P arttóhocK Met Sportstudio Physical naar de wintersport! Openingstijden centrale bibliotheek uitgebreid Sportbestuurders krijgen zin niet WOENSDAG 23 DECEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg I Kerstconcert Bach Ensemble: een verademing Kapster Diana van Galen wint eerste prijs Midden-Nederland Personeel sportstichting treedt in dienst van de gemeente Dat doet de deur dicht Geen spreekuur voor ouderen Woody Allen's 'Zelig' De woestijn leeft Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 18 EHBO-ers slaagden voor Eenheidsdiploma Filosofie en Levenswijsheid Deze cursus is een eerste kennismaking met filosofie. Geprobeerd wordt te be naderen wat filosofie eigenlijk is en hoe je dat doet, 'filosoferen'. Ook het werkterrein van de filosoof is onderwerp van deze cur sus, alsmede de relatie tussen wijsbe geerte en wetenschap, en die tussen fi losofie en levenshouding. De moeilijk heden die zich voordoen bij het kennis vergaren en bij het zoeken naar de waarheid worden besproken. Steeds wordt echter de nadruk gelegd op het belang van de filosofische denkwijze, en op het feit dat de filosofie geen levens vreemde wetenschap mag zijn. Bepa lend en doorslaggevend bij de filosofi sche stellingname zal steeds de maat schappelijke betekenis moeten zijn van de hedendaagse filosofie. De moderne filosofie wordt vaak verweten geen lei draad meer te bieden voor het dagelijk se handelen. Verschillende kanten van deze kwestie worden in vier lezing avonden met aansluitend discussie be licht. Aanvan: donderdag 14 januari 1988, van 20.00 - 22.00 uur. Docent: dhr. H. Wijnants, Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2. Cursusprijs f 50,-. Informatica In 10 lessen van 21/2 uur maakt u ken nis met de micro-computer en met vele aspecten van het werken met compu ters. Ook de beginselen van het pro grammeren in BASIC komen aan de or de. Aandacht wordt oa. besteed aan: het werken met gegevensbestanden, tekstverwerking, simulaties op de com puter en eenvoudige grafische toepas singen. Aanvang: vanaf 5 januari 1988, iedere dinsdag van 19.30-22.00 uur. Cursusa dres: Baarnsch lyceum (ingang achter kant van het gebouw). Docent: H. Klaucke, Tien lessen, cursusprijs f 125,-. Indonesische keuken In deze cursus leert u de specifieke in grediënten en specerijen te gebruiken. Gerechten met vlees, kip, vis en groen ten worden bereid en daarna mee naar huis genomen, zodat uw huisgenoten er ook van kunnen meegenieten. Aanvang: dinsdag 17 januari van 19.30-21.30 uur. Cursusadres: Eem- land Scholengemeenschap, Talirralaan 42. Docenten: Mevr. J. van Reenen. 8 lessen, cursusprijs: f 100,-,+ ingrediën- teu; Meegaan met mensen in hun laatste levensfase Gedurende vier avonden komen aan de orde vragen rond het levenseinde: hoe ga ik om met mijn stervende mede mens, wat ervaar ik zelf in de confronta tie met de dood? Ook zaken als eutha nasie en zelfbeschikkingsrecht komen aan de orde. Een arts en een pastor zul len via inleidingen, een verbatim (ge spreksverslag) en een film het onder werp bespreekbaar maken. Aanvang: woensdag 13 januari 1988, van 20.00-22.00 uur. Een cyclus van 4 avonden onder leiding van: dr.ds. Jac. J. Rebel, ziekenhuispastor, en de heer B. Kools, neuroloog. Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2. Kosten: f 40,-. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, tel.: 24965. Sportstudio Physical introduceert in Soest een nieuwe manier van sporten, die geënt is op de wintersportactivitei ten. Bewegen, trimmen, sportief bezig zijn; allemaal kreten van deze tijd, waarin het dagelijks leven steeds min der van ons spierenstelsel vraagt. Er zijn altijd wel argumenten te bedenken om niet te sporten. Wat dacht u van stress, spanningen, veel werk of ge woon geen tijd... Nu er weer 500.000 Nederlanders, li chamelijk meestal onvoorbereid, hun wintersportvakantie bespreken, wor den er op Schiphol vliegtuigen gereed gemaakt voor de komende "gipsvluch- ten". Dit gegeven alleen al zou de win tersporters ervan moeten overtuigen dat zij het risico van letsel moeten pro beren te verkleinen. Skiën is niet gevaarlijk, maar net als met andere bezigheden die men niet dage lijks doet, is een goede voorbereiding nodig. Een voorbereiding die overigens een hoop voorpret kan inhouden! Laat u overtuigen van deze noodzakelijke voorbereiding door de hieronderstaan- de tabel, gemaakt door het Duitse Ski- verbond. Schade door ongevallen: 17,94% Uitglijden op verijsde stukken 12,82% Niet opengaan van bindung na val 10,26% Slechte weersomstandigheden 8,23% Botsing met andere skiërs 8,21% Onvoldoende kwaliteit van de piste 7,69% Geen controle over de ski's 7,69% Slecht zicht 5,64% Te grote snelheid 5,13% Overschatting van eigen kracht en kunnen 4,62% Door andere skiër(s) gehin derd 3,08% Sneeuwgebrek 2,08% Fouten gemaakt bij het om hooggaan met de skilift 5;64%Andëre oorzaken WA-schade: 25,58% Van achteren tegen een andere skiër opgebotst 15,12% Snelheid/manier van skiën niet aan terrein- en weersom standigheden aangepast 10,47% Te scherp ingehaald 9,30% Te weinig met anderen reke ning gehouden 6,98% Overschatting van eigen kun nen 3,49% Bij betreden der piste niet op afdalenden gelet Brievenbus vernield Onbekenden hebben zaterdagmiddag aan het Roggeveld een buiten-brieven bus vernield. De politie kon niet zeggen of de bus gewoon kapot was getrapt of dat er gebruik was gemaakt van vuur werk. 3,48% Onoplettendheid op de skilift Een onderzoek van de Universiteit van Zürich inzake conditie en ski-ongeval len toonde aan dat elke skiër het risico van ongeval kan verkleinen door regel matig te trainen. Wist u dat: •door goede conditie de vermoeidheid later optreedt.. als u ten val komt, een deel van die klap door de spieren opgevangen kan worden... simpele fouten makkelijker gecorri geerd kunnen worden als u getraind bent... door een beter reactievermogen bot singen worden vermeden... •bij een val de 'val-energie' op de botten inwerkt, maar door goed ontwikkelde spieren deze 'valenergie' wordt opge vangen, zodat de kans op een breuk kleiner wordt... een kwart van alle ski-ongevallen plaatsvindt tijdens de eerste afdaling ten gevolge van niet opgewarmde spie ren veel ongevallen geschieden aan het begin van de dag of gedurende de laat ste afdaling door oververmoeidheid de derde dag van de vakantie het risi co het grootst is, omdat de prestatiecur ve dan een dieptepunt heeft Wilt u zich beschermen tegen deze ne gatieve invloeden, dan kan men daar voor trainen, zodat de risicofactor van een ongeval wordt verkleind. Men kan dit bereiken door kracht, lenigheid, snelheid, uithoudingsvermogen en be weeglijkheid te vergroten. Het is niet vreemd dat de sportstudio's aan populariteit winnen, vooral tijdens de sombere wintermaanden, als men aan zichzelf wil werken in een opgewek te, frisse, vrije