fes van Los - da 'spas Les [fff]** Springen en dressuur bij de Boshoeve MoLOS PAGINA 14 IDAG- ITBAL np TBAL BAL WOENSDAG 23 DECEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Jeugd weg VZ'49 ner '49 RUITERSPORT SCHAKEN Alleen jeugdteam komt tot winst Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. VOETBAL Knollentrappers De Narre Knollen Vijf dagen schoolbasketbal in sporthal Beukendal Bijna 1000 scholieren op Red Stars-toernooi M BASKETBAL Sportkopij Dames Red Stars bekeren verder verkeersschool Ook landskampioen Sittardia actiefin Beukendal Kersthandbaltoernooi Smeeing/BDC Han Kulker in wedstrijd A. V. Pijnenburg Sylvesterloop op 31 december ATLETIEK Pijnenburg-jeugd in beweging KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Heren handballers behouden leiding dankzij overwinning Opnieuw winst dames Smeeing/BDC HANDBAL Wisselende resultaten Eemvogels KORFBAL Geslaagd Kersttoernooi Soester Bowling Bond BOWLING ïee simpel werd ver- ra de Jong na alweer /an Veenendaal, die gde. Dat Brederodes 'oortreffelijk leidende ig een duidelijke bui- t maken, deerde Soest Peter van de Berg als erend, maakt z'n hat- :cte een-twee combi- Dlfsen. Een 5-1 eind- :er potje voetbal met 2 centraal opererend ende voetbalstaaltjes uw als rustpunt ach- 2 absolute uitblinker Ie buitenspelval her- ol hanteerde. al nu weer op de vrij- gevarieerde training i.Soest jeugdbestuur ruk bezig om andere ^minenten naar de bijvoorbeeld naast oord-doelman Joop ra Keizer actief. Men r soortgelijke types, iet voetbalkamp van zich telefonisch ver- estuurvoorzitter A. nmelden als lid van "Soest" kan bij me- eenendaal, Hannie 9on 17453. Jen van 1987 wer- dag afgewerkt. Ook de jeugdvoetballers :n over de behaalde st in het oog sprin- de overwinning van /erd met maar liefst et jaar goed uitge- is gerechtvaardigd n Soest goed mee- team staat onder len (B-l, B-2, C-l Ifs kampioenskan- s.o.Soest-jeugd de te weinig gekregen gdcompetitie. Het Iriks heeft slechts 5 r zeker 10 hadden 1 heeft tijdens de heden genoeg om eken te krijgen, en te ontlopen, in om er in 1988 vol jaar van te ma- jaar. Dat betekent npioenen, meteen -l,met eenjeugd- leiding van de be- worden gespeeld, sneeuw ligt en het klinkt het eens- omben van WZ. ms Renes, Wout irneveld en Erik igheid als belang- :oernooi. Met het den ze in het ver in tegen SEC, zo ging. Vorig jaar :eer 'Het Koude- )rganiseerd. Het i aanvankelijk af- lebben moeten t kon niet in ver- verplichtingen, ït voorop staan, dat elftallen van D'n manier bij el- ?anisatie. "Daar- unstig weer is, en raee werkt." Dernooi is mede >r het bedrijfsle- elijke sponsor is 'an 'oude wijsge- ïet bankje op de keringhstraatde selen, is sponsor het elftal in het an haarbanden. 'enen-Toernooi' gs de lijnen ver- ïeFairPlay Cup emers uit te rei- enen-Toernooi' oorgaan, wordt oma afgewerkt, i afloop gaat in ntmethetnutti- ijdens de feest- verwachten van Rebel en het il- Kim. Deze acti- de prijsuitrei- ubgebouw van en trainer G. n het contract, ide van dit sei- De zaterdag- in de vierde oopt op korte •meester te be- iet hulptrainer tot en met het Op Tweede Kerstdag, 26 december a.s., zullen bij manége de Boshoeve weer de traditionele Kerst-springwed- strijden gehouden worden. Het pro gramma biedt voor elk wat wils, begin nende met de rubrieken 60 cm en 80 cm, beide zeer geschikt voor jeugdige ruiters, pony's en jonge paarden, ge volgd door de rubrieken 1 m., 1.10 m, en 1.20 m, voor de meer gevorderde combinaties. Als apotheose worden de springwed- strijden weer afgesloten met het sensa tionele "puissance-parcours", waarbij de muur de hoofdrol zal spelen en