Schoeman 7, 697* mdPub -111 Soest SOEST CDA 'bij nader inzien' toch tegen steun voor Volksfeest Vredesplatform teleurgesteld over weigeren steun voor 'volksfeest' Soest 50 jaar geleden 24 November 1937 SCHOEMAN MAKELAARS e Soester Duinen Gemeente Soest PAGINA 4 1 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! V<yWA Getuigen gezocht van aanrijding vraagt uw aandacht voor BAARN Soesteibergsetraat79, Soest 02155-16151. PvdA -fractie geeft uit eigen zak f200 AANBIEDING RIB- 'B. W. hebben evenveel fantasie als een koude aardappel' Makelaardij o.g De Soester Begrooting voor 1938 Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. DR. RUPERTLAAN Royale hoekwoning met garage en achterom, voor-, zij- en achter tuin. Indeling: doorzonwoonkamer met parket (7.20X3.70 m), keuken aan achterzijde met afzuigkap. Lokale gasverwarming (2 gevelkachels woonkamer, 1 keuken, 1 douche, 1 voorkamer en 1 achterkamer), toilet, kelderkast. Verdieping: grote voor-, achter- en zijkamer, ingebouwde kasten. Dou che met vaste wastafel en wasmachine aansluiting, overloop met berg- kast. Zolder bereikbaar met vlizotrap. Mogelijkheid van vaste trap naar zolder en meerdere kamers. Vrijstaande garage. Koopsom: f 220.000,- k.k. WIJNAND TOPLAAN Geheel gerenoveerd en nieuw ingericht half vrijstaand woonhuis met C.V., grote garage (ca. 6x3 mtr.) en berging. (Bouwjaar ca. 1930). Zonnige vrije achtertuin. Indeling: gang,toilet, kelderkast, open luxe inbouwkeuken met elektri sche oven, gaskookplaat en afzuigkap, doorzonwoonkamer met schouw (ca. 7.80 x 3.70 mtr.). Verdieping: 3 slaapkamers, nieuw betegelde douche met vaste wasta fel; zolder bereikbaar d.m.v. vliezotrap, geheel beschoten kap en inge richt als bergruimte. Parterre voorzien van plavuizen en thermopanebeglazing. Balkon aan achterzijde. Perfekte staat van onderhoud. Koopsom f 229.000,- k.k. MIDDELWIJKSTRAAT Riant vrijstaande villa op levendige lokatie aan doorgaande weg door Soest, ideaal te combineren m. kantoor aan huis of dubb. bewoning. Tot. bijna 600 m2 grond. Hal, toilkelder (3 x 3), L-vorm. woonkam. (ca. 45 m2) m. opensl. deu ren naar tuin, serreuitbouw mog., keuk. aan achterzijde: verd.: bad- kam., m. ligbad, wasmach.aansl. en v.w., gr. voor- en achterkam. w.v. 1 m. balkon en 1 m. een v.w., ingebouwde kasten, zijkam. eenvoudig bij voorkam. te betrekken, vaste trap naar zolder m. 4e en 5e sl.kam., veel bergruimte en 2 bergkam. Kelder indien gewenst eenvoudig uit te brei den tot het geh. bebouwde opp., momenteel vrije hoogte 1.25 m. Ge schakelde gar. m. puntdak en verlichting, zijgevelraam en 2 deuren. Vrije achtertuin. Incl. stoff., zonnescherm en vloerbedekking. Tuin- en keuk.deur dubb. beglaz. Koopsom: f 328.000,- k.k. CHORISTENPAD Halfvrijst. mod. semi-bungalow m, inp. verw. gar., c.v., voor-, zij- en achtertuin. Bouwjaar ca. 1974. Hal, gard., toil., splitlevel mod. inbouwkeuk., eetkam., open zitkam. m. open haard en opensl. deuren naar tuin; 1e verd.: oudersl.kam. m. aan- gr. luxe roy. badkam. m. ligbad, douche, 2e toil. en dubb. wastafel- comb., roy. 2e en 3e sl.kam. Stook- en bergruimte m. c.v.-ketelopstel- ling en gasboiler. Koopsom f 375.000,-. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155 -12739 Getuigen van een aanrijding op de krui sing Dal weg/Veenbesstraat worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Het ongeval gebeurde vrijdag 20 no vember omstreeks 18.00 uur. Een veer tienjarig meisje, uit Soest fietste op de Dalweg en kreeg geen voorrang van een automobilist, die uit de Veenbesstraat kwam. De man reed door na de aanrij ding, het meisjes achterlatende met een pijnlijke hand en een beschadigde fiets. De auto is vermoedelijk aan de linker kant beschadigd. Muziekvergunning Burgemeester en Wethouders maken bekend dat bij besluit d.d. 17 november 1987, ingevolge art. 13 van de Veror dening Geluidhinder Soest vergunning is verleend aan de heer G. Plagge en de heer H. Niebeek te Soest voor het ten gehore brengen van muziek en het in werking hebben van een geluidsappa raat in de horeca-inrichting De Pluk, Kerkstraat 59. De beschikking ligt vanaf heden op de afd. milieuzaken van de gemeentese cretarie, Steenhoffstraat 2 op werekda- gen van 09.00 tot 12.00 uur, kamer 3 ter inzage. Ingevolge art. 54,2e lid van de Wet Al gemene Bepalingen Milieuhygiëne staat tot één maand na datum bekend making voor iedere belanghebbende beroep open bij de Kroon. Het be roepschrift moet met redenen zijn om kleed. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van art. 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnen hof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voor lopige voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten) het plaatsen van een hekwerk, Schooldwarsweg/Postweg, Soester- berg, sectie E, nrs 2606, 2763 en 3250 ged; het bouwen van een woonhuis, Fa- zantpad 2; het veranderen van een woonhuis/ kantoor in kantoor/winkel, Soester- bergsestraat 74. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binn n 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B&W een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van 18 woningen aan het Hazepad, Reigerpad, Ganzetrek en Patrijsgang, sectie G, nrs. 6822,8290 en 8295 (alle ged.) (artikel 11 voor schriften bestemmingsplan 3e herzie ning bestemmingsplan Overhees). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 26 novem ber 1987, eventuele bezwaren schrifte lijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze vezoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I (kamer 23) ter inzage. Openbare commissievergaderingen Woensdag 25 november: commissie Onderwijs Agenda o.a. opstellen procedure on derwijsnota. Donderdag 26 november: commissie Welzijn Agenda o.a. terugmelding gemeen schappelijke regelingen; informatie over asielzoekers; evanluatie kwijt- scheldingsbeleid. Maandag 30 november commissie gemeentelijke Organisatie Agenda o.a. wijziging van de statuten van de sportstichtingen. commissie Algemene Bestuursza ken Agenda o.a. rapportage vertegen woordigers in gemeenschappelijke regelingen en externe instellingen; aanschaf twee dienstauto's t.b.v. uit ruk brandweer; bestuursstructuur sportstichting; ontwerp-antwoord- brief jumelage. De gemeente soest biedt bij inschrijving te koop aan: Een perceel grond ter grootte van ca. 370 m2, gelegen tussen de percelen Nieuweweg 80 en 84 voor de bouw van een vrijstaande wo ning. De inschrijving staat open van maandag 30 november tot en met vrij dag 11 december 1987. Bekendmaking van de inschrijving vindt plaats op dinsdag 15 de cember 1987 om 17.00 uur. Plaats: Gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest. De gemeente behoudt zich het recht van gunning voor. Naast de prijs kunnen ook andere factoren een rol spelen bij de gunning. Inzage van stukken, nadere inlichtingen, alsmede inschrijfformulie ren zijn vanaf 30 november verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewerken te Soest, Lange Brinkweg 77, dage lijks van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. 't Jaagpad Leuk gelegen TWEEKAMER PARTERRE APPARTEMENT met eigen tuin, totaal ca. 150 m2. Ook zeer geschikt voor ouder echtpaar. Ind.: entree met garde- robenis, ruime bad kamer met douche, mogelijkheid voor ligbad, flinke slaapkamer van ca. 13 m2 met schuifwand naar gezellige woonkamer van 20 m2. Voorzien van eigen c.v.-installatie met warmwatervoorziening. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f 109.000,-k.k. De CDA-fractie in de Soester gemeenteraad keerde zich woensdagmiddag alsnog tegen de gemeentelijke steun aan het Vredesplatform voor het organiseren van het Volksfeest, nadat zij zich maandagavond nog achter het verzoek aan het gemeentebestuur had gesteld. De gemeente was gevraagd om toestemming voor een aantal zaken (klokkeluiden, vlaggen, vreugdevuur, etc.) en een financiële bijdrage van 200 gulden. Van fractievoorzitter Kees Verheus moest het College dat geld nu toch maar in de knip houden. Als reden voor de ommezwaai die de CDA-fractie maakte gaf Verheus op dat hij 's morgens kontakt had gezocht met de Raad van Kerken. "Die wist van niks." Verheus ging er daarbij kennelijk van uit dat de Raad van Kerken mede-organisator zou zijn van het feest, hetgeen niet het geval is. Wel vindt onder auspiciën van de Raad een avondgebed plaats, naar aanleiding van het INF-akkoord. Verheus vond overigens dat het ieder vrij stond om een feest te vieren, maar dat het gemeentebestuur zich daarmee nu toch maar liever niet moest identificeren, ook al omdat het ICTO zich had gedistancieerd. Hij was het eens met de snelle antwoordbrief van het College