aruóhoch Dans- en balletpresentatie C-drie Zaterdag feest in Artishock t.g.v. raketten-akkoord Speeldoos WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Aanstaande zaterdag: Kunstreizen naar Brussel en Parijs Volksuniversiteit Soest/Soesterberg s Oudheidkamer Foto expositie 't Hart Vrijwilligers Vakature Bank Ouderenwerk Verkoop-expositie olieverfschilderijen in De Vijverhof Morgen avondgebed in Oude Kerk 'Het is niet niks, het is niet alles' Vredesplatform nodigt Soest uit Koffie-kerstconcert 'The Messengers' Nieuwe Japanse poëzie verschenen bij uitgeverij Kairos in Soest Open Atelier >pend dagen 1 praak geopend Cultureel Creatief Centrum Expositie zeefdrukken Op 14 december wordt in C-drie een nieuwe expositie geopend. Deze keer worden er zeefdrukken tentoongesteld. De zeefdrukken zijn gemaakt door een groep zeer enthousiaste cursisten van de zeefdrukcursus o.l.v. docent Fred Ros. Naast de zeefdrukken die worden geëxposeerd, heeft de groep een 15-tal affiches gemaakt, die in Soest komen te hangen. Deze expositie zal lopen van 14 december tot 9 januari 1988. U kunt ge rust eens binnen komen wandelen. De toegang is gratis. Jazz-concert Eén keer per maand vindt in C-drie een jazz-podium plaats. Iedere maand no digen we een andere groep uit die een jazz-concert verzorgt. Deze concerten worden steeds beter bezocht en de mid dagen of avonden zijn heel gezellig en informeel. Het concert van december wordt gegeven op donderdag de 18e door het bekende "Ben v.d. Dungen/ Jarmo Hoogendijk-Kwintet". Het re pertoire van dit kwintet bestaat uit be- bob, ballads en interessant nieuw eigen werk. De aanvang is 20.00 uur, de toe gang 5,—. Dansuitvoering Dansdocente Elly van Ooijen organi seert op 12 december een uitvoering met haar leerlingen. Het programma is zeer gevariëerd en bestaat uit jazz- en tapdansen, Hongaarse volksdansen, een modeshow en zang door Elly van Ooijen zelf. De uitvoering begint om 20.00 uur en de toegang is 9,50 (65+ 7,50). Nieuwjaarsreceptie Toch een nieuwjaarsreceptie en wel in C-drie! Wij gaan snel aan de slag om dit evenement te organiseren. Houdt u de datum maar vast vrij: donderdagavond 7 januari vanaf 20.00 uur. Open huis C-drie start in het nieuwe jaar met een nieuw cursuspakket. De folder met het nieuwe cursusaanbod wordt na de kerstvakantie huis aan huis verspreid. We kunnen ons voorstellen dat u na het lezen van de folder nieuwsgierig wordt en méér wilt weten. Daarom houden wij open huis op 10 januari 1988. U kunt dan nog meer informatie krijgen en er zullen demonstraties worden gegeven door docenten en "oud"-cursisten. In verschillende ruimtes van C-drie zullen exposities gehouden worden van werk van cursisten en in de Grote Zaal wor den demonstraties gegeven door de verschillende dansgroepen. Muzikale medewerking wordt verleend door de Stablemates o.l.v. Joop van Tol. Dit open huis vindt plaats van 13.00-17.00 uur. Lichtkrant De lichtkrant, die buiten aan de gevel de activiteiten van C-drie weergeeft, kan helaas niet tegen de vrieskou. We geven deze "bak" dan ook een warm plaatsje in het centrum. Er zijn per slot van reke ning nog andere mogelijkheden om de activiteiten aan te kondigen. We hou den u op de hoogte. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 10 december: Vanaf half tien tot half twaalf is het weer tijd voor vrouwen die allerlei leuke din gen willen maken met hun handen. Kom ook eens kijken. Het is een leuke activiteit voor maar f 2,50 koffie en ma terialen inbegrepen. Van 4 tot 6 uur is de toneelgroep voor kinderen vanaf 8 jaar. Zelf toneelspelen! Dit kun je leTen bij Conny. Toegang f 1,-. Om 15.45 uur komen Axel en Erwin hun verjaardag op de boerderij vieren. We gaan schminken, ezelkar rijden, koekjes bakken en nog veel meer. Vrijdag 11 december: Van 9.30 tot 11.30 uur is het peuter-ou derochtend. Moeders/vaders komen met de kleintjes langs om met elkaar te spelen. De kosten per ouder/kind paar bedragen f3,- inclusief koffie en limo nade. Om 4 uur begint de dierenmiddag. De kinderen kunnen dieren voeren, teke nen, knutselen etc. Tot 6 uur doen ze dit samen met mensen van de leiding. Deze middag kost f 1,-. Linda en Malinka komen om 15.45 uur naar de boerderij om hun verjaardag te vieren. Tot slot eten zij pannekoeken. Zaterdag 12 december: Vandaag gaan we samen met de jarigen allerlei leuke activiteiten doen. Toneel, ezelkar, schminken, koekjes bakken. Noem maar op. Deze middag duurt van half twee tot vier uur en kost slechts f 1 ,- Dinsdag 15 december: We beginnen deze week met de peuter/ ouder ochtend van 9.30 tot 11.30 uur. De peuters kunnen met elkaar en/of de ouders spelen. De koffie en limonade staan klaar. De kosten voor deze och tend zijn f 3,-. De wensenmiddag voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar duurt van 4 uur tot half zes. De kinderen mogen zelf be denken wat ze willen doen. Alles is mo gelijk voor slechts f 1,- Woensdag 16 december: Onze beroemde toneelmiddag. De fa belachtige Jip en Janneke komen weer langs op de boerderij met een nieuw avontuur. Na de voorstelling gaan we leuke knutselactiviteiten en spelletjes doen. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar zijn van harte welkom. Deze middag kost slechts f 1,-. Kom op tijd want de deur gaat om twee uur echt dicht. Aanstaande zaterdagavond, 12 de cember, vindt vanaf 20.00 uur in C-drie een dans- en balletpresentatie plaats die wordt verzorgd door de dansstudio van Elly van Ooijen. Grote en kleine leerlingen van haar studio aan de Kamperfoeliestraat zullen tij dens de uitvoering in C-drie een wer velende show brengen, met tapdansen en "Madonna-performance". De filosofie van Elly van Ooijen, tevens dansdocente in het cultureel centrum van Soest is: "Door in een dansgroep te functioneren moet je gedisciplineerd meedoen. Daardoor leer je naast jezelf te uiten je mogelijkheden kennen; door in kleine stapjes jezelf verder te ont plooien kun je je vrijer voelen en leer je je vrijheid kennen." Dansen komt voor Elly van Ooijen ook neer op het opheffen van blokkades: "Vandaaruit word je zelfbewuster, je gaat rechter in het leven staan en dan zie je ook meer..." Zo tussen de feestdagen door belooft het komende zaterdag in C-drie een feestelijke avond te worden. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar bij de dansstu dio, Kamperfoeliestraat 13. Samenwerking C-drie, de Hof en Muziekschool Alweer vier jaar worden er kunstrei zen georganiseerd door Cultureel Creatief Centrum C-drie, Kreatief Centrum De Hof en de Regionale Mu ziekschool. Sindsdien hebben vele mensen een reis gemaakt naar Lon den, Kassei, Parijs, Berlijn, Brussel enz. Het doel van deze reizen is twee ledig. Ten eerste: een vorm van dienst verlening aan onze cursisten en ande ren. Ten tweede: het stimuleren van het bezoek aan musea in Nederland en Europa. De inhoud van de bezochte tentoonstellingen ligt vaak in het ver lengde van de cursussen. Naast mu- seumbezoek blijft er meestal voldoen de tijd over om de stad door te wande len. Kunst is immers ook vaak op straat te vinden?! Dit jaar staat weer een aantal kunstrei zen op het programma, waarvan de eerstvolgende Brussel als bestemming heeft. Bezocht wordt onder meer het Koninklijk Museum voor Schone Kun sten, wat uit architectonisch oogpunt al het bekijken waard is.Het museum be staat uit