>75 >40 L aruóhocK taaf 10 len ud. Publiek zeer tevreden bij Soester Applaus Sebo Detmers exposeert in Zonnegloren PAGINA 8 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 ?r b.v. V Soest irn Kindercursussen klassiek ballet in C-drie Voordrachtprogramma rond de feestdagen Concert Soester Orkest Vereniging Vrijwilligers Vakature Bank Afspraken bij vrijwilligerswerk Zaterdag 21 november in de Vijverhof Jubileumconcert Soester Muziek Gezelschap düdubbers Groot Nicolaaskoor in de Nicolaaskerk Oudheidkamer Filmhuis: 'Barry Lyndon Extra filmhuis: 'Betty Blue' Amstel octet Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' ERING ;r EL. 11365 TRAAT38 OIE MODE bv) isch koken Cultureel Creatief Centrum 'De dromen over jou' In een avondvullend programma zullen Renze Ferwerda en Toni Holthaus een groot aantal liedjes, chansons, gedich ten en teksten brengen onder de titel "De dromen over jou". In het begin neemt Renze het publiek in een cabare teske sfeer mee in een droom, waarna men wakker wordt in de zogenaamde werkelijkheid. Het tweede deel verhaalt hoe heerlijk het is je verbonden te voe len met je mooiste dromen en hoe ang stig je bent in nachtmerries. Het pro gramma eindigt met een opwaardering van de (dag)-droom, waarin een kracht zit die ons kan helpen tegenslagen te verwerken. De try-out van "De dromen over jou" vindt plaats in C-drie op don derdag 26 november. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f7,50 (CJP/65+ f6,-). Pentekeningen Eén van de tekeningen van Jan Vosman heeft als titel: "Ora et Labora - Vijf werklozen voor het voormalig paleis voor Volksvlijt te Amsterdam - Nooit omzien". Als aanvulling zegt Jan: "Bid en werk. Vroeger werd er een paleis voor Volksvlijt opgericht. Nu praten we alleen over de werkloosheidsproblema- tiek, doch er gebeurt niets.Bij elk van de 25 geëxposeerde pentekeningen heeft Jan Vosman een korte uitleg ge schreven. Bij het bezichtigen van de ex positie kunt u een lijst met titels en uit leg meenemen. Het is best mogelijk dat de tekeningen dan heel anders voor u gaan spreken. Workshopweekend Zijde aquarelleren Schilderen op zijde geeft een heel bij zonder resultaat en er zijn veel toepas singsmogelijkheden. Er wordt op het doek een tekening gemaakt met gom, waardoor de verf niet kan uitvloeien. Met behulp van deze basistechniek wordt het resultaat onmiddellijk zicht baar. Deze basistechniek wordt geleerd op het workshopweekend van 29 en 30 november. Docente is Carolien Bou wer. De kosten voor deze korte cursus rijn f 70,-. Voor de rijde wordt een klei ne vergoeding gevraagd, afhankelijk van de grootte van het doek. Origami Inez de Heer-Kloots is gastdocente voor de workshop origami. Origami staat voor een Japanse vouwkunst, waarbij vanuit een vierkant stuk papier vaste figuren gevouwen worden. De toepassingsmogelijkheden komen al vouwend vanzelf naar boven en mis schien komt er wel een sinterklaas of kerstcadeau uit. Ook voor deze cursus rijn de kosten f 70,-. Gemengde druktechnieken Deze workshop heeft als thema: "ge groeid tegenover gemaakt". Wat deze tegenstelling betekent, ontdekt u bij het volgen van de workshop gemengde druktechnieken. Naast experimenteren en onderzoeken van verschillende ma terialen en technieken, zoals mono- print, marmeren, sjabloondruk, stem pelen, puzzeldruk en materiaaldruk, worden de experimenten uitgewerkt tol bijv. een kerstkaart. Docent van deze cursus is Theo Naessens. De workshops vinden plaats op zater dag 28 en zondag 29 november. De tij den zijn 10.00-16.00 uur met een geza menlijke lunch van 12.30-13.30 uur. Deze lunch is bij de prijs inbegrepen. De cursus toneel tekst heeft iets afwij kende tijden op de zondag i.v.m. kerk diensten, namelijk van 12.00-17.00 uur. Op zaterdag geldt ook voor deze cursus 10.00-16.00 uur. Opgave is tele fonisch mogelijk (tel. 22188)en natuur lijk kunt u even langslopen. 