13 Spectaculaire winst van dames SoVoCo-Stam Red Stars verstevigt positie op ranglijst iGINA 16 WOENSDAG 27 JANUARI 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Volley halsters naderen top twee op één punt Schoolvolleybaltoernooi HANDBAL Dames en heren Smeeing/BDC winnen VOLLEYBAL Licht- en Krachtinstallaties DAMMEN Interne competitie nadert promotiefase Zaalsportprogramma Beukendal Banninghal De Bunt C-drie Top Tienlopen in 't Gooi, Eemland en de Vechtstreek Basketbal in Soesterberg Spanning stijgt in schaakcompetitie SCRABBLE Hoge scores op zestiende competitiedag SCHAKEN Ereplaatsen voor Pijnenburgers ATLETIEK Griftland dicht bij kampioenschap SCHAKEN Basketballers verslaan KLS Trotters: 70-53 BASKETBAL fc k Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam leverde een uitstekende presta tie door de nummer twee uit de eerste divisie met 3-1 op niet mis te verstane wijze te verslaan. Maar ook de winst van het tweede damesteam tegen de nummer drie in de tweede divisie, het Nieuwegeinse NÏVOC is een prestatie van formaat. De heren van SoVoCo- Stam kwamen opnieuw niet tot winst. De zusterstrijd in de districtsklassé werd een nipte 3-2 overwinning voor SoVoCo 3. Sponsor Stam kan tevreden zijn met het besluit het eerste damesteam voor de rest van dit seizoen te ondersteunen. Was Stam al vernigingssponsor van het eerste uur, deze week meldde Stam aan de Nederlandse Volleybalbond dat het eerste damesteam van SoVoCo-Stam steun zal ontvangen, waartegen- hirtreclame zal gaan voeren. ic6v.. _,AW speelde SoVo- Co-Stam voor het eerst in het nieuwe tenue, gadegeslagen door honderden toeschouwers, waaronder de directie van Automobielbedrijf Stam. Het Arn hemse EAW trad, in tegenstelling tot SoVoCo-Stam dat Ciska Abraham miste, geheel volledig aan. Via een serie opslagen liepen de gasten in de eerste set in minder dan geen tijd via 0-7 uit naar 1-10. De Soester ploeg acteerde nerveus, stopte de opslagen matig tot slecht. Via twee time-outs wist coach Paans zijn speelsters toch weer bij de les te krijgen en vanaf dat moment ontspon zich een zeer boeiend duel van twee zeer gemotiveerde volleybalteams. Punt voor punt werkte SoVoCo-Stam de achterstand weg. Spectaculaire red dingen van Erna van Doorn en Jenneke van der Wal werden door spelverdeel- ster Monique Booy omgezet in afgeme ten set-ups. Die werden door de aanval- sters soms keihard, soms zeer tactisch afgerond. Het was EAW dat nu achter SoVoCo-Stam aanholde, geen tijd kreeg om zich te herstellen en moest toestaan dat de Soester dames de eerste set met 15-12 winnend afsloten. Vol gas ging het team in de tweede set door. Het werd de set van Irene Koelewijn. Tot tweemaal toe juichten de gasten voor een gescoord punt, maar verkeken zich op Irene Koelewijn die met een ge weldige inzet tweemaal een verloren gewaande bal in het spel hield. EAW was aangeslagen en verslagen, met 15-2 werd de tweede set gewonnen. Toch was het weer de Arnhemse ploeg die in de derde set het initiatief nam met net als in de eerste set een 0-7 voor sprong. Opnieuw knokte SoVoCo- Stam zich naast EAW via uitstekend blokkeren van Madeion Rosier en Mo- na Rademaker. Twee stopfouten aan het eind brachten de setwinst toch nog met 12-15 bij EAW. In de vierde set nam SoVoCo-Stam onverbiddelijk wraak. Onder aanvoering van een bij vlagen