Express ik. J FOTOSERVICE IN SOEST Meningen van lezers Voor mensen die anders denken (1) Bang&Olufeen scliocmsikcr uitgave nieuwe boeken van oosten fotografie WOENSDAG 30 DECEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 PvdA-oudejaarsbijeenkomst afgelast Veel medeleven bij overlijden Den Uyl Kerstballen van den Brink voorspoedig 1988 Wegens inventarisatie gesloten maandag 4 t/m woensdag 6 januari. Evan de ven LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION Kvan de ven LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION Evan de ven Voordat uw laatste oliebol op is, zijn uw Oudjaar foto's al klaar! Dus óók op zaterdag 2 januari: 1 uur FOTOSERVICE KWALITEIT UIT EIGEN LAB...! Open Dag in C-drie Cursus striptekenen in C-drie Wij wensen u allen een lichtend 1988 toe NCRV's 'Famielieshow' vanuit Soest Oudheidkamer Oud en Nieuw 7,950.- 6.950.- 8.950.- 6.450.- 6.950.- 8.450.- 5.450.- 6.450.- 6.950.- 3.950.- 3.450.- 6.950.- 8.450.- In verband met het overlijden van Joop den Uyl heeft het bestuur van de PvdA-afdelinbg Soest/Soesterberg de voor maandagavond j.1. geplande ou- dejaarsbijeenkomst afgelast. In plaats daarvan kon men in het Duivenzaaltje aan de Schrikslaan een condoleance register tekenen.Tientallen belang stellenden, zowel van binnen als van buiten de Soester PvdA, maakten van die mogelijkheid gebruik. Ook gisteren kon in Soest, evenals in tal van andere plaatsen in het land, op deze manier het medeleven worden betuigd bij het heengaan van de PvdA-voor- man. In het gemeentelijk informatie centrum aan de Steenhoffstraat was het register ter ondertekening neergelegd en ook vandaag nog kan men daar tij dens de openingsuren terecht (van 9.00 tot 17.00 uur). Binnen de PvdA-kring in Soest is met verdriet en verslagenheid gereageerd op het wegvallen van Den Uyl, die ja renlang van grote betekenis is geweest voor de politiek in het algemeen en de Partij van de Arbeid in het bijzonder. Dat bleek o.m. uit het "In Memoriam" van PvdA-wethouder Frans Kingma, waarin hij het volgende schreef: "Joop den Uyl heeft zijn laatste neder laag geleden. Het is juist dit verlies dat wij met de grootste moeite aanvaar den. Joop streed altijd in grote openheid. Het beeld van een politicus met uit zonderlijke kwaliteiten is daardoor onuitwisbaar. Evenals de indruk, dat Joop makkelijker een antwoord vond op kritiek dan op applaus. Dit laatste voorkwam dat hij tot een symbool kon verworden. Daardoor overheerst vooral de gedachte: Hij was één van ons. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. Oe redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Bedankt jonge lui, voor het verwijderen van de kerstballen en het kapot gooien er van. Het was toch maar van een kind. Ik hoop dat jullie inmiddels "fijne" kerstdagen hebben gehad, en een heel "wijs" oud en nieuw krijgen. En later als jullie "groot" zijn heel veel plezier met jullie kerstversiering. C.A. Kieft-van Zanten Aandelen buit bij inbraak 'In de Ruimte' Onbekende daders zijn vorige week het gebouw van de evangeliegemeente "In de Ruimte" aan de Insingerstraat bin nengedrongen. Via een schuifraam be traden zij het kantoor, waar de sleutel van een kluis werd gevonden. De kluis werd geopend; daaruit verdwenen di verse obligaties en aandelen. Een 35-ja- rige Soester deed namens de gemeente aangifte bij de politie. De Deense vormgewre van beeld en geluid Met 3 jaar garantie. Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Wij herdenken Joop met ontzag en grote warmte." De speciale oudejaarsbijeenkomst, die door de campagne-commissie van de PvdA-Soest/Soesterberg was georga niseerd, zal niet op een ander tijdstip alsnog worden gehouden. Volgens Ans Holleman-Stratman leent het program ma zich daar niet voor, omdat het naar vorm en inhoud heel speciaal betrek- Veel Soesters kwamen in het Duiven- zaaltje het condoleance-register teke nen. king had op het afgelopen jaar. "Het is jammer, want in de voorbereiding was heel veel tijd en energie gestoken. Toch menen we dat het niet passend zou zijn geweest om zo'n avond onder deze om standigheden te laten doorgaan. Veel leden hebben daarop ook aangedron gen." RESTAURANT Soesterbergsestraal 122 3768 EL Soes! Telefoon (02155) 12706 Restaurant en Vergaderacommodatie Directie en medewerkers wensen u een Op Nieuwjaarsdag zijn wij vanaf 17.00 uur geopend. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 I Jlirk IV dompleit' Boekhandel. 1 1) WimdeBie Mijnheer Foppe en het gedoe19,90 2. 2) Marilyn French Haar moeders dochter 49,50 3. 3) W. F. Hermans Een heilige van de horlogeriei 27,50 g 39,50 4. 6) Freek de Jonge Zaansch Veem 19,90 5. 5) Toon Hermans Overdrijvende wolkenvelden 19,90 6. 9) Adriaan van Dis Een barbaar in China 18,50 7. 8) Renate Rubinstein Tijd van leven 28,50 8. 4) RemcoCampert Eetlezen10,— 9. (10) J.M.A. Biesheuvel De angst kunstenaar 26,50 10. Adriaan van Dis Zoen..,,2,50 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Bromfietser licht gewond bij aanrijding Op het Vedelaarpad raakte vorige week een 18-jarige bromfietser uit Soest gewond, toen hij in de bocht bij de Willaertstraat tegen een auto botste die bestuurd werd door een 62-jarige inwo ner van Langbroek. De jongeman schrok van de naderende auto en viel, waarbij hij tegen de auto aangleed. Hij moest behandeld worden aan een pijn lijke voet. Radarcontrole: 57 'bonnen' De politie heeft vorige week dinsdag maar liefst 57 bekeuringen uitgedeeld aan automobilisten die op diverse plaatsen in Soest werden betrapt op het overschrijden van de maximum-snel heid. De controles met de radar-appa- ratuur vonden resp. plaats op de Stad houderslaan (148 auto's, 12 bekeurin gen, top 84 km/u), de Soesterbergse- straat (200 auto's, 30 bekeuringen, top 97 km/u), de Oude Tempellaan in Soesterberg (53 auto's, 14 bekeurin gen, top 73 km/u), en de Kampweg, eveneens in Soesterberg (50 auto's, 1 bekeuring, top 67 km/u). Zogenaamd - zogeheten Auteur: Renée Damstra Uitgever: BZZTöh Zijn namen en personen onlosmakelijk met elkaar verbonden. Volgens de sa mensteller van dit opmerkelijke boekje is daar wel degelijk sprake van. Mannen schijnen, in tegenstelling tot vrouwen, er niet van wakker te liggen dat ze met veelvoorkomende voornamen als Jan en Piet door het leven moet gaan. An- na's en Marietjes zijn allerminst geluk kig met wat destijds voor hen bij de bur gerlijke stand werd uitgekozen. Wie nog "naam moet maken" vindt in dit boekje voorbeelden waarvan moet worden afgebleven en adviezen wat naamgeving betreft die op de komende jaren zijn afgestemd. Caloriewijzer Vertaling: F. Vandenbergh Uitgever: In den Toren Het zoveelste boekje waarin deskundi gen op voedingsgebied ons adviseren het gebruik van calorieën in de gaten te houden. Dit keer