CftWflVfUe MM zo gezien m TM MET? Lr" SUPER FLOWER Warm welkom voor Sint Nicolaas 'Vrienden van Molenschot' opgericht MODE VOOR EEN BLUE DENIM VAN WIJK B.V. Kindervriend 't eerst in Soest Volksfeest in Soest bij ondertekening INF-verdrag TkermSteMietz e Soester Duwen Rijwielpad langs Wieksloterweg geopend BLOEMEN EN PUNTEN haal je bij Jeans mode specialist W/a Nieuweweq 60A Van Weedestraat 46 - Soest - tel. 21310 Soest Politie kampt met 'gestoorde' telefoon VOOR DE VERKOOP VAN UW HUIS Verborgen schat Reconstructie Koningsweg Doel: meer mogelijkheden voor ontspanning door Gerand Paul FRÜHSCHOPPEN BOS EN DUIN Vredesplatform vraagt medewerking B W 29novemberisonzegast: „SUPER" VOORDELIG AAT17 - SOEST Naturisten bestolen naar Te laat is het nooit voor dubbele ramen één, twee of drie of alle te samen Van Ede is vakman die maakt er zijn vak van uw huis te beglazen en u zich niet hoeft te schamen! Beckeringstraal 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 16055 Of 18429 EN WIJ KOMEN! De politie wordt in haar nieuwe bu reau aan de Dalweg regelmatig ge confronteerd met klachten over haar telefonische bereikbaarheid. Met name via het "kantoornummer" 19444) is het bureau soms geduren de korte of langere tijd nagenoeg on bereikbaar. Daarover krijgt het korps dan ook de nodige klachten te vernemen van het publiek. Een woordvoerder van de politie laat weten dat men in feite al sinds de ingebruikneming van het nieuwe bu reau (en de bijbehorende nieuwe te lefooninstallatie) "aan het modde ren" is. De ingrepen van de telefoon dienst hebben tot dusver niet het ge wenste resultaat opgeleverd. Bij een onlangs ingesteld onderzoek - na aanhoudende klachten van de poli tie bij de PTT - bleek dat de installa tie nog altijd niet compleet is; aan de elektronische apparatuur ontbreken nog enkele onderdelen. De PTT heeft het korps inmiddels laten weten dat deze situatie nog wel tot februari a.s. kan voortduren. De politie vraagt het Soester publiek om enige clementie, omdat zij er ook niets aan kan doen. De storingen hebben overigens geen betrekking op het alarmnummer (14444); dat functioneert gelukkig zonder pro blemen. Soesterbergsestraat 8, Soest Tel. 02155-15050 b.g.g. 17000 Bij het opruimen van een lade stuitte ik op een tekst die ik ooit overnam uit, naar ik meen de Decamerone. Opnieuw werd ik getroffen door de schitterende volzin nen en de diepe gedachten. Zo te kunnen schrijven... De mens is niet beter dan het dier, als hij de ingeboren neigingen opvolgt zonder zijn verstand en oordeel erin te betrek ken; maar als die neigingen door een geestelijk element in evenwicht worden gebracht, dan worden zijn natuurlijke neigingen genietingen en zelfs volko men genietingen. Het zijn de gevoelens die niet uitgelegd kunnen worden, maar waardoor de mens alleen het zogenaam de geluk kan smaken. Men kan dat geluk slechts voelen en niet beschrijven. Een met rede begaafd zinnelijk mens versmaadt de gulzigheid, de wellust en de ontucht', en wil ook niets weten van die brutale wraakgevoelens, die uit de eerste opwellingen van de toorn ont springen. Hij eet lekker en bevredigt zijn honger op een wijze die met zijn natuur en met zijn smaak in overeenstemming is. Hij is verliefd, maar hij geniet pas van het voorwerp lief de, als hij zeker weet dat het zijn genot deelt en dat kan alleen het geval zijn, als de liefde wederkerig is. Als hem een belediging wordt aange daan, dan wreekt hij zich pas, nadat hij rustig het zekere middel daartoe gevon den heeft en geniet er dan van. A Is hij bij wijle wreed is, dan troost het hem toch dat hij met overleg gehandeld heeftNiet zelden is zijn wraak zo edel, dat die be staat