yf/Tdf/r aruóhocK Speeldoos Soester Applaus met blijspel in C-drie WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Verschenen bij Het Barometermuseum "De Onfeilbare Weerprofeet" ivitt voosmiM Feestmiddag ANBO Op vrijdag 13 en zaterdag 14 november om 20.15 uur Tentoonstelling De Vrije Vogels Donderdag 5 november Filmhuis: 'Malcolm' Vanaf zaterdag 7 november Expositie: Gebroeders Prinsen Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Jaap de Ruig exposeert in de Horizon Oudheidkamer De lichtende hulp Bingo voor volwassenen bij stichting Jeugdzorg IVN-najaarswandeling naar 'de Wallenberg' Jubileumconcert van Tehila uit Baarn Oratorium Vereniging concerteert in Baarn Aquarellen Marlies Blom op Ewijckshoeve Zondag 8 november Open Atelier Lezing iriscopie 'Nonsens' Grote schade aan auto Yvonne Hamaker exposeert in Amersfoort Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Cultureel Creatief Centrum Deze zomer verscheen de herdruk van het boekje "De Onfeilbare Weervoor- speller" uit 1880. Duizenden mensen beleefden intussen plezier aan het le zen in deze uitgave van Het Barome termuseum en nog dagelijks komen er (na)bestellingen binnen. Onlangs kreeg het museum nog zo'n oud volksweerkundeboekje in handen. Dit boekje, "De Onfeilbare Weerpro feet", is nog ouder en dateert uit 1853. De auteur, H. Lorenz, heeft de vele weerregels afgewisseld met weer- rijmpjes en beschouwend proza. Zon, maan, sterren, wind en wolken, het len gen en korten der dagen, alle komen ze aan de orde. Het boekjes is doorspekt met weerspreuken die slaan op gedra gingen van dieren en planten. Dit zeldzame boekje is sinds kort in Het Barometermuseum tentoongesteld en is wat vorm en inhoud betreft in meer dere opzichten een prachtige aanvulling op het eerste natuur-weerboekje. Van daar dat het museum dit niet alleen voor zichzelf wil houden, maar het publiek er graag van mee laat genieten. Ook dit kostelijke boekje beleeft daar om een herdruk "De Onfeilbare Weer profeet" is herdrukt op ouderwets pa DE j ONFEILBARE WEERPROFEET ouiirni rt BAARHEID VAN HIT JAAR Of VAN DE MAAND IIHVI» OFfiiTl TAKIEBEGELKS. VAiRBliBBfT WIBEIZIC6 SCHIKT, DAGELUKBCHE OPMERKINGEN OMTRENT HEIZELVE; VOO* IIP!» Ma AR VOORNAMELIJK VOOR DEH LANDMAN, POOK H. LOR E II Ij. ■§ca is»' TIEL. »u# OEBR. CAMPAGNE. 18&3. pier, beslaat 48 bladzijden en is in het museum verkrijgbaar voor slechts f 7,50. Wil men de 'profeet' toegestuurd krijgen, dan komen er per exemplaar f 2,- verzendkosten bij. Inlichtingen tel. 03461-2800. Voor de komende decembermaand is het boekje een actueel en betaalbaar ca deau-idee. Cabaret 'Alleen met z'n tweeën Dit licht satirisch cabaret-programma gaat over een bijzondere relatie van twee jonge mensen. Zij doen alles sa men en zij heel gelukkig met deze situa tie. Omdat ze om zich heen geen men sen zien die ook èlles samen doen, stap pen ze toch maar eens naar een relatie therapeut. Even horen hoe het zit. Dit programma bestaat uit typeringen, scènes, liedjes en conférences en wordt gebracht door Edna Kalb en Fred Meyer op 5 nov. in C-drie. Aanvang 20.15 uur. Toegang f 7,50, CJP/65+ f 6,- Expositie pentekeningen Op 6 november wordt de expositie pen tekeningen van Jan Vosman geopend. Jan Vosman leeft zeer bewust; voortdu rend denkt hij na over het leven, de mens, en de maatschappij. De Thema's voor zijn pentekeningen haalt hij dan ook uit het dagelijks leven. In deze pen tekeningen is heel vaak een ondertoon van ontnuchtering, bitterheid, sarcas me of machteloosheid te bespeuren. De opening van de expositie wordt om 19.30 uur verricht door Ir. Jan Brou wer, die later op de avond zal spreken in Soestand Architectuur. Een muzikaal intermezzo wordt verzorgd door Majel Lustenhouwer. Soestand Architectuur Op 6 november vindt de Grote Zaal van C-drie de talkshow Soestand plaats. Het onderwerp is deze keer 'ar chitectuur'. Soestand begint om 20.00 uur met een dia-presentatie