SS® Sporthal Soesterberg in gebruik genomen WOENSDAG 11 NOVEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 TBAL Selby krijgt les van BC'70 TAFELTENNIS Shot houdt tiende scholierentoernooi BADMINTON ATLETIEK Gert de Ruygt 2e in Athlos-cross Red Stars moeizaam langs Utrecht BASKETBAL Krant niet ontvangen? DUIVENSPORT Uitslag P.V. 'Soest' ATLETIEK Wintercup bij BAV STEGAS Onderhoudscontract HOCKEY SCRABBLE Eemvogels: succes in oefenduels KORFBAL Ömes iwet eren Smeeing 17-11 ■ie dfigen. winnen met HANDBAL VISSEN Wintercompetie de Snoekbaars Soester teams snelschaakkampioen SCHAKEN Tennissers in marathon New York te Dammers DVSB overtreffen zichzelf DAMMEN Landelijke Shotteams komen niet tot winst Start schaatsseizoen Eemland SCHAATSEN TAFELTENNIS Dft SnnrtV»nl in ^nACfrorlvirn ïo ide Willem de speelde met keeper uit en te scoren: 2-1 Brouwer. Jt 11-4 verlo- A Boys scoor- t tot 11 goals, ij ESS-Brou- Bruin (twee- rouwer, ieder i regelmatige Odijk 5. Na a de "oudjes" are zo op te st een voor- d. Na rust gaf ÏSS-Brouwer de wedstrijd ^vervecht de •nen. Hierna Jts kwijt, het- gen goals, ven in eigen rk terug door Ronald de er te draaien vervecht de- 'gezette aan- 5 voorsprong i stond DVS 5. De laatste compleet en zo oppeppen /erd behaald an de Wielen De sporthal in Soesterberg is afgelopen zaterdag in gebruik genomen. Hoewel de hal nog niet officieel werd geopend mocht de badmintonvereniging Badso de spits afbijten in de nieuwe hal. Later op de dag speelde KVO de eerste korf balwedstrijden in de hal, die nog geen naam heeft. Het bestuur van de sportstichting moet nog een keuze maken uit 72 inzendin gen op de prijsvraag voor een naam van de hal. De uitslag wordt binnenkort be kend gemaakt. In december wordt de sporthal officieel geopend. Hoe en door wie is evenmin bekend. De sportaccommodatie in Soesterberg is nog niet helemaal gereed. Aan de kantine moet bijvoorbeeld nog de laat ste hand worden gelegd. Doordat de hal inmiddels al wel speelklaar is, is het ge brek aan zaalruimte in de gemeente Soest voor een belangrijk deel achter haald. Toch blijft er een aantal knelpun ten bestaan (b.v. zaalvoetbal). Er zijn al plannen om aan de Dalweg een nieuwe sporthal te bouwen, maar die moeten wel eerst gedetailleerd worden uitge werkt en gemotiveeerd alvorens de po litiek daarmee akkoord zal gaan. Badminton was de sport die in de niue- we sporthal het eerst werd bedreven. Selby's vijfde wedstrijd in de over gangsklasse van de badmintoncompeti- tie liep uit op een fikse afstraffing. De gastheren van BC'70 uit Epe waren voor de Soester badmintonners veel te sterk. Een groot aandeel in de Epense winst kwam voor rekening van eerste heer Michael Mackaay. Zonder zijn teamgenoten te kort te doen was hij de gene, die Selby een lesje gaf. Selby's teamcaptain Henk van Woerkom had zo weinig vat op het sterke spel van Mackaay, dat hij de eerste game punt loos af moest staan. In de volgende ga me sprokkelde hij 12 punten bijeen, die voor winst echter onvoldoende waren. Selby's tweede heer Marcel Pas kreeg praktisch onderwijs in wat in sportkrin gen "sjouwen" wordt genoemd. Zijn te genspeler bracht de onmogelijkste bal len terug en wist ze bovendien zo te plaatsen dat Pas met een 15-4 en 15-8 nederlaag de bank weer op kon zoeken. Gerdie van Kooten speelde een verras send constante partij, bleef goed bij de les en boekte een overwinning (8-11, 3-11). Maria Riupassa verloor in re cordtijd met 11-4 en 11-3. In het heren- dubbelspel hadden de Soester heren geen antwoord op het spel van hun te genspelers, die in een "voor-achter" opstelling speelden in plaats van het ge bruikelijk side-by-side. Mackaay leefde zich volledig uit met keiharde smashes, succesvol bijgestaan door zijn mede speler, die voor het net punten verza