aan het Vredesplatform, waarin gemeentelijke steun wordt afgewezen, omdat er dan alsnog sprake zou zijn van een "standpuntbepaling" die niet op de weg van de gemeente ligt. B. W. laten weten dat er "voor velen nog geen reden is voor een algemeen volksfeest". Men moet een feest van harte en ten volle kunnen vieren, aldus het College, "en emotie kan niet een kwestie van een kleine meerderheid of minderheid zijn". Ook Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) trok zijn instemming van maandag ijlings in. Hij was tot de conclusie gekomen dat er nog niet alle reden was om te juichen: "Er ligt nog wel wat bewapening op de wereld." Hij was het eens met de College-brief, evenals zijn WD-collega Bert Krijger, die zich beperkte tot de opmerking dat het feest misschien voor individuele mensen belangrijk kon zijn, "maar niet voor ons". Geheel anders reageerden de fracties van PvdA, Progressief Soest en D66 (de partijen die ook in het Vredesplatform vertegenwoordigd zijn). Jan Visser (Prog. Soest) vond het merkwaardig dat het College een feest nu alleen wil steunen als een grote meerderheid erachter staat. "Ik heb u hier wel eens feesten horen propageren van een minderheid, dat is niet consequent." Visser doelde duidelijk op het Landjuweel, dat in burgemeester Scholten een heftig pleitbezorger heeft (van News, B.C.) Raymond van Gelder (PvdA) betreurde de opstelling van B. W. en bood staande de vergadering Scholten namens zijn fractie de gevraagde 200 gulden uit eigen zak aan, met het verzoek het geld door te geven aan het Vredesplatform. Scholten had daar zichtbaar weinig zin in, maar betuigde wel zijn respect voor het gebaar. Adriaan Pothuizen (D66) sloot zich bij de opmerkingen van Van Gelder en Visser aan. "Burgemeester en Wethouders wor den bedankt voor de snelle reactie, maar ze gaan aan de kern van onze brief wel voorbij. De ondertekening van het rakettenakkoord is een zaak waar iédereen, om uiteenlopende re denen, blij mee kan zijn. Als B. W. aan ons verzoek wel gehoor hadden gegeven zou het ook een feest voor al len kunnen worden; dan is het niet uit sluitend 'links' dat de zaak naar zich toehaalt, want dan zou het per defini tie een volksfeest worden." Zo reageert Eit Algra, voorzitter van het Vredesplatform Soest, op de afwij zende brief die het samenwerkingsver band van o.m. politieke partijen en vre desgroepen in Soest van B. W. heeft ontvangen op zijn verzoek om gemeen telijke steun voor een "volksfeest", ter gelegenheid van de ondertekening (op Dinsdag 1 december: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a. rapportage vertegen woordigers in gemeenschappelijke regelingen en externe instellingen; presentatie door AH van het ABC- project; evt. vestiging autoshowroom Rademakerstraat 67 en 69; ontwerp- bestemmingsplan Koningsweg (be zwaarschriften); bestuursstructuur sport; verhuur contracten sport. Woensdag 2 december: commissie Bedrijven Agenda o.a. rapportage vertegen woordigers in gemeenschappelijke regelingen en externe instellingen; voorstel verlaging gastarieven; ver vanging tractiematerieel gemeente werken; kredietvoorstel 3e fase re constructie Koningsweg voor vervan ging riolering ged. Koningsweg en het aanbrengen van een voorsorteer- strook op de Koningsweg; compost- bedrijf. Woensdag 2 december: commissie Ouderenbeleid Agenda o.a. volkshuisvestingspro gramma gemeente Soest. Donderdag 3 december commissie Financiën Agenda o.a. rapportage vertegen woordigers in gemeenschappelijke regelingen en externe instellingen; vervanging tractiematerieel gemeen tewerken; partiële aanpassing Savor- nin Lohmanschool; krediet 3e fase reconstructie Koningsweg; aanschaf twee dienstauto's brandweer; ver koop grond aan Hypsos; evaluatie k wij tscheldingsbeleid. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw gemeentewerken. Aanvang telkens 19.30 uur, behalve de commissies Gem. Organisatie (19.00 uur), commissie A.B.Z. (20.00 uur), commissie Financiën (20.00 uur), com missie Ouderenbeleid 10.00 uur in de commissiekamer van de dependance van het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken of aan te vullen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). 