750.000Nederlanders naar de winterspo, ma-Mi De Flint KARPETTEN STOOMBOOT GEBAK!!! HEUGA-DEALER Kees Frank AANNEMER DRUKKERIJ SMIT Tentoonstelling Soester Vogelvrienden Gemeenteraad wil voorzichtig omgaan met forse financiële meevallers VANAF TAPIJTRIJK B.V. W WOENSDAG 18 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT Autosloperij MUGRO Wij kopen al uw loop-, sloop- en schadeauto's Een leven lang plezier door workshops in C-drie De computer in opmars KETTINGFORMULIEREN Begrotingsbehandeling opnieuw slijtageslag BANKETBAKKERIJ DOGTEROM KONING1NNELAAN 48 SOEST TEL! 02155-11066 fj ruim éen miljoen Nederlonders NIET' door een lichamelijke hondicap Al meer dön 25 |Qor helpl hel NRF hun gelukt konsen Ie geven door financiële sleun oan honderder projecten in Nederland Helpl u mec? Jo. toch jelteH GIRO 953 Nationaal Revalidatie Fonds 3981 G8 BUNNIK ie' 03J05-6J2J4 II KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De gemeente Soest is van het Rijk een aantal forse financiële meevallers te wachten die niet alleen incidenteel, maar ook structureel de nodige lucht geven voor het voeren van een beleid dat het financiële evenwicht intact laat maar toch mogelijkheden biedt voor nieuwe zaken. Soest heeft in één keer 633.000 gulden meer te besteden en kan de komende jaren ook nog eens beschikken over gemiddeld zo'n 250.000 gulden extra. Deze bedragen komen uit het zgn. Gemeentefonds Wethouder Jan Menne (CDA) kon maandagavond tijdens de algemene be schouwingen de eerder door Jan Visser (Prog. Soest) bekend gemaakte cijfers bevestigen. Niettemin blijft een strin gent beleid geboden, aldus Menne. Volgens hem kon de 633.000 gulden eventueel worden gebruikt als compen satie voor de tariefsverhoging bij de CAI, als het aantal kanalen wordt uitge breid. Over de 250.000 gulden wilde hij liever besluiten nemen tijdens de voor jaarsnota, zij het dat zijns inziens nu al de verhoging van het rioolrecht (20.000 gulden) achterwege kan blijven en de post werkgelegenheid van 40.000 op 80.000 gulden kan worden gebracht, zoals de meeste fracties al hadden be pleit. Voorleeswedstrijd De begrotingsbehandeling startte maandagavond in het Griftland Colle ge en duurde maar liefst van zeven uur tot bijna kwart voor twaalf. Vanmiddag begint de hoofdstuksgewijze behande ling, eventueel gevolgd door de "gewo ne" raad die officieel voor morgen staat aangekondigd. De vergadering van maandag ontaardde overigens opnieuw in een slijtageslag, die begon met de ge- Tevens verkoop 2e hands auto onderdelen. Alle maten banden nieuw en 2e hands. Industrieweg 16a, Soest, tel. 11276 b.g.g. 21108 Openingstijden ma. t/m vr. 9.00-18.00 uur, za. tot 15.00 uur. bruikelijke "voorleeswedstrijd" van de algemene beschouwingen. De fractie voorzitters hadden zich vrijwillig een beperking tot tien minuten opgelegd, maar Jan Visser (Progressief Soest) was de enige die zich daaraan hield. De pu blieke belangstelling voor dit "hoogte punt" van de plaatselijke politiek was zo goed als nihil, maar dat weerhield de heren politici er niet van hun verhalen - soms staccato - op elkaar af te vuren. In totaal namen de beschouwingen ruim anderhalf uur in beslag - en dat was nog maar het begin, want de replie ken en duplieken duurden tot bijna middernacht, ondanks de suggestie van burgemeester Scholten om om elf uur te stoppen. Met koffie, boterletter, fris drank en kroketten hielden de raadsle den en de tribune-zitters zich op de been, zo goed en zo kwaad als dat ging. Tegen kwart voor twaalf liet burge meester Scholten tenslotte de hamer vallen. De meeste aanwezigen vertoon den toen al de verschijnselen van licha melijk verval, geestelijke uitputting en een uitgewerkte deodorant. Wijzigingsvoorstellen In een urenlange, slopende discussie kwamen de diverse beleidvoornemens en de commentaren daarop steeds min der helder aan de orde. Met name de PvdA-fractie wapperde met een fors aantal (aanvankelijk 