Uh Film van de week V SILVER STAR VIDEO Malva-hoeve viert feest na verbouwing om cl Nieuwe speciaalzaak Dima vrijdag gt YYCO in Baarn boort gat in de markt met de waterdichte sanitaire producten van Kohier PAGINA 17 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT Gezinsvervangend, tehuis werkt nu in drie groepen Politiek voor uitbreiding cai Muzikaal hoogtepunt in regio Gooise Operette met 'Boccaccio" in 't Spant ®fp Feestmiddag ANBO in De Vijverhof Derde Wereldgroep zoekt reparateurs en opslagruimte Man betaalt boete niet en moet zitten Brand garage-zolder s.o. Soest betaalt verlichting voor trainingscapaciteit zelf s ■Hl De Sissi Trilogie De bewoners en de medewerkers van de Malva-hoeve aan de Birkstraat in Soest hebben zaterdag hun hart kun nen ophalen aan een groot feest, ter gelegenheid van de verbouwing van het gezinsvervangend tehuis. Die is onlangs gerealiseerd, toen de nieuwe groepsindeling dat gewenst maakte. De bewoners wonen nu in drie groepen bij elkaar; voor de verbouwing waren dat er twee. In de Malva-hoeve vinden 26 verstan delijk gehandicapten hun thuis. Ze heb ben allemaal een eigen kamer, maar wonen verder in groepen waarvoor een compleet ingerichte "huiskamer" (met een klein keukentje) ter beschikldng staat. Tot dusver waren er twee van die huiskamers voor even zoveel groepen. In de loop der jaren is gebleken dat de bewoners meer tot hun recht zouden komen als er drie groepen gevormd zouden worden. Dan kon er bijvoor beeld beter rekening worden gehouden met verschillen in leeftijd en belangstel ling. Na vijfjaar overleg was het zater dag dan zo ver dat de nieuwe huiska mers officieel in gebruik konden wor den genomen. Dat gebeurde met het plechtig doorknippen van een lint bij elk van de huiskamers. De oudste en de jongste bewoner - Louis de Ruig (63) en Annemarie Eikelboom (23) - deden dat gezamenlijk bij de eerste kamer; de tweede werd geopend door de heer Strengholt van de oudercommissie en de derde door directeur Jan de Boer van de ASVZ-Utrecht, de stichting die een aantal gezinsvervangende tehuizen in de provincie beheert. De heropening werd bijgewoond door een groot aantal familieleden van de be woners, die allemaal werden onthaald op een feestelijk kopje koffie met cake, en muzikaal omlijst door de Eemlander Blaaskapel. Gea Hazelaar - sinds 1982 hoofdleidster van het tehuis - hield een korte toespraak waarin ze nog even in ging op de voorgeschiedenis. De Mal va-hoeve werd in 1971 opgericht en vond aanvankelijk onderdak in het pand aan de Bosstraat 2. Dat bleek al gauw te klein, waarna in 1974 het ge bouw aan de Birkstraat in gebruik werd Financiële invulling uitbreiding tv-signalen onzeker 'Doen? Ja. Hoe? Weten we niet.' Zo ongeveer kan de politieke discussie over de uitbreiding van het aantal tv- signalen in Soest worden samengevat. Een grote meerderheid van de com missie bedrijven en financiën, die vori ge week samen vergaderden, is voor stander van meer kanalen via het cai- net, maar de financiële invulling heeft nog niet verder geleid dan hoofdbre kens. De PvdA wil de gasreserve aanwenden voor de financiering van de uitbreiding van de tv-signalen en het cai-net. Ook het CDA lijkt daarvoor te kiezen, al moeten de uitspraken van de christen democraten tijdens de commissiever gaderingen voorzichtig worden opge vat. De WD wil in geen geval de meer- winst van het gasbedrijf besteden aan de genoemde uitbreiding. D66 moet zich op dat punt nog beraden. Adriaan Pot huizen kwam wel met een aantal techni sche 'voorzetten', waardoor de ge meente volgens zijn partij 540.000 gul den kan besparen. Klein rechts ziet nog meer keuze-mogelijkheden op de tele visie eigenlijk niet zo zitten. In welke mate het cai-tarief straks wordt verhoogd is nog niet duidelijk. Als de plannen doorgaan, moeten de bewoners in Overhees I en Eggermon- de (Soesterberg) extra bijbetalen, om dat net distributienet in hun wijk moet worden verbeterd. Dat kost alleen al 5,5 ton. Voor de totale uitbreiding van negen naar vijftien en uiteindelijk naar tweeëntwintig kanalen zal nog eens ruim een miljoen gulden nodig