N arbióhocK •»14?5 14900 19» Kerstconcert Ned. Bach Ensemble Speeldoos PAGINA WOENSDAG 16 DECEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 VKEN NU 3' Teiltoonstelling in Artishock een succes - Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Ben v.d. Dungen/Jarmo Hoogendijk-kwintet Morgenavond jazz-concert in C-drie Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Dansleerlingen in C-drie KETTING FORMULIEREN Oudheidkamer Midwinter en Kerst Vrijwilligers Vakature Bank Expositie in C-drie zeefdrukken W.P. Rijkers 50 jaar bij Keune Ruilverkaveling Eemland Circussen in Soest Cursisten exposeren in De Bereklauw Unieke muziekshow op 17 januari in De Flint Berdien Stenberg's 'Pirouette' ook in het theater een verrassing i 1 A.s. zondag in de Oude Kerk Ponia Pepermunt De Molensoos Kinderactiviteit in 'Flehite' Cultureel Creatief Centrurri STEL NU I Op 7 januari 1988 houdt de gemeente Soest een informele bijeenkomst in O-drie, waarbij iedere inwoner van Soest(erberg) wordt uitgenodigd elkaar een goed nieuwjaar te wensen. Burge meester Scholten en zijn echtgenote zullen bij de ingang iedereen verwelko men en in het Witte Café zullen alco- olvrije drankjes geschonken worden, irwijl men kan genieten van muzikale [anken op de achtergrond. Vanaf 20.00 uur is er in de Grote Zaal een in formeel en aantrekkelijk programma, waarbij optredens verzorgd zullen wor den door uitsluitend Soesters. De toe gang tot deze bijeenkomst is gratis. Open Huis C-drie opent haar deuren voor een open huis voor het publiek op 10 janua ri 1988. Dan wordt op vele manieren "nformatie gegeven over het nieuwe :ursuspakket. De folder met dit nieuwe cursusaanbod wordt na de kerstsvakan tie huis aan huis verspreid. Tijdens het I; Open Huis zullen docenten informatie j geven, worden er info-stands ingericht, {demonstraties gegeven en exposities van cursisten gehouden. Muzikale me dewerking wordt verleend door de Sta- blemates o.l.v. Joop van Tol. Het Open Huis vindt plaats van 13.00-17.00 uur. Turkse manifestatie Op 19 december krijgen het Witte Café 1 en de Grote Zaal een Turks aanzien. Vanaf 11.00 uur kunt u een kijkje ne- r men in een Turkse huiskamer en wordt l een diaserie over Turkije vertoond. Voorts worden allerlei lekkere Turkse Ij hapjes gepresenteerd, 's Avonds om 20.00 uur begint een programma met muziek, dans en toneel. Deze manifes tatie is georganiseerd door de Turkse gemeenschap in Soest. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Het adres is Willaertstraat 49, 3766 CP Soest of ji postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is geopend op werkdagen van 8.030- 12.30, 13.00-17.00 en 19.00-23.00 uur. Óp zaterdag van 15.00-23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. De opening van de tentoonstelling van Anton Roelofsma in Artishock is een succes geworden. Ongeveer tachtig be langstellenden zagen zijn werk. Het A-Capella zangtrio luisterde de ex positie op met enkele liederen. De schilderijen en tekeningen van Roelofs ma zijn tot en met zondag 27 december iedere zaterdagen zondag van 15.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. f Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 17 december 9.30-11.30: Gedurende deze twee uur wordt er allerlei leuks en creatiefs ge maakt door vrouwen die graag met hun handen bezig zijn. Iedereen is welkom. De kosten bedragen 2,50 per morgen. Dit is inkl. koffie en materialen. 