8?og :N scliocimikcr ©^T©Fi computer/ BURO ti '65° men ar. 'n GRUNDIG 'n GRUNDIG M Kerst- en Nieuwjaarskaarten 10 tam >25 Hotel-café-restaurant Het Witte Huis met nieuwbouw grote toekomst tegemoet Foto Van Oosten procudeert razendsnel wenskaarten met eigen kleurenfoto SOESTER COURANT PAGINA 9 ird foby Soest fej Privé 21198 Pn raat 493 int ler eren irten est kombineert het beste met HIFISTEREO KLEURENTELEVISIE HIFI STEREO VIDEORECORDER UNICEF-kaarten ook bij Rabobank unicefi^ Vergadercapaciteit wordt belangrijk uitgebreid ma%)> gemaakt van uw mooiste ejgen negatief. Prijs vanaf Kodak Express van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, tel. 02155-13109 Pi'U, vl •ezig zijn en zoals: i - Kralen ipapier jdemaille ken bij SOEST 55 warming >N 11365 RAAT 38 of rtom 3ntu ire de llade rollade erharn nde 'n Grundig <P Monolith 70-396 CTI - TxT met onderstel en... 'n Grundig VS - 340 HiFi-VPS samen te bedienen via één afstandsbediening Videorecorder VHS systeem, HiFi stereo ATTS. meet automatisch ty pe cassette en bandplaats Voorprogrammering voor 10 programma's tot 365 dagen vooruit of dagelijks VPS-ingebouwd Televisie 70 cm. flat square beeld buis. HiFi stereo 2 x 35 Watt mu- ziekvermogen. Surround Sound mogelijk heid Teletekst ingebouwd set- aanbieding WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Wist u dat vier kinderen gered kunnen worden van een vrijwel zekere dood door uitdroging door de opbrengst van één UNICEF-wenskaart? En dat de aankoop van 50 kaarten ge noeg geld oplevert voor vaccin tegen de gevaarlijkste kinderziekten voor 300 kinderen? En wist u ook dat kaarten uit de prachtige UNICEF-wenskaarten- collectie sinds kort verkrijgbaar zijn bij de Rabobank in Soest. Veel methoden en oplossingen waar mee UNICEF, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, strijd voert tegen de massale, onnodige kindersterfte in de wereld - 40.000 kinderen per dag - zijn verbluffend simpel. Inentingscampag nes tegen de zes belangrijke kinderziek ten; bekendmaking en toepassing van orale rehydratietherapie (een mengsel van suiker en zouten dat opgelost in wa ter een doeltreffend middel vormt tegen uitdroging als gevolg van diarree); het bijhouden van groeikaarten bij baby's, zodat er tijdig ingegrepen kan worden bij groeistoornissen; en de promotie van borstvoeding. Nog steeds sterven er veel kinderen doordat er onder invloed van reclame wordt overgegaan op fles voeding, terwijl er vaak geen of onvol doende mogelijkheden zijn tot sterilisa tie of koeling. Het zijn vier bersimpele, maar doeltref fende middelen waarmee UNICEF nu jaarlijks 1 miljoen kinderen redt en voorkomt dat er nog eens 1 miljoen kin deren voor hun leven gehandicapt ra ken. Alleen kinderen die gezond op groeien zullen in staat zijn de vicieuze Brandweer redt vier honden uit brandende schuur Politie en brandweer werden zaterdag avond gewaarschuwd wegens een bin nenbrandje aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Daar bleek een schuur in lichterlaaie te staan, vermoedelijk als gevolg van een ontploffende gaskachel. De brandweer wist het vuur te blussen en vier honden, die zich nog in de schuur bevonden, in veiligheid te bren gen. 7019 JIANG YEN cirkel van de armoede te doorbreken. Hulp aan kinderen betekent dus werken aan de toekomst. De laatste drie decen nia is bovendien gebleken dat landen waar de kindersterfte