Splinter Eemland b.r. Te,t in hockeycomPetitie Een fiets van de Sint! Red Stars verliest duel tegen mede-koploper WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 29 HOCKEY SCHAKEN Soest 2 krijgt het zwaar te verduren Soester Bowling Bond SCRABBLE Wout Klute heeft zijn dag Dames Smeeing/BDC pakken winst HANDBAL Uitslagen van de gespeelde hockey competitiewedstrijden Een idee voor uw kind? U)W**- GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Regen van records bij Eemland SCHAATSEN Gert de Ruygt 3e in Mosselloop ZWEMMEN Goede prestaties van Duinkikkers Basketballers moeten toppositie in eigen hal prijsgeven f BASKETBAL SoYoCo-Stam dames weer naar winst VOLLEYBAL Eemvogels start met nederlaag KORFBAL Shot 2 behaalt eerste zege: 8-2 TAFELTENNIS Red Stars basketbaltoernooi voor scholieren voor de 21ste keer BASKETBAL Gerretsen van Gerretsen Trading het f Jakenknn8- Het elftal> dat sPee,t 1.__.s «ei met shirtreclame van Yves Rocher, ver wacht dit jaar nog niet in de landelijke kampioenscompetitie mee te spelen, maar de heer Gerretsen toonde zich op timistisch over de toekomst. "Als zich nog meer belangstellenden melden, kunnen we ook nog een tweede team formeren," deelde hij mee. "Het gaat «>«uuig lltl initiatie! om een hockeyelftal, met spe lers uit diverse Soester bedrijven, op te richten. Inmiddels heeft het team, dat speelt onder de naam Bedrijven Com binatie Soest (BCS), de eerste drie wedstrijden achter de rug. Na een oproep in onze krant formeerde de heer Gerritsen een team dat onder aanvoering van Paul Strater staat. Vijf tien spelers, in de leeftijd van 23 tot 55 jaar, meldden zich om deel te nemen aan de competitie van bedrijfsteams. Deze competitie wordt regionaal ge speeld. De wedstrijden voor onze regio vinden plaats op de velden van de Hoc keyclub Laren. De eerste wedstrijd verloor BCS met 7-1. Misschien moet de oorzaak van dit teleurstellende resultaat worden ge zocht in het feit dat deze wedstrijd te vens de eerste gelegenheid voor de le den van BCS was om samen te spelen. Na deze wedstrijd zijn de spelers van BCS gaan trainen. Er worden nu met enige regelmaat oefenwedstrijden ge speeld tegen een van de veteranenteams van de Hockeyclub Soest. De resultaten van de tweede en derde wedstrijd waren dan ook minder slecht. Een keer zat er al een gelijkspel in. In de komende maanden ontmoet BCS o.a. nog de teams van Rank Xerox, de Bondsspaarbank, C en A en de Gooi- Vijf afgebroken partijen tegen Barneveld 1 In de tweede wedstrijd van het seizoen moest het tweede achttal van de Soester Schaak Club de strijd aanbinden met Barneveld 1, een middenmoter uit de competitie van vorig jaar. Voor de Soesters een aardige peiling voor de kansen op lijfbehoud na de promotie van vorig seizoen. Van de acht partijen werden er maar liefst vijf afgebroken. Auke Rosendal en René Boekhoff tekenden beiden voor een half punt. Christian Vonk leek tegen de Barnevelder Hooijer uitste kend uit de opening te komen, maar toen puntje bij paaltje kwam had het Soester talent zijn stukken op de ver keerde vleugel geconcentreerd. Daar mee werd de stand 1-2 in het voordeel van de gasten. Van de vijf afgebroken stellingen zien die van Van Aurich en Van der Ham men er het gunstigste uit voor Soest 2. Beiden claimen dan ook winst. De par tijen van Molenaar en Weenink zullen in het beste geval twee remises opleve ren, terwijl Goes minimale winstkansen lijkt te hebben in een eindspel van loper en twee pionnen