£es\mfos-mspasï}s nvn^ Uv^J'é=^ MoLOS Mieke Havik loopt triathlon in Soest Pijnenburgers deden mee aan marathon New York WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 BrTfon keodal verkeersschool Heren Smeeing/BDC blijven winnen HANDBAL Goede prestatie Carel Carton ATLETIEK ZAALVOETBAL DVS Knollentuin laat op dreef Soester topsportster stopt met wielrennen ZAALVOETBAL ESS Brouwer wint van Overvecht SCHAKEN Schaaktweekamp in C-drie SoVoCo-Stam brandt in voorrondes VOLLEYBAL Red Stars verrast sterk Hoofddorp BASKETBAL Selby vecht tevergeefs voor punten BADMINTON Jeugd breekt definitief door SCHAKEN BADMINTON Badso verhuist naar nieuwe sporthal De Vriendschap kampioenschappen DUIVENSPORT Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt C-drie Sporthal te Soesterberg U'. ,/vk,''Vvl 1 VERKEERS A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 47 SOEST - TELEFOON 02155-16621 Het damesteam van Smppinn/nnr Zaterdag was Carel Carton onder de ruim 500 deelnemers aan de zware kombmatie van drie duursporten, de wintertnathlon van Assen. De triath lon bestond uit 22 km hardlopen, daarna 104 km fietsen en tenslotte een schaatsmarathon van 40 km. De 48- jarige veteraan, lid van de triathlon- tramingsgroep Pijnenburg, voelt zich goed thuis op alle drie de diciplines. Voor het loopgedeelte bekwaamde hij b.V lange-afstandsgroep van A. V.Pijnenburg. Het fietsen beoefende hij dit zomerseizoen in talloze trainin gen in binnen- en buitenland, waarin hij tochten als Luik-Bastenaken-Luik in zijn schema meepikte. Als lid van de schaatsvereniging Eemland kon hij zich slechts een paar maal op het ijs voorbe reiden. Wel trok bij regelmatig de skee lers aan om routine en schaatskonditie te onderhouden. Als allround-duur- sporter toonde hij zijn kwaliteit in een dagvullende race, die voor het na 6 uur en 22 min. zou eindigen. Het lopen werkte hij in 1 uur en 34 min. af. Tijdens het fietsen kwam hij tot een goede 3 uur en 15 min. Voor het schaatsen had Ca rel voldoende over om de 100 ronden in 1 uur en 22 min. af te leggen. In Zwolle liep Adrie van der Zon een 20 km wegwedstrijd. Zij zette hier haar belofte volle optreden van de afgelopen periode voort. Adrie toonde zich veruit de sterkste vrouw van Soest. Haar eind tijd lag vele minuten onder het huidige clubrekord. Haar tijd van 1 uur 14 min. en 58 sec. was goed voor een 2e plaats in haar categorie. Zondag was A. V.Pijnenburg vertegen woordigd in de wegwedstrijd "The Ha- gue Ten Miles" (ruim 16 km). Bij de da mes veteranen toonde Mart van Hal zich de sterkste en liep naar de volle winst in 1 uur 7 min. 35 sec. Bij de heren senioren liep Ruud Ambags een tijd van 1 uur 7 min. 12 sec. Hilversum Een grote groep middenafstandatleten van A.V.Pijnenburg heeft afgelopen zondag met succes deelgenomen aan de Maple-Leaf cross in Hilversum. De ju nioren die sinds fenkele weken o.l.v. Re- né van Zee en Dick Kamerbeek een speciale middenafstandlooptraining volgen lieten zien al flinke vorderingen te hebben gemaakt in deze korte tijd. De D-junioren kwamen het best voor de dag. Christiaan Smits liep in z'n eer ste wedstrijd als junior naar een uitste kende derde plaats. In dit sterke veld werd Onno Foekens zesde, vlak voor de eveneens kersverse D-junior Christian Geijtenbeek. Bij de meisjes maakten Daphne van Hal en Monique van Leek er weer een spannend gevecht van. Dit