aru6hocK Speeldoos Drukke reünie Soester Muziek Gezelschap WOENSDAG 11 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Concert van Soester Orkest Vereniging Kruide» uit eigen tuin Jan Vosman exposeert in C-drie: Fijnzinnige pentekeningen met keiharde kritiek Een leven lang plezier door workshops in C-drie Mary Dresselhuys excelleert Haye Solo verrassend Vrijwilligers Vakature Bank Ralf Wilmes (16) uit Soest solist in pianoconcert Mozart Oudheidkamer Lezen en rekenen Piano-fluit concert in De Vijverhof düdubbers 'Anders' KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Amnesty en de mensenrechten The Messengere zoeken leden Activiteiten Friese vereniging Donderdag 12 november: Filmhuis: 'Les favoris de la lune 8 t/m 22 november: Expositie Eric en Oscar Prinsen Vrijdag 27 november: Thema-avond Zaterdag 28 november: Jazz-avond Zondag 29 november: Sinterklaasfeest Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Cultureel Creatief Centrurri Expositie pentekeningen Op 6 november werd de expositie pen tekeningen van Jan Vosman geopend door Ir. Jan Brouwer. Deze expositie bestaat uit 25 pentekeningen, die allen thema's uit het dagelijks leven hebben. J an Vosman denkt voortdurend na over het leven, de mens en de maatschappij. In zijn pentekeningen is heel vaak een ondertoon van ontnuchtering, bitter heid, sarcasme of machteloosheid te bespeuren. Hoewel de tekeningen voor Jan Heel persoonlijk zijn, kan een be zoeker hieraan toch een eigen interpre tatie geven. Hoe langer je kijkt, hoe meer je erin ontdekt. Deze bijzonder in teressante expositie loopt tot 30 no vember. De toegang is gratis. Dia's Soestand Als eerste onderdeel van Soestand Ar chitectuur op 6 november werd een groot aantal dia's vertoond van opmer kelijke gebouwen in Soest. Deze diase rie, die gemaakt en samengesteld is door Saskia v. Ginkel-Meester en Jan Smits, zal de komende week permanent in C-drie vertoond worden in het Witte Café. Soester Applaus Mevrouw Puffin is een heel gewone vrouw. Tot ze voorspellende dromen krijgt en het als haar plicht ziet de men sen over wie ze droomt hiervan op de hoogte te stellen. Dit veroorzaakt aller lei spannende en komische situaties. Dit blijspel "Dag mevrouw Puffin" van Arthur Lovegrove wordt op 13 en 14 november door de amateurtoneelver eniging 'het Soester Applaus" opge voerd in C-drie. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 7,50. Kaartverkoop vanaf 19.45 uur aan de zaal. Try-out Reuze Ferwerda Voor vele cursisten en bezoekers van C-drie, is Renze Ferwerda bekend als docent van de cursus "werken met je stem". Wat velen niet weten is dat Ren ze al jaren nederlandstalige liedjes schrijft en ook voor andere teksten maakt. Sinds 1982 treedt Renze op met cabaret- en liedjesprogramma's meest al in samenwerking met pianiste Toni Holthaus. Voor zijn nieuwe cabaret "De dromen over jou" wordt de try-out in C-drie ge daan, waarna het een week later in pre mière zal gaan in een Amsterdams theater. De try-out in C-drie vindt plaats op donderdag 26 november. Jazz op 29 november Met Jaijai Vos op drums, bassist Arie van Wegen en gitarist Hans Knapp, vormt Tony Vos (sax) het kwartet "On the Brink of Jazz Het is een kwartet dat de aandacht verdient, want er wordt op lekker hoog niveau gemusiceerd: swingende mainstream in een moderne jas! "On the Brink of Jazz" treedt op tij dens het workshopweekend op 29 no vember. Aanvang: 15.00 uur. Toe gang: f5,-. Portretfotografie Een kiekje maken kan iedereen. Maar om een mooie foto te maken, daar komt meer bij kijken. Dat kunt u zien op de workshop fotografie tijdens het week end van 28 en 29 november. Op deze workshop wordt een overzicht gegeven van de manier waarop vakmensen een portret aanpakken. Ook ontwikkelen en afdrukken komen aan bod en er wordt aandacht besteed aan het gebruik van de flits en de lens. De docent van deze workshop is Nol Visser. De kosten van de workshop bedragen f70,- inclu sief gezamenlijke lunch. Edelsmeden In één weekend wordt kennis gemaakt met een aantal basistechnieken van het edelsmeden. Daarna kan ieder er zelf mee aan de slag. Voor het weekend van 28 en 29 november zijn ronde of ovale stenen nodig, voor het maken van een ring. Dus: op zondagmiddag met een zelfgemaakt sieraad naar huis. De do cente van deze workshop is Ophelia v.d. Kieft. De kosten bedragen f70,- in clusief gezamenlijke lunch. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Het adres is Willaertstraat 49, 3766 CP Soest of postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is geopend op werkdagen van 8.30- 12.30, 13.00-17.00 en 19.00-23.00 uur. Op zaterdag is C-drie open van 15.00-23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. De Soester Orkest Vereniging geeft op wonesdag 18 november een concert in De Vijverhof. Dirigent Henk Soeteman en zijn koor worden bijgestaan door de solisten Lünke Nonhebei (fluit) en Eli- sabet Waage (harp). De toegang tot het concert van de Soes ter Orkest Vereniging kost 7,50 gulden. De aanvang van het concert in het dien stencentrum aan de Klarinet is 20.00 Deze mini-cursus, die twee les-avond- en omvat, wordt gegeven op woensdag 18 en 25 november a.s. De onderwer pen zullen o.a. zijn: de kruiden die in de keuken gebruikt kunnen worden; de toepassing ervan in b.v. marinades, koude gerechten, fondue, grillades, sa lades, etc. De docent is de heer A.M. Hazebroek, vakleraar Horeca-bedrij- ven. Indien u met de komende feestda gen iets bijzonders op tafel wilt brengen kan deze kookcursus U een schat aan informatie opleveren. Er zijn nog slechts enkele plaatsen beschikbaar, dus geeft u zich snel op! Mevrouw I. Endendijk-Bongenaar, tel. 17383, is gaarne bereid u meerdere in formatie te verstrekken. De cursuskos- ten zullen ca. 20,- bedragen. Het is precies zeven jaar geleden dat de Baarnse kunstenaar Jan Vosman (34) in Soest exposeerde. Zijn eerste éénmanstentoonstelling in Artishock werd toen geopend door Jan Visser en muzikaal opgeluisterd door Majel Lustenhouwer. De laatste speelde nu weer tijdens de openings op vrijdag avond 6 november in het cultureel creatief centrum C-drie. Jan Vosman is dol op architectuur. In de meeste van zijn zwartwit composities waarop hij zelf steeds voorkomt, ziet men stijlvolle gebouwen en monumen ten. Echer met als hoofdthema: de afta keling. In zijn visie van cultuurverval deelt de kunstenaar de mens een carna valeske rol toe en vervormt de figuren tot paspoppen die zich alles laten aan leunen. De autodidact en onderwijzer Jan Vos man, die in de Lage Vuursche woont, is zeer geëngageerd en drukt symbolisch zijn zorgen uit over de verstedelijking, de vervuiling, de verloedering en de manipulatie. Hij doet dat heel fijnzinnig maar met een ondertoon van ontnuch tering, bitterheid, sarcasme en machte loosheid. Hij schetst voorvallen, gebeurtenissen, feiten, waar veel mensen vaak geen aandacht aan besteden, omdat ze nau welijks opvallen, of omdat ze ondanks het absurde ervan toch al als iets ge woons zijn geaccepteerd dat er nu een maal bijhoort. Hopelijk blijft er bij de bezoers na een eerste grim/glimlach en een "wat te kent die man nauwkeurig" nog iets han gen om later over na te denken. De expositie van Jan Vosman is niet zo maar een tentoonstelling. Hij exposeer de behalve in Soest ook in Baarn, Hil versum, Noorwijkerhout, Maarssen- broek en in Kalmthout (België). De expositie werd vrijdagavond ge opend door de Haagse architectuur Ir Jan Brouwer. De expositie is dagelijks gratis te bezichtigen tijdens de kantoor- Het cultureel creatief centrum C-drie in Soest houdt op zaterdag 28 en zondag 29 november wederom een aantal ge zellige en hoogst interessante work shops. Dat is goed nieuws, als men op zoek is naar een hobby of vrijetijdsbe steding die men verder wil perfectione ren, een hobby waarvan men zijn leven lang plezier kan hebben. Overdreven? Beslist niet. Wellicht speelt u al jaren lang