daalt ook een da ling van het geboortecijfer te zien ge ven. Mensen die vertrouwen (kunnen) hebben in de toekomst, hebben immers geen kinderen nodig voor hun oude dag. Met deze boodschap in gedachten, werkt de Rabobank geheel belangeloos mee aan de verkoop van UNICEF- kaarten. Doordat ook de kunstenaars hun ontwerpen voor de kaarten vrijwil lig beschikbaar stellen is de netto op brengst hoog en kan UNICEF onver minderd doorgaan met hulp aan kinde ren in nood. FA «li 1 J per stuk Quality control service A Het bekende en gerenommeerde ho- tel-café-restaurant Het Witte Huis aan de Birkstraat in Soest - net op de grens met Amersfoort gelegen - zal binnen afzienbare tijd opnieuw een belangrij ke en ingrijpende uitbreiding onder gaan. De plannen van de gebroeders John en Paul van Kampen, de huidige directeuren, voorzien in een aanzien lijke uitbreiding van de capaciteit en een verdere aanpassing aan de "eisen van de tijd", waarmee Het Witte Huis zijn vooraanstaande positie in het lo kale en regionale horeca-gebeuren zal versterken. "Een drie-traps-ontwikkeling", zo ken schetst John van Kampen de voorne mens, die bij het hotel-complex aan de Birkstraat duidelijk waarneembare ver anderingen zullen teweegbrengen. De eerste fase daarvan is overigens voor een deel al gerealiseerd, zoals de talrijke gasten die niet voor de eerste keer hun intrek in Het Witte Huis nemen al heb ben kunnen constateren. In de afgelo pen periode is de receptie-ruimte ge heel gemoderniseerd en - wat minder direct zichtbaar - is de administratie ge stroomlijnd met behulp van de nieuwste snufjes op het gebied van de hotel-auto matisering. Onderdeel daarvan is bijvoorbeeld de computergestuurde telefooncentrale, die de gasten in staat stelt vanaf de ho tel/ motel-kamers rechtstreeks over de hele wereld te bellen. In de komende maanden worden ook andere onderde len van de soms ingewikkelde admini stratieve afwikkeling in het systeem op genomen, zoals de reservering en de gasten-begeleiding tot en met de reke ning, waarbij tot dusver een hele pa pierwinkel kwam kijken. Automatisering is in de horeca-wereld niet overal zomaar toepasbaar, aldus de heren van Kampen, maar waar dat zon der de persoonlijke dienstverlening aan te tasten toegepast kan worden is het voor het "werk achter de schermen" van groot belang, en komt het ook ten goede aan het klimaat in het bedrijf, waar gasten wel hoge prijs stellen op persoonlijk service, maar waar ook snel en efficiënt gewerkt moet kunnen wor den. 'Tweede huis' Soest beschikt met Het Witte Huis - het enige echte hotel in onze gemeente - over een uitstekende accommodatie voor gasten "van (soms heel) verre", met ca. 70 luxe hotel- en motelkamers, die van alle gemakken zijn voorzien: privé-bad of douche, telefoon, radio, televisie, brandbeveiliging en al die an dere voorzieningen die maken dat de mensen er inderdaad, zoals Paul van Kampen opmerkt, "een tweede huis vinden". Zowel op de zakelijke als op de particuliere hotelmarkt speelt het hotel een vooraanstaande rol, waarbij het door zijn bijzondere ligging - in een fraaie natuurlijke omgeving - zowel op Amersfoort als op Soest is georiën teerd. Ook de toerist kan er heel goed terecht en Het Witte Huis geniet een prima re putatie als "landingspunt" voor talrijke busreizen uit binnen- en buitenland. De gasten staat bovendien een uitstekend a la