van monu mentale en beeldbepalende panden in Soest(erberg). Hierna volgt een ge sprek met de heer P. de Bos over de her bouw van molen 'De Windhond'. Na een muzikaal intermezzo van het zang koor van ziekenhuis Zonnegloren volgt een interview met Ir. Jan Brouwer over de bouw van raadhuizen. Ook wethou der J.L. Menne zal worden geïnter viewd door Jan Visser. Tijdens Soe stand zal in het Witte Café een schaak toernooi worden gehouden. De toe gang is gratis en ieder is van harte wel kom. Soester Applaus Om een goede traditie voort te zetten zal de amateur toneelvereniging het Soester Applaus ook dit seizoen haar uitvoering in C-drie houden. Op 13 en 14 november komt het Soester Applaus met de voorstelling "Dag mevrouw Puffin'm een blijspel van Arthur Love- grove. Deze mevrouw Puffin is een heel gewone vrouw, tot zij voorspellende dromen krijgt. Zij vindt het haar plicht de mensen over wie ze droomt hiervan op de hoogte te stellen. Dit zorgt voor allerlei spannende en komische mo menten en situaties. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 7,50. Kaartverkoop vanaf 19.45 uur aan de zaal. Workshops In het weekend van 28 en 29 nov. orga- niseert C-drie een aantal workshops. U kunt kiezen uit de volgende korte cur sussen: zijdeschilderen, grimeren, foto graferen, edelsmeden, origami, olie verfschilderen en toneel/drama. Als gastdocenten zijn aangetrokken voor origami: Inez de Heer Kloots en voor toneel/drama Bora Lensky, die deze cursus zal verzorgen samen met C-drie docente Ans Jepkes. Elke workshop duurt 4 dagdelen en kost per persoon f 75,- inclusief een gezamenlijke lunch. Het is gewenst vantevoren in te schrij ven bij de administratie. Try-out van Renze Ferwerda Voor vele cursisten van C-drie is Renze Ferwerda bekend als docent van de cur sus 'werken met je stem'. Wat velen niet weten is dat Renze al jaren Nederlands talige liedjes schrijft en ook voor ande ren teksten schrijft. Sinds 1982 treedt Renze op met cabaret en liedjespro gramma's. Voor zijn nieuwe cabaret "De dromen over jou' wordt de try-out in C-drie gedaan op donderdag 26 no vember. Onderhoud van de sportzaal In de herfstvakantie is onze technische dienst, bestaande uit Henny van den Brink en Bertus van Essen druk bezig geweest met onderhoudswerkzaamhe den. In deze week is de sportzaal onder handen genomen. Na een week heel hard werken ziet alles er weer keurig netjes uit. Filmopnamen Ned. Hartstichting Deze week zijn in C-drie filmopnamen gemaakt voor de Ned. Hartstichting. Gedurende 3 dagen was een filmploeg van 14 personen o.l.v. regisseur Bram van Erkel bezig shot voor shot een ani matie/informatiefilm te maken. Deze film wordt door de Ned. Hartstichting gebruikt bij bijeenkomsten door het he le land en zal ook eenmaal op de t.v. verschijnen. Een aantal bowlers van de Soester Bowlingbond, een paar bezoe kers en de staf van C-drie fungeerden als figuranten. Dat een film maken geen romantische of spannende aangelegen heid is hebben we allemaal gemerkt. Vele malen moesten de scènes worden geoefend en opgenomen en lange wachttijden waren het gevolg. Toch zijn we allemaal zee benieuwdnaar het re sultaat. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Het adres is Willaertstraat 49, 3766 CP Soest of postbus nr. 347,3760 AH Soest. C-drie is geopend op werkdagen van 8.30- 12.30, 13.00-17.00 en van 19.00- 23.00 uur. Op zaterdag is C-drie open van 15.00-23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt op donder dag 12 november een feestmiddag in De Vijverhof aan de Klarinet. Het Huisvrouwen Orkest uit Utrecht verzorgt een optreden. De aanvang is 14.00 uur. De toegang en de consump ties zijn gratis. Vogelvereniging "De Vrije Vogels" or ganiseert voor de zesde keer een grote vogeltentoonstelling, waarbij plm. 300 vogels van verschillende soorten te zien zijn. Leden en bestuur hebben hun ui terste best gedaan om een prachtige tentoonstelling te