uitstekend spelende Angela Manders werd EAW geheel murw gé- speeld. Manders revancheerde zich daarmee volledig voor wat minder goe de stopacties in de derde set, toen Jen neke van der Wal vijf opslagen aflever de bij EAW waaruit niet eenmaal een speelbare bal kwam, Irene Koelewijn koelbloedig iedere middenaanval een hand dwars zette was het gedaan met EAW. SoVoCo-Stam won met 15- 1(!) en daarmee de wedstrijd met 3-1. Een prachtige prestatie van deze debu tant in de eerste divisie, tot stand geko men met volwassenen topvolleybal. Minder spectaculair, maar niettemin zeer verdiend, wisten ook de SoVoCo- Stam reserves hun wedstrijd te winn- nen. Nivoc uit Nieuwegein, volop in de race voor een promotieplaats in de tweede divisie kreeg in de eerste twee set van een goed spelend SoVoCo- Stam geen kansen. Goede opslagen, In ge Everts; bij vlagen uitstekend spelver- delen door Christine Visser en sterk aanvallen van vooral Judith Lazonder zorgden via 15-7 en 15-6 voor een 2-0 voorsprong. In de derde set ging het plotseling mis. Nivoc vocht voor de laatste kans op een verlenging van de wedstrijd en wist onrust te zaaien bij de Soester ploeg, zonder al te veel moeite en zeker niet met goed spel ontfutsel den zij SoVoVo-Stam de derde set met 7-15. Het pleitte voor de Soester dames dat zij zich na die matige vertoning in de derde set weer hervonden en in ieder geval gelijkwaardig toonden aan Nivög geen moment werd echter het niveau van de eerste set gehaald. In een gelijk- Foto: Herman van Dam Evenals voorgaande jaren organiseert de volleybalvereniging SoVoCo een groots opgezet schoolvolleybaltoer nooi. Ditmaal niet in sporthal Beuken dal maar in sportzaal De Bunt aan de Ossendamweg, en wel op donderdag 18- en vrijdag 19 februari. Uitgenodigd zijn alle Soester scholen. Op donderdag spelen leerlingen uit de brugklassen en leerlingen van 14 t/m 16 jaar in acht poules om het kampioen schap van Soest. Op vrijdag treden de basisscholen aan. Er wordt steeds ge speeld met teams van vier spelers of speelsters met een wisselspeler. De wedstrijden beginnen op beide dagen om 9.00 uur. Op verzoek van de scho len verstrekt SoVoCo oefenstof om de teamstrijders de lessen lichamelijke op voeding enigszins vertrouwd te maken met het volleybalspel. De begeleiding van de teams op het toernooi wordt me de verzorgd door leden van SoVoCo, die de speelsters en spelers met raad en daad terzijde zullen staan. Scholen die nog niet hebben gereageerd kunnen dat doen tot 1 februari. Voor inlichtingen: SoVoCo-jeugdcommis- sie, Joke Paans, Oranjelaan 32, tel. 14596. Het eerste herenteam van Smeeing/ BDC handhaafde de koppositie in de landelijke tweede divisie door in Am sterdam met 12-17 te winnen van het tweede team van AHC'31. Het da mesteam won eveneens in Amsterdam van hekkesluiter AOD/OSC 3. Het herenteam van Smeeing/BDC toog enigszins bezorgd naar Amster dam Zeer geconcentreerd ging Smeeing/BDC van start. Met het ac- cent op de verdediging werden de Am sterdammers onverschrokken tege moet getreden. Aijan Roest liet in de derde minuut vanuit de middenop- bouw het eerste doelpunt van de wed strijd aantekenen, én van de zeven doel punten die hij zou scoren. Halverwege de eerste helft was de score door onder meer tweemaal Michel van de Hoven opgevoerd naar 1-4. De Soesters voer den de stand zelfs