uit het schenken van vergiffenis. De drie neigingen zijn op deze wijze het werk van de ziel, die zich tot dienares maakt van de hartstochten om daarvan genot te hebben. Wij vasten wel eens, om vervolgens de spijzen die de honger stil len, des te meer te waarderen. Wijstellen het liefdesgenot uit om er intenser van te genieten. En wij verschuiven wel eens het uur der wrake om dodelijker te kun nen toeslaan. Anderzijds kan men sterven aan een be dorven maag; in de liefde laten wij ons nogal door sofismen bedriegen, en de mens die wij vernietigen willen, ontkomt dikwijls aan onze wraak. Maar vol maakte dingen bestaan er niet, en deze risico 's nemen wij graag op de koop toe. Het gedeelte Koningsweg tussen de Dalweg en de Eigendomweg wordt vanaf maandag 30 november we gens reconstructiewerkzaamheden voor alle verkeer in beide richtingen afgesloten. Het kruispunt Dalweg/Konings weg/ Dorpsstreek is vanaf die datum weer opengesteld voor alle verkeer in beide richtingen. De kruispunten Koningsweg-Varen- straat en Koningsweg-Obrechtstraat zijn daarentegen gedurende de werkzaamheden voor alle verkeer gesloten. Auto langs spoorlijn in brand De politie en de brandweer rukten vrij dagmorgen tegen tien uur uit nadat er alarm was gegeven voor een autobrand. De auto, een VW-busje, stond langs de spoorlijn Utrecht-Amersfoort in de na bijheid van het station Soestduinen. De bestuurder, een medewerker van een firma die langs het spoor werk zaamheden aan de rails uitvoert, was even weggegaan en ontdekte bij terug komst dat de wagen in lichterlaaie stond. Hij slaagde erin nog een aantal spullen in veiligheid te brengen en een aanhangwagen af te koppelen. In de wagen bevond zich echter ook een gas fles. De brandweer, die met vier wagens ter plaatse was, kon het vuur echter op tijd doven. Het treinverkeer ondervond de nodige hinder en werd gedurende ongeveer een half uur stilgelegd. Zondag 22 november van 12.30 tot 19.00 m.m.v. EEMLANDER BLAASKAPEL BOSSTRAAT 80 - SOEST TELEFOON 02155 - 22344 en administratie 'E I 55ljSSHSi BUIIenSh°a"jaaerr/24.. 1 /^m)M( i H I&Éj| |m|| Losse nummers 65 ct. j^R (fc;Kv Hl pil i I foHalllE' 9 fel Gecontr. opl. 8000 1- VERSCHIJNT IFDERF WOENSDAG f» Als op 7 december Reagan en Gor- batsjov in Washington het INF-ver drag ondertekenen, waarbij besloten wordt in Woensdrecht geen kruisra ketten te plaatsen, gaat het Vredes platform in Soest/Soesterberg een Volksfeest organiseren in de week van 8 t/m 12 december. Dat werd vorige week besloten op een vergadering in het Artishock-gebouw waar een brief werd opgesteld aan het College van B W, waarin om mede werking wordt gevraagd. Die medewerking moet bestaan uit toe stemming om alle klokken te mogen luiden in Soest en Soesterberg, een op roep om vlaggen uit te steken en het maken van een vreugdevuur. Verder zal een financiële bijdrage van twee honderd gulden welkom zijn als bijdra ge in de kosten. Op dinsdag 8 december zal "een dank dienst" worden gehouden in de Oude Kerk en in Soesterberg, in de vorm van een Oecumenisch Avondgebed (onder auspiciën van de Raad van Kerken) en er zal een feestavond worden georgani seerd op 12 december. Voorzitter Eit Algra: "Wij gaan ervan uit dat met name de consequentie van die gebeurtenis, het niet plaatsen van kruisvluchtwapens in Nederland, veel inwoners van Soest opluchting, voldoe ning en vreugde zal verschaffen. Wij menen dat veel mensen behoefte zullen gevoelen om op een of andere wijze daaraan uitdrukking te geven. Dat zal stellig het geval zijn bij de mensen die zich in het verleden gekeerd hebben te gen het nemen van het plaatsingsbe- sluit. Echter ook de mensen die zich destijds met het