Splinter Eemland b.v. BDC-heren verliezen van concurrent: 19-20 WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 HANDBAL Twee clubrecords Martin Baltus SCHAATSEN ESS Brouwer wint derby van DVS ZAALVOETBAL BOWLING Soester Bowling Bond Veteranen Radiostad winnaar in Beukendal Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 ti)^M- GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Soester skikampioenschappen BRIDGE 'Schoon Slem' draait prima Krant niet ontvangen? ATLETIEK Tweede wedstrijd van Wintercup BAV Natuurwandeling in 'Buitenzorg' Sportcopy voor maandag 10 uur inleveren SCRABBLE Briljant als prijs bij Aaron Sassoon UNICEF agenda in kerstpakket Avondvierdaagse Soest Wenskaarten bij kinderpostzegels Grandioze 60+ Play-backshow Dansschool Gerdie van Kooten r t - Dames nakken belangrijke punten De topper in de tweede divisie was de wedstrijd tussen de heren van Smeeing BDC en Laren. Laren won in een aan trekkelijke wedstrijd in sporthal Beu kendal met 19-20. Door deze overwin ning staan beide opponenten nu met twaalf punten bovenaan. Al in de eerste minuut forceerde Smeeing/BDC een penalty. Een van de negen 7 meter-worpen die het goedlei- dende scheidrechtersduo aan het Soes- ter team toekende. Acht van de negen keer was het raak, door de penaltyspe cialist bij uitstek, Arjan Roest. Qua pro- duktie stak Roest deze middag toch al boven het niveau van zijn medespelers uit. Van de uiteindelijk negentien doel punten voor Smeeing/BDC scoorde hij er elf. Daarmee tegelijkertijd de on macht van het team aangevend. Teveel moet het komen van individualistische akties, de rode draad, het collectiefont- breekt in het Soester team.Laren daar entegen is nu al op weg naar de voor spelde nieuwe handbalontwikkeling, het harde werkhandbal zal meer en meer worden vervangen door technisch en tactisch handbal.In de tweede perio de bleef Laren steeds de toon aangeven. Cleem Diemers kon voor de Soesters in eerste instantie de stand vanuit de hoek op 10-9 brengen. Van de veertigste tot de vijfenvijftigste minuut bleef de strijd gelijk opgaan. In de laatste vijf minuten trok Laren de wedstrijd naar zich toe.Toch werd het nog zeer spannend. Drie minuten voor tijd leek de wedstrijd gelopen. (18-20). In een alles of niets offensief greep Smeeing/BDC naar de manverdedigings-techniek. Weer was Aijan Roest degene die de aansluiting leek te bewerkstelligen^ 19-20). De tijd was echter tekort om een puntendeling tot stand te brengen. Terecht want La ren toonde zich duidelijk beter. Dames Het damesteam van Smeeing/BDC is 3|jËG| dit seizoen opmerkelijk bezig. Na zes wedstrijden zijn de dames sluipend naar boven geklommen en staan nu op de vierde plaats met zeven punten. Zondagmiddag won BDC in sporthal Beukendal van het Bergense Berdos met 12-8. Inzet was de aansluiting met de top te behouden. De Soester dames slaagden daar voortreffelijk in middels Er zijn weer goede tijden neergezet door de Eemlandschaatsers met name door Martin Baltus. Hij wist twee club- records, die in handen waren van Mark Jansen, op zijn naam te schrijven. De 500 m. werd een tijd van 49.9 sec. De 1000 m. ging in 1.45.0 min. Enkele andere uitslagen zijn: Pepijn Bosman 15 .9 sec. p.r. op 100 m. Bas Westerbeek 12.7 sec. p.r. en Edwin Zijderveld 12.9 sec. p.r. Brenda Karssen reed een 500 m. in 55.4 sec. een p.r. en een 1000 m. in 2.02.02 min. Angelique v.d. Berg noteerde 56.1 sec. en reed een 1500 m. in 3.02.3 min. Martin Baltus noteerde 2.46.9 min. Mark Jansen kwam tot 50.8 sec. en 2.48.1 min. Peter van de Heuvel reed 48.3 sec. en 2.36.6 min. een p.r. en Ro- bin Baltus kwam tot 46.4 sec. en 2.34.0 min. Gert Wegenrif noteerde een p.r. van 