'Bij ons op Soest' Opeens ben je een gezin. Wij hebben een passende hypotheek voor je nieuwe situatie. TE KOOP GEVRAAGD üursum Corda: 30 jaar harmonie in koorzang \lOENSDAG 27 JANUARI 1988 Bouwgrond en/of woningen met achterstallig onderhoud. J.A. SMEEING Beheer b.v. Mariastraat 1 - 3762 CW Soest Telefoon 02155-18386 Los mens ulsie vaab's Vlilk aab's Eetcafé in de Molensoos De Bondsspaarbank doet meer. G Beginnerscursus bijenteelt Expositie Leo Weusten nog één weekend Kunstleven Soest uitgebreid met concertserie SOESTER COURANT PAGINA 11 rt! langlaufen is er een sDe ing-up nodig. Dit bevor talies en helpt om blessu- rkomen. Begin ook nu :t masseren van de been t Tijgerbalsem. Zo wor ladig warm en wordt de op bevorderd. loeiende dag is het nodig mng-down te doen. Een wn die begint met het n de beenspieren, weer 'alsem, zodat de ver ren worden gevoed met ifnjk bloed. Daarna een :n uurtje ontspannen en fit voor de inspanningen s ski1. weet te komen welke en cooling-down oefe- 'r bijvoorbeeld skiën of loet doen, kunt u bij B.V., distributeur van een gratis folder aan- B.V. arssen IV. Steenbergen le folder skiën of lang den dicht bij huis, itsland ijk ik, Zwitserland en Vandaag: Trini Rutgers (74) De oproerkraaier: "Er waren mensen die ons kwalijk namen dat we gaten knipten in het hek om de vliegbasis Woensdrecht. Maar je moet eens zien wat een schade de tanks en andere voertuigen aanrichten op de hei en in de duinen. Mijn man en ik zijn natuur vrienden. We kampeerden vaak en fietsen nog steeds op de Veluwe en in de polders. Militaire terreinen zien er niet uit. We liepen in Woensdrecht om de basis heen. We keken over het hek wat er ge beurde in de verte, maar we zagen niets. Er waren sprekers en zangers. Het ging vooral om de saamhorigheid. Dat er nog wat aan gedaan werd. Je moet blijven opletten wat ze doen en willen doen. De politiek goed in de ga ten houden. De eerste keer dat de radio een oproep uitzond te demonstreren in Amster dam, lag ik ziek in bed. Ik dacht: daar moet ik bij zijn. Niet als een los mens, maar in een groep. Ik sloot mij aan bij vrouwen voor vrede. Je klampt je vast aan mensen die net zo denken als jij. Je wilt er bij horen. Sommigen zeggen, dat het zo makkelijk is van onze groep lid te worden. Je hoeft niets te zijn, niet van een kerk, niet van een richting, niet van een beweging. Makkelijk hoor, zeggen ze dan. Dat is ook zo. Wat ons als zo verschillende mensen bindt is de steun die we elkaar geven om op te komen voor een wereld zon der oorlog. Daar demonstreer ik voor en daarom ben ik een oproerkraaier. Soesterberg Toen we pas op Soest kwamen wonen vroeger, mochten de kinderen hier niet "met die van Rutgers" spelen. Onze kinderen gingen naar de openbare school en dat was niet zo best in deze buurt. We waren een uitzondering. Nu hebben we het hier best naar onze zin. Van jongs af aan zit in in de vre desbeweging. Dat komt omdat ik met een man trouwde die net klaar was met zijn taak als dienstweigeraar. Mijn hele leven ben ik anti-oorlog geweest en te gen het militairisme. Het zit in mijn hele hebben en houen verborgen. Ik heb meegeholpen het vrouwenvre- deskamp op te zetten in Soesterberg. Nog steeds heb ik contacten met enke le deelnemers. We hebben gedemon streerd in Soest-Duitsland. Daar zijn ze nog feller en radicaler. Met grote geluidswagens en actiemodellen. We hebben er persoonlijke vriendschaps betrekkingen aan overgehouden. We zijn naar Brussel geweest met spandoeken. We droegen blauwe schorten en een duif op onze kop (Zouden we nu niet meer doen). Zo gingen we de trein in. In Utrecht op het perron vormde zich een grote, zingen de massa: "Kom mee naar Brussel al lemaal, de Vredesdag is internatio naal." Het was een happening. Net als in Den Haag. In Soest hebben we een keer het ge meentehuis omsingeld