zijn. Daarnaast is 1,8 ton geraamd voor noodzakelijke technische voorzienin gen. Op vrijdagavond 20 en zaterdagavond 21 november a.s. gaat in theather 't Spant in Bussum opnieuw het doek op voor de jaarlijkse voorstellingen van de "Gooise Operette". Ditmaal is de keuze gevallen op Franz von Suppé's meesterwerk "Boccaccio". De "Gooise Operette" is geen onbe kende voor de inwoners van Soest. In mei 1986 gaf het gezelschap een con cert in het bejaardencentrum "Molen schot" en in september stond het in de tot "Theater an der Wien" omgetover de hal van het bouwbedrijf Van de Grift aangetreden. Dat knallende zangfeest, georganiseerd door de Winkeliersver eniging "Hartje-Zuid" in het kader van de 'Oostenrijkweek", zal velen nog vers in het geheugen liggen. Geen gewone operette Aanstonds, in 't Spant, kunnen de ope rette-liefhebbers de kennismaking met de "Gooise Operette" op een bijzonder muzikale wijze hernieuwen. Want "Boccaccio" is geen gewone operette!. Dit ook als "komische opera" bestem pelde zangspel staat in de muzieklitera tuur immers als het meesterwerk van Franz von Suppé geboekstaafd. Vele prachtige soli en ensembles, maar voor al de door hun melodieuze toonzetting en harmonische klankschildering uit muntende koorzangen maken dit in Ita liaanse stijl geschreven werk tot een der pronkjuwelen van het operette-reper toire. Het koor van de "Gooise Operette" kenmerkt zich door een evenwichtige stemmenverhouding. Wellicht nóg meer dan ooit kunnen en zullen de zan geressen en zangers van het gezelschap de gelegenheid aangrijpen om zich in Boccaccio's koorwerken te manifeste ren als het koorensemble dat zijn regio nale bekendheid verdient. Ondeugende novellen De handeling speelt zich af in Florence, in het jaar 1331. De centrale figuur is ui teraard de dichter/schrijver Boccaccio (Piet Maas), wiens ondeugende novel- De "Gooise Operette" in een scène uit "Der Bettelstudent". len de smakelijke stof vormen voor de romantische en vooral ook humorrijke intrige, die haar ontknoping vanzelf sprekend vindt in een voor alle betrok kenen gelukkige afloop. Zonder ook maar enige afbreuk te wil len doen aan de onvermelde melo dieën, mag niet voorbijgegaan worden aan het omvangrijke en vrolijke aan- vangskoor met onder meer het feestlied "Schoner Tag, Sonnenschein", het stu dentenlied "Flotte Studiosen" en het volkslied "Italia suol di venere". Even min mogen dan in de opsomming ont breken Fiametta's bekende lied "hab ich nur deine Liebe", het duet van Boc caccio en Fiametta (Marianne van Do len) "Ein armer Blinder flehet um Er barmen", de komische serenade "Tiru- liruli, tirulirula", de duelscène "Ob De gen blitzen und klirren", het kuiperslied "Bumti, rapatabumti", het stoere man nenkoor "Ehrsame Bürger der Stadt" en niet te vergeten Boccaccio's ontboe zeming "Florenz hat schóne Frau'n". Schoon voor oor en oog De solisten, vermeld in alfabetische volgorde zijn: Joke Burrekers, Marian ne van Dolen, Bea Folkers, Joop Frij- hoff, Henk v.d. Hesseweg, Wim Joos- ten, Tiny Koopmanschap, Stan Lam- bregts, Piet Maas, Leo Post, Willard Terrahe en Henk v.d. Ven. AJ het oor (en oog!) strelende schoon, waaraan het Amsterdams Promenade Orkest zijn medewerking verleent, is gevat in de regie van Hans Hamstra en staat on der de muzikale directie van Hans C. Janssen. Beide voorstellingen op 20 en 21 no vember beginnen om 20.15 uur. De za terdagavond is nagenoeg volgeboekt; voor de vrijdagavond zijn nog kaarten beschikbaar. Plaatsbesprekingen infor matie: 02152-58047/52420 of in Soest: 22526. De "Gooise Operette" verheugt zich op het weerzien met vele Soesters! Louis de Ruig (l.) en Annemarie Ei kelboom verrichtten de opening van een van de nieuwe huiskamers. Foto: Goos van der Wilt genomen. Door de verbouwing en de nieuwe groepsindeling kan de Malva-hoeve volgens haar weer beter beantwoorden aan het doel: een gezinsvervangend te huis in de ware zin des woords, waar de bewoners zich inderdaad thuisvoelen. De 26 bewoners worden in de Malva- hoeve begeleid door 10 teamleden en vijf huishoudelijke medewerkers. De meesten zijn overdag werkzaam in de