23!) wijzigings voorstellen, die niet eens meer werden voorgelezen zodat de inhoud ervan de meeste raadsleden niet bekend werd. Een en ander leidde tot enige bekvech- terij tussen wethouder Plomp en Pvd A- fractievoorzitter Van Gelder. Plomp verweet de PvdA al bij voorbaat uit te zijn gegaan van "onbevredigende ant woorden" van het College, terwijl Van Gelder duidelijk maakte op die manier de discussie zo helder mogelijk te willen houden en niet achteraf tot de conclusie te komen dat bepaalde voorstellen niet eens in stemming waren gebracht. Een aantal zaken werd uitgebreid be sproken; daarover in de editie van vol gende week meer. Wel bleek dat diver se fracties niet veel voelden voor het idee om de meevaller van 6.5 ton te ge bruiken voor de CAI-uitbreiding ("lu xe"). Het idee van een nieuwjaarsre ceptie (WD), gecombineerd met de GPV-suggestie voor een jaarlijkse ken nismakingsbijeenkomst voor nieuwe inwoners, vond een goed onthaal. Ook de evaluatie van de kabelkrant, waarop van verschillende zijden was aange- Het cultureel creatief centrum C-drie in Soest houdt op zaterdag 28 en zondag 29 november wederom een aantal ge- zellige en hoogst interessante work shops. Dat is goed nieuws, als men op zoek is naar een hobby of vrijetijdsbe steding die men verder wil perfectione ren, een hobby waarvan men zijn leven lang plezier kan hebben. Overdreven? Beslist niet. Wellicht speelt u al jaren lang met de gedachte iets voor u zelf te gaan doen, zo maar voor uw plezier. Wel, op 28 en 29 november krijgt u een kans tijdens de workshops in en van C-drie om die voornemens waar te ma ken en: "Kan niet bestaat niet!Het ou de spreekwoord zegt het al; een mens is nooit te oud om te leren. Dat is ook van toepassing wanneer het om origami, grimeren, zijde aquarelleren, gemeng de druktechnieken, fotografie, edels meden of toneel gaat. Dat zijn de hob by's waarin men zich tijdens het C-drie weekend (verder) kan bekwamen. Zegt u: "Ach, dat is niets voor mij", dan heeft u het, met permissie, mooi mis! Immers, honderden mensen hebben hun hobby gevonden dankzij een workshop in C-drie. Welkom in C-drie. Voor slechts f 70,- bent u een heel weekend, inclusief 2x lunch, koffie en thee te gast op een van de Workshop. Onder deskundige lei ding gaat u daar aan de slag. Tien tegen één krijgt u een weekend waarvan u uw leven lang plezier kunt hebben. Docenten: Ans jkjjïtfesêri Öora LëiiSky. Tijd: zaterdag van 10.00-12.30 en 13.30-16.00 uur. Zondag van 12.00-17.00 uur. Portretfotografie Docent: Nol Visser. Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Origami Docent: Inez de Heer-Kloots Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Gemengde druktechnieken Docent: Theo Naessens. Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Edelsmeden Docent: Ophelia v.d. Kieft Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Zijde aquarelleren Docent: Caroline Bouwer Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Grimeren Docent: Sandra Bouckaert Tijd: zaterdag en zondag van 10.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Doet u mee? AEven een telefoontje naar 02155- 22188 en het is geregeld. U kunt ook bij C-drie een workshopfolder halen en het inschrijfformulier gebruiken. Op- geve kan t/m 27 november 1987. U be taalt uw Workshop aan de kassa van C-drie. Telefoon 033-18747 Amersfoort verbouw onderhoud keukens betimmeringen* open haarden*enz. Voor de fakturering via uw computer leveren wij alle benodigde Levering speciaal van kleine en middelgrote op lagen. Korte levertijden en gunstige prijzen. Vraagt ons vrijblijvend dokumentatie en prijs opgave. 24 Het Gelders Orkest Dimitri Demetriades, dirigent Solist: Pascal Devoyon, piano 20.15 uur Stadshal. wo 25 Henk Elsink Blij zijn 20.15 uur Theater. do 26 Toneelgroep Theater Les Liaisons Dangereuses van Christopher Hampton 20.15 uur Theater. 