I 250 an de node- ijheid )r uw ijl van mme rtieve ^ady" klas- ka r- )uw' keur van rlijk It u Jubilerend Soester Muziek Gezelschap gaat speels en swingend de toekomst in Gratis auto-inspectie bij garage Nefkens Hoogste punt bereikt nieuwbouw Amro bank PAGINA 16 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 AFF" soest 7120 SOESTER COURANT PAGINA 17 Jong orkest wil van 'hoempapa-imago' af Bij Parfumerie Streuper, Soest-Zuid Belangrijk nieuws van Lancaster: Competence! Laatste Amerikaanse week bij Super Van Doorn Wiardi Beckmanstraat JAN HILHORST a! 25jaar uw fruitspecialist op de Soester markt. NU VOLOP CLEMENTINES In Memoriam Willem van Gijs van Pietje Oplevering laatste blok aan Beetzlaan yrv./r Sint Nicolaas op 14 november per trein weer naar Soest ft erken. 1555 1 >-339950 >2-44998 Een harmonie-orkest dat eigenlijk geen harmonie-orkest zou moeten he ten. Zo zien de bestuursleden van het Soester Muziek Gezelschap hun "club", die deze maand het tienjarig bestaan viert met een reünie en een groots concert. Met het jubileum wordt niet alleen een stukje geschiede nis afgesloten, maar vooral de eerste stap gezet op de weg naar een "speelse en swingende" toekomst. Speels" is wellicht de meest kenmer kende karakteristiek voor het orkest, dat niet alleen historisch gezien, maar ook vanwege de gemiddelde leeftijd van zijn leden (voornamelijk middelba re scholieren en studenten) een jong or kest kan worden genoemd. "De mees ten zijn nog geen dertig jaar," aldus de kersverse voorzitter van het SMG, Hans Kampf. Dat heeft overigens niet alleen maar voordelen, zoals hij verduidelijkt. De verantwoordelijkheid voor het voort bestaan van het orkest komt door het relatief grote aandeel van de jeugd vooral neer op de schouders van de ou deren. "En die hebben allemaal een drukke baan, dus de mogelijkheden zijn maar beperkt." Het Soester Muziek Gezelschap blijkt echter in meer dan één opzicht een creatieve en vindingrijke club te zijn. Nog onlangs kreeg de vereniging een geheel nieuwe opzet, waarbij allerlei ta ken waarvoor tot dusver een klein da gelijks bestuur zich het vuur uit de slof fen moest lopen over meer mensen zijn gespreid. Het SMG heeft nu een nieuwe structuur, waarin naast voorzitter Hans Kampf en secretaris Esther van der Put ten een aantal enthousiaste leden op treedt in belangrijke functies als con cert-, orkest-, en activiteiten-commis saris, resp. Guusje Niermeijer, Ank van Zutphen en Ankie Siddré. Samen met dirigent Hildo Flierman en anderen vormen zij het gezelschap dat het SMG- nieuwe-stijl draaiende houdt. Voor het plannen van een jaarprogramma, het beheer van instrumenten en partituren en allerlei andere zaken die het orkest betreffen komt dan ook heel wat kijken. Op rolletjes De zaken lopen in de nieuwe opzet soe peler, de leden voelen zich meer be trokken en als het allemaal werkt - nie mand twijfelt daar aan - gaat het Soester Muziek Gezelschap op rolletjes een grootse toekomst tegemoet. Het orkest telt nu zo'n veertig leden, maar stelt zich in op groei. "Er zijn in Soest heel wat mensen die kunnen spelen en nog een instrument op zolder hebben liggen. Die hebben vast nog wel eens zin om sa men muziek te maken, en bij ons kan dat prima. We kunnen altijd meer men sen gebruiken, we zeggen nooit dat we vol zitten," aldu§ Hildo Flierma r jonge dirigent ftie c r jonge dirigentriié dé muzikaldspilman y het orkest is. 