twee gebouwen die via een doorgang met elkaar verbonden zijn; het museum voor Oude Kunst en het museum voor Moderne Kunst. Het museum voor Oude Kunst omvat schilderijen en beelden van de Vlaamse School van de 14e tot de 17e eeuw, o.a. Vlaamse Primitieven, Rubens en Breu- gel. Het museum voor Moderne Kunst is gevestigd onder het witte paleis van de voormalige Oostenrijkse gouver neur-generaal en omvat moderne Bel gische schilderkunst sedert het midden van de vorige eeuw. Deze reis naar Brussel vindt plaats op 30 en 31 januari 1988 en kost 129,-- per persoon, in clusief een overnachting met ontbijt. Parijs De volgende reis gaat naar Parijs, op 26, 27 en 28 februari.In het centrum van de stad staat het oude paleis van o.a. de Franse koningen, waarin nu het Museé Geheugentraining Een cursus voor het ontwikkelen en het verfijnen van het vermogen te registre ren, onthouden en reproduceren; het leren onderscheiden van externe en in terne factoren; het verbeteren van crea tief denken. Er wordt ingegaan op de vraag: Wat is geheugen?, door middel van een geheugentest, concentratie en motivatie, ontspanning en hersengol ven, denkstijlen en verschillenden oefe ningen in onthouden. Ook het nut van geheugensteuntjes en individuele toe passingen worden onder de loep geno men. Haast u met aanmelden, er zijn nog slechts enkele plaatsen vrij! Aanvang: 5 januari 1988 van 20.00 - 22.00 uur. Docente: Mevr. drs. C. Coe- bergh-Citroen. Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2, Vier lessen, cur susprijs 40,-. Sierknippen In de cursus Sierknippen, een heel oude vorm van creativiteit, leren de cursisten "knippende zien". Zonder speciaal be gaafd te zijn en alleen gewapend met een schaartje en een pakje vouwblaad jes, gaat men van eenvoudige knipsels tot steeds ingewikkelder vormen. Aanvang: 5 januari van 20.15 - 22.15 uur. Docente: Mevr. E. v.d. Goot. Cur susadres: Muziekschool, Kerkplein 1. Zes lessen, cursusprijs 65,-. Onzeker?... doe er wat aan! Verlegenheid overwinnen, u wat mak kelijker bewegen, ja, dat is zeker aan te leren! Onzeker is een algemeen begrip, dat in verschillende deelgebieden uit eenvalt. In feite gaat het steeds om vaar digheden in de omgang met anderen. De een voelt zich alleen onzeker in con flictsituaties, de ander bij het voeren van een gesprek met iemand over per soonlijke zaken. In deze cursus worden hoofdbronnen behandeld over onze kerheid, met daarbijbehorende vaar digheden: kritiek geven/ontvangen; complimenten geven ontvangen doorzetten; iets kunnen weigeren; con tact leggen/afbreken etc. Daarnaast zal geprobeerd worden u duidelijk te ma ken hoe en waaraan we onzekerheid en agressie herkennen. Ook wordt de gele genheid geboden meer inzicht te krij gen in de eigen moeilijkheden met si tuaties waarin mogelijk zelfs assertivi teit gewenst is. Aanvang: 9 januari 1988 van 10.00 - 12.00 uur. Docente: Mevr. N. Akker man. Cursusadres: Muziekschool, Kerkplein 1. Acht lessen, cursusprijs 75,-. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Kerkplein 1, Soest, tel 02155 - 22195, elke maandag en don derdag van 10.00 - 13.30 uur. Du Louvre gevestigd is. De verzamelin gen zijn verspreid over 7 afdelingen: Oosterse oudheid, Egyptische oud heid, Griekse oudheid, schilderijen, beeldhouwwerken, meubels en kunst voorwerpen. Elke afdeling is zo groot, dat deze als apart museum geldt. Het Centre Pompidou staat op de plaats van de vroegere markt: Les Halles. Het om vat een collectie werken van het Fauvis- me tot heden en een zeldzame verzame ling gouaches van Matisse en kubisti sche werken van Picasso, Braque, Le ger etc. Werk van Picasso is nu ook in een apart museum