melde. Dat de Selby-dames het dames dubbelspel verloren was met een op halve kracht spelende Riupassa niet verwonderlijk. Beter speelde zij in het gemengddubbel. Samen met Marcel Pas concentreerde zij zich op de BC Epe-dame, die zo onder druk gezet Op zaterdag 12 december organiseert de tafeltennisvereniging Shot voor de 10e keer in successie de Soester kam pioenschappen tafeltennis voor basis scholieren. Uit deze plaatselijke kampioenschap pen worden de sterkste teams uitgezon den naar de regionale kampioenschap pen, die in april in Huizen worden ver speeld. Bij dit tweede lustrum is geko zen voor een eenvoudiger opzet, wat het voor de scholen zo aantrekkelijk mogelijk moet maken om deel te ne men. Het tournooi wordt gehouden in de Shotzaal aan de Heideweg. Aan alle Soester basisscholen zijn in middels uitnodigingen gestuurd en Shot hoopt bij deze 10e keer uiteraard op een grote deelname. Voor alle in lichtingen over dit tournooi kan men te recht bij Dirk Schuiling, Tolakkerweg 228,3738 JV Maartensdijk, tel. 03461- 1471. werd, dat fouten niet uitbleven, waar door Selby een puntje kon laten note ren. In de eerste mix-partij kreeg van Woerkom voor de derde maal Mackaay tegenover zich. Mackaay, die met zijn partner veel toernooien speelt, onder wees ook hier weer badminton en bracht daarmee de 6-2 eindstand in het voordeel van BC Epe op het bord. Uitslagen senioren BC Epe '70 - Selby 16-2. Selby 2 - AB- CA 9 7-1. Apollo 5 - Selby 3 3-5. Castellum 6 - Selby 4 2-6. Selby 5 - DVS 3 4-4. Selby 6 - Badge 4 1-7. Junioren Selby 1 - Eemnes 2 0-8. ABCA 3 - Sel by 2 8-0. Selby 3't Slot 7 2-6. Leusden 7 - Selby 4 2-6. Inside 11 - Selby 5 2-6. Een lichte verkoudheid kostte Gert de Ruygt zaterdag in Harderwijk vrijwel zeker de overwinning. In deze goed bezette Athlos-cross over 8300 meter gaven Gert de Ruygt en Meindert Koopman de toon aan. In de finale, waarin Gert normaliter zeer sterk is, moest hij ditmaal in de laatste meters afhaken en zijn opponent een vijftal seconden toestaan. Toch toonde hij zich tevreden met zijn 2e plaats in '28 min: en 8 sec. In het Duitse Nettetal sloot Mart van Hal een 25 km wegwedstrijd winnend af bij de dames. Met een tijd van 1 uur 48 min. 34 sec. zorgde zij tevens voor de beste Soester seizoenprestatie. Echtge noot Henk van Hal testte zich voor het eerst op deze afstand en kwam tot een acceptabele tijd van 1 uur 47min. 38 sec. Zondag namen diverse Pijnenburgers deel aan de loodzware Grebbecross. Voor de heren stond er 7600 meter op het programma. Hier kwam Hans Smit tot 30 min. en 30 sec. Trainer Jeroen Majoor sloeg de verrichtingen van Hans al lopende op enkele meters gade en finishte 2 sec. later. In de korte cross over 2600 meter lukte het Paul van den Brink net niet om Rob Druppers voorbij te streven. Hij eindig de vlak achter hem in een 6e positie. Voor Dick Kamerbeek was er een 9e plaats. Bas van Os werd 14e. Bij de dames werd Diny v.d. Berg na 2800 meter geklokt op 11 min. 30 sec. In de wedstrijd voor A-pupillen pakte Pepijn Majoor een 6e plaats. Voor de vijfde achtereenvolgende keer hebben de heren van Red Stars tot in de laatste minuut van de wed strijd in spanning verkeerd. Ook thuis tegen BC Utrecht viel de beslissing kort voor het einde. Het erbarmelijke duel in sporthal Beukendal werd door de Soesters met 78-71 gewonnen. Met uitzondering van de eerste acht mi nuten (20-8) vormde koploper Red Stars geen schim van de ploeg, die eer der dit seizoen al een aantal positieve verrassingen liet noteren. Vijf minuten na de overdonderende openingsfase, waarin Peter Regterschot tien punten bij elkaar schoot, stond Red Stars al weer achter: 20-22. De verdediging van Red Stasr was vaak zo lek als een zeef. Volgens coach Rinus Valk kwam dat omdat BC Utrecht steeds een panklaar antwoord