met de gedachte iets voor u zelf te gaan doen, zo maar voor uw plezier. Wel, op 28 en 29 november krijgt u een kans tijdens de workshops in en van C-drie om die voornemens waar te ma ken en: "Kan niet bestaat niet!Het ou de spreekwoord zegt het al; een mens is nooit te oud om te leren. Dat is ook van toepassing wanneer het om origami, grimeren, zijde aquarelleren, gemeng de druktechnieken, fotografie, edels meden of toneel gaat. Dat zijn de hob by's waarin men zich tijdens het C-drie weekend (verder) kan bekwamen. Zegt u: "Ach, dat is niets voor mijdan heeft u het, met permissie, mooi mis! Immers, honderden mensen hebben hun hobby gevonden dankzij een workshop in C-drie. Welkom in C-drie. Voor slechts f 70,- bent u een heel weekend, inclusief 2x lunch, koffie en thee te gast op een van de Workshop. Onder deskundige lei ding gaat u daar aan de slag. Tien tegen één knjgt u een weekend waarvan u uw leven lang plezier kunt hebben. Toneel en tekst Docenten: Ans Jepkes en Bora Lensky. Tijd: zaterdag van 10.00-12.30 en 13.30-16.00 uur. Zondag van 12.00-17.00 uur. Portretfotografie Docent: Nol Visser. Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Origami Docent: Inez de Heer-Kloots Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Gemengde druktechnieken Docent: Theo Naessens. Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Edelsmeden Docent: Ophelia v.d. Kieft Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Zijde aquarelleren Docent: Caroline Bouwer Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Grimeren Docent: Sandra Bouckaert Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Doet u mee? AEven een telefoontje naar 02155- 22188 en het is geregeld. U kunt ook bij C-drie een workshopfolder halen en het inschrijfformulier gebruiken. Op- geve kan t/m 27 november 1987. U be taalt uw Workshop aan de kassa van C-drie. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 De vraag waarom vrije produkties het beter doen dan het gesubsidieerde to neel werd donderdag j.1. in de Baarnse Speeldoos weer eens afdoende beant woord. Weliswaar is Paul Haenen's "Een bijzonder prettig vergezicht" een verre van sterk blijspel, voorspelbaar verloop, weinig flitsende dialogen en een met de haren erbij gesleepte plot, wat er zich in afspeelt is herkenbaar en ook qua uiterlijke vormgeving toegan kelijk voor een groot publiek. In het ruim negentig minuten durende blijspel excelleerde de grand-dame van het Ne derlands toneel, de 78-jarige Mary Dresselhuys, op indrukwekkende wij ze. Het magere gegeven, een toevallige relatie (Henriëtte Tol) spreekt en beeldt met haar toehoorster (Mary Dresselhuys) haar onverwerkt verleden uit (na de pauze treedt en wisselwerking Vrijdag 13 november, aanvang 20.15 uur Gekkenwerk One-man-show van Robert Paul Kaarten f22,50 Pas 65/CJP 20,-. Dinsdag 17november, aanvang 20.15 uur "Benjamin in het leger" Blijspel met o.a. John LeddyPaul Röttger Huub Stapel en Leontine Ceulemans. Kaarten f22,50 Pss 65 /CJP f20,-. Zondag 22 november aanvang 14.30 uur. Dichters lezen voor uit eigen werk. Toegang gratis zondag 22 november, aanvang 15.00 uur "'t Verschil" Showprogramma van Ted de Braak en Martin Kesseler. Kaarten f 10,- Donderdag 26 november, aanvang 20.15 uur Agnes van God' Toneelspel met in de hoofdrollen Linda van Dijck, Henny Ori en Marie-Louise Stheins. Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 18,-. op) had met deze rollen kunnen vol staan. Beide actrices maakten er een in artistiek opzicht zeer genietbaar stuk toneel van. De gepensioneerde BVD- ambtenaar (Ben Hulsman) had in een als los zand aan elkaar hangende rol de niet eenvoudige rol een komisch aspect aan te brengen. Afgaande op de reac ties van het publiek slaagde hij in z'n op zet, maar zonder het talent, de warmte en de uitstraling van Mary Dresselhuys zou "Een bijzonder prettig vergezicht" een verloren avond zijn geworden. Het tegendeel werd, door eerder genoemde oorzaak, de