G Splinter Eemland b.v. Volle winst voor dames SoVoCo Toprenners bij 33ste kerstcross Tempo-NKS BIJ ONS ZIJN DE BALLEN 'T HELE JAAR MOOI!! B m WOENSDAG 23 DECEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 VOLLEYBAL Stamsnijder, Hendriks en Groenendaal op 26 december in Soestduinen TENNIS Oliebollentoernooi Schrikslaan Centrale verwarming ZAALVOETBAL DVS 2 wint: 5-4 Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD AUTO'S Recreatief zwemmen in De Turf tijdens de Kerstvakantie VOETBAL Heesjeugd ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Hees blijft steken op gelijkspel ZATERDAG VOETBAL Eemlandschaatsers halverwege seizoen SCHAATSEN Soest wint oefenwedstrijd: 5-1 ZONDAG VOETBAL Soest: Vierde jeugdvoetbalkamp VOETBAL Recreatievoetbal voor Soester clubs aan de Eemweg 'Koude-Tenen-Toernooi' WZ'49 WZ-Jeugd SEC-Jeugd VOETBAL Trainer Timmer weg bij VYZ?49 s.o.Soest-Jeugd Vi Op de laatste competitie van 1987 hebben de volleybalsters van SoVo- Co-Stam hun positie op de ranglijst opnieuw versterkt. Zowel het eerste - als het tweede damesteam behaalde de volle winst. Het derde damesteam van SoVoCo-Stam verspeelde drie kostbare punten aan het Amersfoortse Vollkei. Daar lieten de heren ook de punten achter. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam trad aan tegen Brevok uit Breda. SoVoCo-Stam moest het stellen zonder Angela Manders. Brevok ging zeer voortvarend van start nam steeds een voorsprong, maar SoVoCo-Stam liet zich niet wegspelen. Lange rally's en uitstekend verdedigen van beide teams zorgden voor spectaculaire momenten. Tweemaal kwam SoVoCo-Stam in de eindfase op een beslissend lijkende ach terstand 13-14, en 14-15, maar met een aantal uitstekende aanvallen werd de eerste set na 32 minuten gewonnen door de Soester dames, 17-15. In de tweede set moesten de gasten uit Breda kennelijk even bijkomen van de teleurstelling, met 15-2 werden ze van het veld gespeeld. Daar leek het aan vankelijk ook in de derde set op bij 13- 7. Maar toen SoVoCo-Stam even de teugels liet vieren kwam de Bredase ploeg sterk terug, stond SoVoCo-Stam geen punt meer toe en won met 13-15. Zonder in paniek te geraken begonnen de gastvrouwen aan de vierde set. Bre vok kreeg geen kans de stunt van de vo rige set te herhalen. Met 15-4 werd ge wonnen. Resultaat een fraaie derde plaats voor SoVoCo-Stam met zes pun ten voorsprong op nummer vier en slechts twee punten achter nummer twee in het eerste jaar in de eerste divi sie. Shot uit Culemborg was de tegenstan der van het tweede team van SoVoCo- Stam. Met zeer ruime cijfers werd de eerste set gewonnen, 15-4. In de tweede set keek de Soester ploeg al vrij snel te gen een grote achterstand aan 2-9. Vooral dankzij het zeer attente spelver- delen door Christine Visser konden de Soester aanvalsters die achterstand on gedaan maken. Bij de stand 8-10 was het met name Sandra Onderstal die er met een aantal zeer uitgekiende aanval len en prima verdedigingsacties voor zorgde dat de setwinst opnieuw bij So- VoCo-Stam terecht kwam. Ook in de derde set zette Shot het Soester team op grote achterstand. Toch won SoVoCo met 15-11. Verlies voor heren Gert-Jan de Jong was spelverdeler en dat ging niet slecht. Het Amersfoortse Vollkei kwam al vrij snel op achterstand dankzij gedegen en onbevangen aan- valsspel en