KADO Groots jubileumconcert Soester Muziekgezelschap Bad handdoek 1 washandje Jeugd samen met Sint Nicolaas op de foto uitgave nieuwe boeken Nieu Irm WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 20 Grandioos feest in de Vijverhof 'De dromen over jou' van Renze Ferwerda en Toni Holthaus Workshop-weekend in C-drie Schrijvers lezen op band voor uit eigen werk Geschenkkalenders Bij aankoop van een (Vossen) H/IJN/4NDS M H/QON/HODE Op zaterdag 28 november aan de Burgemeester Grothestraat Kinderboeken Geschenkboeken Vechten na botsing LIBRIS TOP 10 non fiction Cvandeven LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION C"van de ven Foto: Goos van der Wilt. Het Soester Muziekgezelschap o.l.v. Hildo Flierman heeft afgelopen zater dagavond op grootse wijze zijn 10-ja- rig jubileum in een overvolle Vijverhof gevierd. Aan het programma, dat door de AROS werd gepresenteerd, werd naast het jubilerende orkest ook me dewerking verleend door het slagwer kensemble van het Hilversums Con servatorium en de zangeres Lonneke Weusten. Het terecht in groten getale opgekomen publiek werd een zeer ge varieerd programma in Amerikaanse stijl aangeboden. Na een rustig begin met "Shaker Song" en "Linden Lea", dat overigens met grote nauwkeurigheid werd uitgevoerd, liet het SMG in een selectie uit de musi cal "Fiddler on the Roof' zien dat het ook opgewassen is tegen de grotere werken. Ook in de andere werken oogstte het nog jonge orkest een ruime voldoende. Alvorens te pauzeren trad het slagwer kensemble van het Hilversums Conser vatorium op. Ademloos bewonderden een paar honderd mensen de verrich tingen van Marcel Andriessen, Hildo Flierman, Dick Nijland en Mark v.d. Poel. Na de pauze werd "The Biggest Big Band van Soest" aangekondigd. Nu is dat op zich natuurlijk niet zo moeilijk: Soest heeft namelijk geen enkele Big Band. Toch groeide het SMG, in een na de pauze hiervoor aangepaste opstel ling, zaterdagavond uit naar zeker The Biggest Big Band van Midden-Neder land. In één woord groots is het resul taat dat de nog jonge dirigent Hildo Flierman in één jaar met het SMG heeft bereikt. Het kreeg terecht te maken met een laaiend enthousiast publiek. Het programma werd besloten met vier jazz songs waarbij de soliste zangeres Lonneke Weusten in een vrijwel perfekt samenspel met het orkest een extra di mensie aan deze toch al geslaagde jubi leumavond gaf. Na de uitsmijter "Rock around the clock", dat spontaan samen met ver schillende oud leden werd gespeeld, be loonde he publiek het Soester Muziek gezelschap met een staande ovatie. Dat daarbij bijzondere waardering werd uit gesproken voor de jonge, zeer enthou siaste dirigent Hildo Flierman en de zangeres Lonneke Weusten met haar prachtige songs spreekt voor zich. Uit de woorden van de dirigent viel op te maken dat het orkest nu hard gaat werken aan een bevrijdingsconcert op 5 mei 1988. Try-out morgenavond in C-drie Dit avondvullende theaterprogramma van Renze Ferwerda en Toni Holthaus gaat over dromen. Dit programma in theatrale setting bestaat uit liedjes, chansons, teksten, gedichten en muziek em is geschreven door Renze zelf en deels door hem op muziek gezet. In het begin neemt hij het publiek in een cabareteske sfeer mee in een droom, waarna men wakker wordt in de zoge naamde werkelijkheid. Verlangens naar mensen (de dromen over jou) en het ge not van de avond en de nacht komen tot uiting in '"s avonds na het café",, "mijn slaap", "dekbed" en "de volle maan". Het tweede deel verhaalt hoe heerlijk het is