keer was het die aan het langste eind trok door met een sterke eindsprint Monique een fractie voor te blijven en op een vijfde plek te finishen. Monique werd zesde. C-juniore Hermoine Schepen gaat met de week beter draaien, hetgeen resul teerde in een achtste plaats in haar wed strijd. Bij de jongens-C liep Abdes Be- lardi in de kopgroep mee, maar kwam op het eind wat snelheid tekort om op het erepodium te komen. Hij werd toch nog vierde, Ivar Smits werd elfde, één plaats voor Frans Bloemsma. Een sterke indruk maakten de B-junio ren van Pijnenburg: Jack Belt werd vierde, Jan Jaap van Beest vijfde, Dylan de Gruyl achtste, Alex Grootveld tien de en Joost Pastunink elfde. Elvera de Bruin had het moeilijk in haar eerste of ficiële wedstrijd voor Pijnenburg. Met veel inzet wist zij toch op een mooie ne gende plek te finishen. Tussen de ruim 100 senioren en vetera nen werd Paul van den Brink 13e, Dick Kamerbeek 17e, de bij Pijnenburg mee- trainende Amerikaan Jim Clewell 20e Henk Wallet 37e en Hans Smit eindig de als 51e in de eerste wedstrijdcross van het winterseizoen. Tien lange afstandlopers van de atle tiekvereniging Pijnenburg hebben zondag deelgenómen aan de marathon van New York. Het gezelschap vertrok afgelopen vrijdag vanaf sporthal Beu kendal, waar het werd uitgezwaaid door familie en vrienden. De atleten verblijven deze week nog in de Amerikaanse miljoenenstad voor een korte vakantie. Ze logeren in een hotel, en zullen verschillende beziens waardigheden bezoeken. Kort voor het vertrek poseerden de tien Pijnenburgers in gezelschap van hun supporters voor de fotograaf. De deelnemers aan de marathon, die weid gewonnen door de Keniaan Ibrahim Hussein, worden tijdens hun reis ver gezeld door zes andere Soesters. DVS voelt zich schijnbaar thuis in de bekerwedstrijd. In de tweede ronde moest de finalist van vorig jaar het op nemen tegen het Bilthovense BVC. Dit duel werd op conditie in het laatste kwartier met 8-4 gewonnen. DVS start te moeizaam en het duurde tot ver in de tweede helft voordat het zijn ritme had gevonden. Er werd zwak verdedigd en de organisatie binnen het veld was rom melig. Het feit dat de Soesters bijna elke wedstrijd tot nu toe nog steeds drie ba sisspelers mist zal daar zeker debet aan zijn. Pas bij een 4-4 stand (treffers van Ronald de Rooy 2x, Peter v.d. Berg en Erwin Vogel) kwam DVS in zijn ritme. Met snel, gedegen voetbal werd de weerstand van BVC gebroken. Ronald de Rooy en Peter v.d. Berg zorgden bei den nog voor twee treffers. Van de Berg tekende voor een doelpunt door de bal in één keer uit de lucht in het doel te knallen. De komende wedstrijd speelt DVS tegen Garage Overvecht voor de competitie. Het damesteam van Smeeing/BDC won haar eerste thuiswedstrijd in sport hal Beukendal met maar liefst 25-3 van het Amsterdamse OAD/OSC. De he ren van Smeeing/BDC bleven ook in hun derde wedstrijd ongeslagen. Het Amsterdamse AHC '31 werd resoluut teruggewezen met 20-12. De 25-3 uitslag zal dan ook zeker als unicum worden vastgelegd. Gezegd moet worden dat de overwinning op zich niet geheel verrassend tot stand kwam. Het Amsterdamse OAD/OSC is door het vertrek van diverse speel sters sterk gehandicapt. De onbekend heid met de sterkte van de tegenstand ster deed vooraf alleen het vermoeden bij de dames van Smeeing/BDC ont staan, dat een lichte overwinning moge lijk was. Hoe anders