sociale werkplaats in Amersfoort. De ALgemene Nederlandse Bond van Ouderen in Soest houdt op donderdag 12 november een feestmiddag in De Vijverhof aan de Klarinet. Het feest begint om 14.00 uur, en is gra tis toegankelijk voor aile leden. Ook de consumpties worden gratis door de AN BO aangeboden. Het Huisvrouwen Or kest uit Utrecht verzorgt een optreden. De Vijverhof is per bus bereikbaar. Voor het herstellen van ingeleverd ge reedschap zoekt de Derde Wereld- groep Soest nog mensen die hieraan willen meewerken. Er kunnen best nog wat kundige en handige mensen aan de slag. De grote toestroom van gebruikt ge reedschap voor de Derde Wereld heeft de groep enigzins in de problemen ge- Politie controleert snelheid bromfietsen Bij een controle op de Peter van de Breemerweg heeft de Soester politie tien bekeuringen uitgedeeld. De politie testte het vermogen van passerende bromfietsen met behulp van een zoge naamde roller-tester. In een tijdsbestek van anderhalf uur werden 35 bromfietsers staande gehou den. In tien gevallen bleek het tweewie lige voertuig te zijn opgevoerd. 'Doorrijder' meldt zich In de nacht van zondag op maandag werd aan de Van Weedestraat door een aanvankelijk onbekende automobilist een aanrijding veroorzaakt met een daar in de berm geparkeerde auto van een inwoner van Soest. Er ontstond zware schade. De politie stelde vast dat de onbekende auto een Mercedes moest zijn, gezien de sporen die op het wegdek achterbleven. Deze auto werd later aan het Nassauplantsoen ontdekt. Via het kenteken werd geprobeerd de eigenaar te bellen, maar de politie kreeg geen gehoor. De volgende dag meldde zich echter aan het bureau een 29-jarige inwoner van Harderwijk, die liet weten de be stuurder van de Mercedes te zijn ge weest. De auto was het eigendom van zijn vriendin en de aanrijding was ont staan door, naar hij zei, "oververmoeid heid". Omdat de man zich binnen de voorgeschreven 24 uur vrijwillig meld de gaat hij vrij uit. bracht wat de opslag ervan betreft. Er is dringend behoefte aan een tijdelij ke goed droge magazijn/opslagruimte waar het gereedschap kan worden ge sorteerd en van waaruit het kan worden verdeeld over de vrijwilligers die mee helpen bij de reparatie. De Derde Wereldgroep hoopt op de medewerking van een Soester bedrijf of particuliere die dit probleem helpen Wie doet het verlossende aanbod? Reacties aan het adres Veenbesstr. 678, tel. 17001. De politie heeft een 29-jarige inwoner van Soest aangehouden. Hij moest nog een boete van 750 gulden betalen. Als hij dat niet doet, moet hij twaalf da gen de cel in. Daar heeft hij er in ieder geval al twee van achter de rug, want de man werd in het weekeinde vastgehou den. In een zolder boven een garage heeft za terdagavond brand gewoed. Spelende kinderen hadden een brandende kaars achtergelaten, waardoor ander mate riaal vlam vatte. De brand ontstond bij een woning aan de Vinkeweg, kort voor middernacht. De gealarmeerde brandweer hoefde niet meer in actie te komen, omdat de bewoners het vuur hadden geblust. Zaandammer rijdt dronken in auto Zijn opvallende rijgedrag is een Zaan dammer noodlottig geworden. De 23- jarige man reed zondagmorgen vroeg door Soest, en werd aangehouden dooi de politie. Bij controle bleek te man teveel alcohol tot zich te hebben genomen. De blaas- testen en de bloedproef vielen in zijn nadeel uit. De sportorganisatie Soest mag van de sportstichting verlichting aanbrengen op het complex Bosstraat-Soest. De club moet dat wel zelf betalen. De lichtvoorziening kost achtduizend gul den. Soest heeft tevens toestemming om een grasstrook naast de velden ge durende de wintermaanden te gebrui ken als trainingscapaciteit. Hoewel Soest de sportstichting al eer der had toegezegd de financiering op zich te nemen, spreekt het voetbalbe- stuur van een 'gedwongen investering'. Voorzitter Th. Surstedt van s.o. Soest: "We weten niet of de investering van achtduizend gulden verantwoord is, nu de herverdeling van de meerjarenbe groting nog besproken moet worden. Misschien komen we volgend jaar in aanmerking voor dat bedrag, maar zo lang kunnen we niet