jii Soest Schoeman 3975 mdPub Strater n Strater SOEST SOEST SOEST SCHOEMAN MAKELAARS paarUomt debruio - DeSoester Duinen Toenemende belangstelling voor sauna leidt tot kwaliteitsverbetering .éérst even t mid/Mé/?en! dBdubberstayw Makelaardij o.g. Makelaardij o.g. 'OENSDAG 6 JANUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoed beheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt uw aandacht voor Openbare commissievergaderingen Hinderwet-aanvraag OPRUIMING BROEKEN Extra afgeprijsd vanaf Geen ruimte binnen bouwkrediet Kunstwerk Banninghal wordt betaald uit reserve M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. CHORISTENPAD Halfvrijst. mod. semi-bungalow m. inp. verw. gar., c.v., voor-, zij- en achtertuin. Bouwjaar ca. 1974. Hal, gard., toil., splitlevel mod. inbouwkeuk., eetkam., open zitkam. m. open haard en opensl. deuren naar tuin; 1e verd.: oudersl.kam. m. aan- gr. luxe roy. badkam. m. ligbad, douche, 2e toil. en dubb. wastafel- comb., roy. 2e en 3e si.kam. Stook- en bergruimte m. c.v.-ketelopstel- ling en gasboiler. Koopsom f 375.000,-. MIDDELWIJKSTRAAT Riant vrijstaande villa op levendige lokatie aan doorgaande weg door Soest, ideaal te combineren m. kantoor aan huis of dubb. bewoning. Tot. bijna 600 m2 grond. Hal, toil., kelder (3 X 3), L-vorm. woonkam. (ca. 45 m2) m. opensl. deu ren naar tuin, serreuitbouw mog., keuk. aan achterzijde; verd.: bad kam., m. ligbad, wasmach.aansl. en v.w., gr. voor- en achterkam. w.v. 1 m. balkon en 1 m. een v.w., ingebouwde kasten, zijkam. eenvoudig bij voorkam. te betrekken, vaste trap naar zolder m. 4e en 5e si.kam., veel bergruimte en 2 bergkam. Kelder indien gewenst eenvoudig uit te brei den tot het geh. bebouwde opp., momenteel vrije hoogte 1.25 m. Ge schakelde gar. m. puntdak en verlichting, zijgevelraam en 2 deuren. Vrije achtertuin. Incl. stoff., zonnescherm en vloerbedekking. Tuin- en keuk.deur dubb. beglaz. Koopsom: f 328.000,- k.k. VAN GOYENLAAN Vrij gel. 3-kam. hoekappartement op de 2e woonlaag, v.v. nwe ramen en dubb. beglazing in de woonkam. Entree, toil., hal, douche, woonkam., 2 si.kam. m. balkon, keuk., bij- keuk., berging in de onderb. Keurig onderh. Serv.kosten f 300,- p.m. (incl. c.v.) Koopsom f 58.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. 3764 CH Soest «Jll Middelwijkstraat 54 m Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 •Maandag 11 januari, 19.00 uur: commissie Gemeentelijke Organisatie •Dinsdag 12 januari, 19.30 uur: commissie Welzijnsplanning •Dinsdag 12 januari, 20.00 uur: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke re gelingen en externe betrekkingen; voorstel indienen bezwaren tegen het ruilverkavelingsplan Eemland; notitie d.p.o. en verzoek medewerking voor vestiging van een A.B.C.-vestiging. •Woensdag 13 januari, 19.30 uur: commissie Bedrijven Agenda o.a.: rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke re gelingen en externe betrekkingen; keu ze van jagers in gemeentebossen; laan beplanting aan de Dorresteinweg; avondopenstelling afd. bevolking en in formatiecentrum. •Donderdag 14 jnauari, 21.00 uur: commissie Financiën Agenda o.a.: rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke re gelingen en externe betrekkingen; ver huur gemeentelijke sportcomplexen aan de Stichting Lichamelijke Opvoe ding en Sport Soest c.q. aan een daar voor in de plaats tredend orgaan; alge mene wijziging begroting 1987; krediet uit fonds kunstaankopen t.b.v. Dorps huis. Alle commissievergaderingen worden gehouden in de dépendance van het ge meentehuis. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Bij de afd. Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 012, ligt vanaf heden op werkdagen Sauna in opmars Steeds meer Nederlanders ontdekken de voordelen van een min of meer re gelmatig bezoek aan een sauna. Het gros van de nieuwe saunabezoekers blijkt na een paar bezoeken gewonnen te zijn voor wat de Nederlandse Sauna Vereniging noemt: "een paar uur vakantie' of 'de warmste opfrisser'. Een enkeling heeft het na één of twee keer wel gezien en houdt alleen in her innering de verrassing van het binnen stappen in een droge, warme ruimte, waar 'je tegen de hitte aan kunt leunen.' Zoals met meer zaken, die fors ingrij pen in de persoonlijke conditie, is een aantal malen saunabezoek nodig om te kunnen behoren tot het steeds groter wordende leger van sauna-enthousias ten die met een grote regelmaat ont spanning zoeken in een sauna-bad. Fysiologische effecten De gang van zaken bij een saunabad is redelijk bekend. Wat er met en in het li chaam gebeurt wordt beschreven in een artikel, onlangs gepubliceerd door de N.S.V. Saunagang of saunabad is het blootstellen van het lichaam aan een warme omgeving. Kenmerkend daarbij is een zeer grote warmte (rondom 90°C) en de beperkte duur van de blootstel ling. Die grote warmte wordt door de meesten goed verdragen en zelfs als aangenaam ervaren door met het ver hogen van de temperatuur een daling teweeg te brengen van de relatieve luchtvochtigheid. Die twee extreme factoren brengen een conditie in de sau na-cabine, waarbij het lichaam onmid dellijk begint te reageren. De sauna-be zoeker zelf is uitwendig rustig, maar de temperatuur van de sauna is een aanval van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de verzoeken met bijlagen van: A. A.N. Kuyer en Zn., Veldweg 8, voor het oprichten van een transportbe drijf op het perceel Veldweg 8; B. B.V. Italiaans terrazzobedrijf A. Le- narduzzi, Nieuweweg 29a, voor het oprichten van een terrazobedrijf op het perceel Nieuweweg 29a. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door eenieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgevingen schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondehngin persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek. a. tot 27 januari 1988; u gelieve daar voor een afspraak te maken. b. op een openbare zitting, waar gele- genheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwissehng te houden op dins dag 26 januari 1988 om 09.00 uur in kamer 036 van het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). op de homeothermie (het behouden van een constante lichaamstempera tuur) van het lichaam. Om de normale inwendige lichaamstemperatuur van ca 37° te behouden worden de mechanis men die de warmte-afgifte regelen, geactiveerd. Dat betekent, dat er een maximale doorbloeding van de huid plaatsvindt en een maximale zweetaf- scheiding het gevolg is. Het verlies van vocht samen met de maximale door bloeding van de huid verlaagt de bloed druk in de slagaderen. Die lagere bloed druk wordt weer gecompenseerd door een hogere frequentie van de hartslag. Het hart werkt dus sneller maar minder zwaar. Ondanks de warmteafgifte-me- chanismen neemt de lichaamstempera tuur toe (in enkele gevallen wel tot bo ven de 39°). De stofwisseling versnelt en de zuurstofconsumptie stijgt. Dit stelt zo zijn eisen aan de luchtverversing en de bloedsomloop in de longen. Onmiddellijk na het verlaten van de sauna-cabine keert de lichaamstempe ratuur snel terug naar de normale waar de en binnen een paar uur is het hele or ganisme weer