pakte het uit. Bin nen 5 minuten was duidelijk dat de te genstandster een gemakkelijke prooi zou worden. Door Astrid Roest, Ria van Duuren en driemaal Astrid Wijn hof werd een 5-0 voorsprong opge bouwd. Astrid Wijnhof zou deze mid dag toch zich volledig kunnen uitleven. Negenmaal genoot zij het genoegen om de keepster van OAD/OSC op het ver keerde been te zetten. De rust werd be reikt met een 12-1 voorsprong. Het duurde even voordat BDCinde tweede helft haar scoringsdrang weer tot uit drukking bracht. Na zes minuten begon de trein weer goed op gang te komen. Leontien Jansen gaf het startsein naar de uiteindelijke 25-3 stand. Verdienste van het team was, dat men tot het einde toe geconcentreerd bleef doorspelen. Geen moment werd de druk op de te genstandster verslapt. Vorige week woensdag deelde onze plaatsgenote Mieke Havik op een druk bezochte persconferentie in het Rotterdamse Zuiderparkhotel mee dat zij stopt met wielrennen. Zij is de eerste vrouw die ooit de gele trui in de ronde van Frankrijk mocht dragen. In 1984 won zij de eerste etappe van de eerste Tour de France voor vrouwen, de Tour Feminin. Zij bleef toen maar liefst zes dagen aan kop in het algemeen klas sement. Zij won idndat jaar de groene trui. Mieke kan terugkijken op een groot aantal successen. In het totaal bijna honderd overwinningen, waarvan zij het wereldkampioenschap 100 kilome ter indoor in 1984 één van de hoogte punten beschouwt. Zij werd bovendien twee keer nationaal kampioene indoor en een keer nationaal kampioene sprint. Dit jaar won zij weer een étappe in de Tour en het Nederlands kam pioenschap op de weg. Haar laatste wedstrijd was het wereldkampioen schap achtervolging. Bij deze rit van vijftig kilometer viel de ploeg van Mie ke net buiten de prijzen. De ploeg werd vierde. Tien jaar heeft Mieke zich actief met de wedstrijdsport beziggehouden. Voor die tijd was ze op het ijs te vinden, maar door een rugblessure moest ze met schaatsen ophouden. Tijdens de training voor het schaatsen maakte ze kennis met de wielersport, de sport waarin ze daarna zo veel successen be haalde. Triathlon Mieke Havik stopt met wielrennen om dat zij op zoek is naar nieuwe uitdagin gen. In de sport hoopt ze die te vinden in de atletiek. Zij traint op dit moment voor de triathlon. In 1988 hoopt ze haar eerste 1/4 triathlon in Soest te lopen. "Dat schijnt één van de leukste van Ne derland te zijn" zegt ze. Bovendien wil Mieke meer activiteiten gaan ontplooi en op journalistiek gebied. De afgelo pen jaren schreef zij al over haar erva ringen in de Tour voor de Telegraaf en schreef zij artikelen voor de Wielerre vue. Daarnaast wil ze gaan werken voor de Amersfoortse Stadsomroep. Zij is ge vraagd om te gaan meewerken aan een sportrubriek voor lokale televisie. Zij ziet deze aktiviteiten als een voorberei ding voor het werken bij de landelijke omroep. Het NOS-programma Langs de Lijn benaderde haar al in verband metde komende Tour, maar daarover ï!r ™eke no8 8een beslissing nemen. Misschien zal ze bovendien over enige tijd haar eerste boek publiceren, ze is door Thomas Rap benaderd over een bundel waarin ze vertelt over haar erva ringen in de sport Publiciteit Het bevalt Mieke goed in Soest. "De omgeving is prachtig, veel bossen, de polder, je kunt hier prima lopen en zwemmen", aldus Mieke. Er is één op merkelijk verschil met Volendam, waar ze tot voor