ion buis baarn Splinter Eemland b.v. 0 aard 1988 :e i/V. v. Tol 1988 enhoff uwjaar lanken Stamsnijder pakt zege in A-rit Tempo Speeldoos Al 15 winnaars bij Red Stars-toernooi Zevende Sylvesterloop van AV Pijnenburg Sporttoernooi: plassen kost twee kwartjes MIJN GOEDE VOORNEMENS? IK BEL ZÉKER 1 77 28! PAGINA 10 U een 988. Tel. 12968 i Zn BV menden ieen )EL JE" 1988 HAAR Tel. 13244 uwen in 'en rmings- isch ijf 'ijssel ten een I 988 17 WOENSDAG 30 DECEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 11 Ongeveer achtduizend toeschouwers bij 33ste kerstcross WIELRENNEN Nieuwjaarsvuur met prijzen op Koningsweg en Schrikslaan Inbraken mislukken Eend 'ontsnapt' aan kerstdiner INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Donderdag 14 januari My Generation Theater - Agenda "De Speeldoos" Uitslagen: GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD AUTO'S Da Costaschool en De Regentuuter plaatsen zich voor finale Tweehonderdvijftig BASKETBAL Uitslagen: Morgen van 10.00 tot 15.30 uur met onder anderen Han Kulker ATLETIEK Soester Courant: elke pagina geld waard Medewerkers Red Stars-toernooi halen geld op voor Afrika Nu Toiletten Zaalsportprogramma Beukendal De Banninghal Sportkopij Inbraak Julianalaan Coniferen gestolen KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Sittardia wint kersttoernooi BDC HANDBAL STEGAS Onderhoudscontract Nieuw record Gerrit Spierenburg Nieuwjaarsreceptie van Soester bowlen Klaveijassen SEC ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 :L JTRUM SOEST LEFOON 18402 nbekenden wij U steeds i. el. 12472 Soest De bedoelingen van de 33-jarige Hennie Stamsnijder zijn duidelijk. Nog één keer wil de wielercrosser uit Enter wereldkampioen bij de beroepsrenners wor den. Dat Stamsnijder zich terdege goed voorbereidt en in prima konditie ver keert, bewees hij tijdens de 33ste kerstcrosr van Tempo, die op Tweede Kerstdag in Soestduinen werd verreden. Stamsnijdv.. nam vlug afstand van het peleton, schudde zijn rivaal Groenendaal van zich af en bleef ook zijn mede-vluchter Henk Baars voor. Dat kostte hem de nodige moeite. Bij het ingaan van de laatste ronde leek Baars de wedstrijd naar zijn hand te zet ten, maar verderop op het parcours waar langs zich duizenden mensen had den geschaard, verspeelde Baars de no dige seconden toen hij dreigde te vallen. Stamsnijder profiteerde en zou zijn her wonnen koppositie niet meer afstaan. Een dag later zou Stamsnijder vijfde worden tijdens een Grand Prix-wed- strijd in België. Reinier Groenendaal, die eerder door een valpartij had moe ten afhaken, legde beslag op de derde plaats. Hij kwam 35 seconden na Stam snijder en Baars over de meet. Bijna twee minuten daarna finishte Frank van Bakel. De Soester Richard Westhof legde beslag op de dertiende plaats bij de beroepsrenners/amateurs. In de wedstrijd voor de liefhebbers en veteranen waren evenmin ereplaatsen voor Soester renners weggelegd. De ze ge ging hier naar Klaas Stobbe uit Wilp. Hij zat in een vijf man sterke groep, die zich kort na het startschot losweekte van de overige renners. Klaas Stobbe, Nederlands kampioen bij de veteranen, maakte zijn reputatie in de laatste ronde waar. Hij ontsnapte uit de kopgroep en won overtuigend. Jan Olde Menk uit Tubbergen werd tweede op 14 secon den achterstand. Bij de junioren was Ton der Kinderen uit Schijndel de snelste. Hij bleef de fa voriet van Tempo, Mare