16.00-18.00 uur: Toneelgroep. Connie is degene die jullie van alles en nog wat gaat leren over toneelspelen. Kinderen vanaf 8 jaar zijn van harte welkom op deze toneelmiddag. Toegang is 1 gul den. Vrijdag 18 december 9.30-11.30 uur: Peuter-ouderochtend. Vandaag is de laatste peuter-ouderoch tend voor de kerstvakantie. En omdat het bijna kerst is gaan we met de peuters kerstboomversieringen maken. De kos ten bedragen 3,— per ochtend (dit is incl. meterialen, limonade en koffie) 16.00-18.00 uur: Dierenmiddag. Zoals de naam al zegt wordt er op deze mid dag weer van alles met en voor de dieren op de boerderij gedaan. Dat betekent dus een ritje met de ezelkar, de dieren lekker verwennen door ze extra stro te geven en natuurlijk zelf van alles knut selen dat met dieren te maken heeft. De toegang is gratis. 14.45-17.45 uur: Diana komt vandaag haar negende verjaardag vieren. Schminken en knutselen staan voor haar in ieder geval op het programmma. Zaterdag 19 december 13.30-16.00 uur: Anouska, Maria en Saskia vieren vandaag hun verjaardag op de kinderboerderij. Door twee char mante (lieve dus) veijaardagsfeetjes worden ze gefeliciteerd, waarna het feest kan beginnen. Op het programma staat vandaag schminken, koekjes bak ken, ezelkar en misschien zelfs nog wel meer Dinsdag 22 december t/m donderdag 24 december Omdat de mensen van de boerderij ei genlijk ook best kerstvakantie willen en Kerst een bijzonder feest is, hebben wij ook een heel speciaal kerstprogramma samengesteld. Dinsdagmiddag gaan we van twee tot vier allerlei speciale handenarbeidtech- nieken doen. Dit zijn onder andere gip sen, origamie, linoleumsnede en mar meren. Toegang is als altijd 1,-. Woensdagmiddag zijn Jip en Janneke er weer met een heel bijzonder program ma; ze gaan oud en nieuw vieren! En wie Jip en Janneke een beetje kent, weet wel dat er hele gekke dingen kunnen ge beuren als die twee een feest gaan vie ren. De middag is van twee tot vier en kost één gulden. Donderdagmiddag is er een kerstmaal tijd. Vandaag mag je zelf je eigen lek kers koken. Als je slim bent maak je daar echt iets heel bijzonders van, want aan het eind van de middag gaan we al dat lekkers natuurlijk opeten. Ook deze middag is van twee tot vier en kost 1 gul den. "We spelen geen polderjazz. Onze muziek moet amerikaans klinken me een prima ritmesectie". Aldus typeert Ben van den Dungen het herkenbare geluid van zijn Ben van den Dungen/ Jarmo Hoogendijk-kwintet. Dit kwin tet, bestaande uit vijf jonge musici, heeft inmiddels ruime nationale en in ternationale ervaring door optredens en toernees en deelname aan diverse festivals. Zo wonnen zij de groepsprijs op het NOS-Meervaart Jazz festival 1985 en deelname aan het North Sea Jazz-festival 1986 resulteerde in een toernee, gevolgd door een t.v.-optre- den in Frankrijk. Tenor-saxofonist Ben van den Dungen is een virtuoze zelfbewuste blazer die veel bekendheid verwierf met dit kwin tet en als solist onder meer speelde bij Loek Dikkers Nieuw Waterland En semble, Manteca en de Skymasters. Hij trad zowel voor radio als t.v. op met Pim Jacobs en werkte onlangs mee aan een l.p. van René v. Helsdingen. Ook werd hij genomineerd voor de Pall Mali Swing Award 1986. Jarmo Hoogendijk is als trompettist werkzaam bij diverse formaties, zoals the Dutch Jazz Orchestra, the Nether- lands Concert Jazzband, het Rein de Graaff/Dick Vennik sectet en heeft in cidentele werkzaamheden met o.a. Pim Jacobs, Ferdinand Povel en Eef Aal- bers. Jarmo staat bekend om zijn vlek keloze techniek, een glanzende toon en soli vol onverwachte wendingen. Zijn individuele prestaties werden be kroond met de Pall Mali Swing Award 1986. De Belgische drummer Dré Palle- maerts is al internationaal vermaard. Zo maakte hij als drummer toernees door Amerika en Europa, met o.a. Art Farner, het trio van James Willams en Filosofie en levenswijsheid Deze cursus is een eerste kennismaking met de