f.30-belnul TAXI KLOMP 1 2984 4W* Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen I Selecties Smeeing/BDC beginnen aan returns HANDBAL Dankzij kunstgras hockey zelfs in de winter mogelijk HOCKEY E.S.S.-Brouwer wint eigen toernooi ZAALVOETBAL Postduiven- tentoonstelling bij "De Pool" te Baarn Klachten bezorging Soester Courant Cursussen van de stichting Statief Volksuniversiteit Soest/Soesterberg IVN-wandeling in de Lange Duinen Zondagmiddagconcert CDA vrouwenberaad Kinderbingo in De Vijverhof Vergadering D66 Informatierubriek voor ouderen Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. TEL Cursus 'omgaan met spanningen' Geef bloed, word Kinderkaravaan rijdt ook in 1988 HONDJE WEG HONDJE TERUG R.K. kerkdiensten Zaterdagmiddagmuziek NCVB Soest-Zuid Duurt het lang Wasserette? l&asseceUe Nieuwjaarsreceptie ANBO in Honsbergen ^ïitavond geheel veTwrgd' Medische dienst v Predikbeurten Vleesverkoop Maatschappelijk werk PAGINA 12 ^ENSDAG 6 JANU~ARM9ftft~ SOESTER COURANT PAGINA 13 7nnilnaitllllllaa 1 I 57 Zoadagmiddag starten zowel het eer- ste dames- als herenteam van de hand balvereniging Smeeing/BDC met de tweede helft van de zaalcompetitie. Beide teams spelen zondag in sporthal Beukendal te Soest tegen het Amster damse AMC/NILOC. De dames spelen om 13.20 uur en gaan proberen hun derde positie op de rang lijst te verstevigen. In de uitwedstrijd werd het een 7-7 gelijkspel, zodat nu het thuisvoordeel de winst moet gaan opleveren. Inmiddels zijn er echter pro blemen voor de dames opgetreden. Thea Pronk, jarenlang vaste basisspeel ster, heeft besloten halfweg het seizoen testoppen, hetgeen een geduchte ader lating voor het team betekent. Verder is er zondag een keepersprobleem, omdat de betrouwbare sluitpost Anita Greef- horst de groene weiden van de Oosten rijkse alpen opzoekt. Haar vervangster Bea Beijer ontbreekt echter ook omdat zij haar enkelbanden scheurde. Naar verwachting zal junior-keepster Corin- ne de Bruijn de plaats tussen de palen moeten innemen. Al met al zal het dus een moeilijke wedstrijd worden voor het Soester team. Het herenteam gaat naar verwachting om 14.40 uur de punten pakken. In de eerste wedstrijd werd het in Amster dam een 11-18 overwinning, zodat een overwinning ook nu in de lijn van de verwachting ligt. Het team is inmiddels weer compleet door het herstel van aanvoerder Remy Grob en de langduri ge blessure van keeper Edwin Zoete lief. Hopelijk kunnen de heren van Smeeing/BDC de vorm die zij in het kersttournooi tegen VGZ/Sittardia ten toon spreidden, continueren. Jeugd Het eerste jongens-aspiranten team van Smeeing/BDC ging rond de nieuw jaarsdagen op bezoek bij de zusterver eniging Soest-Duitsland. Op initiatief van organisator Rick de Groot werd deelgenomen aan een tournooi. Er wer den vier wedstrijden afgewerkt die he laas op één na, werden verloren. Toch waren trainer en coach Stavast en Heet- huis zeer tevreden over het vertoonde spel. Moesten de jongens, die in de ne- derlandse competitie op weinig tegen stand stuiten, in fysiek opzicht het lood je leggen, vooral in technisch opzicht toonden zij hun mannetje te kunnen weerstaan. Het werd al met al een zeer leerzame trip voor de jongens, waar zij dank zij de genoten gastvrijheid met vreugde op terugzien. Zondag 3 januari jl. werden er vooraf gaande aan de nieuwjaarsreceptie een aantal wedstrijden gespeeld. Ondanks het winderige en natte weer konden de wedstrijden doorgang vinden, dankzij de 2 kunstgrasvelden die de M.H.C. Soest nu rijk is. De meest in het oog springende wed strijd was die tussen de herenteams IV en V van Soest. Door het geringe krachtsverschil tussen de 2 teams beloofde het een spannende en sensationele wedstrijd te worden. Direct al bij de afslag liet Heren IV zien wat het van plan was: winnen. Dat dit echter niet zo gemakkelijk zou gaan, werd duidelijk in de 20e minuut: het he ren V-team ging na een mislukte aanval van Heren IV door Wouter van Veeren en Andreas van Es, in de