m. Een nieuwe aanpak bij de gemeente Soest Kodak 1 Express WR e* AARN jke FOTOSERVICE IN SOEST van oosten fotografie Bang&Olufsen Special bij: Geslaagd (volks )feest Vredesplatform Prijzen Sint Nicolaas-actie uitgereikt PAGINA Pr •a_a, 911 WOENSDAG 16 DECEMBFrTqrt" SOESTER COURANT PAGINA 27 Snellere afdoening van zaken. Beleid en uitvoering binnen één organisatie-onderdeel. Méér samenhang, doelmatig en gericht op resultaat. 't ~X^ IVN -wandelingen gewaardeerd Gemeenteraadsvergadering donderdag 17 december Traaf Firma Schoemaker Organisatie blijft ook 'na de raketten' bestaan Pascal de Wildt wint de Daihatsu! aOAlHATSl raat 7a, 9 en 9a 160 5 -15758 ek lalf 6, zaterdags aandags gesloten. p Kerkstraat 9 X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- 13097 Dat zal het effect moeten zijn van de reorganisatie van het ambtelijk appa raat van de gemeente Soest. Op 1 ja nuari 1988 gaat de nieuwe gemeente lijke organisatie werken. De reden van het reorganiseren van het gemeentelijk apparaat was dat er in de loop der ja ren een versnippering van werkzaam heden was ontstaan. De burger moest bijvoorbeeld voor een antwoord op een bepaalde vraag naar meerdere af delingen, hetgeen veel tijd kostte en ook ongenoegen met zich meebracht. Toch wordt met deze verandering nog niet de ideale situatie voor zowel het publiek als de ambtenaar bereikt. Die zal er pas zijn wanneer in 1990 het nieu we gemeentehuis aan de Dalweg in ge bruik wordt genomen. Dan zijn alle ge meentelijke zaken op één plek gecon centreerd. Los daarvan was het ook zo dat een organisatie die al zó lang in we zen niet veranderd is toch eens kritisch bekeken moest worden. Dit alles heeft geleid tot de nieuwe orga nisatie waarin: «klantgerichter gewerkt moet gaan worden beheers- en onderhoudstaken gebun deld zijn administraties samengevoegd zijn beleid en uitvoering binnen een be paalde sector gebracht zijn Vanaf 1 januari gaat de nieuwe struc tuur van start volgens het hierbij afge beelde schema. Naast het niet veranderde Politie, Brandweer en Gas- en C.A.l.-bedrijf zijn er vanaf 1 januari een aantal staf diensten en -bureaus en twee direkt her kenbare sectoren. Stafdiensten en stafbureaus De stafdiensten en stafbureaus vallen rechtstreeks onder de gemeentesecreta ris. De aktiviteiten richten zeer sterk op de coördinatie en planning van het be leid en de ondersteuning van het be stuur en het ambtelijk apparaat. Daar naast hebben zij voorbereidende en deels ook uitvoerende taken op het ge bied van financiën, personeel en infor matie. Sector I Deze sector heeft als taak het beleid op het gebied van de ruimtelijke ordening en milieu vorm te geven - Trein behoren ook verkeer, bouwzaken, we gen en rioleringen, grondzaken en eco nomische zaken alsmede groenbeheer, milieubeheer en reiniging. Sector II Deze sector is belast met de uitvoering van de sociale wetten, onderwijszaken, maatschappelijke dienstverlening, so ciaal cultureel werk, kunst en cultuur, kunstzinnige vorming, ouderenbeleid, jeugd- en jongerenbeleid, gehandicap ten, werklozen, sport en recreatie, huis vestingen burgerzaken zoals bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken. Huisvesting De nieuwe organisatie brengt ook nieu we huisvesting van de verschillende af delingen met zich mee. Vanaf 1 januari kan men alle onder Sector I vallende af delingen vinden in het pand Lange Brinkweg 77 (voormalig gebouw Ge meentewerken). De her-huisvesting van Sector II is op 25 januari een feit. De eerste drie weken van januari vindt namelijk de verhui zing van de onder deze sector vallende afdeling plaats. Een en ander kan voor het publiek een situatie opleveren dat een bepaalde af- deling/buro net aan het verhuizen is. Het is dan ook verstandig