MENEER DE JONG ISDEHELEDAG METZIJN SUIKERZIEKTE BEZIG Schipper Keukens Net Zo Mooi En U Betaalt Minder mui buis boorn Buro Vrije Tijd Soest brengt mensen met gelijke interesses bij elkaar HEEFT U NU EVEN TUD? Dubbers Bouw bv schenkt twaalf mille BON hOCK a>.- 0® dubbers tauM cmpper -x,. ■££®!NA8 WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Nieuw initiatiefin Soest: niet igen? peeldoos' Sportstichting oneens met Boerkoel Zesduizend gulden voorAROS en Bentinck Fonds Station Soestdijk krijgt pleintje Informatierubriek voor ouderen INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Luchtvaartmuseum Soesterberg wijdt zesde gelegenheidsenveloppe aan de Dornier Do-24K ■RKifM jMPjltf H ock, Steenhoffstraa, 19577, stelt zich leveren aan hel so! Soest. Door je opie Ie doelstellingen »an t je de voordelen van kosten bedragen ongeren t/m 23 jaar ezelfde huishoudina ar. Kontaktadres le: klaan 98, 3765 GK vdi°ooerdagaV0nd 21.00 uur trs" is november: Ie la lune «ra voorstelling) louram )ktober, ld. aanvang jht" Hardrock s Roovere er elke zaterdag en it 17.00 uur in de 'anArtishock (zij- n van Geert de ;nsdagavond om nog niet hebben i tot 18.30 uur l de Soester Cou- 1152). De krant nog bezorgd. rton) - Alfred Mo- iwell) - Vanessa nsay e.a. sman. Een mythe. n een asociaal mi- ncie van het door log verarmde En drest hem steno te te laten worden. Per 1 november gaat in Soest een nieuw initiatief van start: het Buro Vrije Tijd Soest, dat wordt "gerund" door twee Soester ingezetenen, Trine- ke Dreisen en Marja van der Wende. Het bureau bemiddelt in vrijetijdsbe steding en rekent de gehele provincie Utrecht tot zijn werkgebied. Het brengt mensen bij elkaar die samen - of met een groepje - iets willen doen op het gebied van hobby en interesses, zoals fietsen, wandelen, theater- en concertbezoek, eten, tuinieren, kaar ten, dansen, sporten, muziek maken etc. etc. Het bureau werkt volgens een eenvou dige opzet: de "klanten" bellen een van de twee telefoonnummers waarmee het buro opereert, of schrijven naar de postbus, en vervolgens worden de bij zondere wensen en gegevens geno teerd. Het bureau verstrekt dan namen en telefoonnummers van andere inge schrevenen, die zich met dezelfde of overeenkomstige wensen hebben aan gemeld. Dat laatste gebeurt overigens pas na binnenkomst van het lidmaat schapsgeld: f 35,- voor een periode van zes maanden. De ingeschrevenen kunnen dus een half jaar onbeperkt gebruik maken van de diensten van het bureau, ongeacht het aantal interessegebieden dat men op geeft en het aantal kontakten dat men zoekt. Als dat geen succes heeft, dan krijgt men na een halfjaar 30 gulden te rug of wordt de inschrijving gratis ver lengd. Trineke en Maija, beiden nog niet zo lang woonachtig in Soest, hebben el kaar leren kennen in het vrijwilligers werk. Trineke was betrokken bij de Vrijwilligers Vacaturebank en Marja bij de Volksuniversiteit. Ze zijn er allebei van overtuigd dat hun initiatief in een behoefte voorziet. Daarbij baseren ze zich o.m. op de ervaringen van een soortgelijk buro in Heemskerk, waar in vrij korte tijd zich 300 personen (uit de hele provincie Noord-Holland) aan meldden met zeer uiteenlopende be langstellingen. 