sfeer. Bij sportstudio Physical kan men zich nu terdege voor bereiden op het schaatsen, skiën of langlaufen, door middel van aerobic of aerobic-fitne Nieuw: skiconditietraining Dit is een trainingsprogramma waarbij in een cyclus van 10 weken kracht, lenigheid, uithóudingsvermogen en be weeglijkheid centraal staan. Om de vijf weken wordt er een schriftelijke meting gehouden, zodat men zijn vorderingen kan aflezen. Een les bestaat uit: warming up: warm maken en voorbe reiden van de spieren, banden, pezen etc.; krachtoefeningen en buikoefenin gen: grondoefeningen; skiconditietraining: joggen en ski- techniektraining; cooldown: hartslag terugbrengen en stretching, rekken en ontspannen. Elke week wordt er en ander thema uit- Ski-gymnastiek bij Physical. gewerkt, bijvoorbeeld: taille, buik, be nen of billen. Wie interesse heeft in één van de vele trainingsmogelijkheden, kan gerust eens langs gaan en gebruik maken van een gratis, vrijblijvende proefles bij sportstudio Physical, Steenhoffstraat 30a. De ingang is aan de Dalweg, naast de R.K. begraafplaats. Inlichtingen: tel. 16000. Krijn Koetsveld (34) bezit een opmer kelijk gevoel voor het uitkiezen van zijn zangsolisten. Na het horen van de jonge sopraan Monique Krüs hoefde voor mij niets meer zondagmiddag in de volle Oude Kerk. Maar er was veel meer te beleven. Krüs bezit een apart timbre en een helder stemgeluid, waarmee ze virtuoos soleerde tegen de achtergrond van het vocaal dubbel- kwartet in Mozarts "Laudate domi- num." In het begin van het met zorg samenge stelde "kerstprogramma" zong de solis te de titelrol in Mozarts jeugdwerk "Al ma Dei Creatoris", een éénakter voor koor, instrumenten en sopraanstem. Na de pauze boodschapte zij nogmaals het befaamde herderssprookje uit het jaar nul in Michael Haydns cantate "Lauft, ihr Hirten, allzugleich." Een vrolijk alternatief van het traditionele Kerstverhaal. Uitgeluid door het dro merige "Schlaf nur fort," muzikale zie- lekost voor concertgangers die van plan zijn de komende drie kerstdagen in alle rust en vrede door te brengen. Schitte rende muziek! Krijn Koetsveld is artistiek leider en di rigent van het Nederlands Bach En semble. Hij studeerde koordirectie, or gel, piano en kerkmuziek aan de con servatoria van Den Haag en Amster dam. Hij leidde en leidt diverse ensem bles en werkt o.m. regelmatig met pro fessionele omroepkoren. Tevens leidt hij op gezette tijden een cursus interpre tatie van barokmuziek in Zweden. Dit muzikale fenomeen organiseert al jaren voortreffelijke concerten in de Oude kerk van Soest en trekt daarmee een se lect publiek. Vijftien gulden toegang is niet mis. Ik begrijp alleen niet dat in de lijst van sponsors de gemeente Soest niet wordt genoemd. Jan Jansen Krijn Koetsveld ziet kans temidden van volkszangavonden en hallelujageweld in deze donkere dagen voor kerstmis een geheel eigen programma samen te stellen met een subtiel aantal medewer kers: acht zangers, één sopraan, vijf strijkers en een organist. Een verade ming dit concert dat perfect werd uitge voerd. Het begon met Mozarts "Te Deum Laudamus," snelle beweeglijke muziek op een geijkte tekst. Bekende klanken. In zijn "Laudate Pueri" kwamen de die naren en behoeftigen zelf aan 't woord. Een geniaal musicus is de organist Jan Jansen. Met vuurwerk speelde hij het laatste deel van de vierluik Kerstsona tes van Mozart en daarna grandioos het driedelige orgelconcert van