'On the brink of jazz In de programmering van C-drie is ie dere maand een jazz-concert opgeno men. Op 29 november wordt dit con cert door de formatie "On the brink of Jazz". Dit kwartet bestaat uit Tony Vos (sax), Arie van Weegen (bas), Hans Knapp (gitaar) en Jai Jai Vos op drum. Het repertoire van dit kwartet is bijzon der uitgebreid en wordt omschreven als "swingende mainstream in een moder ne jas". Aanvang: 15.00 uur. Toegang: f 5,-. Hoewel dit concert wordt gehou den tijdens het workshopweekend, is iedereen natuurlijk van harte welkom! Horeca-activiteiten De Sint is alweer in Soest gearriveerd en de maand van gezelligheid en sfeer komt heel dichtbij. Horecamanager Re- né Grendel wil graag helpen met het or ganiseren van een feestje of "gewoon- een-gezellig-bij-elkaar-avond". Als uit de hoed van een goochelaar haalt René de voorstellen naar boven. Een uurtje bowlen met of zonder hapje hoort na tuurlijk tot de mogelijkheden., De kin- der-veijaardag-bowling-partijtjes spre ken voor zich, evenals personeelsavon- den of jubilea. Komt u even langs of bel René eens op. En heeft u zelf een idee, maar niet de ruimte: in C-drie kan bijna alles! Oh ja, 2e kerstdag (is er sneller dan u denkt) rijn wij ook open, maar wat er te gebeuren staat is nog een ver rassing. Kunstreizen Ieder jaar hebben we, in samenwerking met creativiteitscentrum De Hof, een aantal kunstreizen op het programma staan. Op 30 en 31 januari gaan we naar Brussel, waar onder meer het konink lijk museum voor schone kunsten wordt bezocht. Parijs is het doel van de kunst reis op 26, 27 en 28 februari. Op het programma staan bezoeken aan het nieuwe museum d'Orsay, het Picasso musseum, het Louvre en Centre Pom- pidou. De reis naar Berlijn is op 7, 8, 9 en 10 april. Hier zal in ieder geval de Neue Galerie en het Bauhaus Archiv worden bezocht. Na een rit via Check Point Charley kan worden rondgewan deld in Oost-Berlijn. Voor informatie kunt u terecht bij de administraties van C-drie en de Hof (in Amersfoort, tel. 033-729094). Bij laatstgenoemde in stelling kunt u zich ook inschrijven. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder lummzer 02155-22188. De kindercursussen klassiek ballet in C-drie, gegeven door Thérèse Bekink, hebben een nieuwe aanpak gekregen. Naast de gedisciplineerde ballettech niek wordt ook veel aandacht besteed aan expressie en improvisatie. In het eerste jaar leren de kinderen spelender wijs de basis voor het klassieke ballet. De meeste lessen worden begeleid door een pianiste. Hierdoor wordt, al doen de, de muzikaliteit en het gevoel voor ritme ontwikkeld. Dit uniek idee is al zo oud als Lodewijk XIV. De docente Thérèse Bekink volgde haar opleiding bij balletschool "Gretel van Bruggen" in Groningen en aan de "Nel Roos"-akademie te Amsterdam. Zij heeft 10 jaar gewerkt als danseres en educatief medewerkster bij de Noord Nederlandse Dansgroep. In juni 1987 heeft rij met enkele deelnemers van de ze N.N.D. een educatieve dansvoor stelling in C-drie verzorgd. De verschil lende dansjes werden aan elkaar ge praat door een sprekende pop, die een reis maakte door de geschiedenis van de dans. De voorstelling werd gekoppeld aan een uitvoering van de balletcursis ten met als thema "de waslijn". Naast de vaste passen bood deze uitvoering ook ruimte voor dé ideeën van de kinderen zelf. Vanaf januari 1988 wordt er op maan dagmiddag van 15.00 - 16.00 uur een nieuwe cursus klassiek ballet gestart voor volwassen beginners. Ook voor andere balletcursussen kunnen dan weer nieuwe leerlingen worden inge schreven. Mejuffrouw Evelyn 'tHart: "Vakwerk", Na de voordrachtavond "Soyez les bienvenus" in de theaterzaal van C-drie in mei van dit jaar, - "Vertellingen en gedichten uit de Nederlanden" in com binatie met muziek - brengt mej. 