organiseren, waar voor diverse bedrijven uit Soest en het hele land gesponsord hebben. De ten toonstelling wordt gehouden in kinder boerderij "De Vrije Teugel", Vedelaar- pad 53 te Soest. Op donderdag 5 november geopend van 20.00-22.00 uur; vrijdag en zater dagvan 10.00-22.00 uur en zondag van 10.00-16.00 uur. De tentoonstelling wordt op donderdag 5 november door wethouder Plomp omstreeks 20.00 uur geopend en de prijsuitreiking vindt plaats op zondag 8 november omstreeks 16.00 uur. Gedurende alle tentoonstellingsdagen is de kinderboerderij geopend. Ouders neem uw kinderen dus mee, want ter wijl U de tentoonstelling bezoekt kun nen uw kinderen heerlijk spelen met al lerlei dieren. Ook kunnen zij voor een zeer lage prijs paard- of pony- of ezel tjerijden of een gezellige rondrit maken met de huifkar. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het so ciaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en genietje de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,— per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding behoren f 27,— per jaar. Kontaktadres le denadministratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. De Australische Nadia Tass, van Griekse afkomst, is aktrice en zangeres. Bovendien regisseert ze toneel- en tele visiestukken. Met "Malcolm" heeft ze haar eerste eigen speelfilm afgeleverd. Het is een komedie geworden met als voornaamste thema de menselijke naï viteit. Meteen in het begin maken we kennis met Malcolm een zo op het eerste oog een beetje achtergebleven jongeman. Hij werkt als onderhoudsmonteur in de plaatselijke tramremise. In zijn eigen tijd heeft hij een merkwaardig voertuig in elkaar geknutseld. Als het donker is en alle trams binnen zijn zet Malcolm een pet op en toert hij over de verlaten rails. Natuurlijk gaat dat fout. De chef smijt Malcolm op straat. Pas als Mal colm door financiële nood gedwongen wordt kostgangers in huis te nemen, verplaatsen zijn aktiviteiten zich naar een hoger plan. Zij betalende huisge noot en minnares zijn bedreven krimi- nelen en in hun dienst stelt Malcolm dan zijn talent, zijn handen maken wat zijn ogen zien. Het leidt tot een reeks kostelijke kraken, een computer-ge- stuurde bankroof en originele trucs, zelfs met speelgoedautootjes waarmee de politie om de tuin geleid wordt. Dat alles zonder geweld en dan blijkt het even goed heel amusant te kunnen zijn. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur), tel.: 19577. Entree: f 6,—; leden)CJP/65+: f 5,—. De Baarnse kunstschilder Jaap de Ruig, in Soest ook bij veel kunstliefhebbers bekend, exposeert in zijn eigen ten toonstellingsruimte "De Horizon", in de Sumatrastraat 5 te Baarn van zater dag 6 november tot zaterdag 28 novem ber zijn uitgebreide collectie schilderij en. Openingstijden van 9.00 tot 17.00 uur. Jaap de Ruig is in de wijde omge ving bekend als een kunstschilder met een veelzijdige interesse, die tot uiting komt in zijn veelomvattende collectie schilderstukken, waarin men prachtige stillevens, landschappen en kleurrijke bloemmotieven kan bewonderen. Ook fameuze beuken en eiken heeft hij meermalen als onderwerp gekozen. De Ruig's speciale belangstelling gaat de uit naar Eem en de Eempolders. In de Horizon treft men dan ook enkele schilderstukken aan, die een winterse sfeer weergeven, die men bij de Eem De lange avonden breken weer aan en al vroeg gaat de verlichting aan. Vele lampen geven licht en sfeer aan de om geving. Toch was dit niet altijd zo. Vaak was er maar een enkel lichtpuntje in huis en was de blaker een lichtende hulp, die meegenomen werd naar plaat sen, waar hij nodig was. De Blaker, een lage, gedrongen kandelaar met een bre de schaalvormige voet tegen het omval len en voor het opvangen van het af druipende kaarsvet. De grondvorm is sinds de vijftiende eeuw niet meer ver anderd. De blaker kwam in algemeen gebruik in de achttiende eeuw. Het was een van de