SCHERP GEPRIJSD BIJ UW COMBIFOTO-VAKMAN Ms *Tf Foto van dia 10 X 15 cm nu slechts SCHERP GEPRIJSD BIJ UW C nieuw G//en GRATIS 13x1» VERGROTING Politiek tegen doortrekken Bremeentje scliocmnker Soester winkeliers bieden auto als hoofdprijs m&S? VRIJDAG UW ROLLETJE GEBRACHT, ZATERDAG ALGENIETEN VAN UW FOTO'S? DAT KAN MET DE RAZENDSNELLE ^FOTOSERVICE Voor mensen die anders denken IKodak vi] brilmode WOENSDAG 11 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 T wijf els over noodzaak van nieuwe sporthal Geen akkoord plan Dalweg-zuid (j|j) Bang&Olufsen v v foto-film-uideo vn computer/ Sinterklaas-aktie zaterdag van start SPOTLIGHT Met beide benen in de mode. Nu ook in bottle green. Fotoboek 'Soesterberg Ons Dorp' Soest maakt kans op 5 tot 6 ton P, tt m GO 'j_ SM Hoe nieuw is onze monturenkol- lektie. samengesteld uit het mooiste en apartste van toon aangevende topmerken. Hoe ver rassend zal uw keuze daaruit kunnen zijn. De commissie ruimtelijke ordening wil nog niet akkoord gaan met het ge meentelijke plan voor de Dalweg. Een meerderheid is het eens met de struc tuurschets voor de noordelijke kant, het gedeelte waar het nieuwe politie bureau staat. Met betrekking tot de zuidzijde heeft men problemen. Aan de overzijde van het politiebureau wil de gemeente 24 woningen bouwen. Daarnaast is de bouw van een sporthal en een zwembad gepland. Gert Beyen (WD) ziet liever klein schalige bebouwing, zoals die op het Boekweitland, dan de twee-onder-één- kap woningen die op de schetstekening staan aangegeven. Dat past volgens hem beter in het karakter van de omge ving. Bovendien wil hij veertig procent van het aantal woningen realiseren voor huurders. Beyen, die niet onder stoelen of banken stak dat hij het plan Dalweg uitvoerig had bestudeerd, verklaarde in dat verband dat een deel van de wonin gen bestemd moet zijn voor ouderen. Arie van den Breemer van het CDA kon zijn liberale collega wel volgen. Ook hij keurde het plan voor de noord zijde goed, en de zuidzijde af. Hetzelfde deden de overige partijen met uitzon dering van Progressief Soest. De fractie van Jan Visser wil een heel nieuw voorstel. Visser gaf de suggestie mee dat de architect van het nieuwe ge meentehuis (dat naast het politiebureau komt) maar eens om de tafel moet gaan zitten met een landschaps-architect. Daar moet volgens hem iets moois uit bloeien. Aan de noordzijde van de Dalweg wil de gemeente 42 nieuwe woningen reali seren. Die komen achter het politiebu reau en het gemeentehuis te staan. De ontsluiting voor de woonwijk komt aan de Verlengde Talmalaan. Met die plan nen kan een grote meerderheid van de commissie instemmen. Sporthal Tijdens de bespreking van het Dahveg- plan werd duidelijk dat het nog lang niet zeker is of er ook een nieuwe sporthal komt. Behoudens de WD gaven de commissieleden blijk van hun twijfels over de noodzaak van een dergelijke accommodatie. Het CDA wil een noti tie afwachten alvorens een standpunt in te nemen. Het idee voor een nieuwe sporthal ontstond tijdens het overleg, dat de sportstichting en de afdeling wel zijn hebben gevoerd. De aanleiding daarvoor was de problematiek tussen de badmintonvereniging Selby en het bestuur van C-drie. De club, die in de sportzaal van het cultureel creatief cen trum speelt, klaagde al anderhalf jaar over de slechte voorzieningen, waar mee zij in C-drie werden geconfron teerd. Een nieuwe sporthal werd gezien als een afdoende oplossing, terwijl daarmee tevens het gebrek aan zaal ruimte uit de wereld kan worden gehol pen. ÉHHknh Supersnel worden uw foto's afgedrukt. Binnen 24 uur! Nu ook: VRIJDAG BRENGEN, ZATERDAG AL KLAAR. (Zaterdag brengen, maandag klaar). Da's wat wij noemen razendsnelle fotoservice! Kom snel en profiteer. Dan kunt u zaterdagavond al genieten! En altijd: de beste kwaliteit! Van Weedestraat 85 Tel. 13917 Plan voor Baarnse scholieren haalt het niet Foto: Goos van der Wilt Het Bremeentje zal waarschijnlijk toch niet worden doorgetrokken. Een meerderheid van politiek Soest is het niet eens met het voorstel van het Col lege. Alleen de WD steunt de eigen verantwoordelijke wethouder, drs. Günther Plomp. De overige partijen voelen niets voor het plan, of willen eerst de ruilverkaveling Eemland af wachten. ''"v™..