't Hart de komende winter twee programma's in de periode van 20 november t/m 15 januari. Rond Sint Nicolaas (t/m 10 december) een verhaal van Felix Timmermans: "De nood van Sinterklaas", en vanaf 15 december "Vertellingen en Poëzie" van Eelke de Jong en Hans Sleutelaar, Jan Prins en Felix Timmermans; "De Voor spelling", "De Vogel", en "De Kerst- missater". Ditmaal niet in een zaal, doch bij be langstellenden thuis, eveneens in com binatie met muziek. Mej. 't Hart hoopt hiermee wie over voldoende ruimte be schikt en de feestdagen rond Sint Nico laas, Kerstmis en de Jaarwisseling een aparte sfeer wil geven, een genoegen te doen. Voor verdere gegevens verwijzen wij naar de advertentie in deze courant. Intussen is een nieuwe voordracht avond in de lente in voorbereiding. "Het is een fantastisch vak", aldus mej. 't Hart,eraan toevoegend: "Soms heeft men de indruk dat voordrachten in be sloten kring weinig te betekenen heb ben, niet veel meer dan enig gemompel, zogezegd. Dat is een misverstand. Wie 't geluk heeft in de wondere sferen der voordrachtkunst te mogen vertoeven, beschikt over mogelijkheden waarop generlei ambiance enige invloed ver mag uit te oefenen, het is en blijft: vak werk". Het najaarsconcert van de Soester Or kest Vereniging zal plaatsvinden op dinsdag, 24 november in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein, aan vang 20.15 uur. Er zijn dit keer twee solisten; de IJs landse harpiste Elisabet Waage en de fluitiste Limke Nonhebel. Elisabet Waage studeerde bij Edward Witsen- burg en heeft haar conservatoriumop leiding dit jaar afgesloten. Limke Non hebei is lid van de Soester Orkest Ver eniging en studeerde destijds bij Wim Clemens, nu bij Marieke Lindeman. Samen zullen rij de "Couperin" varia ties van Hendrik Andriessen vertolken. Elisabet speelt tevens een solosuite voor harp van Benj. Britten. De overige werken die op het programma staan rijn van Donizetti en Arriaga. De Soester Orkest Vereniging staat onder leiding van Henk Soeteman. Toegangskaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de leden, bij de Soester VW en op de avond van de uitvoering bij de ingang van de kerk. In het Soester Orkest zijn strijkers nog zeer welkom evenals een trompettist. Inlichtingen bij het secretariaat van de SOV, tel. 03429-3659. Bij vrijwilligerswerk werken mensen sa men, dus moeten er met elkaar afspra ken gemaakt worden. Die afspraken kunnen mondeling, maar ook schrifte lijk worden gemaakt. Belangrijk zijn de volgende punten: wat is uw taak, en wanneer en met wie moet die worden uitgevoerd? Wie zorgt er voor dat u wordt ingewerkt en begeleid? Krijgt u de reiskosten en andere onkosten vergoed? Heeft de or ganisatie een verzekering afgesloten voor de vrijwilligers? Is het mogelijk een kursus te volgen en is daar geld voor? Hoe is de inspraak geregeld en wat kunt u doen als u het ergens niet mee eens bent? Wordt er een opzegter mijn verlangd als u wilt stoppen? Juist omdat vrijwilligers niet met een echt ar- beidskontrakt werken, is het extra be langrijk duidelijke afspraken te maken. Hierop kunt u zich beroepen bij moei lijkheden. Afspraken op papier zijn in dat geval natuurlijk duidelijker. Goede afspraken maken wanneer u vrijwilligerswerk gaat doen is dus een eerste voorwaarde. Wilt u over deze en andere zaken die met het vrijwilligers werk te maken hebben meer informa tie, neemt u dan kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. De vakaturebank is telefonisch bereikbaar onder nummer 02155- 12630, uitsluitend tijdens kantooruren. De openingstijden rijn als volgt: maan dag, dinsdag en donderdag van 10.00- 12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12-30 uur. Voor onderstaande vakatures worden vrijwilligers gevraagd. Vrijwilliger m/v gevraagd, bij voorkeur woonachtig in Soesterberg, om gehan dicapte dame in een rolstoel (elektri sche) te begeleiden tijdens het bood schappen doen in Zeist. Koördinator gevraagd bij instituut voor natuurbeschermingsedukatie in Soest. Taken van de vrijwilliger m/v bestaan voornamelijk uit het leggen van kon takten met boswachters en het organi seren van natuurwandelingen en hun begeleider. 