Splinter Eemland b.v. Ff Soest-Zuid wil tennispark gaan uitbreiden ■■MM WOENSDAG 18 NOVEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 20 Prima partij dames SoVoCo-Stam VOLLEYBAL Selby en Libra geven elkaar niets toe BADMINTON GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD AUTO'S Pijnenburgers in BAV-Wintercup ATLETIEK Start zaalcompetitie Eemvogels KORFBAL Ruit ingegooid Winst ESS-Brouwer ZAALVOETBAL Duinkikkers op dreef in competitie ZWEMMEN/ Shot 2 verrast bijna koploper TAFELTENNIS Soest Al in halve finale NK SCHAKEN Twee speelronden De van Dalen SCRABBLE Varen Rommelmarkt van AV Pijnenburg Volleybalspektakel in Sportzaal De Bunt Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam heeft zaterdag een uitstekende prestatie geleverd door het Voorburg- se Tonegido op niet mis te verstane wijze aan de kant te zetten. Het twee de damesteam moest in de strijd om de tweede plaats in de tweede divisie de punten aan Goudse Radius laten. Het eerste herenteam wist de uitwedstrijd in Hooglanderveen met 3-2 te winnen. Het eerste damesteam had zich, na de wat teleurstellende wedstrijd tegen KDS in Wormerveer, goed voorbereid op het treffen met Tonegido uit Voor burg. Het Soester team begon enigszins gehandicapt aan de strijd omdat hoofd aanvalster Jenneke van der Wal met een knieblessure aan de kant moest blij ven. Coach Paans gaf Angeia Manders de gelegenheid op die positie de erva ren Van der Wal te vervangen en dat deed ze met overtuiging. SoVoCo- Stam ging enerverend van start. Niet al leen aanvallend maar ook en vooral in de verdediging. Tonegido zag nauwe lijks kans de bal bij de Soesters op de grond te krijgen. Alle onderdelen wa ren in de twee eerste sets buitengewoon goed verzorgd. Veel spreiding in de aanval belette de Voorburgse dames een afdoende blok te plaatsen tegen over de vooral hard aanvallende Soes ter dames. De concentratie was zeer groot en daardoor werden er verdedi gend bijna geen fouten gemaakt: 15-5 en 15-11 in de eerste twee sets. In de derde set stokte de aanval even en daar van profiteerde Tonegido onmiddel lijk. Met 7-15 wonnen zij. In de volgen de set zette SoVoCo-Stam weer flink aan, en versnelde de aanval, zette het blok op de goede plaatsen en leverde een aantal "dodelijke" serves af. Tone gido moest het antwoord schuldig blij ven, met 15-3 sloot SoVoCo-Stam 1 deze wedstrijd winnend af. Uitblinkers: Monique Booy en Erna van Doorn, zij zorgden voor een groot aantal prima passes en scoorden er via de vleugels lustig op los. Een prachtige wedstrijd. SoVoCo-Stam 2 De dames speelden vanaf het eerste fluitsignaal zeer verkrampt. Geen flit sende acties, slechte passes, een matig tot slecht blok. Radius speelde niet veel beter, maar zag toch beter kans van de mogelijkheden te profiteren. Via 0-1, 1-1 en 2-1 voor SoVoCo-Stam werd het 2-2. Twee nerveuze ploegen begon nen aan de beslissende vijfde set. Ra dius trok uiteindelijk aan het langste eind met 10-15. Een vierde plaats in de tweede divisie in het eerste jaar is geens zins slecht te noemen. Volleybal deze week Het eerste damesteam speelt zaterdag in Enkhuizen tegen DFC terwijl het tweede damesteam tegen de koploper Mpnal/Orion 2 in Doetinchem moet aantreden. Morgenavond in Sporthal Beukendal weer de wekelijkse volley balavond met de eerste wedstrijden om 18.45 uur. En zaterdag weer topvolley- bal in Sportzaal De Bunt. Om 13.00 uur speelt de meisjesselectie, lijstaanvoer der in de jeugdcompetitie, tegen de nummer drie, het Leusdense Leos. Dan om 15.00 uur het eerste herenteam van SoVoCo-Stam tegen NVC uit Nijkerk. Het toetje van deze ongetwijfeld sma kelijke volleybalmiddag wordt ver zorgd door het derde damesteam van SoVoCo-Stam. Ook