rui ters en paarden weer op hun uiterste kunnen getest worden komen de dres suurruiters weer aan bod. Onder de deskundige jurering van Hans van Soest zullen vier proeven te verrijden zijn: B4, B6, L8 en Lil. Iedereen kan meedoen aan deze wedstrijden; het is een goede oefening voor paard/pony en ruiter. Bovendien zijn ook in deze wedstrijden, evenals in de springwedstrijden van 26 december, weer mooie prijzen te ver dienen. Bekers, linten en gebruiksvoor werpen sieren de prijzentafel. Voor beide wedstrijddagen kan nog worden ingeschreven. Ze zijn goedge keurd door de FNRS; de dressuur is te vens opengesteld voor NBVR-combi- naties. De aanvangstijd van het sprin gen is 10.00 uur 's morgens, de dressuur begint de volgende morgen om 11.00 uur. De toegang is uiteraard gratis. Bovendien zal op zondag 27 december de dag nog eens extra feestelijk worden afgesloten door een optreden van Mi- riam Glozoga met haar witte showpony Faira. Zij zal een uitvoering geven in vrijheidsdressuur, die werkelijk de moeite waard is om te bekijken, voor groot en klein. Met verbazing zal men Bij de Soester Schaak Club stond vori ge week de strijd tussen diverse koplo pers op het programma. Het eerste achttal moest dinsdag aantreden tegen Paul Keres 2 in Utrecht. De Soesters konden een felle strijd verwachten, omdat zij een maand eerder het derde team van dezelfde vereniging met 7-1 had verslagen. Aan de topborden verloren Gerrit Muis en Eddie van de Velden hun partij, bei den nadat zij eerder remise geweigerd hadden van hun opponenten. Eric de Haan verloor eveneens, zonder echt te genspel te hebben gehad. Tegenover deze drie nederlagen stond die avond maar één overwinning van Anton Vis ser. Aan het achtste bord behaalde in valler René Boekhoff een zeer verdien stelijke remise, terwijl Koen Vegter na een dame-offer in de opening op een heel punt uit leek. Zijn tegenstander verdedigde zich echter goed en kreeg actief tegenspel, waardoor remise het resultaat werd. De Soesters gingen met een 4-2 neder laag en twee afgebroken partijen naar huis terug. Fedde van Tuinen stond in zijn afgebroken partij een paard tegen een pion voor. Enkele dagen later werd deze partij dan ook door de Utrechter opgegeven, waarmee de stand 4-3 werd. Alles hangt nu af van het tore neindspel, dat Jan de Gier op het bord heeft met een pion meer. De winstkan sen van de Soester zijn klein, omdat de toren van de Utrechter zeer actief is. Mocht Jan er in slagen de partij te win nen, dan eindigt de wedstrijd in 4-4 en blijft Soest 1 aan de leiding in de pro motieklasse. Het derde achttal van de Soester Schaak Club moest eveneens aantreden tegen de medekoploper, na melijk Den Dolder 1. In een zeer gezel lige wedstrijd moest Soest 3 toch de eer laten aan Den Dolder 121 2- 5 1 2 en één afgebroken partij. Het meest succesvol in de externe com petitie was het A-team van de Soester jeugd. De bezoekers van Ons Genoe gen uit Amersfoort werden 'verplet terd' met 5-0. Naast de vaste kern van Jan de Gier, Eric de Haan, Christian Vonk en Lars Bouma was het dit keer de beurt aan Marcel Nijman om aan het vijfde bord plaats te nemen. Ook hij wist de Amersfoortse kei tegenover zich te verslaan, Mirjam GLogoza en haar Welshpony Faira sluiten de dressuurwedstrijden af. kunnen zien wat deze kleine Welsh po ny allemaal voor kunsten in zijn mars heeft; hij mag zich dan ook op nationale bekendheid beroemen. De uitvoering zal plaatsvinden direkt na afloop van de dressuurwedstrijden, om ongeveer half vijf. Al met al dus weer redenen genoeg om de komende feestdagen eens even een kijkje te gaan nemen bij Manege De Boshoeve, Beckeringhstraat 45, tel. 13457. De raad van prins Ruud I (De Knollen- trappers) spelen op zondag 3 januari een wedstrijd tegen de raad van prins Jan II (De Narre Knollen). De carnava- lelske voetballers zullen gekostumeerd het SEC-veld betreden. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Na de wedstrijd, waarin vast en zeker ludieke situaties zullen ontstaan, vindt in de kantine van SEC een feestmiddag plaats. Disc-jockey Henk Schouten en De Deurzakkers komen de boel opvro lijken, als dat al nodig is. De toegang tot de gekostumeerde wedstrijd tussen de raadsleden is gratis. Het eenentwintigste Red Stars-scho- iierentoernooi is maandag van start gegaan. De teams van de basisscholen bevolkten eergisteren en gistermorgen de basketbalvelden in sporthal Beu kendal. Vandaag, morgen en volgende week donderdag (oudejaarsdag) is het toernooi bestemd voor middelbare scholieren uit Soest en omgeving. Bij het ter perse gaan van deze krant waren vier van de zes finalisten bij de basischolen bekend. Bij de jongens zijn dat de teams van de Van der Hucht- school en de Groen van Prinsterer- school, terwijl de meisjes van de Boni- faciusschool en de Van der Hucht- school ook eerste werden. Ze spelen op zaterdag 6 februari om het kampioen schap van Soest/Soesterberg. Daaraan wordt deelgenomen door nog een jon gens- en een meisjesteam. Deze plaat sten zich gistermiddag voor de titel strijd. Maandagochten werden de hoofdprij zen in de wacht gesleept door de teams van de Van der Huchtschool. Zowel de jongens als de meisjes wonnen hun fina les tegen respectievelijk de Savornin Lohmanschool (22-2) en de Desmond Tutuschool (12-4). In de middaguren kwalificeerden ook de meisjes van de Bonifaciusschool zich voor de finaledag dankzij een 12-4 zege op De Wiekslag. De Groen van Prinstererschool (jon gens) versloeg de belangrijkste concur renten van de Wethouder de Haan- school met 11-2. Bijna duizend Aan het traditionele scholierentoer- nooi van de basketbalvereniging The Red Stars doen 45 teams van 19 basis scholen mee. Verder nemen achttien middelbare scholen deel met in totaal 76 ploegen. Het aantal deelnemers komt daarmee op bijna duizend leerlin gen. Vandaag wordt de derde dag van het basketbaltoernooi om 16 uur afge sloten. Morgen gaat men in Beukendal door tot kwart over zeven 's avonds. Volgende week donderdag beginnen de finales om 14.30 uur. De beste teams komen morgenmiddag in actie. Het door Rinus Valk georganiseerde scholierentoernooi kent een groot aan tal medewerkers. Die worden, zoals ie der jaar, gerecruteerd uit het ledenbe stand van de basketbalvereniging. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant De dames van Red Stars hebben vrij eenvoudig de vierde ronde van de na tionale bekercompetitie bereikt. In Joure werd VKH met 71-40 versla gen. De ploeg, onder leiding van Harry van den Heuvel, begon het bekerduel met een 10-0 achterstand, omdat de Soester dames in de reguliere competitie een klasse hoger spelen. Die nadelige marge werd al voor de rust weggewerkt, waar na Red Stars het karwei simpel klaarde. De jongens junioren boekten ook een belangrijke zege. Het Hilversumse Dunckers werd met 66-63 opzij gezet. Dankzij die overwinning heeft Red Stars kansen om degradatie te ontlo pen. Uitslagen: Dames 1 - VKH (beker) 71-40; Heren 4 - Green Giants 77-47; J.Jun 1 - Dunc kers 66-63; J.Jun 2 - Irene 57-51; M.Kad 1 - Dunckers 56-40; Welp. 1 - Green Giants 40-44; Welp. 2 - Dunc kers 131-20 Spel zonder grenzen Voor de jeugd van Red Stars wordt op woensdag 30 december een 'spel zon der grenzen' gehouden. De jeugdleden moeten in