1/645. Ten behoeve van het bestuur van de Stichting Vrouwen voor Vrouwen wordt gevraagd een penningmeesteres- se. Bij voorkeur iemand met boekhoud kundige kwaliteiten die de bereidheid heeft zich in te werken in subsidiemoge lijkheden en fondsen. 10/624. Vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten in Soest zoekt enkele medewerkers m/v om te funktioneren als bestuurslid binnen de vereniging en eventueel plaats te nemen in andere be sturen als vertegenwoordiger van de vereniging en als afgevaardigde kom missie-vergaderingen bijwonen. 3/620. Kinderboerderij vraagt de medewer king van enkele vrijwilligers m/v om in samenwerking met anderen, kinderak- tiviteiten voor te bereiden en uit te voe ren. De tijden zijn o.a. woensdag van 9.30- 17.00 uur, donderdag van 13.30-18.00 uur en zaterdag van 12.00-17.00 uur. De tijden zijn inklusief voorbereiden bijvoorbeeld bij het helpen opzetten van een dekor voor een kindervoorstel ling. Heeft u belangstelling voor één van bo venstaande vakatures of zoekt u iets an ders, neem dan kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Ook voor het aanbieden van vakatures kunt u terecht bij de vakaturebank tij dens kantooruren. Afgelopen vrijdag 13- en zaterdag 14 november voerde de toneelvereniging Het Soester Applaus het komische blijspel: "Dag mevrouw Puffin" ten tonele. Het gegeven van dit stuk van Arthur Lovegrove is vrij onwaarschijnlijk, maar zolang het publiek er smakelijk om kan lachen, hoeft dat geen bezwaar te zijn, zoals vrijdagavond bleek. Het verhaal draait om een zekere mevrouw Puffin, die bij de familie van Daalhoven de hele gang van zaken ontwricht met haar verhaal over een voorspellende droom, waarin ze voorriet dat het op handen zijnde huwelijk van dochter Jacqueline niet door zal gaan. Dit zou de nodige verwikkelingen kunnen ge ven, aangezien rij aan de zoon van de toekomstige compagnon van vaderlief haar jawoord zou geven. Mevrouw Puffin werd overrompelend en zeer overtuigend vertolkt door Truus Kudders, die naar mijn gevoel dankbaar alle mogelijkheden, die deze rol haar bood, eruit peurde. Opmerke lijk goed was het spel van Martin Kievits als Victor, de ietwat onhandige min- Tot half januari exposeert de nestor van de Soester kunstenaars, de zeve nenzeventig-jarige Sebo Detmers zijn "bomen bossen" in het ziekenhuis Zonnegloren. Titels als "Soestduinen bij maanlicht", "Bos bij Zonneglo ren", "Korte Duinen", "Achter het Paleis Soestdijk" bewijzen dat de in spiratiebron voor zijn olieverfschilde rijen en tekeningen zich in en rondom Soest bevindt. Volksgezondheid en Milieu symbolise ren in deze tentoonstelling hoe in de tachtiger jaren elke boom en elke mens te lijden heeft van ziektes en kwaadaar dige invloeden. Zonder kunstenaars en heelmeesters gaat de wereld er aan. Detmers is gefascineerd door de vaak grillige vormen in de natuur en tracht met potlood en penseel de sfeer van stil- tegebieden op papier en doek over te brengen. Daar komt geen mens op voor. Zijn werk is illustratief en behou dend, maar hij verstaat zijn vak en is vanaf 1939 een begrip in de Soester kunstwereld. Het is de vijfde expositie op rij van Foto: Goos van der Wilt. Sebo Detmers (r.) samen met zijn zoon bij een van de schilderijen uit zijn omvangrijke oeuvre. Soester kunstenaars die door het cultu reel, creatief centrum C-drie rijn uitge nodigd in Zonnegloren te exposeren. Kerstbomen Na Ilse Blommenstein, Lambertus van de Kooij, Harry van der Wee, Jean-Ma- rie van Staveren samen met Maria Klin kenberg is nu de beurt aan Sebo Det mers, die half januari zal worden opge