zij treden aan te gen een Nijkerkse formatie. NVC, vorig seizoen gedegradeerd en vast van plan zich terug te vechten naar de derde divi sie. Dat belooft een pittige strijd te wor den. Weer plaats voor jeugd Moest SoVoCo-Volleybal even pas op de plaats maken met het aannemen van nieuwe jeugdleden, door uitbreiding van het trainerscorps is er weer ruimte voor zowel mini- (6-12 jaar) als jeugd leden (12-18 jaar). Voor inlichtingen, tel. 14596 Ledenvergadering Op woensdag 25 november a.s. houdt SoVoCo haar jaarlijkse ledenvergade ring in de kantine van Sportzaal De Bunt. Aanvang 20.00 uur. De leden, of ouders van leden die de jaarstukken willen inzien voor de vergadering kun nen dat doen op maandag- en dinsdag avond in Sporthal Beukendal. Erna van Doorn was één van de uit blinkers in het duel tussen SoVoCo- Stam 1 en het Voorburgse Tonegido dat door de Soester ploeg met 3-1 werd ge- Voor Selby's hoofdmacht moest het in Lelystad gaan gebeuren. Tot de voor laatste wedstrijd op de helft van de competitie hadden zowel Selby als te genstander Libra slechts 1 punt be haald. Het werd een gelijkopgaande strijd, waarbij 5 van de 8 partijen een derde beslissende game met twee keer een verlenging vergde. Kopman Henk van Woerkom was de eerste, die 3 games met verlenging no dig had alvorens hij zijn tegenstander op de knieën kreeg. Marcel Pas had na een moeilijk begin geen kind aan zijn te genspeler en won probleemloos. Ger- die van Kooten was niet opgewassen te gen haar opponente en ging kansloos met 11-1 en 11-5 ten onder. Maria Riu- passa bracht via een 4-11 en 8-11 winst de tussenstand op 1-3 in het voordeel van Selby. In het herendubbelspel ver loren de Selby-heren de eerste game, wonnen zij de tweede en moesten in de derde na verlenging met 18-17 de eer aan Libra laten. Ook de Soester dames speelden een alles of niets partij maar ook zij konden de winst niet naar zich toetrekken. Het gemengddubbelspel van Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten gaf wederom een driepitter te zien, die in het voordeel van de Soesters eindigde. Het duo Marcel Pas en Maria Riupassa deed wat het spelen van drie setters betreft niet onder voor hun teamgenoten, maar winnen was er niet bij, zodat zowel Selby als Libra 1 punt aan deze wedstrijd overhielden. De re turn, waarbij Selby het thuisvoordeel heeft, zal in januari van groot belang zijn, want de verliezer zal dan zeker de graderen. Uitslagen Libra 1 - Selby 1 4-4. Selby 2 - Kotto Missi 3 6-2. USS 8 Selby 3 5-3. Irene 7 - Selby 4 7-1. Selby 5 - Kwinkslag 4 6-2. Selby 6 - Driebergen 3 4-4. Junioren Selby 1 - KB VA 5 7-1. Hoevelaken 3 - Selby 2 5-3. Selby 3 - Zeist 1 7-1. 't Pluimpje 5 - Selby 4 2-6. Leusden 8 - Selby 5 2-6. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 bondag was A.V. Pijnenburg met een grote afvaardiging vertegen woordigd in de eerste van de drie wedstrijden om de BAV-Wintercup. De eerste wedstrijd ging over 10 km in de bossen van het koninklijk domein te Baarn. Het par cours was deels behoorlijk zwaar door de regenval. Simon Schreur was één van de weinigen, die zich hier schijnbaar niets van aantrok. Hij kwam bijzonder goed voor de dag met een 7e plaats in 34 min. 4 sec. Als tweede Pijnenburger kwam Henk Walet binnen in 37 min. 30 sec. Henk Schaak, herstellende van een blessure, deed er 38 min. 15 sec. over. Trainer Jeroen Majoor volgde zijn pu pil met 39 min. 38 sec. Joop Oranje kwam na 40 min 5 sec. over de streep. Nees Pot liep hier zijn eerste wedstrijd en liet een goede indruk achter met zijn 40 min en 40 sec. Bij de veteranen was Rob de Haas de eerstbinnenkomende Soester met 38 min. 24 sec. De oude loopgrootmeester Piet Majoor maakte zijn come-back in het