tegen paard.en,twee, pionnen. De einduitslag van het ge vecht met de schakers uit Barneveld lijkt te kunnen variëren van een 3-5 ne derlaag tot een 4l/rVi overwinningen. Arbitrage bij de Stichts-Gooise Schaakbond zal moeten uitwijzen wat het wordt. Intern Terwijl het tweede achttal de gasten uit Barneveld ontving, werden voor de lad dercompetitie de volgende partijen ge speeld: De Haan - Van Tuinen 0-1, Swinkels - Vennik 0-1, De Gier jr. - Bouma 0-1, Muis - Nijman 1-0, Gerth - Van de Vel den 0-1, Wolzak - Fugers V2-V2 en Wol zak - Goes (afg.) 1-0. De Boer - regl. Voor de interne competitie werden in de tweede groep twee partijen ge speeld. Zowel Verrips - Van Dijk (afg.) als Suyk - Braf werden remise. Belangrijke mededeling tot slot: aan staande vrijdagavond is er geen club avond! Dit omdat de Julianakerk dan haar 100-jarig bestaat viert. Wel ont vangt het eerste achttal het tweede team van Paul Keres uit Utrecht. Bij de jeugd deze week een hoge score van 189 pins op naam van Arjen van de Bovenkamp. Ook hier wordt dus hoog gescoord. De jeugd van de Soester Bowling Bond speelt op de vrijdag avonden van 18.30 - 20.30 in C-drie aan de Willaerstraat. De banen zien er nu nog wat leeg uit, want het leden aan tal is nog niet zo hoog! Jeugd die belangstelling heeft in de bowlingsport en daar eens kennis mee wil maken, is van harte welkom op een van de speelavonden. De eerstvolgende avond is vrijdag 27 november in C-drie. Uitslagen maandag 16 november: S.B.R. - Flushing Meadow 2,5 - 2,5; C-drie - Silver Star 0-5; Strijkbout - Tryers 0-5. Periodekampioen 1. Tryers en Silvér Star 1 3. C-drie. d'Oude Enghe - Heineken 1 1-4; Hei- neken 2 - Oude Engherds 1-4; Toetan- chamon - Turtles 3-2. Periodekam pioen: 1. Heineken 1 2. Turtles 3. Toe- tanchamon. Uitslagen dinsdag 17 november: Bodrum - Daltons 4-1; Omega - Pio niers 3-2; Laatbloeiers - King's Palace 0-5. Periodekampioen 1. Daltons 2. Pioniers 3. Laatbloeiers. Bleeker - Bunk 5-0; Happy Hoekers - 't Juk 5-0; HAM - Dexcrest 0-5. Periode kampioen: 1. Trio Bleeker 2. HAM 3. 't Juk. Bullseye - Fifties 2-3; G.B.U. - Silver Star 2 1-4; Super Splits - Voorbij's Be heer 0-5. Periodekampioen: 1. G.B.U. 2. Voorbij's Beheer 3. Silver Star 2. Uitslagen jeugd 13 november: The Fools - The Pinhitters 1-4 G.B.K. - Lucky Strike 0-5. De tiende competitieronde van scrab- bleclub De vanDalen werd gekenmerkt door lage scores. Slechts drie mensen eindigden boven de 500 punten en wel Renske Druijff, Dieuwke Vastenburg en Jan Danvers. Alle anderen bleven er ver bij achter. Een uitzondering moet worden gemaakt voor Wout Klute, die ver boven zijn gemiddelde speelde en met 476 punten toch nog redelijk in de buurt van de 500 kwam. Met name Klaas Keuter liet het er lelijk bij liggen en kwam niet verder dan een voor zijn doen magere 375, hetgeen zijn gemid delde naar beneden doet tuimelen. De uitslagen van deze tiende ronde: M. Klute-P. Olijslager 360-383 A. Janssen-W. Bouman 463-377 W. Klute-T. v. Egdom 476-370 R. Mulder-T. v.d. Veer 359-410 J. Leijendekker-K. Keuter 444-375 Mw. Klein-Mw. Gerth 185-274 R. Rabelink-T. Danvers 481-467 J. Hekkenberg-M. Leijendekker 343-328 R. de Groot-R. Druijff 312-586 J. v. Zijtveld-D. Vastenburg 334-619 Mw. v.d. Werff-J, Danvers 244-572 Jan Leijendekker had de pech, dat de prijs van de week ging naar degene die het dichtst bij de 444 punten scoorde in de tweede ronde. Dat was namelijk zijn score uit de eerste ronde. De prijs ging nu naar Joop van