uitkomst. Niet in het minst ook dank zij producent Joop v.d. Ende die, in tegenstelling tot subsidiegevers, weet waar het publiek op afkomt. Lr. Vrijdag trad in De Speeldoos in Baarn Haye van der Heyde met zijn eerste so loprogramma, zeer toepasselijk Haye Solo genoemd, op.. De volledig uitver kochte kleine zaal was merkbaar verrast door deze artiest. Behept met een zeer goede stem en uitstekende teksten in zijn mars is hij iemand, die het in de kleinkunstwereld nog ver zal kunnen brengen. Verrassend goede en scherpe teksten, uitstekende woordspelingen en lekkere liedjes zorgden ervoor, dat het publiek kan terugzien op een welbestede avond. Met zijn achtergrond van kleine rol letjes bij diverse programma's als De Film van Ome Willem, stapte hij een aantal jaren geleden over naar het meer cabaretachtige, door onder andere als medeoprichter van het gezelschap Pur per te boek te staan. Deze groep is slechts enkele jaren bij elkaar gebleven, voordat ieder zijns weegs ging. Haye ging daarbij duidelijk de zijne en niet zonder sukses. Iemand dus om duide lijk in de gaten te houden. Als hij ooit ergens komt, geef ik als advies om er heen te gaan, zodat je later altijd kunt zeggen: "Ik heb nog ooit een van zijn eerste theateroptredens solo gezien". D.S. Voor het maken van een afspraak met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank kan men bellen, tel. 02155- 12630. U kunt natuurlijk ook gewoon eens binnenlopen om informatie, of naar aanleiding van een vakature. Het adres is WB-Soest, gevestigd in cultureel creatief centrum C-drie, Wil laertstraat 49. De openingstijden van de vakaturebank zijn als volgt: maan dag, dinsdag en donderdag van 10.00- 12.30 en van 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Voor onderstaande banen worden nog of weer vrijwilligers gevraagd. Instituut voor geestelijk gehandicap ten in Baarn zoekt medewerkster vanaf 18 jaar om te assisteren op de kinder crèche bij alle voorkomende werk zaamheden. 7/620. Zowel in Baarn als in Soest worden vrijwilligers m/v gevraagd als gast vrouw/heer in centra voor ouderen. De taken bestaan voornamelijk uit het leg gen van kontakten met de bewoners, het schenken van een drankje, het halen en brengen van mensen die slecht ter been zijn, werkzaamheden doen waar aan de betaalde krachten niet toeko men en uitsluitend uit vrijwilligerswerk mag bestaan en bij mooi weer wandelen met de bewoners. 12/616. Trema'87, het gemeentelijk centrum voor basisedukatie in Soest heeft plaats voor enkele vrijwilligers m/v ter assis tentie van de docenten (edukatieve werkers) bij het lesgeven aan volwasse nen in de vakken Nederlands en/of re kenen en maatschappij oriëntatie. 5/618. Centrum voor geestelijk gehandicap ten in Baarn zoekt enthousiaste men sen, die als vrijwilliger aktief willen zijn met en voor de bewoners. Om wat extra's te kunnen bieden, zijn er verschillende aktiviteiten, waarbij vrijwilligers nodig zijn, zoals: begeleiden van bewoners naar kerk diensten en daarbij aanwezig zijn assisteren bij het gaan zwemmen van een groep bewoners mede leiding geven aan hobbybklubs (timmeren, handenarbeid, muziek e.d.) regelmatig bezoeken of mee uit ne men van een bepaalde bewoner mee gaan wandelen met een groep be woners assisteren bij aktiviteiten op de kin derboerderij. Meer informatie over bovenstaande va kature, uitsluitend tijdens kantooruren, bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Op vrijdag 20 november aanstaande geeft het Stichts Symfonie Orkest o.l.v. Gé van Leeuwen een concert in de Geertekerk in Utrecht. Aanvang 20.00 uur. De RMA-leerling Ralf Wilmes uit Soest, 16 jaar oud, zal optreden als solist in het pianoconcert in AKV 488 van W.A. Mozart. Ralf heeft les op de mu ziekschool, is leerling van Gé van Leeu wen en heeft al vaker in het openbaar opgetreden, o.a. als jong talent in het populaire radioprogramma "Für Elise" en bij uitwisselingen en concoursen. Als je nu om je heen