volgd door Ineke Talen. "Het schilderen zal ik nooit kunnen la ten", zegt Sebo Detmers in zijn "kerst- bomentuin" aan de Klein Engendaal- weg. Hij hoopt ooit "in het harnas" te sterven, maar is voorlopig nog elke dag in rijn atelier te vinden. In 1952 exposeerde hij voor het eerst in Soest in de Van der Huchtschool. Hij richtte destijds de Soester kunstenaars vereniging "De Eemstreek" op en werd later lid van Artishock in Soest en "De Ploegh" in Amersfoort. Dit jaar bestaat het Soester Muziek Gezelschap tien jaar. Dit feit werd het afgelopen jaar uitbundig gevierd met tal van optredens, zoals het bevrij dingsconcert in mei. Ook werd op 7 november j.I. een reünie georgani seerd voor leden en oud-leden. CUÜBOV Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Het Groot Nicolaaaskoor uit Baarn geeft op zondag 22 november een con cert in de Nicolaaskerk aan de Kerk straat in Baarn. De uitvoering begint om 14.30 uur. Onder leiding van dirigent Hans Lin- nartz zal het Groot Nicolaaskoor werken van Bach en Mozart ten gehore brengen. Het wordt daarbij muzikaal ondersteund door het Baarns Kamer orkest. Daarnaast treden dier solisten op: Hanneke Kaasschieter (sopraan), Heieen Resoort (alt), Herman van Kerkhof (tenor) en Peter Kooy (bas). Het concert staat in het teken van het 25-jarig bestaan van het Groot Nico laaskoor. Ter gelegenheid daarvan be staat de muzikale begeleiding uit au thentieke barokinstrumenten. De toegang tot het concert kost 12,50 gulden; cjp en 65+ 10 gulden. Foto: Goos van der Wilt. naar van Jacqueline. Robin Brey speel de de zoon des huizes, een rol die hij op een zeer natuurlijke wijze op de plan ken bracht. De rollen van de beide dochters van Daalhoven waren in goe de handen bij Carin Kudders en Barba- ra Ros, terwijl Nel Knoppers en Louis Castein een zeer aanvaardbaar ouder paar neerzetten. Gerard Tekelenburg kwam in z'n spel duidelijk nog routine tekort. Rest nog te vermelden, dat het decor door Tjeerd Sanders en Robin Brey onder handen was genomen, wat met het meubilair van Möbell een smaakvol tafereel ople verde. Hans Immerzeel souffleerde, in- speciënte was Lucy Potman, de grime was in vertrouwde handen van Barbara Ros en voor de techniek tekende Roel Evenhuis. Regisseur Martin Bruynes- teyn kan terugzien op een geslaagde uitvoering, zij het dat op de eerste uit voeringsavond er hier en daar nog wat onvolkomenheden te bespeuren waren. Misschien te wijten aan vrijdag de 13e? M. Varrenhorst Nog vijfentwintig jaar gas, nog dertig jaar olie, kolen voorlopig nog voldoen de. Dit is het beeld, dat we onder ogen krijgen, na de laatste onderzoekingen op het gebied van energievoorziening. Vele onderzoekingen zijn gaande naar andere energiebronnen en met wisse lend succes. In de laatste 150 jaar is er veel veran derd. Vroeger werd er veel hout, turf en kolen gebruikt. Later kwam het gas, de olie en het aardgas. De ouderen herin neren zich nog wel de oude kclenka- chels. In de oorlog het vuurduveltje, want er was toen maar weinig brand stof. Het vuur moest dus klein gehou den worden. Ook zullen velen zich nog wel de oude kolenkachel en gezellige uurtjes rond de haard herinneren. De kinderen 's avonds in bad, de haar tjes nog nat en dan lekker bij de kachel. Maar ook voor de ouderen, met de sok ken tegen de kachel, de koffiepot erop. Het fornuis in de keuken. In de Oud heidkamer is er nog een te zien. Als de ringen eraf waren, kon de ketel met de zak erop. Regelmatig moest de kachel met kachelpasta bewerkt worden. Pan nen schuren was ook een regelmatig te rugkerend karwei. De schoorsteen moest vaker geveegd worden, dit is nu ook nog nodig. Bij niet vegen waren schoorsteen-brandjes het gevolg. De kolenvoorraad werd vaak reeds in het begin van het stookseizoen in een keer opgedaan en gestort in het kolenhok. Met kolenschop en de kolenkit werd de kachel