carte-restaurant ter beschikking, waar zij zich met graagte toevertrouwen aan de goede zorgen van chef-kok A. van Doorn en oberkelner W. Maassen en hun staf. Met elkaar zorgen twintig vaste medewerkers ervoor dat het de bezoekers van Het Witte Huis aan niets ontbreekt; hoezeer dat wordt gewaar deerd blijkt ook wel uit de vier "bestek- jes" van de restaurant-classificatie en de drie sterren-classificatie (en de nomina tie voor de vierde ster) van de Benelux- hotel-classificatie. "De vertrouwde^ conventionele Franse keuken met hier en daar een vleugje nouvelle-cuisine," zo kenschetsen de heren Van Kampen het établissement. "Ouderwets gedegen en met 99 ver se produkten." Van een exclusief diner tot zomaar een kopje koffie met gebak kan men bij Het Witte Huis uitstekend terecht. "U vraagt en wij draaien" is het motto en al heel wat gasten bewaren ui terst positieve herinneringen aan bij voorbeeld de koude buffetten tijdens de vele "bruiloften en partijen" die sinds jaar en dag met veel succes in Het Witte Huis worden gevierd. Het restaurant heeft daarnaast ook een uitstekende party-service voor feestelijkheden bui ten de eigen deuren. 'Spie' Met de uitbreidingsplannen wordt vooral tegemoetgekomen aan de steeds groeiende vraag naar goed geoutilleer de vergaderruimte. Het Witte Huis heeft al een zaal met een capaciteit van 100 personen. Behalve een vergrote en tree met een riante lobby komt er ook een lift naar de bovengelegen verdie pingen, maar het meest in het oog springt de ingrijpende uitbreiding van de capaciteit door de aanbouw van een geheel nieuw stuk "Witte Huis", met name van het hoofdgebouw. Deze uit breiding heeft een wigvorm (vanaf de voorgevel aan de Birkstraat breed uitlo pend naar achteren) en de heren Van Kampen spreken in dat verband dan ook over "de spie". Daar verrijst straks een tweede grote multifunctionele zaal (capaciteit 175 personen), zowel bruikbaar voor feestelijke als zakelijke bijeenkomsten, en eventueel te verdelen in twee kleine re zalen. De ruimte wordt voorzien van een "hulp-buffet", dat bijvoorbeeld door middel van een ingenieus systeem wordt aangesloten op de bierleidingen vanuit de kelder. Daarnaast komen er nieuwe toilet- en garderoberuimten en krijgen enkele hotelkamers een andere functie als "sub-vergaderkamer", met nieuw meubilair en "bed-partijen" die eventueel in de wand zijn weg te werken. Op de tweede etage komen o.a. bergruimten. Al deze nieuwe voorzieningen zullen in de periode 1988/1989 hun beslag krij gen. Daarmee wordt dan een tweede belangrijke fase in het bestaan van het Witte Huis afgerond, na de ingrijpende modernisering van 1982, toen het hotel aan een nieuw leven begon nadat de fa milie Van Kampen de voormalige uit spanning - die in lang vervlogen tijden Rond de jaarwisseling worden in ons land miljoenen wenskaarten verstuurd. Van een simpel naamkaartje met opge schreven heilswens tot een schitterend gedrukte kaart waarvoor veel geld neergeteld moet worden. Tussen die twee uitersten zijn nog tal van mogelijkheden. Het meest in het oog springend zijn daarbij de wenskaar ten van eigen makelij. Zelf getekend, of zelf gedrukt. Een-en-ander sterk af hankelijk van de kreatieve mogelijkhe den. Duidelijk is wel dat heel veel men sen graag zo origineel mogelijk voor de dag willen komen. In dat kader is het niet verwonderlijk dat de kaarten met daarop een eigen