produkten van de kopersla ger. Voor het maken hiervan gebruikte hij speciale gereedschappen. In de Oudheidkamer zijn deze gereedschap pen te zien. Ook de produkten die hier mee gemaakt zijn. De Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18 is geopend zaterdags en zondags van 13.30-17.00 uur. kan waarnemen, als deze is dichtgevro ren en jong en oud de schaatssport be drijven. Ook de fameuze beuken en eiken heeft hij meermalen als onderwerp gekozen. De opening a.s. zaterdag om 15.00 urn- wordt verricht door mevr. Gerda van Dijk-Hermeler. In het jeugdcentrum De Vangrail aan de Nachtegaalweg houdt de stichting Jeugdzorg op zaterdag 7 november een bingo voor volwassenen. De aanvang is gepland om 20.00 uur. Iedereen vanaf 17 jaar is welkom bij de bingo-avond. Er zijn uiteraard mooie prijzen te winnen in De Vangrail. Het IVN afdeling Eemland houdt op zondag 8 november de maandelijkse wandeling in Soesterberg. Verzameld wordt om 14.00 uur bij de Alg. Be graafplaats Soesterberg, te vinden door bij restaurant 't Zwaantje de Kampweg in te slaan. Nabij het Luchtvaartmu seum vindt men IVN-verwijsborden. De Wallenberg was één van de oor spronkelijke ontginningen van het gi gantische heidegebied, dat zich uit strekte over een groot deel van de Utrechtse heuvelrug. Onder leiding van natuurgidsen wordt een bezoek ge bracht aan de restanten van de rondom de nederzetting aangelegde wallen. Daar men later overging tot bosbouw, waaruit nu een zeer gevarieerd bosge bied is overgebleven, is 'er ruim gelegen heid om tijdens de wandeltocht te letten op de herfstverschijnselen in het bos. De natuur bereidt zich voor op de ko mende winter, één van de verschijnse len, de bladval, wordt voorafgegaan door de schilderachtige pracht van het bos in herfsttooi. IVN-gidsen zullen vertellen over het hoe en waarom van deze verschijnselen. Inlichtingen: tel. 13519. 3 De toneelvereniging Soester Applaus geeft op 13 en 14 november voorstel lingen in C-drie aan de Willaertstraat. Het blijspel 'Dag mevrouw Puffin' be gint beide keren om 20.15 uur. Het door Soester Applaus gekozen blij spel is geschreven door Arthur Love- grove. Mevrouw Puffin is in feite een Het christelijk gemengd koor Tehila uit Baarn geeft op woensdag 11 november een jubileumconcert. Dat wordt gehou den in de Pauluskerk op De Brink in Baarn. De aanvang is 20.00 uur. Tehila, dat onder leiding staat van diri gent John Propitius, bestaat tien jaar. Tijdens het jubileumconcert wordt het bijgestaan door drie solisten, Feemy van de Weg (sopraan), Peter Eilander (vleugel) en Sjaak Verboom (orgel). De gebroeders Brouwer nemen hun trom petten mee naar de Pauluskerk. De toegang bedraagt 5 gulden; kinde ren tot en met 12 jaar en 65-1- 3 gulden. De Christelijke Oratorium Vereniging Baarn onder leiding van dirigent Thijs Kramer geeft op vrijdag 6 november een concert in de Kruiskerk aan de Oude Utrechtseweg in Baarn. De uit voering begint om 20.15 uur. De toe gang is 7,50 gulden. Het kerkconcert bestaat uit enkele klei nere werken van Duitse, Engelse en Franse componisten. Van de Duitse componist Felix Mendelssohn-Bar- tholdy wordt een cantate gezongen. Dit werk dateert uit de zeventiende eeuw. Van Thomas Attwood en Samuel Wes- ley worden twee gezangen voor koor en orgel ten gehore gebracht. Uit de Fran se muziekliteratuur zingt de Christelij ke Oratorium Vereniging 'Cantique de Jean Racine' van Gabriel Fauré en psalm 150 van Cesar Franck. Muzikale medewerking wordt verleend door de sopraan Thea Wakelkamp en de organist Gerbrand Komen. Kaarten voor het kerkconcert zijn verkrijgbaar bij de Gouden Snaar aan de Steenhoff straat in Soest en de Kruiskerk in Baarn. Tegen de kleurrijke achtergrond, die de herfst op landgoed Ewijckshoeve uit straalt, wordt op zaterdag 7 november de tentoonstelling van aquarellen van Marlies Blom geopend. Naast haar prachtige bloemen en stilleven aquarel len schildert Marlies