afgestemd op zaken mensen die niet aan dagelijkse diners en lunches kunnen ontkomen. Weinig nieuws onder de zon al deed het deugd te vernemen dat mannen die lijnen daarin doorgaans beter slagen dan vrouwen. "Een lekkermakertje" voor zakenmensen die het voornemen heb ben, wat gewicht betreft, ook orde op zaken te stellen. Caloriewijzer, een handzaam boekje, overzichtelijk en practisch. Ganzen boven de uiterwaard Auteur: Rudie van Meurs Uitgever: Leopold Een wintervakantie, voorlopig nog zonder sneeuw en ijs, leent zich uitste kend voor een ontspannen leesvakan- tie. Jeugdige lezers zitten dan goed bij Rudie van Meurs "Ganzen boven de ui terwaard" Speelse verhalen, waarvan er eerder een aantal zijn gepubliceerd in de veel gelezen kinderrubriek "De Blauw Geruite Kiel" (Vrij Nederland) Aansprekende tekeningen (Fred de Heij) verluchtigen het dorpse décor te gen welke achtergrond knotsgekke en spannende verhalen, afgeleid van ware gebeurtenissen, met een vlotte pen wor den beschreven. De temponauten Auteur: Leonie Kooiker Uitgever: Leopold In tegenstelling tot Rudie van Meurs brengt de schrijfster Leonié Kooiker haar jeugdige lezerspubliek wat verder van huis. Met de hoofdpersonen Jan en Quirijn komen we op een wonderbaar lijke wijze in het van sagen en legenden bol staande Ierland terecht. Leonie Kooiker verstaat de kunst in een alle daagse schrijfstijl de meest fantastische gebeurtenissen aan de schrijfpen te ste ken, waardoor in een aantal onderdelen van dit spannende boek je je afvraagt waar schijn begint en werkelijkheid ein digt. Kinderen met een groot gevoel voor fantasie zullen er van smullen. Paringsvlucht Auteur: Lewis Nkosi Uitgever: Amob/Novib In "Paringsvlucht" wordt de lezer gea museerd en ontroerd, met nadrukkelijk de nadruk op het laatste. De auteur, een Zuid-Afrikaanse balling, koos als the ma de verboden erotiek, in dit boek tus sen een zwarte man en een blanke vrouw. In het Zuid-Afrika van '87 een levensgroot taboe. Absolute hoogte punten in dit bijzondere romandebuut de werkelijk meesterlijke erotische ver telkunst, de Judasrol van "de verkrach te vrouw", het weerzinwekkende pro ces. "Paringsvlucht" geeft een onbarm hartig beeld van de Zuid Afrikaanse sa menleving waarin apartheid op een voor buitenstaanders onbegrijpelijke wijze "feest viert". Een aanklacht die, meer en anders tot de verbeelding spreekt, dan andere boeken in dit gen re. .g -g-g Literaire romans George Si- menon Auteur: Georges Simenon Uitgever: A. W. Bruna Wat uitgeverij A. W. Bruna betreft zal de 85e geboortedag van de Belgisch/ Franse schrijver Georges Simenon, 13 februari '88, niet onopgemerkt voorbij gaan. Daarop vooruitlopend verscheen onlangs een boekje, getiteld Georges Simenon, speurder naar de mens, ge schreven door Simenonkenner Dr. A. J. van Zuilen. Een absolute must voor de Simenon naar voren komt dan we tot nu toe kenden. Dankzij een internatio naal samenwerkingsverband zullen 13 literaire Simenonromans worden verf ilmd en t.z.t. in Nederland door de K.R.O.-televisie worden uitgezonden. Belangrijker nieuws echter is het geluk kige feit dat dat dertien van zijn meest beroemde romans onlangs in herdruk zijn gebracht. Een verzameling boeken, los verkrijg baar, echter ook in een fraaie cassette. Voeg daar aan toe dat ieder deel minder dan tien gulden investering vraagt en de liefhebbers van Maigret zullen terecht nog naar de boekhandel snellen. 