bijgevuld. Misschien komt de tijd van rond de haard, als de olie en het gas op rijn, weer terug. Nu hebben we de open haard. In de Oudheidkamer rijn verschillende van de genoemde voorwerpen terug te vinden. Openingstijden: zaterdags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. Het jarige orkest zal rijn jubileum akti- viteiten aanstaande Zaterdag afsluiten met een groots opgezet concert. Het SMG zat dan laten zien en horen dat het zich met vele soorten muziek bezig houdt. Zo staan voor de pauze klassieke werken van Vaughan Williams en Cop land op het programma. Daarnaast wordt in het eerste gedeelte van het concert ook muziek gespeeld uit de mu sical Anatevka. Na de pauze stelt het orkest zich min of meer als Big Band op. De lichte muziek zal derhalve ruim aan dacht krijgen. Het Muziek Gezelschap heeft voor dit concert ook een aantal gastsolisten uit genodigd. Zo zal onze plaatsgenote de zangeres Lonneke Weusten een aantal songs ten gehore brengen waarbij zij ui teraard door het orkest wordt begeleid. Ook het uit vier spelers bestaande slag werkensemble van het Hilversums Conservatorium maakt zijn opwachting op dit jubileumconcert. In het slotnum mer zal het orkest versterkt worden door een aantal oud-leden die de reünie van 7 november bezochten. De AROS, in de persoon van Theo Roelofsen, verzorgt de presentatie van de avond. Het concert in de Vijverhof op 21 november begint om 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Kaarten a 5,- zijn aan de zaal verkrijg baar. Kinderen jonger dan 12 jaar heb ben gratis toegang. Wellicht ten overvloede vermelden wij nog dat in verband met werkzaamhe den aan de Koningsweg de Vijverhof (gelegen aan Klarinet) bereikbaar is via de Vrijheidsweg of via de Obrecht- straat/Willaertstraat. Donderdag 19 november: Engeland 17e eeuw. De Ier Redmont Barry wint een duel vanwege een vrouw, maar denkt te moeten vluchten voor de justitie. Hij wordt beroofd en laat zich dan ronselen voor het leger. Hij vecht in Frankrijk, poogt te deserteren, wordt gepakt en vervolgens ingelijfd in de Pruisische krijgsmacht. Een Pruisi sche kapitein bezorgt hem een spiona- geopdracht. Maar rijn 'slachtoffer', The Chevalier, is een gokker en oplichter maar ook Ier. Redmont raakt bevriend met deze landgenoot. Samen ontvluch ten ze Duitsland en beginnen een toer- nee langs de Europese adel. Redmont krijgt de smaak van luxe te pakken en hij slaagt erin een rijke en mooie jonge vrouw te huwen, de weduwe van Lord Lyndon. In rijn zucht naar perfektie heeft Stan ley Kubrick niet alleen lichtval en kleu rengamma van de als voorbeeld geko zen schilderijen benaderd, maar ook to taal nieuwe effekten bereikt, die tot dusver voor de filmindrustrie onbereik baar leken. Een voor de NASA-maan- expedities door Zeiss ontworpen spe ciale lens en ultragevoelig materiaal maakten het mogelijk met niets meer dan het licht van kaarsen interieurscè nes op te nemen, die gerust onvergete lijk mogen worden genoemd. Omdat rij met hun warme gouden gloed onge looflijk mooi van sfeer rijn en vooral ook omdat het zelden voorkomt dat je in zo'n sterke mate deelgenoot wordt gemaakt van de gebeurtenissen op het doek. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65 f 5,-. Vrijdag 20 november: Jean-Jaques Beinex, regisseur van het door velen bejubelde "Diva" (1980), flopte met rijn tweede film "La Lune dans le Carniveau (1983L In 1986 sloeg hij echter terug met de film "Betty Blue", waarvoor hij ëen Oscarnomina tie kreeg voor de beste buitenlandse film. De film vertelt het verhaal van een hart stochtelijke relatie tussen de losbandige serveerster Betty (een opmerkelijk ster ke rol van Beatrice Dalle) en de door het leven wijs geworden zorg. Betty wil behalve rijn bed ook zijn huis en eigen lijk ook meteen het bestaan met hem delen. Ze wil groots en meeslepend le ven en met haar