loopcircuit. Met zijn 55 jaar liep hij stijlvol naar 38 min. 48 sec. Carel Car- ton was na zijn wintertriathloninspan- ningen al weer goed voor 39 min. 56 sec. Bij de dames was het nieuwe Soester ta lent Adri van der Zon met 41 min. 30 sec goed voor een ereplaats. Bij de vete ranen kwamen de Soester dames ook goed voor de dag. Mart van Hal eindig de in de voorste gelederen met 42 min. 54 sec. Gerry deri Oude volgde met 45 min. 22 sec., Nienke Alkema klasseer de zich met 46 min. 1 sec. tussen haar veel jongere concurrenten. Jeugd Afgelopen zaterdag werd in Huizen de eerste cross van het nieuwe seizoen ge lopen. Het parcours dat door overvloe dige regenval op sommige plaatsen moeilijk begaanbaar was weerhield de jonge atleten van A.V. Pijnenburg er niet van een aantal zeer goede prestaties te leveren. Bij de Pupillen die een afstand van 1000 meter moesten afleggen waren het vooral de meisjes pup. A die van zich deden spreken. Ulrike v.d. Lee kwam als eerste over de streep op de voet ge volgd door Marijke Ambags en Dieuw- ke Moerman die zich als 2e en 3e plaat sten. 5e werd Myra Blankers en 6e Ma- rinde Boissevain. Bij jongens pup. B legde Thomas Ruiter beslag op de 1e plaats. Jongens pup.C: Bo Menning 15. Meis jes pup.B: Sara Majoor 22. Jongens pup. A: Bart in 't Hout 13. Ook de junioren lieten tijdens deze wedstrijd zien heel wat mans te zijn. Bij de meisjes D werd de veel belovende Marieke Verwey 3e. Jongend D: Kris- tiaan Smits een verdiende 2e plaats. Meisjes C: Andrea Davelaar 5. Ook bij de jonhgens C eindigden een aantal Pij nenburgers in de voorste gelederen. Abdes Belarbi 3. Jongens B: 2500 m. Jack Belt 4. Jongens A: 4000 m. Ray- mond Foekes 5. De Soester korfballers zijn afgelopen zaterdag weer in de zaal begonnen. Eemvog<$l$. 2 moest in Beukendalzjjn meerdere erkennen in het sterke R.D.Z. 3. De eerste verdediging hield het erg lang vol om de gasten op 0-1 te houden, maar de uiteindelijke stand werd toch 3-6. Het jeugdige 3e team ontving Viking 3. In het begin moesten de spelers nog aan elkaar wennen en binnen een kwartier buitte Viking dat uit tot een 1-4 voor sprong. Hierna scoorde Reyk Muller en direkt daarop zorgde Ronald van Bem- mel voor zijn tweede doelpunt. 3-4 was zo deruststand. Gelukkig kwamen de Eemvogels terug door ondermeer een doorloopbal en strafworp van Reyk Muller, 7-7. De laatste minuten bleven spannend. Na een omstreden doelpunt van Viking en een afgekeurd doelpunt van Henriëtte Wisse was het Ingrid Martens die de eindstand van een leuke wedstrijd op 8-8 bepaalde. Eemvogels 4 was in Bunnik niet opge wassen tegen Midlandia 5. Deruststand was al 7-0. De thuisclub kon verder sco ren tot 10-0 voordat Frans Wisse d.m.v. een strafworp en afstandsschot 10-2 kon maken. De eindstand werd 12-2. Het 5e seniorenteam korfbalde tegen E.S.D.O. 4. Na 0-1 benutte Wim van Rhenen een kansje onder de korf. Door het slecht Eemvogelsspel liep E.S.D.O. uit tot 1-5. het.Rjchard^yan i den Hoed di^yppr^en Eemvogpl oog punt zorgde. Nel Kóster maakte een goed debuut in dit team, maar kon niet verhinderen dat het 2-6 werd. Wim van Rhenen zorgde nog voor 3-6, maar de eindstand werd 3-8. De junioren gingen bij D.O.S.J1 op be zoek. Na 10 minuten scoorde Stanley de Vries het eerste doelpunt. Na 1-1 vonden Almar Lijfering en Nicole Nieuwenhuis ook de korf en bepaalden ze de ruststand óp 1-3. Stanley de Vries opende weer in de tweede helft, maar jammer genoeg was hierna het Eemvogelkruit verschoten. D.O.S. kon helemaal terugkomen en wisten zelfs de 5-4 overwinning binnen te halen. Eemvogels Dl speelde in Beukendal een leuke wedstrijd. Na een 0-1 rust stand en heel wat pech voor de Soesters kon Ronald van Luytelaar toch nog in de