en de burge meester een officiële, ingelijste procla- In Soesterberg: Mevrouw G. Meijerink, Chr. Huygenslaan 108 en mevrouw G. van Maanen, Prof. Lorentzlaan 16. Voor zover nog voorradig ook op de avond zelf bij de ingang van de kerk, die geopend, zal zijn vanaf 19.15 uur. Aanvang concert 20.00 uur. Veel belangstelling voor jubileumconcert tmogelijkheden in voor de door de gekeurde schaats- het helemaal een ede huidverzorging, eval is Glyca crème De handen worden assen goed ingewre- ïinig crème... en u rijgen van 'washan- ietal produkten die isapotheek thuisho- alles te maken heb- :orgen van u zelf. ie-emulsie die in de 15 verkrijgbaar is. lat wil zeggen dat sie de, natuurlijke uw huid niet ver- 'g, door de kombi- intal zeer aktieve i bescherming ver- huidveroudering ze zonne-emulsie 'VA als een UVB t dus tegen zonne- stent en heeft een g Factor. i is een optimale dzakelijk: Seba- e factor 15. glycerine bevat, •extrakt en gouds bestanddelen die oor een verkoe- iuid, herstellend ten. Dus na het s After Sun Milk 'end. i slotte is ideaal gt van te droge n- Niet alleen tar tevens een o-organismen. inefilter redu- effect van de 'ine bevordert huidcellen en ontsmettend, an uitgebalan- 'aak- en reuk- 'enbalsem een m verkoelend n ook worden 'ge kinderlip- oop even 'eek kom- v huisarts uwens als n meteen staat hoe e diarree lén klein woordje dat ontbrak in de bpening van ons artikel van vorige Week over de jubilerende Christelijke Koorvereniging "Sursum Corda" in ^oest, deed vermoeden dat deze hard werkende formatie voorbij zou willen [gaan aan de viering van het bereiken Jyan de vreugdevolle mijlpaal van 30 gaar lang zingen. riet tegendeel is waar: wie - en dat zijn [er gelukkig velen geweest - de moeite heeft genomen door te lezen is er snel luchter gekomen dat het Bestuur groot- ]se muzikale plannen heeft. Zaterdag 30 Banuari a.s. wordt in de Julianakerk aan Je Julianalaan in Soest een stijlvol Jubi leumconcert georganiseerd, waaraan paast het koor zelf, de "Soester Orkest Vereniging" o.l.v. Henk Soeteman en len aantal vooraanstaande solisten deelnemen. De algehele leiding is in handen van de bekende koordirigent, He heer L. J. Meijer, die vanaf de op richting van "Sursum Corda" een grote [jol in het geheel heeft gespeeld. Het programma vermeldt werken van [s.a. Mozart, Handel, Clark, Dickson, Vesley, Bach, enz. De kwaliteit van zowel "Sursum Cor- Ida" als van de "Soester Orkest Vereni- Iging" mag bij de liefhebbers van goede ■koor- en kerkzang en idem muziek ge- Inoegzaam bekend zijn. Daar komt nog Ibij dat het programma voorziet in een ■overwegend Nederlands repertoire ■waar het de teksten van de te zingen lie- B deren betreft. Een viertal solisten zal I extra aandacht op zich weten te vesti- Igen. Het zijn Tiny Koopmanschap, so- I praan, Gert Muts en Adrie Goor, bei- Iden op het orgel en Frans de Vries, I trompet. K Tiny Koopmanschap heeft haar sporen I verdiend in de operettewereld, hoewel I ze, heel jong, gestart is in een kerkkoor. .1, ,.rt 'Ar -R' 'i PVlS 7 Op vrijdag 29 januari start er een nieu we aktiviteit in "De Molensoos": een "Eetcafé" voor jongeren. Het is de bedoeling dat er een groep ontstaat waarvan de jongeren om de beurt zullen koken. Komende vrijdag zal er gekookt worden door de beroeps kracht en een medewerker die een koksopleiding aan het doen is. Op het menu staat: Spaghetti Bolognese, Insa- lata di Pommodoro (tomatensalade), Vanille yoghurt. De kosten zijn onge veer f5,-, dus zeer concurrerend. Wie mee wil eten kan zich op donder dag 28 januari aanmelden, telefonisch tussen 13.00 en 17.00 uur. Ook kan men op deze tijd even langskomen. Daarnaast is er op vrijdag 29 januari een tafelvoetbalcompetitie voor duo's. Dit wordt een gigantische strijd. Al een paar weken zijn teams zich aan het voorbereiden. Er wordt gestreden om de "Molensoos"-tafelvoetbaltrofee. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 per paar. Aanvang 20.30 uur. Inschrijven kan tot 21.00 uur. Dus alle tafelvoetbal- Iers van Soest en omstreken, dit is het festijn wat je niet mag missen. Nieuwe beroepskrachtt Als laatste valt nog té melden dat er een tweede beroepskracht komt in de Mo lensoos. Vrij^nel na liet in dienst treden van Pietér v.d.' Börjn als hoofdleider komt Joke Beltmah^ uit Utrecht in dienst afs' jöMgerèrmetker voor dertig uur per week. Haar eerste werkdag zal zijn op 1 februari aanstaande. Het laatste nieuws: De gemeente Soest is akkoord gegaan mét de aanschaf van een gigantisch videoscherm. Dit wordt de attractie van het jaar. Tijdens de dis co worden videoclips vertoond, waar door het lijkt of de beste artiesten life op het podium van de Molensoos staan te spelen. Daarnaast zullen er ook regel matig weer speelfilms te zien zijn. En... natuurlijk kunnen er alle sportaktivitei- ten bekeken worden, alsof je er zelf bij bent. De Molensoos wordt het stadion voor de jongeren, van waaruit zij de sportevenementen over de hele wereld kunnen volgen, zoals het Nederlands elftal in de Europese voetbalkampioen schappen en de Olympische Spelen. Wanneer ermee gewerkt gaat worden wordt tijdig bekend gemaakt in de kranten. Twee mannen dronken achter het stuur Twee automobilisten zijn aangehouden door de politie omdat ze onder invloed achter het stuur zaten. De ene, een 68- jarige Soester, was zo dronken dat hij niet meer in staat was te blazen. Hij werd staande gehouden op de Veen besstraat. Een acht jaar jongere man moest zijn auto aan de kant zetten op het Kerkpad. Zowel de blaastesten als de bloedproef vielen in zijn nadeel uit. Milly van Stiphout (l.) en Leo Weus- ten tijdens de opening van de expositie in Artishock. nodige variatie het grote kerkorgel ge hoord in een moderne compisitie. Zou De Jong dat kunnen? Een hoogtepunt was eveneens het pres- todeel van de Sonate in D opus V num mer 2 van Geminiani dat door de beide artiesten sprankelend en voorzichtig werd gespeeld. Het publiek (misschien nog niet genoeg voor de financiële draagkracht) toonde zich dankbaar. Een goede start! Artishock Na afloop even binnengewipt bij Artis hock aan de Steenhoffstraat. De expo sant Leo Weusten bewijst dat barokke creaties niet alleen in de muziek voor komen. Zijn composities en gemengde technieken zijn bontgekleurd ("Wit- rose-en-nog-meer"). Mooier vind ik zijn landschappelijke aquarelen. De debutant uit Soest (rechts op de fo to) heeft inmiddels al achttien van de negenenveertig tableaus verkocht. Dat is niet gering voor een autodidact die nog maar zo'n korte tijd de penseel han teert. Twee weken geleden werd deze druk bezochte tentoonstelling geopend door Milly van Stiphout (links op de foto) en alleen het komende weekend is de ex positie nog gratis te bezichtigen van drie tot vijf uur. J.V. Diefstal uit auto Uit een auto zijn twee boormachines, waaronder één met accu, gestolen. De wagen stond geparkeerd aan de Bos straat. De achterruit werd vernield. Op het Kerkpad moest een vijftienjari ge jongen van zijn bromfiets stappen. Het voertuig was niet verzekerd, en ver toonde technische mankementen.. De jongen reed ook nog eens zonder helm. ches als trankijk weer een atoomproef heeft gehouden in de oceaan. Op die eilanden waar dat gebeurt, worden kinderen geboren met afwijkingen. En dat in een gebied dat nergens te maken heeft met welke oorlogsdreiging dan ook. Verschrikkelijk. We hebben de ambassade geschreven maar nooit ant woord gekregen. Van huis uit ben ik christelijk opge voed, gedoopt en aangenomen. Dat hoorde zo indertijd. Ik heb het heel moeilijk met het geloof. Eerst heb ik het weggeduwd, maar nu mag ieder een het weten. Zoveel slachtoffers. Dat zoiets kan