Blom ook stem mingsvolle portretten, modellen en landschappen. Haar keuze in kompositie en kleur ge tuigen van een verfijnde smaak, het geen versterkt wordt door een gedegen beheersing van de diverse aquareltech nieken. De ruim 45 geëxposeerde schil derijen geven de toeschouwer een pak kende en hernieuwde kijk op stukjes schoonheid uit de directe omgeving. Haar aquarellen roepen warme en blije gevoelens op, wat onmiskenbaar ver bonden is aan de persoon van Marlies Blom. De expositie wordt geopend om 14.00 uur en is deze zaterdag geopend tot 19.30 uur. De volgende expositie-da gen zijn 8, 14 en 15 november van 10.00 tot 16.00 uur. De Ewijckshoeve is gelegen aan de Soestdijkerweg 12, de weg tussen paleis Soestdijk en Biltho- ven. verde haar direct al succes op. Yvonne Hamaker heeft nu ook figuurtekenin gen en enkele zeefdrukken gemaakt. Die zijn te zien in hotel Amersfoort. Het hotel is overigens niet iedere zondag ge opend. In totaal worden ongeveer der tig kunstwerken van Yvonne Hamaker ten toon gesteld. De toegang is gratis. De Soester kunstenaars en broers Eric 1967) en Oscar (1966) Prinsen expo seren in Artishock. Van jongsaf zijn zij gestimuleerd om te tekenen en muziek te maken. In hun middelbare schooltijd tekenden ze al onderdelen van allerlei dingen als fietsen, appels etc. Deze te keningen hebben ze in 1984 al eens ten toongesteld in Artishock. Eric volgt een opleiding aan de Vrije Kunstakademie in Den Haag. Naast realistisch werk, "het appelprojekt", is hij bezig met vrij schilderen. Oscar zit op de lerarenopleiding "De Hoge school Holland" in Amsterdam. Daar wordt niet gevraagd om realistische, "mooie plaatjes", maar naar onderzoe king van verschillende beeldaspekten zoals kompositie, kleur, diepte enz. en de werking daarvan. Oscar laat schilderijen, tekeningen en objekten zien en Eric het "appelpro jekt" en abstrakte schilderijen. De tentoonstelling wordt zaterdag 7 november om 21.00 uur met muziek gespeeld door henzelf geopend en is te zien op zaterdag- en zondagmiddag tussen 15.00 en 17.00 uur, van 8 t/m 22 november. Het Open Atelier portret- en modelte kenen bij Artishock wordt deze maand gehouden op zondag 8 november, van 12.00 tot 14.30 uur. Deze keer is Anne Marie (zie tekening) uitgenodigd als model. De verwachting is dat zij aanlei ding zal zijn tot het maken van vele ge slaagde tekeningen. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den. Van tevoren opgeven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelne mers zelf meegebracht worden. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zonodig op weg te hel pen. In de pauze is er naast de mogelijk heid van het nuttigen van een consump tie, gelegenheid de maandelijkse ten toonstelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. gewone vrouw totdat ze dromen krijgt, die uitkomen. Ze is van mening dat ze de mensen op de hoogte moet stellen van haar dromen. Dat doet ze ook een week voor de bruiloft van Jacqueline Daalhoven. Ze zal in het huwelijk tre den met een zoon van een zakenrelatie van haar vader. De wederzijdse ouders praten al over het belang van dit huwe lijk en bereiden een fusie tussen hun be drijven voor. Dan droomt mevrouw Puffin echter dat Jacqueline kort voor haar huwelijk verüefd wordt op een an der, en ze vertelt de familie dat de brui loft zal worden afgelast. Daarmee sticht ze ergernis, ongeloof en paniek, vooral als haar droom stukje bij De cast van Soester Applaus tijdens de repetities voor het blijspel 'Dag me vrouw Puffin'. beetje uitkomt. Iedereen wacht in de dagen voor de bruiloft met spanning op de grote onbekende, voor wie Jacqueli ne haar genegenheid niet zal kunnen verbergen. Of de bruiloft al dan niet doorgaat is op 13 en 14 november in C-drie te zien. De toegangskaarten kosten 7,50 gulden. In de voorverkoop zijn ze verkrijgbaar bij ESED, Van Weedestraat 11 en het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat. Voor