Schoeman m «s»- soesi JersPe ven widpmen! mde voorjong SCHOEMAN MAKELAARS SOEST SOEST BEDRIJFSHUISVESTING IH3i ijjjj I ^StrëterMaSwi e Soester Duinen Meningen van lezers M Deuk? DIK BOS B.v. 10 tot 60% korting Soest 50 jaar geleden PAGINA 4 - WOENSDAG 16 DECEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 fderen Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoed beheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs 77 kom eens met Schoeman praten! Uw wintersport verzekering onze zorg! Strater bellen! 16151 Ook uw huis in de WOONEXPRES. Verschijnt in een oplage van 28.000 inBAARN en SOEST huis aan huis. Oók voor uw bromfiets verzekering Strater bellen! tel. 16151 I ^Strëter Malss os i aandacht voor Koningsweg Volksfeest AUTOSCHADE MEXX - - LOVE - - NEWS - - B-C v. Weedestraat 59 tel. 12424 Soest 17 december 1937 T~ s middenwo- gas met gara- uin. )kast, toilet, ge- aukenmetinge- aten en afzuig- 3t, woonkamer Ji (dubbel glas) 1 slaapkamers, Duwde kasten- 9bad, 2e toilet, ketel, berging, nderhoud. Incl. zonnescherm e omgeving, ibbele villa arrain met at: tien van c.v. ■taal 575 m2). irobe, royale 37 m2 met 1, plavuizen- is, moderne ingebouwde tuigkap. te t wastafels, it ligbad, af- trd sanitair), waskamer entree, hal, Jitstekende Dorzien van e. Parterre 570 m3. r kantoor Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur Bovendien 's zaterdaas van 10.00-14.00 uur. DR. RUPERTLAAN Royale hoekwoning met garage en achterom, voor-, zij- en achter tuin. Indeling: doorzonwoonkamer met parket (7.20X3.70 m), keuken aan achterzijde met afzuigkap. Lokale gasverwarming (2 gevelkachels woonkamer, 1 keuken, 1 douche, 1 voorkamer en 1 achterkamer), toilet, kelderkast. Verdieping: grote voor-, achter- en zijkamer, ingebouwde kasten. Dou che met vaste wastafel en wasmachine aansluiting, overloop met berg- kast. Zolder bereikbaar met vliezotrap. Mogelijkheid van vaste trap naar zolder en meerdere kamers. Vrijstaande garage. Koopsom: f 220.000,- k.k. WIJNAND TOPLAAN Geheel gerenoveerd en nieuw ingericht half vrijstaand woonhuis met C.V., grote garage (ca. 6x3 mtr.) en berging. (Bouwjaar ca. 1930). Zonnige vrije achtertuin. Indeling: gang,toilet, kelderkast, open luxe inbouwkeuken met elektri sche oven, gaskookplaat en afzuigkap, doorzonwoonkamer met schouw (ca. 7.80 x 3.70 mtr.). Verdieping: 3 slaapkamers, nieuw betegelde douche met vaste wasta fel; zolder bereikbaar d.m.v. vliezotrap, geheel beschoten kap en inge richt als bergruimte. Parterre voorzien van plavuizen en thermopanebeglazing. Balkon aan achterzijde. Perfekte staat van onderhoud. Koopsom f 219.000,- k.k. CHORISTENPAD Halfvrijst. mod. semi-bungalow m. inp. verw. gar., c.v., voor-, zij- en achtertuin. Bouwjaar ca. 1974. Hal, gard., toil., splitlevel mod. inbouwkeuk., eetkam., open zitkam. m. open haard en opensl. deuren naar tuin; 1e verd.: oudersl.kam. m. aan- gr. luxe roy. badkam. m. ligbad, douche, 2e toil. en dubb. wastafel- comb., roy. 2e en 3e sl.kam. Stook- en bergruimte m. c.v.-ketelopstel- ling en gasboiler. Koopsom f 375.000,-. SOESTERBERGSESTRAAT Te huur aangeboden bedrijfsruimte, ca. 285 m2, vrije hoogte ca. 3 m. Ligging: aan achterzijde gar.bedrijf gel. atelierruimte, goed bereik baar m. verharde inrit. De bedrijfsruimte is momenteel in gebruik voor licht montagewerk en v.v. eigen nutsaansluitingen, c.v.