in de vijfentwintigste minuut op tot 2-8. Op dat moment pro beerde Smeeing/BDC een aantal inge studeerde tactische foefjes uit, die he laas strandden en AHC'31 de gelegen heid gaven oni de ruststand te bepalen op 4-o. Na rust opnieuw een oppermachtig spelend Smeeing/BDC dat vanuit de middenopbouw door achtereenvolgens Roest, Grob en Van den Deijssel de stand naar 6-11 opvoerde. Daarnaast lieten de Soesters nog veel doelkansen liggen. Vooral Cleem pie- mers slaagde er niet in zijn talloze schot kansen te verzilveren. Smeeing/BDC kon zich dat veroorloven, want nooit konden de Amsterdammers echt impo neren, zodat een ongecompliceerde overwinning werd behaald. Het damesteam van Smeeing/BDC had het niet makkelijk in Amsterdam. Toch leek het er in de eerste periode van de wedstrijd niet op dat de overwinning moeizaam te behalen zou zijn. Door Leontine Jansen, Ria van Duuren en Ada van Hal stond Smeeing/BDC na 15 minuten op 0-3. Vanaf dat moment leek de spirit weg te vloeien en moest Smeeing/BDC toezien dat AOD/OSC de stand naar 2-3 tilde. Alweer Leonti ne Jansen en Karin Roest verhoogden de afstand voor rust tot twee doelpun ten. 3-5. Ook de tweede helft bracht geen ommekeer in het spelbeeld. Het bleef een moeizame partij handbal, waarbij het overduidelijk was dat de Soesters de punten mee zouden nemen. Na 14 minuten spelen in de tweede pe riode was de 5-8 eindstand al bereikt. Ada van Hal scoorde de Soester doel punten. De laatste 16 minuten van de wedstrijd zouden er geen doelpunten meer vallen, heel opmerkelijk voor een handbalwedstrijd op dit niveau. Het ge zicht van trainer/coach Jan Nagtegaal stond na afloop dan ook wat zorgelijk over de matige scoringsdrang van de Soester dames. Jeugd Het tweede meisjes-aspirantenteam van Smeeing/BDC won in Hilversim met 7-14 van EMM. De overwinning kwam pas in de tweede helft tot stand. Bij rust leidden de meisjes met slechts 5-7. Pas toen begon de doelpuntenma- chine te draaien. Uitslagen Senioren: Heren 1 - AHC 31 17-12. Heren 2 - DSO 18-16. Heren 3 - Voice 13-18. Dames 1 - OAD/OSC 8-5. Da mes 2 - BSV 7-7 Jongens: Aspiranten 1 - Celeritas 30- 15. Aspiranten 2 - HHC 17-8. Meisjes: Pupillen - HMS/Achilles7-1. Aspiranten 1 - Limvio 8-7. Aspiranten 2 - EMM 14-7. Junioren 1 - UHV/ Sport 6-9. Welpen A - UHV/Sport 15- 9. Welpen B - EMM 4-4. opgaande strijd finishte SoVoCo-Stam met 16-14 net voor de ploeg uit Nieu wegein en hield daarmee de punten in Soest. Het derde damesteam van SoVoCo trad aan tegen 'klassegenoot SoVoCo 4'. Een spannende wedstrijd waarin vooral het spelverdelen van 'good-old' Lieke Verhoeff het derde team regel matig op het verkeerde been zette. Een zeer eneverend slot van de vijfde set bracht de winst bij SoVoCo 3 met 15- 13. Het eerste herenteam heeft in Rens- woude geen winst kunnen behalen. Met .3- L werd van de plaatselijke club verlo ren. Opnieuw een groot gebrek aan zelfvertrouwen bij de Soester heren. Renswoude, bepaald geen sterke ploeg, kreeg daardoor de punten op een pre senteerblaadje aangeboden. Slechts één set was voor SoVoCo-Stam. Volleybal deze week Het eerste damesteam speelt morgen avond in sportzaal De Bunt, tegenstan der in Nijmegen '68, een team uit de eerste divisie. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Ook morgenavond in sport hal Beukendal weer volop volleybal. Kijktip: de junioren van SoVoCo 5 spe lend in de seniorenklasse om 19.00 uur tegen Almere. En dan zaterdag in sportzaal De Bunt om 13.00 uur SoVo- Co-meisjesselectie Al - Spirit Al; 15.00 uur de heren SoVoCo-Stam 1 te gen het puntloos onderaan staande Pugna uit Dronten en om 17.00 uur So VoCo 3 tegen de dames van Pugna. Het eerste damesteam gaat op bezoek in Castricum bij The Smash, het tweede damesteam speelt in Zeist tegen Cito om 16.30 uur. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Na de deelname aan de provinciale wedstrijden worden de onderlinge wedstrijden bij de Dam Vereniging Soest/Baarn weer opgevat. De eerste ronde van de interne competitie (ook wel Rondspel genoemd) loopt af op 15 februari. In de tweede ronde, die 22 februari be gint, worden nieuwe groepen samenge steld waaruit de bovenste helften pro moveren. Nieuwe leden kunnen dus vanaf 22 februari reeds meespelen in deze ronde. DVSB speelt elke maan dagavond in het gebouw "De Zwaluw" aan de Schrikslaan (ook wel het Dui- venzaaltje geheten) en is momenteel de grootste vereniging binnen de Utrecht se Provinciale Dambond. Uitslagen interne competitie maandag 18 januari: Groep A: Weistra - Schimmel 1-1, Van 't Klooster - Den Os 1-1, Damen - Oos tenrijk 2-0, C. van Oosterom - Bakker afg., Mulder - Lambrechts 2-0, Schou ten - Van der Ploeg 0-2. Groep B: Davelaar - Van Dasselaar 2-0, A. van Oosterom - mw. Van Beek 1-1, Butzelaar - Muis 0-2. Groep C: Van Egdom - Spruijt 0-2, Breukel - Stoter 2-0, mw. Vendrig - De Bree 0-2, Lam - Van Brummelen 1-1, Van der Meer - Wuring afg., Hageman - Stanton afg. Zaterdag 30 januari 10.00 - 13.00 uur Eemvogels korfbal 13.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 31 januari 10.00 - 16.00 uur B.D.C. Handbal 16.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Zaterdag 30 januari 09.00 - 11.00 uur Badso badminton 11.00 - 13.00 uur M.H.C. hockey 13.00 - 17.00 uur A.G.A.V.S. volleybal 17.00 - 22.00 uur K.V.O.korfbal Zondag 31 januari 12.00 - 18.00 uur Badso badminton 18.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Zaterdag 30 januari 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur SoVoco volleybal Zaterdag 30 januari 09.00 - 17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 31 januari 12.00 - 15.00 uur Selby badminton Voor 1988 is er weer een Top Tien-ka lender samengesteld met mooie trim- en wedstrijdlopen in onze regio. De afgelopen zeven jaar heeft de Top Tienlopen-formule zeer goed gewerkt, getuige de honderden vaste deelne mers. In het sportieve samenwerkings verband zijn inmiddels acht organisa ties bijeengebracht, welke verantwoor de en gezonde sportbeoefening stimu leren, via goed georganiseerde lopen voor iedereen die in beweging wil ko men. De Baarnse Atletiek Vereniging (BAV), de Stichting Hilversumse Hei- deloop, de A.V.Pijnenburg, de Gooise Atletiek Club (GAC), de organisatie "Geinloop" en de atletiekverenigingen Tempo uit Bussum en Altis en Triathlon uit Amersfoort hebben via gezamenlijk overleg tien voortreffelijke lopen onder één noemer gebracht. De wedstrijden en trimlopen worden in natuurgebieden uitgezet, hetgeen een van de uitgangs punten is van de Top Tienlopen. Daar naast staan alle organisaties garant voor een goede parcoursafzetting, duidelijke start en finish, medische begeleiding De algemene gymnastiek