Krijger uit Bilthoven, 38 seconden voor. Krijger lag aanvankelijk op kop, maar kreeg problemen met zijn konditie. Der Kin deren toonde geen genade en pakte de overwinning. Op twee locaties in Soest wordt op woensdag 6 januari het nieuwjaars- vuur ontstoken. Dat gebeurt op initia tief van de stichting Jeugdzorg Soest en de Hopman Masselmangroep op het kermisterrein aan de Koningsweg en tegenover het tennispark aan de Schrikslaan. Doordat het alarm afging heeft een in breker de benen genomen. Hij was een woning aan de Van Lenneplaan bin nengekomen via een bovenlicht in de keuken. Toen hij de woonkamer betrad deed de alarminstallatie zijn werk. De bewoners waren niet thuis. Toen de po litie ter plaatse arriveerde, was de onbe kende gast ook vertrokken. Er wordt niets vermist. Dat is ook het geval in een woning aan de Hartmanlaan. Daar trachtte een in breker met een glassnijder een ruit aan de achterzijde van het huis te verwijde ren. Hij werd kennelijk gestoord tijdens zijn activiteiten, want hij staakte zijn pogingen. De bomen kunnen tussen 17.00 en 19.00 uur worden ingeleverd. Voor elke boom ontvangt men een lot, waarmee men kans maakt op mooie prijzen. Bur gemeester mr. Paul Scholten zal op één van de plaatsen bij het ontsteken van het vreugdevuur de prijswinnaars be kend maken. Een van de wethouders doet dat op de andere plek waar de brand in de bomen gaat. Óp beide loca ties wordt het nieuwjaarsvuur om 19.00 uur ontstoken. Een eend van onbekende leeftijd is op twijfelachtige wijze ontsnapt aan de bedenkelijke eer als kerstmaaltijd te worden opgediend. De loopvogel stak zonder te kijken de Stadhouderslaan over, waarna hij door een automobilist niet alleen over het hoofd werd gezien maar ook gereden. Een voorbijganger verloste de eend uit zijn lijden. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 My Generation een muzikaal theater spektakel geschreven door Jan Coche- ret en Hans van der Woude i.s.m. Friso Wiegersma. Frank heeft een avondje georganiseerd voor zijn naaste vrien den, die hij al kent vanaf de woelige ja ren '60. De precieze reden voor deze plotselinge bijeenkomst is niemand duidelijk. Maar geen nood.... iedereen zit boordevol verhalen. De één nog sterker dan de ander en via deze verha len krijgt de toeschouwer een beeld van het karakter en het leven van de aanwe zigen en vooral ook van de tijd waarin dit zich heeft afgespeeld. Het bindende element is de muziek, die de gevoelens en idealen, maar ook de zeer uiteenlo pende smaak van de groep nog eens ex tra benadrukt, waardoor een afwisse lend en muzikaal tijdsbeeld ontstaan. Met veel humor en zelfspot wordt de tijd van de grote en snelle veranderin gen nog eens doorgenomen. Dan ver telt Frank tenslotte de reden van deze bijeenkomst, waardoor de avond een totaal andere en explosieve wending krijgt. De jaren '60 en '70 zijn definitief voorbij en een ander tijdperk wordt in geluid. De plot is al even verrassend en opwindend als het leven zelf! De cast bestaat uit 5 akteurs met Hans van der Woude, Frits Lambrechts, Maeve van der Steen en Cilly Dartell in de hoofdrollen en een 6-mans live or kest o.l.v. Hans van Gelder. Voorstellingen-januari '88 Donderdag 7 januari, 20.15 uur Nederlands première van "Den Dronkaard", Belgisch volksto neel. Kaarten f 20,—/Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 14 januari, 20.15 uur "My Generation" Musical