teruggekeerd naar de normale toestand. Doordat de huid op timaal heeft meegewerkt aan het uit scheidingsproces van afvalstoffen kan worden gesproken van een sterk reini gend effect van een saunabad. Psychische effecten Het spreekt vanzelf dat het ingrijpende van een saunabad op het lichamelijke gebeuren ook een duidelijke invloed heeft op de geest van de saunabezoeker. Waar de redenen om regelmatig naar de sauna te gaan per bezoeker kunnen ver schillen, zal ook het psychische effect op de individuele saunaganger verschillen vertonen. Voor de één is het trefwoord 'gezellig' van toepassing, voor de ander is 'rust' het belangrijkste. Maar voor iedereen geldt dat door de snelle opwarming, gevolgd door een min of meer geleidelijke afkoeling en de daardoor optredende lichamelijke ont spanning, ook het geestelijk evenwicht wordt hersteld. De dagelijkse spanning neemt af en door het volgen van de li chamelijke processen keert de innerlij ke rust terug. Niet voor niets zegt de saunabezoeker zich verfrist, vernieuwd, verjongd of zelfs herboren te voelen. Commercie Door de toenemende belangstelling voor het saunagebeuren en het enthou siasme, waarmee saunagangers nieuwe volgelingen proberen te maken, heeft de Nederlandse sauna, in navolging van het buitenland snelle ontwikkelingen doorgemaakt. Veel sauna-bedrijven hebben hun voorzieningen uitgebreid met zwembaden, Turkse baden, bub- blebaden e.d. Voor een deel van de sau na-consumenten betekent die uitbrei ding van de dienstverlening een belang rijke verbetering. Het is ook in dit "randgebeuren" van het sauna-bedrijf, dat de concurrentie van de bedrijven zich afspeelt. Centraal in elk saunabe- drijf blijft staan de mogelijkheid tot op warmen en afkoelen, maar de kwaliteit van een bedrijf spiegelt zich ook af in de bijkomende mogelijkheden om tot die totale ontspanning te komen, die de saunaganger nastreeft. De concurrentie als gevolg van de toe nemende belangstelling heeft al geleid tot het ontstaan van een tweede organi satie binnen de branche. Naast de be kende N.S.V. heeft nu een organisatie de kop opgestoken, die door het stellen van eisen aan de voorzieningen een se lectie van het lidmaatschap zegt te wil len bewerkstelligen. In kringen van sau na-ondernemers wordt gesproken van een commerciële oganisatie. Of dat waar is of niet, duidelijk is, dat een bran che met een toenemende belangstel ling, in toenemende mate commerciël wordt. Meer organisaties, die elkaar in schijn beconcurreren, kunnen de be langstelling alleen maar groter maken. En dat zou wel eens in het voordeel van de Nederlandse consument kunnen zijn. Het voordeel van de grotere toe loop naar de sauna heeft er in elk geval toe geleid, dat onze eigen Sauna Soest met ingang van dit nieuwe jaar de be- zoekmogelijkheden heeft vergroot. Aan de gebruikelijke avondopenstel ling nu ook de vrijdag- en zaterdagmid dag en -avond aan de mogelijkheden toegevoegd. Op die dagen kan van 13.00 tot 23.00 uur doorlopend ont spanning worden gezocht en gevonden. D£)r KOUD Voor al uw bouw- en onderhoudswerken te Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 In het krediet voor de bouw van de sporthal in Soesterberg (de Banning hal) zit geen ruimte voor de aanschaf van een kunstwerk. Dat blijkt uit het voorstel van het College van B. W. aan de gemeenteraad om het geld daarvoor - één procent van de bouw som - uit de Algemene Reserve te be talen. Toen de raad in augustus vorig jaar het krediet voor de sporthal beschikbaar stelde - bijna 1,8 miljoen - bleek dat de zogenaamde 1%-regeling niet in het krediet