SOESTER COURANT DRIE MAANDEN LANG GRATIS IS... EEN WAARDEVOL GESCHENK!!! SOESTER COURANT Eerste steen gelegd bij nieuwbouw Infoscan Soestduinen verenigt zich in stichting tegen alle overlast \IA 30 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 31 I iM 'Bandenprikkers' gegrepen Portemonnee gestolen Foutparkeerders bestraft Bouw gemeente huis start december 1988 Wieldoppen gestolen Twee dieven betrapt Kamperen in auto Lustrumfeest In de Ruimte Diefstal uit verkoopruimte Informatie over N atuurbad-plannen Soester tilde Sociale Dienst voor 60 mille Tot nu toe miste U het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die reeds meer dan 9000 abonnees telt. Weet U wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt U 1/ alles over alle plannen die er in uw gemeente op stapel staan. Plannen waar U het misschien niet mee eens bent. De Soester Courant herinnert U daarbij aan de inspraakmogelijk heden, waarvan U gebruik kunt maken. Groot en klein nieuws, óók op sport- en rekreatiegebied. De SOESTER COURANT vertelt U er alles van! Zoals bijvoorbeeld de wekelijkse mededelingen op onze informatiepagina met de medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverlenings adressen, verloren en gevonden huisdieren enz. De familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van uw eigen Soester winkeliers, maar ook alle personeelsadvertenties vindt U in de Bel nummer 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, Soest. De reproduktie ontvangt U per omgaande. De toren van de Oude Kerk te Soest Speciaal getekend voor de Soester Courant i ÊÊÊm "1 )0 filml De bouw van het nieuwe pand van In foscan Soest heeft een officieel tintje gekregen. Jenny en Marcus Engström legden vorige week woensdag de eer ste steen van het gebouw op de hoek Farklaan/Nieuweweg. Het krijgt de naam Parkstaete. Amper vij f jaar geleden startte de fami lie Engström in hun garage met de ver koop van opvouwbare en draagbare ex positiesystemen uit Zweden. Al gauw bleek dit zo'n succes dat men een ruim te moest huren aan de Dalweg. Ook die uitbreiding was niet meer toereikend voor het bedrijf, dat snel bleef groeien. Parkstaete komt te bestaan uit drie la gen bedrijfsruimte. Die zullen niet alle maal door Infoscan worden gebruikt. De resterende ruimte wordt in units van 100 vierkante meter verhuurd aan geïn teresseerde bedrijven. "We hebben nu al negen medewerkers. In het nieuwe gebouw zullen we straks pas echt goed uit de voeten kunnen. En dat is maar goed ook, want de toekomst ziet er rooskleurig uit, zei directeur Jan Engström van Infoscan. Met de aanhouding yan twee inwo ners van Soest, die zich in Amers foort hadden schuldig gemaakt aan het lek steken van autobanden, heeft de politie ook klaarheid gebracht in een aantal van dergelijke gevallen in Baarn en Soest. Met name in de om geving van de Koninginnelaan wa ren de heren, resp. 24 en 25 jaar oud, in het afgelopen weekeinde aan de gang geweest. De politie heeft de Soesters ingeslo ten voor nader verhoor. Men neemt aan dat ze in Soest nog meer van de ze "steekpartijen" op hun kerfstok hebben. De politie verzoekt even tuele benadeelden - met name in de wijk 't Hart - alsnog aangifte te doen, wanneer men dat tot dusver heeft nagelaten. Ten nadele van een 17-jarig meisje uit Soest is zaterdagavond een portemon nee gestolen uit een gebouw van "In de ruimte" aan de Klein Engendaalweg. In de portemonnee zat een onbekend geldbedrag. Hij werd weggenomen uit de garderobe. reidingen heeft getroffen voor de in trek. De bewoners, die in een commu niqué een aantal tips hebben gekregen, kunnen hun bezwaren indienen bij de stichting. Die zal op haar beurt de be langen van hen behartigen. De stichting gaat ervan uit dat ze 'zeker iets kan be reiken' in deze zaak, omdat het een nieuw bedrijf op een nieuwe plek be treft. De stichting wil ook een extern advies laten uitbrengen door een advocaten bureau met betrekking