goed veldwerk. De eerste set was dan ook met 15-12 voor SoVoCo- Stam. Als Vollkei in de volgende sets dan het spel wat versnelt, de opslag wat moeilijker afgeeft, iets gerichter de kwetsbare plekken in de verdediging opzoekt en dan ook scoort vervalt So- VoCo-Stam toch weer in teveel eigen fouten en lijkt een ieder uitsluitend voor Het succesvolle damesteam van So VoCo. Foto: Goos van der Wilt. zichzelf te spelen. In de derde set zit er winst in voor de Meegdes-equipe maar als bij 7-7 dan opeens weer wat domme fouten worden gemaakt gaat ook deze set met 15-10 verloren. De vierde set wordt dan meteen de laatste want die kans laat Vollkei, nummer twee in de districtsklasse zich niet ontglippen; 15- 6. Volleybal deze week Afgelopen maandag organiseerde de jeugdcommissie van SoVoCo het jaar lijkse Boerenkooltoernooi, maar dan met pannekoeken, gebakken door een groot aantal moeders van jeugdleden. Een kleine driehonderd pannekoeken waren er nodig op de jeugdige volley ballers te voederen. In verband met de kerst ligt de NeVo- Bo-competitie stil. De eerstvolgende grote volleybalactiviteit is er opnieuw een georganiseerd door de jeugdcommis sie. Op dinsdag 29 december vindt in Sporthal Beukendal een Nationaal in- vitatietoernooi plaats voor meisjes B- en C-teams. Een groot aantal teams die zich plaatsen voor de eindronden van de Nationale Kampioenschappen voor clubteams nemen hieraan deel, zoals Zaan'69 uit Zaandam en Martinus uit Tiel. Ook het districtsteam van Eem- land en het Leusdense Leos horen tot de deelnemers. Natuurlijk neemt ook SoVoCo zelf deel aan dit toernooi. Top-jeugdvolleybal in Soest. Het toer nooi begint dinsdag 29 december om 10.00 uur. De drieëndertigste kerstcross van de ren- en touristenvereniging Tempo- NKS op Tweede Kerstdag wordt een mijlpaal in de geschiedenis. Voor de eerste keer valt de nationaal bekende wielercross onder de catagorie A-vel- drit. Daarmee is een ijzersterk deelne mersveld gewaarborgd. Namen als Hennie Stamsnijder, Martin Hen driks, Reinier Groenendaal, Frank van Bakel èn Maarten Ducrot behoe ven wat dat betreft geen toelichting. Bij de beroepsrénners en de amateurs komen op zaterdag 26 december 55 wielrenners aan start. Zij beginnen om 14.45 uur aan een wedstrijd van één uur en één ronde. Onder de amateurs be vindt zich onder anderen Richard Westhof uit Soest. De winnaar van vo rig jaar, Martin Hendriks, zal ongetwij feld pogingen in het werk stellen zijn Soestduinse titel te prolongeren. Ge zien de staat van dienst, die de overige (beroeps)renners hebben zal dat geen eenvoudige opgave zijn. Reinier Groe nendaal werd in 1986 tweede. Toen deed de voormalige kampioen Hennie Stamsnijder niet mee. De 33-jarige ren ner uit Enter heeft zijn zinnen gezet op een tweede wereldtitel. De Nederlan der zal dan naast zijn landgenoten moe ten afrekenen met de Belg Roland Li- boton en de regerend kampioen Klaus Peter Thaler uit West-Duitsland. De laatste twee verschijnen niet aan de start in Soestduinen, en zullen derhalve geen aanspraak kunnen maken op de felici taties van der ronde-miss Sheila van Horssen. Aan de 33ste veldrit van Tem po-NKS doen vijf Belgen, een Duitser en een Engelsman mee. Ludo de Keule- naer uit België wordt tijdens de cross gesponsord door de toerafdeling van Tempo-NKS. De 28 junioren moeten