had op de defensieve taktiek van zijn ploeg. "Pas toen we overscha kelden op een floating-zone zat het bij ons goed dicht en kwamen ze niet meer tot scoren," analyseerde Valk. Gemakshalve ging hij voorbij aan het feit dat de laaggeklasseerde Utrechters in het laatste deel zeven vrije worpen op rij misten. Ook het grote aantal wissels dat Valk gedurende de wedstrijd door voerde, had geen goed effect op het spel van Red Stars, dat ongekend rommelig oogde. De Soester club, die in de rust met 35-34 leidde, kwam geen moment echt los van de opponent. Dat werd me de veroorzaakt door het gebrek aan lei derschap binnen het team. Alleen Peter Broek hield het hoofd koel in de tweede helft met zestien punten in dertien mi nuten. Zeven minuten voor tijd stond Red Stars voor met 68-66. Zes minuten later was het 70-68. De gasten stapel den daarna de ene persoonlijke fout op de andere, waardoor Red Stars de strijd via vrije worpen besliste: 78-71. Red Stars kon daarom toch met tevreden heid de sportkleding opbergen in de nieuwe tassen, die beschikbaar zijn ge steld door sub-sponsor Brepo bv, een graveerbedrijf. Het eerste damesteam van Red Stars heeft weer terrein gewonnen. De bas- ketbalsters uit Soest versloegen Rowig dat de vierde plaats bezette. Hiermee is de aansluiting met de sub-top weer ge realiseerd. Rowic pakte vlak na de aan vang nog wel een 13-1 voorsprong, maar Red Stars knokte zich dapper te rug, en bleef in de tweede helft voortdu rend aan de goede kant van de score: 68-57. Heren 2 liet tegenstander Dunckers in de slotfase nog langszij komen. Het duel ging met 62-68 verloren. Ook he ren 5 verloor, zij het totaal onverwacht van Hoevelaken (39-43). Het vijfde heeft hierdoor een steek laten vallen met de twee ongeslagen teams Red Stars 6 en Blue Arrows. Deze ploegen ontmoeten elkaar aanstaande zaterdag in Driebergen. Red Stars 6 kende een goede 'generale' door Quick Runners (nummer 3) met 91-52 terug te wijzen. Jeugd De meisjes aspiranten namen in de wedstrijd tegen Dunckers direct de lei ding. Na tien minuten stonden ze al op een 10-6 voorsprong. Daarna liepen ze uit tot 30-10 bij de rust. Dunckers kwam na de rust iets terug, maar na en kele goede raadgevingen van coach Bob van den Heuvel won Red Stars met 49-18. De grootste overwinning werd behaald door de jongens kadetten on der leiding van John Bertus. Red Star won met 108-4 van Blue Herons. Overige uitslagen: Dames 2 - Sparta 40-46; MA1 - Dunc kers 40-60; JA1 - Goba 72-94; Welpen - Sparta 69-12. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Vitesse: Onaangew. 1. Hornsveld - v. 't Net. Vitesse Aangew. 1. Hornsveld - v. 't Net. Midfond: Onaangew. 1. Hornsveld - v. 't Net. Aangew. 1. Z. van de Esschert en Zn. Fond: Onaangew. 1. Hornsveld - v. 't Net. Aangew. 1. H. Huisman. Tot. Oud: Onaangew. 1. Hornsveld - v. 't Net. Aangew. 1. Hornsveld - v. 't net. Jong: Onaangew. 1. P. Limper. Aangew. 1. D. Huisman. Natour: Onaangew. 1. B. van Horns veld. Aangew. 1. P. Limper. Generaal Kampioenen: Onaangew. 1. Hornsveld - v. 't Net. 2. Comb. Vogel. 3. Z. van de Esschert en Zn. Aangew. 1. Hornsveld - v. 't Net. 2. Comb. Vogel. 3. D. Huisman. De Baarnse Atletiek Vereniging (BAV) houdt op zondag 15 november de be kende Wintercup wedstrijden en trim- lopen. De start vindt plaats bij de Mare chausseekazerne aan de Amsterdamse straatweg in Baarn. vanaf 11.00 uurkan men zich inschrij ven. De 2,5 kilometer start om 12.30 uur en kost vier gulden. Voor deelname aan de 5 en 10 kilometer (start 13.05) moet men vijf gulden betalen. De wed strijdatleten kunnen zich inschrijven te gen betaling van 17,50 gulden. Dat geldt uitsluitend voor de drie wedstrij den om de Wintercup. De volgende wedstrijden zijn op 13 december (15 km) en 17 januari (20 km). Voor inlich