je verbonden te voelen met je mooiste dromen en hoe angstig je bent in nachtmerries en achtervolgingsdro- men. "Ik heb gedroomd dat mijn hond d'r pootje brak door 't haakje dat uit 't stokje van de afwasborstel stak". Het programma eindigt met een opwaarde ring van de (dag)droom, waarin een kracht zit die ons kan helpen tegensla gen te verwerken. Hoe meer wij onze dromen serieus nemen, hoe meer wij de werkelijkheid aankunnen. Renze Ferwerda is in Soest en bij C-drie bekend als docent van een zangcursus "werken met je stem". Deze laatste cur sus geeft hij ook in Amsterdam. Voorts geeft Renze 1 dag per weel les op de Jel- burg in Baarn. Hij speelde in theater voorstellingen en gaf workshops als dramadocent en begon in 1979 aan een zangstudie. Vrijwel gelijktijdig begon hij met het schrijven van liedjes en tek sten en kan intussen putten uit een uit gebreid repertoire. De teksten en liedjes schrijft Renze niet alleen voor eigen ge bruik, maar ook voor anderen, waarvan er enkele op grammofoonplaat zijn uit gebracht. Renze wordt in "De dromen over jou" op de piano begeleid door Toni Hol thaus. Toni begon al op driejarige leef tijd met pianospelen. Zij volgde een studie aan het conservatorium in Lon- don en speelt nu kamermuziek. Ook studeerde zij voor actrice en regisseuze en speelde en regisseerde musicals en toneelstukken. In november/december vindt de voor stelling 'De dromen over jou" een aan tal keren plaats in Amsterdam. De try- out van dit programma vindt plaats in het Soester Cultureel Centrum C-drie op 26 november. Voor reservering kunt u bellen naar C-drie, tel 02155-22188. Aanvang 20.15 uur. Toegang: 7,50 (CJP/65+ 6,-). Aanstaand weekend organiseert C-drie een weekend met zeven verschillende kortdurende cursussen. Deze "work shops" vinden plaats op zaterdag en zondag van 10.00 - 12.30 en 13.30 - 16.00 uur. Kosten 70,- inclusief 2x een lekkere lunch, koffie en thee. Een weekend waarin u i 4 dagdelen basis technieken leert die u toepast voor het maken van leuke werkstukken. Wilt u een mooi sieraad maken om tij dens de kerstdagen te dragen? Work shop edelsmeden van Ophelia v.d. Kieft. Wilt u Originele kerstkaarten versturen of een mooi werkstuk maken om cadeau te geven? Workshop ge mengde druktechnieken van Theo Naessens of workshop zijde-aquarelle ren van Caroline Bouwer. Een aparte versiering voor in uw kerstboom: Ja pans gevouwen dierfiguren? Workshop origami door Inez de Heer Kloots. Of wilt u leren grimeren van diergezichten, clownsgezichten of uw eigen gezicht ouder of jonger schminken? Workshop grimeren door Sandra Bouckaert. Heeft u wel eens toneelgespeeld? Nu heeft u de kans om in een unieke combi natie van toneelspelen met eigen ge schreven teksten begeleid te worden. Deze workshop wordt gegeven door de toneeldocente Ans Jepkes en de beken- 'Hun eigen stem' is een serie bandopna men van schrijvers die hun eigen werk voorlezen, uitgebracht door Uitgeverij I.C. Hoewel deze uitgeverij oorspron kelijk uitging van een doelgroep luiste raars die te slecht zien om te kunnen le zen, bleek al spoedig na het uitbrengen van de eerste cassette 'Nee heb je' van Renate Rubinstein, dat een veel grotere groep mensen belangstelling heeft voor de literatuur van het gesproken woord. Producent Maurits Rubinstein van I.C. besloot op grond hiervan een serie cas- setteboeken met zes bekende schrijvers samen te stellen onder de titel 'Hun Ei gen Stem' welke serie sinds begin okto ber '86 via de boekhandel verkrijgbaar is. Het uitgangspunt bleef daarbij dat het werk door de auteur zelf werd voor gelezen, zodat een volwaardig produkt ontstond. Deze eerste serie bracht zes titels van evenzoveel schrijvers: - Kees van Kooten: 'J£oot Graaft zich autobio - Annie M.G. Schmidt: 'Minoes' - Renate Rubinstein: 'Nee heb je' - Simon Carmiggelt: 'Bij nader omzien' - Maarten 't Hart: 'Verhalen' - Adriaan van Dis: 'Casablanca' - Karei van het Reve: 'Vier Russische schrijvers'. 