allerlaatste seconde gelijkmaken. De pupillen misten in de eerste helft bij Zwaluwen R1 een strafworp, maar Paul Rullman wist 0-1 te scoren. De eind stand werd alsnog 1-1, maar de Eemvo gels R1 wist zo toch nog met een puntje huiswaarts te keren. De tennisvereniging Soest-Zuid zal in de komende zeven jaar een slordige één miljoen gulden bij elkaar moeten brengen. De club wil het sportpark aan de Bosstraat uitbreiden. De tennissers zullen vanaf 1992 de ten- nishal pachten. Drie jaar later gaat Soest-Zuid volgens de plannen over tot koop. De heer Ten Hove van de tennis vereniging heeft gezegd dat daarmee een bedrag van 250.000 gulden is ge moeid. Een bedrag van gelijke omvang is nodig voor de aanleg van voorzienin gen als verlichting en hekwerken. De grootste onkostenpost is de realisatie van een nieuw clubhuis: vier ton. De heer Ten Hove lichtte de plannen van zijn vereniging informeel toe bij het bestuur van de sportstichting. Op de vraag hoeveel geld de gemeente zal moeten bijdragen aan het project moest hij het antwoord schuldig blijven. Di recteur Johan Hilhorst van de sport stichting zei dat daarover nog gesprek ken lopen met Soest-Zuid. Het dage lijks bestuur van de sportstichting heeft zich bereid verklaard eventueel daar over in overleg te treden met het Colle ge. Over de hoogte van het bedrag kon ook hij niet in details treden. De tennisvereniging Soest-Zuid telt momenteel ongeveer 850 leden. Met Foto: Goos van der Wilt. acht buitenbanen betekent dat meer dan honderd leden per baan. De heer Ten Hove zei dat het bestuur van Soest- Zuid het ledenaantal wil verminderen, totdat er per baan nog zo'n tachtig tot negentig leden resteren. Dat zou inhou den dat de tennisclub van meer dan 150 leden af wil. Het vorige weekend is de ruit van een supermarkt aan het Nieuwerhoeksplein ingegooid. De schade bedraagt 1350 gulden. Er wordt niets vermist. ESS-Brouwer 2 is er in geslaagd twee punten af te pikken, in een moeizame wedstrijd, van FAK uit Bilthoven. Bin nen enkele minuten was het al 1-0 voor FAK, maar de schade bleef beperkt, bij een uitval van ESS-Brouwer was hetTi- mo Braaksma die de gelijkmaker scoor de 1-1. Toch werd het nog even voor rust 2-1. Bij een mooie snelle uitval van Henry Hofstee scoorde Richard de Bruin 2-2. Het geluk was aan ESS- Brouwer. Bij een hard schot wist Niels Landaal nog net de bal met zijn voeten te stoppen; de bal sprong de zaal in en werd opgepikt door Willen-Jan Turks- ma die plaatste de bal naar Edwin de Jong, die beheerst de doelman van FAK passeerde en zodoende matchwinnaar werd 3-2. In een leuke wedstrijd ging ESS-Brou wer 3 direkt in de aanval wat snel resul teerde in een goal van Marco Fernhout 1-0. Even later was het Ben Roedelof die 2-0 scoorde. Vlak voor rust was het dezelfde Ben die de bal te zacht terug naar keeper Robert de Boer. Klaas zat er tussen en schoot de stand naar 2-1. Na rust was het Louis van Dijk die 3-1 aantekende Marco Fernhout maakte 4-1 waarna Gerard v.d. Berg van ESS- Brouwer 4 tegen scoorde 4-2, 5-2. Het werd 5-3. Moeizaam heeft ESS-Brouwer 5 ge wonnen van SVM Boys 5 al snel was het SVM Boys die en 2-0 voorsprong nam, nog voor rust wisten de mannen van coach Ries Stalenhoef de stanó recht te trekken door Ed Brouwer en even voor rust Pinokio van Delden 2-2. Bij een aanval van ESS-Brouwer was het weer Pinokio van Delden die wist te scoren en dus matchwinnaar werd 3-2 ESS- Brouwer 5 voert de kop van de ranglijst aan. Zaterdag 7 november heeft de wed- strijdploeg van de Duinkikkers aan zwemwedstrijden in Doorn meege daan. Deze wedstrijden waren in de jeugdcompetitie. Ondanks het feit dat de wedstrijden niet direkt in het trai ningsprogramma zijn opgenomen, werd er goed gezwommen. Het "regen de" dan ook weer persoonlijke records, 25 in totaal, en veel le, 2e en 3e plaat sen waren het resultaat van de goede in zet. Enkele resultaten: lOOm. vrije slag: Manon Blijleven 1.15,3; Marja de Zoete 1.08,4; Annus- ka v. Drie 1.13,8. lOOm. schoolslag: Xander Bremer 1.35,4; Antonio v.d. Hengel 1.34,1; Bas v. Dorresteyn 1.24,6 Marco Brons 1.27,9; Steven Uyland 1.19,0. lOOm. rugcrawl: Maija de Zoete 1.27,2; Mriska Brienen 1.28,4; Ronald v. Ophoven 1.34,1; Jarik Bremer 1.48,6; Jeanine Pothuizen 1.32,6. 