Zijtveld, die 445 pun ten bijeen sprokkelde. Donderdag de elfde ronde in het dien stencentrum Honsbergen. De aanvang is 19.30 uur (half acht) en deelname kost f 2,50. Het eerste damesteam van Smeeing/ BDC voegde twee punten aan het to taal van drie toe, door in Utrecht met 9-13 te winnen van Atilla. De dames verlaten hierdoor de laatste plaats in de competitie. Het herenteam blijft ongeslagen aan kop. In Odijk werd het tegen Celeritas uit Bunnik een 12-16 overwinning. De dames onttrokken zich zondag in Utrecht aan de neerwaartse spiraal. Na twee nederlagen op rij, moest eerste di visie degradant Atilla ervaren dat de teamgeest bij Smeeing/BDC nog volop aanwezig is. Hoewel de eerste helft slechts met een 4-5 voorsprong werd af gesloten, was dat geen goede afspiege ling van het wedstrijdbeeld. Smeeing/ BDC toonde zich in alle opzichten su perieur aan de Utrechtse dames. Pas in de tweede helft zouden hiervan de vruchten kunnen worden geplukt. Ge concentreerd in de verdediging en zeer beweeglijk in de aanval kon alras de af stand worden vergroot tot 5-10. Proffe- sioneel werd tot het eind toe met volle dige inzet doorgespeeld. De doelpun ten konden niet uitblijven en de uitein delijke 9-13 stand was dan ook meer dan verdiend. Pe heren van Smeeing/BDC kwamen 'n Odijk moeizaam op gang tegen het Bunnikse Celeritas. Het duurde twintig minuten voordat de Soester trein op 8&ng kwam. Op dat moment was door Richard van de Hoef, Cleem Diemers en Michel van de Hoven een 0-3 voor sprong bereikt. Bij rust was in feite de herwinning al binnen. Paul van den Bcijssel scoorde driemaal vanuit de tt'ddenopbouw, Arjan Roest deed dit vanuit dezelfde positie, terwijl Richard van de Hoef een penalty benutte. Cele ritas kon slechts tweemaal in dertig mi jten keeper Mare Vermaak verschal en. De tweede periode kon dan ook "tët een 2-8 voorsprong worden inge- S^n. Een voorsprong die ook in de bveede helft voldoende was om de kop positie in de competitie te handhaven. Tegen het einde dreigde Smeeing/BDC nog even in de moeilijkheden te komen. Celeritas was door zijn cirkelloper tot 10-13 teruggekomen. Amersfoorter Richard van de Hoef hield het hoofd koel in deze periode door zijn doelkan sen effectief te benutten. In de laatste twee minuten bij een 12-14 stand scoor de hij evenzoveel keer: 12-16. In de eerste klasse afdeling smaakte het tweede herenteam van Smeeing/BDC het zoet van de tweede overwinning in deze competitie. De nog zeer jonge ploeg versloeg het geroutineerde HHC met 16-14 in sporthal Beukendal. Van af de cirkel leverde Albert Stavast met vier doelpunten een belangrijke bijdra ge aan de winst. Ook het nog zeer jonge tweede dames team won. Tegen de dames van BSV werd in Blaricum nipt met 10-11 ge wonnen. De dames blijven hierdoor de koppositie behouden. Dames 3 verloor met 9-11 van ASV Jeugd De heren-junioren van Smeeing/BDC gaan dit seizoen hoge ogen gooien voor het kampioeschap in de afdelings eerste klasse. Met vier overwinningen uit vijf wedstrijden staan zij nu op de tweede plaats achter het Utrechtse Atilla. Zon dag werd met 23-13 van HMS/Achilles gewonnen. De strak leidende scheids rechters kenden de Soesters 11 penal- ties toe, die allen werden benut. Overige uitslagen Jongens: Pupillen - Fidelitas 13-13; As piranten 1 - Voice 23-5; Aspiranten 2 - HHC 28-1; Junioren - HMS/Achilles 23-13. Meisjes: Pupillen - AAV 3-13; Aspi ranten 1 - Fidelitas 9-8; Aspiranten 2 - HVBS 12-7; Junioren 1 - EMM 