teamverband aan vijftien spelonderdelen meedoen. Na afloop wordt een boerenkoolmaaltijd genut tigd. Dat gebeurt evenals het 'spel zon der grenzen' in sporthal Beukendal. A.N.Wiï erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST - TELEFOON 02155-16621 visionist Sittardia. In dat duel zullen de Soesters het onderste uit de kan moeten De handbalvereniging Smeeing/BDC heeft een toernooi georganiseerd voor sterke teams uit Nederland. Dat vindt plaats op zondag 27 december in sporthal Beukendal. Aan het toernooi doen vier herenteams mee. De pu bliekstrekker is ongetwijfeld lands kampioen Sittardia. BDC ontvangt verder het Utrechtse UDSV en BAT/ Seyst uit Zeist, die beide in de eerste divisie uitkomen. Door de organisatie van het handbal- toernooi poogt BDC het wegvallen van een dergelijk evenement in Utrecht op te vangen. De achterliggende gedachte van de serie handbalwedstrijden is de promotie van deze sport. Gezien het deelnemersveld zal de Soester handbal vereniging ongetwijfeld in die opzet sla gen. Ook met betrekking tot de prijzen heeft de organisatie dit streven niet uit het oog verloren. In plaats van bekers kan men ballen winnen, die bestemd zijn voor de jeugdafdeling van de clubs. UDSV en BAT/Seyst bijten de spits af in sporthal Beukendal. De teams ont moeten elkaar om 10.30 uur. Het eerste herenteam van Smeeing/BDC moet het om 1145 uur opnemen tegen eredi- halen om maar enigszins aanspraak te kunnen maken op de overwinning. Hoe dan ook, de vriendschappelijke wed strijd met de vigerende landskampioen is een goede therapie voor BDC in de voorbereiding op de tweede competi tiehelft in de tweede divisie. BDC voert daarin de ranglijst aan met Laren, van wie onlangs met 19-20 werd verloren. Het team onder leiding van speler/ coach Pael van den Deijssel stelt alles in het werk om zo spoedig mogelijk terug te keren in de eerste divisie, waaruit het vorig seizoen degradeerde. De wedstrijden worden geleid door ge routineerde arbiters. Het duo Nusser/ Struik (uitgeroepen tot beste koppel) en de dames Van Cornewal/Lakeman hanteren de fluit tijdens de wedstrijden. Na de twee duels spelen de welpen van BDC een oefenwedstrijd tegen Nijen- rodes uit Breukelen. Daarna volgt de strijd om de derde/vierde en eerste/ tweede plaats. Een deskundige jury, bestaande uit Wim Budding, Piet Diemei en Harrie Schrik, kiezen de beste speler en doel man van het kersthandbaltoernooi. Op donderdag 31 december houdt A.V. Pijnenburg voor de 7e maal de ook nationaal bekende Sylvesterloop. Uit heel het land komen dan atleten strijden om de prijzen in de Lange Duinen bij de atletiekbaan. Dit jaar weer veel bekende atleten. Zo komen uit het Belgische Duffel een twaalftal zeer sterke atleten waar onder Raf Wijns. Van Nederlandse zijde bij de heren W.K. ganger Herman Hofstee, de winnaar van de twee vorige edities Aart Stigter en Mare van Rooy. Ook komt bondscoach Bram Wassenaar met een sterke selectie en heeft Han Kulker, finalist op het W.K. in Rome, de korte cross op het programma staan. Bij de regio atleten zal Gert de Ruygt van A.V. Pijnenburg een voorname rol spelen na zijn overwinning van afgelo pen zaterdag in Rhoon. De organisatie verwacht dit jaar een grote opkomst. Men schat dat zo'n kleine 100 atleten hun weg zullen vinden naar de Soester Duinen en bossen. Het programma luidt: 10.00-12.30 uur Jeugdwedstrijden. 12.35 uur Dames. 13.00 uur Korte cross. 13.15 uur Veteranen. 