tot lopende za ken van Chemco en De Kat. Verder zal men de strijd aanbinden tegen alle mo gelijke overlast, zoals die wordt veroor zaakt door onder meer de bestaande in dustrie, het vliegverkeer, de spoorweg, het militaire verkeer en de jaarlijkse kerstcross. Nog deze week gaan de ini tiatiefnemers van de stichting 'Soest duinen laat zich er niet intuinen' langs de deur om bij de bewoners een mini male bijdrage van 25 gulden te vragen. De heer A. Vouté wordt voorzitter van de stichting. Tot dusver hebben ook Marie Bangma, Mieke Swinkels, Jan Veldhuizen en Maijolijn Hannaart zich bereid verklaard zitting te nemen in het bestuur. 'Soestduinen laat zich er niet intui nen'. Onder die naam willen de bewo ners van Soestduinen zich in stich tingsvorm verzetten tegen alle vormen van overlast in hun rustieke woonom geving. In hun eerste actie willen de gegroepeerde inwoners van Soestdui nen de vestiging van een groothandel/ cateringsbedrijf aan de de Beaufort- laan tegengaan. De initiatiefnemers van de in oprichting zijnde stichting roepen de bevolking op massaal naar de hoorzitting op 8 de cember te gaan om te protesteren tegen de komst van het bedrijf, dat al voorbe- Acht foutparkeerders zijn in de nacht van zaterdag op zondag bekeurd door de politie. Die had bij een discotheek aan de Koninginnelaan poolshoogte genomen nadat er klachten over geluid soverlast waren binnengekomen. Toen de politie arriveerde was er geen sprake meer van lawaai. Wel stonden acht auto's foutief geparkeerd. De eige naars werden gewaarschuwd, maar om dat zij niet reageerden kregen ze alsnog een bon onder de ruitenwissers. Het is de bedoeling dat het voorlopig ontwerp voor het nieuwe gemeente huis op 17 maart 1988 in de gemeen teraadsvergadering wordt behan deld. Voorafgaande vindt in de maanden januari/februari overleg/ inspraak plaats met onder meer de toekomstige gebruikers en de bevol king. Het definitieve ontwerp wordt door de gemeenteraad op 16 juni bespro ken. Het overleg met gebruikers en bevolking vindt in deze fase plaats in de maand mei. In december 1988 zal de bouw aan de Dalweg starten. Het gebouw zal in april 1990 gereed zijn. Een 62-jarige bewoner van de Nachte- gaalweg deed vorige week bij de politie aangifte wegens diefstal. Onbekenden hadden van zijn auto twee wieldoppen weggenomen. Twee dieven van 17 en 28 jaar zijn op heterdaad betrapt toen ze bij een hotel aan de Birkstraat een vlag probeerden te stelen. De eigenaar van het hotel pak te hen in de kraag, hoewel één van hen alsnog ontvluchtte. Hij werd later in zijn woning in Amers foort aangehouden. Het tweetal werd ingesloten op het politiebureau. Aan het licht kwam dat ze ook een fiets had den gestolen, terwijl ze ook verant woordelijk waren voor de diefstal in het naturistenkamp. Daar hadden ze een week eerder onder meer een kachel en gereedschap meegenomen. Twee mannen uit Soest en Amersfoort hebben in het weekeinde de nacht in een auto doorgebracht. Ze waren 's nachts om drie uur het landgoed Pij nenburg op gereden, waar ze kwamen vast te zitten. Het tweetal besloot de auto als slaap plaats te gebruiken. De politie kwam hen wekken, hetgeen nogal moeite kostte omdat de mannen erg veel alco hol tot zich hadden genomen. Ze kre gen een bekeuring omdat ze op het landgoed Pijnenburg hadden gereden, en ze werden bovendien getracteerd op een rijverbod van acht uur. Vrijdag 27 november is het groot feest voor de In de Ruimte koren. Het is dan vijf jaar geleden dat de koren van start gingen. Dit zal niet ongemerkt voorbij gaan. Er zal een fantastisch optreden zijn in de Schaapskooi aan de Klein Engendaalweg te Soest. De In de Ruimte koren staan al deze ja ren o.l.v. het bekende zangduo Elly en Rikkert Zuiderveld. Aanvankelijk werd er gestart met een kinderkoor. Dat groeide echter zo snel, dat er maatrege len genomen moesten worden. Omdat er nogal wat oudere kinderen op het koor zaten werd besloten een