5 december Stedenagenda's Uitgever: Bruna Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, wie er veel vertoeft heeft aan deze han dige stedenagenda's in zakformaat een goede en betrouwbare gids. Ongeveer alles wat deze steden op het gebied van cultureel-sociaal-maatschappelijk en kerkelijk terrein te bieden hebben staat er in vermeld. Een bescheiden prijs ver hoogt de aantrekkingskracht van dit ex clusieve geschenk. Smul-agenda's Uitgever: Terra De vijftig recepten uit de Snel-Klaar- Keuken van Libelle vindt U in deze handige kookkalender terug, alles afge stemd op de mogelijkheden die de vier seizoenen daarvoor bieden. Voorafjes, hoofdgerechten en toetjes, het zal U na de aanschaf van deze kalender in '88 in culinair opzicht aan niets ontbreken. Dagboek-agenda Uitgever: Balans Een agenda die zich dagelijks als een fragmentarisch boek laat lezen. Per dag is er voor de gebruiker ruimte gelaten aantekeningen te maken, dagelijks ook een dagboekfragment, gekozen uit honderden gepubliceerde dagboeken in binnen- en buitenland. De 52 week- thema's van '88 zijn er eveneens in ver meld, kortom completer kan het niet. Tijdsbeeld-agenda '88 Uitgever: De Toorts Een typisch beeldende kalender met het etiket kunst-karakter. Tijdbeeld '88 geeft een beeld en tekst informatie over exposities en expositie-adressen in Ne derland en België en is daarnaast een bijzonder handige bureau-agenda. Bij zonder aanbevolen als geschenk voor hen die de beeldende kunst een warm hart toedragen. '88 Uitgever: Manteau/Enterbrooks Een bijzonder stekelige en veelkleurige agenda deze '88er. Kees Helsloot te kende voor de samenstelling van deze agenda met internationaal karakter, de papierscheursels, landschappen en transparante landschappen zijn afkom stig van Gerard 't Hart. Zeer aantrekke lijk van vormgeving, inhoudelijk vieren abstracte figuratie en kleuren feest. Wel voor alledag, maar geen alledaags ge schenk. t.w.v. f 4,95 SoesierDerpsesiraat 37 - Soest - Tel. 13097 Diefstal uit boekhandel Uit een boekhandel aan De Zuidpro menade zijn vier boeken met een waar de van 250 gulden gestolen. De dader, een 54-jarige vrouw uit Amersfoort werd aangehouden. Bij een inbraak in een woning aan de Ereprijsstraat werd een geldbedrag van vijfduizend gulden ontvreemd. De in breker had een steen door een ruit ge gooid om binnen te komen. de tekst- en toneelschrijfster Bora Lensky. Of wilt u leren om portretten te fotograferen en die ook te leren afdruk ken; workshop portretfotografie door Nol Visser. Iedereen is van harte welkom in het weekend van 28 en 29 november aan staande. Opgave t/m/ vrijdag 27 no vember bij de administratie van C-drie. De Sint brengt zaterdag 28 november een bezoek aan de Burgemeester Gro thestraat. Met zijn fotopiet komt hij naar de Grot(h)e '5' van die winkel straat. Ze zullen met de winkeliers Hulleman Optiek, Intercasa, Wort- mann Mode, slijterij Van der Linden en Geytenbeek Bloemsierkunst vieren dat de reconstructie van dit deel is af gerond. De betreffende winkeliers nodigen de kinderen van Soest uit om met de be jaarde Goedheiligman op de foto te