50m. vlinderslag: Op deze afstand zwommen Ronald v. Ophoven met 45,4 en Bastiaan Marsman met 46,6 ^en goede wedstrijd. lOOm. vlinderslag: Annuska v. Drie 1.29,4; Marja de Zoete 1.29,1; Jarik Bremer 2.02,6; Mariska Brienen 1.30,7; Bastiaan Marsman 1.43,9. 200m. wisselslag: Antonio v.d. Hengel 2.51,8; Bas v. Dorresteyn 2.51,2; Xan der Bremer 2.55,0. lOOm. wisselslag: Marjolein Kleyn 1.30,8; Corina Borsje 1.30,2; Lisette Elsinga 1.30,2. Ook werden er nog 3 estafettes ge zwommen, waarbij de Duinkikkers 3 keer een le plaats wisten te behalen. Na afloop bleek dat in het totaalklassement de ploeg le was geworden, en dat lever de een fraaie beker op. De estafette ploegen bestonden uit: 4x50 meter vrije slag: Jeanine, Lisette, Corina en Marjolein; tijd 2.28,3. 4x100 meter vrije slag: Nicole, Maris ka, Sonja, Annelieke; tijd 5.07,0. 4x100 meter wissel slag: Xander, Anto nio, Marco, Bas; tijd 5.17,4. De afgelopen week gaf hetzelfde beeld te zien als de laatste weken. Verlies voor de landelijke herenteams en goe de uitslagen voor de afdelingsteams en het landelijke jeugdteam. Shot 1 en 3 bij de heren verloren zeer ruim, Shot 2 was met een 4-6 nederlaag goed op dreef tegen kampioenskandidaat TTCV Rath uit Veghel. Het le herenteam leed in Haarlem een te ruim uitgevallen nederlaag tegen het sterke Onkyo. Enerzijds was dit te wij ten aan niet al te sterk spel, anderzijds had men in de beginfase de nodige pech. Nadat Hans den Blanken Shot op een 1-0 voorsprong had gezet, verloor Gerhard Busch zijn eerste enkel met het kleinst mogelijke verschil. Ook het dubbelspel en de 2e enkel van Hans den Blanken gingen nipt verloren. Na deze hoogst ongelukkige 4-1 achterstand was de weerstand van de Soesters ge broken en kon Onkyo uitlopen naar de geflatteerde 9-1 eindstand. Het 2e herenteam speelde één van haar betere wedstrijden van deze competitie en was tegen kampioenskandidaat Rath uit Veghel dicht bij de eerste pun- *°.nwinst. Op de 4 overwinningen van Shot viel niets af te dingen, terwijl Eu- gène Staffhorst en de zeer goed spelen de Aksel van Elteren met een klein beetje geluk een partij meer hadden ge wonnen. Tegen de veel te sterke koploper Combi uit Krommenie speelde Shot 3 welis waar een kansloze, maar toch sfeervolle wedstrijd. De tegenstanders werkten volop mee om er een leuke wedstrijd van te maken. Vooral invaller Ronald Huigen speelde zich in de picture door met zeer veel inzet ex-eredivisiespeler Erik Winnubst een game afhandig te maken. Ook Edo Fransen wist deze Winnubst op het randje van ëen neder laag te brengen. Shot 4 beleefde een goede generale repetitie voor de kam pioenswedstrijd tegen Buna. ATC uit Almere werd met maar liefst 9-1 opge rold. Marcel Jansen en Ronald Huigen bleven in deze wedstrijd ongeslagen, terwijl Ronald van Velzen twee keer tot winst kwam. Jeugd Het le jeugdteam behaalde in de kop van Noord Holland opnieuw een zege met zeer grote cijfers. Martijn Fransen en Robbie Houtgast waren andermaal goed voor een hattrick, terwijl Richard van de Heuvel twee partijen op zijn naam bracht. Het 2e jeugdteam van Shot heeft door haar nederlaag tegen Nederhorst de kansen op het afdelingskampioenschap drastisch