10-5; Junioren 2 - Voice 10-9; Welpen A - Eendracht 4-0; Welpen B - Nijenrodes 1-2. ons niet alleen om het winnen, ook de gezelligheid na afloop is voor ons be langrijk." Het lidmaatschapsgeld bedroeg het eerste jaar 300 gulden, maar dat zal in de komende jaren wellicht wat minder worden omdat de eerste aanloopkos ten, voor trainingspakken, shirts e.d., inmiddels achter de rug zijn. De heer Gerretsen heeft eerst gepro beerd om BCS via de Soester Zaken- kring van de grond te krijgen maar dat is hier in Soest, in tegenstelling tot andere gemeenten, tot zijn grote spijt niet ge lukt. Maar ook zonder die medewer king is BCS inmiddels van start gegaan. Jongens: Voordaan Al-Soest Al 3-2 Soest Al-Culemborg A2 9-0 Soest Cl-Gooische Cl 0-8 Soest C2-Culemborg C2 10-4 Soest Dl-Kampong Dl 1-4 Meisjes: Hilversum Al-Soest Al 1-0 Shinty A2-Soest A2 3-0 Soest A3-Hoevelaken Al 2-1 Soest A4-IJseloever A2 2-5 Amersfoort A4-Soest A5 4-1 Soest Bl-Kampong BI 6-1 Soest B3-Maarssen B2 0-0 Soest Cl-SCHC Cl 1-1 Gooische C7-Soest C3 1-0 Laren D 1-Soest Dl 3-1 Soest D2-Huizen D3 5-0 De overige, niet op kunstgras gespeelde wedstrijden, moesten worden TWEfW/EltKg Beukenlaan 54, 3762 AJ Soest Telefoon 02155-24940. r wie van fietsen houdt Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Het weer is de schaatsers de afgelopen dagen niet erg gunstig gezind geweest. Maar toch blijven de schaatsers vech ten voor betere tijden, zoals afgelopen weken weer het geval was. Arno Zijderveld behaalde op de 1000 m een persoonlijk record (p.r.) in 1,59.2 min. Albert Peeters reed op deze afstanden 2 p.r.'s nl. 50.5 sec en 1.43.4 min. Arie Treur reed een p.r. op 500m in 48.1 sec. De 1500m. leverde hem ook een p.r. op in 2.26.4 min. Angeli- que v.d. Berg reed twee p.r.'s 14,0 sec (lOOm.) en 35,4 sec (3Ö0m.). Dennis Karssen reed een p.r. op 500 m. in 53,7 sec en een p.r. op lOOOm. in 1.52,2 min. Angeline Lam noteerde een p.r. van 2.04,0 min. Voor Gert Wegerif 2 p,.r.'s nl. 57,9 sec en 1.55,3 min. Robin Baltus reed de 500m. in 46,1 sec en een p.r. op de 1500 m. in 2.28,6 min. Bij de D-junioren wist Mark Jansen 2 jaren vaststaande clubrecords naar zich toe te trekken, de 500m. beëindigde hij in 50,1 se? de lOOOm. in 1.46,3 min. Bert v.d. Weerd reed een lO.OOOm. Aangezien er erg veel regen en wind was, was een scherpe -tijd onmogelijk. Hij eindigde in 17.22,09 min. Bij de d-junioren slaagde Martin Baltus erin een nieuw clubrecord neer te zetten op de lOOm. in 12,2 se? de 300m. werd een p.r. van 31,9 se? de 500m. een p.r. van 50,4 sec. Peter v.d. Heuvel reed alle drie de afstanden in een p.r. nl. 11,8 sec.; 30,1 sec. en 46,8 sec. Voor Tom my Versteeg eveneens drie p.r.'s van 12,8 sec.; 33,3 sec. en 51,2 sec. Arie v.d. Berg reed een p.r. op 5000m. van 8.48,7 min. De volgende 4 schaatsers reden allen een p.r. op de lOOOm.Mar jan Lam 1.59,1 min, Patrick Kortwijk 2.09,9 min., Bas Westerbeek 1.55,0 min. en Sietske van Brummelen 2.12,7 min. De 1500m. werd een p.r. in 2.45,5 min. voor Mark Jansen. Twee schaat sers reden een 3000m. in een p.r. nl. Pe ter van de Heuvel in 5.38,6 min, Robin Baltus in 5.42,5 min. Algelique v.d. Berg reed een p.r. op de 500m. in 54,8 sec. de lOOOm. ging in 1.55,8 min. An geline Lam noteerde 2 p.r.'s nl. 55,3 sec. en 1.59,4 min. Voor Patrick Kort wijk ook een p.r. op de 500m. van 61.6 sec. terwijl de lOOOm. ging in 2.11,5 min. Zaterdag bewees Gert de Ruygt goed mee te kunnen in de Nationale cros stop. Na de loodzware Mosselloop