twee jaar woonde. Als ze toen een wedstrijd won leefde de hele gemeente mee, "Hier in Soest merk je daar minder van", zegt ze. Ook vindt ze dat de gemeente een kans op publiciteit laat liggen. Volgens haar kan de ge meente gebruik maken van bekende fi guren om de aandacht op zich te vesti gen. "In Soest is dat eigenlijk nooit ge beurd. Toen ik kort geleden in Soester- berg de Rademakerstraat mocht ope nen, kwam ik daar wethouder Plomp tegen. Hij zei toen een aantal aardige dingen in zijn speech, maar als ik daar niet toevallig was geweest was er nooit iets gebeurd". Wethouder Plomp deel de desgevraagd mee dat hij er niet zeker van was of de gemeente op deze wijze publiciteit moet zoeken. "Wij gaan nogal voorzichtig om met onze publici teit, maar misschien is het toch wel een goed idee om eens kontrakt met haar te zoeken". Mieke Havik ten tijde dat ze nog actief was als wielrenster. E.S.S.-Brouwer heeft de 4e competitie wedstrijd gewonnen met 7-2 van G. Overvecht. Giel Struyk, de kleine drib belaar, was bij E.S.S.-Brouwer de grote man. Na vijf minuten opende hij de sco re na een vloeiende combinatie met Willem de Vries 1-0. Na rust werd E.S.S.-Brouwer nog ster ker. De opgekomen Hendrik-Jan de Boer schiet hard in. De bal komt via de keeper terug de zaal in waar Willem de Vries klaar stond om 4-1 aan te teke nen. Het spel van E.S.S.-Brouwer was goed en de tegenstander kreeg geen vat op de wedstrijd. Aanval na aanval kwam op de goal van G. Overvecht af, 5-1 en 6-1 werd het door Willem de Vries. 7-1 Werd gemaakt door Giel Struyk en in de laatste minuut was het G. Overvecht die de eindstand op 7-2 bracht. In de bekerwedstrijd tegen Overvecht had Brouwer het moeilijker. De Soester ploeg won met 5-4 en be reikte de volgende ronde. Ook de veteranen van E.S.S.-Brouwer voeren de ranglijst aan in de le klasse C van Rayon Heuvelrug met 12 punten uit 7 gespeelde wedstrijden. Tegen B.V.C. toch een geduchte tegenstander was het al direct raak. Een slimme vrije trap van Frank Masmeyer ging langs de muur en belandde in de goal 1-0. Met wat meer routine in de ploeg won ESS- Brouwer na 3 goals van Jan Hoefman en 1 van Siem Opmeer en Ed Brouwer met 6-4. De twee beste schakers van Soest strij den op vrijdag 6 november in het Witte Café van C-drie om de fraaie wisseltro fee, die twee jaar geleden is ontworpen en gemaakt door de Soesterse edelsmid Milou van Dam. Toen werd René Molenaar uitgeroepen tot beste schaker van Soest en dit keer moet hij deze eretitel verdedigen tegen Gert Muis, eerste bordspeler van de Soester Schaakclub. Beide twintigers spelen hun schaaktweekamp tijdens de praatshow "Soestand-Architectuur". De eerste zet wordt om 20.00 uur ver richt door ir. Jan Brouwer, een Haagse architect, die ook diezelfde avond de Heren In de voorbeschouwingen van de com petitie werd tegenstander AHC'31 als een geduchte concurrent ingeschat. Ondanks deze verwachting zou een overwinning toch tot de reële mogelijk heden moeten behoren. In sporthal Beukendal bewees Smeeing/BDC dat de voorspelling klopte. De uiteindelijke 20-11 overwinning die werd behaald, stemde de ploeg na afloop dan ook tot grote tevredenheid. De zes punten die in de drie achtereenvolgende wedstrij den zijn behaald, geven het team het nodige zelfvertrouwen voor de komen de tijd. De al wat oudere AHC-spelers, een vanouds zeer technisch ingesteld team, konden