kijkt, in deze tijd van informatie en documentatie, is het bijna niet voor te stellen; dat zo'n hon derdvijftig jaar geleden, de meeste mensen niet konden lezen en schrijven. Lezen was helemaal een probleem. Re kenen konden ze wel. Meestal uit het hoofd. Geschreven werd er ook wel, want met geld uit het hoofd rekenen viel zo'n honderdvijftig jaar geleden niet mee. We kenden de penning, waarvan er twee stuks gingen in een duit, ge maakt van rood koper. Dit vinden we terug in de uitdrukking "geen rooie duit meer hebben". De stuiver had een waarde van 8 duiten. Er bestond ook nog de halve duit, in de volksmond, een vierduitstuk of de plak genoemd. De schelling was zes stuivers waard en de daalder dertig stuivers. Een vortje was een kwart stuiver en de stoter een twee en een halve stuiverstuk. In de Franse tijd is hierin veel veran derd. Dubbeltjes en kwartjes, guldens, stuivers, halve stuivers, centen en halve centen. Inmiddels zijn er weer een aan tal verdwenen. Toch vinden we de oude benamingen nog terug in ons huidige geldstelsel. Door de verschillende mun ten was rekenen moeilijk, schrijven op papier konden de meesten niet. Er werd gebruik gemaakt van een krijtje en een stuk hout of leitje. Iedere munt had zijn eigen teken en er werd geturfd. Later werd dit anders en er verschenen kasboeken, waarin alle inkomsten en uitgaven werden opgeschreven. In de Oudheidkamer vindt u nog derge lijke kasboeken. De Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18, is geopend Zaterdags en Zondags van 13.30 - 17.00 uur. In De Vijverhof aan de Klarinet wordt op vrijdag 13 november een piano-fluit concert gegeven. De uitvoerenden zijn Caroline (vleugel) en Marieke (fluit) Lindeman. Dit bekende moeder/dochter duo brengt werken van onder anderen Schubert en Godard ten gehore. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal is om 19.30 uur open. De toegang van het concert van het duo Lindeman in De Vijverhof kost 5 gulden. c/chdUD hieü**oü voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Ter gelegenheid van zijn tienjarig be staan oreganiseerde het Soester Mu ziek Gezelschap zaterdag j.1. een druk bezochte reünie. Zo'n zeventig leden en oud-leden kwamen in de Muziek school aan het Kerkplein samen om onder leiding van dirigent Hildo Fiier- man muziek te maken. De huidige or kestleden onthaalden hun collega's van weleer overigens niet alleen op muziek, maar ook op een zelfbereid uitgebreid koud buffet. Drie orkestleden - Sien van der Lugt, Arna Duhen en Henk Lotze - werden gehuldigd omdat zijn vanaf de oprich ting ononderbroken in dit Soester or kest hebben gespeeld. Ook dirigent Hildo Flierman, die als slagwerker in het orkest is begonnen, kreeg van voor zitter Hans Kampf een onderscheiding opgespeld voor zijn tienjarige inspan ning. Met zijn tien jaar is het SMG een jong orkest. Ook in andere zin mag het or kest jong worden genoemd, zoals Hans Kampf in zijn feestrede memoreerde. De gemiddelde leeftijd van het SMG is iets boven de 26 jaar! Ongetwijfeld zal het gemiddelde nu weer iets stijgen, want een aantal oud-leden besloot tij dens de reünie spontaan de gelederen van het orkest weer te gaan versterken. Behalve oud-leden zijn trouwens ook nieuwe leden altijd welkom. Het SMG werd opgericht op 21 juni 1977. Vanaf de oprichting is het duide lijk geweest dat dit orkest "anders" is dan andere harmonie-orkesten. In de statuten staat zelfs dat onder concerten van der Wilt in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 SMG-voorzitter Hans Kampf speldt dirigent Hildo Fierman (r.) een onder scheiding op. nimmer mag worden verstaan "het is massaverband musiceren op de open bare weg". Op andere plaatsen gebeurt dat des te meer: twee dagen na de reü nie speelde het SMG al weer in het Eli- sabeth-ziekenhuis in Amersfoort. Op zaterdag 28 november speelt het tijdens het Sinterklaasfeest van Chemco - "een eerste stap op weg naar een nauwere band tussen amateur-orkest