filosofie. Geprobeerd wordt te benaderen wat filosofie eigenlijk is en hoe je dat doet, "filosoferen". Öok het werkterrein van de filosoof is onder werp van deze cursus, alsmede de rela tie tussen wijsbegeerte en wetenschap, en die tussen filosofie en levenshou ding. De moeilijkheden die zich voor doen bij het kennis vergaren en bij het zoeken naar waarheid worden bespro ken. Steeds wordt echter de nadruk ge legd op het belang van de filosofische denkwijze, en op het feit dat de filosofie geen levensvreemde wetenschap mag zijn. Bepalend en doorslaggevend bij de filosofische stellingname zal steeds de maatschappelijke betekenis moeten zijn van de hedendaagse filosofie. De moderne filosofie wordt vaak verweten geen leidraad meer te bieden voor het dagelijkse handelen. Verschillende kanten van deze kwestie worden in 4 le zing-avonden met aansluitend discussie belicht. Aanvang: donderdag 14 januari 1988, van 20.00 - 22.00 uur. Docent: dhr. H. Wijnants. Cursusareds: Open Hof, Veenbesstraat 2. Cursusprijs 50,-. Koken voor je eentje. Woont u alleen- en wilt u toch lekker eten? Dan is deze cursus echt iets voor u. Het is heel belangrijk dat de maaltij den niet alleen smakelijk, maar ook ge zond zijn. Bekend is echter het feit dat alleenwonenden vaak geen zin hebben in uitgebreide toestanden of urenlang in de keuken staan. U zult merken dat dit echt niet nodig is, maar dat u ook niet vastgebakken hoeft te zitten aan dat ge bakken eitje! Aanvang dinsdag 12 januari, van 19.30 - 21.30 uur. Cursusadres: Eemland Scholengemeenschap, Talmalaan 42. Cursusprijs 65,-; ingrediënten 40,-. Aantal lessen: 5. Informatica In 10 lessen van 21/2 uur maakt u ken nis met de micro-computer en met vele aspecten van het werken met compu ters. Ook de beginselen van het pro grammeren in BASIC komen aan de orde. Aandacht wordt o.a. besteed aan: het werken met gegevensbestanden, tekstverwerking, simulaties op de com puter en eenvoudige grafische toepas singen. Aanvang: dinsdag 5 januari van 19.30 - 22.00 uur. Cursusadres: Baarnsch Ly ceum (ingang achterkant van het ge bouw). Docent: H. Klaucke. Tien les sen, cursusprijs 125,-. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Kerkplein 1, Soest, tel 02155 - 22195, elke maandag en don derdag van 10.00 - 13.30 uur. Ernestine Anderson. In België treedt hij regelmatig op met Jack van Poll en Philippe Catherine. Onlangs nam hij een plaat op met Amerikaanse saxofo nist Joe Lavano. Anton Drukker is als bassist reeds ge ruime tijd bij het kwintet. Verder trad hij op als begeleider van o.a. Peter Gui- di, Dave Pike, Rob v. Kreefeld en Ruud Brink. Pianist Rob van Bavel werd bekend met zijn eigen trio "Fezz" en de groep "Bad Circuits". Ondanks zijn jeugdige leef tijd speelt hij in twaalf verschillende groepen. Op de eerste dag van het Loosdrecht Jazz Festival werd hem de Wessel leken Prijs 1987 uitgereikt. Dit is een jaarlijkse onderscheiding, be doeld als aanmoediging voor jong ta lent. In oktober 1987 werd de eerste l.p. van het Ben van den Dungen/Jarmo Hoo gendijk-kwintet uitgebracht. De titel van deze l.p. zegt waar het in hun mu ziek allemaal om draait: Heart of the Matter". Deze zeer in het oog lopende Nederlandse jazz formatie zal een op treden verzorgen in C-drie op donder dag 17 december a.s. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 5,-. In C-drie werd zaterdagavond de leer lingen-avond van ballet docente Elly van Ooijen-Kok gehouden. Voor de uitvoering zorgden de leerlingen van haar ballet- en tapdance klassen. De organisatie van het geheel was in han den van Elly van Ooijen. Zij zorgde voor de choreografie, samenstelling aankleding en kostuums. Het talrijke publiek kreeg een wisselen de show te zien van dansers van allerlei leeftijden, die daaraan de afgelopen drie maanden hard gewerkt hadden. De spits wérd afgebeten door de allerklein sten met een bloemendans. Ze werden op de piano begeleid door zangdocente Miep Zijlstra en door zang van Elly van Ooijen. Daarna volgde een gevariëerde en kleurrijke aaneenschakeling van de overige dansen, waaronder tapdance- nummers, jazz-ballet en een Hongaarse volksdans. Eén onderdeel vormde de modeshow van kleding van het modehuis Zimbello te Utrecht, met dames- en herenkle ding, gekozen uit de collectie van Ne derlandse ontwerpers. Voor het pu bliek en Elly van Óoije en haar leerlin gen was het een enthousiaste demon stratie van wat er in de lessen gepres teerd wordt. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 de dagen worden korter en over enkele weken is het weer midwinter. In diverse streken van ons land komen rondom de midwintertijd oude gebruiken weer tot leven, zoals het midwinterhoornblazen, een traditie die in Twente nog steeds in gebruik is. Het Thomasluiden, in de buurt van Heerenveen, waarbij dag en nacht de klok wordt geluid. Alderkin- deren, het feest van de onnozele kinde ren, in de omgeving van Roermond en Venlo. De kleine kinderen spelen voor Vader en Moeder en maken die dag uit wat er gegeten wordt. Het St. Steffenrij- den in Gorssel, waarbij een tocht te paard gemaakt wordt. Dit zijn maar en kele van de vele oude gebruiken rond om Kerst en de midwinter. De Kerst markten, ook een oud gebruik, begin nen in Nederland hun intrede te doen. Het versturen van de Kerstkaarten is een oud gebruik, dat in het midden van de vorige eeuw begonnen is. Vele Kerst stallen, groot en klein, soms levend, zijn op diverse plaatsen te zien. In het Vlaamse land, de Kempen, zijn de Kerststallentochten, in diverse plaat sen. Het is jammer, dat we in Soest der gelijke gebruiken niet kennen. De His torische Vereniging en de Oudheidka mer, die al zoekende de geschiedenis van Soest schrijven en exposeren, vin den mogelijk nog een dergelijk oud ge bruik. Nu vinden we in de Oudheidka mer een ander stuk geschiedenis van Soest, een foto expositie "'t Hart en zijn omgeving" met vele oude gegevens. De Oudheidkamer is geopend za. en zo. van 13.30-17.00 uur. Instituut voor moeilijk lerende jonge ren in Soest zoekt enkele vrijwilligers m/v om de bewoners te begeleiden bij het maken van een kinderkrant.6/605. Tehuis voor geestelijk gehandikapten vraagt ter assistentie op de kindercrè che een vrij wilgster. Het gaat om de kinderen van de medewerkers. 7/620. Vrijwilligers m/v gevraagd met ken nis van biologie. Het gaat om het over dragen van kennis op het gebied van na- tuur- en milieuedukatie aan kinderen van de basisscholen. 7/618. Welke vrijwilligers m/v willen zich inzetten bij de S.O.S.-T.H.D. (telefoni sche hulpdienst)? Werktijden liggen gemiddeld op 6 uren per week. 11/614. Kath.centrum voor geestelijk gehan dikapten in Baarn zoekt vrijwilligers m/v om assistentie te verlenen bij o.a. het zwemmen. Voor een groot aantal andere aktiviteiten met de bewoners worden eveneens vrijwilligers ge vraagd. 