en atletiek vereniging Soesterberg (AGAVS) wil een basketbal-afdeling oprichten. Men mikt op junioren en senioren. De junioren kunnen eventueel op maandag van 17.00 tot 20.00 uur te recht, de senioren iedere woensdag van 21.00 tot 22.15 uur. Bij voldoende be langstelling zullen die uren iedere week beschikbaar worden gesteld door AGAVS. De vereniging verzoekt geïn teresseerden contact op te laten nemen. Dat kan telefonisch bij Nico Eken (tel. 03463-2961) en/of Ans Oude Geer- dink (tel. 03463-3225). (EHBO), toilet- en kleedgelegenheid en de verkoop van konsumpties. De meeste lopen hebben al een rijke traditie. Helaas moest de Hilversumse Heideloop door gebrek aan opvolging, gestopt worden. Voor dezelfde periode (begin oktober) is een prima vervanger gevonden in de reeds enkele jaren be staande "Waterlooloop". De A.V. Triathlon (Amersfoort) orga niseert de bijbehorende prestatielopen van 1 tot en met 25 km en de wedstrijd van 25 km op het prachtige landgoed "Den Treek" bij Leusden. Reeds enkele jaren is "Inter Sport schoenen" de hoofdsponsor. Mede daardoor kunnen ook in 1988 weer 10.000 praktische kalendertjes worden uitgegeven met alle informatie over de Top Tienlopen, zoals datum, plaats, af standen en telefoonnummer van de be treffende organisatie. In december en januari zullen deze kalendertjes bij di verse lopen worden uitgereikt. Als ex traatje krijgt iedereen, die aan 5 of meer Top Tienlopen meedoet, een handig draagtasje van "Inter Sportschoenen". De eerder genoemde atletiek- en trim- organisaties hopen, dat door de goede service voor trimmers en wedstrijdlo pers, weer veel mensen op een goed be geleide en plezierige manier in bewe ging zullen komen of blijven komen. Ook in 1988! De interne competitie van de Soester Schaak Club beleefde vrijdag haar zesde ronde. Doordat er diverse men sen uit groep 1 meededen aan het Hoogoventoernooi in Wijk aan Zee, werd in deze groep geen partij ge speeld. Fedde van Tuinen doet het overigens uitstekend daar aan de kust. Promotie is voor hem al zeker, mis schien wordt hij zelfs kampioen in zijn groep. In groep 2A stond de topper De Boer - Swinkels op het programma. Dankzij een goede voorbereiding kon de eerste Swinkels verrassen en won hij in slechts 20 zetten, na een afschuwelijke blunder van de favoriet. Deze moet nu in de laatste ronde van coming-man Lars Bouma winnen om zich voor een beslis- singsdriekamp te plaatsen. Balvers en Nieuweiink hebbea nog wel afgebro ken, maar er resulteert een simpele re misestand. Cees van Dijk bleef in zijn groep in de race om die ene promotieplaats door van Patrick Reumerman te winnnen. Doordat er ook in deze groep vele afwe zigen waren, werd er vrij veel "gelad derd". De twee jeugdtalenten Vonk en Bouma gingen na een lang en spannend gevecht in vrede uit elkaar. Voor de grootste verrassing zorgde Ger Wee- nink door Josko Sulenta te verslaan. Een kleine sensatie was de duidelijke winst van Paul van der Hammen op clubtitelkandidaat Jan de Gier. Vegter en Boekhoff hielden een familiege vecht. René Boekhoff hield zich er keu rig aan en gaf remise in een iets betere stelling. Harry Schilder en Cees Goes hebben nog een tweede zitting nodig om tot een uitslag te komen. Chris de Gier speelde ook weer eens na lange tijd. Dat hij als wedstrijdleider bij de ex terne competitie goed