14.00 uur Heren Senioren. Om 14.45 uur starten de diverse presta tielopen over 2,2,4,4 6,6 of 8,8 km naar keuze. De kosten bedragen hiervoor slechts f 3,50 waarvoor men weer een schitte rende herinnering krijgt. Inschrijven kan tot 10 minuten voor de start in het clubhuis van A.V. Pijnenburg op de at letiekbaan. De organisatie verzoekt i.v.m. de te verwachten drukte op tijd aanwezig te zijn. Deze wedstrijd wordt gesponsord door Wponcentrum Mid delman en Bouwbedrijf van der Grift. Om in de winter ook met de zomerse onderdelen van atletiek in aanraking te komen werd door de Pijnenburg- jeugd deelgenomen aan 'indoor' wed strijden in de Oude Veilinghallen te Utrecht. Deze wedstrijden waren op zaterdag 19 december j.l. georgani seerd door de Utrechtse atletiek ver eniging Hellas. In de oude en niet echt voor atletiek ge schikte accommodatie kon, mede door de goede organisatie, veelzijdig atletiek worden beoefend. Aan de orde kwa men de onderdelen kogelstoten, ver springen, hoogspringen en 50 m sprint. Totaal werd er door 36 Pijnenburg jeugdleden deelgenomen. De beste al gemene resultaten waren als volgt: jongens pupillen C: 6e Koster, 7e Bo Menning, 8e Chris Oranje, 10e Jelle Vlaanderen jongens pupillen B: le Thomas Ruiter meisjes pupillen A: (1977): 8e Marije Ambags (1978): 4e Kristel Akkermans jongens pupillen A: (1977): 5e Albert Stuyvenberg v 4e Ei-ft de Wildt, 5e Bart in 't jongens junioren C: 4e Brit Gijtenbeek, 7e Remko Braspenning. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Gert de Ruygt De eenling op topniveau, die A.V. Pij nenburg momenteel rijk is, is Gert de Ruygt. Hij wist in de sterk bezette Kerstloop van Rhoon over een afstand van 15 km al zijn tegenstanders op af stand te zetten. In een bijzonder snelle tijd, die goed was voor een verbetering van het clubrecord, finishte hij in 46 min. 14 sec. voor Kees Langelaan van A.V. 40 in 46 min. 20 sec. en Marchel v.d. Veen in 46 min. 25 sec. Eef van den Brink terugkerend van een langdurige blessure zette hier al weer een redelijke tijd van 50 min. 56 sec. Jos van Ras deed er 54 min. 19 sec. over. Henk Wal let 55 min. 2 sec. Bij de veteranen was Carel Carton dit maal de sterkste Soester troef. Hij kwam juist binnen het uur binnen in 59 min. 29 sec. met in zijn voetsporen Piet Majoor, die in een oudere categorie deelnam. Voor Piet werd 59 min. 40 sec. genoteerd. Ulrich Manders 1 uur 1 min. 28 sec. Nieuwkomer Wim Doekes begon hier ook officieel zijn atle- tiekloopbaan met 1 uur 5 min. 33 sec. Bij de dames ging Adri v.d. Zon met een prima achtste plaats naar huis met een tijd van 1 uur 2 min. 2 sec. Henny Pot werd 9e in 1 uur 3 min. 23 sec. Cori- ne Wallet liep ook hier haar eerste wed strijd, die zij afsloot met 1 uur 16 min. 52 sec. Bij de dames veteranen was Mart van Hal goed voor een 4e plaats in sterk gezelschap. Met een 13-9 overwinning hebben de dames van Smeeing/BDC de eerste helft van de competitie afgesloten. Te gen het Ouderkerkse Nea werd de der de plaats in de competitie bereikt. Moesten de dames al enige jaren achter een vechten om degradatie te ontlopen in de landelijke tweede divisie: nu kun nen zij zich ontspannen voorbereiden op de tweede helft. In grote mate is dit te danken aan trainer Jan Nagtegaal, die vorig seizoen het team onder zijn hoede nam. In het veld wordt hij daarbij on dersteund door spelbepaler Ria van Duuren, die met haar inzicht haar team leden weet te dirigeren en waar nodig zorgt voor rust in het spel. De dit jaar debuterende Leontien Jansen rondde in deze beginfase een ingestudeerd tac tisch foefje tot driemaal voortreffelijk af. Na 12 minuten had Smeeing/BDC dan ook al een comfortabele 5-1 voor sprong bereikt. NEA wist bij rust tot 6-5 terug te komen, doordat Smeeing/ BDC te nonchalant opereerde. Pas in de tweede periode liet het