Smeeing/BDC in de eerste helft goed bijhouden. Halfweg deze eerste periode had BDC een 5-3 voor sprong opgebouwd, hetgeen bij rust was uitgebouwd tot 10-5. Cleem Die- mers verschalkte weer ouderwets twee maal de Amsterdamse keeper, met zijn specialiteit: een lobje vanuit de rechter hoek. Nadat AHC direct na rust 10-6 op het scorebord liet aantekenen, was het John Smeeing, de debutant, die in de 32e minuut BDC weer de nodige im pulsen gaf. Conditiegebrek ging de Amsterdammers parten spelen in deze tweede periode. Nog even konden zij terugkomen tot 12-9, alvorens BDC het initiatief volledig naar zich toetrok. De laatste 15 minuten hadden een een zijdig scoreverloop. Via 14-10 liep men weg naar 20-11. De herstelde Tom van Ernst mocht in de laatste minuten ook nog even delen in het succes van de ploeg. Door vanaf de cirkel, na fraai aanspelen, te scoren, droeg hij bij aan de verdiende zege. Ook a.s. zondag, wanneer de heren op bezoek gaan bij het Noord-Hollandse VZV, moet een overwinning tot de mogelijkheden be horen. Het damesteam gaat dan op be zoek bij het Apeldoornse Achilles. Donderdag spelen zij echter eerst een bekerwedstrijd tegen Angeren in de ge lijknamige plaats in de omgeving van Nijmegen. Een overwinning tegen deze afdelingsclub moet het team in de twee de ronde kunnen brengen. Uitslagen: Heren 2 - UDSV 18-15 Heren 3 - Fidelitas 8-21 Dames 3 - LHV 8- 4 Jongens: Junioren - HVBS 16-10 Aspiranten 1 - Celeritas 28- 5 Pupillen - UDSV 6-18 Aspiranten 1 - Celeritas 10-7 Junioren 1 - Laren 12-10 Welpen A - AAV 7- 7 Welpen B - Fortissimo 11-4 Op veel plaatsen in Nederland werden zaterdag j.1. de Open Club Kampioen schappen voor volleybaljeugd georga niseerd door de Nederlandse Volley bal Bond. Ook SoVoco uit Soest nam daaraan deel. Geen van de jeugdteams bereikte de volgende ronde. De teams, die uitkomen in de nationale competi tie, hadden een weekend vrijaf. Voor hen begint de tweede serie wedstrijden a.s. zaterdag weer. De Soester Volleybal Combinatie had met jongens- en meisjesteams inge schreven in vier klassen. De A-selectie meisjes mocht, met de B-selectie, spe len in Baarn. Beide teams hebben de kans gehad zich te plaatsen voor de vol gende ronde, maar kennelijk nog niet gewend aan het spelen van moeilijke wedstrijden werd op het beslissende moment de winst uit handen gegeven. Verder dan een tweede plaats in hun poule reikten de meisjes niet hoewel er in een aantal wedstrijden goed werd ge speeld. Alleen de eerste plaats gaf recht op een plaats in de volgende ronde. Be ter verging het de C-jeugd meisjes in Zaandam. Dit nog zeer jeugdige team wist via een aantal goed gespeelde wed strijden in de poule de eerste plaats te bereiken. Maar in de wedstrijd om de plaats in de volgende ronde was Argus uit Zaandam te sterk voor de S0V0C0- meisjes. Met 2-0 werd de finalewed strijd verloren. De jongens A-selectie van S0V0C0 heeft het eveneens niet ge red. Daar waren afzeggingen op het laatste moment er de oorzaak van dat het team nogal verzwakt aan de start verscheen. Wel plaatsten de meisjes van S0V0C0-B zich voor de Jeugd Olympi sche Dagen die in mei in Utrecht wor den gehouden. Volleybal deze week Op de wekelijkse volleybalavond in sporthal Beukendal gaat morgenavond de aandacht uit naar de verrichtingen van S0V0C0 4 dames. Tegenstander is Woudenberg 1. De wedstrijd begint om 19.45 uur. En dan