KINDERKLEDING 20-50% KORTING ff (jLmoiqm mode TOT JEANS BIJ u zo gezien Metamorfose van Soester Natuurbad VAN WIJK B.V. TOT 16 JAAR rasper PARADOX PARADOX WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 66e JAARGANG NO. 15 Nieuweweg 60A Soest specialist W/gWgj GROOTSE EINDEJAARS SHOW BIJ AUTO SMEEING - SOEST Van Weedestraat 46 - Soest - tel. 21310 Jeans mode GLAS HANDEL TIHLTTmn Beckeringstraat 50 - Soest PRIJSVRAAG Wat kost het echt? Bonneterie 10% Pantalons 25% Kostuums 20% Kolberts 30% Accessoires_ 25o/o Shirts 10% Enkele stuks cno/ 'Kerstpotten' Leger des Heils Werkgelegenheid Soest profiteert VOOR DE TAXATIE VAN UW HUIS Personeel Sociale Dienst werkt over Eenmalige uitkering vóór Kerst mits aangevraagd voor 15 december College en sport rond de tafel, raad luistert in ad hoe cie. Computers gestolen uit bedrijfsruimte Hotel/appartementen en medisch fitnesscentrum op De Paltz Inbrekers maken forse buit bij 'rondje Steenhoffstraat' p. j. door Gerant Rad Paranomale camera Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152' Postgiro 126156 Foto: Goos van der Wilt. VAN WEEDESTRAAT 8 ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID MOOE STEENHOFFSTRAAT 16 SOEST van 19 t/m 31 december 1987 VEEL NIEUWS - VEEL SFEER - VEEL VOORDEEL Koningsweg 14 - Soest - Tel. 02155 -1 32 27 U plust en U mint in een aantal tabellen óf U die ramen nu wel zult bestellen. U droomt van een prijs en denkt veel te grijs. Laat Van Ede uw man zijn en uw plannen versnellen! If ffl L 1 1L (werkplaats woonhuis) vnil lal f 1 1 BEL 160 55 Of 184 29 AJArEN WIJ KOMEN! Leer rvrvn/ (laatste stuks) 20 Burgemeester en Wethouders heb ben het Leger des Heils ook dit jaar weer toestemming verleend om col lectes te houden met de bekende "Kerstpotten". Op donderdag 10 en 17 december gebeurt dat tijdens de weekmarkt op de Weegbreestraat, op vrijdag 11 en op zaterdag 12 en 19 december aan de Van Weede straat. Padvinders De Paltz mogen in buitencentrum blijven De heren B. Taphoorn en D. Netjes zullen hun ogen in Soest de kost geven als het gaat om het aantrekken van personeel voor hun 'nederzetting' in Soestduinen. Volgens hen kan dat project een positief uitstralingseffect op de werkgelegenheid in Soest heb ben. "We kijken altijd in eerste instantie in de plaats waar we iets bouwen. In dit ge val zullen we dus eerst personeel in Soest proberen te werven. Dat zal ook uit onze campagne blijken," heeft Netjes desgevraagd laten weten. De projectontwikkelaar, die tevens het ho tel en de andere voorzieningen zal bou wen, verwacht ongeveer zestig tot tach tig medewerkers nodig te hebben, "maar dan eerder tachtig dan zestig." Ook de plaatselijke ondernemers kun nen mogelijk profiteren van de ver gaande plannen van de twee project ontwikkelaars. "Als in Soest goede vak lui zitten, zullen we daar zeker gebruik van maken," liet Netjes zich ontvallen. Padvinders Het padvindersbuitencentrum 'De Paltz', dat op het gelijknamige land goed bivakkeert, hoeft niets te vrezen van de op stapel staande ontwikkelin gen. De heer Taphoorn, die buurman is van de padvinders, heeft zelfs hulp toe gezegd door te zijner tijd voorzieningen voor de scouting te realiseren. "Er wordt daar goed werk verricht, dus ik zie niet in waarom ik ze zou moeten wegsturen," zei Taphoorn. Het cen trum ligt op het terrein dat de project- ontwikelaars van de gemeente willen kopen. Taphoorn ziet de aanwezigheid van de padvinders tevens als een goede 'buffer' voor het 'kuuroord', dat hij met Netjes wil verwezenlijken. Overigens zou de gemeente het voortbestaan van het scoutingscentrum als voorwaarde hebben laten opnemen in de principe overeenkomst over de verkoop van het gebied. Soesterbergsestraat 8, Soest Tel. 02155-15050 b.g.g. 17000 van het 21 hectare metende gebied niet worden aangetast. Dat deelden Tap hoorn en Netjes uitdrukkelijk mee. 