tingen, tel. 02154-13982/20432. c Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Uitslagen van de zaterdag 7 november gespeelde competitiewedstrijden: Jongens: Soest Al - Shinty Al 2-3 Soest A2 - Huizen A2 5-0 IJsseloever A2 - Soest A3 3-3 Woerden BI - Soest BI 2-3 Vianen B3 - Soest B2 2-3 Amersfoort B2 - Soest B3 3-3 Soest Cl - Laren Cl 5-1 Voordaan C2 - Soest C2 1-2 Soest Dl - Laren D2 0-5 Spitsbergen Dl - Soest D2 9-0 Meisjes: Soest Al - Leusden Al 3-0 Vianen Al -Soest A2 4-1 Soest A3 - Vianen A2 1-1 Soest A4 - Nijkerk Al 1-6 Soest A5 - vrij. SCHC BI - Soest BI 2-4 Soest B2 - Bunschoten BI 2-6 Gooische B6 - Soest B3 5-0 Schaerweyde Cl - Soest Cl 2-0 Kameleon Cl - Soest C2 9-0 Soest C3 - SCHC C4 4-1 Soest Dl - Leusden Dl 0-1 Soest D2 - Maarssen Dl 2-0 De zevende competitieavond van de scrabbleclub De vanDalen werd geken merkt door een wat mindere opkomst dan anders. Slechts dertien competitie wedstrijden stonden er op het program ma, waarvan één inhaalwedstrijd. De hoogste score in deze zevende ronde ging naar Jan Danvers, die uithaalde met 580 punten in zijn wedstrijd tegen Truus van de Veer. Trudy Danvers en Annie Jansen, deden weinig voor elkaar onder met resp. 514 en 513 punten. Willemien Witkamp scoorde 553 en vooral Jan Hekkenberg verdient een pluim met zijn 537 behaalde punten. De uitslagen waren: P. Olyslager-Mevr. Gerth 280-312 T. van Egdom-R. de Groot 445-427 A. Janssen-Bep Blom 513-251 R. Mulder-K. Keuter 399-440 J. Danvers-T. v.d. Veer 580-368 W- Bouma-J. van Zijtveld 332-418 R. Druijff-W. Witkamp 489-553 T. Danvers-Mevr. Verhoeff 514-433 Mw. de Smidt-Mw. v.d. Fliert 292- 233mR. Rabelink-J. Hekkenberg 381- 537 W. Klute-M. Klute 269-403 H. Danvers-Mw. v.d. Werff 345-270 J. Danvers-H. Danvers 523-482 De prijs van de week was deze keer een diner voor twee personen en die werd gewonnen door Hans Danvers, die in de tweede ronde het dichtst bij de 700 punten scoorde. Dit diner is aangeboden door het Amersfoortse restaurant Silver Palace. Aanstaande donderdag is er weer scrabble in het Dienstencentrum Hons- bergen. De aanvang is half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon. Eemvogels 1 ging voor de oefenwed strijd naar Harmeien om daar tegen Thor 3 te spelen. Thor kwam voor te staan maar Ton Kraaikamp benutte een strafworp 1-1. Thor nam weer de lei ding, maar nu zorgde Pieter Wimmers voor de gelijkmaker d.m.v. een af standsschot 2-2. Thor maakte 3-2. De stand werd weer gelijk door .Kathia Rauch met een doorloopbal. Thor liep uit naar 4-3. Na de rust werd het 5-3 en 6-3. Fons Verduin maakte met een doorloopbal de achterstand kleiner 6-4. Daarna was het Pieter Wimmers die een strafworp verzilverde: 6-5. Thor maakte 7-5. De eindstand werd 7-6. Eemvogels 2 speelde thuis in Beuken dal tegen Telstar 4. Netty Friebel scoor de al snel 1-0 met een afstandsschot. Daarna was het Robert-Jan Smits die 2-0 maakte. Telstar scoorde 3x achter elkaar: 2-3. Robert-Jan Smits maakte zijn tweede doelpunt: 3-3 Telstar kwam voor te staan met 3-4. Tinin Mariens maakte 4-4 met een afstandsschot. De Eemvogels kwamen op dreef. 5-4 door Saskia Smelt met een afstandsschot. 6-4 door Netty Friebel met een af standsschot. 7-4 Henk Friebel met een k.o.k. De eindstand werd 12-5. Paul van der Seys benutte een k.o.k. Eemvogels 3 speelde tegen Thor J2. Christa Lijfering scoorde 1-0 door een afstandsschot. Het werd 1-1. Sandra Lub die van afstand 2-1 maakte. Ro nald van Bemmel ging langs z'n heer en scoorde 3-1. De eindstand werd 4-1 door Marco van Maanen met een af standsschot. Eemvogels 4 begon goed, het werd 1-0 door Nici de Jager. Daarna scoorde Re- né Verschuren 2-0. Thor scoorde 2-1, maar Wim van Rhenen vergrootte de voorsprong 3-1. De eindstand werd 6-3. Eemvogels 5 verloor met 2-12 van Thor 8. De twee