zaterdag in De Bunt. Zal het eerste herenteam er in slagen de succesreeks voort te zetten? Spirit uit Amersfoort is geen gemakkelijke te genstander. Vorig jaar na een éénjarig verblijf met SoVoCo-Stam gedegra deerd uit de derde divisie. De voorwed strijd voor deze ongetwijfeld boeiende partij volleybal wordt verzorgd door de meisjes A-selectie. Huizen Al is om 13.00 uur de tegenstander. Om 17.00 uur speelt het derde damesteam van So- VoCo-Stam tegen Voleem uit Eemnes. De dames van SoVoCo-Stam 1 en 2 spelen respectievelijk in Wormer, bij Zaandam, tegen KDS en Woerden te gen Thornax. Twee moeilijke uitwed strijden na een weekje competitierust. W L\ .1 llAnfl r.ïnL Red Stars heeft zich op uitstekende wijze gerevancheerd voor de vorige week bij Dunckers geleden nederlaag. Met afwisselend goed en slecht bas ketbal, maar vooral met een grote do sis werklust werd het gerenommeerde Hoofddorp uit de bekerstrijd gewipt: 84-83. "Omdat we ongelooflijk ge concentreerd aan de wedstrijd waren begonnen," verklaarde coach Rinus Valk de verrassende zege van zijn team. Red Stars startte het spectaculaire duel met een 10-0 voorsprong, omdat Hoofddorp in de reguliere competitie één klasse hoger speelt. Dat was ook de reden waarom Hoofddorp, vorig sei- roen gedegradeerd uit de eerste divisie, in sporthal Beukendal moest aantre den. Red Stars bouwde de verkregen marge meermalen uit, maar zag die comfortabele uitgangspositie even zo vaak in gevaar komen. De tussenstan den bewezen dit ook: 26-11,28-19,44- 26 en 45-45. "Het is duidelijk dat we routine missen. Daarom leden we op sommige momen ten knullig balverlies," meende Valk. In de aanval toonden de spelers te wei nig durf. Je zag ze alleen naar de spel verdeler kijken om die bal weer terug te passen. Alleen Peter Broek had op die momenten lef. Hij bleef schieten." Broek scoorde zestien punten. Peter Regterschot kwam tot zeventien pun ten. De j unior in vaste dienst van het he renteam plukte bovendien tien misluk te schoten uit de lucht, een prestatie waarmee hij zijn medespelers ver voor bleef. De rebound was één van de zwak ke punten van de Soester basketballers. Ze compenseerden dat hiaat echter met een voorbeeldige inzet. Nadat Hoofd dorp langszij was gekomen leek Red Stars rijp voor een ruime nederlaag. Uitgerekend in die kritieke fase her vond de ploeg, met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar, zich in de strijd te gen het ervaren team van Hoofddorp. Dertien hectische minuten zouden vol gen. Lopend op de puntjes van hun te nen behielden de Soesters hun voor sprong. Red Stars had daarbij het geluk dat Hoofddorp in tegenstelling tot in de eerste helft niet zo trefzeker was vanaf opening verricht van een expositie van Jan Vosman om 19.30 uur in C-drie. De jeugd maakt dit jaar duidelijk de dienst uit op de 64 velden. In de inter ne competitie lijkt Jan de Gier (18) re gelrecht op het clubkampioenschap af te stevenen. Een opmerkelijke presta tie in zijn eerste universitaire jaar! In de laddercompetitie sloeg Lars Bou- ma zijn grote slag. Eerst gaf Fugers zijn afgebroken stelling op, en vervolgens versloeg hij Muis. Daarmee heeft hij 40 pnt. voorsprong genomen op M. Nij- man (17), en 50 op de reeds genoemde J. de Gier. C. Vonk (16) staat vierde. Jan de Gier versloeg K. Vegter met zijn geliefde Marshall-gambiet. Molenaar toonde zijn goede vorm door