'Het SMG is weliswaar qua bezetting I een echt harmonie-orkest (blazers en I slagwerkers, géén strijkers), maar ei- genlijk vindt men die naam maar "zo- I zo". "Het dekt de lading niet helemaal, want bij een harmonie-orkest stellen de I meeste mensen zich toch een soort I hoempapa voor. Van dat imago willen we in elk geval af," klinkt het eenparig. Het orkest dankt zijn ontstaan zelfs aan de uitgesproken afkeer van het traditio nele harmonie-imago. In de statuten is j officieel zelfs vastgelegd dat er nooit in marsverband op de openbare weg wordt opgetreden, zoals bij PVO waaruit het SMG destijds ontstond - nadrukkelijk wel de gewoonte was en is. Uit ontevredenheid daarover stapte een aantal leden tien jaar geleden uit PVO en vormde onder de bezielende leiding van Herman Wilderdijk - tot voor kort de dirigent - samen het Soes ter Muziek Gezelschap. De meesten van de huidige leden hebben dat overi gens allemaal niet meegemaakt, want er is in de loop der jaren zoveel verloop ge weest dat er nog maar een klein aantal van de "oude garde" over is. Dat ver loop zegt overigens weinig over de sfeer binnen het orkest; die is prima. Maar vooral onder de jongeren is er nu een maal veel beweging: ze gaan van school af en verhuizen maar al te vaak uit Soest, en wie alleen in de weekends thuis is moet de wekelijkse repetities ui teraard missen. Plezier voorop Wat de leden onderling bindt is in de al lereerste plaats de vurige wens om sa men muziek te maken. De meeste "aan was" komt via de Muziekschool, maar ook ouderen ontdekken meer en meer het plezier van het musiceren, dat bij het SMG voorop staat en belangrijker wordt gevonden dan de prestaties. Zo'n vier keer per jaar treedt het SMG naar buiten, doorgaans met concerten in kerken, bejaardentehuizen en andere instellingen. Het SMG is kort gezegd een harmonie orkest zonder pretenties. Niemand wordt scheef aangekeken als-ie in plaats van een cis een c blaast. Dat neemt niet weg dat er natuurlijk flink geoefend wordt en dat de leden er veel aan geleeen is om zo goed mogelijk voor de aag te'komehymaar het gaat al lemaal in een zeer ontspannen, speelse sfeer. "We vinden elkaar in de muziek, dat is het uitgangspunt. Eigenlijk is dat iets geheimzinnigs, niet in woorden te vat ten. Je speelt samen met mensen die je verder in het dagelijks leven nauwelijks kent, maar met wie je je dan toch ver bonden voelt," klinkt het. De onderlin ge saamhorigheid wordt daarnaast bevorderd door diverse activiteiten, zo als een onlangs gehouden kampeer- weekend, waar overigens uiteraard ook gemusiceerd werd. Geen concoursen Het Soester Muziek Gezelschap onder- Een deel van het bestuur en enkele commissarissen van het Soester Muziek Gezelschap. scheidt zich ook van de traditionele har monie-orkesten door de principiële weigering om mee te doen aan concour sen. Dat gebeurt niet uit twijfel over de eigen vaardigheden - "al zijn we ama teurs, als we spelen is de sfeer er hele maal en doen we natuurlijk ons uiterste best" - maar uit een zekere weerstand tegen de gebruikelijke gang van zaken. "We houden niet van dat strakke," al dus Hildo Flierman. "Voor zo'n con cours zit een orkest maandenlang te oe fenen, zodat de muziek op den duur he lemaal doodgespeeld wordt om maar de eerste prijs te halen en vervolgens dronken te worden." Dat ligt allemaal niet zo in de stijl van het Soester Muziek Gezelschap, dat -meer gericht is op het plezier van de muziek zelf en in de ogen van de diri gent "sdftis iets heeft van een vrolijk straatorkest, dat alleen in een zaal op treedt", al schuwt het overigens de bui tenlucht niet, zoals bewezen is tijdens een aantal optredens in Ouwehands Dierenpark. "We zijn vooral een vrije club," klinkt het, wat niet wil zeggen dat er bij de mu ziekbeoefening geen sprake zou zijn van enige gedrevenheid. "We gaan al leen uit spelen als we zélf vinden dat 't aan te bieden is. Anders blijven we wel op onszelf." Volgens dirigent Hildo Flierman durft het Soester Muziek Ge zelschap ook risico's