worden gezet. De kiekjes worden ge maakt door de fotopiet voor de winkel van Intercasa Interieurs. Indien de weersomstandigheden roet in het eten gooien, worden deze activiteiten naar binnen verplaatst De Polaroid foto's zijn natuurlijk direct klaar, waarna ze in een lijstje worden gedaan. De kinderen mogen dat als Sint Nicolaas-cadeau meenemen. De Grot(h)e '5' hebben te horen gekre gen dat Sinterklaas aanstaande zater dag om 14.00 uur aanwezig zal zijn. Ondanks zijn drukke programma die dag, zal hij ongeveer twee uur blijven voor het maken van foto's. Dankzij het initiatief van Hulleman, Van der Lin den, Wortmann, Intercasa en Geyten beek, en dankzij de medewerking van Foto Swager belooft het een gezellige middag te worden aan de Burgemeester Grothestraat. Niet alleen voor de kin deren, maar ook voor de ouderen, voor wie het altijd al goed toeven is bij de winkeliers de Grot(h)e '5'. 5 December De kop in de wolken Auteur: Jil Barklem Uitgever: Oberon Het zesde deel in de populaire Bramen Buurt-reeks. Anton Pieck-achtige illu straties verluchtigen dit fraaie kinder boek voor de allerkleinsten. Dit aller- aardigste muizenverhaal is tegen een aantrekkelijke prijs verkrijgbaar. Waar is Willie Auteur: Martin Handford Uitgever: Holland Eerder een kijk dan een leesboek. Hoofdpersoon Willie wandelt bepakt en gezakt de hele wereld door. Aan de kleine kijkertjes de taak Willie op de veelkleurige plaatjes te ontdekken. Ex tra bijzonderheid: Aan de Willie Wan delwedstrijd is een wedstrijd met vele prijzen verbonden. Het geheim van Toermalijn Auteur: Mies Bouhuijs Uitgever: Oberon Mies Bouhuijs en Fiep Westendorp, verantwoordelijk voor tekst en tekenin gen, zijn onverbrekelijk verbonden aan de suksesvolle Bobo-boeken-serie. Het geheim van Toermalijn* zal in jeugdige kring ongetwijfeld weer een bestseller worden. Verhaaltjes voor het slapen, kleine mensjes kunnen niet zonder. Een tien voor tekenen Auteur: Bas Rompa Uitgever: Holland Een leuk boek voor wie 't lezen al een beetje meester is. In "tien voor teke nen" elf afzonderlijke verhalen waarin de fantasievolle Luuk de hoofdrol speelt. De auteur Bas Rompa, peuter- leider, poppenspeler en redakteur van een jeugdtijdschrift geeft er duidelijk blijk van de smaak en voorkeur van kin deren aan te voelen. Een kindje erbij Auteur: Anne Takens Uitgever: Holland Wat speelt er zich allemaal in het hoofd je van een meiske af dat te horen heeft gekregen dat er binnen het gezin een zusje of broertje in aantocht is. De au teur waakte er voor er een voorlich- tingsboek van te maken. Inplaats daar van een levensecht verhaal waarin op kinderlijke wijze veel informatie is ver werkt. Een juweeltje. Een pak slaag voor prins Vlegel Auteur: Sid Fleischman Uitgever: Lannoo Een verrukkelijk sprookje voor niet al te kleine peuters. Een straatjongen, Jemmy, en een prins, Vlegel, spelen er de hoofrollen in. De eerste ondergaat (^'s lands wijs - 's lands eer) de straffen die voor Prins Vlegel bestemd zijn, een si tuatie waarmee de kleine "doorluchtig heid" allerminst gelukkig is. In ieder opzicht een fantastisch boek. Paniek Auteur: Jac Einders Uitgever: Lannoo Een lekker ouderwets boek voor jon gens en meisjes rond de leeftijd van twaalf jaar. Geschreven met veel gevoel voor humor en spanning. Vanaf het be gin van hun eerste vakantiedag beleven Joost en Myra niet voor mogelijk ge houden avonturen. Uiteraard met een happy-end. Voor het zover is doldrieste gebeurtenissen door Jac Linders op een geloofwaardige manier tot leven