was opgenomen. Die regeling is er speciaal om kunstwerken uit te voe ren aan openbare gebouwen etc. Er zou toen met de aannemer worden over legd, om te kijken of het bedrag (f 17.915) nog binnen de bouwsom ge vonden kon worden. Nu de bouw is afgerond en er zicht is verkregen op de besteding van het geld, moet worden geconstateerd dat de ge hoopte ruimte er niet is, aldus B. W. Als de raad nu toch nog een kunstwerk wil - en dat wil hij - volgens de 1 -rege ling, moet er alsnog geld beschikbaar worden gesteld, aldus het College. En daarom moeten de centjes voor het kunstwerk nu maar uit de gemeentelij ke spaarpot worden gehaald. Behalve de sporthal ondergaat ook het Soesterbergse Dorpshuis na de verbou wing een kunstzinnige verfraaiing. Jean-Marie van Staveren, de bekende schilderes uit Soesterberg, krijgt de op dracht om de foyer artistiek op te fleu ren. De kosten daarvan worden begroot op ruim 23.000 gulden. De gemeente heeft bij de provincie een subsidieverzoek ingediend, en dat blijkt nu gehonoreerd te gaan worden. De provincie betaalt ruim 16.000 gulden mee, ofwel 70 procent. Voor de ge meente resteert dan nog een bedrag van 7000 gulden. Voorwaarde is wel dat de gemeente eerst het hele bedrag op tafel legt en dat de provincie achteraf pas meebetaalt. Verder wordt aan de (Soester) commissie Kunstaankopen tijdelijk een lid toegevoegd van de pro vinciale commissie Beeldende Kunst, om het verloop van de opdracht te con troleren. Het totale bedrag kan ruimschoots wor den betaald uit het Fonds Kunstaanko pen, want daarin zit nog een dikke 136.000 gulden. "Onttrekking aan het fonds van het gevraagde krediet van f 23.363,88 roept bij ons dan ook geen bezwaren op," aldus Burgemeester en Wethouders. De 16.000 gulden van de provincie worden t.z.t. weer in het fonds gestort. Baarn Jaagpad Leuk gelegen 2-ka- mer parterre-appar tement met tuin en berging, voorzien van gas c.v. Ind.: entree, ruime badkamer met dou che, flinke slaapka mer met schuifwand naar gezellige woon kamer. Vraagprijs 109.000,-. Lage Vuursche Dorpsstraat Centraal gelegen hoekwoning met schuur. Ind.; entree, ruime woonkamer, royale woonkeuken, kelder, 2 slaapkamers, dou che, bergzolder. Vraagprijs 139.000,-. Soest Ir. Menkolaan In rustige straat gele gen woonhuis. Ind.: entree, woonk. met open haard, kas ten wand, keuken, bij keuken, schuur, achter in de tuin fietsen- schuurtje, 3 sl.kamers, 1 met balkon, 1 met in: gebouwde kasten- wand, badkamer met douche, grote bergzol der. Vraagprijs 149.000,-. LidNVM Soesterbergsestraat 79 3768 EC Soest Telefoon 02155-16151 Soest Dr. 's Jacobstraat Fijn woonhuis op steen worp afstand van sta tion Soest-Zuid. Ind.: entree, L-vormige living met open haard, uitgebouwde keuken, aansl. schuur, badka mer met 2e toilet, 2 rui me slaapkamers, 1 kl. slaapkamer, vaste trap naar zolder. Vraagprijs: f 159.000,-. Soest Steenhoffstraat Vrijstaande villa om te wonen en te werken. Ind.: entree, splitlevel li ving met half open keu ken, ouderslaapkamer, 2 kleinere slaapka mers, badkamer met ligbad, 2e verd.: grote zit-slaapkamer ca. 25 m2, douche, souterrain: werkkamer, kantoor, flinke berging. Vraagprijs: f 340.000,-. Soest Kerkpad ZZ Vrijstaand landhuis met garage met bergzolder en schuur op 1500 m2 grond, blijvend vrij uit zicht. Ind.: entree, woonka mer, tuinkamer, woon keuken 18 m2, bijkeu ken, sl.kamer met dou che, kelder, aparte badk., studeerkamer, 3 sl.kamers, waarvan 1 met balkon. Vraagprijs: f 575.000,-. Soesterbergsestraat 79 3768 EC Soest Telefoon 02155-16151

Soester Courant | 1988 | | pagina 5