10 Jaar Willem Wever Auteurs: Dik Bikker en Jan Hol Uitgever: Kok Een boek voor jong en oud, het hele ge zin. Daarin een selectie uit de 500 NCRV-radiouitzendingen van het veelbeluisterde programma "Wie weet waar Willem Bever woont". Een uiterst leerzaam boekje. Vragen en antwoor den op gebeurtenissen gekoppeld aan feest en jaargetijden, daarnaast een aantal van stof ontdane gedichten en tekst en muziek van twaalf bekende en onbekend provincie-liederen. Leer zaam leuk en ludiek. Aanschaffen dus. Ondanks Ewald Auteur: Jan ter Haar Uitgever: Contact Een diepgravende roman met een dui delijk positieve boodschap voor wie er oog en oor voor heeft. Een echtpaar, vijftigers, ruilt het rumoer van Londen in voor de serene rust van Schotland. Een bewuste keuze. In een schijnbaar door God verlaten omgeving de her ontdekking en herbeleving van twee mensenlevens. Een eerlijk afrekenen met het verleden, een wederzijdse her waardering. Jan ter Haar hanteert een eenvoudig taalgebruik, hetgeen de pro bleemstelling geloofwaardig en dus aannemelijk maakt. "Ondanks Ewald", een wijze levensles die een groot lezer spubliek verdient. De Voyeur Auteur: Alberto Moravia Uitgever: Wereldbibliotheek Een uit het Italiaans vertaalde roman, met een geslepen pen geschreven. Al berto Moravia ontleedt in deze roman het voyeurisme. De hoofdpersoon in dit boeiend geschreven verhaal ontdekt dat de vrouw die hem verlaten heeft een relatie met z'n vader heeft. Een ontdek king die hij kenbaar maakt aan zijn vroegere geliefde die haar ex-man be schuldigt van voyeurisme. Liefde, macht en geld drijven het drietal in een bizarre, scandaleuze driehoeksverhou ding. Een roman als een geopend ven ster dat uitzicht biedt op het uitzichtlo ze. Razend knap vancompositie, op wekkend is anders. Trouw en ontrouw in Floren ce rond 1450 Auteur: Gene Brucker Uitgever: Wereldbibliotheek Met de Amerikaanse historicus Gene Brucker duiken in de archieven van Florence, terechtkomen rond 1450 en aan de hand van wereldlijke en kerkelij ke rechtbankverslagen een proces vol gen dat de vraag, of een al of niet be staand huwelijk rechtsgeldigheid bezit, als inzet heeft. In interessant boek, spe lend in een tijd dat er eerst zaken dien den te worden gedaan alvorens de koop, in de vorm van een wetttelijk en kerkelijk huwelijk, kon worden geslo ten. Met veel gevoel voor detail heeft de auteur de gebeurtenissen van deze rechtszaak vastgelegd waarin invloed en macht van de kerk van toen wordt bloot gelegd. 1.(1) Gorbatsjov Perestrojka 24,90 2. 2) Kuitenbrouwer Turbotaal 14,90 3. 5) Liesbeth den Uyl Ik ben wel gek maar niet goed 19,90 4. 4) Pieter Lakeman Frisse zaken 22,50 5. 3) Snoecks1988 19,50 16. 7) Peter Wright Spycatcher47,50 7.(10) Kroniek van Nederland 99,50 8.( 8) BillCosby De tijd vliegt19,50 9. 6) Rien Poortvliet Langs het tuinpad van mijn vaderen 79,— 10. WimKros Kreatief met papier49,50 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 I ih'k I k' Aunjili'li' Bovkluuulel. \w Soesterbergsestraat 57. Winkelcentrum Soest Zuid. tel 02155-13109 Zondag 10 januari, 13.00 - 17.00 uur: Op zondag 10 januari 1988, van 13.00 - 17.00 uur, houdt het cultureel creatief centrum C-drie een open dag. Op deze dag zijn, naast de vaste medewerkers, de docenten van C-drie aanwezig om informatie te geven over hun cursus: wat zijn de