9/628. Uitvoerige informatie bij de WB. De medewerkers van de Stichting Vrij willigers Vakature Bank Soest wensen iedereen prettige feestdagen en alle goeds voor het komende jaar. De Vrijwilligers Vakature Bank is ge sloten van 21 december tot 4 januari 1988. Voor meer informatie kan men tijdens kantooruren bij ons terecht (ma.di.do. van 10-12.30 en van 13.30-15.30 uur. Vrij. 11-12.30 uur), het adres is Wil laertstraat 49, tel. 02155 - 12630. "Het resultaat is altijd anders dan je vantevoren verwacht". Aldus een cur sist van de zeefdrukcursus die weke lijks in C-drie gegeven wordt. Hoe deze resultaten zijn geworden, is te zien op de expositie in het Witte Café van C-drie. De zeefdrukcursus is een van de vele cursussen die in C-drie ge geven worden, de cursisten zijn sinds september zeer enthousiast bezig ge weest met de zeefdruktechniek. Het bijzondere van deze techniek is dat er verschillend materialen gebruikt kunnen worden, zoals papier, karton, hout, glas, perspex, leer en textiel. Een zeefdruk kan bestaan uit meer kleuren. Iedere kleur moet apart gedrukt wor den, zodat het zeefdrukken zeer ar beidsintensief kan zijn. Soms wordt uit gegaan van een ontwerp, soms wordt puur gereageerd op de kleuren. Altijd is de zeefdrukker bezig met het vinden van een eigen weg om een ontwerp gra fisch uit te voeren op diverse materia len. Het unieke van de zeefdrukexpositie in C-drie is, dat de veelzijdigheid van de zeefdruktechniek heel duidelijk tot ui ting komt. De expo|itjerbestaat uit pim. 40 zeefdrukken die'te bezichtigen zijfiT" tot 9 januari 1988. De zeefdrukken zijn ook te koop. De prijzen variëren van 15,-- tot 120,--, meestal exclusief lijst. Zo biedt deze expositie een goede gele genheid om de zeefdruktechniek, die binnen de grafische vakken een vol waardige plaats heeft ingenomen, eens goed te bekijken. Bovendien biedt de expositie de moglijkheid om een origi nele zeefdruk te kopen voor een betrek kelijk lage prijs. De heer W.P. Rijkers uit Soest stond maandagmiddag in het middelpunt van de belangstelling, omdat hij 50 jaar bij Keune in dienst is. De nu 65-jarige jubilaris begon als jon getje van 14 jaar bij het haircosmetics bedrijf aan de Birkstraat. Hij heeft zich voortdurend beziggehouden met de productie-ontwikkeling, in welke func tie hij tevens de leiding van de produc tie-afdeling op zich had en heeft. In het Berghotel in Amersfoort werd de heer Rijkers deze week gehuldigd. Veel collega's, zakenrelaties en anderen schudden hem daar de hand. Het ontwerp-plan Ruilverkaveling Eemland ligt vanaf maandag 14 decem ber gedurende een maand ter inzage in het gemeentelijke INFOrmatiecentrum (geopend elke werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur). Het ontwerpplan is voor 10 gulden ook te koop in het INFOcen- trum. Burgemeester en Wethouders hebben aan twee circussen toestemming gege ven om volgend jaar in de gemeente voorstellingen te geven. In het voorjaar zal het circus Holiday optreden en in het najaar circus Royal. Donderdagavond 17 december a.s. om 19.30 uur wordt in het kunstwin keltje "De Bereklauw", Steenhoff- straat 63 in Soest een tentoonstelling geopend van werk van cursisten van de kunstschilder Jan de Kok uit Alme- re. Met veel overgave hebben de cursisten, die in september begonnen zijn met de nieuwe cursus 'sluiertechniek' in "De Bereklauw", gewerkt aan dit resultaat. Gekozen werd een schilderthema 'Kristallen' en dat was voor enkele leer lingen een zware opgave. De opening van de cursistententoon stelling zal muzikaal worden begeleid door Astrid Broekema (harp) en Anni- ka Duits (altfluit). De tentoonstelling duurt tot 15 januari a.s. De openingstij den zijn: dagelijks van 10.00-18.00 uur. Zondags en maandags gesloten. Informatie over de cursussen in "De Bereklauw" tel. 02155-19176. (van onze speciale verslaggever) Plot seling doemt ze op, midden in de zaal. Op het toneel speelt het grote orkest rustig door. Berdien Stenberg, de ver maarde fluitsoliste, stelt in haar nieu we theatershow 'Pirouette' haar pu bliek permanent voor enorme verras singen. "Muziek" zegt Berdien, "is natuurlijk veel méér dan alleen klank. Met mijn nieuwe show probeer ik de muziek echt onder de mensen te bren gen. Ik weet dat het afgezaagd klinkt, maar toch is het zo. Er wordt te vaak een barrière opgeworpen tussen een artiest en het publiek. Zo van: hier sta ik en jullie luisteren. Dat wil ik juist niet. Muziek maak je niet alleen voor de mensen, maar ook mèt de men sen!" Berdien Stenberg is begonnen aan haar opzienbarende toernee 'Pirouette' door Nederland. De 'tour' kreeg van zelfsprekend dezelfde naam als haar nieuwe, succesvolle langspeelplaat, waarop Berdien haar liefde voor ro mantische balletmuziek op eminente wijze uitdraagt. 