heeft afgekeken, moest Henk Fugers ervaren. Rob van De zestiende competitieronde werd ge kenmerkt door een geringe deelname, maar daarbij tevens door het feit, dat in liefst zeven van de elf wedstrijden die meetelden boven de 500 punten wer den gescoord. Klaas Keuter was met 602 topscorer, maar Anneke Tak en Jan Dónvers behaalden in hun onder ling treffen liefst 1136 punten bij el kaar. Anneke was trouwens toch goed op dreef, want in twee partijen voegde zij 1144 punten aan haar totaal toe, 10 meer dan Jan Danvers. De uitslagen van de zestiende ronde: R. de Groot - D. Vastenburg 431-481 M. Leijendekker - H. Danvers477-402 T. v.d. Veer - T. van Egdom 353-473 J. Danvers - Th. v.d. Berg 548-393 R. Druyff - T. Danvers 536-474 K. Keuter - A. Tak 466-594 Mw. Gerth - J. v. Zijtveld 362-325 T. Danvers - T. v.d. Veer 511-467 A. Tak - J. Danvers 550-586 T. v.d. Berg - T. v. Egdom 345-530 M. Leyendekker - K. Keuter 488-602 Dieuwke Vastenburg heeft nog steeds het hoogste gemiddelde met 560 pun ten per wedstrijd, maar Anneke Tak zit haar alweer dicht op de hielen met 549 J punt. Zij zal dus op haar tellen moeten passen om nog als winnares de meet de halen. Renske Druyff met 509 en Jan Danvers met 527 zitten ook nog op het vinkentouw met een moyenne van bo ven de 500. De spanning zal er dus tot in juni in blijven. De prijs van de week, waarom in de tweede ronde werd ge streden ging deze keer naar mevrouw Gerth, die hem met zichtbaar genoegen in ontvangst nam. Een hartelijk applaus viel haar ten deel. Aanstaande donder dag is er weer een scrabble-avond in dienstencentrum Honsbergen. De aan vang is zoals altijd 19.30 uur en de deel name kost f 2,50 per persoon. Aurich bracht een verrassing mee vanaf het Hoogovenschaaktoernooi in de vorm van de Zweedse FIDE-meester Jörgen Magnusson. Deze wereldkam pioen bij de blinde jeugd die net 50 procent had gescoord in de meester greep van het Hoogoventoernooi, had zin in snelschaken. Gerrit Muis werd bereid gevonden om als sparringpart ner te dienen. Dat deed hij niet onver dienstelijk. Uiteindelijk won de Zweed met 9-7 met enkele remises. Bedenk tijd: drie minuten per partij! Klaverjassen bij SEC Maandagavond 1 februari is er weer klaverjassen bij SEC in het clubgebouw aan de Bosstraat, aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld f 2,50 per persoon. Leden, donateurs en leden van de supporters vereniging "Groen/Wit" met hun in- troducees, zijn van harte welkom. Harry van Brummelen kwam zaterdag tot een prima resultaat in de 8e Zwolse Bos halve marathon. Harry werd tweede achter de streekfavoriet Jolink in een tijd van 1 uur 16 min. 54 sec. Henk van Hal, die dit jaar ook in de rijen der veteranen zal worden opge nomen, weerde zich goed op het zware parkoers met modder en sneeuw. Henk kwam tot 1 uur 34 min. 37 sec. In een Commanderijcross van Gemert werden zondag ook goede tijden gerea liseerd. De heren senioren liepen 10.800 meter. Hier was trainer Jeroen Majoor het voorbeeld voor zijn pupil len. Hij liep naar een 21e plaats in 39 min. 43 sec. Henk Wallet werd 28e in 41 min. 10 sec. Nees Pot klaarde de zware klus in 44 min. 42 sec. Bij de he ren veteranen was Joop van Leijenhorst er op gebrand om zijn prestatie van vo rig jaar te herhalen. Ondanks felle te genstand vocht hij zich naar een plaats op het erepodium. Joop