DE 'SOESTER COURANT DRIE MAANDEN LANG GRATIS PLUS... EEN WAARDEVOL GESCHENK!!! SOESTER COURANT M Soesterbergs Belang sluit reconstructie af Gemeente treedt op tegen illegale vuilstort WOENSDAG 16 DECEMBFR 1Q«7 SOESTER COURANT PAGINA 29 Jackpot voor inbrekers Problemen rondom vakature Ichthuskerk Nieuwe predikanten in Soest Tot nu toe miste U het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die reeds meer dan 9000 abonnees telt. Weet U wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt U alles over alle plannen die er in uw gemeente op stapel staan. Plannen waar U het misschien niet mee eens bent. De Soester Courant herinnert U daarbij aan de inspraakmogelijk heden, waarvan U gebruik kunt maken. Groot en klein nieuws, óók op sport- en rekreatiegebied. De SOESTER COURANT vertelt U er alles van! Zoals bijvoorbeeld de wekelijkse mededelingen op onze informatiepagina met de medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverlenings adressen, verloren en gevonden huisdieren enz. De familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van uw eigen Soester winkeliers, maar ook alle personeelsadvertenties vindt U in de Bel nummer 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, Soest. De reproduktie ontvangt U per omgaande. De toren van de Oude Kerk te Soest Speciaal getekend voor de Soester Courant I n. w01 o' Soesterbergs Belang heeft de recon structie van de Rademakerstraat offi cieel afgesloten. De vereniging werd daarbij geholpen door wethouder Ries van Logtenstein, die de laatste van vijf tegels legde. Op de tegels staat de tekst 'Straat, ik hoop dat het je goed gaat - Soesterbergs Belang'. "De Soesterbergers kunnen nu met ge paste trots naar de Rademakerstraat wijzen," zei mevrouw Annelie Mees van de belangenvereniging vorige week na de handeling van de wethouder. Ze ging puntsgewijs nog even door de ge schiedenis van de Rademakerstraat. Al in 1953 werd nagedacht over een re constructie van de weg, die toen nog van Rijkswaterstaat was. Vier jaar gele den ging de rijksweg 223 over in han den van de gemeente Soest. De Rade makerstraat is in het verleden al eens 'de hoofdweg van een spookstad uit de Amerikaanse film genoemd'. Tot die benaming kwam een student, die in op dracht van de overheid een onderzoek instelde naar de verkeersintensiteit op de Rademakerstraat. Dit jaar werd eindelijk begonnen met de reconstructie. In oktober werd op initiatief van de Soesterbergse Onder nemers Vereniging al drie dagen feest gehouden in Soesterberg. De recon- Automobilisten gewond bij aanrijding De beruchte bocht in de Soesterbergse- straat, ter hoogte van Zonnegloren, heeft in elk geval één onbetwistbaar voordeel: je bent zó in het ziekenhuis. Dat ondervonden ook de bestuurders van twee auto's die daar zaterdagmid dag met elkaar in botsing kwamen. Een 26-jarige Volendammer verloor in de bocht de macht over het stuur en botste slippend tegen een 30-jarige Soester, die in tegengestelde richting reed. De Volendammer schampte vervolgens een lantaarnpaal en ramde een hek, waarna hij in de tuin van een woonhuis tot stilstand kwam. Beide bestuurders werden licht gewond en naar Zonneglo ren gebracht. De auto's moesten wor den weggesleept. Wethouder Van Logtenstein legde de tegels in het trottoir van de Rademaker straat. structie heeft in totaal 544.000 gulden gekost. Dat is meer dan was begroot, maar volgens wethouder Ries van Log tenstein heeft het College daar geen be zwaar tegen gemaakt. "Het is onmis kenbaar dat in Soesterberg veel geld is gepompt," aldus Van Logtenstein, die daarbij ook refereerde aan de nieuwe sporthal De Banninghal, die een dag la ter zou worden geopend. Rookworsten buit bij inbraak Onbekende daders hebben in het vorige weekeinde ingebroken in een bedrijfs pand aan de Koningsweg. Ze kwamen binnen via een raampje. Ze braken twee deuren open en vernielden o.m. een koelkast. Misschien hadden ze alleen maar trek in iets hartigs, want er werd geconstateerd dat er vier rookworsten waren weggenomen. Inbrekers hebben in een restaurant aan de Dillenburglaan de jackpot weggehaald. Volgens de eigenaar van het eethuis namen ze een bedrag van 3300 gulden uit de speelauto maat mee. Verder werd een hoeveel heid drank en een movie-box ont vreemd. In een cafetaria aan de Rademaker straat in Soesterberg konden inbre kers ook al met een 'prijs' naar huis. De buit in twee gokkasten bedroeg daar 500 gulden. Uit