na veertig mi nuten crossen nog één ronde afleggen. Mark Krijger vanTempo-NKS kan zich tot de favorieten rekenen. Bij de liefhebbers zullen 82 renners door de bossen en de zandvlakte van Soestduinen rijden. In deze categorie rijden drie Soesters: Jim van Overbeek, Kobus Valkenburg en W»m Visser. Het startschot voor de veldrit over 25 minu ten en één ronde wordt gegeven om 12.30 uur. Trimloop Nieuw in het programma is dit jaar de trimloop. Liefhebbers kunnen deelne men aan wedstrijden over afstanden Reinier Groenendaal is de grote concurrent van Hennie Stamsnijder en Martin Hendriks. van 2,5 5, 7,5 of 10 kilometer. De entree voor de veldrit kost vijf gul den. Kinderen onder de veertien jaar mogen gratis langs het parcours staan. Op vertoon van het toegangsbewijs kan men gratis deelnemen aan de trimloop. Alleen de jongeren tot 14 jaar moeten dan een rijksdaalder bijleggen. Zondag 27 december 's morgens om 09.00 uur, starten de eerste deelne mers aan hun wedstrijden tijdens het oliebollentoernooi dat gehouden wordt op het tenniscentrum Soestdijk aan de Schrikslaan. Een evenement dat zaterdag 2 januari' een daverende finaledag zal hebben. De bekende presentator Frank Masmeijer zal de prijsuitreiking verrichten, waarna er een feestavond zal zijn met medewer king van de Birkse Boulevard Band. Maar voordat het zover is, zullen eerst zo'n 400 partijen gespeeld moeten wor den. Elke dubbel speelt minimaal twee wedstrijden. De winnaars van de eerste rondes komen elkaar vanzelf tegen, de verliezers worden echter geplaatst in een z.g. verliezersronde. Degenen die dan blijven winnen komen vanzelf in één van de totaal iö finales. Voor wat betreft de activiteiten tijdens deze week, valt nog te vermelden dat op woensdagavond 30 december, van 19.00 tot plm. 20.30 uur een demon stratiepartij wordt gespeeld tussen twee zeer talentvolle jongedames. Noëlle van Lottum en Gaby Coorengel (resp. kampioenen van Nederland in de cate gorieën 16 en 18 jaar) zullen hun kun nen tonen. Ook zijn er tijdens het toer nooi de nodige oliebollen aanwezig. Ondernemers uit Soest en omgeving staan er garant voor dat de prijzen die op de slotdag uitgereikt zullen worden, het toernooi een extra tintje geven. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 In een harde maar wel aantrekkelijke wedstrijd heeft DVS 2 weer laten zien dat ze op de goede weg is. Het was bin nen 5 minuten al 3-0 via schitterende combinaties van de gebroeders Kaats en René v.d. Deijssel. Hierna miste Fred Scholten een penalty en dat was de ommekeer in de wed strijd. Bilthoven kwam voor rust nog op 3-3. Na rust profiteerde René v.d. Deijssel meteen van een fout van Bilt hoven 4-3. Gelijk daarna was het al weer 4-4. Het grote manco van het Knollentuinteam is het op rij missen van opgelegde kansen. Gelukkig was het vlak voor tijd René Kaats die met een daverende knal na een subtiel hakje van broer Rob 5-4 aantekende, Donderdag 24 december: Vrijdag 25 december: Zaterdag 26 december: Zondag 27 december: Maandag 28 december: Dinsdag 29 december: Woensdag 30 december: Donderdag 31 december: Vrijdag 1 januari: Zaterdag 2 januari: Zondag 3 januari: 12.00-13. 13.00-15. Gesloten Gesloten 10.00-12. 12.00-14. 12.00-13. 13.00-15. 21.00-22. 12.00-13- 13.00-15. 14.00-15. 19.30-20. 20.30-22. Gesloten Gesloten 13.30-15. 