tegenaanval, waaruit Bruno Romana Ducci het le doelpunt van de wedstrijd kon scoren. Dankzij een sterk opererende achter hoede o.l.v. Ed Köhlinger en Ronald Giebel bleef het tot de rust bij dezt ene goal. De tweede helft begon goed voor Heren IV, toen de verdediging van He ren V direct na het begin eventjes ver slapte en Peter Wijsje daar dankbaar gebruik van maakte en scoorde: 1-1. Na een wat flauwe le helft, was de 2e helft een verademing. De bal vloog over en weer. Het was duidelijk dat er 2 ge lijkwaardige tegenstanders op het veld stonden. In de 18e minuut van deze 2e helft kwam de bal na een voorzet van de uit blinkende Ed Köhlinger terecht bij Chiel Vonk. Deze lobde de bal keurig over de heren V keeper, Ernst Weissen- bach heen: 2-1. Een onverwachte, maar terechte goal! In de laatste minuut keerde het tij echter voor Heren IV. Na een fout in de verdediging van Harm Luyks, was er ook voor keeper Eric Plomp geen houden meer aan en scoor de Pim Katzenbach 2-2 voor Heren V. Ondanks de grote inzet van beide teams was dit tevens de eindstand. Afgelopen zaterdagavond vond voor de vierde keer het jaarlijkse zaalvoetbal- toernooi van E.S.S.-Brouwer in sport hal Beukendal plaats. De beide zaal voetbalverenigingen uit Soest E.S.S.- Brouwer en D.V.S.-Knollentuin deel den na afloop van het zaalvoetbaltoer nooi de plaatsen één en twee. E.S.S.-Brouwer won vier wedstrijden en speelde er twee gelijk. Met nul goals tegen werd het uiteindelijk eerste en won hiermee de wisselbeker. Zij be haalden één punt meer dan D.V.S.- Knollentuin dat dus de tweede plaats bezette. Verder vielen er nog twee teams op S.E.C. was met een leuke jonge ploeg gekomen die en erg aantrekkelijk voet bal liet zien en op de derde plaats te recht kwam, de andere was Eemland een team wat samengesteld was uit trai ners uit de regio zij starten erg sterk maar zakten later wat weg. Toch was het een aanwinst voor het toernooi. De toernooi winnaar van vorig jaar B.V.C. uit Bilthoven viel wat tegen maar behaalde toch de grootste over winning op Horsman United uit Om men. Met 9-9 werd deze ploeg versla gen en B.V.C. behaalde de vierde plaats. De wisseltrofee de "Eb Karei sen-trofee" geschonken door het sport- huis Eb Kareisen bleef dus dit keer in Soest. De uitstekende leiding van het toernooi was oólc dit keer iri handen van de heren Masmeyer en Hagman. Na het toernooi bedankte de heer Masmeyer de scheidsrechters en deelde de prijzen uit. Zaterdag 9 en zondag 10 januari a.s. houdt postduivenvereniging "De Pool" weer haar jaarlijkse tentoonstelling in het verenigingsgebouw aan de Erica- straat. De liefhebber showt hier op de eerste plaats zijn mooiste duiven, en wel die duiven die het meest aan de zogenoem de standaard voldoen. De standaard is een lijst van normen voor de ideale bouw van de duif, vastgesteld door de organisatie van keurmeesters. Alle li chaamsdelen komen daarbij aan bod zoals kop, oog, vleugels, gewrichten, staart en spieren. Tevens wordt gelet op de conditie. Men zou kunnen veronderstellen dat een duif die op al die onderdelen hoog scoort, automatisch ook een prima vliegduif zou moeten zijn. Die conclusie is echter voorbarig. De keuring van de duif komt niet verder dan de buiten kant. De wezenlijke kwaliteit valt daar niet uit af te leiden. Om de duiven goed voor de dag te laten komen, worden ze een paar dagen voor de tentoonstelling wat extra gevoerd, vooral met kool- en hennepzaad. Op de tentoonstelling zullen 200 dui ven worden geëxposeerd, verdeeld in 12 klassen. Keurmeester zal zijn de heer M.G. Yntema uit Emmeloord. In de sfeervolle zaal van het gebouw "De Pool" heeft men ruim de gelegen heid om contacten te leggen en natuur lijk eikaars duiven te bewonderen. Tra ditiegetrouw is er weer een verloting, waarin aantrekkelijke prijzen te winnen zijn. De hoofdprijs zal zijn een Midi-set. Trekking loterij zondag 15.00 uur. Zon dagmiddag om 13.00 uur zullen bon nen worden verkocht voor jonge dui ven, welke geschonken zijn door promi nente liefhebbers uit Baarn en omge ving. De tentoonstelling is geopend op zater dag van 19.00 tot 23.00 uur en op zon dag van 10.00 tot 16.00 uur. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. De stichting Statief heeft een groot aan tal cursussen georganiseerd. De meeste beginnen in januari. Er zijn onder meer cursussen voor ont wikkelen en afdrukken, naaktfotogra fie, architectuur, model, en belichten en verlichten. Er zijn zowel cursussen voor beginners als gevorderden. Voor meer informatie kan men terecht bij Fred Vermeulen, tel. 18105. Met ingang van 13 januari organiseert de Volksuniversiteit een viertal voor dracht- en discussie-avonden met als onderwerp de begeleiding van de ster vende mens. Het ligt in de bedoeling dat zo veel mogelijk aspecten, waaronder de euthanasie openlijk zullen worden behandeld. Sprekers zijn Dr. J. Rebel, Ziekenhuis-predikant en Drs. B. Kools, neuroloog, beiden verbonden aan het Ziekenhuis de Lichtenberg te Amers foort. De avonden beginnen op vier achtereenvolgende woensdagen om 20.00 uur in "De Open Hof', Veenbes straat. Onderwerpen: 13 januari: Medische problematiek 20 januari: Pastorale zorg 27 januari: Videofilm over begeleiding van de stervende mens 3 februari: discussie-avond Men hoopt op deze wijze tot een vruchtbare gedachtenwisseling te ko men. Voor inschrijving kunt u terecht op het kantoor van de Volksuniversiteit op donderdag 7 januari a.s. van 10.00 - 13.30 uur en op maandag 11 januari van 10.00 - 13.00 uur. Het adres van de Volksuniversiteit is Kerkplein I, tele foonnummer 22195. v, i L Op zondag 10 januari organiseert het IVN een wandeling in de Lange Duinen te Soest. Vertrek om 14.00 uur vanaf het parkeerterrein aan de Foekenlaan. Zo'n 25 jaar geleden waren de huidige stuifduinen met een groen waas bedekt, gevormd door kleine plantjes, mossen en kruiden. Tegenwoordig is van de be groeiing niet veel meer over; het plan- tendek is door betreding door wande laars, trimmers, spelende kinderen, rui ters en andere sporters zozeer vernield dat de ondergrond is komen bloot te lig gen. - Dit is natuurlijk een verarming van het landschap, maar de ramp is toch niet zo groot als ze op het eerste gezicht lijkt. Als we de natuur in een zandverstuiving helemaal haar gang laten gaan, dan wordt deze gaandeweg helemaal over groeid met kruiden en later ook met bo men en struiken. Er ontstaat een ge mengd bos met vooral berken en grove dennen. Nu is zo'n gemengd bos op de zand grond heel mooi, maar we hebben er al zo veel van en er zijn nog maar weinig gebieden met zandverstuivingen over. Het is daarom helemaal niet zo'n ramp dat er in de Soester duinen mensen rondlopen, mits die zich een beetje aan de spelregels houden en landschap en natuur ontzien. I VN-gidsen vertellen tijdens de wande lingen meer over dit interessante ge bied. IVN-borden verwijzen naar Öe vertrekplaats. Voor meer informatie: tel. 13519. In kasteel Groeneveld wordt zondag 10 januari een concert gegeven door het Furrer Ensemble. Dit begint om 16.00 uur in de Hasselaerzaal van Groene veld. Het ensemble staat onder leiding van Wim Furrer. De toegang kost 7,50 gul den; de jeugd kan volstaan met een be drag van vijf gulden. Het CDA-vrouwenberaad houdt op woensdag 13 januari een bijeenkomst in De Open Hof aan de Veenbesstraat. Daar komt mevrouw J. v.d. Wal-Grey- danus praten over de discussienota over de verantwoordelijke samenleving. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. De toegang is gratis. Voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar is er op woensdag 13 januari een bingo in De Vijverhof. Die begint om 14.00 uur. De prijs per deelnemerskaart be draagt 1,50 gulden. Vanavond - woensdag 6 januari - houdt de afdeling Soest/Soesterberg van D66 haar eerste algemene afdelingsvergade ring in het nieuwe jaar. Na de pauze (om ca. 21.00 uur) zal deze bijeen komst in het teken staan van de discus sie omtrent het ouderenbeleid. De heer Leo van de Graaf, lid van de Provincia le Staten van Gelderland, zal over dit onderwerp de discussie leiden. De vergadering vindt plaats in de Open Hof, Veenbesstraat 2. Ook niet-leden zijn van harte welkom. •Bejaardenhulp en gezinsverzorging Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest, tel. 19004. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 03404-24764. •Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Kruisvereniging Soest, tel. 18770. •Warme-maaltijdenvoorziening: thuisbezorgd - bejaardencentrum Mo lenschot, tel. 16324. Personenalarmering: Bejaardencentrum Molenschot, tel. 16324. •Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 03463-1789 of 2097. •Sociaal-culturele aktiviteiten: in o.a. de dienstencentra, zoals bejaar- dengymnastiek, zwemmen/trimmen te water, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, to neelclub, etc. •Algemene informatie: over voorzieningen en aktiviteiten te verkrijgen bij het secretariaat van "het gecoördineerd bejaardenewrk Soest", p/a Molenschot, Alb. Cuyplaan 101, tel. 23681; over cursussen en aktiviteiten ook in de dienstencentra: - De Drie Eiken, Dorpsplein 19, Soes terberg, tel. 03463-1402. - Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10607. - De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 23139. •Spreekuur Ouderenwerk: in Molenschot (kamer 509), Alb. Cuyplaan 101, tel. 19289 (P. Kuik of B. van Hees): woensdag en vrijdag 9.00 - 10.00 uur. Deze spreekuren zijn er voor de oude ren - wonend in de serviceflats en in de wijk - en voor de vrijwilligers, werk zaam in de dienstencentra of in Molen schot bij maaltijdvoorziening en perso nenalarmering. Ziekenfondsven/oer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest De stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest/Baarn/ Eemnes start op 4 februari met de cur sus 'omgaan met spanningen'. Tien we ken lang worden op donderdagochten den van 9.30 tot 11.30 Uur bijeenkom sten gehouden. Daarin wordt gesproken over de pro blemen, die mensen aan spanningen kunnen ondervinden. De cursisten kunnen steun, begrip en herkenning bij elkaar vinden. Dat moet volgens de or ganisatoren helpen, omdat het naar hun mening moeilijk is om spanningen zelf te lijf te gaan. Spanningen kunnen ook lichamelijke klachten veroorzaken, die op hun beurt weer nieuwe spanningen oproepen. Het is vaak moeilijk om zelf die vicieuze cirkel te doorbreken. Belangstellenden voor de cursus kun nen terecht bij Gwen van Gelder van het CMD op maandag, dinsdag en vrij dag van 9.00 tot 10.00 uur, tel. 02155- 19004. Deelname aan de cursus, die wordt geleid door Gwen van Gelder en Ingrid Hentenaar, is gratis. 02155-1 60 88 of 030 - 52 08 14 De kinderkaravaan van de stichting In de Ruimte rijdt ook in 1988 door Soest. Het rijdende clubhuis biedt een programma van een uur, dat kan wor den bijgewoond door 35 kinderen. De programma's worden verzorgd door studenten van de middelbare theologi sche opleiding van In de Ruimte, die is gevestigd aan de Insingerstraat in Soest. Het doel van de kinderkaravaan is door middel van zang, vertelling en knutsel werkjes kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met de bijbel. Vanaf woensdag 13 januari gaat de kinderka ravaan weer de straat op. Kinderen kunnen gratis meedoen aan de activitei ten. De kinderkaravaan komt wekelijks op de volgende locaties: woensdag: 14.30-15.30 uur Citer/Spi net. woensdag: 16.00-17.00 uur Libel/ Hommel. donderdag: 16.00-17.00 uur Wolle gras. vrijdag: 16.00-17.00 uur Weegbree- straat. i VERMIST 15-12. Muisgrijze kater, geca., 8 mnd., witte bef., 4 witte poten, v. Roomen, Birkstr. 115, Soest, tel. 15273. 27-12. Poes, wit-zwart, mager, spitse kop, "Boefie". Mevr. Kaats, Callen- burglaan 11, Baarn, tel. 02154-15452 GEVONDEN 29-12. Kater, rood-wit, gev. o/h. Kerk- pad NZ 45, Soest. Dierentehuis 't Hart, Soest, tel. 13583. 30-12. Poes, wit met rode en zw. vlek ken. Gev. van Goyenlaan, Soest. Die rentehuis 't Hart, Soest, tel. 13583. 