met o.a. Hans v.d. Woude, Frits Lambrechts, Cilly Dartell e.v.a. Kaarten f 17,50/Pas 65/CJP f 15,-. Zaterdag 23 januari, 20.15 uur "Open Huwelijk" Boulevard-komedie met o.a. Pleuni Touw en Hugo Metsers. Kaarten f 20,— Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 28 januari, 20.15 uur "Neem je een apie voor me mee?" Show met Jenny Arean en George Groot. Kaarten f 20,—/Pas 65/CJP f 18,-. Zaterdag 30 januari, 14.00 uur Jeugdfilm. Kaarten f 4,—. Zondag 31 januari, 15.00 uur "In volle bloei" Gezelschap ,,'t Kliekske" met oude liedjes gebracht in een informele sfeer. Kaarten f 12,50/Pas 65/CJP f 10,-. De beroepsrenners en de amateurs voor de start van de kerstcross in Soest duinen. Hennie Stamsnijder (rechts) lijkt zeker van zijn zaak. De kerstcross van Tempo Toer had voor het eerst de A-status gekregen. Daarmee werd een sterk deelnemers veld verzekerd. De nationale top was zaterdag in Soestduinen aanwezig, en dat moet de organisatie goed hebben gedaan. Ook het aantal toeschouwers, dat geschat wordt op achtduizend, kun nen terugkijken op een geslaagde koers, die vooral bij de beroepsrenners en de amateurs een spannend verloop kende. Beroepsrenners/amateurs: 1. Hennie Stamsnijder 1.12.11 2. Henk Baars zelfde tijd. 3. Reinier Groenendaal op 35 sec. 4. Frank van Bakel op 2.31 min. 5. Mare van Orsouw op 3.22 min. 6. Paul Mos op 3.51 min. 7. René Guyt op 4.00 min. 8. Rudi Nagergast op 4.06 min. 9. Jacob Ouwerkerk op4.13 min. 10. Hans Daams op 4.28 min. Liefhebbers/veteranen: 1. Klaas Stobbe 35.09 2. Jan Olde Menk op 14 sec. 3. Gerard ter Haar op 42 sec. 4. Ad Guldemeister op 55 sec. 5. Henk Weerman zelfde tijd. Junioren: 1. Ton der Kinderen 48.04 2. Mare Krijger op 38 sec. 3. Cees Vierhouten op 51 sec. 4. Niels Smits op 59 sec. 5. Sake Kinkelaar op 1.31 min. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 De meisjes van de Da Costaschool en de jongens van de Regentuuter heb ben zich als laatste ploegen geplaatst voor de finales om het basketbalkam pioenschap van Soest voor basisscho len. Ze werden voorafgegaan door respectievelijk de Van der Hucht- school (jongens en meisjes) en de Bo- nifaciusschool (meisjes) en de Groen van Prinstererschool (jongens). De Da Costaschool kwalificeerde zich dankzij een 4-0 zege op de OLS Over- hees. Bij de jongens verzekerde de Re gentuuter zich in een zinderende finale tegen eveneens de OLS Overhees voor de eindwedstrijden, die op zaterdag 6 februari plaatsvinden in sporthal Beu kendal. De belangstelling voor het scholieren- toernooi van Red Stars is zoals gewoon lijk groot. Tijdens de eerste vier dagen, van vorige week maandag tot en met donderdag, kwamen veel scholieren, leraren, leraressen, ouders en andere geïnteresseerden een kijkje nemen naar de verrichtingen van de honderden leerlingen. In totaal doen bijna duizend kinderen mee aan het door Rinus Valk van Red Stars georganiseerde evene ment. De club levert een groep van 25 enthousiaste medewerkers, die de wed strijdleiding, de arbitrage en de punten telling op zich nemen. Vorige week waren er al veel winnaars te noteren. Behalve de basisscholen doen ook scholen uit het middelbaar onderwijs mee. De basisscholieren speelden bij elkaar honderd wedstrij den. De oudere schooljeugd werkte vo rige week een programma van 122 duels af. Daar komen er morgen nog 32 bij. De eerste twee wedstrijden begin nen om 9.30 uur. De aanvang van