'Meneer Chris', zoals Taphoorn de be kende natuurliefhebber uit Soest noemde, vindt het project te 'grootscha lig'. "Wat u overneemt is de parel van Soest, en dat vinden we allemaal jam mer. Waarom moeten de gebouwen dan zo hoog worden. Zoveel appartemen ten heeft u toch niet nodig. Want u krijgt het Soester Natuurbad toch voor een prikkie, woar, la'k het zo moar zeige. Da's allemaal tot uw dienst," refereerde Uiterwijk aan de één miljoen gulden, die de gemeente voor het bad vraagt. Hij vond dat de gebouwen hooguit uit een begane grond en één verdieping mogen bestaan. Taphoorn antwoordde dat de plannen juist uit het oogpunt van natuurbehoud zijn gemaakt. Door de hotelkamers en de appartementen te stapelen is er niet zo veel grondoppervlakte nodig voor de bebouwing. Bovendien zijn het hotel en de appartementen gepland op plaatsen waar nu ook gebouwen staan. Door die opzet hoeft de infrastructuur en de rio lering niet aangepast. "Ook dat draagt bij tot het behoud van de bomen," aldus Taphoorn, die stelde dat er juist eèn be hoefte bestaat aan ruim 160 hotelka mers en appartementen. Ook zijn za kenpartner Netjes ziet, mede gezien de centrale ligging van Soest(duinen),een goede markt voor het project. Goedkeuring Bij de informatieve bijeenkomst in Darthuizen waren ook vertegenwoordi gers van het College en de commissie ruimtelijke ordening aanwezig. Zij moeten zich in de komende tijd beraden over de plannen van Taphoorn en Netjes. Zodra de raad zijn goedkeuring daaraan heeft verleend, moet de pro vincie Utrecht hetzelfde doen. Voordat het zover is beslist de raad al in januari 1988 over de verkoop van het Soester Natuurbad. De leden van de commissies ruimtelijke ordening en fi nanciën vergaderen daar over op res pectievelijk dinsdag 12 en donderdag 14 januari. De koopsom van één mil joen gulden en het rapport voor het nieuwe Soester zwembad komen daarin ter sprake. De raadsvergadering volgt op donderdag 21 januari. De gemeentelijke Sociale Dienst zal trachten de uitbetaling van de Eenmalige Uitkering 1987 nog voor de aanstaande Kerstdagen te regelen, mits degenen die er recht op hebben vóór maandag 15 de cember een aanvraag indienen. Medewerkers van de GSD gaan daarvoor een aantal dagen over werken. De problemen met de uitbetaling zijn ontstaan omdat pas in de loop van de maand december de tekst van het Inkomensbesluit bekend wordt gemaakt. Die moet komen van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. In een groot aan tal gevallen kan daardoor de uitke ring nog niet berekend worden. De aanvraagtermijn voor de Eenma lige Uitkering sluit officieel op 31 ja nuari. Wanneer men niet voor 15 de cember de aanvraag heeft ingediend moet men waarschijnlijk tot februari wachten voordat uitbetaling plaats vindt. De Eenmalige Uitkering is er deze keer overigens voor het laatst. Wie de uitkering in 1986 heeft gekregen - of wie hem in 1986 vergat aan te vra gen maar hem in 1985 wél kreeg - en ook in 1987 nog altijd een minimum inkomen had, zal in veel gevallen op nieuw in aanmerking komen. Bijna iedereen die in aanmerking komt heeft