te nemen, zoals blijkt uit de weinig traditionele muziek keus. "We spelen mooie klassieke stuk ken, maar durven ook wel iets swin- gends aan." Wie daarvan getuige wil zijn is hartelijk welkom tijdens het jubileumconcert, dat op zaterdagavond 21 november wordt gegeven in de grote zaal van de Vijverhof aan de Klarinet in Overhees. Nadere informatie daarover volgt in de komende weken. Aanstaande zaterdag - 7 november - vindt vanaf half vijf 's middags in het ge bouw van de Muziekschool aan het kerkplein in Soest een feestelijke reünie plaats. Alle leden en oud-leden van het SMG zijn daarvoor uitgenodigd. Het orkest speelt uiteraard voor de oud-le den en als het even kan natuurlijk ook mét hen, dus is het aan te bevelen het in strument mee te brengen. Op zaterdag 7 november van 9.00 tot 15.00 uur aan de Birkstraat: Garage Nefkens houdt op zaterdag 7 november een inspectie-dag. In het pand aan de Birkstraat worden auto's tussen 9.00 en 15.00 uur aan een con- hrolebeurt onderworpen. Op die ma nier wil de Opel-dealer van Soest de automobilisten veilig de winter tege moet laten rijden. De controle wordt gratis uitgevoerd. De Inspectie-dag is niet alleen maar be stemd voor eigenaars van de Opel-uit- voeringen, zoals de Kadett, de Ascona, de Omega en de Senator. Ook eige naars van alle andere merken kunnen zich voor de auto-keuring, die normaal gesproken 25 gulden kost, melden aan de Birkstraat. De medewerkers van ga rage Nefkens controleren onder meer de banden, de waterslangen, de waters langklem, de uitlaat, de verlichting, de ruitenwissers, de radiateur en het koel systeem. Zodoende kunnen de auto mobilisten met een veilig gevoel de win ter in, mits hun wagen natuurlijk in orde is. Is dat niet het geval, dan is het van be lang om de auto tijdig in goede staat te brengen. Automobielbedrijf Nefkens speelt daar goed op in. In de shop heeft de Opel-dealer de beschikking over speciale winterpakketjes. Aanbiedingen Tijdens de inspectie-dag op 7 novem ber heeft Nefkens een aantal aanbiedin gen. De onderhoudsvrije accu's worden met een korting van 35 procent van de hand gedaan. De koper krijgt daarbij 3 jaar garantie. Tevens profileert Nefkens zich met banden tegen vriendelijke, goedkope prijzen. Zo is maat 14513 te verkrijgen vanaf 99 gulden, 15513 van af 109 gulden en 16513 vanaf 119 gul den. De aanbiedingen gelden alleen op zaterdag 7 november. Voor de aanwezi gen staat een kopje koffie en een gevul- De receptie van automobielbedrijf Nefkens aan de Birkstraat. Daar staat aanstaande zaterdag de koffie klaar tij dens de gratis auto-inspectiedag. de koek klaar. Nefkens heeft er een traditie van ge maakt om ieder jaar gratis auto's te con troleren. Dit keer staat dat in het teken van de komende winter. Tot dusver kwamen altijd veel automobilisten naar het automobielbedrijf aan de Birk straat, en dat geldt ook voor de overige dagen in het jaar. Het is aan te raden om niet tot de namiddag te wachten, omdat de kans dan groot is dat men niet meer kan worden geholpen. Voor meer infor matie, en niet in de laatste plaats voor wat betreft de Opel, kan men terecht bij garage Nefkens aan de Birkstraat, tel. 12364. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Het zesde en tevens laatste thema van de Amerikaanse weken bij Super Van Doorn is 'glitter en glamour'. De ko mende zeven dagen kan dat worden ontdekt bij de supermarkt. Daarna zijn de Amerikaanse weken bij Van Doorn geschiedenis. Na de ontdekkingsreis door 'Lekker- land' van de Amerikaanse producten is het nu de beurt aan de persoonlijke ver zorgingsartikelen, zoals tandpasta, ma- ke-up, after shave en eau de de toilettes. Mondverzorging Prodent presenteert twee tubes in één. De verpakking is voorzien van een han dige drukpomp voor de prijs van 1,99 gulden. Ook aan de kleintjes wordt ge dacht. Jordan leert hen spelenderwijs hoe het gebit moet worden verzorgd. Dit gebeurt middels het inkleuren van tekeningen. De deelnemende kinderer maken kans op een reis naar Disnej World in Florida. De verzorgde reis is bestemd voor twee personen. De troostprijzen van Jordan zijn vijftig le go-sets. Als klap op de vuurpijl geeft Super Van Doorn aan iedere klant een gratis Lips- hine horloges (in diverse kleuren) bij aankoop van een Cutex-product. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. Daarnaast worden ook monsters verstrekt van diverse.nieuwe exclusieve geurtjes. Om de juiste combinatie bij el kaar te zoeken, kunnen de klanten ge bruik maken van make-up testers. Demonstraties Aanstaande vrijdag en zaterdag wor den bij Super Van Doorn weer demon straties gegeven. Iglo sinaasappelsap uit Californië en Florida, en Buggles, de bekende hoorntjes die met allerlei soor ten paté's kunnen gevuld zijn dit keer aan de beurt. Super Van Doorn aan de Wiardi Beck manstraat staat dus nog één week in het teken van de Amerikaanse weken. Het thema 'glitter en glamour' past natuur lijk uitstekend bij de supermarkt, want ook daar is alles schitterend, van kwali teit to prijs en van super tot hartstikke super. Honingzoet en zonder pit 20 stuks voor Elke donderdag Smitsweg. op de markt Weegbreestraat, hoek Competence is het resultaat van 7 jaar intensief, wetenschappelijk onderzoek. Met ongelooflijk nauwkeurige technie ken en methoden zoals oxymetrie, computeranalyse en laser, kamnmen bekijken wat voorheen niet zichtbaar was, effecten meten die tot nu toe niet meetbaar waren, comestische moge lijkheden ontwikkelen die eerder niet denkbaar waren. Al sinds jaar en dag werkt Lancaster samen met de universi teit van Nice, toonaangevend in laser- research, op zoek naar werkzamere be standdelen en efficiëntere manieren om stoffen in de huid op te nemen en pro- dukten te leveren die specifieker en ak- tiever werkzaam zijn dan ooit tevoren. Dat is voor Lancaster competentie in cosmetica! Daarom heet het resultaat van dit nieuwe precisietijdperk: Lan caster Competence. Competence verzorgt de cellen in alle huidlagen. Nauwkeurig en systema tisch. Als men even kijkt hoe de huid er precies uitziet wordt duidelijk wat dat betekent. In feite is de huid een gigan tisch mozaïek van cellen. Als de cellen moe zijn en niet goed functionren ziet de huid er onregelmatig en vaal uit. Zijn de cellen goed in conditie, dan oogt de huid levendig en fris. Door de celdeling in de onderste laag van de opperhuid ontstaan nieuwe cel len, die naar het huidoppervlak komen en daarbij geleidelijk van vorm veran deren. Gemiddeld duurt dat proces een dag of dertig. Hoe beter de conditie van de cellen is wanneer zij de opperhuid bereiken, des te gaver is de huid. Voorheen was het afwachten hoe de reis naar de opper huid verliep. Goed of minder goed, daaraan viel niets te veranderen, omdat de cellen minder goed functioneren naarmate de huid ouder is of meer be last wordt. Een produkt kon wel in de diepst liggende huidlagen regenereren, maar geen enkel produkt kon overal in de huidlagen de cellen activeren. Met Competence verandert dat. Want Competence bevat uiterst actieve be standdelen. En twee speciale transport middelen. Competence is in principe geschikt voor elke huid, voor elke leeftijd. Hoe intensief de dagelijkse verzorging wordt, hangt af van de toestand van de huid. Competence kan worden ge bruikt om voortijdig verouderen van de huid tegen te gaan. Zodra de jaren van het gezicht af te lezen zijn of bij acute huidproblemen en extreme vermoeid