de fi nales is 14.30 uur. Het totale aantal duels overschrijdt daarmee de twee honderdvijftig. Volgens organisator Rinus Valk kost het jaarlijkse scholierentoernooi de club altijd geld. Dat vinden de basket ballers geen ramp. In de eerste instantie ervaren de medewerkers hun inspan ningen als dankbaar werk om dat zoveel jongeren plezier beleven aan het toer nooi, en tevens levert het toernooi veel promotie op voor de basketbalsport. Met uitzondering van de laatste wed strijddag, morgen, werd het toernooi dit jaar voor het eerst voor de kerstda gen afgewerkt. Dit initiatief zal door Valk worden teruggedraaid, omdat een groot aantal mensen te kennen heeft ge geven dat ze de gezelligheid van het toernooi tussen kerst en nieuwjaar mis sen. Het Red Stars scholierentoernooi heeft tot dusver vijftien winnaars opgeleverd: Basisscholen meisjes: Van der Huchtschool, Bonifaciusschool en Da Costaschool. Basisscholen jongens: Van der Huchtschool, Groen van Prinste rerschool en De Regentuuter. Middelbare scholen meisjes: 17/18 jaar recreatief: 1. Midland, 2. RSG Amersfoort. 15/16 jaar standaard: 1. Rolandus, 2. Eem land Zuid. In de bossen van Soest wordt morgen de zevende Sylvesterloop gehouden van de atletiekvereniging Pijnenburg. Tussen 10.00 en 15.00 uur zullen naar schatting enkele duizenden atleten en recreanten starten voor de verschillen de afstanden, die variëren van 1.000 tot 8.800 meter. Het hoofdonderdeel is de prestatie loop, die om 14.45 begint. Daaraan zul len bekende atleten als Han Kulker, Herman Hofstee (Olympisch kandi daat) en Aart Stigter deelnemen. Alle deelnemers worden verzocht zich zo tij dig mogelijk in te schrijven voor de loop naar hun keuze. Dat moet gebeuren in het clubgebouw op de atletiekaccom- modatie van Pijnenburg op de hoek Wieksloterweg/De Zoom. De in schrijfkosten bedragen 2,50 voor pupil len, 3,50 voor junioren en de prestatie- loop en 5,00 voor senioren. Het startschema voor de zevende Syl- 1 25 versterloop van AV Pijnenburg ziet er 1 40 als volgt uit: 12^00 10.00 uur pupillen C J/M 1.000 m. 12.15 10.10 uur pupillen B J 1.000 m. 12.35 10.20 uur pupillen B M 1.000 m. 12.35 10.30 uur pupillen A J 1.000 m. 13.00 10.40 uur pupillen A M 1.000 m. 13.15 10.50 uur Jongens D 1.000 m. 14.00 11.00 uur Meisjes D 1.000 m. 14.45 11.10 uur Jongens C 2.200 m. en 8,8 uur Meisjes C uur Jongens B uur Meisjes B uur Jongens A uur Meisjes A uur Dames sen uur Cross her uur Veteranen uur Heren sen uur Prestatieloop over km. 1.000 m. 3.200 m. 2.200 m. 4.400 m. 3.200 m. 3.200 m. 2.200 m. 8.800 m. 8.800 m. 2,24,46,6 Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Medewerkers van het Red Stars heb ben tijdens het basketbaltoernooi voor scholieren in sporthal ruim 200 gulden opgehaald voor Afrika Nu. Dat bedrag zal ongetwijfeld nog hoger uitvallen als morgen de laatste van vijf toernooidagen wordt afgewerkt in sporthal Beukendal. Het idee om zich tussen de bedrijven door in te zetten voor het goede doel komt van Joyce Vreds (21), één van de vier vrijwilligers die zich met de wed strijdleiding van het basketbalevene ment bezig houden. Ze kreeg direct steun van haar 'collega's' Nancy de Kruyf, Bob van den Heuvel en Aldo Heeregrave. Het viertal begon met het ophangen van papiertjes op het wed strijdhokje: "Geef aan Afrika Nu, nu het nog kan', konden de talrijke deelne mers bezoekers van het scholierentoer nooi lezen. "Op