inmiddels bericht ontvangen van de gemeente. Hebt u géén bericht gehad en denkt u tóch recht te hebben op de uitke ring, neemt u dan even kontakt op met de Sociale Dienst (tussen 9.00 en 12.00 uur), Lange Brinkweg 79, telefoon 93575. Het College heeft het groene licht ge kregen van de commissie ruimtelijke ordening om overleg te voeren met de vertegenwoordigers van de clubs, die zijn aangesloten bij de sportstichting. Men zal rond de tafel gaan zitten om te praten over de nieuwe overlegstruc tuur voor de sporters. Uitgangspunt in die discussie is het zo genaamde model B. Dat houdt in dat er een nieuwe stichting in het leven wordt geroepen, waarin geen politieke verte genwoordigers zitten. Die stichting wordt belast met het beheer van de sportaccommodaties. Kees Verheus (CDA), Gert Beyen (WD) en Kees Boerkoel (PvdA), die namens de raad in de huidige sport stichting zitten, worden niet in het over leg betrokken. Ze gaan wel deel uitma ken van een speciaal in het leven te roe pen ad hoe commissie. Dat moet de be trokkenheid van de raad bij de onder handelingen waarborgen. De WD is de enige partij, die hier op tegen is. De liberalen, die als enige de sportstichting De belangstellenden luisterden met aandacht naar de uiteenzetting over het nieuwe project. willen handhaven, haalde bij monde van Beyen uit naar de collegae: "De po litiek werkt zich eerst in de nesten, om dan via een ad hoe commissie orde op zaken te stellen De terugkoppeling kan gewoon via de commissie ruimtelijke ordening." Sportwethouder drs. Gün- ther Plomp (WD) steunde Beyen door te zeggen dat de ad hoe commissie wel licht onduidelijkheid schept bij de men sen. De WD-roep vond evenwel geen weerklank. Alleen Wiebe Meilof (SGP/GPV/RPF) ziet evenmin heil in een ad hoe commissie. Kees Boerkoel gaf blijk van zijn teleur stelling over het feit dat 'een half jaar kennelijk niet genoeg is voor de ge meente om een nieuwe structuur te vor men.' Het model B noemde hij een uit stekend alternatief, al wil hij daar een meerjarenbegroting bij zien. Boerkoel joeg Beyen tegen zich in het harnas. De laatste meende dat Boerkoel suggereer de dat ook de sportvertegenwoordigers voor model B kiezen, terwijl de sport ten eerste niet verheugd is over de op heffing en bovendien een alternatief plan heeft ingediend. "Zo vrees ik dat de politiek niet goed hoort wat de sport bespreekt, en dat kan straks in de nieu we overlegstructuur ook het geval zijn," aldus Beyen. Een nog onbekend aantal computers is uit een bedrijfsruimte gestolen. Een 48- jarige medewerker van het bedrijf deed daarvan aangifte. De dader heeft zich toegang tot het pand verschaft via de dakkoepel. Architect D. van Manen lichtte in Darthuizen de plannen toe. Vermoedelijk dezelfde daders hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag hun slag geslagen in drie bedrijven aan de Steenhoffstraat en directe omgeving. Eerst drongen zij binnen bij de Turkse winkel aldaar, waarvan de voordeur werd geforceerd. Uit de kassa werd een bedrag van 1558 gulden weggenomen. Die kassa werd vernield, evenals een geldcassette van de bank, wat een scha depost van ca. 2600 gulden opleverde. Uit de winkel zelf werd nog eens voot 2100 gulden aan kleding en levensmid delen weggenomen, alsmede een tele foontoestel en twee autoradio's met versterkers. Even later volgde een inbraak in een Grieks restaurant aan de Steenhoff straat. Ook daarvan werd de voordeur opengebroken. Uit de kassa verdween een bedrag van ca. 800 