J EI [®e l zo gezien KORTING CD A-fractie klaagt nood over A28 bij kamercommissie Verkeer Waterstaat Dak en zolder kath. school Soestdijk moeten met spoed gerepareerd Nieuwjaarsontmoeting: gezellige showavond Brand bij Van Arkel-instituut WOENSDAG 6 JANUARI -1988 66e JAARGANG NO. 19 College van B. W. om adhesie gevraagd 'Geluid-overbelast' Houtwerk zwaar aangetast door boktorren Verwonderlijk Narre Knollen denken aan politie Verplanten bestaande bomen te duur Dorresteinweg krijgt 'Japanse iepen' Jachtrecht wordt gegund aan F. Bosman Kritisch Faunabeheer helpt Soest met opstellen 'wildbeheersplan' GLAS 1] HANDEL V, Vanaf 15 januari Infocentrum en 'Bevolking' op koopavond open Meisje gewond bij aanrijding SOESTER COURANT KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Man mishandelt zijn buurman Vogels gestolen Onverzekerde auto in beslag genomen DAMES-, HEREN EN KINDERKLEDING tot 'De Gouden Oliebol' toegekend aan milieuman Chris Uiterwijk Veel vernielingen oud en nieuw GROTE OPRUIMING 50% en meer. TWwwoue v door Gerand Rau! Nieuwe mode Vuurwerk gestolen Laat de zorg voor de laatste zorg niet aan een ander over. Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 De CDA-fractie in de Soester ge meenteraad heeft zich deze week per brief tot de vaste kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat gewend, met daarin een aantal hartekreten over de situatie op en rondom de nieu we rijksweg A28 ter hoogte van Soes- terberg. De fractie wil dat de kamerle den een en ander ter sprake brengen tijdens het overleg met minister Smit- Kroes op 26 januari a.s. Aan het Col lege van B. W. is gevraagd adhesie te betuigen aan de inhoud van de brief. In de brief dringt de CDA-fractie met klem aan op de aanleg van "geluidsarm asfalt" op de A28. Gewezen wordt o.m. op het feit dat Rijkswaterstaat bij Soes- terberg gebruik heeft gemaakt van "proefbeton". Ondertussen is duidelijk geworden dat men zich fundamenteel heeft misrekend voor wat betreft de ge luidsbelasting van het betonnen weg dek. "Wie over de rijksweg 28 rijdt wordt getroffen door de denderende onderbreking ter hoogte van Soester- berg in deze weg, die zich overal elders onderscheidt door opvallende geluid- werende voorzieningen," aldus fractie secretaris Johan Baks. De fractie wijst er verder op dat de over heid zou moeten streven naar minimale geluidsbelasting. "De wettelijke norm geeft aan waaraan in ieder geval vol daan moet worden als men technisch niet of slechts tegen extreme kosten la ger zou kunnen komen." Volgens het Soester CDA worden de inwoners van Soesterberg door de hui dige situatie "geluid-overbelast". De aanwezigheid van de luchtmachtbasis, het vliegveld en de diverse landmacht kazernes zorgen al voor veel hinder. "Overvliegende, stijgende en landende vliegtuigen, langsdenderende tanks - op het gebied van lawaai worden de in woners van Soesterberg niet ontzien," aldus de brief. De kamercommissie wordt dan ook verzocht bij de gedachtenwisseling met de minister over de aanleg van stukken "geluidsarm asfalt" erop aan te dringen dat het stuk proefbeton daardoor wordt vervangen. De CDA=-fractie spreekt het vertrouwen uit dat ook de kamer commissie, alle argumenten in ogen schouw nemend, niet anders dan tot de conclusie kan komen dat geluidsarm as falt op deze plaats "niet alleen gewenst, maar zeer noodzakelijk is". Gordingen, spanten, dakbeschot en plafonddragende balken van de ka tholieke basisschool Soestdijk (KBS) aan de Theresiastraat moeten met spoed worden gerepareerd, omdat het houtwerk zeer zwaar is aangetast door houtparasieten, de zogenaamde "huisboktorren". Dat is gebleken bij de