10.00-12. 12.00-14. 00 uur ouderen 00 uur zwemmen met recreatiemateriaal 00 uur vrij zwemmen 00 uur vrij zwemmen 00 uur ouderen ,00 uur zwemmen met recreatiemateriaal .00 uur volwassenen -00 uur ouderen 00 uur zwemmen met 45 uur zwemmen met 30 uur zwemmen met .00 uur volwassenen recreatiemateriaal recreatiemateriaal recreatiemateriaal 30 uur vrij zwemmen 00 uur vrij zwemmen 00 uur vrij zwemmen In de wedstrijd tegen Hoevelaken E2 begonnen de E'tjes van Hees sterk en dat resulteerde al gauw in een 2-0 voor sprong. Voor rust wist Hees nog twee keer te scoren en Hees dacht al aan een grote overwinning maar Hoevelaken dacht er anders over en scoorde vlak Het D-elftal van Hees, onder leiding van Tiny Kraay kreeg net voor de winterstop nog nieuwe shirts aangeboden. voor rust 4-1. De tweede helft was voor Hoevelaken en die scoorde al gauw 4-2. Na een eigen doelpunt van Hees werd het 4-3 en was Hees de kluts kwijt en Hoevelaken profiteerde daarvan en maakte de gelijkmaker: Eindstand: 4-4. Hees F1 - Limvio 11-1 Hees Cl - Hoogland 0-1 De laatste wedstrijd voor de winter stop tussen Posthoorn en Hees werd een spannende aangelegenheid. Was de eerste helft duidelijk voor de ploeg uit Amersfoort, in de tweede helft was Hees de betere ploeg. Beide ploegen kwamen niet tot scoren. Voor beide elftallen was het een be langrijke wedstrijd, aangezien verlies zou betekenen het kontakt met de kop groep kwijt raken. Posthoorn begon aanvallend maar vond de deze middag voortreffelijk op dreef zijnde Hees doelman Louis Hugo op haar weg. Na rust verscheen een ander Hees in het veld. Er volgden regelmatig goede combinaties en er deden zich grote kan sen voor. Zo was de keihard werkende Jan van der Wielen tot tweemaal toe vlak bij een doelpunt. Ook Jaap van der Veer was dicht bij een doelpunt toen hij zich schitterend vrij speelde, maar al leen voor de keeper zijn te zachte inzet zag gekeerd. Posthoorn stond onder grote druk maar de Hees-defensie moest attent blijven voor de spaarzame maar zeer gevaarlij ke counters van Posthoorn. René van der Berg leek tien minuten voor tijd de strijd toch in Soester voordeel te beslis sen, maar werd op het laatste moment hard onderuit gehaald door een van de Amersfoortse verdedigers. De terecht toegekende vrije trap op de rand van het strafschopgebied leverde niets op. Een paar minuten voor tijd was Post hoorn nog zeer dicht bij de overwinning via een razendsnelle uitval. Het was uit sluitend aan het schitterende keepers werk van Hugo te danken dat de score op de nul bleef. Uiteindelijk waren beide ploegen tevre den met een punt, hetgeen de verhou ding ook juist weergaf. Gezien het verlies van een aantal con currenten tellen beide ploegen nog wel degelijk mee in de top van de ranglijst. Bijna halverwege het schaatsseizoen zet de stijgende lijn zich voort bij de fana tieke Eemlandschaatsers, wat weer re sulteerde in veel pers. records. Enkele daarvan: Arie Treur reed een pers. ree. in 47.9 sec. en 2.29.0 min. De volgende tijden zijn resp. 100 m, 300 m, 500 m, Peter v. Marle 12.4 sec. perc. ree., 10,1 sec. p.r. en 49.2 sec. p.r. Arno Zijderveld 12.4 sec. p.r., 30.5 sec. p.r. en 52.6 sec. p.r. Arie v.d. Berg 11.4 sec. p.r, 28.2 sec. p.r. en 44.4 sec. Arie Treur 12.4 sec. p.r. 30,5 sec. p.r. Dennis Karssen reed een p.r. van 53.2 sec. op 