desbetreffende besluit konden verenigen, zullen zich verheu gen over deze wederzijdse ontwape- ningsstap." Ook het I.C.T.O. zal gevraagd worden aan de voorbereidingen van het Volks feest mee te werken. Het Vredesplatform bestaat uit: de Ba sisbeweging Baarn/Soest, CPN Soest, D'66 Soest, FNV afd. Soest/Soester berg, IKV-kern Soest, Partij van de Ar beid afd. Soest/Soesterberg, Progres sief Soest, PPR aktiecentrum Soest, de Rooie Vrouwen, Soest Erbij, de Ver eniging Artishock en Vrouwen voor Vrede Soest. Foto: Goos van der Wilt, Na zijn aankomst op het station be groette Sint Nicolaas natuurlijk eerst de honderden kinderen die hem met klop pend hart stonden op te wachten. en de hoofdpiet maakte de Sint vervol gens nog een korte rondgang langs de verzamelde jeugd, voordat de optocht werd voortgezet en eindigde bij de Open Hof, waar een dikke vijfhonderd kinderen een groots Sinterklaasfeest konden meevieren in aanwezigheid van de grote Kindervriend zelf. Iedere laatste zondag van de maand kunt u bij ons te gast aan tafel gaan bij persoonlijkheden uit de show en amusementswereld. Tijdens een exclusief buffet-diner dansant maakt u nader kennis met bexende Nederlandse artiesten. Muzikale omlijsting door Ab Meester en zijn "Skvray Trio" met als pianist entertainer Piet Oaalhuisen. Talkshowmaster is deze avonden René Plemp. Aanvang 18.00 uur Prijs per couvert f 62,50 incl. welkomstdrankje ken. De burgemeester vertelde de Sint in elk geval dat het met Soest heel goed ging en dat het een van de laatste keren was dat hij hier ontvangen zou worden, omdat er een nieuw ge meentehuis komt aan de Dalweg. "We zullen zien of we u daar ook kunnen ontvangen en daar een mooi feest kun nen vieren." Er was in het afgelopen jaar heel wat aan de hand geweest in Soest, vond de burgemeester, zoals bijvoorbeeld het Landjuweel. "We hebben u daar ge mist, maar ja, het was natuurlijk uw tijd nog niet..." Klimaat Nadat PVO des burgemeesters favorie te lied "Zie de maan" had aangeheven, dat door de kinderen flink werd meege zongen, was het woord aan de Goed heiligman zelf. Op het station had hij nog niet willen zeggen waarom hij Soest als eerste landingsplaats had gekozen, maar tegenover de burgemeester liet hij weten dat deze gemeente voor hem ide aal was om weer te wennen aan het Ne derlandse klimaat. Via een spionpiet was hem overigens het bericht van het nieuwe gemeentehuis al ter ore geko men, en tot zijn grote schrik had hij vastgesteld dat dat gebouw het mis schien zonder bordes zou moeten stel len. Daarom bood hij de burgemeester en wethouder Menne - die verantwoor delijk is voor het nieuwe raadhuis - al vast maar een mini-bordesje aan, dat mogelijk dienst zou kunnen doen bij de maquette. Burgemeester Scholten was zichtbaar in zijn nopjes met dit geschenk en sprak over een "democratisch bordes", om dat het van alle kanten te betreden zou zijn, "dus open en toegankelijk voor ie dereen". Samen met de burgemeester Bromfietser gewond bij botsing Een 16-jarige bromfietser uit Baarn raakte vrijdagavond gewond bij een botsing op het Nieuwerhoekplein. De jongen stond stil op het fietspad, toen daar een even oude, eveneens uit Baarn afkomstige bromfietser kwam aanrij den. Deze knalde tegen de eerste op, zodat hij viel. De jongeman werd met een diepe vleeswond aan zijn been en vermoedelijk een gebroken voetbeentje per ambulance naar ziekenhuis Maar schalksbos overgebracht. Onlangs is een nieuwe stichting opge richt. Deze stchting is genaamd: "de Vrienden van Molenschot". De stich ting heeft ten doel: het bevorderen van het welzijn van de bewoners van het bejaardencentrum "Molenschot" te Soest in de ruimste zin des