te Westenschouwen over een afstand van ca. 9000 meter was hij nog niet volledig tevreden met zijn 3e plaats in 29 min. 57 sec. Een lichte verkoudheid speelde hem parten, waardoor hij moest toe zien, dat een 2e plaats hem op enkele meters ontglipte. Zondag a.s. behoort hij tot de geselecteerden voor de Cross der Prominenten tijdens de Waranda loop te Tilburg, waaraan veel toppers uit binnen- en buitenland deelnemen. Op zaterdag 21 november werd te Zeist een B-limiet wedstrijd gezwommen, waaraan door negen Duinkikkers werd meegedaan. Deze kinderen hebben zeer goed gezwommen en er werden dan ook een le, vier 2e en twee 3e plaatsen behaald, terwijl door Ronald van Ophoven en Sonja Pappot het A-li miet gezwommen werd en 9 persoonlij ke tijden verbeterd werden. De uitslag was: lOOm. schoolslag Ronald v. Ophoven 1.40,7 2e. lOOm. rugslag Sonja Pappot 1.27,4 2e Lisette Elsinga 1.29,4 3e Corina Borsje 1.31,3 Harmen Pelleboer 1.40,4 Casper Arnold 1.25,2 2e lOOm. vrijeslag Bas v. Dorresteyn 1.07,8 le Marco Brons 1.04,2 3e lOOm. vlinderslag Sonja Pappot 1.34.4 2e Corina Borsje 1.35,6 In de rechtstreekse confrontatie met mede-koploper Leiderdorp hebben de heren van Red Stars de tweede neder laag in dit seizoen geïncasseerd. Het topduel in sporthal Beukendal werd met 65-80 verloren, hetgeen voorna melijk werd veroorzaakt door de fy sieke suprematie van Leiderdorp. De sterke gasten legden de Soester bas ketballers hun wil op door hen met hun eigen wapens te bestrijden. De agres sief, maar clean uitgevoerde persoonlij ke verdediging van Leiderdorp plaatste Red Stars in opbouwend opzicht voor soms onoverkomelijke problemen. Te vaak moest Red Stars van afstand de basket opzoeken, en dat leverde niet al tijd succes op. Het gebrek aan krachti ge, lange spelers brak Red Stars in de rebound ook op. Leiderdorp kon mede daardoor de stand uitbouwen tot een 42-30 voorsprong in de rust. Toch zou Red Stars zich in de sleutel wedstrijd geen moment gewonnen ge ven. Op pure inzet bleef de ploeg res pect afdwingen, en zorgde het ervoor dat Leiderdorp tot het einde bij de les moest blijven. Dat deed het tot spijt van Red Stars in die mate dat het verschil tussen beide topteams steeds tien pun ten bleef. De jonge spelers onder lei- ding van Rinus Valk konden dat va- cuum niet opvullen, waardoor het spanningselement achterwege bleef. "Niettemin was het een prima wed strijd. Het was alleen duidelijk dat we fysieke kracht te kort kwamen tegen de ze ervaren tegenstander. Maar wegge speeld zijn we geenszins. Als we zo doorgaan komt het allemaal wel goed," gaf Valk als commentaar. Red Stars verloor overigens niet alleen de topper met Leiderdorp, maar pok Peter Broek. De de laatste weken in goede vorm ste kende Broek liep bij een ongelukkige actie een knieblessure op, waardoor hij de strijd al in de eerste helft moest sta ken. De hoofdmacht bij de dames kwam wel tot winst. Dankzij de 56-52 zege op De- vil Devils gebeurde dat voor de vierde achtereenvolgende keer. Concentratie verlies was er de oorzaak van dat Red Stars een veilig ogende voorsprong van 34-22 zou verspelen. Zover liet de ploeg van Harry van*den Heuvel het niet komen. Na een minder succesvolle start van het seizoen klimmen de Red Stars-dames wekelijks een plek op de van der Wilt. ranglijst. De dames staan nu op een ge deelde vijfde plaats. Heren 3 blijft aan spraak maken op het kampioenschap. Dit keer won het van Sparta, waarmee het de tweede plaats deelde. Red