ondergebracht; het Museé Pi casso in één van de mooiste herenhui zen van de Marais. Een gedeelte van het museum omvat grafisch werk en dank zij een gift van Roger en Madeleine la Couriere in 1982 van een complete se rie van de beroemde etsen en aquatin- ten "Suite Vollard", kan de bezoeker nu de complete suite (100) bekijken. Het Museé D'Orsay biedt onderdak aan impressionistische en post-impres- sionistische schilderijen, beeldhouw werken, architectuur, kunstvoorwer pen etc. Het gebouw, dat werd opge trokken ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling in 1900, is een bouw werk van glas en metaal. Naast de vele andere musea zijn er nog de galeries in de Rue de Seine en de Rue des Beaux Arts, die een bezoek meer dan waard zijn. Ook bij deze reis is er altijd tijd genoeg om een glaasje te drinken bij één van de vele café's of een stukje te slenteren langs de Seine of over de grote Boule vards. De kosten van deze reis naar Pa rijs bedragen 165,— per persoon, in clusief twee overnachtingen met ontbijt en de entree voor Museé D'Orsay en het Centre Pompidou. Voor informatie kan men terecht bij C-drie of De Hof en inschrijven voor een reis kunt u bij De Hof (tel. 033- 729094). KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747 Kijkende in de wijk 't Hart, komen we op de Nieuwstraat. De oude wasserij is sinds enkele jaren verdwenen. De Ma- riaschool is niet meer als school in ge bruik. De winkel van Jantje van Alles en het snoepwinkeltje van Vrakking zijn er niet meer. Voor een halve cent kon je in dat winkeltje al veel kopen. Drop- wit op zwart-zoethout. In 't Hart kan je vroeger als bezoeker 's avonds in het donker gauw verdwalen en je vond niet zo vlug de weg terug. Vele kruispunten en splitsingen leken op elkaar. Slechts een enkel lichtpuntje was aanwezig en hing aan een kabel over de straat, voor- namelijke bij de kruisingen. In de Oud heidkamer is nog zo'n dergelijk licht punt te zien. De laatste die er was in de Gemeente Soest. Het Hart is na de oorlog uitgegroeid als een van de belangrijkste industrie wij ken van Soest. De wielersport van Soest is van ouds ge grondvest in 't Hart. In de herinnering duiken o.a. de namen Grift en de Zoete op, terwijl nu de wielerclub "Tempo" ook landelijk bekend is. Hadden we vroeger de wielerbaan van "Hard gaat ie" aan het eind van de Dorresteinweg, nu wordt regelmatig een gedeelte van het industrieterrein hiervoor afgezet. Scholen kende het Hart ook genoeg. Er woonden vele grote gezinnen. Oude scholen bleven bestaan, nieuwe zijn er gekomen en ook weer afgebroken. Veel van dit alles is te zien in de Oud heidkamer. Ferdinand Huycklaan 18. Openingstijden zaterdags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. Evenals vorige jaren organiseert de MOS (Mens-in-Ontwikkeling-in-de- Samenleving) meerdaagse bijeen komsten en kursussen met en voor ou deren vanaf 55 jaar. De ontwikkeling van dit werk gaat voorspoedig en voorziet duidelijk in een behoefte. De grote belangstelling voor de kursussen en bijeenkomsten onderstreept dit. De werkplaats voor ouderen moet uit groeien tot: Een plaats waar de ouderen zich kunnen bezinnen op de vragen over hun toekomst en toekomstmoge lijkheden. En op de manier waarop ze daaraan in de maatschappij van van daag vorm willen geven. En een plaats waar de ouderen hun vaardigheden kunnen vergroten, waar door ze maatschappelijk beter uit de voeten kunnen. Verder worden ervaringen uitgewisseld en nagegaan welke verwachtingen en mogelijkheden ieder ziet die als oudere homosexueel in een isolement raakt en vereenzaamt. De kursussen worden voor een deel door het ministerie van WVC gesubsi dieerd. Indien u aan één van de kursus sen of bijeenkomsten wilt deelnemen, kunt u zich in verbinding stellen met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest, waarna u een folder zal worden toegestuurd. U kunt zich ook rechtstreeks telefo nisch aanmelden: 03438-12241. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest zoekt vrijwilligers voor de volgende va- katures. T.B.V. Vluchtelingenwerk worden mensen gezocht ter opvang en onder steuning van asielzoekers. (Ondersteuning in asielprocedure en maatschappelijk begeleiding.) Uitvoe rige informatie bij WB-Soest. 8/624 Gospelgroep in Soest zoekt vrijwilli ger m/v om zich te belasten met het on derhoud en/of reparatie van de mu ziekinstallatie waaronder versterkers. 1/647 Welke vrijwilliger m/v wil zich bezig houden met de public-relations van go spelgroep. Betrokkene legt o.m. kon takten met de plaatselijke en regionale pers. 1/648 Vrijwilligers m/v gevraagd om assis tenten van manege van en naar het rui tersportcentrum te vervoeren. Het gaat om vrijwilligers die paardrijlessen ge ven aan gehandicapten. 1/634 Vrijwilligers m/v gevraagd op diere nambulance in Baarn. 1/631 In dienstencentrum voor ouderen worden vrijwilligers m/v gevraagd. Ta ken bestaan o.a. uit het schenken van koffie en het onderhouden van sociale kontakten met de bewoners. 12/614. Men kan kKontakt opnemen met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest op maandag, dinsdag en donder dag van 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Tij dens kantooruren kunt u bellen 02155- 12630. De vakaturebank is gevestigd in cultureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat. Nadjezjda van Ittersum exposeert in Maarssen De Soester kunstenares Nadjezjda van Ittersum exposeert tot en met 24 de cember in het sociaal cultureel centrum 't Zand aan het Harmonieplein in Maarssen. De tentoonstelling is ge opend op werkdagen van 9.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.00 uur. Deze verkoop-expositie van olieverf schilderijen, vervaardigd door jonge Nederlandse en buitenlandse kunste naars, is vooral belangrijk om de kunst wat dichter bij de mens te brengen. Mensen voelen zich vaak enigszins on zeker als het over kunst gaat. Zij den ken, dat zij er wellicht niet genoeg van weten en twijfelen om die reden gauw als het gaat om de aankoop van een schilderij om één van de vele wanden in hun huis te sieren. Wat vooral belang rijk is, is de persoonlijke smaak van een ieder en de hoofdzaak, dat men een doek aankoopt, waarvan men de warm te van de kleuren en een harmonisch ge heel op juiste waarde weet te schatten in overeenstemming met het interieur van het huis. De schilderijen zijn alle van goede kwa liteit, hoewel de techniek onderling kan en zal verschillen. Er zijn op deze tentoonstelling werken te zien met landschappen, stadsgezich ten, zeegezichten, bossen bloemen en stillevens. De tegenpolen klassiek en modern zijn ook vertegenwoordigd. De meeste schilderijen zijn voorzien van een passe-partout. Er zijn echter verschillende lijsten en stukken van lij sten aanwezig variërend van klassiek tot modern en alles wat daar tussen zit, zo dat u zelf een keuze kunt maken en op uw gemak kunt bekijken welke lijst u het beste vindt passen bij het door u ver kozen schilderij en het interieur waarbij het zal moeten worden aangepast. De mensen op de expositie aanwezig, zijn gaarne bereid u desgewenst inlich tingen te verstrekken Het is prettig te weten, dat u rustig en ongestoord kunt rondlopen en zelf een schilderij uitzoeken of gewóón maar even rondkijken. Schroomt u dus niet om binnen te komen! De collectie is eenvoudig van opzet, bil lijk in prijs