57.6 sec. en op de 500 m. en 2.00.3 min op 1000 m. Dennis Karssen noteerde 55.6 sec. 1.52.8 min. Angeline Lam reed 57.3 sec. en 2.01.5 min. Pieter v.d. Herik kwam na een val tot 67.2 sec. en reed een persoonlijke record op de 1000 m. in 2.08.2 min. Arie v.d. Berg reed 44.7 sec. en 2.18 min. op de 150,0 m. Ruud Jansen noteerde 49.3 sec. een p.r. en 2.31.6 min. In het sportcentrum te Bilthoven trof fen de Soester rivalen ESS Brouwer en DVS Knollentuin elkaar. Beide teams startten de wedstrijd zeer voorzichtig. Er werd gespeeld met een gesloten verdediging waarbij de bal in een laag tempo werd rondgespeeld. In de eerste helft was DVS de betere ploeg, maar het kon het karwei niet af maken en liet teveel kansen liggen. Het was Peter van de Berg die aan de rechter kant van het veld alleen doorging en de uitstekend keepende Jack Nagtegaal kansloos liet. Hierdoor raakte de onge slagen ploeg van ESS Brouwer toch enigzins aangeslagen en kroop door het oog van de naald toen Rene Ribberink zijn schot buiten bereik van Jack Nagte gaal op de paal zag belanden. Doordat de verlossende 0-2 uitbleef verloor DVS de grip op de wedstrijd waardoor ESS Brouwer steeds sterker kon wor den. Een sliding van DVS doelman Hans Uitdeboogaardt werd door de goed leidende scheidsrechter bestraft met het toekennen van een strafschop, en een twee minuten straf voor de D VS- keeper. Willem de Vries bleef koelbloe dig en schoot de strafschop beheerst in. Vlak voor rust was het Timo Braaksma die Brouwer op een 2-1 voorsprong schoot, wat op dat moment tegen de spelverhouding in was. de tweede helft een ander speelbeeld. Het was nu ESS Brouwer die het spel dicteerde. Het liep vlak na rust uit tot een 4-1 voorsprong door doelpunten van Chiel Struik en Hendrik Jan de Boer, waarbij vermeld moet worden dat het doelpunt van de Boer een treffer was uit het boekje waarbij de DVS keeper kansloos was. DVS liet echter de moed niet zak ken en gaf zich nog niet gewonnen. Dat resulteerde in een doelpunt van Johan Staal: 4-2. Reserves De reserves van DVS Knollentuin brachten het in hun derby er beter van af. DVS ging gelijk goed uit de start blokken en kwam al snel op een 2-0 voorsprong door twee doelpunten van Rob Kaats. De ploeg begon toen een beetje laconiek te voetballen waardoor ESS Brouwer terug kon komen tot 2-2 door doelpunten van de SEC-ers Ed win Brouwer en Henry Hofstee. DVS pakte al gauw weer de draad op en liet de bal snel rondspelen en het was Rene van de Deijssel die de ploeg naar een 3-2 voorsprong schoot. Routinier Fred Scholten zorgde ervoor dat DVS niet meer in de problemen kwam en zorgde ervoor dat met zijn schot de eindstand op 4-2 werd bepaald. Door dit resultaat klimmen de reserves van DVS weer iets op de ranglijst. Foto: Goos van der Wilt. attractief handbal en zelfvertrouwen, dat kan worden omgezet in doelpunten. Sonja Logtenstein bracht al vallend in de tweede minuut de stand op 1-1. Smeeing/BDC voerde in deze eerste helft haar score naar 5-l.Kort na rust was het Ria van Duuren, die de voor sprong uitbreidde tot 6-1. Berdos moest toezien dat Smeeing/BDC zelfs weg liep naar 8-2, voordat zij iets terug kon den doen. Acht minuten voor tijd werd het zelfs nog 9-7. Smeeing/BDC her vond zich. Ada van Hal, toch al een hoofdrol vertolkend deze middag, be nutte een toegekende penalty en scoor de even later vanuit de opbouw. Thea Pronk mocht tenslotte de genadeklap uitdelen; 12-8. Uitslagen Jongens: Pupillen-Baarn 7-13; Aspi ranten 2-BSV 12-7; Junioren-Attilla 19-6 Meisjes: Pupillen-Limvio 6-6; Aspi ranten 1-UDSV 15-3; Aspiranten 2-BSV 0-7; Junioren 1-Nieuwegein 7-3 Welpen A-Nijenrodes 5-7; Welpen B-Nieuwegein 4-14 Deze week