om, voordat men naar een bepaalde afdeling/buro gaat, eerst het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum te bellen om te weten te ko men waar de afdeling/buro op dat mo ment is gehuisvest (tel. 22555). Via de gemeentelijke pagina's op de Kabel krant zal verteld worden dat een verhui zing heeft plaatsgevonden. De Stafdiensten en Stafbureaus vindt men in het gemeentehuis, Steenhoff- straat 2-4. Aan de hand van het schema en de teke ning is de nieuwe Organisatie in kaart gebracht. College en vergaderingen De burgemeester, de vier wethouders weer Ichtusk PLANTSOEN SAENREDAM PLANTSOEN Eemland Jeuken Jporth Hyp Bej.centr ai Mnlpnsrhnt en de gemeentesecretaris zijn vanaf 1 januari allen gehuisvest in het gemeen tehuis. Vanaf 1 januari vinden £lle commis sievergaderingen plaats in de commis siekamers in het gebouw achter het ge meentehuis, Steenhoffstraat 4 (op de tekening gebouw A II). (Parkeren van de auto's kan geschieden op parkeer terrein achter het INFOrmatiecen- trum/V.V.V.-gebouw). A. Steenhoffstraat 2: GEMEENTEHUIS Tel. 02155 - 93411. Open voor publiek: 8.30 - 12.30 uur I. burgemeester, wethouders, ge meentesecretaris, voorlichting, be- drijfscontact functionaris, post- en archiefzaken en welzijn, volksge zondheid en cultuur. II. personeelszaken, repro, commissie kamers. III. educatie, stafdienst, financiële en economische zaken, bouw- en in stallatie techniek. IV. sport en recreatie. Raad College Stafdienst Fin. en Econ. Zaken H® Stafdienst Personeel, Organisatie en Informatie Stafburo Interne Zaken Stafburo Voorlichting sector I Sector onder steuning Interne zaken Financieel- economische zaken Vastgoed adm. en belastingen Ruimtelijke Ordening en woonomgeving R.O., verkeer, volkshuisves ting en bouwplannen Wegen en rioleringen Kartografie, grondzaken en econ. zaken Beheer Sector onder steuning Milieubeheer Interne zaken Reiniging en voertuigen- beheer Groenbeheer Financieel-eco- nomische zaken Publiekszaken Burgerzaken Huisvesting Sociale dienst verlening Recreatie, Sport, Welzijn en Educatie Recreatie en sport Welzijn, volks gezondheid en cultuur Educatie Bouw- en instal latietechniek B. Steenhoffstraat 9a: GEMEENTELIJK INFOCENTRUM Tel. 02155 - 22555. Open voor publiek: maandag t/m vrij dag: 9.00 - 17.00 uur. INFOrmatietelefoon: 02155 - 93665. C. Van Weedestraat 35: BURGERZAKEN Tel. 02155 - 93411. Open voor publiek: 8.30 - 12.00 uur. Rijbewijzen, paspoorten, toeristen- kaarten, verhuizingen, geboorten, overlijden, huwelijk, begraafplaatsen, uitstel/vrijstelling militaire dienst, be wijzen van onvermogen, inentingen en uittreksels geboorte- en bevolkingsre gister. D. Prins Hendriklaan IA: HUISVESTING Tel. 02155 - 10250. Open voor publiek: maandag, woens dag en vrijdag: 9.00 - 12.00 uur Huis vesting en woningverbetering gehandi capten. E. Lange Brinkweg 79: SOCIALE DIENSTVERLENING Tel. 02155 - 93411. Open voor publiek: maandag t/m vrij dag: 8.30 - 12.00 uur. Spreekuur hoofd sociale dienstverle ning: op afspraak. Spreekuur maatschappelijk werken den: maandag t/m vrijdag: 8.30- 12.00 uur. F. Lange Brinkweg 77: SECTOR I Tel. 02155 - 93422. Open voor publiek: 830 - 12.30 uur. Ruimtelijke ordening, verkeer, bouw zaken, wegen, rioleringen, kartografie, grondzaken, economische zaken, mi lieubeheer, reiniging en voertuigenbe- heer, groenbeheer en vastgoedadmini stratie en belastingen. G. Lange Brinkweg 71: BRANDWEER Tel. 02155 - 93888. H. Lange Brinkweg 81: GAS- EN C.A.I.