en duidelijk afgestemd op het Nederlandse publiek. De keuze is zeer ruim. De verkoop-expositie van olieverfschil derijen wordt op tal van plaatsen in Ne derland georganiseerd. De werken zijn alle op linnen geschilderd. Ze worden bij aankoop gespannen en desgewenst van een lijst voorzien. De expositie vindt plaats in het dienstencentrum De Vijverhof aan de Klarinet 12 december van 10.00 tot 17.00 uur. Ter gelegenheid van de ondertekening van het akkoord over de wederzijdse verwijdering van de middellange-af- standsraketten tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie, deze week in Washington, wordt morgenavond (donderdag 10 december) in de Oude Kerk aan de Torenstraat een Oecume nisch Avondgebed gehouden. Het thema is: "Het is niet niks, het is niet alles". In het avondgebed wordt met gepaste dankbaarheid stilgestaan bij deze histo rische wapen-overeenkomst, die hope lijk een eerste stap zal zijn op een weg die voert naar een zichtbare verminde ring van de rol van de kernwapens in de internationale samenleving. De bijeenkomst is georganiseerd door de werkgroep Oecumenisch Avondge bed van de Raad van Kerken te Soest, in samenwerking met de plaatselijke IKV- kern. Medewerking wordt verleend door Eit Algra, voorzitter van het Vre- desplatform Soest, een koorgroep on der leiding van Tjalling Roosjen, en or ganist Gerrit van Vembde. Het avondgebed begint om half acht. Iedereen is welkom. De verschillende kerken in Soest die beschikken over een klok is verzocht om 19.00 uur, voorafgaande aan het avondgebed, deze te luiden. Soesterberg Ook in Soesterberg wordt donderdag avond op initiatief van de Raad van Kerken een kort "dankuur" gehouden in de vorm van een vesper. Dat gebeurt in de gereformeerde kerk aan de Gene raal Winkelmanstraat, waarin ds. W. Oomkes voorgaat. Aanvang 20.00 uur. Ook in Soesterberg is de kerken ver zocht om 19.00 uur de klokken te lui den. Soest is een van de weinige gemeenten in Nederland waar de ondertekening van het raketten-akkoord tussen Rea- gan en Gorbatsjov echt wordt "ge vierd". Het Vredesplatform Soest, waarin een aantal politieke partijen samenwerkt met de plaatselijke vre desbeweging en andere organisaties, heeft een aantal activiteiten op touw gezet, waardoor de ondertekening niet ongemerkt aan Soest voorbij zal gaan. Voor het Vredesplatform is het histori sche karakter van het akkoord - waarbij voor het eerst in de geschiedenis wordt afgesproken een aantal kernwapens wederzijds op te ruimen - voldoende aanleiding voor een "volksfeest'. Aan vankelijk had men gehoopt het ge meentebestuur mee te krijgen bij de or ganisatie daarvan - onder het motto dat eigenlijk toch iedereen, van welke "kleur" oök, blij kon zijn - maar de meerderheid van de gemeenteraad voelde daar weinig voor. Niettemin worden deze week op ver schillende plaatsen activiteiten georga niseerd die in direct verband staan met de ondertekening. Zo wordt de bevol king opgeroepen de vlag uit te steken op de dag dat de leiders van de super machten hun handtekening zetten on der het akkoord. Vanmiddag om half vier zouden ballonnen worden opgela ten op het terrein van de kinderboerde rij aan het Vedelaarpad. Donderdagavond wordt zowel in Soest HIEP HIEP HOERA! Geen nieuwe Kernwapens in neperlXno Op zondag 13 december a.s. hoopt de Soester gospelgroup "The Messengers" het jaarlijkse Koffie-Kerstconcert te ge ven in de "Vijverhof'. Aanvang 12.00 uur. Naast een aantal gospels die be trekking hebben op Kerstmis zullen Nederlandse liederen worden gezon gen. Gezien de grote belangstelling prijst het koor zich gelukkig dat zijn Kerstconcert een traditie blijkt te wor den. De toegangsprijs