na m Soest Schoeman \o Q//GH JersPeveii widpMen! AFGEPRIJSD AFGEPRIJSD AFGEPRIJSD mde voorjong Soest. v, m s.v. SCHOEMAN MAKELAARS SOEST SOEST SOEST Politie nam warm afscheid van brigadier Kerens Soest 50 jaar geleden PAGINA 4 WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 Ieren ?vooR =tés 5S voor storten teunt u iw van )805 Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! De Soes ter Duinen vraagt; uw aandacht; voor Vraag 1 Bestel NU die vergroting 20 X 30 cm van uw mooiste negatief, gratis ingelijst. v fotoTilm-uideo computer/ Zuid promenade 15 Soest Telefoon 02155 - 1 28 74 BIJ ONS ZIJN UW FOTO'S IN VERTROUWDE HANDEN Strater bellen! Ook uw huis in de WOONEXPRES. Verschijnt in een oplage van 28.000 in BAARN en SOEST huis aan huis. Oql b/-n vo0 eOh n9 Strater bellen! tel. 16151 rctratpe UW WINTERSPORT VERZEKERING ONZE ZORG SOESTER COURANT AANBIEDINGEN AANBIEDINGEN KORTINGEN 10 tot 60% v. Weedestraat 59 tel. 12424 Soest Wedkantoor in Soest 10 december 1937 V omgeving, iele villa ain met af in van c.v. al 575 m2). ibe, royale 17 m2 met plavuizen- moderne gebouwde igkap. 1e wastafels, ligbad, af- d sanitair), waskamer ntree, hal, itstekende orzienvan i. Parterre t 570 m3. kantoor is... •agen? i keiaar argen. M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 N\/M Dagelijks geopend EiyjjJ van 8.30-12.30 uur 1 en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zal 10.00-14.00 uur. VAN GOYENLAAN Op de 1e woonlaag aantr. gel. 4.kam.appartement m. afz. berging en verlichting in souterrain. Gang, toil., hal, douche m. v.w., keuk. m. roestvrijstalen aanrecht, bijkeuk. m. wasmach.-aansl., vergrote woonkam. en 3 sl.kam. Serv.kosten f 300,- p.m. incl. voorschot c.v. V.v. dubb. beglaz., ther mostaatkraan m. warmtemeters, minigraniet en sierpleisterwanden. Koopsom f 59.500,- k.k. VEENBESSTRAAT Riant gel. 4-kam. flat op de 1 e verd., pal zuid, m. vrij uitzicht over vij vers en Koningsweg. Hal m. m.k. en bergkast, woonkam., zijsl.kam. m. balkon op het zuiden, 2 sl.kam., licht eiken keuk. m. ingeb. koelkast, gaskookplaat en afz. kap, compl. badkam. m. ligbad, v.w. en wasmach.aansl. Serv.kosten f 195,- p.m. Vraagprijs: f 175.000,- k.k. WIEKSLOTERWEG W.Z. Vrijst. woonhuis m. blijvend vrij uitzicht op het landgoed Pijnenburg en gel. op bijna een halve ha. grond. Hal, woonkam (6X4), keuk., bijkeuk., toil., sl.kam., verd.: 2 sl.kam. en zolder, voorzetramen en isol. voorzieningen. Schuren: tot. ca. 350 m2 m. Bakhuisje, stenen schuur m. kap, houten loodsen m. golfplaten, ra men en deuren. Aan de achterzijde weiland. Koopsom f 375.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest ^J||l Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAATI80 S0ESTDUINEN 02155-12739 Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: W. Duyst, h.o.n. Gebr. Duyst, Beu kenlaan 1, voor het oprichten van een transportbedrijf met onderhoudsher- stelwerkplaats op het perceel Beu kenlaan 1. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gemeentese cretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moeten worden ge richt tot H.M. de Koningin en worden ingediend voor 9 januari 1988 bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend verzoek met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften vergunning te verlenen voor: het bouwen van twee dubbele wonin gen op een perceel grond gelegen tus sen de percelen Middelwijkstraat 7 en Middelwijkstraat 23-25 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, artikel 50 lid 8 van de Woning wet en artikel 96 van de Wet Geluid hinder). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van één maand, ter rekenen vanaf donderdag 10 december 1987 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 18 november 1987, afdeling I, nummer RB 87-196, bestemmings plannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit behorende kaarten in grijs zijn aangege ven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. Het gebied dat ten noorden van de Mariastraat ligt en (globaal omschre ven) begrensd wordt door de Beetz- laan, de Mariastraat, de Van Strae- lenstraat en de achtergrenzen van de erven van de woningen aan de Ko- ninginnelaan: 2. het perceel Nieuwerhoekplein 1. Dit besluit treedt in werking op donder dag 10 december 1987. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Makelaardij Makelaardij Makelaardij Soesterbergsestraat 79. Soest. 02155-16151 Soesterbergsestraat 79. Soest. 02155-16151. Soesterbergsestraat 79. Soest. 02155-16151. In de kantine van het nieuwe politie bureau aan de Dalweg vond vrijdag middag het afscheid plaats van briga dier C.G.M. Kerens, die na veertig jaar in overheidsdienst werkzaam te zijn geweest gebruik maakt van de vut regeling. Dat gebeurde tijdens een feestelijke receptie, waar veel colle ga's, oud-collega's, vrienden en be kenden de brigadier en zijn echtgenote de hand kwamen drukken. Tijdens een korte officiële bijeenkomst, voorafgaande aan de receptie, werd de heer Kerens met bijzonder vriendelijke woorden door het korps uitgeluid. Commissaris J.K. Adema wees erop dat dit het eerste officiële afscheid was in het nieuwe bureau, waarvoor Kerens overigens destijds de maquette had ver vaardigd die heel wat Soesters hebben bewonderd toen er van het echte ge bouw nog geen steen stond. De commissaris schetste in het kort de "avontuurlijke" loopbaan van de oor spronkelijk uit Limburg afkomstige bri gadier, die voordat hij 24 jaar geleden naar de Soester politie kwam eerst bij de Staatsmijnen had gewerkt, vervolgens bij de marine had gediend en daarmee o.a. in Korea was geweest, en tenslotte I OU Cl Ld Makelaardij o.g via de Haagse politie in Soest neer streek. Bij de Soester politie werkte Kerens lange tijd op de recherche-afdeling. In die hoedanigheid was hij o.m. betrok ken bij de vondst van een babylijkje bij de spoorbaan, een zaak die mede door de inzet en de vasthoudendheid van Kerens werd opgelost. Volgens de com missaris bereidde de brigadier zijn ver horen meestal thuis minutieus voor en volgde hij bij het verhoor zelf een geheel eigen aanpak, vooral als de arrestant niets wilde zeggen. De heer Adema overhandigde de scheidende brigadier enkele enveloppen met inhoud. 'Goeie peer' SPSV-voorzitter J. Schalkwijk bedank te Kerens voor zijn bijdrage aan de roem van de politiesportvereniging en memoreerde o.m. dat hij een uitsteken de schutter was en een goed klaveijas- ser. Met nadruk onderstreepte hij zijn collegiale opstelling: "Je bent altijd een goeie peer geweest." Namens de recherche-afdeling sprak ook adjudant W. ter Haar, die jarenlang zijn chef is geweest, de heer Kerens toe. Hij deed dat - toepasselijk aan de voor avond van Sinterklaas - in dichtvorm en schetste Kerens als een ruwe bolster met een blanke pit. Hij bood hem een koffer aan, die goed dienst kan doen bij Commissaris Adema (r.) neemt af scheid van de heer en mevrouw Kerens. Foto: Goos van der Wilt. de reis die de heer en mevrouw Kerens naar Canada gaan maken. Met een kort dankwoord besloot de bri gadier Kerens zelf het officiële gedeelte van de receptie, die daarna door velen werd bezocht. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. midPub 'Snuffelaars' aan brievenbussen De politie werd vrijdagmorgen gewaar schuwd door een bewoonster van een flatgebouw aan de Johannes Poststraat. Zij had twee jongemannen zich ver dacht zien ophouden bij de brievenbus sen op de parterre. De politie nam een kijkje en trof twee 19-jarige Amster dammers aan, die zich verdiepten in het bellenbord. Ze werden ondervraagd en verklaarden gaarne bereid te zijn tot medewerking aan de bestrijding van de criminaliteit. Op het bureau lieter. zij zich vrijwillig fouilleren en vinge af drukken nemen. Er kon hun verder niets ten laste worden gelegd; de politie heeft ze tenslotte maar op de trein naar hun woonplaats gezet. Burgemeester en Wethouders hebben de firma Ladbroke Totalisator uit Den Haag toestemming gegeven voor de vestiging van een wedkantoor in Soest, aan de Van Weedestraat 235. De Soes ter vestiging is een van de 45 vestigin gen, die dit jaar in Nederland in bedrijf zijn. Men kan er weddenschappen af sluiten voor de paardenrennen op elk van de acht banen die Nederland rijk is. In de periode april tot oktober worden er nagenoeg elke dag koersen verreden. Van november tot maart is dat enkele malen per week. Tot kort voor de koer sen kan men bij Ladbroke nog inschrij- Soest weer veilig Inbrekersbende gepakt. Begon van Soest de victorie? Toen eenige tijd terug de Julianakerk onder handen werd genomen door een- ige leden van het duistere gilde, begreep men in politioneele en justitioneele kringen, dat hier geen „beginnelingen aan het werk waren geweest, maar per sonen, die in het „vak" doorkneed waren. Toén in verband met deze inbraak kort daarop door onze politie H.S. uit onze gemeente werd gearresteerd, had men niet het gevoel, dat de arrestatie het begin zou zijn van de ontmaskering van een groote dievenbende. S. n.1. be kende later, dat hij verschillende malen öp verkenning was uitgeweest bij de Julianakerk, doch steeds tevergeefsch huiswaarts moest keeren. De „colega's' van S. hebben tenslotte buiten S. om de inbraak in de Juliana kerk gepleegd. In Bloemendaal werd kort daarop een zekere J.B. gearresteerd, die bekende niet minder dan 24 inbraken te hebben gepleegd, op welk lijstje ook Soest voorkwam. Vele inbraken, vooral in de omgeving, zijn hiermede opgehelderd geworden. Behalve de politie van Apeldoorn, Bloemendaal, Amsterdam, Haarlem en Soest, heeft ook de Naardensche politie haar aandeel geleverd aan de arresta tie van een gedeelte der bende. In Naarden waren het Inspecteur Brands en een agent, die op sensationeel wijze een gedeelte der bende hebben ingerekend. Beide politiemannen bespiedden een 4-tal mannen, alle „zware" Amster- damsche jongens, die aan het beraadslagen waren, welke villa aan de beurt was om een ongewenscht bezoek te ontvangen. Men liet de heeren hun gang gaan en de kraak werd werkelijk gepleegd. Toen de inbrekers met de buit in een groote zak naar buiten kwamen, liepen zij in de val, die de politiemannen voor hen hadden opgesteld. Voordat de handboeien dienst konden doen vluchtten de heeren. Onmiddel lijk gaf de inspecteur met zijn revolver eenige waarschuwingsschoten, die niet zonder resultaat bleven. Drie van de vier konden geboeid naar het politie-bu- reau te Naarden worden overgebracht. De vierde man meldde zich later vrijwillig bij de politie te Amsterdam aan. In verschillende plaatsen bevinden zich de leden van de bende in verzekerde bewaring en het onderzoek wordt op het oogenblik nog met kracht voortge zet. Geslipt door de gladheid De sneeuwval van de laatste dagen bracht, zooals gewoonlijk, diverse on gelukken mede. Woensdag botsten op de Steenhoffstraat twee auto's tegen elkander, wel ke zwaar beschadigd weggesleept moesten worden. Op andere plaatsen in de gemeente kwamen eenige kleinere aanrijdingen voor. Een dame viel door de gladheid en brak een arm.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5