-BEDRIJF Tel. 02155 - 93433. Open voor publiek: maandag t/m vrij dag: 8.00 - 12.30 uur en 13.30 - 17.00 uur. I. Dalweg 42: POLITIE Tel. 02155 - 19444. Quality control service Soesterbergsestraat 57. Winkelcentrum Soest Zuid. tel 02155-13109 Maandelijks kan men met het IVN- Eemland op stap in de natuur, de maan den juli en augustus uitgezonderd. Ge middeld gaan er tientallen wandelaars mee, soms zijn het er meer dan hon derd. Een jaar geleden wilde het IVN meer te weten komen over de wande laars en hun waardering voor de wan delingen. Dus er werd een enquête gehouden. Met dank aan de 186 deel nemers aan de enquête volgt hier een samenvatting van de uitslag. Wie wandelen er meer? Aan de vijf wandelingen waarbij de en quête werd gehouden, namen in het to taal 255 wandelaars deel. De meesten daarvan (ruim 62%) zijn jonger dan 40 jaar. Ook is gebleken, dat de vrouwen met 60% in de meerderheid zijn. De meeste wandelaars zoeken de natuur dicht bij huis, want bijna 65% woont in Baarn, Bunschoten of Soest(erberg). Eén op de vijf wandelaars komt uit Amersfoort of omgeving. De rest bleek vooral in het Gooi te wonen. De krantelezers in de meerderheid Vooral dankzij de krant weten de deel nemers dat er een wandeling gehouden wordt. Dat geldt voor drie van de vier wandelaars. Degenen, die voor het eerst meewandelen, zijn sterk vertegen woordigd. Eén op de tien behoort tot de echt heel trouwe wandelaars. Goede redenen om mee te gaan Zoals bij het IVN verwacht mag wor den, gaan de meeste deelnemers mee om meer te weten te komen over dieren en planten. Ook het leren kennen van het wandelgebied, blijkt een sterk argu ment. Het begrip 'natuurwandeling' wekte ook belangstelling. Eén op de ze ven wandelaars wil meer weten over de gevolgen van natuur- en milieuveront reiniging. Alle waardering Het IVN is blij met de hoge waardering, die uit de enquête blijkt voor de wande ling en voor de gidsen. Op de meeste onderdelen is het oordeel (zeer) lo vend. Voor een aantal deelnemers mag de natuur- en milieuproblematiek best (nogj wat meer belicht worden. Een kwart heeft hierbij de 'zure regen' in het bijzonder op het oog. Ook de historie van de wandelgebieden heeft de inte resse van de deelnemers. Eén op de vijf zou hier (nog)meer over willen horen. Toch zijn er ook weer enkelen, die de informatie over deze onderwerpen juist weer te uitgebreid vonden. Niettemin overheerst de grote positieve waarde ring. De vele bedankjes op de formulie ren spreken boekdelen. Ook hebben veel deelnemers een aantal suggesties gedaan. Voor de IVN-gidsen biedt de enquête de mogelijkheid om de deelne mers (nog) beter van dienst te zijn. Iets waar zij zich graag voor inzetten. Morgenavond 17 december, vergadert de gemeenteraad weer in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. Aanvang 19.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 oktober 1987. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het benoemen van een drietal leden in de commissie Milieu beheer. 5. Voorstel betreffende een nieuwe overleg- en bestuursstructuur voor de sport; 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van tractiematerieel bij de dienst gemeentewerken. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de 3e fase van de reconstructie van de Koningsweg, het vervangen van de riolering in een gedeelte van de Koningsweg en het aanbrengen van een voorsorteer- strook op de Koningsweg. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van twee chauffeursauto's ten behoeve van de uitruk van de brandweer. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet aan het bestuur van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Soest ten behoe ve van de partiële aanpassing van de Savornin Lohmanschool, Drie- hoeksweg 16 te Soest. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een lening en een bijdrage uit 's Rijks kas aan de woningbouwvereniging "St. Joseph" voor het splitsen van 8 flatwoningen in 16 zelfstandige wonruimten. 