'Iets ondernemen' "We hopen dat het aanslaat," aldus Tri neke en Maija. Ze verwachten vooral interesse van de mensen die bijvoor beeld pas verhuisd zijn en nog niemand kennen in de gemeente waar ze terecht gekomen zijn. "Dan moet je wel eens iets ondernemen, maar voor veel men sen is dat zo makkelijk niet." qMDBKHDU „tEUVtOU Voor al uw bouw- en onderhoudswerken Net als de vrije-tijd-bureaus die er in middels al zijn - Amsterdam, Heems kerk, Nijmegen, Dongen - werkt ook het Buro Vrije Tijd Soest in de gehele provincie. Soest alleen zou een te smalle basis zijn, aldus de dames. Bovendien is er enige malen per jaar een uitwisseling met de andere bureaus, zodat ook op die manier eventueel "koppelingen" tot stand te brengen zijn. De ingeschreven leden ontvangen daarnaast elke twee maanden een kontaktblad onder de ti tel "Samen uit", waarin nieuws wordt verstrekt en o.m. ook een rubriek is op genomen van mensen die een vakantie- of vrijetijdspartner zoeken. Met nadruk wijzen Trineke en Marja erop dat het bureau zich richt op hob by's en vrijetijdsbesteding. "Het is ze ker geen huwelijksbureau; dat willen we persé niet. Wat de mensen eventueel opbouwen uit het kontakt dat via ons bureau wordt gelegd moeten ze natuur lijk zelf weten, maar dat is dan hun ei gen verantwoordelijkheid." Huwelijks bureaus werken bovendien ook altijd commercieel, aldus Trineke en Maija, en dat is in dit geval zeker niet de bedoe ling. Bestand "We hopen met die 35 gulden kosten dekkend te kunnen draaien. Dit is ook Marja van der Wende (l.) en Trineke Dreisen. Foto: Goos van der Wilt een vorm van vrijwilligerswerk. We springen nu een beetje in het diepe en we zien wel waar we uitkomen." Vooral in het begin, als het "bestand" moet worden opgebouwd, zal het naar ver wachting nogal wat vergen van hun ei gen vrije tijd. "We zullen voorlopig steeds bereikbaar moeten zijn, en niet alleen op bepaalde uren." Voorlopig wordt er "vanuit de huiska mer" gewerkt. Zowel Trineke als Marja houden het bestand bij dat in een flinke kaartenbak wordt opgeslagen. Wel rea liseren ze zich dat het nog moeite zal kosten om hun huiselijk leven niet ge heel en al te laten bepalen door de nieu we activiteiten. "We willen dit duidelijk scheiden van ons privéleven, vandaar dat we onze huisadressen niet vermel den." Wie geïnteresseerd is kan kontakt op nemen met het Buro Vrije Tijd Soest via de telefoonnummers 24965 en 15508, of schriftelijk via postbus 3064, 3760 DB Soest. 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 lanvang 20.15 y Frijda, Josine Leur, Milly 'CJP f 15,- 20.15 uur 10,- Pas 65/Pas r, aanvang vergezicht" Dresselhuys. \t. invang 20.15 aye v.d. cjp f 20,- anvang 20.15 >bert Paul /CJP 20,-. aanvang 20.15 eddyPaul Leontine 'CJP f20,- anvang 14.30 ügen werk. invang 15.00 ed de Braak •r, aanvang iofdrollen r Ori en JJP f 18,-. Autobanden gestolen Onbekende daders hebben in het vori ge weekeinde 18 autobanden voor per sonenauto's weggehaald uit een vracht wagen, die geparkeerd stond bij een be drijf aan de Nijverheidsweg. Vermoe delijk heeft men gebruik gemaakt van een valse sleutel. Namens het bedrijf deed een 43-jarige Soester aangifte bij de politie. Bromfietser gewond bij aanrijding Op het kruispunt Soesterbergsestraat/ Dennenweg vond vorige week een aan rijding plaats, waarbij een 20-jarige bromfietser uit Soest werd gewond. De jongeman reed zonder licht en werd daardoor niet opgemerkt door de 32- jarige bestuurder van een auto, die linksaf de Denneneweg wilde oprijden. De bromfietser moest met een been wond worden overgebracht naar Zon negloren. Videorecorder gestolen Onbekenden hebben vorige week tij dens de openingsuren een videorecor der weggenomen uit een radio/tv-zaak aan de Van Weedestraat. Het