onderwerpen, waar en hoe wordt de cursus gegeven en wat heeft u er voor nodig? Iedereen mag vrij binnen lopen om eens rond te neuzen. Volksdanscursisten presenteren zich in de vorm van demon straties; er zijn balletlessen waar u naar kunt kijken en danslessen waaraan kin deren mee kunnen doen; mooie resulta ten van jonge en oude cursisten zijn te zien; er hangt werk van de cursistèn te kenen, schilderen, boetseren, edelsme den, zeefdrukken en kinderkleding ma ken. Tevens is er nu een knutseltafel voor kinderen. U kunt binnenlopen bij de monstraties grimeren, calligriferen, zij de aquarelleren, strip tekenen en foto grafie. Ook zijn er videofilms te bekij ken. De toneeldocente kan u daarbij van alles vertellen over de cursus "to neel met videoregistratie". De gezellige jazzband "De Stablemates" o.l.v. Joop van Tol, speelt de hele middag. Gratis entree voor iedereen. U bent van harte welkom op zondagmiddag 10 ja nuari 1988 van 13.00 tot 17.00 uur! Vanaf 21 januari: "Voor jongeren tussen de zes en negen tienjaar is nog steeds de meest favoriete bezigheid het lezen van strips. De cijfers die Intomart na een recent onderzoek publiceerde, wijzen dat uit. Dat geldt zowel voor jongens als voor meisjes. Het liefst duiken die ongestoord weg in de fantasiewereld van de humorstrip of een sciene fiction verhaal en er zijn er nogal wat te koop! Want ook de boek winkels hebben de strip als medium se rieus genomen." Carel Voges is hier aan het woord en, zoals uit zijn verhaal blijkt, is hij als illu strator een man met een rijke ervaring in het bedenken en tekenen van strips. Begonnen als jong tekenaar bij de Mar- ten Toonder Studio's, waar hij zich het vak en vooral het ambachtelijke van het striptekenen eigen maakte, heeft hij het lezende publiek al heel wat onvergete lijke figuurtjes geschonken. Hij creëer de Pa Pinkelman en Tanta Pollewop, een strip die hij maakte samen met Godfried Bomans, de sportaap Jimmy Brown, Opa en Dinkie en talloze teke ningen en omslagen voor diverse boe kuitgaven en tijdschriften. Als vaste medewerker aan het week blad "Donald Duck" schrijft en tekent hij de stripverhalen Oma Duck en Gijs Gans, Dombo de olifant, Tokkie Tor, Willie Wortel en de muizen Tom en Pieter. Op stripdagen, die de laatste ja ren veelvuldig in het land worden ge houden en zich in een groeiende be langstelling mogen verheugen, is Voges dikwijls aanwezig. In menig album of gekocht boek wordt dan op vriendelijk doch zeer dringend verzoek een illu stratie of handtekening gezet. Zo gaat dat ook op scholen, in diverse delen van ons land, waar Carol Voges vaak voor zeer jonge leerlingen een hel der en duidelijk verhaal vertelt over zijn werk als illustrator en vooral als stripte kenaar. "Ik teken graag, maar hoe word je nu eigenlijk striptekenaar?" "Hoe bent u er op gekomen om dat te wor den?" "Waar kun je dat eigenlijk le ren?" Dat zijn vragen die herhaaldelijk aan Voges gesteld worden en hierop wil hij graag antwoord geven. Op donderdagmiddag 21 januari 1988 om 16.15 uur start in C-drie een cursus striptekenen voor tekenliefhebbers die zich tot deze vorm van een-verhaal- vertellen voelen aangetrokken. De cur sus zal 5 lessen omvatten. Aandacht zal worden besteed aan het ontwerpen van stripfiguren en hun ka rakter, waarbij de eigen inbreng een be langrijke rol speelt; het vertellen van een verhaal in een reeks getekende plaatjes (de strip dus); de verdeling van de strippagina als geheel; de lijnvoering en de te gebruiken materialen; de af werking. Op 10 januari kan men op de "open dag" in C-drie een kijkje komen nemen. Carol Voges zal dan graag nadere infor matie verstrekken. Dinsdag 19 januari opnamen in C-drie Op dinsdag 19 januari 1988 wordt de elfde aflevering van "De Familie show" van de NCRV-radio in Soest opgenomen. "De Familieshow" is een muziek- en felicitatieprogramma voor het hele gezin, van jong en oud. De op namen in Soest vinden plaats vanaf 20.00 uur in het cultureel creatief cen trum C-drie, Willaertstraat 49. De deuren gaan om 19.00 uur open. Samensteller/presentator Jaap de Groot (bekend van het Radio 3-pro- gramma "Popsjop") ontvangt steeds weer een gevarieerd aantal artiesten die live zullen optreden. In Soest zijn dat Vader Abraham, Sisters, Carol Line, Lee Towers, Connie Vink, Keith Tynes en het Familieshow-orkest o.l.v. John v.d. Ven. Al deze artiesten zullen door de NCRV in samenwerking met de NOS worden opgenomen en uitgezonden op 21 ja nuari 1988, van 11.30 tot 12.40 uur, via Radio 2. Tijdens die uitzending zal Jaap de Groot ook weer allerlei mensen in het land feliciteren en de groeten doen (ook namens het publiek in de zaal). De toegang tot de opnamen van NCRV's "Familieshow" is gratis. Men moet echter wel in het bezit zijn van toe gangskaarten. Deze zijn (gratis) ver krijgbaar bij onderstaande adressen: C-drie, Willaertstraat 49, Soest; T, Doriand, Isaacstraat 8, Soest; G. A. Schut-v. Tol, Vondellaan 10, Soest; M. Ras-Klunder, Plesmanstraat 58, Soesterberg. Cultureel Creatief CentrurYi Kinderbios M.i.v. januari 1988 start C-drie met nieuwe vaste kinderactiviteiten. Iedere maand zullen we een kinderfilm verto nen op vrijdagmiddag, na schooltijd, een gunstige tijd voor kinderen en ou ders. De films zijn geschikt voor de leef tijdscategorie van 4-14 jaar. Per film kan dat nog iets veranderen, maar dat zullen we vantevoren aankondigen. Steeds zullen we een echte kinderfilm vertonen en we stellen daarom ook ho ge eisen aan de kwaliteit. Op 15 januari vertonen we "Otto is een neushoorn". Omdat deze film 90 minuten duurt, be gint de kinderbios om 15.45 uur. In de pauze krijgen de kinderen een glaasje li monade. De toegang is f 2,50. Expositie zeefdrukken Met een 'unieke' zeefdrukhandeling opende voorzitter van C-drie Wil Hil- debrand de expositie van de zeefdruk cursisten. In zijn openingswoord vertel de hij er trots op te zijn, dat deze exposi tie plaatsvindt. De werkstukken zijn ge maakt op de zeefdruk-cursus van C-drie en sommige cursisten zijn zelfs in maar 15 lessen tot deze resultaten ge komen, iets om trots op te zijn. Daarom werd ook docent Fred Ros uitvoerig lof toegezwaaid. De zeefdrukken zijn in meerkleurendruk uitgevoerd (soms wel 6 kleuren) en zeer verschillend in on derwerp en materiaalgebruik. Voor een betrekkelijk lage prijs zijn de werkstuk ken te koop. Misschien iets als ca deautje? Nieuwjaarsbijeenkomst De gemeente Soest heeft onlangs beslo ten de nieuwjaars-bijeenkomst in C-drie te houden. Om het informele ka rakter te benadrukken, wordt dit met opzet geen nieuwjaars-receptie ge noemd. Op deze donderdagavond 7 ja nuari wordt een aantrekkelijk program ma aangeboden, waarin verschillende inwoners van Soest een optreden zullen verzorgen. Op het programma staat: muziek, zang, dans, cabaret, en