doorgaan. Dan is Liefde toch ver te zoeken. Onze deurpost zit volgeplakt met stic kers. Jehovagetuigen die aanbellen vallen daarover. Ik de gang hing bij ons een koperen plaat met een gebroken geweertje. "Daar hebt u helemaal het recht niet toe," zeiden ze. Zij claimen de vrede voor zichzelf. Wat een onzin. Ik wou de discussie beëindigen, maar ze zetten hun voet tussen de deur. Het is niet zo vredelievend, maar dan moet je even optreden. JAN VISSER AJs je ineens met z'n drieën bent en daarom anders wilt gaan wonen, helpen wij met een hypotheek die precies past bij je nieuwe situatie. Onze hypotheek adviseurs helpen je bij de keuze, zodat je de vorm krijgt die voor jou het meest aantrekkelijk is. Neem onze Spaarhypotheek. Een ideale combinatie van lenen en belas tingvrij sparen, waarmee je duizenden guldens per jaar voordeliger uit kunt zijn. Ook als je een hypotheek zoekt waarmee je zelf kunt inspelen op renteschom melingen, ben je bij ons aan het goede adres. Onze Schakelhypotheek geeft je de zekerheid van een rentevaste periode van minimaal 5 en maximaal 7 j aar, waarbij je in de tussenliggende periode zelf het tijdstip van verlenging mag bepalen. En zo zijn er nog tal van interessante mogelijkheden. Loop even langs bij een van onze kantoren want daar ligt boven- dien het Woonmagazine voor je klaar. Het is speciaal bedoeld voor je nieuwe situatie. spaarbank REISBUREAU DE BOER WENDEL dia-presentatie zaterdag 13 februari a.s. INDONESIË bij REISBUREAU GERTH van Weedestraat 58 Aanvang: 11.00 - 13.00 - 15.00 uur Toegangskaarten a f 3,50 verkrijgbaar bij REISBUREAU GERTH van Weedestraat 58 en Zuidpromenade 21 CLUB MÉDITERRANÉE boekt U óók bij REISBUREAU GERTH SILVER CLASS exclusieve vliegreizen EUROPA EXCLUSIEF Luxe autovakanties van Vrij Uit REISBUREAU GERTH BRIDGE WEEKEND ANTWERPEN zaterdag en zondag 27 en 28 februari a.s. Voor nadere inlichtingen: REISBUREAU GERTH van Weedestraat 58, telefoon 22144 Van Weedestraat 58 - Zuidpromenade 21 - Soest Soest Tel. 02155-22144 Tel. 02155-12683 Het mooiste stuk zondagmiddag in de Oude Kerk vond ik de Sonate in C van Luigi Boccherini. Een muzikale dis cussie tussen clavecimbel en cello waarin de laatste het hoogste woord voerde. Niet minder onder de indruk was ik van het solo optreden van Cor de Jong, die met zijn fraai gedecoreerde clavecimbel bruiste in C.P.E. Bach's Sonate in A, een, compositie van bespiegelingen en uitspattingen, die voortreffelijk werd uitgevoerd. Her is heerlijk dat in Soest de mogelijk heid bestaat het Zweedse schaatsge- weld te ontvluchten doordat een en thousiaste commissie een nieuwe con certserie organiseert in de Oude Kerk op zondagmiddag. En hoe! De voorzitter van het kersverse C.O.K. hoopte "dat hiermee een bijdrage wordt geleverd aan het kunst- en cul tuurleven in ons dorp." Deze poging is zondagmiddag zeker geslaagd. Dat was te danken aan twee voortreffelijke mu sici, die beiden gestudeerd hebben aan het Sweelinck Conservatorium. Behal ve Cor de Jong, die sinds 1987 cantor organist is van de Oude Kerk, excel leerde de jonge Viola de Hoog. In 1985 was zij finaliste op het eerste barokcel- loconcours te Parijs. Na een rondje Frescobaldi van vier mi nuten trok zij een korte solosprint met Gabrielli, gevolgd door twee orgelwer ken van Trabaci. Mooier vond ik de jong gestorven Pergolesi op het huisor gel, maar liever had ik voor de brood- Haar opleiding geniet ze al vele jaren bij de Larense zang-peadagoge Lyda Ho- genbirk. Tiny Koopmanschap trad eer der in Soest op o.a. tijdens de Oosten rijkse avond anderhalf jaar geleden, die door de Gooise Operettevereniging werd verzorgd in de tot Weense con certzaal omgebouwde hal van aanne mer Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan. Gert Muts is musicus van beroep, een virtuoos organist in hart en nieren die