personeel ontdekte de diefstal nadat het in de zaak wat minder druk was geworden. De schade bedraagt 1499 gulden. Namens de zaak deed een 35-jarige Baarnaar aangifte bij de politie. Vogels gestolen Een 69-jarige bewoner van de Verleng de Kolonieweg meldde de politie in het afgelopen weekeinde de diefstal van 24 vogels. De beestjes waren weggehaald uit hun kooien in de schuur achter de woning van de eigenaar. Het betrof een aantal putters, rode kanaries, sijsjes en sijsjes-kanaries, met een gezamenlijke waarde van ca. 650 gulden. Personenauto beschadigd Een 30-jarige eigenaresse van een per sonenauto heeft aangifte gedaan van vernieling. Ze had haar wagen gepar keerd aan de Bonifaciusstraat, toen vo rige week donderdag een passerende auto eèn aanrijding veroorzaakte. Het linker portier van de auto werd bescha digd. De onbekende dader reed door, vermoedelijk in een witte auto. Inbrekers tappen vat bier leeg De daders van een inbraak in de kantine van een tennisclub aan de Bosstraat hebben het zich vorige week goed laten smaken. Ze maakten niet alleen een hoeveelheid snoepgoed buit, maar le digden ook een biervat. Bovendien ver dween een geldbedrag van 40 gulden. Een 62-jarige Soester deed namens de club aangifte bij de politie. Auto van de weg gehaald Op de Amersfoortsestraat in Soester- berg hield de politie vorige week een 43-jarige inwoner van Zwartebroek staande bij een routinecontrole. Daar bij bleek dat zijn auto niet verzekerd was en bovendien niet APK-gekeurd. Verder ontbrak deel III van het kente kenbewijs. De wagen werd aan het bu reau geplaatst en de bestuurder kreeg een proces-verbaal. JcvOOR Op z'n vijfenveertigste hoorde meneer de Jong van zijn huisarts dat hij suikerziekte had. Hij kon zich toen nog moeilijk voorstellen wat dat voor hem zou gaan beteke nen. Nu is hij vierenzestig En suikerziekte is een onlosma kelijk deel van zijn leven geworden. Drie maal per dag injecteert hij zichzelf met insuline. Eens in de twee weken meet hij zijn bloedsuikergehalte. En dagelijks staat hij stil bij wat hij wel en niet mag eten. Meneer de Jong leidt zo een betrekkelijk normaal leven. Maar u begrijpt, hij moet er wel alles voor doen. U kunt ook iets doen. Dooreen bijdrage te storten op giro of bank t.n.v. DFN Amersfoort. U steunt daarmee belangrijk wetenschappelijk onderzoek. Voor een betere behandeling en eventuele genezing van suiker ziekte. Meneer de Jong heeft er straks misschien baat bij. GEEF VOOR DE BEHANDELING VAN SUIKERZIEKTE GIRO 5766 BANK 70 70 70 805 Bij Schipper vindt u altijd de juiste keuken voorde juiste prijs. Kom daarom kijken bij Schipper. bouwprodukten Tei 02155 10304 Showroom alle dagen geopend, zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur. PvdA -raadslid begrijpt reactie niet Het dagelijks bestuur van de sport stichting is verbaasd over de handel wijze van Kees Boerkoel. Het fractie lid van de PvdA stuurde onlangs een alternatief investeringsplan voor de sport naar het Dagelijks Bestuur van de sportstichting. Die noemt dat 'on toelaatbaar'. Het vindt dat Boerkoel had moeten wachten totdat het College een verzoek van de sportstichting, waarin het vraagt of het zelf het beschikbare geld mag toewijzen, heeft behandeld. Verder is het bestuur van mening dat Boerkoel eerder zijn 'eenmansactie' had moeten aanmelden. "Bovendien zijn vertegen woordigers van diverse takken van sport gepasseerd, hetgeen de bestuurlij ke verhoudingen tussen sport en poli tiek niet ten goede