-"' De Deense vofmgevws van beetd en gefcid Met 3 jaar garantie Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Met het doortrekken van het Bremeen tje zouden de scholieren uit Baara een kortere weg hoeven af te leggen naar de scholen in Soest, Amersfoort en Leus den. De gemeente Baarn wil dit graag, maar het traject ligt voor een deel (over een lengte van 110 meter) op Soester grondgebied. Het CDA is vooralsnog tegen, liet Arie van den Breemer vorige week weten. Zodra de herinrichting in Eemland achter de rug is zal er een andere situatie zijn ontstaan, en het CDA vindt het niet verstandig om daarop vooruit te lopen. Afgewezen De PvdA en Progressief Soest zijn so wieso tegen het doortrekken van het Bremeentje, een plan dat in de gemeen te Baarn is geboren. Wil Stekelenburg en Jan Visser zien geen nieuwe ge zichtspunten ten opzichte van 1985, toen het voorstel ook al werd afgewe zen. D66 en klein rechts zijn eveneens tegen een kortere verbinding tussen Soest en Baarn. De twee fracties zien hooguit mogelijkheden langs de spoorlijn Baarn-Amersfoort. Adriaan Pothuizen van D66 stelde daarbij wel enkele voor waarden ter verdediging van de natuur rijke omgeving. Met alleen de WD als voorstander zal het College het doortrekplan van het Bremeentje mogelijk terugtrekken. Daar zal Chris Uiterwijk geen enkel be zwaar tegen hebben. De in Soest niet onbekende natuurliefhebber stelde ie dereen, die het horen wilde, op de hoogte dat hij tegen het doortrekken van het Bremeentje is. "Ja, het paard is weer van stal gehaald, nietwaar. En dat is gekomen omdat de gemeente zo lief voor Baarn moet zijn. Nou, we zijn al vaak genoeg lief geweest voor Baarn," aldus Uiterwijk, die zijn alternatieve voorstel weer uit de kast haalde door de commissie r.o. te wijzen op een fietspad langs de spoorbaan. "De NS gaat daar Uw Kodak Select Fotohandelaar maakt meer werk van uw fotowerk. Nu een foto-afdruk, 10 X 15 cm, van uw allermooiste dia voor de prijs van f 0,95. De foto van uw dia krijgt uiteraard de speciale Kodak kwaliteits-behandeling. Dat kan alleen bij uw Kodak Select Fotohandelaar. Bij ons krijgt u altijd net iets meer. Vraag Select FOTOAFWERKING DOOR 95 cent Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 12874 Geldig t/m 28 november 1987 Als Sint Nicolaas met zijn leger Pieten aanstaande zaterdag om half twee aankomt op het station Soest-Zuid, hebben de Soester winkeliers die och tend hun grote aktie, die tot en met 5 december duurt, reeds op gang ge bracht. Ieder tientje dat in Soest wordt besteed, wordt door vele winkeliers gehono reerd met een Sint-Nicolaas-zegel. Tien van deze zegels moeten steeds op een speciale kaart worden geplakt, die ook bij de winkeliers voor u klaar ligt. Daar op vult u uw naam, adres, postcode en plaatsnaam en telefoonnummer - in. Vervolgens brengt u hem naar één van de adressen waar een bus klaar staat. Daarmee maakt u kans op niet alleen de flonkerende auto, een witte Daihatsu "Cuore" 850 TG, maar ook op één van de zeer vele andere prijzen. Optocht Het grote feest begint, zoals meestal te doen gebruikelijk, bij het station Soest- Zuid. Sinterklaas komt met de normale dienstregeling van 13.28 uur aan in een speciaal voor Hem en zijn gezelschap gereserveerd gedeelte van de trein, uit de richting Utrecht. Waar de Sint de trein pakt is tot op de dag van vandaag een raadsel, maar het schijnt dat er rap pe transporten via rijkspolitie, zowel te land, ter zee als in delucht aan te pas ko men om de toch wat stramme Heilige tijdig op tal van plaatsen van bestem ming in Nederland te krijgen. Waar zou hij zijn zonder de trein? Ongetwijfeld zullen er weer vele vaders, móéders, ooms en tantes met hun kin dertjes, neefjes en nichtjes dringend en duwend de komst van het gezelschap in Zuid afwachten. De loeiende trein zal opnieuw uitkomst brengen en Sin terklaas zal bovenaan de trap zeker