E. v.d. Velden te verslaan. Verder werd er dit keer vrij veel Siciliaans gespeeld, zonder veel succes overigens. Braf had ook een goede dag tegen B. v. Vlierden, een van zijn concurrenten, met Vonk, voor die ene promotie-plaats. Vonk hield ook zijn kansen in stand, door van Gerth te winnen. De favoriet in 2A, Erik Swinkels (18) maakte ook geen fout tegen Fugers. In deze groep zal de strijd gaan tussen Swinkels en Bouma. Cees van Dijk staat verrassend boven aan in 2C. Hij won nu van Marcel Nij- man, terwijl H. Schenderling keurig re mise hield tegen Ger Weenink. Vrijdag valt de beslissing in de afgebroken wed strijd tussen Soest I en Oud Zuijlen II. F.C. v. Tuinen speelt dan zijn partij uit. Vrijdag speelt Soest III tegen Ons Ge noegen 3. Zaterdag is het snelschaak kampioenschap van de S.G.S. voor clubteams. Soest neemt hieraan deel met 2 zestallen. De strijd, die de badmintonners van Selby thuis moesten aanbinden tegen het Amersfoorte ABCA leek bij voor baat beslist. ABCA had van stadge noot KBVA met 8-0 gewonnen en daar had Selby inmiddels een gevoeli ge 6-2 nederlaag geleden. Toch start ten de Selby-spelers met enige hoop op een redelijke uitslag. Tijdens het ver loop van de wedstrijd zat een gelijkspel er zeker in. Nadat Henk van Woerkom machteloos moest ervaren, dat zijn tegenstander met 5-15 en 4-15 de eerste winst opeis te, versloeg Selby's tweede heer Marcel Pas zijn opponent met tweemaal 15-6. Gerdie van Kooten had in haar eerste game meer pech dan geluk en verloor deze met 9-11. In de tweede game ging het een stuk beter, zodat zij haar veel jongere tegenspeelster een derde game afdwong, die door de Amersfoortse met 9-11 werd gewonnen. Maria Riu- passa kwam niet volledig in haar ritme. Met een langere warming-up had zij wellicht wel gewonnen. Overigens blijft zij ondanks haar verhuizing naar Zoe- termeer dit seizoen in ieder geval voor Selby uitkomen. Bij het herendubbel spel zette ABCA een derde - verse - heer in, hetgeen alleen in de eerste ga me succes opleverde. Het herenduo van Selby, dat steeds beter op elkaar in ge speeld raakt, won de volgende games met 15-13 en 15-8. De Soester dames verloren hun dubbelspel pas na een der de beslissende game, die zij na een veel te snelle 0-6 achterstand weer moesten inleveren. De mix van Henk van Woer kom en Gerdie van Kooten verliep aan vankelijk succesvol, maar het ABCA- koppel bleek in de verlenging de langste adem te hebben. Ook het tweede ge- mengddubbelspel was voor ABCA: 2-6. Uitslagen Selby 1 - ABCA 5-2 Selby 3 - 't Slot 3 3-5 Selby 4 - Krommerijnstreek 3 6-2 Castellum 7 - Selby 5 2-6 ABCA 12 - Selby 6 7-1 Junioren In Side 3 - Selby 1 7-1 Selby 4 - Badminton 4 4-4 Selby 5 - Badso 3 2-6 de vrije worplijn. Dat was Bob van den Heuvel in de laatste minuut wel, waarna Edwin de Voer direct een heel belang rijke score liet aantekenen: 84-79. De driepunter en de toegekende vrije worp in het eindsignaal waren daarop niet meer voldoende om Red Stars de weg naar de derde ronde te versperren. Het succes van herenteam was niet het enige succes voor Red Stars. Het eerste damesteam won voor het eerst na vier nederlagen, en dames 2 behaalde de eerste overwinning van het seizoen. Ook heren 4 mocht na lange tijd de zoe te smaak van een zege proeven, en de jongens junioren brachten ook al voor de eerste keer een tegenstander op de knieën. De meisjes junioren