wachten. De win termaanden komen er aan, en wij moe ten zorgen dat onze leden kunnen blij ven trainen." Drs. Günther Plomp, voorzitter van de sportstichting, meen de uit de woorden van Surstedt te kun nen concluderen dat het bestuur van Soest terug wilde krabbelen, en alsnog een poging in het werk stelde om geld los te peuteren. "Zo gaan we niet met elkaar om. Afspraak is afspraak," zei Plomp, waarop Surstedt hoofdschud dend reageerde. In een eerder gesprek met het dagelijks bestuur van de sportstichting werd Soest voor de keuze gesteld: of zelf be talen, of wachten tot de trainingsver lichting op de begroting komt. Soest koos eieren voor haar geld, en zal de kosten betalen, zodat de komende win ter op de groenstrook kan worden ge traind. Surstedt zei maandagavond na de vergadering van de sportstichting desgevraagd alleen maar aan te hebben willen geven dat er een 'kromme situa tie' is ontstaan, omdat er niet of nauwe lijks overleg is gepleegd met de clubs. "Volgend jaar krijgen we 65.000 gul den voor de renovatie van een veld. Dat is natuurlijk hartstikke leuk, maar we hebben liever die acht mille voor de ver lichting. Op deze manier wordt geld weggegooid. Dat gebeurt ook in andere gevallen, en dat is toch zonde." Grasvelden Kees Boerkoel wilde nog even in het midden laten wie voor de kosten moet opdraaien. "Waarom nu geen princi pieel akkoord, en straks bij de financië le overweging erover doorpraten," al dus Boerkoel. Zijn visie vond geen ge nade bij de andere bestuursleden van de sportstichting, zelfs niet bij Joop van den Brakel, die de voetbalclubs in de sportstichting vertegenwoordigt. Van den Brakel kon toch al niet de harten stelen van Surstedt en Cees Verkerk, eveneens bestuurslid van Soest. Toen Surstedt opmerkte dat de grasvelden bij zijn club in slechte toestand verkeren, en een hoge prioriteit zouden moeten krijgen op de investeringslijst, zei Van den Brakel dat de tennisvelden in Soes terberg en aan de Schrikslaan nog eer der aan een ingreep toe zijn. Dat beslis te het bestuur van de sportstichting een maand eerder ook al. Voor Soest geldt dat het nu in ieder ge val tijdens de wintermaanden kan blij ven trainen op een speciale groen strook, die wordt voorzien van verlich ting. De sportstichting zal geen extra onderhoud plegen aan de grasstrook, indien het intensieve gebruik extra slij tage met zich meebrengt. is. Het Ik van Soesterbergsestr. 49, r./; T' vri Sinds afgelopen vrijdag heeft de Van V/eedestraat er een aanwinst bij. Het is Dima, de speciaalzaak voor koken, tafelen en geschenken. Dima is te vinden in het pand van de voormali ge groentezaak Reehorst. De nieuwe zaak, waarin Wanda Dieleman de scepter zwaait, bestaat uit 160 vierkante meter verkoopruimte. Daarin staan producten van een groot aantal topmerken opgesteld. Naast de gegarandeerde kwaliteit, zorgt Dima ook voor een prima ser vice. De zogenaamde 'kadolijst' is daar een aardig voorbeeld van. Jarigen, jubilarissen of aanstaande echtparen kunnen hun wensenlijst bij Dima inleveren. Vervolgens hoeven ze al leen nog maar hun familie, kennissen en vrienden daarvan op de hoogte testellen. Die kunnen dan bij Dima terecht en Wan da Dieleman houdt precies bij aan welke wensen inmiddels is voldaan. Op die manier voorkomt Dima op een prettige ma nier dat de feestvarkens worden verblijd met drie theepotten, zesentwintig eierdopjes of honderdzeventien gebakschotel tjes. Dima is een aanwinst. Niet alleen voorde Van Weedestraat, maar vooral ook voor het Soester winkelende publiek. "Bij ons kan je je hele badkamer van voor tot achter inrichten. Van een nieuwe w.c.