heidsverschijnselen. Competence is: Vier verschillende pro bleemoplossers voor vier verschillende energiebehoeften van de huid. In feite werken ze volgens hetzelfde principe. Wel is elk produkt afgestemd op een aantal bijzondere behoeften. Ze werken onafhankelijk van elkaar, maar kunnen elk wel worden opgenomen in ieder bestaand verzorgingsprogramma. Uiteraard kan men ze naar behoefte met elkaar combineren. Competence is verkrijgbaar bij Parfu merie Streuper, Soesterbergsestraat 55, tel. 12639. Autokraken Een 23-jarige inwoonster van Soest, die haar auto aan de Haverweerd had ge parkeerd, ontdekte vorige week dat een onbekende dader de radio-cassette recorder had weggehaald. Van de auto was een ruit ingeslagen. Uit de auto van een 40-jarige Soester aan de Korte Bergstraat zijn vorige week een portefeuille, een scheerappa- raat, een fles parfum en twee pijpen ge stolen. Ook van deze auto werd een ruit vernield. Van een auto die aan de Hellingweg stond geparkeerd werd eveneens een ruit vernield. Hier werd een aktetas met diverse papieren buitgemaakt. Uit de auto van een vrouw uit Soest die haar voertuig had geparkeerd aan de Spoorstraat werd ook de radio-casset terecorder gestolen. De auto was niet afgesloten. Tenslotte bleken ook aan de Van Ha melstraat twee auto's te zijn opengebro ken. Daarvan deden zowel een 41- als een 43-jarige Soester aangifte. In beide gevallen was de buit de radio-cassette recorder. Tas gestolen Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien de handtas te stelen van een medewerkster van een meubel zaak aan de Birkstraat. De diefstal vond plaats tijdens de openingsuren. De tas stond achter de balie. In de tas zaten persoonlijke papieren en een bedrag van 65 gulden. Het was windstil op de Eng. Een grij ze lucht, veel herfstbladeren op het zandpad, de mais rijp voor de oogst Een ideale plek voor een echte Soes ter om begraven te worden. Willem van Klooster stierf op 83-jari- ge leeftijd, wat de dokter hem niet voorspeld had. Rustig en kalm alsof het de doodgewoonste zaak van de wereld is. Ik ben aangeslagen, omdat ik hem drie weken geleden nog had gespro ken in "Bij ons op Soest." Na 131 in terviews was hij de eerste met wie ik vrijuit over leven en dood kon praten in de publiciteit. Willem was niet bang om dood te gaan. Hij geloofde niet meer en wei gerde een kerkelijke begrafenis. Het vreemde is dat de moederkerk zo ie mand dan ook radicaal loslaat. Zij was er niet zaterdag. De heer van Breukelen memoreerde in de aula aan de Veldweg zijn goede karakter en wist zeker dat enkelen hem zouden missen. Meer hoeft niet in een mensenleven. "In eeuwige nagedachtenis zal de rechtvaardige zijn, slechte voor spraak zal hij niet vrezen", zong het Bachkoor op Allerheiligen in het Re quiem van Cimarosa in de Oude Kerk. Willem van Gijs van Pietje verdient de hemel. Hij ruste in vrede. JAN VISSER Het laatste blok woningen van het reno vatie-project Beetzlaan wordt vrijdag 6 november opgeleverd. Dat gebeurt middels een feestelijke bijeenkomst. Om 15 uur zullen de dames Rijksen en Otten een plaquette onthullen. Daarna wordt een modelwoning bekeken, en vervolgens is in de Duivenzaal aan de Schrikslaan een receptie. Volgens de Woningbouwvereniging Soest (WS) is het plan in zijn geheel vol gens ae wensen van alle betrokkenen uitgevoerd. Het ging in totaal om 40 woningen. De bewoners verbleven tij dens de renovaties enkele weken in be schikbaar gestelde caravans op de hoek Beetzlaan/Schrikslaan. De nieuwbouw van de Amro bank in Soest-Zuid vordert gestaag. Dat men verder is dan op 19 juni, toen gestart werd met de bouwwerkzaamheden, bleek afgelopen vrijdag. Toen werd het hoogste punt bereikt van het bankge bouw aan de