met de regelmaat van een kerkklok or gelconcerten ten beste geeft, met name in Amsterdam. Henk Sceteman. Hij heeft zijn oplei ding genoten aan het Amsterdams con- cervatorium, is thans hoornist in het Nederlands Philharmonisch Orkest te Amsterdam. Heeft voordien vele jaren als hoornist deel uitgemaakt van het concertgebouworkest te Amsterdam. Is naast zijn werk o.a. dirigent van de Soester Orkest Vereniging. De heer L. J. Meijer heeft de touwtjes in handen. De dirigent is al die dertig jaren lang de bezielende kracht van het jubi lerende koor geweest en hij zal op 30 ja nuari omgetwijfeld alles in het werk te stellen om de hopelijk bomvolle Julia nakerk tevreden te stellen met een mag nifieke avond koorzang en kerkmuziek. N.C.R.V.'s Tlari Schröder verzorgt de presentatie. Open avond "Sursum Corda" is nog steeds voor uit breiding vatbaar. In de zaal van de Em- makerk aan de Regentesselaan te Soest, waar de normale repetities plaatsvin den, zal maandagavond 8 februari een zogeheten "open avond" worden geor ganiseerd. Wie belangstelling heeft voor deelname aan georganiseerde koorzang kan dan geheel vrijblijvend kennis komen maken, de sfeer proeven en praten met de dirigent en de leden. Maar het lijkt raadzaam eerst kaarten te bemachtigen voor het Jubileumconcert op zaterdag 30 januari. Toegangsprijs per persoon f 7,50 en u kunt terecht op de navolgende adres sen: Mevrouw S. den Ouden, Plasweg 39a, mevrouw H. Bakker, Draailier 21, mevrouw E. Elberts, Talmalaan 8 en de heer J. van Zijtveld, Regentesselaan 6. matie aangeboden. Hij heeft hem nooit opgehangen. We hielden een kaartenactie. Alle par lementsleden schreven we aan en we bezochten onze beide Soester kamer leden thuis. Bij Marcel van Dam (PvdA) kregen we koffie van zijn vrouw. Gerrit Gerritse (CDA) kwam naar buiten en hoorde ons aan. Later heb ik mezelf aan hem voorgesteld bij de één of andere gelegenheid en uitge legd waarom ik hem had geschreven. Sinds die tijd mijdt hij mij in Artishock bij Sintekraam, als hij me ziet staan in een kraampje. Dan moet ik toch gnif felen. De mark is een beetje verzadigd met brochures, speldjes, stickers en andere spullen. Het geld dat we over hadden hebben we aan de Derde Wereldgroep geschonken. We moeten blijven oplet ten. We hebben ook geen geld meer om op neutraal terrein te vergaderen. We komen bij elkaar in huiskamers. Gezellig, maar dat is niet goed. We sluiten ons nu aan bij het Vredesplat- form in Soest. Weggeduwd We hebben nu een plakactic met affi- Geïnteresseerden in de bijenteelt wordt thans weer de kans geboden een zgn. beginnerscursus bijenhouden te volgen. De cursus wordt georganiseerd door de Vereniging tot Bevordering van de Bij enteelt in Nederland, afdeling Soest- Amersfoort, en zal bestaan uit maxi maal 20 lessen, verdeeld in een theorie gedeelte en uiteraard een praktijkge richt gedeelte. Aan de cursus is een ge tuigschrift verbonden. Ze begint medio februari. Het bijenhouden geniet nog steeds rui me belangstelling, maar gezien de ont wikkelingen - o.a. op het gebied van zie ktebestrijding, bijvoorbeeld "varroa- tose" - lijkt het volgen van een cursus om zich de grondbeginselen eigen te maken onontbeerlijk. Indien men na het volgen van de cursus besluit over te gaan tot de aanschaf van een bijenvolk, of misschien inmiddels al in het bezit daarvan is, zal de vereniging de cursist een zgn. "bijenvader" toewij zen, die de beginner met raad en daad terzijde kan staan. De vereniging biedt ook oplossingen voor wie wel bijen wil gaan houden, maar zelf niet over ruimte beschikt. Voor zulke gevallen heeft de vereniging een tuin waarin de volken geplaatst kunnen worden. Inlichtingen bij het secretariaat van de vereniging: mevrouw E. Joor-Kroes, Oude Utrechtseweg 28, 3768 CC Soest, tel. 24306.

Soester Courant | 1988 | | pagina 11