team zien niet voor niets zo hoog in de com petitie te staan. Met veel inzet werd de tegenstandster teruggedrongen. Bin nen twee minuten zorgden Bea van den Berg via een break-out en Anke Pronk ervoor dat de marge op drie doelpunten werd gebracht. (8-5). Dit verschil in doelpunten zou niet meer worden afge staan, ook al omdat Anita Greefhorst niet wenste te capituleren voor de harde schoten van de opponente.. Eindstand: 13-9. Heren Het eerste herenteam van Smeeing/ BDC blijft door de verwachte overwin ning op het in de onderste regionen ver kerende Schagen meedingen om het kampioenschap in de tweede divisie. In Sporthal Beukendal werd het in een aantrekkelijke wedstrijd 22-17. Tegen Schagen werd het een eenvoudi ge overwinning. De winst van deze wedstrijd was dat beide tegenstanders elkaar lieten handballen. Schagen startte met een offensief inge stelde verdediging, hetgeen Smeeing/ BDC vooral in de beginfase de nodige hoofdbrekens gaf. Het was vooral aan trainer/speler Paul van den Deijssel te danken dat de Soesters in de beginfase niet werden overrompeld. Hierdoor konden de gaten in de Schagense verde- diging worden benut. Na 16 minuten speeltijd was een 6-5 stand bereikt. Nog voor rust slaagde Smeeing/BDC er in afstand te nemen van Schagen. Cleem Diemers was daar debet aan. Aan de voor rust gescoorde doelpun ten, zou Diemers er in de laatste dertig minuten nog zes toevoegen. Ook John Smeeing, dit jaar voor het eerst in de hoofdmacht van het Soester team, lijkt zijn conditie te hebben opgevijzeld. Met drie doelpunten had hij een belangrijk aandeel in de overwinning. Bij de stand 17-11 was er geen vuiltje meer aan de lucht. Des te onbegrijpelijker was het dat Richard van de Hoef zich liet verlei den tot te hard ingrijpen, waardoor hij met een rode kaart het veld moest verla ten. Smeeing/BDC zag Schagen in de slotfase nog wel even terugkomen, maar verder dan 22-17 kwamen zij niet. Jeugd Het tweede meisjes-aspiranten team van Smeeing/BDC won met 14-6 van het Hilversumse EMM. Werd in de be ginperiode nog een afwachtende hou ding aangenomen en ging de strijd vijf tien minuten gelijk op (3-3), daarna kwamen de Soester meisjes pas goed op dreef. Aangevuurd door coach Mirjam Dorrestein namen de meisjes via vooral Karin Dorrestein en Martine van de Linden snel afstand. Bij rust was een 7-6 voorsprong bereikt, die aan Soes- terzijde in de tweede helft qua doelpun ten werd verdubbeld Uitslagen: Heren 1 - Schagen 22-17. Heren 3 - Fortissimo 9-18. Dames 1 - NEA 13- 09. Dames 2 - UDSV 13-8. Dames 3 - Andrastea 11-8. Jongens: Pupillen - Nieuwegein 9-7. Aspiranten 1 - Shot 35-7. Aspiranten 2 - Laren 10- Meisjes: Pupillen - Celeritas 1-14. Aspiranten 1 - Nijenrodes 89-9. Aspiranten 2 - EMM 14-6. Welpen A E- Eendracht 7-0. Welpen B - IHV 14-3. Het eerste korfbalteam van de Eem vogels ontving in sporthal Beukendal koploper Hellas uit Nunspeet. Kathja Rauch zorgde met een doorloopbal voor de 1-0 voorsprong voor de Soes ters. Hellas wist op gelijke hoogte te komen, maar zorgde voor 2-1Dit doelpunt was van Anissa v. Bemmel. Voor rust werd het nog 2-2. In de tweede helft nam Hellas het heft in handen en scoorde 2-3. Alweer via Kathja Rauch en Anis sa van Bemmel kwamen de Eemvogels op een 4-3 voorsprong. Hiema zakte het Soester team helemaal weg en mede door veel plaatsfouten kon Hellas het spel geheel naar zich toe trekken. Zij wisten te profiteren van de Eemvogel- fouten en scoorden punt na punt. Uit eindelijk werd de eindstand 4-8 in het nadeel van de Eemvogels. Eemvogels 2 daarentegen kon het te gen het laatst geplaatste Reflex 3 prima bolwerken. In een