mo- lina (Kenneth Halliwell) - Vanessa Redgrave (Peggy Ramsay e.a. Orton was een Engelsman. Een mythe. Een jongen groeit op in een asociaal mi lieu, diep in de provincie van het door de Tweede Wereldoorlog verarmde En geland. Zijn moeder prest hem steno te leren om hem anders te laten worden. Maar hij was al anders. Alwin Bar en Ernst Rombout vullen het programma van het kasteelcon cert, dat op zaterdag 31 oktober in Groeneveld wordt gehouden. De ho boïst en de pianist starten hun optre den om 20.15 uur in de Hasselaerzaal. Het muzikale duo speelt onder meer werken van Chopin en Van Beethoven. Na de pauze volgen enkele composities van Schumann en één van Britten. De toegang kost 13,50 gulden; voor hou ders van 65+ en cjp 12 gulden. Rombout en Bar zijn beiden hoofddo cent aan het Conservatorium in Utrecht. Op het gebied van de kamer muziek vormen ze een vast duo. Het optreden van Rombout en Bar is het derde concert van de eenentwintigste serie op zaterdag in kasteel Groeneveld. Alwin Bar. Kultureel centrum <-» de as Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Vijf nonnen stelen de show in: Vijf acterende, zingende en tap-dansende nonnen stellen de show in de musical 'Nonsens' die bezig is de wereld stormenderhand te veroveren. Deze musical, die vorig seizoen alle grote theaterprijzen van het Off-Broadway-circuit wegsleepte en nu alweer voor het tweede achtereenvolgende jaar voor volle zalen in New York te zien is, krijgt in Nederland een ware topbezetting: Nelly Frijda, Josine van Dalsum, Sylvia de Leur, Nelleke Burg en Milly Scott vormen het vijftal dames, dat zich in habijt op het showbusinesspad waagt. Het verhaaltje doet er eigenlijk niet zoveel toe: vijf nonnen organiseren een liefdadigheidsvoorstelling om hun zusters, die door een fout van de keukennon zijn overleden, toch nog een fraaie begrafenis te verzorgen. Waar het vooral om gaat is het plezier, de aanstekelijke muziek en de humorrrijke situaties waar deze musical van overloopt. 'Het is een avond puur amusement. Enig om te doen,' zegt Nelly Frijda, die bij een breed publiek vooral bekend is geworden als Ma Flodder, maar die uiteraard veel meer noten op haar zang heeft. Voor de Nederlandse vertaling/bewerking zorgen Boudewijn de Groot en Lennaert Nijgh en dat is op zich al een belevenis, want het is voor het eerst in lange tijd dat dit bekende en populaire duo weer gaat samenwerken. Kwaliteit verzekerd. Dat laatste kan ook gezegd worden van de regie. Dan Goggin, de 'Geestelijke vader' van deze geestige nonnen komt speciaal over naar Nederland om 'Nonsens' te regisseren. 'Nonsens' is voor alles een avond gezellig uit in het theater', vertelt hij. Ik vind het iedere keer weer een sensatie om de theaters vol te zien stromen en de mensen bijna van hun stoelen te zien vallen van het lachen. Het is een voorstelling die mensen enthousiast en blij maakt en nergens shockeert.' Vrijdag 30 oktober en Zaterdag 31 oktober, aanvang 20.15 uur "Nonsens" (tiyouts) Musical met. o.a. Nelly Frijda, Josine van Dalsum, Sylvia de Leur, Milly Scott en Nelleke Burg. Kaarten 17,50 Pas 65/CJP f 15,- 1 november, aanvang 20.15 uur zie 30 en 31 oktober ^rttm (ftremiére) f 20,- Pas 65/Pas Donderdag 5 november, aanvang 20.15 uur "Een bijzonder prettig vergezicht" Blijspel met o.a. Mary Dresselhuys. Voorstelling uitverkocht. Vrijdag 6 november, aanvang 20.15 uur Haye solo" Soloprogramma van Haye v.d. Heyden Kaarten f 15,- Pas 65/cjp f 20,- Vrijdag 13 november, aanvang 20.15 uur "Gekkenwerk" One-man-show van Robert Paul Kaarten f22,50 Pas 65/CJP 20,-. Dinsdag 17 november, aanvang 2015 uur "Benjamin in het leger" Blijspel met o.a. John Leddy, Paul Röttger Huub Stapel en Leontine Ceulemans. Kaarten f22,50 Pss 65/CJP f20,-. Zondag 22 november aanvang 14 30 uur. 6 Dichters lezen voor uit eigen werk. Toegang gratis zondag 22 november, aanvang 15 00 uur '"t Verschil" Showprogramma van Ted de Braak en Martin Kesseler. Kaarten f 10,- Donderdag 26 november, aanvang 20.15 uur Agnes van God' Toneelspel met in de hoofdrollen Linda van Dijck, Henny Ori en Mane-Louise Stheins. Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 18 -. Op zondag 1 november start in de Ou de Kerk te Soest het nieuwe concert seizoen van het Nederlands Bach-En semble. Op het programma staan een bijzondere versie van het Magnificat van Johann Sebastian Bach en het zeer weinig gehoorde Requiem van Cima- rosa. Het Nederlands Bach-Ensemble onder leiding van Krijn Koetsveld zal het con cert openen met het Requiem van Do- menico Cimarosa. Cimarosa (1749- 1801werd in zijn tijd beschouwd als de meest toonaangevende operacompo nist van Italië, terwijl hij op Europees gebied slechts overschaduwd werd door Mozart. Hij schreef zijn Requiem in 1787 aan het hof van keizerin Cathe- rina de Grote in St. Petersburg. De be zetting is voor 4 solostemmen, 4-stem- mig koor, strijkers en orgel, met 2 Es- hoorns ad libitum. Het werk is eenvou dig van opzet, maar is geschreven met duidelijk waarneembaar vakmanschap. Zoals men van een operacomponist mag verwachten munt het vooral uit in de behandeling van de solostemmen. Het zal niet iedereen bekend zijn dat Jo hann Sebestian Bach twee versies schreef van het Magnificat. De eerste versie, in Es grote terts, werd voor het eerst utgevoerd op Kerstdag 1723. Naast de Magnificattekst bevatte het werk nog twee Duitse en twee Latijnse teksten die betrekking hadden op het Kerstfeest. In 1730 reviseerde Bach dit Het roomskatholieke gemengd koor Sint Carolus Borromaeus bestaat 150 jaar. Ter gelegenheid daarvan geeft het een jubileumconcert op donderdag 29 oktober. De uitvoering vindt plaats in de Parochiekerk aan de Radema- kerstraat en begint om 20 uur. De toe gang kost een rijksdaalder. Het Caroluskoor is al 150 jaar een paro chieel zangkoor. Kerkmuziek vormt dan ook een wezenlijk onderdeel van Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Vorige week arriveerde ter redaktie een ingezonden brief van een lezer (es) over de maatregelen ter bestrijding van de hondepoep in Klaarwater. Omdat de volledige naam en het adres ontbraken hebben wij de brief terzijde gelegd, on der verwijzing naar de bekende spelre gels. A Is de auteur plaatsing op prijs stelt wordt hem/haar verzocht alsnog even kontakt op te nemen. Redaktie Gezien de discussie rond de plannen om een golfterrein op het militaire oe fenterrein de Stompert aan te leggen, is het wellicht gewenst te wijzen op het structuurschema Militaire Terreinen (regeringsbeslissing), waarop op blz. 60 staat: 'Wat betreft het beheer van de buiten gebruik te stellen terreinen mer ken wij (Ministers van Defensie en Volkshuisvesting) op, dat de af te stoten militaire objecten worden overgedra gen aan de Dienst der Domeinen. Door de Dienst der Domeinen worden in eer ste instantie de in aanmerking komende rijksdiensten benaderd voor een pas sende bestemming. Naar aanleiding van dit citaat merk ik op: - de procedure om het beheer te staken door Defensie is bij mijn weten niet ge start. - in het streekplan Utrecht bezit de Stompert een bestemming natuurge bied op grond van de aanwezigheid over grote oppervalkten van een zeld zaam bostype, te weten eikenstrubben- bos met broedvogels als fluiter/havik en buizerd. - effektuering van deze bestemming na tuurgebied mogelijk is als Defensie be sluit het militaire gebruik te beëindigen. Op dat moment treedt de procedure in werking, zoals bovenstaand genoemd. Te verwachten is dat één rijksministe rie, die van Landbouw, wel belangstel ling heeft voor een dergelijk zeldzaam bostype. Zoals de zaken thans voorgesteld wor den, onder meer in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, lijkt mij vol strekt buiten de orde te zijn. Golfen best, maar dan wel op een geëigende plaats! Overigens, de mensen die op korte termijn willen golfen, kunnen terecht in Leusden, Maarsber- gen of Almere. Peter Veen Magnificat. Hij transponeerde het een halve toon omlaag, verwijderde de in gelaste teksten en veranderde de instru mentatie. Hiermee ontstond de versie in D grote terts, waarin het Magnificat bekend geworden is. Het Nederlands Bach-Ensemble zal een mengvorm uit voeren van beide versies: Het