onderhoudswerkzaamheden die in 1986 zijn uitgevoerd (toen de There- siaschool en de Mariaschool werden geïntegreerd). Met name de kapcon structie en de zolder zijn aangetast en bij de plafonddragers moet ieder vorm van belasting worden vermeden. Dat blijkt uit het voorstel van het Colle ge van B. W. aan de gemeenteraad, om met een spoedprocedure 52.000 gulden bij het ministerie van onderwijs aan te vragen. Volgens B. W. is er sprake van een uitzonderlijke situatie. Voor dergelijke "calamiteiten", die het normale onderhoud van de school te boven gaan, is er geen "voedingsbron" waaruit de kosten kunnen worden be taald. Het College vindt dat het school bestuur de dupe is geworden van een calamiteit die nauwelijks te voorzien is geweest. De zolder en de kapconstructie van de school is zeer moeilijk bereikbaar, aldus het College in zijn toelichting. Slechts door middel van een losse trap en via een luik kan de zolder worden bereikt, die in feit niet meer is dan een niet be- loopbare vliering. Voor opslag kan de ze ruimte dan ook niet worden ge bruikt. Dat is dan ook de verklaring voor het feit dat de huisboktor zich ongestoord heeft kunnen nestelen en voortplanten en, aldus het College, "op niets ontzien de wijze in zijn onderhoud heeft kunnen voorzien". Er wordt verder op gewezen dat de school in een woonbuurt zonder bosrijke omgeving is gevestigd. "Het mag verwonderlijk heten dat juist daar deze houtparasiet voorkomt, temeer omdat de aanwezigheid van boktorren nooit eerder is gesignaleerd." B. W. stellen de raad nu voor bij de minister van onderwijs via een spoed procedure het verzoek in te dienen de kosten van de herstelwerkzaamheden voor zijn rekening te nemen. Als de ge bruikelijke wegen bewandeld zouden worden zou er pas in 1989 iets aan de si tuatie gedaan kunnen worden. Een delegatie van De Narre Knollen is op oudejaarsavond op bezoek geweest bij de politie aan de Dalweg. Prins Jan II, zijn adjudanten Sjaak de Vries en Toon Beijer en enkele bestuursleden van de karnavalsvereniging namen voor die gelegenheid enorme salades mee. De Narre Knollen wilden op die manier aandacht besteden aan de momenten waarop de politie moet doorwerken, terwijl anderen feestvieren. "Het was gezellig en het werd gewaardeerd," zei woordvoerder Bert Krijger van de kar navalsvereniging. "De politie wil op ou dejaarsavond ook wel thuis zijn, maar er was werk aan de winkel." De Narre Knollen gaan ieder jaar op 31 december naar de Soester politie toe met een verrassing. Het verplanten van de bestaande bo men langs de Dorresteinweg wordt veel te duur. Daarom hebben Burge meester en Wethouders de gemeente raad voorgesteld de oude bomen bij de voorgenomen reconstructie van deze weg te vervangen door een nieuwe boomsoort: de Zelkova serrata, een oorspronkelijk uit Japan afkomstige boom uit de iepenfamilie, in de varië teit "village green". B. W. hebben zowel de mogelijkheid van verplanting van de "oude" bomen als de herbeplanting met nieuwe bomen overwogen, aldus gemeentevoorlichter Ben J. van Os. "Het is duidelijk gewor den dat het verplanten van de oude bo men veel te veel geld gaat kosten," al dus Van Os. Volgens hem gaat dat per boom zeker wel zo'n 1000 gulden kos ten. Er staan momenteel zeker dertig bomen langs de Dorresteinweg. Daarbij zorgen de forse wortelkluiten van de bestaande bomen voor een extra probleem. Gemiddeld hebben die klui ten een doorsnee van ca. twee meter en een diepte van 1.20 meter. De situatie is gecompliceerd, omdat deze kluiten waarschijnlijk niet verwijderd kunnen worden zonder schade aan de kabels van de diverse nutsbedrijven onder het wegdek en de rioolpersleidingen die in de