een spel met en door het publiek. De drankjes, die op deze bijeenkomst worden aange boden, zullen alcohol-vrij zijn. Het pro gramma begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis. Open Huis Zoals al jarenlang de gewoonte is bij het cultureel en creatief centrum, wordt er 2x per jaar een start gemaakt met de cursussen met een blok van 15 lessen. Na de kerstvakantie worden de folders met het nieuwe cursus-aanbod voor jan. t/m mei huis aan huis verspreid. In deze folder staan de cursussen vermeld met wat korte informatie. Het inschrijf formulier uit de folder kunt u invullen en opsturen of even langsbrengen bij C-drie. U bent dan meteen ingeschre ven. Dat is voor ons van belang, omdat wij een cursus alleen bij voldoende in schrijvingen kunnen laten doorgaan. Als u eerst wat meer informatie wilt hebben over een bepaalde cursus, dan kunt u op 10 januari naar ons Ópen Huis komen. Kunstreizen Al een aantal jaren organiseert C-drie verschillende kunstreizen, in samen werking met De Hof en de Regionale Muziekschool. Sindsdien hebben vele mensen een reis gemaakt naar Londen, Parijs, Brussel, Berlijn, etc. Op 30 en 31 januari gaat de reis naar Brussel. Deze reis kost f 129,— p.p. incl. hotel en mu seum. Op 26, 27 en 28 februari staat Parijs op het programma. De kosten zijn incl. hotel en museum f 165,— p.p. Berlijn is het doel van de kunstreis op 7, 8,9 en 10 april. Naast bezoeken aan de National Galerie en het Bauhaus Ar- chiv, wordt ook een uitstapje gemaakt naar Oost-Berlijn. Deze reis kost p.p. f 295,—, incl. hotel en musea. Voor in formatie kunt u terecht bij bovenge noemde instellingen, opgeven kunt u zich bij Kreatief centrum De Hof (033- 729094). Theater De bekende roman 'Han de Wit gaat in ontwikkelingshulp' van Heere Heeres- ma werd door theatergroep Duin be werkt voor toneel. Han de Wit is enige zoon in een burgelijk 50-er jaren gezin, die zijn draai in het leven maar niet kan vinden. Uiteindelijk besluit hij op aan dringen van zijn ouders toch maar in ontwikkelingshulp te gaan. 'Han de Wit...' is een komisch stuk, maar kent ook momenten van ontroering en her kenning. Theatergroep Duin speelt het op 21 januari in C-drie. Het Oudejaar is bijna voorbij, het nieu we staat voor de deur. Een tijd van overzichten en toekomstverwachtin gen. Nieuwjaar wensen, een oud ge bruik, zoals ook de oliebollen met Oud-v jaar. Werd er vroeger door persoonlijk be zoek de Nieuwjaarswens overgebracht, nu nemen de wenskaarten en gezamen lijke bijeenkomsten met Nieuwjaar stoespraken een belangrijke plaats in. De Oudheidkamer verwacht ook in het nieuwe jaar vele bezoekers. Diverse nieuwe exposities zullen zeker de aan dacht hebben. Nationaal staan de musea in Nederland in het teken van Nederland Museum- land 1988. Veel informatie over dit ge beuren zult u ontvangen via de pers, ra dio en t.v. Ook de Oudheidkamer doet hieraan mee. Een speciale gids met adressen van 550 musea die hieraan meedoen is reeds verkrijgbaar in de Oudheidkamer. Ook de serie "Kijk uw wijk" wordt voortgezet. De expositie 't Hart en zijn omgeving" uit deze serie kunt u nog enkele weken zien in de Oudheidkamer. Vele oude foto's van plekjes, die alleen nog in de herinnering bestaan, kunt u er gaan zien. De Oud heidkamer is komend weekend alleen op zondag 3 januari geopend van 13.30 - 17.00 uur.

Soester Courant | 1987 | | pagina 3