11. Voorstel tot verhuur van het perceel grond met opstal Burgemeester Gro- thestraat 51, aan de heer A.J. Paauw te Soest. 12. Voorstel van grond aan Onroerendgoed Beleggingsmij. "Juton" B. V.ge vestigd te Soesterberg ten behoeve van uitbreiding bedrijf Hypsos B. V. te Soesterberg. 13. Voorstel tot verkoop van grond aan N.V. Levensverzekering Maatschap pij de Nederlanden van 1870 ten behoeve van uitbreiding supermarkt in het winkelcentrum "Smitshof'. 14. Voorstel tot verpachting van gronden voor het jaar 1988. 15. Voorstel tot wijziging Algemeen Ambtenarenreglement in verband met uitbreiding zwangerschapsverlof. 16. Voorstel tot verlaging van de gastarieven per 1 januari 1988. 17. Voorstel betreffende uitvoering van het raadsbesluit d.d. 25 juni 1987 voor zover het betreft de integratie van het bij de sportstichtingen werkza me personeel in de gemeentelijke organisatie. 18. Voorstel beslissing over het onderdeel personeelslasten in de begrotingen Stichting Zwembaden en S.L.O.S.S. (aangehouden in de raadsvergade ring van 18 november 1987). 19. Voorstel tot verhuring van enige gemeentelijke sprotcomplexen aan de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest c.q. aan een daarvoor in de plaats tredend orgaan. VÖJ/ SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Nu met het raketten-akkoord tussen Reagan en Gorbatsjov de kruisraket tenkwestie in Nederland vooralsnog tot een "goed einde" is gebracht wil dat niet zeggen dat er voor het Vredes platform Soest - waarin diverse poli tieke, maatschappelijke en vredesor ganisaties samenwerken - geen werk meer aan de winkel zou zijn. Dat is de conclusie die zaterdagavond werd ge trokken na de succesvol verlopen "feestweek", die het platform had georganiseerd. Het samenwerkings verband blijft voortbestaan om plaat selijk de acties te bundelen tegen niet alleen de wapenwedloop, maar ook tegen racisme, fascisme, milieuver woesting en andere vormen van on recht en geweld. Het Vredesplatform wijkt daarmee af van het besluit van het (nationale) Ko- mitee Kruisraketten Nee, waarvan het in zekere zin een plaatselijk "zusje" is. Het KKN heeft zichzelf vorige week opgeheven nu het verzet tegen de plaat sing van kruisraketten op Woensdrecht niet meer nodig is. Gerrit Leeflang (PSP) pleitte tijdens het feestprogram ma in het Artishockgebouw voor het voortbestaan van het Vredesplatform, om de genoemde zaken in de toekomst gezamenlijk aan te pakken. Zijn woor den werden met een warm applaus be groet. Diverse sprekers gaven in korte interviews uiting aan hun vreugde over de totstandkoming van het raketten- akkoord tussen Reagan en Gorbatsjov. De meesten waren optimistisch ge stemd over de kansen op verder gaande stappen in de strijd tegen de bewape ning. De feestavond in Artishock groeide uit tot een gezellig (volks)feest met veel muziek en vrolijkheid, al beperkte de opkomst zich tot de achterbannen van de in het Vredesplatform samenwer kende groepen. Tevoren had aan de Schrikslaan een vreugdevuur gebrand, waarin een flink aantal soms kunstig ge maakte papieren "raketten" tot grote tevredenheid van de omstanders in vlammen opging. Vredesplatform- voorzitter Eit Algra wees in een kort toespraakje op zowel de "verlichtende" als de "destructieve" kanten van het vuur. Ballonnen Eerder in de week was de onderteke ning van het akkoord in Washington ook al aanleiding gewest voor feestelij ke activiteiten. Op de kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad genoten tientallen kinderen woensdag middag van de theater-voorstelling "De gevallen engel", die ditmaal ook een beetje in het teken stond van het feest. Hoogtepunt van het programma was het oplaten van de ballonnen vanaf de speelweide, waaraan een wedstrijd verbonden is. De drie ballonnen die het verst