komt," schrijft het db aan de overige bestuursleden. Het wil daarom geen spoedvergadering be leggen met het voltallige bestuur, waar Boerkoel om had gevraagd. De PvdA-er, die namens de raad be stuurslid is van de sportstichting, be grijpt de reactie niet. "Er is van te voren geen overleg geweest met de sporters. Dat heb ik wel gedaan. Niet met de ver tegenwoordigers in de sportstichting, maar met de bestuursleden van de be trokken clubs, zoals SEC, Soest en WZ. Zij zijn nooit benaderd. Aan de hand van de gesprekken, die ik met hen heb gevoerd, heb ik een alternatief in vesteringsplan opgesteld. Ik geloof daarom niet dat ik iemand heb gepas seerd." Boerkoel meent dat het bestuur de kans heeft laten lopen om in overleg te tre den met de clubs. "Dat willen ze nu als nog op het laatste moment. Dat vind ik prima, maar dan moet het wel in de openbaarheid gebeuren, zodat de spor ters hun wensen kenbaar kunnen ma ken." Het College wil de komende vier jaar 953.000 gulden in sportaccommoda ties investeren. De invulling van B. en W. komt in grote lijnen echter niet over een met de aanvragen van de clubs. Dubbers Bouw bv heeft de AROS en het Bentinck Fonds ieder zesduizend gulden geschonken. Directeur A.G.M. van der Linden overhandigde vorige week een cheque aan vertegen woordigers van beide instellingen. Het bouwbedrijf vierde in september het 25-jarig bestaan. Bovendien be trokken de aannemers toen ook het nieuwe, moderne pand aan het le Hee serlaantje. Ter gelegenheid van die twee feiten hield Dubbers Bouw een re ceptie, en het wond er geen doekjes om dat het liever baar geld wilde hebben dan cadeaus in natura. Hoewel het ge bouw alsnog in een bloemenzee veran derde, stroomde er veel geld binnen bij Dubbers. Immers, het bedrijf zou het geld beschikbaar stellen aan twee in stellingen in Soest. 'Toevallig' was kort daarvoor voorzitter J. Hofman van de Algemene Radio Omroep Soest (AROS) bij Dubbers Bouw binnengelopen om financiële medewerking te vragen voor de aan schaf van apparatuur. De AROS wil namelijk een lokale omroep worden. Directeur Van der Linden zag daar wel wat in, en hij koos de AROS als eerste doelgroep. Wie 'A' zegt moet ook 'B' zeggen heeft hij wellicht gedacht, want ook het Bentinck Fonds, de sportorga nisatie voor gehandicapten, werd uitge nodigd om geld in ontvangst te nemen. Dat gebeurde vorige week in het be drijfspand van Dubbers Bouw. De heer Hofman en de heer Rietveld (Bentinck Fonds) waren vanzelfspre kend zeer content met de geste van Dubbers Bouw. De AROS gebruikt het geld voor de inmiddels aangeschafte apparatuur. Het Bentinck Fonds is draagkrachtiger geworden en kan meer initiatieven ontplooien voor gehandi capte sporters. Directeur Van der Linden (r.) handigt de heren Hofman (l.) en veld de chèques. over- Riet- Foto: Goos van der Wilt Nu de verkoop van het oude politiebu reau heeft plaatsgevonden wil het Col lege van Burgemeester en Wethouders het pleintje bij het NS-station Soest dijk opnieuw inrichten. In overleg met de Spoorwegen is een ontwerp ge maakt, dat voorziet in de aanleg van een groenpleintje waaromheen gere den kan worden. Ook komen er diver se parkeerplaatsen, trottoirs en open baar groen. Met de aanleg is een bedrag gemoeid van 338.500 gulden. Dat bedrag wordt als volgt gevonden. Het oude politiebu reau heeft 1,2 miljoen gulden opge bracht, terwijl daarvan voor het nieuwe bureau 1,1 miljoen wordt gebruikt. Het restant - 100.000 gulden - komt bij de opbrengst van de