7 december) van het akkoord tussen Reagan en Gorbatsjov over de afschaf fing van de middellange-afstandsraket- ten. Hij is teleurgesteld over de houding van het gemeentebestuur. "Nu moeten we alleen als Vredesplat form een oproep tot de bevolking rich ten, maar het zal bij het publiek niet meer overkomen als een echt volks feest. Jammer, want op die manier laat het gemeentebestuur een mooie kans voorbijgaan." Algra vraagt zich af hoe lang de ge meente zich neutraal kan blijven opstel len in deze en dergelijke "boven- gemeentelijke" zaken. "Er zijn zoveel dingen die niet bij de gemeentegrens ophouden, die houden zich niet aan de keurige indeling die B. W. voor ogen hebben. Dat geldt bijvoorbeeld voor het milieu, maar ook voor de bewape ning. Actief of passief, de gemeente is daarbij betrokken, of ze wil of niet," Koudwatervrees Algra houdt het erop dat B. W. zich hebben laten leiden door "koudwater vrees". "Men heeft kennelijk grote angst om zich te compromitteren, maar politiek gezien heeft het College een kans gemist. B. W. hebben blijkbaar evenveel fantasie als een koude aardap pel," aldus de voorzitter van het Vre desplatform. Het platform heeft inmiddels ook een beleefd briefje ontvangen van het ICTO Baarn/Soest, dat was uitgenodigd om deel te nemen aan de festiviteiten. Het ICTO doet in elk geval niet mee. "Het lijkt ons op z'n zachtst gezegd nogal prematuur om bij afschaffing van 2 tot 3 procent van de totale nucleaire bewa pening ter wereld tot een dergelijke vie ring te komen," aldus het bestuur, dat overigens laat weten wel een "dankbaar gevoel" te hebben voor dit eerste stapje, maar het Vredesplatform mag daaruit opmaken dat het ICTO "zeer veelei send" is op het gebied van het terug dringen van de totale bewapening. "We zijn het hartelijk eens met het IC TO," aldus Algra. "Het is ook maar een klein stapje. Maar voor het eerst in de geschiedenis is er nu sprake van een echte vermindering van kernwapens. Ze worden ontmanteld en dat moet je niet bagatelliseren. Het geeft in elk ge val hoop dat er meer stappen zullen vol gen, die verder zullen gaan. Om dat te bereiken willen we graag met het ICTO samenwerken." Algra vindt dan ook dat er op 7 decem ber "wel degelijk wat aan de hand is". Reagerend op een opmerking van het ICTO-bestuurslid H. Beekman, die in een regionaal dagblad het Vredesplat form "naïef' noemde, zegt Algra dat hij en zijn medestanders zich er wel dege lijk van bewust zijn "dat het akkoord ook politiek misbruikt kan worden, bij voorbeeld door de conventionele be wapening nu weer op te voeren". Plicht Het Vredesplatform gaat overigens door met de voorbereidingen van het feest, zij het op kleinere schaal dan eerst de bedoeling was. "Wij vinden dat we daartoe de plicht hebben," aldus Algra. "Er is zoveel tijd en energie besteed om de komst van de kruisraketten te voor komen. We zijn volmondig blij dat het niet doorgaat, en dat willen we vieren." Intussen is bekend dat het feest op za terdag 12 december 's avonds wordt ge vierd in het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat. Mogelijk komen er nog meer activiteiten van de grond. Daarnaast wordt op dinsdag 8 decem ber, 's avonds om half acht, in de Oude Kerk aan de Torenstraat een speciaal avondgebed gehouden onder auspiciën van de Raad van Kerken, waarin het ra ketten-akkoord centraal zal staan. Aan de Raad der gemeente aangeboden Een tekort van f 106.000,-. Voor maatsch. hulpbet. f 13.000,- meer geraamd. De belasting opbrengst voor 1937 te hoog begroot. De straatbelasting blijft onveranderd. Geen verbetering van den Eigendom? Geen nadeelig saldo van het Natuurbad. Reorganisatie politie. Nadeelig saldo van de woningbouwver. thans f 246.077,65. Voor privaten op het kampeerterrein f 2.000,- geraamd. Opening wielerbaan Overgroote belangstelling Zondagmiddag waren meer dan 700 menschen bijeen op de wielerbaan op de Koninginnelaan, die de veelzeggende naam draagt "Hard gaat-ie". In een tijdsbestek van enkele weken hebben jeugdige bewoners van het "Hart", onder leiding van eenige ouderen, van een groote hoeveelheid aarde en graszoden, een wielerbaan geschapen, die er zijn mag. Zondagmiddag had de opening plaats, met een gevarieerd programma, waarin de jeugdige wielren-enthousiasten, hun evoluties met hun race fietsen vertoonden. Het is dank zij de groote belangstelling en de weersgesteldheid, een aardig schouwspel geworden.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5