werd 3e in 38 min. 41 sec. Bij de dames, die hun wed strijd liepen over 4230 meter, toonde Janine Verstraelen goede vorm door in deze goed bezette dameswedstrijd 5e te worden in 17 min. 48 sec. Henny Pot kwam maar iets later binnen op een 7e plaats in 18 min. 4 sec. Corine Wallet pakte de 11e plaats. Marta van Hal kwam bij de damesveteranen iets tekort voor de overwinning. Voor haar was er een mooie tweede plaats in 18 min. 12 sec. Het B-team van het Griftland College heeft zaterdag j.l. een flinke stap gezet in de richting van het districtskam pioenschap schoolschaak. In de in 'Het Brandpunt' in Baarn gespeelde wedstrijd werd van het B-team van het Baarnsch Lyceum met 3-2 gewonnen. Op deze overwinning was wel het een en ander af te dingen. In de eerste plaats kwam bij Baarn de vijfde bord-speler niet opdagen zodat de op het laatste moment ingevallen Griftlander Sicco van Reewijk zijn punt eenvoudig ver diende. Op het vierde bord won Wouko van der Haar reglementair omdat de Baarnse school een leerling uit de vier de klas had opgesteld, iets wat niet is toegestaan. Aan bord 1 versloeg Michel van Putten (de vaste speler van bord 1, Marco Meijer moest aan bord 5 van het A-team invallen) Sijmen Verveer in een partij, die aan biede kanten allerminst foutloos gespeeld werd. Peter Koop man verloor teleurstellend aan bord twee; ook in deze partij keerden de kan sen met de regelmaat van de klok. Os car Langendorff moest door alle ver schuivingen aan bord drie aantreden, wat toch nog iets te zwaar is. Zijn instel ling is evenwel prijzenswaardig. In de A-categorié moest het Grftland de strijd aanbinden met het Niftarlake College uit Maarssenbroek. Het Grift land was gehandicapt door het niet meespelen van Christian Vonk op bord 1. Zijn plaats werd nu ingenomen door Patrick Reumerman, die een goede re misepartij speelde tegen Bas van der Blom. Aan bord 2 werd de partij van Marcel Nijman tegen Gerard de Graaf de partij van de middag; het was al te gen zevenen toen daar de beslissing viel. Marcel had lange tijd een voorsprong van twee pionnen, maar dat voordeel ging teloor toen een gecombineerde aanval van dame en paard tegen dame en loper de stelling van hem bestookte. Doordat intussen aan bord 3 Waldemar Moes zich onnodig op de onderste rij had laten 'matten' en Rob Galesloot te lichtzinnig met zijn dame was omge sprongen, was het Griftland op een H-2? achterstand gekomen - bord 5 le verde voor Marco Meijer een overtui gende zege op - en dat betekende dat Marcel zijn partij móest winnen. Zoals zo vaak werd noeste arbeid beloond. In een spannende eindspelfase - Marcel had nog enkele seconden - wist hij zijn tegenstander mat te zetten. Een gelijk spel was een ft?it. Griftland-A behoudt nog kampioenskansen maar dan moet a.s. zaterdag wel van het Willem de Zwijgerlyceum uit Bussum gewonnen worden. BRANDSMA BEHANG VfcRI BV In een rechtstreeks treffen hebben de heren van Red Stars afstand genomen van KLS Trotters. De Soesters won nen thuis met 70-53 en verwezen de Giessendammers naar de vierde plaats. Red Stars bezet nu de derde positie. Opvallend bij Red Stars was de aanwe zigheid van Arnoud Klarenbeek en Re né Lansaat, die eind vorig seizoen wer den afgedankt voor de hoofdmacht. Coach Rinus Valk deed toch een be roep op het tweetal om de blessure-pe rikelen van zijn