'Pirouette' in de zaal voegt nog een oneindig aantal schitte rende dimensies aan de muziek van de grammofoonplaat toe. Afgezien van het feit dat Berdien een groot orkest met uitgelezen musici om zich heen ver zamelde, heeft zij van haar nieuwe mu ziekuitvoering een komplete theater show gemaakt. "Dat was ik al lang van plan" zegt Berdien. "Natuurlijk is het steeds weer een grote uitdaging om een nieuwe, nog betere grammofoonplaat te maken. Maar het schenkt pas echt voldoening als je de muziek op zo'n plaat dan ook nog eens kunt omlijsten met een mooi stuk theater. Na de opna men van Pirouette in Londen met Tom Parker, ben ik in Nederland meteen aan het werk gegaan voor de show. Er stond me al wel iets voor ogen, maar dan kost het natuurlijk heel wat tijd en inspan ning voor het kant-en-klaar op de Büh ne gebracht kan worden. Het belang rijkste voor mij was: hoe kan ik de men sen mijn muziek zo compleet mogelijk voorschotelen? Met een goed orkest, een fraaie aankleding, prachtige arran gementen, allemaal juist, maar ik wilde toch iets èxtra.Ik wil graag dat mijn pu bliek naar huis toe gaat met de gedach te: We hebben naar mooie muziek ge luisterd en ook nog een fraai stuk thea ter gezien". Aankleding "Dat is geen gemakkelijke opgave voor een fluitsoliste, tenslotte speel ik geen opera. Maar met veel hulp van ons ma nagement, mijn mede-musici en vooral van couturier Marinus Bauhuis uit Goor, die de hele aankleding voor zijn rekening nam, is het een fantastisch ge heel geworden. Ik kan natuurlijk niet al les verklappen, maar 'Pirouette' is een echte, grote verrassing. Ik ben er zelf ufiéëTblij hieè'én riög 'gelukkiger ben ik -met'de overweldigende reacties van het pubhek. Berdien Stenberg - inmiddels de be roemdste en populairste fluitiste van Europa - heeft er, sinds de start van haar carrière in 1983 (met 'Rondo Rus- so') steeds blijk van gegeven geen plat getreden paden te willen bewandelen. Haar nieuwe LP 'Pirouette', die inmid dels de 'gouden status' al weer heeft be reikt, is daarvan opnieuw het bewijs. Maar van een musicienne, die het aan durft om een echte muziekshow te brengen, wordt natuurlijk steeds meer verwacht. Berdien stenberg maakt dat helemaal waar. Haar show ademt een sfeer, die het best omschreven kan worden als: een 'combinatie van verfijning en gezel ligheid'. Berdien durft het aan om een klassiek-gearrangeerde reeks Beatle- melodieëen te brengen. Met haar con certmeester, de eerste violist van haar orkest, speelt ze in een schitterend duet haar 'Ode aan Amadeus'. Wolfgang Amadeus Mozart speelt traditiege trouw een belangrijke rol in deze show van Berdien. De zwierige romantiek van Wenen krijgt gestalte in de prachti ge wals 'Rosen aus dem Süden' van Jo- han Strauss en op haar allerbest is Ber dien in de melancholieke 'Danzas Es- panolas' van de Spaanse komponist Enrique Granados y Campina. Parelend spel De fluitiste voorziet haar show 'Pi rouette' van eigen teksten. Ze heeft geen gebruik willen maken van tekst schrijvers. "Ik heb een speciale, per soonlijke band met mijn publiek" zegt ze, "en die wil ik in deze show nog ver stevigen". Berdien is er opnieuw in ge slaagd een absolute verrassing te pre senteren. 