meer informatie, tel. 22498. De Volksuniversiteit Soest/Soester- berg organiseert een lezing over irisco pie. Die wordt gehouden in De Open Hof aan de Veenbesstraat. De aanvang is 20.00 uur. De toegang kost tien gulden. Voor meer informatie kan men terecht bij de Volksuniversi teit, tel. 22195 op maandag en donder dag van 10.00 tot 12.30 uur. De kunstenares Yvonne Hamaker uit Soest exposeert vanaf zondag 8 novem ber in hotel Amersfoort aan de Stichtse Rotonde. De tentoonstelling is dage lijks te bezichtigen van 10.00 tot 22.00 uur. Yvonne Hamaker trad vorig jaar voor het eerst naar buiten met haar werken, zoals stillevens en aquarellen. Dat le- "Nonsens", de uit Amerika overge waaide musical, zal het ook in ons land helemaal gaan maken. Het thema zon der boodschap is origineel, de uitvoe ring perfect. Daarvan werden bewijzen geleverd tijdens de Gooi- en Eemland- première, zondag jl. in de uitverkochte Baarnse Speeldoos. In een fraai dékor van Huub van Gestel tappen, dansen, zingen en akteren Nelly Frijda, Milly Scott, Nelleke Burg, Sylvia de Leur en Josine van Dalsum in een onvoorstel baar hoog tempo, daarin op luidruchti ge wijze bijgestaan door een voortreffe lijk kwartet muzikanten o.l.v. Alan Evans. "Nonsens", voor de Nederland se vertaling zorgden niemand minder dan Boudewijn de Groot en Lennaert Nijgh, hangt gedurende een twee uur durende voorstelling van absolute on zin aan elkaar. De aula van de Liduina scholengemeenschap waarin de Kleine zusters van Schiedam, in de wandeling "De Jonge Klaartjes" genoemd, is ge durende de gehele voorstelling plaats van handeling. Vijf nonnetjes zien zich genoodzaakt op ongewone wijze van zich te laten horen, teneinde gelden in te zamelen voor de begrafenis van tot dan vier overleden doch nog niet ter aarde bestelde collega's. Dat laatste ge beurde wel met 48 van de 52 zusters die tengevolge van een voedselvergiftiging collectief het leven lieten. Om ook aan het restant de verschuldigde eer te kun nen bewijzen gooien de "Eerw. Moe der" en haar volgelingen alle remmen los. De voorstelling heeft alles weg van het in hoog tempo ontkurken van een niet te tellen hoeveelheid flessen cham pagne. Kanllend, bruisend, geconsu meerd door een goedlachs en enthou siast publiek dat er weinig tijd voor no- Een bewoner van de Wiardi Beekman- straat heeft aangifte gedaan van vernie ling van zijn personenauto. De wagen werd aan weerszijden bekrast. De man liep daardoor een schadepost van 3000 gulden op. dig had om zich volledig in deze zalige nonsens te storten. "Nonsens," een ab soluut ongeloofwaardige musical met fraai ensemblespel, knap, soleren, bol van hoogtepunten. Onder aanvoering van Milly Scott kent deze musical een verrukkelijk swingende finale waarbij een uitzinnig publiek de "Jonge Klaar tjes" vele minuten assistentie verleen de. "Nonsens" een must voor wie het la chen niet wil verleren. Jan Lr. Donderdag 5 november, aanvang 20.15 uur "Een bijzonder prettig vergezicht" Blijspel met o.a. Mary Dresselhuys. Voorstelling uitverkocht. Vrijdag 6 november, aanvang 20.15 uur Haye solo" Soloprogramma van Haye v.d. Heyden Kaarten f 15,- Pas 65/cjp f 20,- Vrijdag 13 november, aanvang 20.15 uur Gekkenwerk One-man-show van Robert Paul Kaarten f22,50 Pas 65/CJP 20, -. Dinsdag 17 november, aanvang 20.15 uur "Benjamin in het leger" Blijspel met o.a. John Leddy, Paul Röttger Huub Stapel en Leontine Ceulemans. Kaarten 22,50 Pss 65/CJP f 20, -. Zondag 22 november aanvang 14.30 uur. Dichters lezen voor uit eigen werk. Toegang gratis zondag 22 november, aanvang 15.00 uur "'t Verschil" Showprogramma van Ted de Braak en Martin Kesseler. Kaarten f 10,- Donderdag 26 novemberaanvang 20.15 uur Agnes van God' Toneelspel met in de hoofdrollen Linda van Dijck, Henny Ori en Marie-Louise Stheins. Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 18,-.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9