ploeg te verzachten. Klarenbeek en Lansaat voldeden naar verwachting goed tijdens hun rentree. Samen scoorden ze twintig punten, waarbij vooral de score-inbreng van Lansaat kort voor rust Red Stars van 20-22 naar 34-23 tilde. De belangrijk ste factor was in de ogen van Valk dat de 'oud-gedienden' rust in het team brach ten, iets wat Red Stars in veel voorgaan de duels ontbeerde. Al na enkele minuten spelen in de twee de helft had Red Stars het karwei afge maakt tegen de ploeg, waarvan de uit wedstrijd pas werd gewonnen via een verlenging. Het verschil groeide snel tot 25 punten. Volgens Jan van Maanen, die tegen zijn gewoonte in niet tot sco ren kwam, had dat gat nog groter kun nen zijn. "Op een gegeven moment speelden we die jongens helemaal weg. De zönepress liep goed, waardoor we veel balwinst kregen. Alleen tegen hun zóne-verdediging hadden we het moei lijk. Daarom maakten we niet zoveel punten," keek Van Maanen terug op de wedstrijd, waarin Peter Regterschot topschutter werd met 18 punten. In de laatste minuten van de wedstrijd mocht KLS Trotters nog een aantal statistische punten laten noteren, waardoor de te leurstellende uitslag voor de ploeg uit Giessendam nog enigszins meeviel: 70- 53. Het tweede herenteam van Red Stars is onlangs een goede weg ingeslagen. Met Hans de Bruin als nieuwe trainer/coach schijnt de ploeg de juiste impulsen te krijgen om de tegenvallende resultaten plaats te laten maken voor goede pres taties. Al na twee weken boekten De Bruin en co. succes. Tegenstander Woodpeckers werd duidelijk opzij ge zet: 85-62. Het ziet ernaar uit dat de ploeg de strijd tegen degradatie wint. De dames moesten opnieuw het hoofd buigen. Koploper Leiderdorp was evenals in de thuiswedstrijd niet te kloppen. De mogelijkheden waren daarvoor wel aanwezig. Halverwege stond Red Stars nog met 31-28 voor, en ook daarna was de ploeg van Harry van den Heuvel lange tijd aan de leiding. Uiteindelijk maakte Leiderdorp het karwei toch af zoals het een lijstaan voerder betaamt. De moegestreden Soesters verloren met 57-71. Jeugd De meisjes kadetten behaalde in Hil versum een belangrijke zege op naaste concurrent Dunckers. Red Stars keek lang tegen een achterstand aan, veroor zaakt door een beginoffensief van Dunckers: 19-8. Red Stars knokte zich dapper terug en mede dankzij afstand schoten van Miijam Kok en Claudia van Drie pakte Red Stars beide punten: 42-39. Uitslagen: Heren 1 - KLS Trotters 70-53, heren 2 - Woodpeckers 85-62, heren 3 - BZ'72 68-70, heren 4 - Woudenberg 49-47, heren 5 - BZ'72 69-35 heren 6 - Wood peckers 105-42, dames 1 - Leiderdorp Foto: Herman van Dam 57-71JA 1 - OSG 57-65, MB1 - Dunc kers 42-39. Basisscholen Zes teams van vijf basisscholen strijden op zaterdag 6 februari om het basket balkampioenschap van Soest. Dat ge beurt in sporthal Beukendal. De eerste wedstrijden beginnen om 10.15 uur. Rond de klok van twaalf uur zijn de winnaars bekend. Bij de meisjes gaat de titelstrijd tussen de Van der Hucht- schocl, de Bonifaciusschool en de Da Costaschool. Namens de Van der Huchtschool, de Groen van Prinsterer- school en de Regentuuter proberen de jongens de eer van hun school hoog te houden. Deze formaties plaatsten zich voor de finale tijdens het Red Stars scholierentoernooi, dat in december werd gehouden. 1

Soester Courant | 1988 | | pagina 17