verkleind. Voor kopman Pa- trick Dam lijkt promotie naar de lande lijke competitie wel zeer gewenst. Hij verloor deze competitie slechts twee partijtjes. Uitslagen Zeta 1-Shot 5: 3-7, Shot 6-Good Luck 3: 4-6, EMM 2-Shot 7: 2-8, Metac 2-Shot 8: 8-2, Shot 9-Hoogerheide 2: 2-8, ATC 6-Shot 10:3-7, Hoogerheide 1-Shot 11: 9-1, Shot 12-ATC 10: 7-3, Shot 13-Almeerspin 5: 5-5, Shot 14- ATC 11: 4-6, Sukses 4-Shot 15: 4-6. Jeugd ATC 1-Shot 5:1-9, Niké 1-Shot 6:2-8, Buna 5-Shot 77-3. Het junioren Al-team heeft zich op de 65ste verjaardag van de Soester Schaakclub voor de halve finales van het Nederlands Kampioenschap voor jeugdteams geplaatst door afgelopen zaterdag met maar liefst 4I/2",/2 te win nen van de Zoetermeerse vereniging Botwinnik. Jan de Gier, Eric He haan, Erik Swin- kels, Christian Vonk en Lars Bouma komen nu terecht in een poule van vier. Als zij in deze poule bij de eerste twee eindigen, plaatsen zij zich voor de fina- legroep. Twee jaar geleden wilde dit niet lukken, maar het huidige Soester team lijkt sterker dan dat van twee jaar geleden. De laatste wedstrijd uit de voorronden tegen Botwinnik werd vooral beslist door de tijdnood van de tegenstander. Aan drie borden hadden de Soesters een ruim tijdsvoordeel. Vooral Lars Bouma kon hiervan opti maal profiteren met stukwinst. Jan de Gier wist in de tijdnood van zijn tegen stander de situatie op het bord zo on overzichtelijk te maken, dat de fout wel moest komen. Christian Vonk kon nog net remise houden met eeuwig schaak, nadat hij in een goede stelling een wat te optimistisch loperoffer had gebracht. Met de overwinningen van Eric en Erik kwam het Soester team tot een mon sterzege: 4V2-V2. Het eerste seniorenteam van Soest heeft vorige week dinsdag in Utrecht la ten zien, dat het niet van plan is om vol gend seizoen weer een klasse lager te gaan spelen. Paul Keres 3 werd afge droogd met i/2-4'/2- nigyoib jDiLOGti Aan geen van de acht borden is Soest echt in gevaar geweest. Het kwaliteits offer, dat Chiel Vennik met zwart in een Spaanse opening bracht, zag er welis waar niet overtuigend uit, maar naar ge lang de partij vorderde kreeg Vennik steeds meer compensatie voor zijn geofferde materiaal. Hij besliste de strijd in een toreneindspel. Eddy v.d. Velden en Anton Visser zorgden voor 0-3. Gerrit Muis zorgde voor 0-4 door aan het eerste bord een loopgravengevecht in zijn voordeel te beslissen. Voor het halve punt was Koen Vegter verant woordelijk. Als alles meezit, wordt er uit de drie afgebroken partijen nog twee of zelfs tweeëneenhalf punt gescoord voor Soest. De eindstand kan dus varië ren van 2-6 tot 1-7 in Soester voordeel. Intern De interne competitie van de Soester Schaak Club is momenteel onoverzich telijk door het grote aantal niet gespeel de partijen. In groep I bleef Gerrit Muis ongeslagen door van jeugdleider René Molenaar te winnen. Eric de Haan ver sloeg F. van Tuinen. Jan de Gier en Rob van Aurich konden hun gevecht niet beslissen en braken af. In groep II A won Lars Bouma de cru ciale wedstrijd tegen Auke Rosendal. Daar Erik Swinkels ook won, staan de ze twee junioren fier bovenaan. Dick de Boer behaalde een goed resultaat tegen E. Balvers. In de nevengroep bleef J. Braf ongesla gen. De ladderkampioen lijkt op het kampioenschap in zijn groep af te steve nen. Zijn grootste concurrent hierbij is jeugdspeler Christian Vonk, die vrijdag van mevrouw Suyk won. In deze achtste ronde werden er twee competitiewedstrijden gespeeld, omdat de prijs van de week van de vorige keer een dubbele prijs was. Dit brengt met zich mee dat degenen, die er deze avond niet waren, direkt twee ronden hebben in te halen. Er staat hun dus nog wat te wachten. De avond werd gekenmerkt