doelpunten zijn ge- Ook in de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen won het herenteam van Smeeing/BDC. In Winkel won het team met 11-17 van VZV. Het dames team moest het onderspit delven tegen Achilles-Apeldoorn. Het werd een 13-8 nederlaag. In Apeldoorn werd het damesteam ge confronteerd met een aanvallend inge stelde tegenstandster. Het team han teert de snelle tegenaanval als doeltref fend aanvalswapen. BDC was in de eer ste helft hier niet tegen opgewassen. Via 3-2 liepen de Apeldoornse dames weg naar 8-3, ondanks dat BDC over het al gemeen meer in balbezit was. BDC slaagde erin tot 8-6 terug te komen door verdedigend vooral collectief op te tre den. Men slaagde er echter niet in deze lijn vast te houden. Achilles profiteerde hier dankbaar van. De voorsprong werd geleidelijk verder uitgebouwd. BDC kon niets anders dan lijdelijk toe zien. De enige die zich niet bij de neder laag wenste neer te leggen was keepster Anita Greefhorst, die voorkwam dat de nederlaag niet nog groter uitviel. Het verlies betekende de tweede nederlaag binnen drie dagen. Afgelopen donder dag werd BDC al in de eerste ronde van de bekercompetitie uitgeschakeld door het in de eerste afdelingsklasse spelen de Angeren. In Bemmel bij Nijmegen werd het een 11-10 nederlaag. Heren Het talrijke publiek (500 mensen) kon echter niet verhinderen dat het thuis- spelende VZV een nederlaag ontliep. Smeeing/BDC startte indrukwekkend. Nadat trainer/speler Paul van den Deijssel in de eerste minuut de ope ningstreffer voor zijn rekening had ge nomen, liep BDC binnen 15 minuten weg naar een 1-7 voorsprong via Mi- chel v.d. Hoven, Aijan Roest, Cleem Diemers en Richard v.d. Hoef. Het im mer strijdlustige VZV kon geen vuist maken en keek bij rust tegen een 3-10 achterstand aan. Tot groot ongenoegen van coach Ries Smeeing, zakte het spel- niveau van de Soesters naar een zeer be denkelijk pijl. VZV liet zich deze kans niet ontlopen en kroop via vooral zijn middenopbouwer terug naar 7-12. Toch slaagde BDC erin de voorsprong uit te bouwen. Amersfoorter Richard v.d. Hoef scoorde vanuit de hoek en vanaf de middencirkel, terwijl Arjan Roest en Cleem Diemers de VZV-ver- dediging vanuit de opbouw in de luren legden. Baarnaar Mare Vermaak liet zich in het Soester doel niet meeslepen in de malaise. Uiterst geconcentreerd verrichtte hij enige spectaculaire red dingen, die hem een open doekje ople verde. Uiteindelijk werd het eindsig naal bereikt met een 11-17 stand. Woensdag dus in de bekercompetitie tegen het Utrechtse HMS/Achilles. Drie dagen na de bekerwedstrijd ont moeten beide opponenten elkaar weer, dan in de reguliere competitie. Plaats van handeling is beide malen sporthal Beukendal te Soest. Aanvang van de bekerwedstrijd is om 19.30 uur. De competitiewedstrijd op zondag begint om 14.40 uur. Het tweede herenteam ontmoette in Breukelen een tegenstander die net een maatje te groot was voor de Soester mannen. Nijenrodes maakte korte met ten met BDC. Via een 7-2 ruststand werd het een 19-8 nederlaag. Het derde damesteam heeft haar zin nen kennelijk gezet op een kampioen schap. Het tweede damesteam van Baarn was ditmaal het slachtoffer van de gretige dames: 16-4. Jeugd Uniek was dat alle spelende jeugdteams van Smeeing/BDC een overwinning behaalden. Groot was vooral de vreug de bij de allerkleinsten van de vereni ging, het welpen B team. De zes- en ze venjarigen wonnen van hun leeftijdge nootjes uit Laren met 8-6. Uitslagen Senioren: Heren 2 - Nijenrodes 8-19, Heren 3 - Amersfoort 14-14, Dames 2 - Nijenro des 6-11, Dames 3 - Baarn 16-4. Jongens. Pupillen - Nieuwegein 14-9, aspiranten - AAV 19-13, junioren - UDSV 21-9. Meisjes. aspiranten 2 - HMS/ Achilles 18-9, ju nioren 1 - HMS/Achilles 19-2, welpen b - Laren 8-6. maakt door Frans