Dorresteinweg liggen. Volgens Van Os brengt dat extra kosten met zich mee, waarvan het bedrag overigens nog niet vaststaat. Omdat tenslotte met het verplanten ook de overlevingskansen van de oude bomen aanzienlijk zullen teruglopen hebben Burgemeester en Wethouders gekozen voor herbeplanting met nieu we bomen, in casu de Japanse iep. Deze bomen hebben een stam-omtrek van ca. 20 25 centimeter. Het voorstel wordt volgende week woensdag besproken in de vergadering van de raadscommissie Bedrijven. In de vergadering van de raadscom missie Bedrijven wordt volgende week woensdag 13 januari o.m. gesproken over de verhuur van het jachtrecht in de gemeentebossen van Soest, waar toe de gemeenteraad vorig jaar heeft besloten. In de afgelopen jaren was dit recht verhuurd aan een jachtcombina- tie, en ondanks kritische geluiden nam het gemeentebestuur het besluit de jacht opnieuw toe te staan, zij het on der vrij stringente voorwaarden. Enige tijd geleden werden gegadigden per advertentie opgeroepen. Intussen hebben ongeveer tien belang stellenden, zowel particulieren als ver enigingen, op deze advertentie gerea geerd. Daaruit hebben Burgemeester en Wethouders er in eerste instantie drie geselecteerd, waarvan er één ver volgens alsnog afviel, omdat hij zich te rugtrok. B. W. stellen de gemeenteraad nu voor het jachtrecht in de gemeentebos sen voor een nog nader te bepalen pe riode te gunnen aan de heer F. Bosman uit Soest, die overigens zal samenwer ken met de tweede gegadigde, de heer H.W. Voskuilen. De gemeente zal verder gebruik maken van de aangeboden medewerking van de stichting Kritisch Faunabeheer voor het opstellen van een "wildbeheers plan". In de komende maanden worden daarvoor de eerste werkzaamheden verrricht, zoals het inventariseren van de wildstand in de gemeentebossen. Wees immer goedhartig en ook openhartig Niet raadselachtig en altijd barmhartig Niet zenuwachtig Niet duivelsachtig Ik wens u voor straks een fijn achtentachtig! yn Beckeringstraat 50 - Soest |L (werkplaats woonhuis) Jl, BEL 160 55 0f 184 29 EN WIJ KOMEN! Het gemeentelijk Infocentrum aan de Steenhoffstraat (tegenover het gemeentehuis) en de gemeentelijke afdeling Bevolking aan de Van Wee destraat (burgerlijke stand, etc.) zul len met ingang van 15 januari a.s: el ke vrijdags "koopavond" voor het publiek geopend zijn. Alleen in de maanden juli en augustus blijven beide instellingen i.v.m. met de vakanties op de vrijdagavond geslo ten, evenals op de koopavonden voorafgaande aan de december- feestdagen. Burgemeester en Wethouders stel len dit aan de gemeenteraad voor, nu de evaluatie van de proef-openstel- ling van vorig jaar heeft uitgewezen dat de vrijdagavond-bereikbaarheid van zowel het Infocentrum als de af deling "Bevolking" in een behoefte voorziet. De openstelling duurt bij beide afde lingen steeds een uur lang: van 19.00 tot 20.00 uur. Op de Burgemeester Grothestraat vond maandagmiddag j.1. een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door een 27-jarige Baarnaar, en een brom fiets, bestuurd door een 16-jarige jon geman uit Amersfoort. Het ongeluk ontstond toen de automobilist een inrit wilde inrijden en daarbij de bromfietser op het fietspad over het hoofd zag. De bromfietser viel. Zijn duo-passagiere, een 16-jarig meisje uit Amersfoort, kwam eveneens ten val en werd per am bulance voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis de Lichtenberg in haar woonplaats. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingsti|den: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De gemeentelijke Nieuwjaarsontmoeting in C-drie, waar alle burgers van Soest donderdagavond 7 januari welkom zijn, belooft een gezellige showavond te worden. Gedurende de hele avond speelt in de Grote Zaal (inclusief de kerkruimte van de Joannes Parochie) een combo van Soester musici onder wie de vermaarde Nederlandse Toots Thielemans Jan Verwey, Tros-producer Piet Daalhuizen (piano), bassist Hans de Groot, vibrafonist/pianist Tom Jaanus en klarinettist Joop van Tol. Er zijn in de Grote Zaal korte optredens van de cabaretier Renze Ferwerda, de Napolitaanse zanger Charles Gabriël, de zangeres Ida Meulenhof, de Turkse dansgroep Ozan, het Groot Gaesbeeker Gilde en de imitator René van de Berg. Al len uit Soest. Het panel bij het spel "Mijn Wens" wordt gevormd door twee Soester artiesten en twee Soester burgers uit de zaal. Bur gemeester Paul Scholten houdt een korte speech. Er zijn al vragen gesteld door ongeruste raadsleden of het programma niet te overladen is, zodat er onvoldoende gelegenheid is elkaar te spreken. Irma Kramer van C-drie hierover: "Die angst is ongegrond, want behalve bij enkele solisten en het spel kan er de hele avond ongedwongen gepraat worden tij dens muziek en dans." Zeker in het Witte Café, waar de gemeente elke bezoeker een alcoholvrij drankje aanbiedt en waar (misschien) nog een saxofoongroep van de Muziekschool optreedt. Er zijn twee bewaakte garderobes (één boven en één beneden) en de hele Nieuwjaarsontmoeting wordt door de AROS uitgezonden. Aanvang: 20.00 uur. De toe gang is gratis. Foto: Herman van Dam De brandweer rukte vorige week woensdagavond met twee spuitwagens en een ladderwagen uit, nadat vanuit het Van Ar kel-instituut aan de Hellingweg alarm was geslagen. Het vuur bleekte woeden op de zolderverdieping van het Jachthuis-pa viljoen. Omdat zich op dat moment niemand in het gebouw bevond deden zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. Wel ontstond er flinke schade. Na ruim een halfuur was de brandweer de brand meester. De oorzaak is onbekend. Het vuur ontstond vermoedelijk in een matras. Het totale schadebedrag is nog niet bekend. Een 25-jarige inwoner van Soester berg heeft op nieuwjaarsdag zijn buurman (43) mishandeld. Die moest met een gebroken kaak en neus naar ziekenhuis De Lichten berg in Amersfoort worden ge bracht, waar hij een dag later op de operatietafel lag. De buren leven volgens de politie al langere tijd met elkaar in onmin. De vechtpartij ontstond vorige week vrijdag om half tien 's avonds. De da der werd aangehouden en ingesloten op het politiebureau. Daar bleek hij zijn agressie nog niet te hebben ver loren. In de verhoorkamer vernielde hij een lichtbak. De politie sloot hem vervolgens in een cel op, waar hij de mechanische ventilatie toetakelde. De Soesterberger heeft een proces verbaal gekregen. Een bewoner van de Birkstraat meldde de politie dat onbekenden in de nacht van vrijdag op zaterdag acht vogels uit zijn volière hadden weggenomen. Er bleken zes kanaries en twee putters te zijn verdwenen. De politie heeft zondagmiddag aan de Vredehofstraat een 27-jarige Amers- foorter aangehouden, omdat de wagen waarin hij reed niet verzekerd bleek te zijn. De auto werd aan het bureau ge plaatst en blijft daar tot de eigenaar een geldig verzekeringsbewijs kan tonen. Hij kreeg intussen wel een proces-ver baal. 50% van Weedestraat 7-8-8a-9 Soest Chris Uiterwijk heeft tijdens Proest, een periodieke bijeenkomst van Pro gressief Soest, 'De Gouden Oliebol' gekregen. Deze prijs wordt door een jury van deze politieke partij toege kend aan een persoon of een groep mensen die zich op enigerlei wijze in zetten voor een bepaald doel. Vorig jaar ging die eer naar het redak- tieteam van Soest Erbij, dit keer over handigde