'Pirouette' in het theater is een hartverwarmende, vertederende en ontroerende muzikale show, met als be langrijkste leidraad nog steeds het pare lende fluitspel van Berdien Stenberg zelf. Op zondagmiddag 17 januari treedt Berdien Stenberg met haar muzikale theatershow op in De Flint in Amers- foort, aanvang 15.00 uur. Aanstaande zondagmiddag, 20 de cember, vindt het tweede in de reeks van vier concerten plaats van het Ne derlands Bach Ensemble (NBE), in de Oude Kerk aan de Torenstraat, aan vang half drie. Op het programma staat muziek van Mozart en Joseph Haydn. Na de indrukwekkende uitvoering van Bach's Magnificat en het Requiem van Cimarosa op 1 november j.1. brengt het NBE nu van Mozart het Ave Verum, Laudate Pueri, Laudate Dominum, Al ma Dei Creatoris en Te Deum; van Jo seph Haydn het "Lauft ihr Hirten al- zugleich". Het concert wordt uitgevoerd door een vocaal dubbelkwartet en een strijk kwartet, aangevuld met contrabas en orgel. Solistische medewerking wordt verleend door de sopraan Monique Krüs. Het geheel staat onder leiding van dirigent Krijn Koetsveld. Monique Krüs. Kaarten voor dit concert in ae sicei vui le Oude Kerk zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij "De Gouden Snaar" aan de Steenhoffstraat en bij H.J. Radema ker, Lange Brinkweg 62. Een abonnement voor de laatste drie concerten kost 30 gulden fcjp 25,-) en is eveneens verkrijgbaar oij genoem de adressen. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Op zaterdagmiddag 19 de cember, 14.00 uur. Ponia Pepermunt, het verhaal over het te grote elfje Ponia. Zij wordt uit het el fenrijk verbannen en mag pas weer te rug komen als ze klein geworden is. Sa men met haar vriendjes Nootje Accor deon, Blanche Tasje en Roosje Paraplui komt ze aan in het land Nergens. Hier ontmoet ze de Weerman, Jan Marmer en Don Juan. Don Juan wil een kusje van haar. Maar wie Don Juan kust ver andert in een standbeeld zeggen de ster ren. Don Juan neemt haar gevangen. Ponia krijgt medelijden met hem. Blanche heeft een goed idee. Ponia geeft Don Juan een kusje en hijzelf verandert in een standbeeld. Ze is verliefd op Jan Marmer. Ze wil wel met hem mee de wijde wereld in maar ze wil ook heel graag weer terug naar het elfenrijk. Als ze maar wist of ze ooit weer klein kon worden. Het orakel geeft antwoord. Samen gaan ze op weg en leefden nog lang en gelukkig. Een sprookjesachtig programma voor kinderen vanaf 5 jaar. Maand-Agenda Donderdag 17 december, aanvang 20.15 uur MARTINE BIJL, nieuw soloprogram ma r Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50 Zaterdag 19 december, aanvang 14.00 uur "PONIA PEPERMUNT" Jeugdtheater Narcis Kaarten f 4,-. Donderdag 17 december: Filmhuis: 'Marcelino, pan y vino' De Spaanse film "Marcelino, pan y vi no" van de Hongaarse regisseur Ladis- lao Vadja, naar een verhaal van José Sanchez Villa, heeft op de festivals van Cannes, Venetié en Berlijn veel bijval geoogst. Aan de poort van een Spaans klooster tje wordt een pasgeboren jongen ge vonden. De paters kunnen noch de ou ders, noch goede pleegouders vinden. Als het jongetje, Marcelino, een jaar of zes geworden is, maakt hij kennis met het begrip 'moeder'. Met zijn denkbeel dige speelgenoot Emanuelle praat hij sindsdien over zijn moeder, die in de hemel is, zeggen de paters. Het is Marcelino verboden op een be paalde zolder te komen, want daar staan gevaarlijke landbouwwerktuigen. Hij doet het natuurlijk toch en ontdekt dan op een daarachter liggende tweede zolder een groot kruisbeeld. Tussen de Gekruisigde en het jongetje ontstaat een vriendschap en uit medelijden met 'die magere man' neemt hij uit de keu ken brood, wijn en wat hij verder te pakken kan krijgen. In de loop van het verhaal komt het gesprek op zijn moe der en Marcelino mag een wens doen, die uitkomt! Vadja heeft met heel eenvoudige mid delen gewerkt; de sfeer, de spanning, de kinderlijke gesprekken en de uiterst voorzichtige wijze waarop de regisseur het wonder uitbeeldt zijn uitstekend. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65-f f 5,-. Agenda: 24 dec. "Zelig" (Woody Allen). 12 t/m 27 december: Tentoonstelling: Anton Roelofsma De expositie is te bezichtigen van 12 tot 27 december op zaterdag- en zondag middag, tussen 15.00 en 17.00 uur. Eerste Kerstdag gesloten. Ook in de komende kerstvakantie is "De Molensoos" te Soest veel open en is er weer van alles te beleven en te doen. De nieuwste tijdschriften liggen klaar om gelezen te worden, het goed ver warmde wedstrijdbiljart wil graag veel bespeeld worden. Verder staan er twee mooie tafeltennistafels en een tafel voetbal. Natuurlijk zijn er mogelijkhe den om te kaarten en spelletjes te spe len. Ook staan er twee videospelen en een flipperkast. Deze vakantie is De Molensoos bijna el ke middag open. Er worden dan ver schillende kompetities georganiseerd. Er is sinds lange tijd weer een film te zien, namelijk "Romancing the stone". En natuurlijk een aantal middagen en avonden waarop, in de moderne disco theek, het oudejaar swingend besloten kan worden. Programma van 18 december tot en met 3 januari 1988. Vrijdag 18 december "Scholierencafé", open: 13.00 uur tot 17.00 uur. Eindelijk kerstvakantie. Begin het goed ga even langs voor een praatje, een spelletje en een drankje. "Disco", van 20.00 tot 0.00 uur. Zaterdag 19 december "Disco, van: 20.00 tot 0.00 uur. Zondag 20 december "Voetbal", van 11.00 tot 13.00 uur. Voetballen op het veld van "de Engh". Aansluitend is er een kopje soep in de "Molensoos". "Disco" van 14.30 tot 17.00 uur. Dinsdag 22 en woensdag 23 december "Inloop" van 13.00 uur tot 17.00 uur. Een gewone middaginloop. Wel is er voor de liefhebbers een tafelennis- kompetitie. Donderdag 24 december "Romancing the stone" een spannende avonturen film. Entree: leden f 2,50, niet-leden f 4,50. De zaal gaat open om 14.00 uur. De film begint om 15.00 uur. Zaterdag 26 december "Disco van 20.00 tot 0.00 uur. Zondag 27 december "Voetbal" van 1100 tot 13.00 uur; "Disco" van 14.30 tot 17.00 uur. Dinsdag 29, woensdag 30 en donder dag 31 december "Inloop" van 13.00 tot 17.00 uur. Er kan weer van alles ge daan worden. Voor de kenners is er een klaverjastoernooi. Op oudejaarsdag heerlijke oliebollen. Vrijdag 1 januari 1988 "Nieuwjaarsbal" van 14.30 tot 17.00 uur. De traditie van "De Molen soos". Begin het jaar goed. Natuurlijk zal er champagne zijn. Zaterdag 2 januari "Disco" van 20.00 tot 0.00 uur. Zondag 3 januari "Voetbal" van 11.00 tot 13.00 uur en disco van 14.30 tot 17.00 uur. Nog steeds met die overheerlijk soep. Iedereen is van harte welkom deze kerstvakantie in J.C. "De Molensoos", Molenstraat 142a, Soest, tel. 02155- 15557. In het Amersfoortse museum "Flehite" wordt in de kerstvakantie een bijzonde re kinderactiviteit georganiseerd. In verband met de tentoonstelling "Oude poppen - echte namaak" zijn jongens en meisjes van 7 t/m 11 jaar welkom in het museum op dinsdag 22, woensdag 23, dinsdag 29 en woensdag 30 december, tussen 14.00 en 16.00 uur. Ze kunnen dan prachtige platen met aankleedpop- pen naar oud voorbeeld knippen, vou wen en eindeloos combineren. De prijs voor deelname is drie gulden, inclusief entree. "Flehite" is te vinden aan de Westsingel 50 in Amersfoort, tel. 033-19987.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11