Stars pakte het alleenrecht op die positie door met 85-53 te winnen. Het zevende herenteam is nog dichter bij de titel. De succesvolle ploeg heeft nu alle tegen standers één keer ontmoet en is nog steeds zonder puntenverlies. Red Stars 7 versloeg Hoevelaken met 73-63 na een 43-19 ruststand. Jeugd Goed ging het ook met de meisjes ju nioren, die voor het eerst in zes weken een overwinning boekten. In Leusden versloeg het meisjesteam Green Giants met 55-22. De jongens junioren kregen daarentegen opnieuw een sportieve te leurstelling te verwerken. Lijstaanvoer der Rotterdam-Zuid kende geen gena de en versloeg Red Stars met de alles zeggende cijfers 108-50. Bij de welpen ging het er spannend aan toe. Het twee de team in de jongste leeftijdsgroep stond de hele wedstrijd op winst, maar zag tegenstander Green Giants drie mi nuten voor tijd terugkomen tot 32-31. Red Stars zou toch nog met 40-31 win- Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam heeft bewezen dat de zege op Tonegido geen toevalstreffer was. DFC kreeg in eigen huis een 3-1 ne derlaag. Het tweede damesteam van SoVoCo-Stam moest haar meerdere erkennen in de Doetinchemse volley- balsters van Orion 2. De dames van SoVoCo 3 en 4 wisten hun wedstrijd winnend af te sluiten. De heren van de Soester Volleybal Combinatie verlo ren van het Nijkerkse NVC met 3-2. Het eerste damesteam moest voor haar wedstrijd naar DFC in Enkhuizen. De gastvrouwen hadden thuis nog.geen en kele wedstrijd verloren. De vraag was of SoVoCo-Stam het hoge niveau van de vorige wedstrijd weer zou kunnen ha len. De Soester ploeg trad aan in een wat gewijzigde opstelling. Nerveus was het begin van de wedstrijd. Toch werd al snel duidelijk dat SoVoCo-Stam niet van plan was het ongeslagen thuisre- cord van DFC zondermeef als een ge geven te accepteren. DFC won de eer ste set met 15-11 maar daarna was het de Soester ploeg die de lakens en de ra ke klappen uitdeelde. DFC holde ach ter SoVoCo aan en wist zo nu en dan bij te komen maar moest toestaan dat So- VoCo-Stam de drie volgende sets won. Ciska Abraham groeide, met Erna van Doorn, uit tot de beste speelsters van de Soester ploeg na een aarzelende start. Hier bleek dat vooral de veldverdedi- ging van SoVoCo-Stam de basis vorm de voor het succes. De Soester ploeg be zet na zeven wedstrijden de derde plaats in de op één na hoogste volley balklasse. Orion 2 te sterk Het tweede damesteam van de Soester Volleybal Combinatie heeft de stunt die het eerste damesteam vorig jaar in Doe- tinchem uithaalde niet kunnen herha len. De Doetinchemse dames wonnen vrij makkelijk met 3-0 via 15-8,15-5 en 15-5. Hoewel er duidelijk beter werd gespeeld dan een week eerder tegen Radius was het verschil toch te groot om potten te kunnen breken. Het derde damesteam had een makkie. NVC, enkele jaren geleden nog een goede ploeg in de tweede divisie was te gen een gedegen spelend SoVoCo 3 kansloos. Binnen het uur was de zaak bekeken. SoVoCo 4 had geen moeite met Voleem en haalde ook de volle winst binnen. 