bedraagt f 5,-; voor kinderen t/m 12 jaar f 2,50. Kaarten/programma's zijn na 11.00 uur verkrijgbaar aan de zaal. als in Soesterberg een "dankdienst" ge houden, waarvoor de beide Raden van Kerken de bevolking van harte uitnodi gen. De kerken die beschikken over een klok is verzocht deze om 19.00 uur te luiden. Deze samenkomsten worden overigens niet door het Vredesplatform georganiseerd. Men zie de aankondi ging elders in deze krant. Feestavond Het Vredesplatform tekent wél voor de organisatie van de feestavond, die za terdagavond plaatsvindt in het Artis- hockgebouw aan de Steenhoffstraat, aanvang 20.15 uur. Aan de feestavond wordt o.a. meegewerkt door het trio Siem Keijzer (Siem Keijzer, trombone; Guido Nielsen, piano; Peter Keijzer, slagwerk), dat voor "levende muziek" zorgt. Er wordt verder een afwisselend programma geboden met diverse op tredens. Voorafgaande aan het feest in Artishock wordt op het terrein aan de Schrikslaan om 19.30 uur een vreugde vuur ontstoken. Het Vredesplatform Soest rekent op ruime belangstelling van de Soester be volking. In het Vredesplatform werken samen PvdA, Progressief Soest, D66, PSP/CPN, FNV, Artishock, Basis groep Baarn/Soest, Soest Erbij, IKV- kern Soest en Vrouwen voor Vrede. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Maand-Agenda Dinsdag 15 december, aanvang 20.00 uur "THE MISSION" speelfilm Kaarten f 6,- Donderdag 17 december, aanvang 20.15 uur MARTINE BIJL, nieuw soloprogram- Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50 Zaterdag 19 december, aanvang 14.00 uur 1 "PON1A PEPERMUNT" Jeugdtheater Narcis Kaarten f 4,-. Ril IlitnovArii VairAC in Cnnct nn. Bij uitgeverij Kairos in Soest zijn on langs twee bijzondere boekjes ver schenen met nieuwe Japanse poëzie. Het betreft zowel een boekje met "haiku" - drie regels van resp. 5,7 en 5 lettergrepen - als een bundel "tanka" - vijf regels van resp. 5, 7, 5, 7 en 7 let tergrepen. De haiku's zijn verzameld in de bundel "De maan in bezit" van Yosa Buson, een van de grootste haiku-dichters uit de Japanse literatuur, die in de 18e eeuw leefde. Buson was tevens een be roemd schilder en geeft in zijn haiku vaak visuele impressies van dingen en gebeurtenissen. Deze uitgave is de eer ste in Nederland die geheel aan Busons werk is gewijd en bevat ruim tweehon derd van zijn mooiste haiku, aangevuld met schilderingen van de schrijver zelf. Mede door de bondigheid van de hai ku-vorm zijn de verzen nog even fris en levendig als tweehonderd jaar geleden. Het boekje telt 96 pagina's, kost f 24.95 en is bijzonder fraai uitgegeven. De bundel tanka-gedichten die bij Kai ros is verschenen is van de hand van Akiko Yosano en heeft als titel: "De talloze treden naar mijn hart". De dich teres, die in 1878 werd geboren, schreef levendige en uiterst gevoelige poëzie. Haar gedichten baarden destijds veel opzien, door de stijl en de keuze van de onderwerpen, maar vooral ook door de openhartigheid en de onafhankelijk- .V 'R'V5« iimht neid die zij als vrouw tentoonspreidde. Vol verlangen en weemoed bezingt ze de liefde, de gevoelens van verrukking en vervoering. Het boekje telt 88 pagina's, kost even eens f 24.95 en heeft dezelfde precieuze uitvoering als de haiku-bundel. Met deze nieuwe uitstekend verzorgde uitgaven komt uitgeverij Kairos (Irene- laan 53 in Soest) tegemoet aan de wen sen van een select maar groeiend pu bliek, dat deze opmerkelijke vormen van exotische dichtkunst meer en meer weet te waarderen. De bundels zijn zo wel verkrijgbaar in de boekhandel als bij de uitgeverij zelf. Donderdag 10 december: Filmhuis: 'Brazil' "Brazil" speelt in een nachtmerrie ach- tige wereld van een toekomst, die