Wisse. Eemvogels J1 speelde een hele goede wedstrijd tegen Telstar J2. Ze kwamen al snel voor de staan door Jolanda van Luytelaar. Stanley de Vries maakte 2-0. Telstar scoorde 3x achter elkaar. Pascal Koopman maakte de stand gelijk 3-3. Eemvogels kwam voor te staan door Almar Lijfering 2 maal. 5-3. Telstar kwam terug, het werd 5-6. Wendy van Ringelesteyn maakte 6-6. Het werd 6-7. Maarten Hereygers scoorde van afstand 7-7. Telstar nam weer voor sprong maar Almar Lijfering maakte gelijk 8-8. Dit was tevens de eindstand. Eemvogels BI, de kampioenen van het veld, kwamen voor door een strafworp van Pascal Koopman. Hij maakte ook met een doorloopbal 2-0. Het duurde lang voordat Manon Nieuwenhuis de eindstand bepaalde 3-0. Ook de Dl begon het zaalseizoen zeer goed. Ze kwamen al snel voor te staan met 1-0 door Ronald van Luytelaar met een doorloopbal. Hij tekende ook voor 2-0, met een strafworp, en 3-0 met een doorloopbal. Robin Lub bracht de eindstand op 6-0. Volgende week spelen de volgende teams thuis: 13.00 uur Eemvogels Dl - Biko Dl, 13.50 uur Eemvogeld 3 - Vi king 3, 14.55 Eemvogels 2 - R.D.Z. 3. Zaterdag 7 november is aan de Eem bij de waterzuivering te Amersfoort de 2e wedstrijd gevist in de winter competitie. De vangsten waren in tegenstelling tot wat verwacht werd, teleurstellend. De gevangen vis van deze wedstrijd was be stemd om uitgezet te worden in de vij vers bij de hockeyvelden aan de Ko ningsweg te Soest. De visstand was hier de laatste jaren door diverse oorzaken behoorlijk gedecimeerd en het is een van de taken van de vereniging om dit soort wateren, die vooral bezocht wor den door minder mobiele leden, in goe de conditie te houden. De grootste bijdrage aan deze aktie werd geleverd door Willem v.d. Kraats die 25 stuks vis ving met een totale leng te van 5.30 m. Maar ook Sietse v.d. Es schert liet zich niet onbetuigd en voegde 22 stuks vis toe aan het pootfonds en werd hiermee 2e in de wedstrijd. In to taal werden 160 stuks vis gevangen waarvan er 130 naar hun nieuwe behui zing aan de Koningsweg werden ge bracht. De 10 hoogstgeplaatste deelnemers: 1. Willem v.d. Kraats 5.30 m. 2. Sietse v.d. Esschert 5.11 m. 3. Gert v. Drie 4.61 m. 4. Peter de Rond 3.66 m. 5. Jan Aertsen 2.95 m. 6. John Verwoerd 2.28 m. 7. Theo Bosman 2.21 m. 8. John Ka- sius 2.08 m. 9. Anton v. Drie 1.72 m. 10. Piet Limper 1.52 m. Tijdens de regionale snelschaakkam pioenschappen voor clubteams zater dag jl. in Bilthoven hebben de twee zestallen van de Soester Schaak Club zichzelf verrast. Beide teams waren vorig jaar gepromoveerd en dachten zich dit jaar te moeten handhaven. Dat lukte wonderwel! Soest 1 werd kam pioen in de eerste klasse, terwijl Soest 2 in de derde klasse voor iedereen te sterk bleek. Beide teams bleven ongeslagen. Het eerste zestal, bestaande uit Muis, Van de Velden, De Gier, De Haan, Vennik en Molenaar, speelde één keer gelijk en won de overige wedstrijden met zulke overdonderende cijfers, dat de gemid delde score van het team 5-1 was! Eric de Haan scoorde aan het vierde bord 9 1/2 uit 10, terwijl Eddie van de Velden met 7 uit 10 de "slechtste" was. Ook het tweede team, bestaande uit Van der Hammen, Boekhoff, De Boer, Swin- kels, Vonk en Bouma behaalde een monsterscore. Het gemiddelde van dit zestal lag op 75%. De twee jongsten, Vonk en Bouma waren tevens de top scorers met 6 uit 7. Volgend jaar zullen de twee Soester teams uitkomen in res pectievelijk de promotieklasse en de tweede klasse. Het derde team van de Soester Schaak Club speelde afgelopen vrijdag tegen de ploeg, die vorig seizoen nog gelijk eindigde met de kampioen in deze klas se (3e klasse SGS), Soest 2. Ons Ge noegen uit Amersfoort nam de leiding met 0-3 en het zag er voor de gastheren niet zo best uit. Voorzitter Verrips gaf samen met Swinkels