3-0. Verlies heren Een fantasieopstelling aan het begin van de wedstrijd tegen NVC, veel per soonlijke fouten aan het einde van bijna iedere set, ziehier de redenen waarop SoVoCo-Stam niet de winst in Soest kon houden. De teams waren beslist aan elkaar gewaagd, getuige de setstan den: 11-15, 15-10, 13-15 en 15-13. Een gelijke stand na vier sets derhalve gaf uitzicht op meer. Maar het nodige zelfvertrouwen ontbrak in de vijfde en beslissende set. Het team was niet meer in staat haar eigen spel te spelen, maak te in die vijfde set teveel persoonlijke fouten en gaf daarmee de winst uit han den, 7-15. Volleybal deze week Vanavond houdt SoVoCo haar jaarlijk se ledenvergadering in de kantine van Sportzaal De Bunt, aanvang 20.30 uur. Behalve de leden zijn ook de ouders van jeugdleden van harte welkom op deze algemene vergadering. En dan morgenavond in Sporthal Beu kendal, niet minder dan twaalf teams van SoVoCo komen aan bod tussen 18.45 en 23.00 uur. Zaterdagmiddag in Sportzaal De Bunt spelen de dames van SoVoCo-Stam 2, tegen Dos uit Schoonhoven, het eerste damesteam van SoVoCo-Stam tegen de nummer 4, Oikos uit Roermond. De wedstrijden beginnen respectievelijk om 14.30 en 17.00 uur. HEt eerste herenteam speelt zaterdag in Hilversum tegen koploper VIF in Hilversum. Eemvogels 1 speelde afgelopen zater dag uit tegen Fortis 1 uit Montfoort. Dat het voor de Soesters dit zaalseizoen niet gemakkelijk zal worden bleek reeds na de wedstrijd tegen Fortis. Eemvogels 1 opende na ongeveer 10 minuten spe len de score; Kathja Rauch wist van af stand de korf te doorboren. Fortis ech ter antwoordde genadeloos en liep uit naar een 4-1 voorsprong. Ton Kraai- kamp bracht weer enige hoop in de ploeg door de toegekende strafworp te verzilveren. Ook nu bleef het antwoord niet lang uit 5-2. Voor het rustsignaal was het we derom Kathja Rauch die van ver de korf wist te vinden. 5-3. Na de rust sloeg Fortis hard toe en liep uit naar 9-3. Van afstand bracht Erik van der Pol de Soesters dichterbij 9-4. Hierna werd er nog driemaal gedoel punt; Fortis haalde de 10 en middels Fons Verduin (strafworp) en een door loopbal van Ton Kraaikamp werd de einduitslag 10-6. Eemvogels 3 speelde in Soest tegen Victum 3 uit Houten. Het duurde vrij lang voordat de jonge ploeg op drift raakte. Maar in de 12e minuut wist Marco van Maanen uit een doorloopbal te scoren. Dit goede voorbeeld werd ge volgd door Henriëtte Wisse: 2-0. Nadat Victum had tegen gescoord scoorde Christa Lijfering slim uit en omdraaibal. Voor de rust trof Marco van Maanen van afstand de korf en dit betekende 4-1. Sandra Lub gaf de Soes ter ploeg na rust wat meer ruimte: 5-1. De einduitslag werd uiteindelijk 7-1; Christa Lijferink verzilverde zowel een doorloopbal als een strafworp. Eemvogels 4 redde het niet tegen Tel star 1 uit Hoevelaken: 2-4. Eemvogels 5 speelde een ongelukkige wedstrijd uit in Mijdrecht tegen Atlan- tis. Na een 4-0 achterstand, kwam de ploeg uit Soest terug tot 4-4. Een pres tatie van formaat; Ria Wijnen en Wim v. Rheenen scoorden beiden twee keer. In de laatste minuut scoorde Atlantis te gen de verhouding in 5-4. Eemvogeljunioren 1 liep uit tegen At lantis naar een 2-0 voorsprong door Stanley de Vries. Atlantis had duidelijk de langste adem en won met 4-2. Eemvogels BI had het bijzonder zwaar tegen Viking B: met 9-1 werd er verlo ren. Doelpuntenmaker: Pascal Koop- De voorlaatste competitieronde heeft Shot 2 het eerste succes gebracht. Mid delburg werd met 8-2 verslagen. Sot 3 verloor de streekderby tegen Huizen 1 met zeer ruime cijfers: 9-1. Goede za ken deden daarentegen Shot 4 en 5. Het landelijk jeügdteam won met 10-0 van HTC uit Hoofddorp. Het 2e herenteam van Shot zal in ieder geval niet puntloos degraderen uit de derde divisie. Tegen Middelburg werd de eerste zege behaald en dat was met een een ruime: 8-2. Voor het team uit Zeeland stond niets meer op het spel. Eugène Staffhorst