Carl Philip Emanuel Bach. Een luisterspel voor or gel en vijf strijkers met vooral in het tweede deel enkele fraaie karakters. Jan Jansen had zijn handwarmers al uit getrokken toen Koetsveld nog een toe gift met zijn ensemble aankondigde. Het publiek toonde zich dankbaar in de decemberkerk. J.V. De Openbare Bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan 202 is heel verheugd te kunnen meedelen dat zij nu ook 's och tend gaat uitlenen. Per 1 januari 1988 worden de openings tijden uitgebreid met: woensdag: van 10.00 tot 12.30 uur; donderdag: van 10.00 tot 12.30 uur; vrijdag: van 10.00 tot 12.30 uur. Was de bibliotheek voorheen al twee avonden en zaterdagochtend geopend, toch zal deze uitbreiding voor velen een uitkomst zijn. Bijvoorbeeld voorouders met schoolgaande kinderen, die nu eens rustig in de ochtenduren voor zichzelf kunnen komen snuffelen in de biblio theek. De openingstijden van de leeszaal en de overige uitleen tijden blijven ongewij zigd. De leeszaal, waar men kranten, tijdschriften en naslagwerken kan raad plegen, blijft iedere ochtend geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Ook aan de kleintjes is gedacht. De jeugdafdeling doet op proef in ieder geval een aantal maanden mee met deze ochtenduitle ning, bij voldoende belangstelling wordt die gehandhaafd. Tevens wordt het voorleesuurtje in ere hersteld! Iedere vrijdagmorgen wordt .er op de jeugdafdeling voorgelezen van 10.30 uur tot 11.00 uur, voor de peu ters. Half januari zal de bibliotheek nog maals bekendheid geven aan de uitbrei ding van haar service, door middel van een huis-aan-huis folder. Daarin zal een overzichtje komen te staan van alle uitleentijden van de Centrale Biblio theek en de filialen Overhees en Soes terberg. Enquête Deze folder zal ook een enquête bevat ten met vragen die er op gericht zijn nog meer te weten te komen omtrent de wensen van het publiek. In elk geval is met de ochtenduitleningen een lang ge koesterde wens van publiek èn biblio theek in vervulling gegaan. De Openbare Bibliotheek Soest wenst haar leden en gebruikers een prettige jaarwisseling toe en heet iedereen m.i.v. 6 januari 1988 ook 's ochtends van harte welkom! De openingstijden komen er per 1 ja nuari 1988 als volgt uit te zien: Centrale Bibliotheek Alb. Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Volwassenafdeling maandag: dinsdag: woensdag: donderdag: vrijdag: zaterdag: Jeugdafdeling 14.30- 14.30- 18.30- 10.00- 14.30- 10.00- 14.30- 10.00- 14.30- 18.30- 10.00- -17.30 uur -17.30 uur -21.00 uur ■12.30 uur -17.30 uur -12.30 uur -17.30 uur -12.30 uur -17.30 uur :21.00 uur -12.30 uur donderdag: 10.00-12.30 uur 14.30-17.30 uur vrijdag: 10.00-12.30 uur 14.30-17.30 uur zaterdag: 10.00-12.30 uur Bibliotheek Overhees: Willaertstraat 49, 3768 CP Soest, tel. 02155-12468. maandag: di. gesloten wo. do. vr. 14.00- 18.00- 14.00- 14.00- 14.00- 18.00- ■17.00 uur 20.00 uur 17.00 uur ■17.00 uur •17.00 uur 20.00 uur dinsdag: woensdag: 14.30-17.30 uur 14.30-17.30 uur 10.00-12.30 uur 14.30-17.30 uur Bibliotheek Soesterberg: Dorpsplein 17B, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-2017. ma. 14.00-17.00 uur di. 14.00-17.00 uur wo. gesloten do. 14.00-17.00 uur vr. 14.00-17.00 uur (volw.) 18.00-20.00 uur Foto: Gnrts van Hpr Wilt Het personeel van de sportstichting en de stichting zwembaden treedt per 1 januari in dienst van de gemeente. Dat heeft een meerderheid van de ge