redden het net niet in de spannende bekerwedstrijd tegen AMVJ Amsterdam. Red Stars verloor het duel met 50-57. De meisjes kadetten moesten afgelopen zaterdag op bezoek bij BZ'72 in Zeist. De Soester meisjes zetten een prima man-to-man verdediging neer, waar door BZ pas in de negende minuut het eerste punt kon aantekenen. Aanval lend speelde Red Stars rustig, en dat leidde tot de 52-16 overwinning. Zaterdag 7 november gaat Badso star ten in de nieuwe sporthal in Soester- berg. Zondag 8 november om 12.00 uur zijn de eerste kompetitiewedstrij den. Iedereen die een leuke partij bad minton én de nieuwe sporthal wil bekij ken is dan van harte welkom. Het le team, dat in de top van de 3e klasse lan delijk meespeelt, komt dan uit tegem Heteren. Voor de jeugd is er op 4 woensdagen een badmintoninstuif zodat iedereen gratis kan komen kennismaken met de ze snelgroeiende sport. Op 11,18,25 november en 2 december kan ieder kind van 10 tot 18 jaar uit Soesterberg en omgeving van 18.00 tot 19.30 uur op de Banningstraat te Soes terberg komen meespelen. Voor rackets, shuttles, trainers en een aardigheidje wordt gezorgd. Het enige wat jullie moeten meenemen is je goede humeur en een paar gympjes met lichte zolen. Inlichtingen en opgeven kan bij het Badso secretariaat; meVr. v.d. Ho ven, tel. 03463-1915 b.g.g. 1663. Het wedvluchtseizoen 1987 hehnnrt Het wedvluchtseizoen 1987 behoort weer tot het verleden. Dit jaar was het een onregelmatig seizoen vanwege de weersomstandigheden, waardoor en kele lossingen uitgesteld werden, maar het volledige vluchtprogramma kon toch worden afgewerkt. Op de vluchten werden totaal 15.343 duiven inge- korfd, gemiddeld 495 duiven per wed vlucht. In 1986 bedroeg het gemiddel de aantal duiven per wedvlucht 51 stuks. De Keizergeneraal is dit seizoen gewor den B. Schimmel. Vitesse onaangewezen: C. Vaessen Vitesse aangewezen: C. Vaessen. Duifkampioenschap Vitesse: C. Vaes sen. Midfond onaangewezen: Altenaar/ Reijerse. Midfond aangewezen: C. Bokma. Duifkampioenschap Midfond: C. Vaessen. Fond onaangewezen: B. Schimmel. Fond aangewezen: L. Dekker. Duifkampioenschap Fond: Altenaar/ Reijerse. Eindstand oude duiven: Onaangewezen: Altenaar/Reijerse. Aangewezen: C. Vaessen. Jonge duiven onaangewezen: W. Hoff- mann. Jonge duiven aangewezen: B. Schim mel. Duifkampioenschap jonge duiven: B. Schimmel. Navluchten onaangewezen: J. Wij- nands. Navluchten aangewezen: J. Koster. Duifkampioenschap navluchten: J. Koster. Eindstand generaal: Onaangewezen: W. Hoffmann. Aangewezen: C. Vaessen. De Asduif is dit jaar gewonnen door B. Schimmel met 14 prijzen. C. Kaats en P. Rauch promoveren naar de A-poule. Z.K.H. en J. Beijer pro moveren naar de B-poule. Za.-rdag 7 november 09.00 - 16.00 uur Eemvogels korfbal 16.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal comp. Zondag 8 november 10.00 - 16.00 uur B.D.C. handbal comp. 16.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Zaterdag 7 november 09.00 - 13.30 uur Badso badminton 13.30 - 20.00 uur SoVoCo volleybal comp. Zondag 8 november 10.00 - 18.00 uur Badso badminton Zaterdag 7 november 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 8 november 12.00 - 15.00 uur Selby badminton Zaterdag 7 november 09.00 - 11.00 uur Badso badminton 11.00 - 21.00 uur K.V.O. korfbal Zondag 8 november 12.00 - 18.00 uur Badso badminton

Soester Courant | 1987 | | pagina 21