het goede voor beeld Zij zorgden voor 2-3. Deze stand bleef op het bord staan tot de tijdcon- trole en er afgebroken moest worden. Gerth bleek dik gewonnen te staan (3- 3). Er werd een compromis gesloten over de partijen van Van Vliet en De Boer aan respectievelijk bord 2 en 5, waarmee tevens de eindstand remise werd (4-4). Doordat Van Tuinen dezelfde avond zijn afgebroken partij voor het eerste team uit de wedstrijd tegen Oud Zuylen 2 (Utrecht) verloor, werd ook de eind stand van deze wedstrijd 4-4. Met een stuk achterstand hield de nestor van het eerste team zijn tegenstander nog enke le uren aan de praat, maar een half punt zat er niet meer in. Dat leden van de tennisvereniging Soest-Zuid zich van tijd tot tijd op an dere sporten werpen is bekend. Wij mochten al berichten over voetbal-, ski- en zelfs paardensportuitwisselin gen. Een marathon lopen is echter nog an dere koek. Via een uitgekiend trai ningsschema van dertig weken, bereid den Bernhard van Vliet en Frans Boom zich voor op deze klus. Gekozen werd voor de zeer tot de ver beelding sprekende marathon van New York. Toptijden mochten van deze re- kreanten niet worden verwacht. Doelstelling was: uitlopen binnen vier uur. En dat lukte, niet in de laatste plaats door de fantastische ambiance, royaal. Toch zijn ze blij er vanaf te zijn en wisten ze bij aankomst in Nederland nog niet of ze er nog opnieuw aan zou den beginnen. Het eerste team van de Dam Ver eniging Soest/Baarn heeft zich uit stekend geweerd tegen de grootste concurrent in de hoofdklasse van de regionale dambond, Huizen 1. DVSB 1, gehandicapt door het vertrek van Ron Entken en het niet mogen op stellen van Harry de Waard, vocht voor zijn kansen. Omstreeks tien uur kwam de eerste uitslag binnen: remise aan bord vier door Schouten. Weistra en Mulder volgden vrij snel, eveneens in balans, 3-3. Een remise van Hamma- cher en een nederlaag voor Schimmel bepaalden de voorlopige eindstand op 10-8 in het voordeel van de Soest/ Baarn-combinatie. Voorlopig, omdat Bakker aan bord één in een bijzonder ingewikkelde eindspel stelling heeft afgebroken. Analyses hebben de hoop op een remise van de eerste bordspeler en daarmee 11-9 winst voor het tiental doen groeien. Een gelijkspel is zeker, maar de kans op winst is groot. Dit seizoen mochten de damclubs van de Utrechtse Provinciale Dam Bond voor het eerst naast hun tientallen te vens een vijftal inschrijven. Het vijftal van DVSB, genaamd DVSB 3, heeft de smaak van de overwinning te pakken. Vanaf het begin van de competitie gaan de Soest/Baarn-spelers aan de leiding. De laatste wedstrijd tegen Doom 2 werd in Doorn met maar liefst 2-8 ge wonnen. Ook zaterdag heeft de landelijke Shot teams weinig successen kunnen bren gen. Shot 1 verloor met 6-4 van L&T uit Eindhoven, terwijl Shot 2 in Rotter dam slechts twee tegenpunten scoorde tegen FVT. Shot 3 ging met dezelfde cijfers ten onder tegen Onkyo uit Haarlem. Winst was er wel voor het eerste jeugdteam dat in Oosterblokker met 9-1 van A-merk won. Bij Shot 1 lijkt de fut er een beetje uit, nu men noch kan degraderen, noch kan promoveren. Vorige week werd gelijk gespeeld tegen de degradatiekandida ten Docos en Noad, deze zaterdag werd verloren van middenmoter L&T. De start van de Soesters was redelijk. Via twee overwinningen van Gerhard Busch en winst in het dubbel werd een 3-2 voorsprong bereikt. Daarna volgde een slechte fase, waarin Shot met 3-5 achterkwam. Hans den Blanken zette nog wel 4-5 op het scorebord, maar Be rend Jonker zag ook zijn laatste partij in verlies eindigen. Shot 2 had in Rotterdam tegen koplo per FVT bijzonder weinig in de melk te Eemland heeft de schaatsen weer aan getrokken en is vol energie begonnen aan het nieuwe schaatsseizoen. De af gelopen 2 weken zijn er alweer ver