won vrij eenvoudig zijn drie partijen, terwijl Dirk Schuiling en Aksel van Elteren beiden één partij op het nippertje verloren. Opmerkelijk was de eerste winst in het dubbelspel van Shot 2. Shot 3 kon de stunt van de thuiswed strijd (5-5) in en tegenb Huizen niet herhalen. Het was invaller Marcel Jan sen die uiteindelijk de eer wist te redden voor de Soesters. Shot 4 blijft meedoen in de strijd om het kampioenschap in de 2e klasse. In Bus- sum werd een benauwde maar verdien de zege behaald op het lastige Good Luck. Marcel Jansen bleef ongeslagen, terwijl Aijan Schuiling twee partijen won. Het dubbel zorgde voor het 6e punt. Het 5e team speelt zich langzamerhand uit de gevarenzone. Tegen Niké werd een zeer nuttige overwinning geboekt. Ronald Busch en André Vugt wonnen ieder twee partijen, terwijl Hans van Velzen één keer won. Ook hier bracht het dubbel de beslissing in het voordeel van de Soesters. Jeugd Nadat al een paar keer een 9-1 score uit de bus was gekomen, wist het landelijk jeügdteam nu met de maximale score te winnen. Ondanks het feit dat veel par tijen in drie games werden beslist slaag de HTC uit Hoofddorp er niet in om maar één partij te winnen: 10-0. Programma Aanstaande zaterdag 28 november be tekent voor de meeste Shotteams de laatste wedstrijd van de herfstcompeti- tie. Het le herenteam speelt dan thuis tegen het Schiedamse NOAD en zal een punt moeten halen om degradatie te voorkomen. De aanvang is 17.30 uur. Overige uitslagen senioren: Shot 6 - Metac 1:10-0; Shot 7 - Bijmaat 4:10-0; Shot 8 - Bunshot 4:4-6; Victo ria 11 - Shot 9: 6-4; Shot 11 - ATC 4 4-6; Almeerspin 8 - Shot 12: 1-9; Hui zen 15 - Shot 13: 3-7; Shot 14 - PF 6: 0-10. Jeugd: Shot 2 - Victoria 16-4; Shot 3 - Victoria 3: 8-2; Shot 4 - Victoria 2:2-8; Quick 6 - Shot 5: 6-4; Nederhorst 4 - Shot 6: 2-8; Quick 9 - Shot 7: 4-6. In sporthal Beukendal wordt van maandag 21 tot en met donderdag 24 december het jaarlijkse basketbal- toernooi voor scholieren gehouden. De basketbalvereniging The Red Stars zet dit voor de eenentwintigste keer in successie op. Het populaire toernooi vindt voor de eerste keer plaats vóór de kerstdagen. Organisator Rinus Valk is met opzet van de traditie afgeweken. "Een van de factoren is dat zowel de deelnemers als de medewerkers vrij zijn tussen kerst en Nieuwjaarsdag. Het is leuk voor ieder een om eens iets anders in die periode te doen. Die keuze heb ik bewust ge maakt," zegt Valk, die voor ongeveer 120 teams een programma in elkaar moet zetten. Daar zitten veertig ploe gen van basisscholen bij. Die komen in actie op maandag 21 decemberDe drie daaropvolgende dagen zijn gereser veerd voor de teams van de middelbare scholen uit Soest en Amersfoort. Volgens Valk is het niet zo verwonder lijk dat er veel jongens en meisjes van de basisscholen aan het Red Stars-toer nooi meedoen. "Bij de welpen van Red Stars, de jongste groep, komen er iedere week nieuwe leden bij. Vorig jaar had den we één team, nu zijn dat er al drie." Het scholierentoernooi begint iedere dag om 8.00 uur. Rond een uur of vijf 's middags worden de laatste wedstrijden gespeeld. De scholen krijgen binnen kort het programmaboekje toegezon den, zodat de deelnemers tijdig op de hoogte zijn van hun wedstrijdensche ma. Op dit moment is het aantal mede werkers al rond. Zoals ieder jaar zullen om en nabij de dertig leden van Red Stars een taak op zich nemen om het toernooi in goede banen te leiden.

Soester Courant | 1987 | | pagina 29