een gegeven moment zijn we gewoon de tribune opgegaan om de mensen te laten storten," zegt Bob van den Heuvel. "Later hebben we die activiteiten uitgebreid tot het res taurant." Ook de gebruikers van de toiletten kon den desgewenst twee kwartjes per be zoek in de pot deponeren, en zo groeide de voorlopige opbrengst tot de behoor lijke somma van 200 gulden. "De ou ders en de leraren durfden gewoon niet nee te zeggen," weet Nancy de Kruyf zich te herinneren. "Er waren ook men sen bij die vijf gulden gaven," aldus Bob. "Na het toernooi gaan we zo snel mogelijk naar het postkantoor om het geld over te maken voor Afrika Nu." De vier Red Stars-leden durven geen schatting te doen naar de totale op brengst. "We zien wel," klinkt het uit de catacomben van sporthal Beukendal. Ze rekenen er een beetje op dat er mor gen extra veel ouders en onderwijzend personeel naar sporthal Beukendal ko men om ook een duit in het zakje te De vier actievoerders van links naar rechts: Nancy de Kruyf, A Ido Heeregra ve, Joyce Vreds en Bob van den Heuvel. doen. De laatste dag van het eenentwin tigste Red Stars-scholierentoernooi be gint om 9.30 uur. De finales zijn om tien voor drie 's middags klaar. 4e klas recreatief: 1. A'foortse Berg, 2. Ma vo Soest. 3e klas recreatief: 1. Griftland College, 2. Kardinaal Alfrink Mavo. Middelbare scholen jongens: 17/18 jaar standaard: 1. MTS A'foort, 2. Midland. 17/18 jaar recreatief: 1. A'foortse Berg, 2. MTS A'foort. 13/15 jaar standaard: 1. RSG A'foort, 2. Griftland College. 4e klas recreatief: 1. Eemland Soest, 2. Ro landus. 3e klas recreatief: 1. Eemland Soest, 2. Kar dinaal Alfrink Mavo. Donderdag 31 december 09.30 - 15.00 uur scholieren basketbaltoernooi Zaterdag 2 januari 13.00 - 16.00 uur Eemvogels korfbal 16.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 3 januari 12.00 - 18.00 uur Badso badminton Zaterdag 2 januari 09.00 - 11.00 uur Badso badminton 11.00 - 17.00 uur K.V.O. korfbal 17.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Zondag 3 januari 12.00 - 18.00 uur Badso badminton Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant Uit een woning aan de Julianalaan heeft een onbekende dader in het weekeinde een portemonnee met 150 gulden ge stolen. Hij kwam het huis binnen door de keukendeur open te breken. De por temonnee bevond zich in een damestas in de woonkamer. De 26-jarige be woonster deed aangifte bij de politie. Een 30-jarige Amersfoorter meldde de politie in het weekeinde de diefstal van in totaal 80 coniferen met een waarde van ruim 330 gulden. De boompjes wa ren weggenomen van een kwekerij op de hoek van de Peter van den Breemer- weg en de Ferdinand Huycklaan. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747 Met tweemaal een 15-14 overwinning tegen respectievelijk Smeeing/BDC en BAT/Seyst won landskampioen VGZ/Sittardia zondag het eerste kersthandbaltoernooi van Smeeing/ BDC in Sporthal Beukendal te Soest. Ongeveer 300 toeschouwers zagen Sit tardia tot het uiterste gaan om de toer nooizege binnen te halen. Al in de eer ste wedstrijd tegen Smeeing/BDC leek ér een regelrechte verrassing in de lucht te hangen. De Soesters, uitkomend in de tweede divisie, speelden frank en vrij tegen de Limburgse ere-divisionist. Moest het bij de Limburgers vooral ko men van international Remco Vijge boom en Peter Portengen, bij Smeeing/ BDC werd het een collectieve aangele genheid. Bij