en be drijfsleven," aldus voorzitter Hans Kampf. Het hoogtepunt van het tweede lu strumjaar is het jubileumconcert, dat het SMG op zaterdag 21 november in de Vijverhof aan de Klarinet zal geven. De aanvang is 20.00 uur. Kaarten f 5,- zijn aan de zaal verkrijgbaar. Kinde ren t/m 12 jaar hebben overigens gratis toegang. Dat de rechten van de mens overal op de wereld met voeten getreden wor den, zal ieder wel bekend zijn. Slechts weinigen zijn echter bezig met de vraag wat hieraan gedaan kan worden. Toe gegeven, weinigen hebben ook daad werkelijk de gelegenheid hier iets aan te doen. Zo nu en dan wordt er melding gemaakt in de krant of anderszins van gevallen van schending van deze rechten die ons bevattingsvermogen te boven gaan. Een van de zaken welke binnenkort on der de aandacht van het publiek zal worden gebracht is de z.g. "verdwij ning". Mensen worden opgepakt om onduidelijke redenen en verdwijnen zo maar spoorloos. Niemand weet, of kan achterhalen, waar deze persoon is ge bleven; redenen van de aanhouding worden bijna nooit gegeven. Vanaf 14 november 1987 zullen in de grote landelijke dag- en weekbladen grote advertenties van Amnesty Inter national verschijnen om de lezers van de kranten te attenderen op deze zaak. Amnesty neemt al jaren het voortouw als het gaat om aandacht te vragen voor dit soort zaken, maar zij zal slechts met de grootste moeite of helemaal niet sla gen in deze opzet als zij geen massale steun van het publiek krijgt. Wil men aan dit soort zaken iets kunnen doen dan is het onontbeerlijk de publieke opinie te mobiliseren. Pas dan kan enig resultaat verwacht worden - indien men protesteert bij de regering van het be treffende land. Een andere methode om bij zo'n regering iets te bereiken is Am nesty sterk te maken. Het middel daar toe is lid te worden van Amnesty Inter national. Binnenkort worden in Soest een groot aantal folders huis-aan-huis verspreid. Voor meer informatie, tel. 14045. Via de folder kan men zich ook aanmelden als lid van Amnesty. The Messengers zoeken versterking voor hun combo. De Soester gospel- group kan nog een pianist, een drum mer en een bassist of basgitarist gebrui ken. Daarnaast is er bij The Messengers ook nog plaats voor bassen en tenoren. Bij het koor hoopt men de eventuele nieuwkomers nog te kunnen inzetten voor het Kerstconcert. The Messengers repeteren iedere dins dag van 20.00 tot 22.15 uur in de Oran je Nassauschool aan de ir. Menkolaan. Voor meer informatie, tel. 14715. De Friese vereniging "Frysk en Frij" or ganiseert op zaterdag 14 november a.s. weer een Friese toneelavond in de aula van "Groot Goylant" aan de Van Lin- schotenlaan 1 in Hilversum. Aanvang 20.00 uur. Op het programma staat het blijspel "En ik dan?" van Annie M.G. Schmidt, uitgevoerd door een selectie van spelers uit Amersfoort, Hilversum en Bussum, die optreden als de toneelgroep "Mids- lan". Verder worden er weer volop Friese boeken en andere produkten aangebo den. Ook belangstellenden zijn wel kom. Op zaterdag 21 november doet de Frie se "Boekenbus" Hilversum aan. Lief hebbers van Friese lectuur kunnen dan hun hart ophalen in de bus, die tussen 10.00 en 16.00 uur geparkeerd zal staan tegenover de Hema aan de Kerk straat in Hilversum. Als speciale gast is de bekende Friese schrijfster en dichte res Tiny Mulder aanwezig. Inlichtingen voor Soest: J. Dijkstra, Meidoornweg 9, tel. 15942. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het so ciaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en genietje de voordelen van bet lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,— per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding behoren f 27,— per jaar. Kontaktadres le denadministratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. De Georgische filmregisseur Otar Ios- seliani (geboren 1933) heeft een op merkelijke carrière achter de rug. Ndat hij afgestudeerd was aan het conserva torium van Tiblis, studeerde hij wiskun de in Moskou maar vond vervolgens film veel leuker en maakte moeiteloos de filmschool af. Teleurgesteld dat zijn eerste film "April" niet op grote schaal werd uitgebracht, hield hij op met filmen, trok twee jaar als marinier over de wereldzeeën en werkte enige tijd in de mijnen. Daarna keerde hij definitief terug naar de kamera en maakte drie prachtige films: "Als de bladeren val len" (1966). "Er was eens een zanglij ster" (1970) en "Pastorale" (1976): rustige, sfeervolle schetsen van het Georgische plattelandsbestaan, waar mee Iosseliani in het westen enige be kendheid verwierf. Daardoor legde hij de kontakten die het hem mogelijk maakten vanaf 1981 in Parijs te gaan werken, eerst aan twee minder belang rijke documentaires, vervolgens aan z'n eerste westerse speelfilm: "Les favoris de la lune" (1984). Aanvang: 2Ï.00 uur. Reserveren (van af 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+/leden f 5,-. Schilderijen, tekeningen en objecten; elke zaterdag en zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Op vrijdagavond 27 november organi seert Artishock een thema-avond over het onderwerp "kunstmatige intelligen tie". Aan de avond wordt meegewerkt door de organisatie Mensa. Aanvang 20.30 uur. Op zaterdag 28 november organiseert Artishock een jazz-avond met het "Amstel Octet". Aanvang 21.00 uur. Het kinderfilmhuis Artiskoop organi seert op zondag 29 november het Sin terklaasfeest in Artishock. Er wordt ook een film vertoond. Aanvang 14.00 Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 12 november: Vanaf 9.30 uur komen weer enthou siaste vrouwen bijeen om te knutselen. Zij maken fantastische dingen en heb ben ook veel plezier met elkaar. U kunt er ook bij komen. Het kost maar 2.50 per keer inclusiek koffie en materialen. Na schooltijd is het weer tijd voor de to neelclub die inmiddels al vorderingen maakt. Verder komen Wendy en Sylvia hun veijaar dag vieren met 25 vriendjes en vriendinnetjes. Vrijdag 13 november: Om 9.30 uur begint de peuter/ouder- aktiviteit. Veel kinderen met hun moe der die langskomen. Er wordt gespeeld, gepraat en natuurlijk is de koffie lekker. Het kost slechts 3,- per kind/ouder paar. De dierengroep gaat na schooltijd weer voeren en een hok schoonmaken. En na afloop een ritje maken met onze vernieuwde ezelkar. Deze ziet er weer fantastisch uit en zal weer duizenden kinderen met plezier vervoeren. Ook komen Suzanne en Patrick vanmiddag hun verjaardag vieren. Zij nemen 18 vriendjes mee en we zullen er een prachtig feest van maken. Zaterdag 14 november: Vier jarige kinderen, te weten Femke, Adinda, Rosanna en Nathalie komen met hun vriendjes verjaardag vieren. Ook kinderen die niet bij een verjaar dag horen mogen komen spelen. We gaan in ieder geval schminken, knutse len en andere leuke dingen doen. Het begint om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Dinsdag 17 november: Peuters en hun moeders beginnen de nieuwe week op de kinderboerderij. Vanaf 9.30 uur weer veel plezier. Na schooltijd is het weer tijd voor de wensenmiddag. Steeds meer kinderen komen er achter dat het een ontzettend leuke middag is. Je komt naar de boede- rij en je spreekt je wens uit wat je wilt doen en samen met iemand van de lei ding ga je dat ook werkelijk doen. Je mag alles vragen en wij zorgen ervoor dat alles samen met de kinderen ge beurt als het in ons vermogen ligt. Het kost slechts 1 gulden per keer. Woensdag 18 november: Om 14.00 uur een nieuwe voorstelling van onze theatergroep. De voorstelling heet: De Snoepval en gaat over een kind dat altijd maar wil snoepen De ou ders van het kind worden er helemaal radeloos van. Ze besluiten een hele gro te val te maken met snoep erin om zo het kind een lesje te leren. Maar diezelf de nacht komt er ook een vermomde dief langs... Een spannend en vrolijk verhaal voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Toegang slechts 1 gulden. IV

Soester Courant | 1987 | | pagina 9