meenteraad besloten door zijn goedkeuring te verlenen aan de statuten wijziging van beide stichtingen. De komende maanden wordt naar een nieuwe overlegstructuur voor de sport toegewerkt, waarin geen enkele politieke vertegenwoordiger zitting zal hebben. Dat betekent dat het bestuur van de sport. Het wijzigen van de statuten sportstichting zijn zin niet heeft gekre gen. Het wil het personeel in dienst van de stichtingen houden, zolang geen dui delijkheid is geschapen over de opvol ger van de sportstichting. Ook wenst de sportbestuurders de mogelijkheid open te houden voor een overlegorgaan, waarin wethouder drs. Günther Plomp als voorzitter aanblijft. Dat alternatief is geblokkeerd door CDA/PvdA/D66/ Progressief Soest, die een constructie met een wethouder en/of raadsleden 'onaanvaardbaar' vinden. Tijdens de raadsvergadering werd te vens beslist dat wethouder Plomp na mens het College, en dus niet als voor zitter van de sportstichting, met de sportbestuurders zal overleggen over de toekomst. Daarnaast is een politieke ad hoe commissie in het leven geroepen, die zogenaamde 'communicatiestoor nissen' zou moeten voorkomen. De commissie wordt gevormd door Johan Baks (CDA), Bert Krijger (WD), Adriaan Pothuizen (D66), Jan Visser (PS), Wiebe Meilof (klein rechts) en Kees Boerkoel (PvdA). De laatste zit ook nog in het oestuur van de sport stichting (twee petten?), zolang er nog geen nieuwe overlegstructuur is. Perspectieven Het hete hangijzer met betrekking tot het personeel van de stichtingen is tweeledig. De sportstichting vreest voor de rechtszekerheid van het personeel, waaraan volgens het College niets ver andert. En de sportbestuurders willen straks zelf kunnen beslissen over de in zet van het personeel. De nieuwe sport raad krijgt namelijk ook het beheer van de accommodaties als taak, die kan al leen goed worden uitgevoerd als men kan beschikken over medewerkers. De WD is het wat dat betreft eens met de noemde fractievoorzitter Bert Krijger 'het misbruik van macht van de over heid als werkgever'. Daarvoor had hij al gepleit voor een overeenstemming, waarbij de sportbestuurders de zeker heid krijgen dat ze het personeel naar eigen inzicht kunnen inschakelen. Wethouder Plomp ziet daar wel per spectieven voor. In dat verband haalde hij een brief van het College aan, die in het raadsvoorstel is meegenomen. Vol gens Plomp kan daaruit worden afge leid dat het sportbestuur kan rekenen op ambtelijke ondersteuning. De wet houder vindt dat die zekerheid er ook moet komen. Plomp heeft zich overigens alsnog ach ter de mening van het College ge schaard. Aanvankelijk nam hij een min derheidsstandpunt in. De wethouder zei die stap te hebben genomen om het overleg tussen het College en de sport uit de impasse te halen. "Ik heb conces sies willen doen. Die moeten over en weer worden gedaan. Ik hoop dat de sporters rond de tafel willen blijven, maar dat is discutabel," zei Plomp nadat een grote meerderheid van de raad de College-voorstellen had gesteund. Aanblijven Dat is door de sportbestuurders, met wie Plomp afgelopen maandag sprak, 'uitermate teleurstellend en negatief beoordeeld'. Het bestuur van de sport stichting beraadde zich vervolgens ach ter gesloten deuren. Eerder heeft het bestuur te kennen gegeven niet te zullen opstappen voordat ruggespraak is ge houden met de deelnemersvergade ring. Aangezien er geen deelnemers- vergadering is gepland, kan