waren er geen spectaculaire scores te noteren. Het lijkt wel of de bowlers, en dan niet alleen de "top pers", zich aan het sparen zijn voor het kersttoernooi, dat op 19 en 20 decem ber plaatsvindt in C-drie. Dit kersttoernooi is een dubbel-handi- captoernooi, waarbij gespeeld wordt in dubbelteams, maar tevens gespeeld wordt om het kampioenschap van Soest. Dit kampioenschap van Soest wordt ieder jaar gespeeld, en levert als kampioen diegene, die de beste score heeft over 10 games scratch. Ieder jaar blijkt, dat op het Kersttoer nooi enorm hoog gescoord wordt, dus de Soester Bowling Bond maakt zich weer op voor een spectaculair toernooi. Jeugd The Fools - G.B.K. 5-0. Lucky Strike - Pinhitters 2-3. Uitslagen maandag Strijkbout - Silver Star 1 0-5. Tryers - S.B.R. 0-5. C-drie - Flushing Meadow 4-1. De Oude Enghe - De Oude Eng- herds 4-1. Heineken 2 - Turtles 3-2. Heineken 1 - Toetanchamon 1-4. Uitslagen dinsdag Omega - King's Palace 1-4. Laat bloeiers - Daltons 1-4. Pioniers - Bo drum 0-5. Happy Hoekers - Dexcrest 3-2. HAM - Bunk 4-1. 't Juk - Bleeker 1-4. G.B.U. - Voorbij's Beheer 5-0. Su per Splits - Fifties 0-5. Silver Star 2 - Bullseye 3-2. ESS Brouwer tweede op tweede toernooi E.S.S.-Brouwer kan terugzien op een geslaagd veteranentoernooi. Voor de tweede maal was het toernooi in sport hal Beukendal een groot succes. Van de deelnemende teams was het na een spannende avond zaalvoetbal Radio- stad winnaar werd, voor E.S.S.-Brou wer, dat een punt minder behaalde. Om ongeveer 20.30 uur werd het toer nooi even stil gezet voor hoog bezoek vanuit Spanje. Sint Nicolaas en twee van zijn Pietermannen brachten een be zoek aan de zaalvoetballers. Hij be dankte de beide scheidsrechters de he ren Kers en Stoltenkamp en de wed strijdleiding de heer Masmeyer, dat zij de oudjes zo voortreffelijk, begeleid den, waardoor de veteranen een gezel lige avond hadden en hun favoriete sport konden uitoefenen. Het toernooi eindigde om ongeveer 23.30 uur. Daarna was het B. Mas meyer die nog enkele mensen bedankte voor een geslaagd toernooi mede door hun toedoen. Tot slot was het Frank Masmeyer die de microfoon overnam en de prijsuitrei king verzorgde. Drie prominenten wa ren er te weten Rinus Michels, Johan Cruyff en Frank Arnesen, maar achter deze stemmen was René van de Berg verscholen, de welbekende imitator uit Soest. Foto: Goos van der Wilt. Op de skibaan van Otto Zoetelief in Soesterberg worden zaterdag 12 de cember de open Soester skikam pioenschappen gehouden. De strijd barst om 19.30 los in drie catego rieën. Men kan zich inschrijven bij de jeugd, de senioren of familie. Er is ook een speciale wedstrijd voor re creanten. De deelnemers hoeven geen inschrijfgeld te betalen. In schrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij sportshop Nic. van Dam, reisbu reau Gerth en de skischool Otto Zoetelief. Na afloop van de open Soester ski kampioenschappen verlenen 'Die Singende Lehrer' hun medewerking aan de Tiroler Abend. De in april jl, opgerichte bridgeclub voor niet-rokers "Schoon Slem" wil eens breken met de traditie van de kerstdrives en organiseert daarom op maandagavond 28 december in haar clubzaal in De Vijverhof te Soest een gezellige oudejaarsbridgeavond. De club telt nu pl.m. 50 leden, die elke maandagavond in een prima sfeer ge zellig bridgen. De eerste serie van de clubcompetitie 1987-'88 is zelfs al ach ter de mg, met de bijbehorende promo tie en degradatie. Men kan nog enkele leden (bij voorkeur paren) gebruiken; inlichtingen verstrekt mevrouw A.M.E. Beuken, Uytenbosch 38, Baarn, tel. 02154-13635. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kuhnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. De Baarnse Atletiek Vereniging houdt zondag 13 december de tweede in een serie van drie wedstrijden voor de Win tercup. Het startschot wordt gegeven bij de marechausseekazerne aan de Amsterdamsestraatweg. Het parcours is uitgezet in het Paarden- bos, dat grenst aan het terrein van paleis Soestdijk. De start van de 15 kilometer is om 13.00 uur; de 2,5 kilometer om 12.30 uur, en de 5 en 10 kilometer om 13.05 uur. De inschrijfkosten bedragen vijf gulden; voor de 2,5 kilometer vier gul den. Voor meer informatie, tel. 02154- 13982/20432. De maandelijkse Natuurwandeling van het I.V.N. afd. "Eemland" start op 13 december om 14.00 uur vanaf de par keerplaats aan de Ravensteinselaan te Baarn. Komend vanaf Soestdijk slaat u voor Groeneveld linksaf. I.V.N.-bor- den wijzen u de weg. De wandeling voert door het bos van Buitenzorg, een landgoed gesticht door Werner van Drakenstein, welke medio 1300 een vervenerij begon naast het Landgoed Groeneveld. Van het oude landgoed zijn o.a. de Schoollaan, enige moerascypressen bij een waterpartij en beuken- en eikenlanen overgebleven. De natuurgidsen vertellen hoe planten en dieren het winterseizoen kunnen overleven. Planten doen dat bijv. als bol, knol of zaad. Alle beschikbare energie en voedingsstoffen worden in genoemde vormen opgeslagen. Ook dieren kunnen in een bijzondere vorm overleven; insekten in de vorm van ei, larve of pop. Minder ingrijpend is de winterrust of winterslaap van bijv. mui zen, eekhoorn, mol en egel. Een ongelooflijk veelzijdige zaak, de aanpassing van onze flora en fauna aan de verschillende seizoenen. Het kan in dit jaargetijde modderig in het bos zijn, waterdicht schoeisel is aanbevolen. Voor meer informatie: tel. 13519. De sportcopy voor de Soester Cou rant dient voortaan vóór maandag morgen 10 uur in ons bezit te zijn. Steeds meer wedstrijdverslagen wor den in de loop van maandag bij de redactie ingeleverd. Door dit late tijdstip wordt het moeilijker om de copy tijdig te verwerken. De correspondenten worden daarom vriendelijk, maar nadrukkelijk ver zocht de copy vóór maandagmorgen 10 uur in ons bezit te laten zijn. Het liefst ontvangen wij getikte tekst met dubbele regelafstand. Voor artikelen, die na maandag 10 uur bij ons worden afgegeven, kun nen wij plaatsing niet meer garande ren. De redactie De twaalfde ronde van de scrabblecom- petitie van scrabbleclub De van Dalen stond in het teken van St. Nicolaas. Er was gezorgd voor banket bij de koffie, terwijl ook Zwarte Piet acte de présence gaf. Na afloop ging iedereen naar huis met een heerlijke banketstaaf. Deze avond geen scores van meer dan 600 punten, maar wel acht mensen bo ven de 500. Een verbetering in de breedte dus. De uitslagen van donderdag: Jan Leijendekker - Mw. van der Werff 507 - 348, Truus van der Veer - Wout Klute 314 - 325, Joop van Zijtveld - Mw. Verhoeff 331 - 230, Riet de Groot - Annie Janssen 365 - 515, Anne Nuy- sink - Peggy Olijslager 528 - 436, Mw. Gerth - Mick Leijendekker 237 - 316, Tineke van Egdom - Rie Rabelink 510- 326, Klaas Keuter - Hans Danvers 502 - 538, Renske Druijff - Dieuwke Vasten- burg 449 - 430, Freek van Hoorn - Alex de Voogt 226 - 448, Anne Nuysink - Jan Danvers 363 - 520, Meta Klute - Renske Druijff 322 - 579. Een dijk van een pot dus tussen Klaas Keuter en Hans Danvers met een to taalscore van 1040 punten. Voorwaar geen kleinigheid. De prijs van de week, waarvoor in de tweede helft werd ge speeld ging deze avond naar nieuwko mer Freek van Hoorn. Hij wist de ge vraagde score het dichtst te benaderen. De heer Aaron Sassoon (L) overhandigt aan Notaris v. Veeren (R) de verzegelde enveloppe waarin ver meld het caraat-gewicht