500 m. en een p.r. van 2.54.9 min op 1500 m. Peter v.d. Heubel reed een p.r. op 3000 m. in 5.25.5 mijn. Robin Bal- tus een p.r. van 5.39.7 min. Tommy Versteeg kwam tot een p.r. van 5.52.1 min. Arie v.d. Berg reed 5000 m. in ee p.r. van 8.45.9 min. Gert Wegenrif reed een p.r. van 56.9 sec. De volgende 5 schaatsersz reden 500 m. en 1000 m. Angelique v.d. Berg 58.0 sec. en 1.55.6 min. Dennis Karssen 55.0 sec. en een p.r. van 1.51.1 min. Peter v.d. Heuvel 48.9 sec. en 1.39.3 min. Robin Baltus 48.8 sec. en 1.42.0 min. Tommy Versteeg en Martin Baltus re den op 500 m. resp. 52.7 sec., en 51.6 sec. Beiden reden een p.r. op 1500 m. in resp. 2.45.6 min. en 2.45.2 min. Op het redelijk bespeelbare veld in Vianen hebben Brederodes en Soest een nuttige oefenwedstrijd gespeeld. Soest, aantredend zonder maar liefst zes vaste krachten, domineerde de ge hele wedstrijd. Op basis van techniek en een gezonde dosis spelvreugde werd Brederodes vooral de eerste helft "vast gezet." Een gedegen opbouw met in de hoofdrollen Wim Gouw, Tim Torsing maar vooral uitblinker Rene Kaats als voorstopper, zorgde ervoor dat er con stant een middenvelder of spits aan speelbaar werd gemaakt. Met Jeroen van Veenendaal als rechtsbuiten, die keer op keer kundig z'n medespelers wist te vinden, was het puur een kwestie van tijd voordat Peter v.d. Berg z'n eer ste goal kon aantekenen. Na plm. 30 minuten was het alweer Van de Berg die na goed doorzetten de bal in het lege doel kon deponeren. Een ruststand van 2-0, die na de thee simpel werd ver hoogd door John de Jong na alweer goed werk van Van Veenendaal, die zelf voor 4-0 zorgde. Dat Brederodes van de overigens voortreffelijk leidende scheidsrechter nog een duidelijke bui tenspelgoal mocht maken, deerde Soest in het geheel niet. Peter van de Berg als middenvelder acterend, maakt z'n hat trick na een perfecte een-twee combi natie met Ton Wolfsen. Een 5-1 eind stand na een lekker potje voetbal met Peter Wolfsen die centraal opererend werkelijk oogstrelende voetbalstaaltjes liet zien. Wim Gouw als rustpunt ach- ter, samen met de absolute uitblinker Rene Kaats, die de buitenspelval her haaldelijk succesvol hanteerde. Het jeugdbestuur van s.o.Soest is nu al druk bezig met de voorbereidingen van het traditionele Paasvoetbal- kamp. Dit kamp, dat voor de 4e keer in successie zal worden georganiseerd, zal van 5 t/m 8 april op de velden van s.o.Soest worden gehouden. Naast de gebruikelijke activiteiten, zoals een bingo, playbackshow en een dropping, zal er ook een zogenaamde sponsor loop op het terrein van de sportorgani satie gehouden worden. De deelne mers lopen dan een geldbedrag bij el kaar voor de gehandicaptensport. De Soest-jeugd zal tijdens het Paas- kamp weer een druk programma krij gen voorgeschoteld. Nieuw tijdens het komende kamp is de zogenaamde sponsorloop. De deelnemers worden in de gelegenheid gesteld mensen te inte resseren om te betalen voor de door hen af te leggen ronden. Dat betekent dus als er veel gelopen wordt, komt er veel geld binnen. Geld dat niet voor de fi nanciering van het kamp gebruikt wordt, maar in z'n geheel ten goede zal komen aan de gehandicaptensport. Ie dereen verdient het om te bewegen en te sporten, dat is ook de mening van het jeugdbestuur van s.o.Soest, vandaar het gekozen goede doel. Dames Een