worden ge concludeerd dat de sportbestuurders (voorlopig) aanblijven. De vraag kan worden gesteld in hoeverre het bestuur van de sportstichting nog gemotiveerd is tot overleg, nu het door de politiek een wil wordt opgelegd. Overigens mag niet onvermeld blijven dat het College tijdens de raadsverga dering een verwijt kreeg van de fracties van CDA/PvdA/D66/PS. Kees Ver- heus (CDA) zei namens die partijen in verkapte woorden dat het College te laks heeft gehandeld. "Het tijdschema moest wel tot uitstel leiden," aldus Ver- heus tegen het College. "U kunt zich wel voorstellen dat wij nu voor het di lemma staan om andermaal met het College mee te gaan. Want wie garan deert ons dat dit voorstel niet opnieuw tot uitstel, misschien zelfs tot afstel leidt?" Het bleef bij die woorden. De gemeenteraad heeft besloten dat de vergaderingen van de ad hoe commissie openbaar zijn, en dus door iedere belangstellende kan worden bijgewoond. Op verzoek van het CDA is echter als voorwaarde gesteld dat de be sprekingen in besloten karakter plaatsvinden als het om personen gaat (dat is altijd zo) én wanneer dat wenselijk is voor de strategie. Het lijkt derhalve niet of nauwelijks zin vol om tijd te reserveren voor het volgen van de vergaderen, omdat er naar alle waarschijnlijkheid altijd wel strategie in het politie spel zal blijven. Dus gaan we met z'n allen naar het overleg tussen wethouder Plomp en de sportbestuurders. Dat is, aldus het besluit van de gemeenteraad, zonder voorwaarden openbaar. Niet dus. Nadat wethouder Plomp afge lopen maandag de sportbestuurders inlichtte over het verloop van de raadsvergadering, besloot het be stuur van de sportstichting in beslo ten kring verder te vergaderen. Dat doet de deur dicht. In de periode van donderdag 24 de cember tot en met zondag 3 januari is er geen spreekuur voor ouderen. Een medewerker van de Stichting Welzijn Ouderen Soest heeft dat meegedeeld. Het betreft het spreekuur voor be woners van Molenschot en de dien stencentra De Drie Eiken, Honsber- gen en De Vijverhof. Met ingang van maandag 4 januari wordt het spreek uur hervat. De SWOS zal dan andere tijden aanhouden. Die worden zo spoedig mogelijk gepubliceerd. Donderdag 24 december: Filmhuis: Bekende Amerikanen als Saul Bellow en Susan Sontag blikken terug op een fenomeen, dat zich aan het eind van de jaren twintig voordeed: het optreden van Leonard Zelig. Met behulp van ou de filmbeelden wordt een documentai re over deze Zelig samengesteld. Het opmerkelijke aan deze man was dat hij zich geestelijk en fysiek zoveel mogelijk aan zijn omgeving aanpaste: te midden van negers werd hij zwart, bij dikke mensen zwol hij op. Als de wetenschap van dit bijzondere vermogen lucht krijgt wordt Zelig in en ziekenhuis ondergebracht, waar de psy chiaters zich op hem storten. Vooral de jonge dr. Eudora Fletcher is hevig in het geval Zelig geïnteresseerd. Het ver schijnsel Leonard Zelig, de kameleon, is inmiddels een enorme rage geworden inde V.S. Zelig's halfzuster Ruth Zelig en haar vriend Martin Geis maken van Leonard een soort kermisattraktie en reizen met hem de wereld rond. Bij een crime pas- sionel komen Ruth en haar minnaar omhet leven en Leonard keert terug in het ziekenhuis. Dr. Fletcher krijgt toestemming om in een afgelegen oord Zelig privé te be handelen en dankzij hypnosetechnie- ken slaagt ze erin hem te 'genezen' en tot een zelfbewust persoon te maken. Tegelijk