-install., toil.groep, kitchenette, incl. verlichting plafonds e.d. Voldoende dag lichttoetreding d.m.v. raampuien. Schuifdeur: ter grootte v. 2.50 x 2 m. Parkeergel.: bij het gehuurde object zijn in tot. 4 parkeerplaatsen be schikbaar. Zekerheidstelling: waarborgsom of bankgarantie ter grootte v. 3 mnd. huur, incl. BTW. Huurprijsherziening jaarlijks, voor het eerst een jaar na huuringang, op basis v.h. aangepaste prijsindexcijfer voor gezinsconsumptie reeks werknemersgezinnen m. in 1980 een gezinsinkomen beneden de loon grens voor de ziekenfondsverzekering (1980 100). Huursom: f 19.500,- p.jr. 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Auto-vernielers slaan toe De politie is naarstig op zoek naar de onbekende daders van een aantal geval len van vernielingen aan auto's. De aan dacht gaat o.m. uit naar de "banden- prikkers" die in de nacht van zaterdag op zondag in Soesterberg actief zijn ge weest. Er kwamen klachten binnen van bewoners van Apollo en Bloemheuvel. In totaal werden van vijf wagens de ban den lek gestoken. Op de parkeerplaats van de Akkeren werden in totaal acht auto's door vanda len onder handen genomen. De vernie lingen betroffen hier o.m. het afbreken van antennes, ruitenwissers en buiten spiegels. Diefstal in twee etappes Een inwoner van Soest die zaterdag middag het WZ-terrein aan de Eem- weg bezocht bewaart daaraan minder plezierige herinneringen. Dat begon al toen hij merkte dat uit zijn jas in de kleedkamer niet alleen zijn horloge, maar ook zijn sleutelbos was gestolen. Nog vervelender werd het toen bleek dat de onbekende dader met behulp van die sleutels ook in zijn auto was bin nengedrongen, die op het parkeerter rein stond. Daaruit bleek dan ook de autoradio te zijn gestolen. De dubbel gedupeerde Soester deed aangifte bij de politie. Makelaardij Soesterbergscstraat 79. Soest. 02155-16151. j wil Cll£2l Makelaardij o.g. lü Sof sterbergsestraat 79. Soest. 02155-16151. Makelaardij Soesterbergscstraat 79. Soest. 02155-16151. Centraal gelegen HOEKWO NING met SCHUUR op ca. 160 m2 eigen grond. Ind.: entree, ruime woonka mer, royale keuken, flinke kel der, twee grote slaapkamers, douche, bergzolder. Vraagprijs: f 139,000,- k.k. SurMCTberesestraat 79. Soest. 02155" 16151. Leuk gelegen TWEEKAMER PARTERRE-APPARTE MENT met eigen tuin, totaal 150 m2. Bouwjaar 1980. Ind.: entree met gard.nis, rui me badkamer met douche, flinke slaapkamer van 13 m2 met schuihvand naar gezelli ge woonkamer van 20 m2. Ei gen c.v.-installatie met w.w.v. Vraagprijs: f 109.000,- k.k. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 S0ESTDUINEN 02155 12739 GEMEENTE i "N Ontwerp- hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. Keune Haircosmetics b.v, Birkstraat 101, voor het uitbreiden/wijzigen van de inrichting tot het vervaardigen van cosmestische producten, alsmede het confectioneren daarvan op het per ceel Birkstraat 101; b.T.H. Venema, Dorresteinweg 3A, voor het oprichten van een autoplaat werkerij op het perceel Dorrestein weg 3A; c. A.A. Kuijer, Korte Hartweg 27, voor het oprichten van een werkplaats voor het verrichten van technische herstelwerkzaamheden alsmede lich te constructiewerkzaamheden op het perceel Dorresteinweg 3. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden drie weken ter inzage bij de mi lieudienst van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 09.00 -12.00 uur alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikkingen kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvra ger en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 6 jan. 1988. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij hel gemeentebestuur worden ingediend. >t Wijziging hinderwetvergunning Burgemeester enWethouders maken bekend dat zij bij beschikking van 1-12- '87 de op 25 mei 1982 aan J. Theunis- sen (DAVO) verleende vergunning ten behoeve van een bandzagenfabriek voor het perceel Weteringpad 1, kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5084 hebben gewijzigd; dat de reden van de wijziging is dat bij het inventariserend geluidsonderzoek van het Industrieterrein is gebleken dat tengevolge van het gestelde in voor schrift 11 van genoemde vergunning, een niet noodzakelijke en ongewenste afwijking van de nog vast te stellen zo- neringsgrens ontstaat; dat de strekking van de beschikking luidt: verbinden van nieuwe geluidsvoor schriften (voorschriften 11,11a en 11b) ter vervanging van voorschrift 11 (oud), waardoor de maximaal toegelaten ge- luidslasting afkomstig van de inrichting wordt gereduceerd tot maximaal 50 db (A) dagwaarde; Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. degene tot wie de beschikking is ge richt b.de betrokken adviseurs c. degene die tegen het voornemen tot wijziging bezwaar heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet'worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend binnen één maand na de dagteke ning van deze kennisgeving bij de Raad van State postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 19 februari 1987 afdeling 1, nummer RB 87-31, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor het ge bied dat op de bij dit besluit behorende kaart zodanig is aangegeven en dat als volgt kan worden omschreven: Burg. Grothestraat 37 Dit besluit treedt in werking op donder dag 17 december 1987. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud Instemt. Naar aanleiding van het artikel in de Soester Courant van 8 dec. j.1. i.z. de re constructie van de Koningsweg enkele opmerkingen: De heer van Gent zei namens de ge meente dat bij verlegging van de rijbaan van dé Koningsweg richting vijver, de bewoners van Overhees dan met de ge luidsoverlast zouden worden opge scheept. Wat hebben die bewoners vóór op die van de KLM-flats, dat zij geen geluidsoverlast zouden mogen hebben, en de KLM-bewoners wel? a. Bij de door de KLM-bewoners ge vraagde verlegging van de rijbaan blijft die baan altijd nog belangrijk verder af van de woningen van Overhees, dan van de KLM-flats. b. De bewoners van Overhees kunnen - in tegenstelling met de KLM-flatbewo- ners - voor de ventilatie hun achterdeu ren of ramen wèl openzetten. c. Er zijn enkele tientallen "Overhees"- bewoners minder, die last zouden kun nen hebben dan het aantal KLM-bewo ners. d. Zou de overlast voor de Overheesers te groot worden, dan kan altijd nog een geluidswerende beplanting of andere oplossing geplaatst worden, hetgeen voor de KLM-flats absoluut onmoge lijk is. e. Een eventuele verplaatsing van de weg nu, nadat de reconstructie hier zo wat klaar is, kost meer dan de bespa ring, die is bereikt door geen rekening te houden met redelijke wensen. JJ. Ribbens KLM-flatbewoner. Het door het vredesplatform van Soest georganiseerde "Volksfeest" heeft deels wel en deels niet kunnen beant woorden aan de bedoeling waarmee het werd opgezet. Aanvankelijk was het be doeld om een uitlaatklep te vormen voor de vreugde die verwacht werd bij tal van mensen, zodra het zeker zou zijn dat in Nederland geen kruisraketten be hoeven te komen. Bij zijn eerste opzet ging het platform ervan uit, dat die vreugde zou opkomen bij zowel voor als tegenstanders van het plaatsingsbe- sluit uit 1985. Het College van B&W van Soest en twee van de drie partijen die daarvan deel uitmaken, hebben die (dubbel-) behoefte kennelijk niet voorzien en stel den zich m.b.t. ons plan terughoudend op. Door deze terughoudendheid is de schijn gewekt, dat alleen mensen die destijds tegen het1 november"-besluit waren, feest wilden vieren. Welnu, het is op 12 