Jan Visser 'De Gouden Olie- bol'in café De Rode Haan aan Chris Ui terwijk. Daarmee wil Progressief Soest de waardering symboliseren, die het heeft voor het werk van Chris Uiter wijk. "Je doet zoveel dingen, dat je wel een oliebol moet zijn, vooral in deze tijd. Voor ons ben je een gouden oliebol," sprak Jan Visser tot de prijswinnaar. Hij vond met name de laatste actie van Ui terwijk uitspringen boven al het andere dat de natuurliefhebber heeft gedaan. Uiterwijk 'bietste' geld bij elkaar voor de aanschaf van een negen meter hoge kerstboom bij het nieuwe politiebureau aan de Dalweg, Uiterwijk wil daarmee de traditie van de verlichte boom bij het oude bureau aan de Van Weedestraat in ere houden. "Nu kan half Soest de boom op de Eng zien," aldus Uiterwijk, die vervolgens uitweidde over wat hij wel allemaal heeft gedaan in de afgelo pen tijd. Uiterwijk is onlangs ook geko zen in de commissie milieubeheer. "Daar ben ik blij om, want nu zit ik dicht bij het vuur," aldus de milieuman, die ook bekend staat als imker. Hij zal zich in de commissie milieubeheer onder meer bezig houden met hinderwet-aan vragen. Progressief Soest had acht mensen én instellingen op de nominatie staan voor 'De Gouden Oliebol'. De overige kan didaten waren: Spullenhulp, de sport stichting, Trema '87, Amnesty Interna tional, mevrouw S. Overduin-Somsen, Gert Duêrmeyer en de heer J. Land man. Tijdens oud en nieuw zijn in Soest op verschillende plaatsen vernielingen aangericht. De totale omvang van de schade is niet bekend. De politie spreekt van een betrekkelijk rustige jaarwisseling. Een keer moest de brandweer in actie komen. Dat was aan de Hartmanlaan, waar door vuur werk een zeven meter hoge conifeer in lichterlaaie kwam te staan. Het afsteken van vuurwerk was ook op ander locaties de oorzaak van vernielin gen. Op de Wiardi Beckmanstraat en de Tamboerrijn werden telefooncellen op geblazen. In het winkelcentrum O ver hees moesten bovendien enkele bloem bakken het ontgelden, terwijl daar ook glas uit de daarvoor bestemde contai ners werd gehaald en vervolgens werd verspreid over het parkeerterrein. Ook in Soest-Zuid waren vandalen ac tief. Ze tuigden een kerstboom af en ex perimenteerden met een afvalbak, die onder de kracht van vuurwerk-explo sies bezweek. Omwonenden belden de politie op nieuwjaarsdag om 5.00 uur 's ochtends. Jongelui zouden nabij het winkelcentrum vuurwerk afsteken. Toen de politie daar arriveerde troffen ze een groep jongens aan. Die namen direct de benen, maar de politie kon twee van hen aanhouden. Ze ontken den een aandeel te hebben gehad in de vernielingen. Aan de Wiardi Beckmanstraat, de Weegbreestraat en de Smitsweg gingen 'ruiten aan diggelen. Het 'glaswerk' van een aan de Jan Thijssenhof geparkeerde auto haalde evenmin het eerste daglicht van het nieuwe jaar. Verder werden op tal van plaatsen afvalbakken licht tot zwaar beschadigd door vuurwerk. In Soesterberg kwam een groot aantal groene afvalcontainers onbruikbaar uit de strijd met het vuurwerk. Ook de Heden van het inbrekers-gilde hadden onregelmatige werktijden tij dens de jaarwisseling. Aan de Konin- ginnelaan kwamen ze via de achterzijde een café binnen. Daar werd de speelau tomaat leeggehaald. Minder succes hadden de nachtelijke bezoekers met de kassa en de juke-box. Aan de Tamboe rijn werd bij een winkel een ruit ver nield. De daders namen vier aanstekers met een gezamenlijke waarde van 300 gulden mee. Ook ontvreemdden ze ta baksartikelen ter waarde van 400 gul den. De schade aan de etalageruit be draagt 980 gulden. Een 41-jarige bewo ner van de Van Goyenlaan moest ook constateren dat hij op oudejaarsavond ongewenst