tiener koor te beginnen. Het kinderkoor be staat nu uit 35 leden en repeteert iedere dinsdag van half 5 tot half 6. Het tiener koor komt iedere dinsdagavond samen met 26 tieners en oefent van 18.45 - 20.00 uur. Beide koren oefenen met veel enthousiasme in het Huis van de Pottenbakker. De liederen die door de koren gezon gen worden zijn hoofdzakelijk gecom poneerd en geschreven door Rikkert Zuiderveld. Elly oefent wekelijks met de kinderen en de tieners. Het repertoi re van de tieners sluit geweldig aan bij wat voor deze leeftijd aantrekkelijk is. De piano wordt bespeeld door Ed van de Boor. Hij heeft bijzondere kwalitei ten, die in het begeleiden van de koren ten goede komt. De zelfgeschreven ei gentijdse en evangelische liederen wor den met veel vreugde door zowel kinde ren als tieners gezongen. De liederen drukken uit hoe het is om als kind te le ven met de Here Jezus. Zowel de in houd ais de melodieën zijn spranke lend, fris en vrolijk. Het kinderkoor heeft jarenlang koorkleding gedragen in de stijl van Ot en Sien. Momenteel is het toe aan ver vanging. Op het lustrumfeest zal het model van het nieuwe koorkostuum worden getoond. Tevens zal er een col lecte worden gehouden om de nieuwe koorkleding te kunnen financieren. De ze wordt allemaal zelf gemaakt. Op vrijdag 27 november zullen de kin- der- en tienerkoren optreden in de Schaapskooi aan de Klein Engendaal weg. Ook Elly en Rikkert zullen een aantal liedjes zingen. Omdat er een gro te toeloop wordt verwacht is besloten om twee uitvoeringen te geven. De eer ste van 19.00 - 20.15 uur. De tweede van 20.30 - 21.45 uur. Tijdens het twee de optreden zullen er tevens video's van de diverse t.v. optredens worden ge draaid in de bijgebouwen. Mocht u deze willen zien kom dan naar de eerste uit voering van het koor om 19.00 uur. Toegang vrij! In een verkoopruimte van beeldende kunstenaars aan de Bosstraat is vorige week ingebroken. De daders namen een hoeveelheid gereedschap mee, die de kunstenaars gebruiken bij hun werk. In restaurant Darthuizen wordt woensdag 2 december 's avonds om 8.00 uur een informatieavond ge houden, waarbij de plannen voor het terrein van het Soester Natuurbad nader worden toegelicht. Belang stellenden zijn van harte welkom. Onlangs werd door de sociaal-recher cheur van de Gemeentelijke Sociale Dienst van de gemeente Soest proces verbaal opgemaakt tegen een 55-jari- ge cliënt van deze dienst, inwoner van Soest, terzake valsheid in geschrifte en/of oplichting, omdat betrokkene door frauduleuze handelingen de so ciale dienst van Soest had benadeeld. De man was reeds geruime tijd cliënt van de sociale dienst en ontving een uit kering ingevolge de rijksgroepregeling werkloze werknemers (R.W. W.) omdat hij geruime tijd werkloos was. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat betrokkene, naast het ontvangen van een uitkering, een gezamenlijke huis houding voerde met een partner die voldoende inkomsten had om zichzelf en de cliënt in het levensonderhoud te kunnen voorzien. Tevens verrichtte de cliënt werkzaamheden en had daaruit een inkomen. Zowel het voeren van een gezamenlijke huishouding als het ver richten van werkzaamheden werden niet door de cliënt vermeld op de z.g. in komstenformulieren. Op die inkomstenformulieren dienen cliënten van de sociale dienst onver wijld aan de gemeente mededeling te doen van elke verandering van feiten of omstandigheden, waarvan zij weten of redelijkerwijze moeten vermoeden dat die intrekking of verlaging van de uitke ring tot gevolg kan hebben. Door de cliënt werd dit niet Naar aanleiding hiervan werd deze per soon aangehouden. Te zijner tijd zal be trokkene zich voor deze handelingen moeten verantwoorden. Het door hem ten onrechte ontvangen uitkeringsbe drag, ongeveer 60.000,- zal door de gemeente Soest worden teruggevor derd, terwijl de uitkering wordt beëin- digd. )V.ff S° AvOt* aQ®' -a(ö®

Soester Courant | 1987 | | pagina 31