van Soest zullen neerdalen geven kans op een taart. Op de einduitslag moet nog even worden gewacht. Donderdagavond vond, ook ter gele genheid van de ondertekening van het INF-akkoord, in de Oude Kerk aan de Torenstraat een oecumenisch avondge bed plaats met het veelzeggende thema: "Het is niet niks, het is niet alles". Dat gebeurde nadat in de vooravond bij een aantal kerken in Soest - niet alle ver leenden zij de medewerking waarom was gevraagd - de kerkklokken vijf mi nuten hadden geluid als uiting van blijdschap over het bereikte akkoord. Hetzelfde gebeurde in Soesterberg, waar een korte dankdienst werd gehou den in de gereformeerde kerk, op initia tief van de Raad van Kerken. In zijn toespraak in de Oude Kerk her innerde Algra tijdens het avondgebed eraan dat het akkoord, in weerwil van alle scepsis en cynisme, een historische gebeurtenis is omdat voor het eerst in de geschiedenis van de kernwapenwed loop er een stap terug wordt gezet. Symbolisch werden er raketten in het vreugdevuur geworpen. Stelling "We mogen zeggen dat dit resultaat mede te danken is aan al die mensen die zich hebben ingespannen in de vredes beweging, aan de miljoenen die te hoop zijn gelopen in de steden van Europa, aan de mensen die hebben gesjouwd voor het Volkspetitionnement," aldus Algra. "Verstandelijk kun je die stelling nooit bewijzen, maar we ervaren het wél zo en dat mag." Hij pleitte er verder voor het streven naar maatschappij-hervorming - "poli tiek" - niet buiten de kerk te houden. "Dan zou de kerk verworden tot een stuk religieuze folklore, van grote cul turele en historische betekenis, maar zonder belang voor de wereld van van daag. Maar niets staat ons in de weg, be halve wijzelf, om voor het eerst of op nieuw de verplichting aan te gaan met alle vindingrijkheid waarover we be schikken ons in te zetten voor die we reld waar vrede en gerechtigheid hand in hand gaan." Bij de kinderboerderij gingen tiental len ballonnen de lucht in. Een breed glunderende Pascal de Wildt van de Hartweg 47 heeft zater dagmiddag j.l. met gepaste vreugde de hoofdprijs in ontvangst genomen van de Sint Nicolaas-actie, die de geza menlijke Soester winkeliers dit jaar op touw hadden gezet. De sleutels van de Daihatsu Cuore 850 TG, een wagentje om te zoenen, werden hem overhan digd door Robert Jan Huygen van Au tocenter Hans Huygen aan de Kerk straat in Soest. Hoewel natuurlijk iedereen zo'n aardi ge auto best zou kunnen gebruiken komt de hoofdprijs bij Pascal uitste kend terecht. Hij is 18 jaar en nog volop aan het lessen. Sterker nog: toen winke liersvoorzitter J.P. de Bruijn hem vorige week belde met de mededeling dat hij de winnaar van de auto was geworden zat hij net op theorie-les. En nu maar hopen dat hij ook slaagt en met zijn pas verworven rijbewijs én een fonkelnieu we auto de weg op kan. Pascal, die met zijn vader en moeder de nieuwe auto kwam ophalen, vormde dan ook het stralend middelpunt van de tien overige prijswinnaars, zij het dat die met aanzienlijk minder naar huis gingen dan een auto, ofschoon een be drag van 50 gulden toch ook nog altijd niet te versmaden is. De bankbiljetten werden door voorzit ter de Bruijn aan de tien prijswinnaars uitgereikt, samen met een bloemetje. Eigenlijk was het de bedoeling geweest dat ze het nieuwe 50 gulden-muntstuk zouden krijgen, maar dat lukte niet. De Bruijn deelde nu vanuit zijn binnenzak met kwistige hand de biljetten uit. De winnaars van de geldprijzen zijn: A.S.M. Croes, fam. Koldewijn, J.M. Weeda-Schut, A.M.M. Otten, W. Rou- ters, P.A. Baarspul, A. Schimmel, B. Schuckhard, J.H. van Egdom en L. Plekkepoel. De gezamenlijke winkeliers van Soest kunnen terugzien op een geslaagde Sint Nicolaas-actie.

Soester Courant | 1987 | | pagina 27