kleurfoto steeds meer aan populariteit winnen. Foto Van Oosten in Soest-Zuid - de enige fotograaf in Soest die zelf kleu renfilms ontwikkelt en afdrukt - heeft zich voor de komende dagen geheel ge stort op de produktie van wenskaarten met een kleurenfoto die door de cliën ten wordt bijgeleverd. Op bijgaande afbeelding - uiteraard in zwart/wit - is duidelijk te zien waar het om gaat. Wat de foto betreft is bijna al les mogelijk. Wel moet men over een BUijJf negatief beschikken. Het maakt niet uit of dat een 110 negatief pocketcamera) of halfkleinbeeld, kleinoeeld of rolfilm 6x6/6x9 is. Ook wat de tekstjes naast de foto betreft zijn er verschillende mogelijkheden. In overleg is het in sommige gevallen ook nog mogelijk om een gedeelte van het negatief te gebruiken. Het feit dat Foto-vakman Van Oosten over twee kleurenprinters beschikt, A «rulbftcjc «i cu een ty elukkiq }!\cuiuu\cu- maakt het mogelijk razendsnel te leve ren. Binnen 24 uur en dat is inderdaad voor dergelijke opdrachten razendsnel. De kaarten compleet met een envelop kosten slechts f 1.10. Om zelf de eigen naam op de kaart te vermelden wordt een speciale viltstift bijgeleverd. Een aantal is leverbaar. Bij een bestelling van honderd kaarten of meer is het eventueel mogelijk een ei gen tekst mee te laten printen. Paul (l.) en John van Kampen van Het Witte Huis. als pension Birkhof en als Kamplust be kend was - er in 1953 voor het eerst be gon. Horeca-dynastie De heer en mevrouw Van Kampen se nior, de vader en de moeder van de hui dige directeuren, resp. in 1978 en 1986 overleden, vatten daar na de oorlog de draad op van hun hotel De Versprong, dat in 1944 door de Duitsers werd op geblazen als represaillemaatregel. De Viersprong stond destijds aan het Nieu- werhoekplein, waar thans de garage van de firma Stam gevestigd is. De grootva der van de huidige directeuren legde daar destijds het fundament van een Soester horeca-dynastie. Het complex aan de Birkstraat werd in 1955 in gebruik genomen als opvang centrum voor repatrianten uit Neder lands Indië; later heeft het jarenlang Zó zal het front van Het Witte Huis er na de verbouwing gaan uitzien. dienstgedaan als pension voor de uit het buitenland afkomstige werknemers van een bedrijf in Bunschoten. Toen dezen allemaal een eigen onderkomen kon den betrekken hebben de gebroeders John en Paul van Kampen - de derde generatie - het oude "familie-hand werk" weer opgenomen en het Witte Huis omgetoverd in een eerste-klas ho- reca-centrum, waar de "alles-onder- één-dak-formule" met succes wordt toepgepast. In 1982 maakte Het Witte Huis zijn "rentree" in de hotel-restau rantwereld, met 12 standaard hotelka mers en 24 motelkamers. Later werd ook een dependance, op een steenworp afstand van het hoofdgebouw, in ge bruik genomen en nu beschikt het ho tel-complex over 70 gemoedelijk inge richte gastenkamers met alle voorzie ningen. De nieuwe uitbreidingsplannen vormen overigens nog lang niet het einde van de succes-story van Het Witte Huis. Nog voordat ze tot volledige realisering zijn gekomen buigen de gebroeders Van Kampen zich al over de volgende fase, al blijft de concrete uitwerking daarvan nog een beetje in toekomstnevelen ver borgen. Het komt er op neer dat Het Witte Huis mogelijk al in het begin van de jaren negentig opnieuw een forse uit breiding zal ondergaan. Mini-Center Parcs Op de begane grond