gulden. Ook wordt er een portefeuille met ongeveer 100 gulden vermist. Verder bleken er drie flessen likeur en twee flessen cog nac te zijn weggenomen. Alsof dat allemaal nog niet genoeg was brachten de daders vervolgens onuitge nodigd een bezoek aan de snackbar op de hoek van de Steenhoffstraat en de Molenstraat. Daar werd een raam opengewrikt en uit de kelder een kluis met waardepapieren en een onbekende hoeveelheid geld weggenomen. Verder verdwenen er een geldcassette met ca. 2500 gulden, 425 gulden wisselgeld uit de kassa's, 235 gulden uit een fooienpot en 800 gulden uit een speelautomaat. De daders namen ook 13 sloffen siga retten en 10 aanstekers mee. Ze hebben waarschijnlijk een plezierige Sin terklaasavond beleefd. Voor al uw VERBOUWINGEN, METSELWERK en TIMMERWERK, groot of klein tegen een scherpe prijs, bent u bij ons aan het goede adres. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF van Rouwendaal b.v. Soest - Tel. 02155-17390 Even aarzelde ik nog maar trapte toch plotseling op de rem toen ik een vreemd voorwerp op de drukke rijbaan zag lig gen. Dichterbij gekomen zag ik dat het een fototoestel was dat op de witte mid- denstreep lag, precies tussen de vierwie lige benzinemonsters in die links en rechts passeerden. Een fotorolletje hing er als een sliert ingewanden uit. Het toe stel was waarschijnlijk onopgemerkt uit een rijdende auto gevallen en open ge sprongen, maar het zag er verder onbe schadigd uit. Het merk Minolta riep een beeld op van dure camera's, maar veel meer kon ik er ook niet van maken. Ik weet niet eens welk merk mijn eigen toestel siert. Zo'n ding gebruik je op hoogtijdagen en tij dens de vakantie om dierbare momen ten of mooie landschappen mee vast te leggen, maar verder... Hoewel de politie alles genoteerd had was er een week voorbij gegaan zonder dat iemand zijn eigendom kwam opvra gen. Een van ons k wam op het idee om te zien of er op dat deel van de film dat zich nog in de cassette bevond een aanwij zing stond die naar de eigenaar zou kun nen leiden. 'Wellicht had de verliezer zo weinig vertrouwen in de mensheid over gehouden dat die de politie niet eens ge vraagd had. Bovendien werd ik, steeds meer eigenaar wordend van een Minol ta, een beetje nieuwsgierig naar de ach tergrond van de camera. Onze 'fotoboer' was gaarne bereid zijn medewerking te verlenen en het filmpje even te ontwik kelen toen we hem het verhaal vertelden. "Is het nog wat?" vroeg ik hoopvol. "Da's een moeilijke vraag" zei hij grijn zend. "Het was in ieder geval een heel behoor lijke camera, maar hij is lelijk gekneusd. Kijk, de ontspanknop is er ook af en dat gaat een lieve duit kosten. Het is jammer dat dit model niet meer gemaakt wordt, want het was een lief dingetje.Hij sprak er over in de verleden tijd, als ging het om iemand die onlangs was overleden. "Het was een sprekende Minolta zei de vakman. Als je iets niet goed ingesteld had reageerde 'ie daarop." Ik had er nooit van gehoord, maar het enige wat nu van belang was kon dat ding natuur lijk niet zeggen: de naam van de eige naar. "Nee" zei de fotograaf, terwijl hij de inmiddels ontwikkelde film tegen het licht hield, "op dit rolletje staat ook niks." De volgende dag kwam de eigenaar langs om de restanten van zijn sprekende papegaai op te halen. Hebben ze mis schien toch op de een of andere duistere manier kontakt met elkaar gehad. Een hotel met 64 kamers, daarnaast ongeveer honderd hotel-apparte menten, een medisch fitnesscentrum