saaie wedstrijd wist dit team voor rust al 9 maal te scoren. Het werd 16-1. Het derde Eemvogelteam bracht S.K.F. 8 in Veenendaal een bezoek. Drie ploegen uit deze poule, t.w. Eem vogels, S.K.F. en Dalto, strijden om de bovenste plaats. Voor de wedstrijd stond S.K.F. met één wedstrijdpunt verschil boven de andere teams. Het was een zeer spannende wedstrijd waarin Eemvogels in de slotfase de winst en de leiding veroverde: 9-8. Eemvogels 5 bezocht in Utrecht Desto 4. Weer moest dit team een verlies in casseren en na de 8-3 nederlaag staan ze puntloos onderaan. Jeugd Het oudste aspirantenteam, Eemvogels BI ontmoette in Beukendal M.I.A. BI uit Amersfoort. Met rust was het 2-0 door doelpunten van Miranda Koop man. Na 2-1 scoorde Manon Nieuwen- huis en weer Miranda Koopman 4-1. Hierna werd het spannend, want de gasten wisten terug te krabbelen. Het werd uiteindelijk 4-3. Eemvogels Dl - Kameo 5-1 Eemvogels pup. - T2 1-1 Het afgelopen weekeinde werden in C-Drie wedstrijden gespeeld in het ka der van het Kersttoernooi. Eigenlijk werden er drie toernooien tegelijk af gewerkt. Dit Kersttoernooi bestond namelijk uit een Jeugdtoernooi, dat gespeeld werd in de vorm van een han- dicaptoernooi voor dubbelteams. In de tweede plaats was dit toernooi eveneens een handicaptoernooi, ook voor dubbelteams. De scores van dit dubbeltoernooi werden tevens gebruikt voor de Soester Kampioenschappen, maar deze maal op scratchbasis. Deze drie toernooien in één leverde een spannende serie wedstrijden op, waar bij de nodige verrassingen te noteren waren. Het gehele toernooi werd door de gezellige sfeer waarin het verspeeld werd een goedlopend geheel. Er waren bij dit toernooi veel prijswinnaars, maar een enkeling moet toch even apart ge noemd worden. Om te beginnen het winnende dubbel bij de jeugd. Dit wer den Yvonne Verhart en Peter Brehler met een totaalscore van 1398, waarmee ze met kop en schouders boven de rest uitstaken, de nummers twee volgden op maar liefst 85 punten achterstand. In het dubbeltoernooi bij de senioren was een uitvaller te noteren, maar deze plaats werd opgevuld door Jet van Gin- kel, die een gelegenheidsdubbel vorm de met Theo Rijn en dit dubbel eiste meteen de eerste plaats op met een sco re van 1381. Finale Het Soester Kampioenschap kende ook een zeer spannend verloop, met een paar verrassende finalisten. Hierbij moet zeker vermeld worden de finale plaats van Gerrit Spierenburg die als nieuw lid, (hij speelt pas sinds drie maanden) meteen een finaleplaats op eiste en werd uiteindelijk zesde. Ook vermeldenswaard is de finaleplaats van Ria Vermeulen, die hoewel ze al heel lang lid is nog nooit in de finale van de Soester Kampioenschappen heeft ge staan. Ook zij bereikte uiteindelijk een zesde plaats. Kampioene bij de dames werd na een zware strijd in de finale Ma- Foto: Goos van der Wilt. rianne Spronk met een gemiddelde sco re over 10 games van 155. De kampioen bij de heren werd Mark van de Velde, die van het begin tot het eind de race ge leid heeft en uiteindelijk de terechte winnaar werd met een gemiddelde sco re over 10 games van 166. Uitslagen: Dubbels Jeugd 1. Verhart/Brehler 1398,2. Knijpinga/ Spijker 1313, 3. Bovenkamp/Engelen berg 1278. Dubbels senioren 1. v. Ginkel/Rijn 1381, 2. v.d. Velde/ Hofwegen 1368, 3. Lezer/Spronk 1358. Dames 1. Marianne Spronk 1551,2. Peggy Ber- tus 1514, 3. Mieke Tervooren 1502. Heren 1. Mark van de Velde 1658,2. Jan van de Blink 1619, 3. Rein Westra 1615. De Poedelprijs was voor de dubbels Sloot/Sloot en Braaksma/van Ginkel met een totaalscore van 1162.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15