woords. Wat is de reden van de oprichting van deze stichting? Op de eerste plaats zijn de afgelopen jaren door de overheid re gelmatig zodanige beslissingen geno men, dat de financiële middelen die alle verzorgingstehuizen, dus ook "Molen schot", ter beschikking kregen, steeds mider zijn geworden. Dit betekent, dat steeds meer alleen in de meest noodza kelijke behoeften kan worden voorzien en er steeds minder ruimte is voor extra en vaak wat plezieriger zaken. Op de tweede plaats is bekend dat "Mo lenschot" met sluiting werd bedreigd. Tegen deze plannen is door bestuur, di rectie, bewoners en personeel van Mo lenschot terecht felle strijd geleverd. Ook de Stichting "Vrienden van Mo lenschot", die toen nog in oprichting was, heeft geprobeerd een bijdrage te leveren. Zo heeft men een aantal Soes ter bedrijven benaderd om geld be schikbaar te krijgen, zodat een sticker en button-actie tot behoud van Molen schot gehouden kon worden. De "Vrienden van Molenschot" hopen dat Molenschot in de toekomst van deze bedreigingen gevrijwaard blijft. Het bestuur van de "Vrienden van Mo lenschot" bestaat uit 5 mensen, die op vrijwillige basis trachten de voornoem de doelstelling van de Stichting te reali seren. Allen nemen op verzoek van het bestuur, de bewoners of het personeel van Molenschot deel aan dit bestuur. Ontspanning De eerste activiteiten van de nieuwe Stichting zijn gericht op het verkrijgen van financiële middelen. Over de beste ding van de gelden zal steeds overleg plaatsvinden met verschillende gele dingen binnen Molenschot. Het is een bekend verschijnsel dat het voor bewo ners van verzorgingshuizen steeds moeilijker wordt ontspanning buitens huis te zoeken. Daarom is het wenselijk binnen Molenschot meer activiteiten en mogelijkheden voor ontspanning te creëren. Bij de besteding van de gelden zal er uiteraard op gelet worden, dat voor de betreffende doelen geen over heidssubsidie verkregen kan worden. Het Bestuur is van mening dat een groot algemeen verzorgingshuis als Molen schot een instelling is, waarop men als gemeenschap trots kan zijn. Veel Soes- ters zullen nu reeds ouders en andere familieleden hebben, die met plezier in Molenschot wonen. Voor anderen zal Een week voor zijn officiële aankomst in Nederland - die altijd op de televisie wordt uitgezonden - heeft Sint Nico laas laten zien dat Soest een bijzonder plekje heeft in zijn hart, door deze ge meente als eerste "aan te doen" op zijn rondreis door ons land. Zaterdag middag arriveerde hij als vanouds met de trein op het station Soest-Zuid, waar een groot aantal vooral jeugdige Soesters hem een warm welkom be zorgde. Precies op tijd - 13.28 uur - kwam de trein op het station aan en aan alle twij fels of Sint Nicolaas er wel écht in zat werd op dat moment een einde ge maakt. De machinist maakte met de luchthoorn duidelijk dat dit niet zomaar een trein was. Met zijn gevolg van Zwarte Pieten werd de Sint in eerste in stantie ontvangen door Johan Baks van de Stichting Jeugdzorg, die de organisa tie van het feest dit jaar op zich had ge nomen. Vervolgens ging het per koets in op tocht met Odeon uit Soesterberg naar het gemeentehuis, waar zich opnieuw een menigte had verzameld om de offi ciële begroeting door burgemeester Schol ten mee te maken. PVO hield in afwachting van de stoet de stemming erin met Sinterklaasliedjes. Na onge veer een uur arriveerde de Goedheilig man op het gemeentehuis, waar de bur gemeester en de wethouders minstens zo gespannen naar hem uitkeken als de vele kinderen rondom het bordes. "Jongens en meisjes, hij is er écht!", al dus burgemeester Scholten toen de Sint uitstapte. Hij hield het erop dat de tele visie