27 Dansgroep Krisztina de Phat^i Staunch 20.15 uur Theater, za 28 Frisse Jongens Ons Lowietje heeft pph engel ge7.i„n 20"15 uur heater. Nog Të^^Fïojïïaa ts. zo 29 Niet Westerse Mimek Africa Soli 15 uur St. Aegtenkapel, 't Zand 37. 2 Circle Ensemble en -i=T„r Achter de diikP 1 HoA 20.15 uur Theater. Kaartverkoop v.a. één week voor het evenement ma t/m vr 12-14 en 16.30-17.30 uur, kassa volgnummers v.a. 8.30 uur; telefonisch rit van 12.30-14 en 16.30-17.3^0^03^2™ Foto: Goos van der Wilt. prijswinnaars gehuldigd. De tentoonstelling stond dit jaar in het teken van het 35-jarig bestaan van de Soester Vogelvrien den. De Nederlandse Bond van Vogelverenigingen had vijf keurmeesters uit den lande aangwezen om de kanaries op hun kwaliteiten te beoordelen. Inbraak Weegbreestraat Bij een inbraak in een woning aan de Weegbreestraat heeft de dader zater dagavond voor een bedrag van ca. 2000 gulden aan sieraden buitgemaakt. Hij kwam het huis binnen door de ruit van de achterdeur stuk te slaan, zodat hij het slot van binnenuit kon openen. De ge hele woning bleek te zijn doorzocht. Dronken doorrijder achterhaald De politie heeft in het weekeinde een automobilist uit Soëst opgespoord, die aan de Ossendamweg de verkeersgelei der had geramd. Aan de hand van het kenteken dat getuigen hadden geno teerd kon het adres van de man worden vastgesteld. Toen de politie hem op zocht gaf hij zichzelf aan. Hij bleek on der invloed van alcohol te hebben ver keerd. Bromfietser gewond bij aanrijding Een 16-jarige jongeman uit Hoevela ken is zaterdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Nieuweweg. Hij reed daar met zijn bromfiets, toen hij werd geschept door een 32-jarige Soes ter die linksaf een inrit inreed zonder acht te slaan op de bromfietser. De jon geman werd met vermoedelijk een her senschudding per ambulance naar Zon negloren gebracht. Voorzitter R. Flapper van de Soester Vogelvrienden heeft vorige week donderdag de tentoonstelling van zijn vereniging geopend. Hij deed dat in het clubgebouw Vogelzang aan de Parallelweg. Er waren honderden vogels ingeschreven voor de expositie, die afgelopen zondag eindigde. Zaterdagavond werden de LES ARCS Ludiek werkt samen met Les Arcs in de Franse Alpen waar men al voor f240,- een appartement heeft voor 1 week, in clusief skipas voor het hele gebied. WANNEER IS DE BESTE TIJD? Wintersport wordt bedreven vanaf half oktober tot diep in het vooijaar. De crocusvakantie zal wederom veel win tersporters trekken. Wie zich echter kan vrijmaken, treft in januari en maart natuurlijk meer rust. r~h Gerrit van der Veenstraat 112, Amsterdam-Zuid. 020-791793/767925. Elk jaar groeit het aantal bezoekers aan de wintersportgebieden. Een ontwikke lingdie door diverse factoren wordt gesti muleerd. De geleidelijk toenemende vrije tijdhet groter inkomen en de mond tot mond reklame. Dit jaar verwacht men dat ruim 750.000 Nederlanders de trek naar de witte bergen zullen ondernemen. Sinds Oostenrijk (nogsteeds een voorna me bestemming) de laatste jaren sterk in prijs is gestegen, komt Frankrijk als reisdoel steeds meer in trek. Wethouder Jan Menne CDA drongen, zal binnen drie maanden plaatsvinden. 'Pittiger' De meeste fracties spraken zich uit te gen de afschrijving van 4 ton op het ge bouw van Gemeentewerken, steunden de verdubbeling van de werkgelegen- heidspot en drongen bij het College aan op een wat "pittiger" optreden jegens Rijkswaterstaat, in verband piet de pro blemen rond de A28 in Soesterberg. De PvdA-klachten over de te "dure" bouwplannen zullen geen steun krijgen van de meerderheid, maar de D66-i- deeën over extra financiële buffers vie len in goede aarde. Een meerderheid tekende zich af tegen de verhoging van rioolrecht en marktgelden, maar het WD-plannetje voor een evenemen tenhal aan de Dalweg werd wat gereser veerd bekeken. Veel fracties lieten hun sympathie blij ken voor het instrumentenfonds en voor het handhaven van extra taalles sen voor buitenlanders aan de