door ge lijkmatigheid. Geen echte uitschieters naar boven en naar beneden, en enkele uitzondering daargelaten. Riet de Groot bijvoorbeeld scoorde in twee rondes het totaal van 1025 punten Ook de deelnemers van Honsbergen komen er steeds beter in. Scores van ruim boven de 300 en soms 400 zijn al lang geen uitzondering meer; een kwes tie van routine dus. De uitslagen van de 8ste en 9e ronde: H. Danvers-A. Janssen 499-412 T. Danvers-A. de Voogt 474-481 W. Klute-jan Hekkenberg 434-329 R. Rabelink-W. Bouman 391-466 R. Mulder-R. de Groot 314-547 Mw. Verhoeff-Mw. Gerth 345-275 M. Klute-T. v.d. Veer 456-324 A. Nuyssink-J. van Zijtveld 487-514 M. Leijendekker-Mw. v.d. Werff 348-337 R. Druijff-J. Leijendekker 381-402 D. Vastenburg-W. Witkamp 600-358 R. Druijff-T. v.d. Veer 515-426 M. Leijendekker-A. Nuyssink393-478 H. Danvers-J. Leijendekker 496-508 R. Rabelink-Mw. v.d. Werff 327-306 D. Vastenburg-W. Klute 456-312 R. de Groot-T- Danvers 478-462 Mw. Verhoeff-J. Hekkenberg222-330 W. Witkamp-R- Mulder 372-391 J. van Zijtveld-M. Klute 407-336 Mw. Gerth-W. Bouman 319-287 H. Danvers-A. Janssen 415-449 Aanstaande donderdag is er weer scrabble bij De van Dalen in het dien stencentrum Honsbergen. Er wordt dan weer normaal gespeeld om de com petitie en na de pauze om de prijs van de week. De aanvang is 19.30 uur en de deelname kost f 2,50 per persoon. •Wandel- en fietstocht De wandel- en fïetsvereniging Vriend schap houdt op zaterdag 21 november een wandel- en fietstocht in het kader van 150 jaar spoorwegen in Nederland. De start vindt plaats vanuit restaurant De Schouw aan het Emmaplein in Bilt hoven. Men kan vanaf 8.30 uur starten. De wandelafstanden variëren van 5 tot 40 kilometer, de fietsers kunnen kiezen tussen 30 en 60 kilometer. Voor de deelnemers ligt een prachtige medaille met afbeeldingen van onder meer oude locomotieven klaar. Mijn allereerste vakantie was een dagje varen met pa en broer Herman in een vletje-met-hulpmotor. Ik was een jaar of twaalf en mijn vader, geborenen ge togen Spakenburger, zou ons, Eindho- vense landrotten, wel eens laten zien waar hij in zijn jeugd allemaal was ge weest. Dus huurde hij een bootje, in Eemdijk geloof ik, sloeg wat te eten en te drinken in en zakte met ons de Eem af richting IJsselmeer. Mooi weer, een beetje wind, motortje liep als een rolluik voor een juwelierswinkel en de spirit van onze voorvaderen, onverschrokken vissers natuurlijk, nam bezit van ons. Maar dat werd even anders in de mon ding van de Eem. De Flevo-polder was nog in aanleg, het water nog open en de wind behoorlijk krachtig. Het IJssel meer krabde zich even op de rug en vijf honderd meter uit de kust begon ik 't knap link te vinden. Mijn broer trou wens ook, en hoewel m 'n vader nog riep dat die grondzeetjes niks voorstelden, dat je bij een échte storm maar eens moest komen, keek hij er allesbehalve kordaat bij. En toen de eerste liters over het boegje naar binnen rolden, wendde kapitein Koelewijnde steven en koerste weer gezwind op de Eem af. "Schijters zijn jullie,mopperde hij nog in de lu wte van de wal, maar ook zijn gezicht had weer een aanmerkelijk gezonder kleur tje. Meer dan twintig jaar later moest ik weer sterk aan dat voorval denken. Ik zat toen midden op het IJsselmeer, er was geen land te bespeuren en ik dacht dat mijn laatste uur was gekomen. Een echte Koelewijn krijgt hier een echt zee mansgraf, dacht ik toen, en ik was be reid alles te geven als ik op dat moment midden in de Soester duinen zou staan. Ik was een-artiest-in-hoge-nood. En hoe kon het zover komen?! Ik had een L.P. gemaakt met allerlei artiesten die ikproduceerde, zoals Ria Valk, Nico Haak, BonnieSt. Claire, LeftSide, Wil- lekeAlberti, Don Mercedes en