compromisloze stijl van leven laat ze hem het echte leven weer zien, terwijl hij met ditzelfde leven juist de noodzakelijke vrede had gesloten. Als rij een manuscript van Zorg vindt, neemt ze hem me naar Parijs om een uitgever voor hem te vinden. Daar breekt een redelijk zorgloze tijd voor hen aan met twee vrienden. In het derde bedrijf van de film proberen ze geluk te vinden in een gezellig provinciestadje. Betty raakt in verwachting maar krijgt echter een miskraam, waarna het snel slechter met haar gaat. Hoewel de film "Betty Blue" door en door een Franse film is, maakt hij ook een sterk Amerikaanse indruk. Betty Blue heeft meer dubbele kanten: hij is serieus en frivool, realistisch en sprook jesachtig, en teder, het ene moment poëzie en het andere moment slapstick. "Betty Blue" heeft de dimensie die be paalde films tot een klassieker maakt. Het is een publieksfilm in de goede zin van het woord: het steelt de harten van een groot publiek, een kunstvorm waar veel mensen van kunnen genieten. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. T/m 22 november: Tentoonstelling Expositie Eric en Oscar Prinsen; teke ningen, schilderijen en objecten; t/m 22 november elke zaterdag en zondag, 15.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 28 november: Jazz in Artishock; zaterdagavond 28 november; aanvang 21.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdagmorgen 19 november Van 9.30 tot 11.30 uur komt de "zelf standige knutselgroep" weer bij elkaar. Deze groep bestaat uit een aantal vrou wen die het leuk vinden om met elkaar allerlei dingen te maken. Ook u bent hier van harte welkom. De kosten be dragen 2,50. Dit is inclusief koffie en materialen. Donderdagmiddag 19 november Vanmiddag na schooltijd is er weer de toneelklub. Dit is een klub voor kinde ren van 8 t/m 12 jaar, waarin van alles wordt gedaan dat met toneel te maken heeft. Daarbij kun je dus denken aan echt toneelspelen, maar ook aan decors maken. Het kost 1,- per kind. Behalve de toneelmiddag rijn er ook twee jarigen die hun verjaardag bij ons komen vieren: Signe en Ellen. Vrijdagmorgen 20 november Van 9.30 tot 11.30 uur is er weer de peuterochtend. Voor de peuters is er een aktiviteit en limonade, voor de ou ders is er koffie. De aktiviteit van van daag bestaat uit schilderen. De kosten voor deze morgen bedragen 3,-. Dit bedrag is inclusief koffie, limonade en materialen. Vrijdagmiddag 20 november Vanmiddag is er voor alle dierengekken (ook niet-dierengekken mogen komen) de dierenmiddag. We gaan weer van al les doen dat met dieren te maken heeft. De middag kost 1,- en duurt van 16.00 tot 18.00 uur. De jarigen van vandaag zijn Diana en Michelle. Zaterdag 21 november Vandaag rijn er 4 jarigen Patrick en Vincent (twee broertjes), Dennis en Emmy. Ook voor de niet-jarigen is er weer van alles te doen: dieren kijken, knutselen en misschien wel een ritje met de ezel kar. Dinsdagmorgen 24 november Evenals op de vrijdagmorgen is er van daag van 9.30 tot 11.30 uur de peuter- ouderochtend. Koffie, limonade en een leuke knutselaktiviteit voor de kinde ren staan weer klaar. De ochtend kost 3,- (inclusief koffie, limonade en mate rialen). Dinsdagmiddag 24 november Wensenmiddagü Doe je wens, wij laten hem in vervulling gaan. Timmeren, knutselen, koekjes bakken, dieren voe ren, een ritje maken met de ezelkar: al les kan. Het kost maar 1 gulden en je bent direkt na schooltijd welkom. De middag duurt tot 17.30 uur. Woensdag 25 november Hoog bezoek!!!! Sinterklaas komt vandaag bij ons op be zoek, samen met een paar van rijn aller leukste Pieten. Wat Sinterklaas ons vandaag allemaal gaat vertellen moeten we maar afwachten. In ieder geval wordt het weer een te gekke, leuke, ge zellige, toffe sinterklaasmiddag. Sint komt tussen twee en vier uur op bezoek.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9