ander nieuwtje tijdens het 4e voet balkamp is de deelname van de dames- junioren van s.o.Soest. De dames (al 4 seizoenen een vertrouwd gezicht bij de blauw-witten) zullen ook drie dagen lang intensief begeleid en getraind wor den door de s.o.Soest-trainers en de prominente trainers. Bij die prominen ten wordt ook de naam van dames-in ternational Vera Paauw genoemd. Zij zal met haar ervaring in de internatio nale voetbalwereld de meisjes en wel licht de jongens het een en ander bij kunnen brengen. In ieder geval is voor het 3e s.o.Soest- voetbalkamp al een internationaal ge louterde naam vastgelegd. De ou'd-in- ternational Gerrie Mühren, de huidige tweede trainer van ere-divisionist Vo- lendam, zal het s.o.Soest-terrein met een bezoek vereren. Vorig jaar was de ze oud-Ajacied ook al actief op de Bos straat-Oost, waar hij zijn weergaloze technieken de deelnemers demon- Voor de tweede achtereenvolgende maal hebben spelers van het derde elf tal van WZ 'Het-Koude-Tenen- Toernooi' georganiseerd. Het voet baltoernooi, bestemd voor de lagere elftallen, vindt plaats op zaterdag 9 ja nuari. Op het sportterrein van WZ komen teams van SEC, Hees, s.o. Soest, Engtrappers, TOV en WZ bin nen de lijnen. De deelnemers worden om 10.00 uur ontvangen aan de Eemweg. Een uur la ter begint het voetbaltoernooi, dat tot half vier 's middags duurt. Mits de sportstichting het toelaat zal onder elke Afgelopen zaterdag was de laatste wed strijdspeeldag voor de winterstop. Deze laatste dag ging het helaas niet bij ieder een van een leien dakje. De Al en A2 waren afgelast. De BI en B2 konden niet verder komen dan een gelijkspel. De Cl, El en de F2 wisten wel voor een paar mooie overwinningen te zorgen. Helaas lukte het de andere elftallen niet om nog punten aan het totaal toe te voe gen. Uitslagen zaterdag 19 december: BFC-WZB1 2-2 APWC - WZ B2 2-2 WZ Cl - Hoogland 3-0 Amsvorde - WZ Dl 5-0 WZ D2 - Amersf. Boys 1-4 WZ El - Quick 4-1 WZ E2 - Roda 0-5 WZ E3 - Roda 2-6 WZA - WZ F1 4-0 WZ F2 - Spakenburg 6-1 De laatste wedstrijd in het jaar '87 was voor SEC Al de uitwedstrijd tegen CJ W uit Amersfoort. SEC begon be houdend te voetballen en kwam via de counter tot gevaarlijke akties voor GJVV doel. Na tien minuten was het Gabriël van Gastel die na een goed uit gevoerde aanval de stand op 0-1 voor SEC bracht. Van Gestel zou nog twee keer scoren voor SEC, waardoor de Soesters met 3-2 wonnen. Overige uitslagen: SEC BI - Saestum l-l Quick - SEC B2 1-5 Usselmeervogels - SEC Cl 0-6 SEC C2 - CJW 2-2 SEC D2 - Hoogland 2-8 SEC E2 - Roda 1.7 Soest - SEC F2 2-4 SEC F3 - Hoogland 1-4 De wedstrijden van de Dl, El en F1 waren afgelast. weersomstandigheid worden gespeeld. "Het leukste is als er sneeuw ligt en het een paar graden vriest," klinkt het eens gezind vanuit de catacomben van WZ. De organisatoren Hans Renes, Wout Mout, Peter van Barneveld en Erik Toonen zien de gezelligheid als belang rijkste factor van het toernooi. Met het derde van WZ speelden ze in het ver leden oefenwedstrijden tegen SEC, zo dra de winterstop inging. Vorig jaar werd voor de eerste keer 'Het Koude- Tenen-Toernooi' georganiseerd. Het recreatie-toernooi zou aanvankelijk af gelopen zaterdag hebben moeten plaatsvinden, maar dat kon niet in ver band met competitie-verplichtingen. De gezelligheid moet voorop staan. Het