rust was een 9-8 voor sprong bereikt, die in de tweede helft zelfs werd uitgebouwd tot 13-11. Echt imponeren konden de mannen van trai ner/ coach Brouwer niet. Toch zou de routine de doorslag geven. Even een ogenblik van onoplettendheid en snel attaqueren na een afgeslagen aanval was voldoende voor Vijgeboom om de 14-13 voorsprong teniet te doen en in de laatste seconden een verlenging te voorkomen, waardoor met 14-15 de fi nale werd bereikt. In die finale trof het eerste divisionist BAT/Seyst, die in de eerste wedstrijd van het toernooi UDSV terug had ge wezen met 15-10, in een te harde wed strijd. UDSV moest overigens het gemis van topscorer Henco de Jonge node missen, want ook tegen Smeeing/BDC om de derde en vierde plaats slaagde het er niet in maar enigszins de derde plaats in de eerste divisie te rechtvaardigen. Smeeing/BDC maakte korte metten met de Utrechters. De 21-17 en daar mee de derde plaats was terecht op zijn plaats bij de Soesters. VGZ/Sittardia leek in de finale tegen BAT/Seyst een makkelijke overwin- 'ning te gaan halen. Via 6-1 werd het 9-4, 14-9 en 14-13. Sittardia won met 15-14, en kreeg als prijs vier welpenbal- len mee. De uitslagen: Seyst - UDSV 15-10 BDC - Sittardia 14-15 BDC-UDSV 21-17 Sittardia - Seyst 14-14 Een jury bestaande uit ex-trainers van Smeeing/BDC, de heren Diemei, Schrik en Budding kozen tot: Beste speler van het toernooi: Remco Vijgeboom van Sittardia. Waardevolste speler: Atjan Roest van Smeeing/BDC Beste keeper: Frans Greefhorst van Bat/Seyst, Topscorer met 15 doelpunten werd Ar jan Roest van Smeeing/BDC Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Tijdens de laatste leaque op dinsdag 22 december jl. is in de wedstrijd G.B.U. tegen The Fifties het seizoenrecord van de Soester Bowling Bond gesneuveld. In een van de drie games, die gespeeld werden verbeterde Gerrit Spierenburg dit record en bracht dit op 232. Met de ze score droeg Gerrit voor een groot deel bij aan de overwinning op het ster ke G.B.U. met 5-0. Het begint er op te lijken, dat de Soester bowlers rekening moeten gaan houden met Gerrit, want twee dagen eerder in het Soester kam pioenschap was hij ook degene die vol komen onverwacht een finaleplaats be- Op nieuwjaarsdag wordt door de Soes ter Bowling Bond voor haar leden een nieuwjaarsreceptie georganiseerd. De ze zal gehouden worden in eethuisje Bodrum aan de Koninginnelaan. Leden van de Soester Bowling Bond zijn van 15.00 tot 17.00 uur van harte welkom om elkaar onder het genot van een hapje en een drankje een goed 1988 toe te wensen. reikte en daarin uiteindelijk zesde werd. Zijn gemiddelde van 173 over deze drie games is daar weer een bewijs voor. Uitslagen maandag 21 december jl.: Oude Engherds - Heineken 1 0-5 Toetanchamon - Heineken 2 1-4 d'Oude Enghe - Turtles 0-5 S.B.R. - C-Drie 4-1 Strijkbout - Flushing Meadow 1,5-3,5 Silver Star 1 - Tryers 2-3 Uitslagen dinsdag 22 december jl.: King's Palace - Pioniers 1-4 Omega - Daltons 1-4 Bodrum - Laatbloeiers 4-1 Trio Bleeker - HAM 5-0 Happy Hoekers - Bunk 1-4 Dexcrest - 't Juk 2-3 Bullseye - Super Splits 3,5-1,5 Voorbij's Beheer - Silver Star 2 3-2 G.B.U. - The Fifties 0-5 Bij de voetbalvereniging SEC kan men op maandag 4 januari klaveijassen. De aanvang van het kaartspel in het club gebouw aan de Bosstraat is 20.00 uur. Inschrijfgeld: 2,50 gulden. Een gelukkig 1988 iedereen

Soester Courant | 1987 | | pagina 11