-bril tot een whirlpool en een complete badcabine, we hebben alles in huis. Dat is ons grote voordeel ten opzichte van anderen. Het is ook prettig voor de klant, want dan hebben ze maar te maken met één persoon. Dat scheelt tijd en de verantwoorde lijkheid ligt ook slechts bij één per soon." Yvonne Wellink en Coby de Vries zit ten alweer drie weken in hun nieuwe zaak YVCO aan de Laanstraat in Baarn. Ze verkopen sanitaire produc ten van de Amerikaanse fabrikant Koh ier. Door toevallige omstandigheden kwamen de twee ondernemende vrou wen in deze branche terecht. Zonder veel wikken en wegen namen Yvonne en Coby de uitdaging aan, omdat ze al lebei hun horizon wilden verbreden. Belangstelling "We werken al meer dan tien jaar bij TROS-aktua voor de radio. Het komt niet vaak voor dat je naast je werk tijd in een dergelijke branche stopt. Voor ons is dat mogelijk, omdat we de ongeregel de werktijden kunnen compenseren met vrije dagen. We hebben ons het af gelopen jaar uitvoerig georiënteerd op deze markt. Je kunt best wel zeggen dat we een gat in die markt hebben aange boord. In deze omgeving was er nog vrij weinig op dit gebied. Vandaar dat we denken dat Eemland en 't Gooi wel rijp zijn voor onze sanitaire producten," zegt het duo 'Yv en Co'. Na amper drie weken blijkt dat er veel belangstelling is voor de door Kohier gefabriceerde pro ducten. Bij YVCO zijn alleen al acht verschil lende soorten whirlpools te verkrijgen, en daarmee menen Yvonne Wellink en Coby de Vries een grote voorsprong te nemen op anderen. "Qua verscheiden heid is Kohier echt uniek te noemen. Daarnaast zijn de producten oer-dege- lijk. Naast de kunststofbaden hebben we ze ook van gietijzer. Dat houdt de warmte van het water langer vast. Onze kunststofbaden zijn voorzien van een veel dikkere laag PVC of acryl, en ver stevigd met fiberglass. Als je de verhou ding prijs/kwaliteit bekijkt zijn we hele maal niet zo duur, als datje misschien in eerste instantie zou denken. Baden en dergelijke koop je voor je leven. Wat dat betreft heeft de consument zijn zienswijze gewijzigd. Vroeger werd niet zo veel aandacht besteed aan de badka mer. Tegenwoordig zijn de eisen hoger. Wij verwachten dat die tendens zich nog meer voortzet. Meer en meer men sen willen hun badkamer verbouwen. Ze zien het als een wezenlijk onderdeel van hun woning." Eenvoudiger Het pakket van YVCO is compleet. Be halve de whirlpools en de badkabines, leveren Yvonne en Coby ook allerhan de neven-producten. En dat maakt het allemaal eenvoudiger voor de klant. Binnenkort houden de twee zaken vrouwen open dagen voor aannemers en architecten uit de regio. De contac ten met hen zijn namelijk ook van be lang. Volgens de YCO-dames snijdt het mes in dit geval aan twee kanten. "Het is voor ons belangrijk dat de aannemers en architecten ons weten te vinden, maar zo hebben zij er ook voordeel bij als ze hun klanten naar ons doorverwij zen voor de (gedeeltelijke) inrichting van hun badkamer of toilet. Ons pakket is zo aansluitend, dat de mensen binnen korte tijd zijn geholpen, en thuis niet lang in de rommel hoeven te zitten," be sluiten Yvonne en Coby hun verhaal. In de showroom aan de Laanstraat 122 in Baarn bewijzen zij hun stelling met de waterdichte producten. En dat is een schone zaak. Romy Schneider De films van Ernst Marishka, die over de geschiedenis handelen van de betove rende SISSI, zetten hun stempel op een heel cinematografisch tijdperk, zoals dat heden ten dage het geval is met o.a. James Bond films. Het was in 1956, in enkele maanden tijd dat SISSI, één van de meest geliefde per sonages van het Europese publiek en dit dankzij de gratie van ROMY SCNHE1- DER, die met haar stralende schoonheid tevens veel gevoeligheid en tederheid in haar rol legt, op het ogenblik dat zij een loopbaan begon die haar tot de hoogste toppen zou leiden. Waarom die triomf? Omdat de SISSY-films van het begin tot het einde verrukke lijke spektakels zijn, parels uit de Weense cinema, laatste toevlucht van het romantisme. Een soort volmaakte triomf van het genre dat niet nalaat alle kate- gorieën van publiek te verleiden en de heimwee van een generatie publiek voor een mooi tijdperk te kristalliseren. De SISSI-films zien of herzien is een vergenoegen dat wij het publiek niet hebben willen onthouden dat, wij zijn daarvan overtuigd, opnieuw een triomf zal voorbe houden, aan deze modellen van kwaliteitsontspanning. Inhoud van de doos: 'SISSY', 'SISSY DE JONGE KEIZERIN', 'SISSY'S WOELI GE JAREN' en een boekje met het levensverhaal over Romy Schneider.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15