ge- Oma, Tanja en Dikkie Auteur: Achim Bröger Uitgever: Holland Een bijna aandoenlijk kinderverhaal van uitzonderlijke klasse. Het werd in Duitsland bekroond met kinderboe kenprijs '87. Alles draait in dit boek om een oma die door ziekte is aangewezen op steun en hulp van Tanja en Dikkie. Flitsende dialogen onthullen, veel over het denken en doen van kinderen t.o.v. een wijze oma. Een "kinderroman" waarin veel levensechte zaken op een indringende wijze overhoop worden gehaald. De rode prinses Auteur: Paul Biegel Uitgever: Holland Er lijkt geen eind te komen aan het kun nen van Paul Biegel. "De rode prinses" is, voor wie van sprookjes in een moder ne toonzetting houdt, opnieuw voor treffelijk Biegliaans werk. Woeste rovers ontvoeren een 12-jarige prinses, de bijbehorende prins doolt eenzaam in de wildernis. Het volk denkt er ook zo het zijne van. Echte prinsen en prinses sen, bestaan ze nog? Paul Biegel en zijn "Rode Prinses" houden jeugdige lezers 127 pagina's in spanning. Vleugels voor de draak Auteur: Laurence Yep Uitgever: Lannoo De auteur van dit zeer opmerkelijke jeugdboek groeide op in de Chinese wijk van San Francisco. Deze omgeving en de levensloop en levensomstandig heden van vele Chinese immigranten waren bronnen van inspiratie voor "Vleugels voor de draak". Daarin het verhaal van een vader met z'n nog jeug dige zoon die armoede en spot ontberen en trotseren om, in deze trieste en harde omgeving, levensidealen te koesteren en te realiseren. Een prachtig geschre ven jeugdroman, waarin vooral de war me kameraadschappelijke relatie va- der-zoon fraai gestalte krijgt. Karei en de kindermoordenaar Auteur: Dolf Vermen Uitgever: Leopold Een boek niet geschikt voor kinderen met al té gevoelige zieltjes. Dolf Ver- roen haalt in zijn nieuwe jeugdboek na melijk alles overhoop wat er overhoop te halen is. Een bij z'n oom en tante op groeiende jongen loopt "een kinder moordenaar" tegen het lijf die hem op de meest onverwachte ogenblikken met zijn bestaan comfronteert en zeer tegen de zin van Kareltje blijft achtervolgen. Een geheimzinnig en vooral griezelig verhaal voor kinderen die in dit opzicht tegen een stootje kunnen. Columbia Auteur: Hans Werner Uitgever: Leopold De strijd tegen de slavernij in het Ame rika van weleer, verpakt met taalge bruik en situering die de jeugd van van daag zal aanspreken. Columbia, doch ter van een Nederlandse immigrant, dreigt uitgehuwelijkt te worden aan de zoon van een rijke planter. In de omge ving waar ze opgroeit ontdekt ze de wreedheden die tegen slaven worden begaan. Ze kiest partij voor de zwak- sten en vlucht met een slavengezin naar Canada. Het thema in dit boek ver werkt is uiteraard niet nieuw, de wijze waarop het wordt uitgewerkt is gaaf en daardoor geloofwaardig. Een leerboek voor wie z'n kinderen duidelijk wil ma ken wat volwassenen onder racisme en discriminatie verstaan. December Overdrijvende wolkenvelden Auteur: Toon Hermans Uitgever: Fontein Op de achterflap van deze nieuwe Toon Hermans de prognose dat "Overdrij vende wolkenvelden" misschien het gekste, leukste en mooiste boek van de ze veelgelezen auteur zal gaan worden. Wat mij betreft het woordje misschien doorhalen. Deze Toon-theatershow op papier is een doorlopende voorstelling van zotte invallen, ludiek spelen met taal en de absolute kunst van het relati veren. Superlatieven tekort om dit boek, desnoods van uw laatste spaar geld, in uw decemberbudget op te ne- Pop encyclopedie Samensteller: Frans Steensma Uitgever: Annoventura Deze zeer verzorgde