de kassa gristen ze nog een klein geldbedrag. Blijk baar waren de inbrekers nog niet he lemaal tevreden, en namen ze ook drie sloffen sigaretten en snoepgoed mee. Politie controleert op A.P. Hilhorstweg De politie heeft gecontroleerd op het afgesloten gedeelte van de A.R Hil horstweg en de Spiekerweg. Tegen au tomobilisten, die toch gebruik van de weg maakten, werd waarschuwend op getreden. Uit een niet afgesloten bestelbus is een mapje met persoonlijke bescheiden ge stolen. Zondagmiddag heeft in een feestelijke kerkdienst in de Emmakerk de officië le intrede plaatsgevonden van ds. me vrouw H.M. Jansen als predikant van de Nederlandse hervormde gemeente van Soest. Ds. Jansen (35) is de op volgster van dr. L J. van den Brom, die eerder dit jaar afscheid nam van de Emmakerk-wijkgemeente in verband met zijn benoeming tot docent aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Dominee Jansen werd volgens mede delingen in Soestterkerk, het gezamen lijke kerkblad van hervormd en gere formeerd Soest, geboren in Andelst (Betuwe). Zij bezocht de pedagogische academie en vervolgens studeerde ze theologie in Utrecht. Sinds 1982 was zij predikante in de vier Friese dorpen Terhorne, Terkaple, Goingarijp en Ak- marijp. In de Emmakerk werd zij beves tigd door ds. H.J.J. Radstake, die de wijkgemeente in de afgelopen maanden als consulent heeft gediend. Na afloop van de dienst waren er o.m. toespraken van ds. J. Greive namens de hervormde kerkeraad en ds. J. van Buuren namens de gereformeerde kerk. Ds. Jansen stel de geen prijs op een vraaggesprek voor deze krant. Inmiddels is ook bekend geworden dat de gereformeerde wijkgemeente West (De Open Hof) een nieuwe predikant krijgt in plaats van de naar Friesland vertrokken ds. Doeke Land. Ds. J.P. Schouten (38), momenteel nog predi kant van de federatieve (gereformeerd- hervormde) gemeente van Halsteren en Nieuw-Vossemeer, heeft het op hem uitgebrachte beroep aangenomen. Hij is sinds 1982 werkzaam in de Brabantse gemeenten. Daarvoor diende hij vanaf 1978 de kerk van Westzaan. Ds. Schou ten studeerde theologie en sociologie aan de Vrije Universiteit. Hij komt ver moedelijk in maart naar Soest. Problemen Minder succesvol is tot dusver de her vormde lchthuskerk-wijkgemeente in het aantrekken van een nieuwe predi kant in de vakature ds. J.H. Gijsbertsen, die dit jaar naar Rijssen vertrok. Enige tijd geleden wees de centrale kerkeraad - het "overkoepelend bestuursorgaan" van de hervormde gemeente Soest - de nominatie van twee voorgedragen pre dikanten af, omdat er problemen te duchten waren met betrekking tot hun "bindend vermogen". Binnen de Ich thuskerk - een "buitengewone" wijkge meente van gereformeerde bonds-sig- natuur - heerst een diepgaand verschil van mening over de wijze waarop in de vakature moet worden voorzien. De kwestie is inmiddels voorgelegd aan een "hogere" instantie: de provinciale kerkvergadering, die begin deze maand een hoorzitting hield waarin zowel de centrale kerkeraad als de wijkkerke- raad werden gehoord. Op 15 december zou de provinciale kerkvergadering een voor beide kerkeraden bindende uit spraak doen en wordt een nieuwe no minatie opgesteld, waaruit de nieuwe predikant dient te worden beroepen. J. Landmanopsporingsambtenaar bij de reinigingsdienst, bij de illegale vuilnisbelt in Overhees. Personeel van de gemeenten Lniging heeft vorige week ingegrepen in een ui terst ongewenste situatie aan het Haze- pad en het Reespoor. Daar was in de af gelopen periode een complete vuilnis belt gegroeid, door de omwonenden gebruikt als illegale "vuilstort", en be paald niet alleen voor bouw-afval. Volgens gemeentevoorlichter Ben J. van Os werd het hoog tijd dat aan deze onhoudbare toestand een einde kwam. "De berg met afval was de laatste tijd hard gegroeid en dat trekt allerlei onge dierte aan, met alle gevolgen van dien. De mensen hebben toch alle mogelijk heden om hun troep af te voeren. Als het niet in de container kan, dan kan men altijd de reinigingsdienst bellen om het grof huisvuil af te voeren, en ten slotte kan men ook terecht op de offi ciële vuilstortplaats aan de Schans." De gemeente gaat in het vervolg scher per optreden tegen deze ergerlijk vorm van vervuiling, zo laat Van Os weten. Het is niet uitgesloten dat overtreders zullen worden bekeurd, en dat de kos ten vanhetweghalenworde^ ^6® ,oO<<o* „vo9!dW° e>°® S°eS A\0^' *e^OÓe'.

Soester Courant | 1987 | | pagina 29