Soesterbergsestraat, waar vanzelfsprekend het pannebier werd ge nuttigd. District-directeur mr. W.F. van Ooste rum sprak van een nieuwe mijlpaal voor de Amro bank. Momenteel loopt men voor op het bouwschema, en zonder te gen vallers verwacht de directie dat de 20 medewerkers van het Soester hoofdge bouw van de Amro bank eind april/be gin mei het nieuwe pand kunnen betrek ken. Het huidige kantoor van de Amro bank werd al geruime tijd te klein bevonden, en bovendien voldeed het niet meer aan de representatieve eisen van een moder ne bank. Dat zal wel het geval zijn met het in aanbouw zijnde kantoor naast de parkeerplaats aan de Zuidpromenade. Het wordt sober, maar functioneel inge richt. Het oude kantoor zal worden ver kocht. Ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt werd de bekende Am- ro-kubus vrijdagmiddag op het dak ge hesen. Het herkennings-symbool werd kort daarna weer weggehaald, maar het zal in het komende voorjaar voorgoed naar boven worden gebracht. Voor het eerst in de geschiedenis van Soest organiseert de Stichting Jeugd zorg dit jaar de intocht van de Goedhei ligman. Een vertegenwoordiger van de Stichting is een paar weken geleden naar Spanje vertrokken en maakt de reis naar Nederland helemaal mee. Hij begeleidt de Sint en zijn Pieten tot aan het bordes van het gemeentehuis waar de burgemeester van Soest, de heer Mr. Paul Scholten het vrijgevige gezelschap welkom zal heten. Zaterdag 14 november a.s. Sint Nicolaas zal Soest per trein berei ken en uitstappen op station Soest- Zuid. Aankomst: 13.28 uur. Bij het sta tion zal een optocht staan opgesteld, die groter zal zijn dan we de laatste jaren gewend waren. Een en ander werd mo gelijk gemaakt door de joviale steun, die het Soester bedrijfsleven aan het jaarlijkse gebeuren heeft verleend. Na dat Sint Nicolaas, zoals al vele jaren te doen gebruikelijk, een korte toespraak bovenaan de trap van het station heeft gehouden, zal hij zich aan het hoofd van de optocht, gezeten in een open rijtuig begeven naar het gemeentehuis, waar het gemeentebestuur onder aanvoering van de burgemeester de Sint een warm onthaal zal geven. Daarna vindt een groot kinderfeest plaats in de Open Hof. Nadere mededelingen hierover volgen nog. Sinterklaas-aktie Tegelijk met de aankomst van Sin terklaas en zijn vele Pieten komt een grote Sinterklaas-aktie op gang, geor ganiseerd door de gezamenlijke Soester winkeliers. Zonder nu reeds teveel op de aktie vooruit te lopen, mogen wij wel verklappen dat de hoofdprijs wordt ge vormd door een schitterende personen- Bij elke tien bestede guldens deze ze gel! auto uit de stal van het Soester autobe drijf Hans Huigen: een witte Daihatsu "Cuore" 850 TG ter waarde van ruim f 13.000,—. Een eindeloze rij van ande re mooie prijzen maakt de Sinterklaas- aktie in Soest dit jaar bijzonder aantrek kelijk. In één van onze volgende edities zal de complete aktie en de lijst met prij zen bekend worden gemaakt. De deel nemende winkeliers zullen herkenbaar zijn aan een speciaal affiche. Per tien bestede guldens ontvangt u een zegel, die u op een kaart moet plakken. Tien zegels maken de kaart vol. U schrijft er uw naam, adres en telefoonnummer op en deponeert de kaart in één van de bussen, die op een flink aantal plaatsen in Soest zullen staan opgesteld. Hoe meer volle kaarten, hoe groter de kans op de mooie auto. De trekking vindt plaats op 7 december a.s. Direct daarna zullen de prijswinnaars bekend worden gemaakt. De auto zal gedurende de ak tie op diverse plaatsen in Soest op een speciale trailer tentoon worden gesteld. De hoofdprijs in de Sint Nicolaas-aktie: een witte Daihatsu "Cuore" 850 TG t. w. v. ruim f 13.000,

Soester Courant | 1987 | | pagina 17