bloeit de liefde tussen arts en patiënt op. Maar dan ontstaan er problemen: in de andere hoedanigheden, die Zelig als ge volg van zijn aanpassingsvermogen had aangenomen, heeft hij allerlei hande lingen verricht, trouwen, zaken doen enz., die hij zich niet meer bewust is, maar die de slachtoffers hem beginnen na te dragen. Hij valt bij het publiek in ongenade en vervalt door alle kritiek weer in zijn oude kwaal. Dr. Fletcher verliest hem uit het oog, maar ziet hem in filmjournaals uit Europe terug, o.a. bij de paus en bij de nazi's. Ze reist hem na en vlucht met hem terug naar de V.S.want Zelig heeft zich inmiddels de woede van de nazi's op de hals gehaald. Nog éénmaal past Zelig zich aan: als de piloot van het vliegtuig onwel wordt, neemt hij de stuurknuppel over en vliegt ondersteboven naar New York. Door deze prestatie is hij opnieuw de held. "Zelig" is een groot feest van oorspron kelijkheid, vindingrijkheid, humor, sa tire, technisch vernuft, van puur heden daags amusement. Geen seconde ver slapt de voorstelling. Woody Allen sta pelt vondst op vondst in een onver stoorbaar ritme; bouwt een grappig idee puntig en bondig uit tot een aller plezierigst avondje filmhuis! Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577,- Entree: f 6,-; leden/cjp/4- f 5,-. Agenda: 31 dec. Géén film! 7 jan. "Storia d'Amore" 14 jan. "Gezocht: lieve vader en moe der". 21 jan. "Noir et blanc". 28 jan. "Julia's geheim". Dit is de titel van de Unicef bureau (-te lefoon) agenda voor 1988,54 prachtige foto's illustreren het "leven in de woes tijn". Geen ellende, maar mooie afbeeldin gen van hoe het óók in de woestijn is. Tevens wordt u er dan een heel jaar aan herinnertddat u door deze agenda voor f 18,- aan te schaffen het leven leefbaar der hebt gemaakt voor mensen en kin deren, daór waar de woestijn onleef baar geworden is. De agenda die u nu koopt is puur winst voor Unicef, het Kinderfonds van de Ver. Naties of het Wereld Kinderfonds omdat de agenda's die overblijven vol gend jaar niets meer opbrengen. Ook zijn er nog prentbriefkaart kalen ders voor 1988 in voorraad. Een aan trekkelijke muurkalender bestaande uit een kalender gedeelte, 13 foto's van kinderen en 12 uitneembare prent briefkaarten één voor elke maand van het jaar formaat 15 x 23. De prijs is f Agenda en/of muurkalender nog ver krijgbaar bij: Soestdijk: mevr. A. Weit- zel van Straelenlaan 44, tel. 16182. "De Ster Mode" v. Weedestraat 5a. De ABN Bank v. Weedestraat 97. Soest-Midden: De Unicef winkel, Lan ge Brinkweg 62, tel. 104166. Soest-Zuid: Van de Ven Boekhandel, Zuid-Promenade en mevr. L. Blok, Erikaweg 4, tel. 21572. Donderdag 24 december: Vandaag de laatste kinderaktiviteit van dit jaar. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn de kinderen van 4 tot en met 12 jaar welkom. We gaan de zaal versieren; de tafels mooi dekken en allerlei lekkere hapjes maken. Aan het eind gaan we dan onze kerstmaaltijd houden, die opgevrolijkt wordt met al lerlei stukjes en liedjes. Deze aktiviteit kost ook maar 1 gulden. En dan gaat de kinderboerderij een tijd je dicht. Het afgelopen jaar is er hard ge werkt om de kinderboerderij nog mooi er te maken en om veel programma's te bieden aan kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Dit is fantastisch gelukt. Om enke le voorbeelden te noemen: Er hebben 14 scholen meegedaan aan onze natuu- redukatieprojekten; er zijn 20 scholen geweest