zijn al of niet vermanend woordje doen; dat kan hij toch niet laten. Direct daarna wordt de reeds klaar staande stoet, die de optocht gestalte zal geven, in bewe ging gezet. Sinterklaas laat zich comfor tabel vervoeren in een open wagen met voldoende paarden op kop. De route die de Sint in gedachten heeft, staat el ders afgedrukt op deze pagina. Tiental len Pieten zullen voor de nodige hoofd brekens zorgen; aan pepernoten en taai-taai zal geen gebrek zijn. Burgemeester Mr. Paul Scholten staat met een bevriend aantal wethouders klaar achter de zware eikenhouten deur van het gemeentehuis om na aankomst van de stoet aldaar het bordes te betre den, teneinde Sint Nicolaas welkom te kunnen heten, hem verslag te doen van het achter ons liggende jaar vol enerve rend tweepolig winkelbeleid en om hem wellicht té attenderen op de modernise ring van de parkeerplaatsen in en om de Van Weedestraat. Bekend is dat Sint Nicolaas uitermate nieuwsgierig is naar de ontwikkelingen in Soest met betrek king tot een zeker ABC-projekt en zelfs misschien enige informatie zal inwin nen inzake het juiste aantal vierkante meters vloeroppervlak, dat naar het schijnt, als een soort surprise nog te ver delen valt onder de beide polen. Extra verrassend daarbij is, dat het ene pakje wat groter dreigt uit1 te vallen dan hipt andere.30 Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Wethouder R.A. van Logtenstein zal vrijdagmiddag 13 november om 3 uur in restaurant 't Zwaantje de eerste ex emplaren van het fotoboek "Soester berg Ons Dorp" uitreiken aan de beide moeders van de samenstellers van het boek. Het fotoboek is samengesteld door Bep Lensink en Dik Top en is vanaf zaterdag 14 november voor 29,50 gulden te koop in Soesterberg bij boekhandel Van Leeuwen en sigarenmagazijn De Gier en in Soest bij boekhandel V.d. Ven. Het boek telt niet minder dan 148 fo to's. Op elke pagina staat één foto met een uitgebreide beschrijving. Het for maat is 18 bij 20 cm. De voorpagina laat een prachtige kleurenfoto van het Huis ten Halve zien. Voor de Soesterbergers en hen die een binding hebben of hadden met het Vliegerdorp is het boek een prachtig be zit. Boormachine en cv-ketel van bouwterrein gestolen Op een bouwterrein aan de Verlengde Kolonieweg is een boormachine en een cv-ketel gestolen. Een 33-jarige man uit Vleuten deed namens een bouwbedrijf uit De Meern aangifte van de diefstal. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. best mee akkoord, als de onbewaakte overweg maar wordt opgeheven." De heer W. van Roomen maakte ook al kenbaar tegen de plannen met het Bre meentje te zijn. AJs het wordt doorge trokken en de scholieren komen dage lijks op de fiets voorbij, voorziet de agrariër verkeersveilige problemen voor de boeren. Het doortrekplan voor het Bremeentje zou volgens de ramingen ongeveer 237.000 gulden moeten kosten. Toen Wil Stekelenburg (PvdA) daar een vraag over stelde, antwoordde wethou der Plomp dat hij daarover met de Soes ter wethouder van financiën (drs. Jan Menne) zou moeten praten. Wil Steke lenburg suggereerde dat Plomp wellicht beter met zijn Baarnse college in con claaf kan gaan. De kans bestaat dat Soest een finan ciële meevaller krijgt. Volgens een bul letin van de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) zou onze gemeente eventueel aanspraak kun nen maken op een bedrag uit het Ge meentefonds. Het zou gaan om ongeveer honderd duizend gulden per jaar vanaf 1985. Volgend jaar kan dat bedrag structureel worden verhoogd tot 250.000 gulden per jaar. Het is niet zeker of de gemeen te Soest dit geld krijgt overgemaakt, maar de kans is reeël. Een en ander heeft te maken met de da ling van de werkloosheid. De pot voor de Algemene Uitkeringen, waarin alle gemeenten een duitje moeten doen, heeft nog een restant. Gemeenten, die qua werkloosheidscijfer onder een be paalde norm vallen, krijgen geld terug. Soest behoort tot die kanshebbers. In het gunstigste geval zou dat betekenen dat Soest nu al tussen de vijf en zes ton tegoed heeft. Kinderfeest Na het officiële gedeelte bij