gebeurt niet vaak dat elftallen van alle Soester clubs op zo'n manier bij el kaar zijn," vindt de organisatie. "Daar om hopen we dat het gunstig weer is, en dat de sportstichting meewerkt. Het-Koude-Tenen-Toernooi is mede mogelijk gemaakt door het bedrijfsle ven. De meest opmerkelijke sponsor is t Bankje. Deze groep van 'oude wijsge ren die dagelijks op het bankje op de hoek Koningsweg/Beckeringhstraat de laatste nieuwtjes uitwisselen, is sponsor van WZ 3. Zo werd het elftal in het verleden al voorzien van haarbanden. Tijdens Het-Koude-Tenen-Toernooi' zullen de grijsaards langs de lijnen ver toeven om uiteindelijk de Fair Play Cup aan e/e/n van de deelnemers uit te rei ken. Indien Het Koude-Tenen-Toernooi' onverhoopt niet kan doorgaan, wordt een alternatief programma afgewerkt. Het feestprogramma na afloop gaat in elk geval door. Dat begint met het nutti gen van erwtensoep. Tijdens de feest avond zijn optredens te verwachten van de rock-and-roll band Rebel en het il lustere trio Mei Kim, Kim. Deze acti viteiten vinden evenals de prijsuitrei king plaats in het clubgebouw van Het bestuur van WZ en trainer G. Timmer hebben besloten het contract, dat loopt tot aan het einde van dit sei zoen, met te verlengen. De zaterdag- vereniging, uitkomend in de vierde klasse van de KNVB, hoopt op korte termijn een nieuwe oefenmeester te be noemen. Het contract met hulptrainer re^9e88-'8V9Clengd,0tenme,het streerde. Mühren zal nu weer op de vrij dag (8 april) een gevarieerde training verzorgen. Het s.o.Soest jeugdbestuur is op het ogenblik druk bezig om andere nationale sportprominenten naar de Bosstraat te halen. Vorig jaar waren bijvoorbeeld naast Mühren ook Feyenoord-doelman Joop Hiele en arbiter Jan Keizer actief. Men is nu op zoek naar soortgelijke types. Voor vragen over het voetbalkamp van s.o.Soest kan men zich telefonisch ver voegen bij jeugdbestuurvoorzitter A. Aarts (23596). Aanmelden als lid van de Sportorganisatie "Soest" kan bij me vrouw C. van Veenendaal, Hannie Schafthof 13, telefoon 17453. De laatste wedstrijden van 1987 wer den afgelopen zaterdag afgewerkt. Ook deze keer mochten de jeugdvoetballers van Soest niet klagen over de behaalde resultaten. Het meest in het oog sprin gende resultaat was de overwinning van de B-3. Baarn B-2 werd met maar liefst 6-0 verslagen. De Soest-jeugd is het jaar goed uitge gaan. De conclusie is gerechtvaardigd dat alle elftallen van Soest goed mee draaien. Geen één team staat onder aan, en enkele elftallen (B-l, B-2, C-l en C-2) hebben zelfs kampioenskan sen. Het vlaggeschip van s.o.Soest-jeugd de A-1heeft tot nu toe te weinig gekregen in de landelijke jeugdcompetitie. Het team van Theo Hendriks heeft slechts 5 punten terwijl dat er zeker 10 hadden kunnen zijn. De A-l heeft tijdens de winterstop mogelijkheden genoeg om de juiste vorm te pakken te krijgen, en zodoende degradatie te ontlopen. S.O.Soest is van plan om er in 1988 weer met zo'n succesvol jaar van te ma ken als het afgelopen jaar. Dat betekent dus met weer veel kampioenen, met een zeer hoog spelende A-l, met een jeugd- plan (een plan tot opleiding van de be tere voetballer). B d< af Bi g« Pt ac Pj kc on te-, ha At en dei hai Ha gei det ma ser, val] stel een hee ver* acti resi De laa£ huii zijn een dezi IBA^m

Soester Courant | 1987 | | pagina 14