nog meer corifeeën. Een omroep vond het een leuk idee om daar een speciaal pro gramma aan te wijden en dat dan op te nemen in Spakenburg, onder de titel; "Koelewijn behoeft geen krans". Leuk plan, en die dag stond het hele dorp op z 'n kop. De haven was voor dat doel afgezet, er kwam een legertje came ramensen e.d. aan te pas. Een belevenis voor die plaats dus. Ikzelf zou met mijn band de Rockets ook een liedje zingen, maar op het laatste moment vond de re gisseur het origineler dat op te nemen op een botter (of kotter, ik weet niet hoe die dingen hetenen wel midden op het IJs selmeer. Hij huurde zo'n boot van een ouwe vis ser en met die man als schipper, een broekie als hulpje, de cameraploeg, re gisseur, de Rockets en ik stoomden we de haven van Spakenburg uit, op zoek naar mooie beelden én het avontuur. We waren Huizen nog niet voorbij of de schipper had al een hal ve fles Berenburg achter de kiezen, onderwijl monkelend dat alles prima verliep. Toen de windbe- %pn\aattfte wakkeren en de fles helemdal leeg'was, hoorde je dat nog. Een echte ouwe zeebonk dus, alleen was z'n schuit nog véél ouder, want toen wij ons voor het filmen gingen omkleden in de kajuit, werden onze schoenen nat. Er druppel de water langs de wanden. "Niks bijzon ders, wist de pikbroek nog een slok ne mend, "hij zorgt voor alles.En hij ees naar zijn hulpje van zestien die er uitzag alsof hij voor de eerste keer op een boot was. Later bleek dat het al de tweede keer was. Er werd gefilmd, de wind nam steeds meer toe en toen ik, al zingend, even het roer moest vasthouden, leek het net of een walvis het uit m'n handen wilde ruk ken. De tegenkracht was enorm. Even later zwiepte de giek rakelings over m 'n hoofd. Als die mij had geraakt... Tegelijkertijd hoorde ik gesmoord ge roep uit de kajuit: "Het water stroomt binnen!" Een onbeschrijfelijke chaos was 't daar. De jongens van de band za ten hoog op de kooien en overal dreven onze spullen in bijna knie-diep water, dat nu in stromen langs de wanden naar binnen gutste. "Niks aan de hand. 't Gaat prima zo, brabbelde de schipper, maar de rest van van de crew vond het welletjes. "Als de gesmeerde bliksem terug brulde de re gisseur met een volle broek, want de grondzeeën sloegen als Niagara-water vallen over de krakkemikkige schuit. Het hulpje stond radeloos aan het roer te trekken, iedereen zag groen van angst (en zeeziekte, alleen ik had daar pillen tegen ingenomen)m er was geen land te zien en het enige wat kon helpen was de schipper naar het roer sleuren, hem weer bij zijn positieven schreeuwen en alle flessen overboord kieperen. We haalden nipt de haven van Muiden. Onze boot lag inmiddels zó diep dat ik dacht dat hij echt zou zinken als er een meeuw op de mast zou neerstrijken. Met kletsnatte kleren is de hele club het eer ste het beste kroegje ingerend. We be stelden allemaal een dubbele Berenburg en toen de regisseur zijn eerste slok had genomen keek hij mij aan en zei: "Niks aan de hand. 't Gaat prima zo..." Peter Koelewijn De rommelmarkt van AV Pijnenburg vindt plaats aan de Korte Ossendam. Op het terrein van de firma Schnabel wordt een groot aantal artikelen aange boden. De rommelmarkt is aanstaande zaterdag. Nog steeds kan AV Pijnenburg spullen gebruiken voor de markt. Die kunnen worden ingeleverd op de volgende adressen: Willem Speelmanhof 43, Luytenaarpad 55 en Eikenlaan 2. Als de spullen moeten worden opgehaald kan men bellen naar de club, tel. 19218. Kaartavond De Vriendschap P-V. Vriendschap hield weer haar vier- tiendaagse kaartavond. De uitslag is- 1. Gert v. Klooster 5088,2. Henk Bos man 5056, 3. W.v. Drie 4991, 4. Cor Jak 4981, 5. Gradus v. Klooster 4968.

Soester Courant | 1987 | | pagina 20