december voor de velen die er aan deelnamen een onver getelijk feest geworden en het gevoel van opluchting en de blijdschap was meer dan duidelijk zichtbaar. Uit de ge houden "sprankelende interviews" en de onderlinge gesprekken bleek, dat men niet alleen uiting wilde geven aan blijdschap, maar ook vastbesloten el kaar heeft willen inspireren om zich ver der in te zetten op de weg naar wapen- vermindering en echte wereldvrede. Het vredesplatform is de vele burgers en groeperingen, die met hun financiële bijdragen het feest mogelijk hebben ge maakt, zeer erkentelijk. Nog steeds ko men feestgaven binnen op de giroreke ning van het vredesplatform. De be stemming van het batig saldo zal begin volgend jaar bekend worden gemaakt. Frans Diks penningmeester Vredesplatform Soest tel. 15201 Bromfietser gewond bij aanrijdingEen 16-jarige bromfiet ser uit Amersfoort is vorige week ge wond geraakt bij een aanrijding op de Kerkstraat. Het ongeluk werd veroor zaakt door een 53-jarige automobilist uit Soest, die een links gelegen inrit wil de inrijden. Hij sorteerde wel voor en liet het toegemoetkomende autover keer passeren, maar verzuimde acht te slaan op de jongeman, die over het fiets pad naderde. De bromfietser werd met onbekende verwondingen per ambu lance naar ziekenhuis de Lichtenberg in zijn woonplaats overgebracht. Niet leuk! Ga naar DIK BOS. Dat kost u geen deuk in uw portemonnee Gave huurauto beschik baar. IHï Saturnusweg 10 O indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN 4? ITIidPub UcMadM«*e« Uitvoering „APOLLO" Maandagavond gaf de mannen-zangvereen. „Apollo" in Hotel „Eemland" een uitvoering ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. De voorzitter, de heer S. de Zoete, opende den avond met een welkomst woord. Spr. memoreerde vervolgens het 15-jarig bestaan der vereeniging, waarbij hij de „ups and downs" de revue liet passeeren. Daar de vereeniging vooral de laatste jaren een moeilijke tijd doormaakt, wekte spr. allen op als lid of donateur toe te treden. Hierna was de beurt aan den directeur den heer H.J. v. Maurik, die met zijn zangers het goed gekozen programma begon af te werken. Zeer verdienstelijk werd het „Avondlied" van H. Dijkstra en „Nimmer Nacht" van Andriessen gezongen, evenals „Bede" van Heinze. De aangekondigde tenor-soli van Freddy Menning konden helaas niet door gaan, daar de keel van genoemden tenor een aanval van griepbacillen niet had kunnen doorstaan. In de plaats daarvan gaf Freddy Menning eenige piano-soli ten beste, die zeer in den smaak vielen. Na de pauze zong men o.m. zeer gaaf „Jagerskoor" van Weber. Na de Radetzky-marsch, werd het programma besloten met het altijd mooie „An der schonen blauen Donau"- Met een hartelijk applaus beloonde de goedgevulde zaal het gebodene, het- werlk op zeer behoorlijk peil stond. De toneelclub „De Vermomden" zorgde voor aardige entre-actes, door eeni ge vlotte toneelflitsen op te voeren. Handtaschje ontrukt Soest is blijkbaar nog steeds niet veilig! Na de diefstallen en aanrandingen, is er een persoon opgedoken, die het rooven van handtaschjes van dames als een beroep uitoefent. Maandagavond gebeurde het, dat een dienstmeisje, die met den laatsten trein uit Utrecht te Soestdijk was aangekomen, op de Stadhouderslaan een man spersoon ontmoette, die, na een worsteling, haaar handtaschje ontrukken kon en daarmede het hazenpad koos. Het geschrokken dienstmeisje deed aangifte bij de politie, die een onderzoek instelde. Het taschje werd leeg aan den kant van den weg gevonden. Een vaag signalement van den dader is bekend.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5