31-12. Doodger. kat, zwart-rood, witte bef, witte plek o/d. buik tegenover Vleescentrum Birkstraat, Soest. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Soest/Baarn tel. 02155-10667 registratie: tel. nr. 02155-17001 Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmisl en 11.30 urn- Maandag en vrijdag 9.00 uur Dinsdag en donderdag 19.00 urn- Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.Q0 urn- Zondag 10.30 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Woensdag 9.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 9 januari a.s. een concert zijn gewijd aan de compo nist Heinrich Schütz (1585 - 1672). Schütz studeerde o.a. in Italië en bracht Italiaanse compositie-technieken over in de Duitse kerkmuziek. Van zijn uit 1625 daterende Cantionae Sacrae zul len 3 motetten worden uitgevoerd. In deze werken is duidelijk een Italiaanse wijze van tekstuitbeelding toegepast. Tevens zal men kunnen luisteren naar enkele Geistliche Konzerte. De uitvoe renden zijn Koor en solisten van de Vespercantorij van de Domkerk o.l.v. Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en de toegang is vrij. De eerste ledenvergadering van dit nieuwe jaar van de Ned. Chr. Vrouwen bond afd. Soest-Zuid, wordt gehouden op woensdag 13 januari in gebouw "de Rank," Soesterbergsestraat 18, aan vang 20.00 uur. Op deze avond komt de heer Sijbolts uit Baarn vertellen over de botanische tuin. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. in de NEE HOOR. 35 min. wassen en een kwartiertje drogen en klaar is je was. Kom en overtuig u zelf. Van weedestraat 52 - Telefoon 15229 Het bestuur van de Algemene Neder landse Ouderen Bond Soest (ANBO) houdt op zondag 10 januari een nieuw jaarsbijeenkomst. De receptie vindt plaats in de grote zaal van het diensten centrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Men is vanaf 16.30 uur welkom om met elkaar het glas te heffen op een voor spoedig 1988. Vredehofstraat 6-3761 HB Soest tel.02155-12525 koffie met gebak, uitgebreid bittergarnituur ca. 10 hapjes, alle dranken m u.v. buitenl. gedist., koffie met broodjes van 20.00 u. -1.00 uur, vanaf 40 personen Zaterdag 9 en zondag 10 januari HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: W.G. Bavinck, Turfstreek 235, tel. 12566 P.H.J.M. Rupert, Hartmanlaan 13, tel. 12395 Soesterberg P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, Soesterberg, tel. 03463-1200 Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A, tel. 12497 Zaterdagmorgen is tevens geopend van 09.00 tot 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat Baarn, tel. 02154-12137 TANDARTS Zaterdag en zondag van 13.00-13-30 uur: A.J. van Dijk, Ereprijsstraat 76, tel. 21888 DIERENARTS Grote en kleine huisdieren: J.H.J. Meursing, Van Mecklenburg- laan 15, tel. 15215 ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 15.00 tot 17.00 uur en 18.00 tot 20.00 uur. Iedere zondag tevens van 11.00 tot 11.30 uur. Kinderafdeling bezoektijden: 15.00 tot 19.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon 02155-18770, buiten kan tooruren antwoordapparaat. Men hoort de naam van de dienstdoen de verpleegkundige. •Soest, Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieu we leden tussen 09.00 en 12.00 uur. •Soesterberg, Medisch Centrum, Ra- demakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00 en 14.00 uur. RODE KRUIS SOEST-SOESTER- BERG/BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Va leriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Weekend-Opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erkende feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Nazorg borstkankerpatiënten Mevr. A. Wisman, tel. 14673 Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en né de ziekenhuis opname. Voor informatie: Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch be- reikoaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwik kelingsstoornissen bij kinderen). Post bus 240, 380 AE Amerfoort, tel. 033- 637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Telefonische hulpdienst Diabeten Voor diabeten (mensen met "suiker ziekte") dag en nacht bereikbaar, tel. 033-725083. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nachtegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus me vrouw H.H. Heibloem-Crames, logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-12209 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die over matig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eemland Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035-45556. Adviesbureau voor vachtverzorging en verhaar- en vachtproblemen bij hon den. Rita van Luytenaar-Pouw. Pijperpad 97, 3766 CC Soest. Iedere 2e of 4e maandag van de maand inhet dierentehuis aan de Klein Engen- daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Behandeling volgens afspraak. Vrijwilligers Vakature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Kontaktadressen - Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, 3768 XJ Soest, tel. 20570. - Rina Fennis, Libel 15,3766 HE Soest, tel. 11628. Anonieme Alcoholisten A.A. werkgroep Soest, de Open Hof, Veenbesstraat 2. Dinsdagavond 20.30 uur, tel. 14721 en 21129. A.A. werkgroep 'Nieuw Leven Baarn,' Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn", Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583. Zondag 10 januari HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J.C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. H.J. Jansen De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake, H.A. 17.00 uur ds. H. van Heyst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. P. Alblas, Barneveld 17.00 uur ds. M. v.d. Linde, Lage Vuur- sche Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur r.k.-dienst In alle kerken chrèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 en 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake, H.A. 17.00 uur ds. H. van Heijst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 16.30 uur ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur dr. M.J. Arntzen, Amersfoort 17.00 uur ds. J. Meilof GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. J. W. Verweij NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. J.D. Smids, Amersfoort EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.30 uur A. van Slooten Zaterdag: 18.30 uur avondgebed in de Heeskapel CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur R.H. van Dalen NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraatl9 Gemeente Soest, dinsdag 19.25 uur zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 19.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong, gez. dienst Sterrenberg Geen opgave GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 90 10.00 uur gez. dienst in De Hoeksteen 17.00 uur ds. G.J. van 't Slot, Bunnik. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.15 uur ds. J.W. Hilverda, Hilversum EVANG. LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. van der Horst NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. W. Borgdorff, Doorn VRIJE EVANG. GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur A. Luyben, Soest Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brink- weg weer verkoop plaatsvinden van vrijbankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke dienstverlening Soest-Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463-2606. In Soest-Zuid: Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4 iedere dinsdag van 09.00 tot 11.00 uur telefoon 13750. Buiten kantooruren kunt u voor uitslui tend telefonische hulp bellen met de THD te Hilversum, nr. 035-45555. Zo nodig kan de THD één van de m. w.- ers bereiken Gemeenschappelijke Sociale Dienst, afdeling Maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 93411, toestel 56. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. i

Soester Courant | 1988 | | pagina 13