alvast opnamen maakte voor de uitzending van zaterdag, en dat het toch eigenlijk veel mooier was om de aan komst van Sint Nicolaas zelf mee te ma- dit in de toekomst misschien het geval zijn. Er zullen dus in Soest veel mensen zijn, die een mogelijkheid om gevoelens van saamhorigheid met het wel en wee van het verzorgingshuis te tonen willen aangrijpen. Voor hen ligt de mogelijk heid in een donateurschap van de "Stichting Vrienden van Molenschot". De donatie kan bestaan uit een éénma lig bedrag (men kan dan ieder jaar be zien of wederom een donatie gegeven wordt) of èen periodieke donatie. In dien men een bijdrage wil leveren kan men dit doen door storting op de reke- Met het doorknippen van een lint ver klaarde Ir. GJ. van Wijnbergen het 2,5 kilometer lange fietspad langs de Wieksloterweg en de Emilialaan op het landgoed Pijnenburg voor ge opend. Hij rijwielpad, dat al sinds juli van dit jaar in gebruik is, vormt de aansluiting tussen de paden in de Lage Vuursche en die in de Lange Duinen. Voorzitter Mr. F. Ie Coultre van de rij wielpadenvereniging Gooi- en Eem- land dankte in zijn toespraak o.a. de ge meentebesturen van Soest en Baarn voor hun medewerking. Hij bracht de talrijke aanwezigen, onder wie de wet houders Plomp uit Soest en Wentholt uit Baarn en de ereleden Tydeman en Bruinsma van de rijwielpadenvereni ging, in herinnering dat het vijf jaar heeft geduurd om dit rijwielpad te reali seren. Toen ontving de vereniging een brief van de heer Van de Muizenberg waarin werd voorgesteld om dit rijwiel pad te realiseren. Er moest echter me dewerking worden gevraagd aan een drietal grondeigenaren, de heer Insin- ger die de eigenaar is van het landgoed Pijnenburg, de vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten en de familie van Schie. Na de opening van het rijwielpad ont hulde mevrouw Mulder-Uittenbogaard de naam van de brug aan het begin van het pad. Deze brug, die precies op de gemeentegrens tussen Soest en Baarn is Foto: Herman van Dam gelegen, kreeg de naam Ir. Uittenbo- gaardbrug, naar de voormalige secreta ris-penningmeester van de rijwielpa denvereniging. Deze vereniging, die zich ten doel stelt de aanleg van rijwiel paden te stimuleren, beheert inmiddels zo'n kleine honderd kilometer fietspad in de provincies Utrecht en Noord- Holland. Voor een groot deel van deze paden verzorgt de vereniging ook het onderhoud, een in verhouding klein deel wordt door de gemeenten onder houden. Het werk van de vereniging wordt ten dele mogelijk gemaakt door subsidies van gemeenten, provincies en de rijks overheid. Een ander deel van de mid delen komt uit donaties en de lidmaat schapsgelden van de ruim tweeënhalf- duizend leden. Gedeputeerde Van Wijnbergen open de het nieuwe fietspad met het traditio nele doorknippen van een lint. Als hun kleding was gestolen zou er afgezien van financiële schade nog niet zoveel aan de hand zijn geweest, maar de diefstal in hun materiaalhok was voor een aantal naturisten vol doende aanleiding de politie in te schakelen. Een inbreker nam zondag gereed schap, een kruiwagen, een gaskachel en een geldbedrag mee uit het hok van de naturistenvereniging aan de Zandlaan. Of de dief met hand schoenen of met blote handen ope reerde is niet bekend. Het bestuur van de stichting bestaat uit voorzitter mevrouw A. Holleman-Strat- man, secretaris /penningmeester W.F. M. Jacobs, en de leden mevrouw K. Hugenbrink en de heren W. Oldemans en Th. de Muijnck. ning van de: "Vrienden van Molen schot" bij de N.M.B. nummer: 68.45.62.014 (gironummer van de bank: 42.223) onder vermelding van: donatie 1987. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 1987 | | pagina 1