Popencyclopedie zal bij muziek-freaks als geschenk een schot in de roos zijn. Een herziene uit gave waarin meer dan 1000 groepen en solisten met alles er op en er aan zijn te rug te vinden. Voor wie wat Pop-mu- ziek betreft bij de tijd wil zijn een abso lute must. Veel fraaie foto's accentue ren de kwaliteit van dit moderne mon nikenwerk. Eetlezen Auteur: Remco Campert Uitgever: De Bezige Bij Nauwelijks op de boekenmarkt ver schenen werd Remco Campert's "Eet lezen" vooraan bij de top-tien gesigna leerd. Terecht en begrijpelijk. Zijn 54 verhalen kregen een eerste publicatie in De Volkskrant en trokken een groot le zerspubliek. De briljante lettercompo- nist doordrenkt ieder van zijn "stukjes" met zeer subtiele humor. Wie daar ge voel voor heeft haaste zich naar de boekhandel om voor een onwaarschijn lijk gering bedrag een verzameling meesterwerkjes aan te schaffen. Het ziekenhuis Auteur: Jan de Hartog Uitgever: De Prom Een terechte heruitgave van een boek dat in de zestiger jaren in Amerika, met name Houston, de voorpagina's haal de. In "Het Ziekenhuis" doet Jan de Hartog verslag en legt verantwoording af over zijn werkzaamheden als verple ger in een liefdadigheidsziekenhuis. Een lange aanklacht tegen de leefom standigheden in een ziekenhuis voor ar men. De uitkomst van zijn strijd die Jan de Hartog samen met z'n vrouw Maijo- rie voerde tegen armoede, discriminatie en hypocretie werd er een met perspec tieven voor de toekomst. "Het zieken huis" een aanklacht tegen mensen, een plaatselijke overheid, een samenleving. De verkruimelde aarde Auteur: Maryse Condé Uitgever: In de Knipscheer "De verkruimelde aarde" sluit aan op "Ségou - De aarden wallen (herdruk is in voorbereiding). Het eerste deel van deze nog niet voltooide romancyclus speelt zich af in het Noord-Westelijk deel van Afrika tijdens de 18e eeuw. Strijd van het zwarte volk rond het handhaven van tradities, de komst van de blanke overheersers, het overleven. Thema in "De verkruimelde aarde" het verval van onafhankelijkheid, de komst van het Christendom, de verbanning en uitroeiing van afGosische verering. Dit monumentale épos over de verpau'pe- ringg van het oude en het begin van het koloniale Afrika eindigt in deze roman tegen het einde van de 19e eeuw. In fei te is deze roman een aanklacht tegen wat in Gods Naam werd bedreven en nagelaten. Indrukwekkend. Poe compleet Auteur: Edgar Allan Poe Uitgever: Loeb Met deze integrale vertaling van Poe's complete proza zal menig liefhebber blij verrast zijn. Edgar Allan Poe, een alleskunner. In zijn tijd ("1809 - 1849) nestor van misdaadverhalenvoorloper van Jules Verne, getuige z'n opzienba rende toekomstvisie geschreven in "De reis met de luchtballon". "Poe Com pleet" bevat alle 75 verhalen, waarvan er niet minder dan 33 voor het eerst in een Nederlandse vertaling verschijnen. Een massale vechtpartij, waarbij geen gewonden vielen, was het gevolg van een aanrijding op de kruising Obrecht- straat/Willaertstraat. Een automobilist uit Soest en Amersfoort botsten met hun wagens frontaal op elkaar. Het tweetal ging met elkaar op de vuist. Een vriend van de Amersfoorter stroopte vervolgens ook zijn mouwen op, en alsof dat nog niet voldoende was bemoeiden inzittenden van een derde auto zich ook met de mini-veldslag. De politie constateerde ter plekke dat de twee chauffeurs onder invloed van drank waren. De blaastest en de bloed proef waren in beide gevallen positief. VAN DEZE WEEK 1.(1) Jan Kuitenbrouwer Turbotaal 14,90 2. Michail Gorbatsjov Perestrojka24,90 3. 