dépendance van het oude politiebureau aan de Van Weede straat (schuin tegenover het gemeente huis). B. W. verwachten dat dit een bedrag zal opleveren dat nog hoger ligt dan de resterende 238.500 gulden. Dat kan kloppen, want een van de raadsvoorstellen die de gemeenteraad in dezelfde vergadering gaat behande len is juist de verkoop van die dépen dance - die overigens tegenwoordig als extra-vestiging van het gemeentehuis dienstdoet - aan de firma Gebrs. Higler Bouwbedrijf. Higler heeft van de vijf gegadigden de hoogste inschrijfprijs ge boden: 276.755 gulden, dus een klei ne 50.000 gulden meer dan nodig zou zijn voor de resterende kosten van het pleintje. De firma wil in het pand haar kantoor onderbrengen. De uitvoering van de werkzaamheden zal plaatsvinden in aansluiting op de nieuwbouw. •Bejaardenhulp en gezinsverzorging Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest, tel. 19004. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 03404-24764. •Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen Kruisvereniging Soest, tel. 18770. •Warme-maaltijdenvoorziening: thuisbezorgd - bejaardencentrum Mo lenschot, tel. 16324. •Personenalarmering: Bejaardencentrum Molenschot, tel. 16324. •Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 03463-1789 of 2097. •Sociaal-culturele aktiviteiten: in o.a. de dienstencentra, zoals bejaar- dengymnastiek, zwemmen/trimmen te water, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, to neelclub, etc. •Algemene informatie: over voorzieningen en aktiviteiten te verkrijgen bij het secretariaat van "het gecoördineerd bejaardenewrk Soest", p/a Molenschot, Alb. Cuyplaan 101, tel. 23681; over cursussen en aktiviteiten ook in de dienstencentra: - De Drie Eiken, Dorpsplein 19, Soes terberg, tel. 03463-1402. - Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10607. - De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 23139. •Spreekuur Ouderenwerk: in Molenschot (kamer 509), Alb. Cuyplaan 101, tel. 19289 (P. Kuik of B. van Hees): woensdag en vrijdag 9.00 - 10.00 uur. Deze spreekuren zijn er voor de oude ren - wonend in de serviceflats en in de wijk - en voor de vrijwilligers, werk zaam in de dienstencentra of in Molen schot bij maaltijdvoorziéning en perso nenalarmering. Autokraken Een 63-jarige vrouw uit Soest deed vo rige week bij de politie aangifte van de diefstal van een radio-cassetterecorder uit haar auto, die geparkeerd stond aan de Ereprijsstraat. De dader had een ruit van de wagen ingeslagen. Ook aan de Wijnand Toplaan werd een auto opengebroken. Een 32-jarige Soester meldde de politie de diefstal van een radio-cassetterecorder ter waarde van 530 gulden. Van een auto die aan de Klarinet gepar keerd stond werd een ruit vernield. Een 27-jarige inwoonster van Soest deed daarvan aangifte. Er wordt echter niets vermist. Automobilist onder invloed Op de Kamerlingh Onnesweg in Soes terberg hield de politie vorige week een 27-jarige automobilist uit Soest aan, wiens rijgedrag de aandacht trok. De man moest blazen en bloeden, waarbij werd vastgesteld dat hij inderdaad wat al te royaal met alcohol was omge sprongen. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Radio uit auto weg Door het linker scheerraampje open te breken heeft een onbekende een auto radio kunnen stelen. De wagen, eigen dom van een 23-jarige man, stond ge parkeerd aan de Generaal Spoorstraat in Soesterberg. Tas gestolen Ten nadele van een 41-jarige Fransman is in het weekeinde een tas gestolen uit een restaurant aan de Birkstraat. In de tas bevond zich een geldbedrag van ca. 3000 gulden en een drietal paspoorten, o.a. van de kinderen van de man. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 Knip deze bon uit, vul hem in en doe hem bij een van de vermelde adressen in de bus. De Derde Wereldgroep komt langs om het gereedschap op te ha len. U kunt ook bellen: tel. 17001, Soest. Naam: Adres: Woonplaats: Postcode: Tel Aankruisen s.v.p. Heeft gereedschap klaarliggen; wilt u dit afhalen? Wil meewerken bij het inzamelen van gereedschap. Wil helpen bij het repareren van gereedschap. Heeft weinig tijd, maar geeft een financiële bijdrage op giro 56 34 327 Inleveradressen: Veenbesstraat 678, Valeriaanstraat 77, Hartmanlaan 20, Stadhouderslaan 46, St. Theresiastraat 15, Emmalaan 6, Claroenstekerpad 30 en 41, Bazuin 20, Willem de Zwijgerlaan 30 en Banningstraat 7 (Soester berg). NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 3^- De Stichting Vrienden van het Militai re Luchtvaart Museum te Soesteberg geeft in samenwerking met de Tradi tiekamer van het Marinevliegkamp de Kooy ter herinnering aan de moedige reddingsoperatie uitgevoerd met Dor nier Do-24K vliegboten van de Mari ne-luchtvaartdienst in Nederlands-In- dië in 1942 een nieuwe gelegenheids- enveloppe uit. De Dornier Do-24K, de opvolger van de beroemde Dornier WAL vliegboot, werd in 1938 door de Marinelucht vaartdienst operationeel in gebruik ge nomen. Deze driemotorige vliegboot vervulde een belangrijke rol als pa trouillevliegtuig in het voormalig Ne- derlands-Indiëe. Na het uitbreken van de oorlog met Japan eind 1941 begin 1942 vlogen de Dornier vliegboten vele oorlogsmissies. Daarnaast werden met succes vele red dingsoperaties uitgevoerd met de Dor- niers 24K en de Catalina. In een van die akties werden 358 van de 550 opvaren den van door de Japanners tot zinken gebrachte K.P.M. schip "Sloet van den Beele" en Hr. Ms. Torpedobootjager "Van Nes" gered. De zwartste bladzijde is de geschiedenis van de Marineluchtvaartdienst is onge twijfeld 3 maart 1942, toen in de baai van Broome (Australiëe) vijftien vlieg boten waaronder vijf Dorniers 24 en vier Catalina's onverwacht door acht Ja panse jachtvliegtuigen werd aangeval- De Donier Do-24K X-19 op patrouil le. len. De gevolgen waren verschrikkelijk. Van twee Dorniers 24 die net geland waren met 140 personen aan boord werden achtenveertig personen waar onder uit Nederladns-Indiëe geëva cueerde vrouwen en kinderen gedood en tweeëndertig gewond. De Marine- luchtvaartdienst bestelde, te beginnen in 1936 in totaal 73 Dornier 24's waar van 42 in Nederland in licentie werden vervaardigd door Aviolanda/Papen- drecht en De Schelde/Vlissingen. De eerste voor de MLD bestemde Do-24K (X-l) maakte op 2 juli 1937 de eerste vlucht. Het Militaire Luchtvaart Mu seum beschikt helaas niet over een Dor nier Do-24K maar op het museumter rein staat wel een Catalina amphibie- vliegtuig tentoongesteld. Deze Dornier Do-24K enveloppe kan worden besteld door vijf gulden per stuk over te maken op giro 78599 of bankrekening 50.55.10.081 ten name van H.J. de Jong te Spijkenisse onder vermelding van het aantal enveloppen nr. 6. Vanaf 28 oktober a.s. is de enve loppe nr. 6 ook verkrijgbaar in het win keltje "De Brik" in de Vreeburghal van het Luchtvaartmuseum op het Kamp van Zeist bij Soesterberg (dorp). Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis!

Soester Courant | 1987 | | pagina 9