waarvoor wij een kompleet schoolreisje verzorgd hebben; er zijn 184 verjaardagspartijtjes gevierd; 157 kinderen hebben gekampeerd in de vakantie; onze theatervoorstellingen zijn bezocht door 3470 kinderen en zo kunnen we nog wel een tijdje doorgaan. Het bewijst dat kinderboerderij 'De Vrije Teugel' springlevend is. Al dit werk is mogelijk gemaakt dankzij de in zet van veel vrijwilligers en stageaires van diverse opleidingen. Wij zijn veel dank verschuldigd aan al die mensen die bij elkaar duizenden uren werk be steed hebben om de kinderen een fijne plek te bieden en leuke aktiviteiten aan te bieden. We hopen dat in 1988 deze positieve lijn zich zal doorzetten. U kunt ons werk steunen door uw kinde ren attent te maken op ons programma; door mee te helpen (voor het feest op Koninginnedag bijvoorbeeld hebben we 100 vrijwilligers nodig); u kunt een gift of donatie overmaken op gironum mer 4496858 t.n.v. kinderboerderij 'De Vrije Teugel'. Of u één van deze dingen doet of niet: het bestuur en de staf van de kinderboerderij wenst u prettige feestdagen en een allemachtig prachtig 1988! Tot ziens in het nieuwe jaar! Let op: Op dinsdag 5 januari gaat de kinderboerderij weer open en wij star ten dan weer met de peuter/ouderakti- viteiten. Aanvang: 9.30 uur. Diana van Galen uit Soest is als eerste jaars herenkapster kampioen van Midden-Nederland geworden. De 21- jarige kapster won een wedstrijd in de Westertoren in Amsterdam. De jury beoordeelde haar creatie 'Blockhead', waarin ze een aantal kleuren verwerk te, als de beste van in totaal dertig kap sels. Omdat de jonge kapster zo geknipt is voor het kappersvak mag ze in maart deelnemen aan de Nederlandse kam pioenschappen. "Ik heb geen idee of ik een kans maak. Dat weetje niet. In Am sterdam had ik nooit verwacht dat ik eerste zou worden. Ik heb gewoon mee gedaan," reageerde Diana van Galen, die al tweeëneenhalf jaar bij King's Hair Fashion aan de Burgemeester Grothe- straat werkt. Daar zit ze letterlijk met haar handen in het haar van zowel he ren als dames. In figuurlijke zin heeft ze geen enkele moeite met de scharen en kammen. De Nederlandse kampioen schappen worden in de Jaap Edenhal in Amsterdam gehouden. Dan zal ze op nieuw een grote dosis eigen creativiteit in een salonkapsel moeten stoppen. Ook daar schijnt de Soesterse geen pro blemen mee, te hebben. Tot dusver hield Diana van Galen een fraaie beker over aan haar eerste plaats van Midden-Ne derland. Het is goed mogelijk dat de jonge kapster haar bescheiden prijzen- kast in maart nog meer kan vullen, al was het alleen maar met de eer van een hoge klassering. Gezien haar onlangs geleverde prestatie, Diana kreeg 98 van de 100 punten toegekend, lukt dat best wel. Het examen voor het Eenheidsdiploma Eerste Hulp Bij Ongelukken, afgeno men door dokter H.J.C.M. Piasmans en de heer G. A. van Heiningen, had tot resultaat de navolgende geslaagden: de dames S. Hoogendoorn, B. Mulder, P.E.M. v. Beek, L. H. Kleine, M.C.M. Rademaker, P. Suvaal, M. Heikens, I. Dooijeweerd en D. v. Rouwendaal, als mede de heren B. W. Adamsky, J. W. de Borg, H.A. Faddegon, M. W. Rijkers, R. Boelens, P.L.M. v. Schalkwijk, C. J. Sernee, K. v. Twillert en C.A. Wolfsen. Onder auspiciën van de afdeling Soest van de kon. Ned. Ver. EHBO werden zij opgeleid door de kaderinstructeur van de afdeling Soest, de heer F. Hoo- geweg.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9