2) Pieter Lakeman Frisse zaken 22,50 4.(—Liesbeth den Uyl Ik ben wel gek maar niet goed 19,50 5. 3) Bob Woodward Dekmantel29,90 6 Snoecks 8819,50 7. 4) Rien Poortvliet Langs het tuinpad van mijn vaderen 79,— 8. Kroniek van Nederland99,50 9.9) Kros Kreatief met papier49,50 10. 8) Alvin Toffler De derde golf 19,90 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris.De Complete Boekhandel. Deze unieke uitgave, geschreven door "de Vader van alle Genres" heeft met de wonderbaarlijke Edgar Allan Poe gemeen dat de aanschafprijs onwaar schijnlijk, wonderbaarlijk, bescheiden is. Een aanbieding die op ieders ver langlijstje thuis hoort. Gemeenschap Auteur: Ton Anbeek Uitgever: De Arbeiderspers Het romandebuut van Ton van Anbeek is er een dat aandacht verdient. In zijn roman "Gemeenschap" brengt hij le- vencliché's tot een ander, nieuw leven. In zijn beleving duurt eerlijk niet het langst, kies je op den duur voor erotiek in plaats van liefde en heiligt menig doel wel degelijk de middelen. Erik, de rusteloze hoofdpersoon in deze roman, is daarvan de ontdekker. Geloof en ero tiek zijn de ingrediënten ;die het leven van de hoofdrolspeler gedurende een jaar beheersen. Een roman die zout strooit op vele wonden en in zijn afreke ning met hypocretie littekens kan ach terlaten. Het uur tussen hond en wolf Auteur: Maarten 't Hart Uitgever: De Arbeiderspers De eerste druk in oktober '87 werd reeds in dezelfde maand gevolgd door maar liefst vier herdrukken. De nieuwe roman van Maarten 't Hart is de oor zaak voor deze nog steeds voortduren de oploop bij de boekhandel. Een op- loog als gevolg van een literair tweege vecht. In een autobiografische roman rekent 't Hart af met een voormalige vriend en huurder (Hans Bakx, schrij ver van de novelle Midas' tranen) met wie hij een uit de hand gelopen conflict heeft. Een knap geschreven, boeiende roman met, als we zijn tegenstander moeten geloven, veel stoten onder de gordel. Een literair gerollebol, amusant van snit, soms stuitend waar het 't te kij ken zetten van vroegere vriendschap betreft. Een heilige van de horlogerie Auteur: W. F. Hermans Uitgever: De Bezige Bij In Hermans nieuwste roman gaat het weer van dik hout zaagt men planken. Geloof, kerk, verslaafden, liefhebbers van popmuziek, politie worden in een kernachtige taal neergesabeld. In Her mans opvatting is de realiteit van van daag slechts chaos. Belangrijkste bood schap: Geloven in watje als levensdoel ziet, ook al ervaar je dagelijks de zin loosheid van het leven. Om daaraan te kunnen voldoen wordt het belang van het nutteloze als een hapklare brok aan de lezer voorgehouden. Zelden is Her mans in zijn romans zo ongenuanceerd tekeer gegaan. Misschien is het juist de charme dat niemand hem dat tot nu toe heeft kunnen verbeteren. "Een heilige van de horlogerie", een roman van ui tersten, allerminst vrijblijvend, de lezer na 219 pagina's in verwarring achterla tend. 1 1W. F. Hermans Een heilige van de horlogeriei 27,50 Q 39,50 2. 9) Marilyn French Haar moeders dochter 49,50 3. 2) Adriaan van Dis Een barbaar in China 18,50 4. 4) Maarten't Hart Het uur tussen hond en wolf i 24,50 g 34,50 5. 3) Remco Campert Eetlezen10 6. 7) Wim de Bie Mijnheer Foppe en het gedoe19,90 7. 6) Toon Hermans Overdrijvende wolkenvelden 19,90 8. 5) J.M.A. Biesheuvel De angst kunstenaar 26 50 9. Stephen King Misery26,90 10. 8) Renate Rubinstein Tijd van leven 28,50 Winketcentium "Hanje-Zutd" - Tel. 12419 I JIhis. I)c Guii| Biickliandel.

Soester Courant | 1987 | | pagina 20