schillende wedstrijden verreden. Vijf Eemlanders hebben een 3.000 mtr. gereden. Arie Treur reed een pers. re cord in 5.09.2 min. Voor Arie v.d. Berg eveneens een pers.record in 4.57.2 min. Bert v.d. Weerd eindigde in 4.35.4 min. Ruud Jansen reed ook een pers.record in 5.21.1 min. Dennis Karssen reed een pers.record op de 1.000 mtr. in 1.59.5 min. Gert Wegenrif behaalde ook een pers.record in 2.06.5 min. Verder werd er 2x100 m en 500 m gere den. Dennis Karssen reed in 13.2 sec een pers.record, 13.2 sec. en 58.6 sec. Martin Baltus reed 2x pers.record 12.4 sec. en 12.3 sec. en 53.3 sec. Gert We genrif reed 13.4 sec. pers.record, 13.6 sec. en een pers.record van 58.8 sec. Pieter v.d. Herik reed 2x pers.record 13.8 sec. en 13.8 sec. en 64.7 sec. Peter v.d. Heuvel reed 12.5 sec. en 11.9 sec. 2x pers.record en 53.4 sec. Brenda Karssen reed een pers.record op de 1.000 m. in 1.58.6 min. Tommy Ver steeg eveneens in 1.50.3 min. Angeli- V que v.d. Berg noteerde op 1.000 m. 2.06.7 min. en Mark Jansen 1.50.0 min. Peter v.d. Heuvel eindigde deze afstand in een pers.record van 1.42.9 min. Arie Treur reed op 500 m. en 1.500 m. een pers.record n.1. 48.7 sec. en 2.29.9 min. Arie v.d. Berg noteerde 45.' en 2.18.1 min. en Bert v.d. \reerd kwam tot 42.7 sec. en 2.09.5 min. Mark Jansen reed 2x500 m. in 5.71 sec. en 57.9 sec. Gert Wegenrif reed een pers.record op de 500 m. in 58.8 sec. en een pers.record op de 1.000 m. in 2.04.0 min. Robin Baltus kwam tot 46.6 sec. en een pers.record in 1.35.6 min. Michel Bosboom reed 2x een pers.record n.1.50.9 sec. en 1.44.8 min. Peter v.d. Heuvel eveneens 2 x pers.re cord in 48.9 sec. en 1.38.5 min. Tommy Versteeg ook 2 pers.records van 53.5 sec. en 1.45.9 min. Dennis Karssen reed 56.2 sec. en een pers.record in 1.57.0 min. Ruud Groenestein reed 500 m. in 57.0 sec. een pers.record en de 1.500 m. eveneens in een pers.record van 2.53.6 min. brokkelen. Zoals de laatste weken ge bruikelijk kwam de tegenstand van de kant van Dirk Schuiling, die de laatste tijd zijn oude vorm terug begint te krij gen. Hij won twee partijen met ruim verschil. Voor Shot 3 werd de degradatie afgelo pen zaterdag een feit. Niet dat men daar rouwig om zal zijn, want evenals Shot 2 speelt men gewoon een klasse te hoog. Tegen het Haarlemse Onkyo beperkte de tegenstand zich tot winst in het dub bel en een wiiistpartij van de goed spe lende Mic/iel van Raadshooven. Het 4e team van Shot liet tegen het zwakke Sukses uit Laren bijna de twee de steek binnen een week vallen. Men kwam met 2-4 achter en wist deze ach terstand uiteindelijk nog om te zetten in winst. Ronald Huigen nam met drie ze ges de helft van de produktie op zich, Aijan Schuiling won twee keer, terwijl Ronald van Velzen niet verder kwam dan één keer winst. Jeugd Het le jeugdteam won in Oosterblok ker met een monsterscore van A-merk. Robbie Houtgast en Martin Fransen bleven beiden ongeslagen, terwijl Ri chard van de Heuvel twee keer tot winst kwam. Voor het kampioenschap is men echter afhankelijk van een misstap van concurrent BT Lifters. Tafeltennis aanstaand w^'-ind: Aanstaand* ^mber spe- als het 3e herenteam ven thuiswedstrijd tegen twee aantrek kelijke tegenstanders. Shot 2 ontvangt TTCV Rath uit Veghel met het grote ta lent Gert-Jan v.d. Braak in de gelede ren. Shot 3 krijgt koploper Combi op bezoek met o.a. ex-eredivisiespeler Erik Winnubst. Beide wedstrijden be ginnen om 17.30 uur. Uitslagen Quick 4-Shot 5: 4-6, Shot 6-Huizen 5: 9-1, Quick 9-Shot8: 4-6, Shot 9-To- vo2: 4-6, Quick 11-Shot 10: 4-6 UBTV 4-Shot 11: 8-2, Shot 12-Huizen 14: 9-1, Shot 12-Hilt 4: 5-5, Shot 13- GL 8: 4-6. Jeugd: Shot 2-Huizen 2: 4-6, Shot 3-Buna 2:3-7, Shot 4-Buna 3:4-6, Ne- derhorst 2-Shot 5: 2-8, Elan 5-Shot 6: 8-2, Bijmaat 7-Shot 7: 8-2.

Soester Courant | 1987 | | pagina 19