van de briljant, welke in de etalage ligt van zijn totaal verbouwde winkel in de Laanstraat 18 te Baarn. Bij aankoop van tenminste 100,— kan men laten vermelden hoe groot de bril jant is. De juiste vermelding (of degene die er het dichtste bij is) mag zich eige naar noemen van de briljant, die een winkelwaarde heeft van tussen de 5.000,-- en 10.000,--. Bij meerdere juiste vermeldingen wordt er geloot. De UNICEF bureau- of telefoon agen da kan een mooi cadeau zijn voor de kerstdagen. Door middel van 56 kleurenfoto's Iaat UNICEF, het V.N. kinderfonds, de na tuurlijke schoonheid zien van de woes tijnen. De laatste jaren wordt de wereld zich steeds meer bewust van het pro- Burgemeester en Wethouders hebben de Plaatselijke Regelingscommissie Avondvierdaagse toestemming gege ven om van 30 mei tot en met 2 juni 1988 de Avondvierdaagse Soest te houden. bleem van de oprukkende woestijn. In deze agenda tracht UNICEF de in de V.N. in 1977 genomen maatregelen in beeld te brengen van irigatiemethodes, het planten van afwisselende gewassen, herbebossing en het weer laten grazen van vee. Adressen in Soestdijk: A. Weitzel - Straelenln 44 - tel.: 16182. Soest-Midden: Fa. de Ster - Weede- straat 5a en de UNICEF winkel Lange Brinkweg 62 - tel.: 10466. Soest-Zuid: Mevr. Blok - Ericaweg 4 - tel.: 21572. Op deze adresser natuurlijk ook de gro te sortering wenskaarten. Het comité voor Kinderpostzegels in Soest is in de maand december op werkdagen van 9.30 tot 17.00 uur in het postkantoor aan de Steenhoff- straat te vinden. Naast de bekende kinderpostzegels biedt het Comité een uitgebreide keuze in kerst- en nieuwjaarskaarten aan. De ze collectie kaarten is gevarieerd van opzet met zowel moderne als traditio nele afbeeldingen. Er zijn kaarten te verkrijgen van f 0,50 tot f 2,- per stuk en van ansichtkaart tot bijzondere glaze- nierskaart of uitvouwkaart. Een wenskaart uit deze collectie gef rankeerd met een kinderpostzegel doet meer dan het overbrengen van goede wensen alleen, want uit de opbrengst van deze zegel- en kaartverkoop wor den kinderen met problemen geholpen. Kinderen die tussen de wal en het schip zijn geraakt, zowel in Nederland als in de Derde Wereld. Foto: Goos van der Wilt. Met leerlingen van haar dansschool uit Soest, Blaricum en Bussum organiseer de Gerdie van Kooten vrijdagavond 4 december in C-drie een zeer geslaagde Play-backshow. Voor een totaal van ruim honderd leerlingen van boven de 60 jaar was het in de gezellige theater zaal van C-drie een echt "heerlijk avondje", temeer daar sint Nicolaas in volle glorie aanwezig was en voor velen een leuk presentje had meegebracht. Na de Sint met luid gezang begroet te hebben, zag het publiek een bonte rii van artiesten op het toneel voorbijgaan. Tegen de achtergrond van het smaak volle decor streden o.a. de Zangeres Zonder Naam, Robert Long, Vader Abraham en vele andere kleurrijke groepen en solisten om de hoogste eer. Hier liet men zien, dat niet alleen jonge mensen kunnen play-backen! Een des kundige jury besliste tenslotte dat de Doris-groep, met hun "gat in m'n em mer", de eerste prijs verdiende. Na afloop was er een gezellig bal en het was een verademing om te zien dat, en Het publiek in de Vijverhof genoot met volle teugen van de senioren-play- backshow. vooral hoe, in een tijd van pop-muziek de leerlingen van de 60+ danslessen naast de Quickstep, Engelse Wals en Tango ook een blije Chachacha en Jive ten beste gaven. De gezellige sfeer werd op video vastgelegd, zodat men later nog eens kan nagenieten. Mede door de uitstekende service van C-drie is deze senioren-Play-backshow zeker voor herhaling vatbaar.

Soester Courant | 1987 | | pagina 18