het ge meentehuis ligt het in de bedoeling dat Sinterklaas zich richting Open Hof, op de hoek Veenbesstraat-Dalweg be geeft, waar een kinderfeest wordt geor ganiseerd. Dat gebeuren neemt om half vier een aanvang en is om ongeveer half vijf afgelopen. Daar kunnen 500 kinde ren bij aanwezig zijn. Wie dat graag wil moet 4,5,6,7, of 8 jaar jong zijn. Hij of zij neme een oude schoen, die toch niet meer wordt gebruikt, schrijft met assis tentie van iemand thuis naam en adres op een briefje en stopt dat in die schoen, die vervolgens gebracht moet worden bij één van de volgende drie adressen: De Praatpaal, Molenstraat 142, Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, of De Vangrail, Nachtegaalweg 8c. Meteen bij het inleveren van de schoen met het briefje krijgt de jongen of het meisje een toegangskaart mee naar huis. En die kaart moet dan aanstaande zaterdag worden getoond bij de ingang van de Open Hof. Schoenen inleveren kan tot en met morgen, donderdag 12 november vóór 17.00 uur. De kinderen kunnen van middag (woensdag) al terecht en mor gen (donderdag) vanaf 9.00 uur. Er moet één lastig afspraakje worden ge maakt: niet verdrietig zijn als de kaarten op zijn, want er kunnen écht maar 500 kinderen in de Open Hof. Dus: rénnen, wie het eerst komt... Als het "uitver kocht" is, doet Sinterklaas vast wel wat in de schoen, als pleistertje op de even tuele wonde. Trekking aktie De trekking van de prijzen van de win- keliersaktie wordt maandag 7 decem ber verricht door Notaris v. Veeren. Alle winnaars krijgen bericht thuis en de lijst zal bekend worden gemaakt in de editie van 16 december van onze krant. De auto zal, in samenwerking met de le verancier, het autobedrijf Hans Huigen b.v. met het nodige feestgedruis bij de hoofdprijswinnaar of -winnares terecht komen. Deelnemende winkeliers Alle deelnemende winkeliers zullen herkenbaar zijn aan het speciale affiche, waarop de Sint-Nicolaaszegel staat af gedrukt. De met tien zegels volgeplakte kaarten, (eveneens verkrijgbaar bij uw winkelier) voorziet u van uw naam, adres, postcode en plaats en telefoon nummer en moeten worden gedepo neerd in één van de bussen, die op de navolgende punten staan opgesteld: Winkelcentrum '"t Hart": DA Dro- gist/Fotohandel A. Brey, Koninginne- laan 7; Winkelcentrum O verhees: Slagerij De Bruin, Tamboerijn 17; Smitshof: D. v.d. Broek, Huishoude lijke- en Speelgoedartikelen, Smitsweg 10; Winkelcentrum Hartje-Zuid: Adama Herenmode, Soesterbergsestraat 51; Winkelkring Van Weedestraat: Bril- centrum Nota, Van Weedestraat 87; Drankenhandel: Ben Rademaker, Laanstraat 44. Aanmelding winkeliers Indien er door omstandigheden winke liers zijn, die zich nog niet voor deelna me aan de Sinterklaasaktie hebben kunnen opgeven, dan is die gelegenheid alsnog open door te bellen met het se cretariaat van de MKB in Soest, tele foon 20656 die zal dan alles in het werk stellen om de benodigdheden, zoals ze gels, kaarten en affiches tijdig ter be stemde plaatse te krijgen, zo verzekerde ons een lid van de MKB-commissie, die de organisatie van de Sinterklaasaktie dit jaar voor haar rekening heeft geno men. Het Soester Bedrijfsleven heeft op de vraag van de Stichting Jeugdzorg, die de aankomst en de optocht voorbereid de, een belangrijke financiële bijdrage aan deze beide onderdelen van het ge heel geleverd. Kinderen en Sinterklaas zullen onze plaatselijke industrie daar zeker dankbaar voor zijn. SOESTD1JK f *"f X' V 'f 6,041 f_0RTt ofrS" tjfc. E v Sftotonscbot SprUiji Jtojceids. Oa B 9-XH-, Routebeschrijving van de Sinterklaasoptocht Station Soest-Zuid - Eikenlaan - Soes- Waldeck Pyrmontlaan - Beetzlaan - terbergsestraat - Kerkstraat - Toren- Beukenlaan - Wiardi Beckmanstraat - straat - Middelwijkstraat - Steenhoff- Johannes Poststraat - Klaarwaterweg - straat - Gemeentehuis - Van Weede- Haverweerd - Dalweg - Veenbesstraat- straat - Nassauplantsoen - Nassaulaan - Open Hof, daarna feest in Open Hof. »Sft" gediplomeerd optometrist - lid O.V. Zuidpromenade 15 - Soest - Telefoon 12874

Soester Courant | 1987 | | pagina 3