en voorzieningen voor buitensport activiteiten. Dat alles moet in de plaats komen voor het Soester Natuur bad. Als het aan de heren B. Taphoorn en D. Netjes ligt, wordt nog vol gend jaar begonnen met de bouwwerkzaamheden. De compagnons ho pen de exploitatie van het project, dat 25 tot 30 miljoen gulden gaat kos ten, in 1990 te kunnen starten. Woensdag ontvouwden de twee project ontwikkelaars hun plannen tijdens een bijeenkomst in restaurant Dart huizen. De zestig belangstellenden kregen de verzekering dat het open lucht zwembad in 1988 open blijft. Op de locatie van het huidige restaurant is het nieuwe hotel gepland. Het bestaat uit twee vleugels, waarin ook receptie-, vergader- en congreszalen worden on dergebracht. Met die combinatie mik ken de initiatiefnemers in eerste instan tie op het bedrijfsleven. Bezoekers van congressen kunnen overnachten in het hotel of in één van de appartementen. Waar nu de kleedaccommodatie is ge vestigd, willen Taphoorn en Netjes een heden van drie en vier hoog neerzetten. Die moeten plaats bieden aan rond de honderd appartementen. Onder die ho tel-appartementen komen parkeerga rages voor de gasten. Om de bouwpro- cedure te bevorderen moeten de kleed ruimtes misschien in de loop van vol gendjaar al wijken. In dat geval laten de projectontwikkelaars noodkleedka- mers op de speelweide plaatsen, zodat de bezoekers in het laatste jaar van het Soester Natuurbad geen hinder onder vinden van dc óp handen zijnde veran deringen. veense bouwer Netjes een waarschu wende vinger op: "Als Soest geen nieuw zwembad krijgt, voorzie ik dat dat we snel een bordje 'vol' moeten op hangen. Op het terrein van het Soester Natuur bad komen verder enkele tennisbanen en oefengolfbanen. Deze recreatie voorzieningen zijn alleen bestemd voor de hotelgasten. Aan de entree van het Soester Natuurbad veranderd vrijwel niets. De huidige parkeerplaatsen wor den, waar nodig, gerenoveerd. Van het bassin met een diepte van 1.90 tot 2.10 meter wordt een vijver gemaakt. Dit moet als herkenningspunt dienen. De overige baden, alsmede het installatie huis verdwijnen. Natuurbehoud Aan de achterzijde van het Soester Na tuurbad, gezien vanaf de Van Weerden Poelmanweg, wordt het zieke hout ge kapt. Op die locatie moeten drie van de acht eenheden met luxe hotel-apparte menten verrijzen. Verder zal het groen Toegankelijk De architect D. van Manen uit Noord- wijk heeft op zijn tekeningen naast het hotel een medisch fitnesscentrum inge vuld. Daar kan men terecht voor tal van voorzieningen, zoals zwavel-, zout-, modder- en Turkse baden, een sauna, massage, uiterlijke verzorging (huid en haar), fysiotherapie en een parfurme- rie. Er komt tevens een tropisch zwem bad met een verschuifbare pui. Het me disch fitnesscentrum ('een betere naam hebben we nog niet, maar we noemen het liever niet een kuuroord') is toegan kelijk voor iedereen. Over de entree prijzen konden Taphoorn en Netjes geen exacte mededeling doen. Maar ze moeten wel betaalbaar blijven, vond Taphoorn: "De kapsalon bijvoorbeeld mag niet duurder zijn dan iedere ande re. Anders streef je je doel voorbij. Dat geldt voor alle faciliteiten." Met betrek king tot het zwembad hief de Amstel- Foto: Goos van der Wilt. PARKEREN IN HET CENTRUM VAN AMERSFOORT Volg de borden KOESTRAAT EN BEESTENMARKT Tarief: f. 0,50 per 20 minuten Open ma. t.m. za. van 8.00-18.30 uur Op koopavonden en voor Kerstmis ma. 21/12 t.m. wo. 23/12 tot 22.00 uur

Soester Courant | 1987 | | pagina 1