in be paalde opzichten al begonnen is. Ele menten ervan zijn ontleend aan het werk van Kafka en George Orwell. Regisseur Terry Gilliam is specialist in het opwekken van grijnzen en lachsal vo's, dat heeft hij in het verleden bewe zen met zijn bijdragen in de Monthy Py- thon-sketches. Als speelfilmmaker de buteerde hij met "Habberwocky" ('67), dat hij in 1981 met "Time Bandits" liet volgen door opnieuw een Monthy Phy- ton-film. Aan de regie en het scenario van de daarop volgende Phytonfilm, "The meaning of life", werkte Gilliam mee. Met "Brazil" treedt hij voor het eerst helemaal buiten de Phytongroep. Gil liam schept met overdonderende visue le verrassingen en dialogen een maca bere maatschappij, waar het lachen stopt. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 1977. Entree: f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,- Zaterdag 12 december: Expositie Anton Roelofsma -~J»!j 1 Onze plaatsgenoot Anton Roelofsma, bij velen bekend als bloemist en eige naar van bloemsierkunst "de Oranje zon", exposeert in Artishock. Tekenen en schilderen is voor hem een hobby waarvoor hij eigenlijk weinig tijd heeft, maar waaraan hij zijn spaarzame vrije uren wijdt, met opmerkelijke resulta ten. Hij volgde lessen bij Hans Koekoek in Amsterdam, Martin Brink te Amers foort en bij Jan Forrer. De laatste tijd kan hij wat meer tijd aan de kunst ge ven, hij werd lid van de Gooise Akade- mie voor beeldende Kunsten. Zijn werk is nogal uiteenlopend van ka rakter. Hij schildert voornamelijk met olieverf op papier, doek en hout. Hij te kent soms figuratief, landschap, stille ven en model. Daarnaast maakt hij geabstraheerde voorstellingen van menselijke vormen. Geheel abstract zijn zijn impressies van muziek. De tentoonstelling wordt zaterdag 12 december om 15.00 uur geopend. An- ton's zoon Jos zal daarbij het woord voeren en voor muzikale opluistering wordt gezorgd door een acapella trio, bestaande uit dochter Mary Roelofsma, Annette Nijder en Mariane Voet. De expositie is te bezichtigen van 12 t/m 27 december op zaterdag- en zon dagmiddag tussen 15.00 en 17.00 uur (Eerste Kerstdag gesloten). Zondag 13 december: Het Open Atelier portret en modelte kenen wordt deze maand gehouden op zondag 13 december, van 12.00 tot 14.30 uur. De jonge ballerina Christa (zie teke ning) is deze keer uitgenodigd als mo del. Zij zal naast enkele statische poses ook gelegenheid bieden te tekenen tij dens enkele balletuitvoeringen. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van tevoren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meege bracht worden. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelne mers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, Soest, tel. 19085. Fietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op het kruispunt Weegbreestraat/Smitsweg raakte za terdagavond een 33-jarige fietser uit Soest gewond. Hij werd met onbekend letsel per ambulance naar Zonnegloren gebracht, maar mocht daarna naar huis. Het ongeluk ontstond toen een 25-jari- ge automobilist uit Scherpenzeel, ko mende van de Weegbreestraat, zonder af te remmen het kruispunt opreed. Hij zag de fietser daarbij over het hoofd. Dubbele inbraak in Soesterberg Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een pand aan de Sterren bergweg in Soesterberg. Bij een van de daarin gevestigde bedrijven werden en kele deuren en kasten geforceerd en werd een bedrag van 7500 gulden weg genomen. Bij een ander bedrijf verdwe nen een bedrag van 700 1400 gulden en een overigens lege brandkast. De in brekers kwamen binnen door het open breken van een zijraam.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9