Magnifi cat in D aangevuld met de vier oor spronkelijke ingelaste delen, uiteraard aangepast aan de veranderde toon soort. Dit bijzondere concert zal worden uit gevoerd door Mayke Suurmond (so praan), Simon Schouten (altus), John Vredeveldt (tenor) en Bas Ramselaar (bas). Verder werken mee het koor en orkest van het Nederlands Bach-En semble. Het geheel staat onder leiding van Krijn Koetsveld. Het orgel-continuo wordt verzorgd door Cor de Jong, de nieuwe organist van de Oude Kerk. Het concert begint om 14.30 uur; de toegangsprijs bedraagt f 15,— (CJP/ 65+ f 12,50). Abonnementen voor de gehele serie kosten per stuk f 45,— (CJP/65+ f 37,50). Kaarten en abonnementen zijn te koop bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 13a-15 Soest (02155-12132) en bij H. Rademaker, Lange Brinkweg 62 Soest (02155-10466); tevens vanaf drie kwartier vóór aanvang van het concert aan de Oude Kerk. het jubileumconcert. Men zal onder meer enkele delen uit de Missa Festiva van Alexander Gretschaninow ten ge hore brengen. Deze mis is speciaal voor het jubileumconcert gekozen door de in 1985 overleden Bert van As. Hij had het koor 25 jaar onder zijn hoede als di rigent. Verder komen onder meer aan bod een meerstemmige zetting van Ep- pink, gecombineerd met orgelvariaties van Maurice Duruflé en psalm 150. Di rigent Co Haring en zijn koor krijgen muzikale ondersteuning van de trom pettist Frans van den Berg en het lucht machtmannenkoor Groot Soesterberg onder leiding van Hans Janssen. Het luchtmachtmannenkoor neemt de lichtere muziek voor zijn rekening, zo als het Priesterkoor van Mozart en me lodieën uit de musical 'My Fair Lady'. De organist The Hes is de enige profes sionele musicus, die zijn medewerking aan het jubileumconcert geeft. Hij ge noot zijn opleiding aan het conservato rium in Utrecht. De koorleden en de di rigent zijn allen amateurs, maar hebben reeds bij veel gelegenheden een goed fi guur geslagen. Het koor heeft een druk bezet programma. Soms werkt het mee aan de kerkdiensten in het St. Elisa- bethziekenhuis in Amersfoort, terwijl het ook optrad in West-Duitsland voor de in Stolzenau gelegerde Nederlandse militairen, en bij kerkdiensten in Hou ten en Montfoort. Tot 1977 was het Caroluskoor een mannenkoor. Nu zijn de verhoudingen beter op elkaar afgestemd. Het bestaat nu uit 19 vrouwen en 25 mannen. Het reportoire bevat onder meer Latijnse missen en liederen. Ook voert het Ca roluskoor nog regelmatig Gregoriaanse gezangen uit. Voor inlichtingen omtrent de voorver koopadressen voor het jubileumcon cert kan men bellen naar J. Hondeveld, tel. 03463-3331. "Het boek ruikt goed," aldus Jhr. Drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland zater dagmiddag in een overvolle, drukke Hasselaerzaal van Kasteel Groene veld, waar hij het eerste exemplaar kreeg overhandigd van het platenboek "Nederlandse Duiventillen." Dit boek is verschenen bij de uitgeverij "Terra" en geschreven door Drs. Tolien Wilmer. De tekeningen zijn van Hetty Giezen-Nieuwenhuys uit Amersfoort, die de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht een witstenen duif aanbood waarna haar tentoonstelling met harp- en fluitmuziek werd ge opend. In een bovenzaal van Kasteel Groene veld exposeert zij 39 schilderijen van duivenhuizen. De tijd van de duivento rens en hun bewoners is helaas voorbij. Fraaie tillen en torens zijn in verval of verdwenen. In Nederland zijn er nog geen honderd overgebleven en dat was de reden voor de kunstenares om ze in aquarellen vast te leggen: van Leusden (Den Treek!) tot Leersum en van Rumpt uit Heusden. Zij zegt: "Vanuit het bezig zijn in de tuin, het lezen van boeken, het reizen en het trekken door de natuur geef ik in mijn beeldend werk gestalte aan mijn ideeën en indrukken. Voor mij is de na tuur het grote rustpunt van waaruit de ideeën zich vormen." ZO'n rustpunt is ook Kasteel Groene veld van Werner Paans. Ga kijken! Groeneveld is geopend op dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 12.00 tot 17.00 uur. Maandag en donderdag gesloten. J.V.

Soester Courant | 1987 | | pagina 8