Eem- land-scholengemeenschap, voor de verdubbelingspot ontwikkelingssa menwerking (Derde Wereldgroep) en het D66-idee voor een garantiefonds voor het ophalen van oud-papier. Van Gelder en Menne kregen het nog even aan de stok over een mogelijk gebruik van de reserves bij het Grondbedrijf (250.000 gulden), wat volgens de PvdA-er wél en volgens de CD A-er ab soluut niet kon. Ze bleven het oneens, maar Van Gelder vond de kwestie te complex om er verder over te discussië ren. Volksfeest CDA, PvdA, D66 en Progressief Soest stonden sympathiek tegenover het Volksfeest dat het Vredesplatform Soest begin december wil organiseren ter gelegenheid van het raketten-ak koord tussen Amerika en Rusland. Meilof (GPV) zag er wel wat in, als ook het ICTO eroij kon zijn, maar burge meester Scholten waarschuwde tegen al te vlotte instemming, omdat de kwestie nu eenmaal "zeer omstreden" was ge weest. Wethouder Menne constateerde aan het slot overigens met genoegen dat de raad niet meteen alle extra ruimte die Soest min of meer in de schoot valt wil opmaken. Hij kondigde op een aantal onderdelen nadere voorstellen aan. In de bijeenkomst van hedenmiddag wordt ongetwijfeld nog uitgebreid op een aantal zaken ingegaan. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 02155-12050 WAAROM WINTERSPORT? Waarom vertrekken driekwart miljoen Nederlanders naar de wintersport? Het blijkt dat de kombinatie van sport en ge zelligheid de grote trekpleister vormt. Daarop heeft een nogal eigenzinnig en klein reisbureau in Amsterdam inge haakt. Het is reisbureau Ludiek, dat zich richt op eigen groepen met een speciaal karakter. JEUGD. STUDENTEN EN VOLWASSENEN Men organiseert reizen voor groepen in alle leeftijden, waarbij zowel jeugd, stu denten, volwassenen als alleenreizen- den zich door de Ludiek-formule aange trokken voelen. Foto: Toneelgroep Baal met 'Dorothy Parker' Foto: Hans Verhoeven Periode: 19 nov t/m 2 dec do 19 Toneelgroep Baal Dorothy Parker, you might as well live 20.15 uur Theater. Dit jaar organiseert men voor de 38e keer jeugdreizen naar de wintersport. Kinderen vanaflO jaar kunnen al deel nemen. Onder leiding van perfekt ski- ende en enthousiaste reisleiders, vaak studenten uit de grote steden, worden er onvergetelijke wintersportvakanties gehouden. Een vakantie die de ideale kombinatie is van sport en plezier. Wie belangstehmg heeft, kan bellen met Eveline van de Stadt-Jiskoot, 020-791793. vr 20 Jules Deelder Ja! Deelder 20.15 uur Theater. za 21 Shusaku <Sc Dormu Dance Theater Cube Nu~ 20.15 uur Theater. zo 22 Koffieconcert Klassiek Bommel Quartet 12 uur theater. ma 23 Benjamin in het leger van Neil Simon Paul Röttger, John Leddy e.v.a. 20.15 uur Theater. OOK OUDEREN Oorspronkelijk was het wintersporten iets voor mensen tot in de dertig. Maar de laatste jaren wordt een toenemend aantal mensen van 50jaar of ouder gesig naleerd. Het langlaufen is voor hen een plezierige en veilige manier om de win tersport optimaal te beleven. FRANKRIJK Vroeger was Zwitserland zo ongeveer synoniem met wintersport. Sinds de koers van de Zwitserse frank sterk steeg, verplaatste de grote stroom bezoekers zich naaf andere bestemmingen. Oostenrijk is nog steeds favoriet met ca. 60%. Maar Frankrijk is allang een goede tweede. Vooral jongeren zoeken hun skiheil graag in dat land. Ongeveer 58% van hen zoekt en vindt daar het zo be geerde wintervertier. De sterke trek van Nederlanders in de zomertijd naaf 'Frankrijk heeft zeker ook tot de populariteit van dat land als wintersportgebied bijgedragen. Voor dezen is het interessant datereen specia le Ski Club de France bestaat (020- 381991) die een deelnemerspas uitgeeft, met belangrijke voordeelcoupons. LES ARCS Een fraaie kollektie karpetten in wol, katoen en synthetische garens in diverse prachtige kleuren. 170 x 240 cm Amersfoortsestraat 22 Soesterberg Telefoon 03463-1327 u'WOQNPLEZIE"

Soester Courant | 1987 | | pagina 18