zijn een derde en een vierde vergaderzaal gepland, voor resp. 300 en 100 personen, alsmede een tweede bar met ruimte voor 60 bezoe kers en een gloednieuwe "partijenkeu ken" vanwaaruit deze zalen kunnen worden bediend. Uiteraard wordt het geheel voorzien van bijbehorende toi let- en garderobe-voorzieningen. Op de beide etages daarboven zouden dan nog eens tweemaal 16 hotelkamers worden ingericht en in het souterrain komt dan, naast een aantal functionele ruimten voor voorraden en technische voorzieningen (o.a een geklimatiseerde wijnkelder), een soort "mini-Center Parcs", zoals Paul van Kampen het uit drukt, compleet met zwembad, sauna, bubbelbad, fitnessruimten en allerlei andere recreatieve voorzieningen voor de veeleisende gasten van de toekomst. De heren Van Kampen zien de toe komst van Het Witte Huis met groot vertrouwen tegemoet. Het onbetwist bare succes van de afgelopen jaren is daarvoor uiteraard de grootste stimu lans geweest. "In de voorbije periode hebben we ons vooral bezig gehouden met de kwaliteitsverbetering van ons produkt," aldus de gebroeders. "Met de nieuwe plannen spelen we in op wat de markt vraagt. Dat is een kwestie van lange-termijn-denken. Wij staan er in elk geval al voor in de startblokken..." Vast staat dat Het Witte Huis met deze ambitieuze nieuwbouwplannen een grote toekomst tegemoet gaat. CUz. Zift, iZ cfcltZo. Philips computer VG 8020 MSX-1 64Kb samen met datarecorder NMS 1515 (met netvoeding)499,— Philips computer NMS 8245 MSX-2, ingeb. diskdrive 1169,— Delta Basic, uitbreiding voor MSX 1 en 2 basic 95,— Philips SBC 3810 MSX-2 muis 159,- Philips matrixprinter NMS 1421 voor MSX 1 en 2669,— MSX muziekmodule NMS 1205 met geluidssampler 149,— Philips monochrome monitor BM 7502 269,— Philips RGB kleurenmonitor CM 8802 669,— TV modulator voor Amiga 500 89,— 512 Kb geheugenuitbreiding klok voor Amiga 500 399,— Commodore 1081 RGB kleurenmonitor voor Amiga849,— Commodore diskdrive 1541-C voorC-64 r,549,— Commodore 1351 Mouse voor C-64/C-128 149,— The Final Cartridge III - NIEUW -139,- 10 stuks WIT - MERKLOOS DS-DD diskettes 5.25"19,50 12 stuks SKC MD1D diskettes 5.25"25,00 10 stuks TDK M2D diskettes 5.25" 2-zijdig 29,95 12 stuks SKC MD2D diskettes 5.25" 2-zijdig 35,— 30 stuks 3M 745 DS-DD 5.25" met gratis klok99,— 12 stuks SKC MD2DD diskettes 5.25" 720 Kb49,- 12 stuks SKC MD2HD diskettes 5.25" 1.2 Mb 79,50 10 stuks TDK MF1DD diskettes 3.5" 59,— 10 stuks TDK MF2DD diskettes 3.5" 2-zijdig 69,— 20 stuks 3M DS-DD diskettes 3.5" met gratis klok 139,— Opbergbox DD40L voor 40 3.5" diskettes 24,95 Opbergbox DD80L voor 80 3.5" diskettes29,95 Opbergbox DD50L voor 50 5.25" diskettes 24,95 Opbergbox DD100L voor 100 3.5" diskettes 29,95 Joystick met 2 vuurknoppen19,50 Pro Competition met microswitches 39,— Speedking met handvorm en microswitches39,50 Arcade joystick met microswitches49,— Arcade Turbo met microswitches en 2 vuurknoppen 69,— Mouse mat, ideale ondergrond voor Uw muis 24,95 Set stof hoezen voor de Schneider PC 1512/1640 Papier blanco 1000 vel 60 grams 240 mm x 11 inch Papier blanco 1000 vel 60 grams 240 mm x 12 inch Computer etiketten 1000 stuks 89.5 X 23.5 mm 27,50 29,50 31,50 27,50 De meest gevraagde stofhoezen en printerlinten kunnen wij uit voorraad leveren. ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST TELEFOON 02155 - 1 28 74

Soester Courant | 1987 | | pagina 9