bezoek had gekregen. Uit zijn woning werden een ring, twee arm banden en een bijtring met een zilver hart gestolen. met vele Interessante koopjes KORTINGEN tot ^^Soesterb.straat - Soest. Toen ik mijn oudste zoon complimen teerde met zijn kleurige kledij schoten zowel hij als zijn nieuwe vriendin in de lach. "Dat komt allemaal uit mijn kast" zei ze. "We passen in eikaars kleren en dat is soms heel gemakkelijk.Geluk kig voor hem is de grauwe, vormloze kleding van Mien Hobbezak zo langza merhand helemaal achterhaal. In een overrompelend korte tijd heeft de vrouw de lange broek uit de mannelijke garderobekast gegrist, nadat daar dui zenden jaren mode aan voorafging die uitsluitend door dames gedragen kon worden. Een ontwikkeling die parallel loopt aan de ontwikkelingen in de maat schappij waar vrouwen -om maar iets te noemen- niet meer uitsluitend wensen te worden aangesproken op hun vrouw zijn. Waar typische vrouwelijke lijnen en trekken onder de wijde, kleurloze pij en en slobberbroeken tot voor kort ver doezeld werden, mogen in de nieuwe mode borsten, billen en benen weerge zien worden. Zelfs de buik komt in het vizier. Dit alles soms gecombineerd met de toch wel erg mannelijk aandoende, overdreven brede schoudervullingen, wat een merkwaardig effect geeft. Wel licht heeft dat te maken met de schrome lijk overschatte waarde van alles wat met sport en sportfiguren te maken heeft of wil die combinatie tot uitdrukking brengen: ik ben een sterke vrouw en je mag gerust naar me kijken. Hoe dan ook, de emancipatie van de vrouw is nu zo ver gevorderd dat ze die lange broek rustig aan de mannen kan terugbezor gen. De grotere bewegingsvrijheid van die broek hebben ze niet echt meer nodig Het is al lang bewezen dat vrouwen net zo aktief kunnen zijn als mannen, op welk terrein dan ook. De mode verandert snel en dat is lo gisch, want alles gaat snel en mode staat niet op zichzelf. Zo mocht je nog niet zo langgeleden beslist geen verschil tussen arm en rijk laten zien, maar dat is via pe perdure spijkerpakken waarmee rij kaards zich schijnbaar solidair opstel den met de arbeidende klasse, inmiddels verleden tijd. Net als in de dertiger jaren is er een luxueuze mode in de maak, slechts betaalbaar voor de happy few. Mode is een uiting van modern levens gevoel en bovendien zo tijdgevoelig dat 'modekoningenin onze gedemocrati seerde samenleving nauwelijks onder danen meer hebben. Als de zelfbewuste clientèle er niets in ziet gaat de gevierde on t werper net eender onderuit als iedere andere creatieveling die zijn publiek niet weet te boeien. In de nieuwste mode 'mogenvrouwen zich weer versieren en typisch vrouwelijk zijn. Maar of mijn zonen en ik nu binnenkort op onze beurt versierd willen worden met kantwerk en in laaguitgesneden, getailleerde japon netjes zullen rondhossen? Zo geëman cipeerd zijn wij mannen nou ook weer niet. Uit een kluis aan de Koninginnelaan is voor 5.000 gulden aan vuurwerk gesto len. Een 36-jarige man deed daarvan aangifte. Het vuurwerk is niet terugge vonden, ondanks dat ongetwijfeld ve len het hebben kunnen horen of zien af gaan. Voor al uw VERBOUWINGEN, METSELWERK en TIMMERWERK, groot of klein tegen een scherpe prijs, bent u bij ons aan het goede adres. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF p. j. van Rouwendaal b.v. Soest - Tol. 02155-17390 Coöperatieve vereniging GOOISCHE UITVAART VERZORGING Ü.A. HILVERSUM, Uitvaartcentrum Den Huil" Utrechtseweg 11. Tel.. 035-42548 AMERSFOORT, Uitvaartcentrum "Amersfoort" Westerstraat 92. Tel 033-11344 BUSSUM, Uitvaartcentrum "De Heemburgh" Graaf Wichmanlaan 28. Tel. (&159-17988

Soester Courant | 1988 | | pagina 1