te koop bij Schoeman te koop bij Schoeman te koop bij Schoeman te koop bij Schoeman II 6975 fïlidPub na Peters bv SDeSoester Duinen M 'Waarom zo'n haast met gemeentehuis?' .éersP eva Soest 50 jaar geleden 28 Januari 1938 WOENSDAG 27 JANUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Kritische Groep Dalweg/Soestereng: vraagt uw aandacht voor Kinderen krijgen en opvoeden Provincie waarschuwt voor erfverharding met afvalslakken Scholenvoorlichting over gemeente 'ven MidpMweH AANBIEDING MEXX SWEATERS 139^ jssrT- nu mode voorjongSoeBP. Vergrijzing gaat sneller dan verwacht Provincie schort vaststelling plan bejaardenoorden op Soest, Dr. Rupertlaan Roy. hoekwoning m. gar. en achterom, voor-, zij- en achtertuin. Doorzonwoonkam. m. parket (7.20 X 3.70 m.), keuk. aan achterzijde m. afz.kap, lok. gasverw. (2 gevelkachels woonkam., 1 keuk., 1 douche, 1 voor- kam. en 1 achterkant.), toil., k.k., verd.: gr. voor-, achter- en zijkam., ingeb. kas ten, douche m. v.w. en wasmach.aansl., overloop m. bergkast, zolder bereikbaar m. vliezotrap. Mog. voor vaste trap naar zolder en meerdere kam. Vrijst. garage. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via Nyr uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Vraagprijs f 210.000,- k.k. Soest, Turfstreek Vrijstaande houtskeletbouw semi-bun- galow met aangebouwde garage (bouwjaar 1984). Voor blijvend vrij uit zicht. Indeling: hal, toilet, meterkast, doorzon- L-vormige woonkamer 45 m2) met beuken parketvloer en schuifpui naar achtertuin. Halfopen luxe witte inbouw- keuken met diverse inbouwapparatuur, bijkeuken en garage. Verdieping: royale ouderslaapkamer 24 m2) met inge bouwde kastenwand en openslaande deur naar balkon, 2 slaapkamers resp. 12 en 19 m2, badkamer met ligbad, af zonderlijke douche en 2e toilet. Boven garage/bijkeuken grote hobbyruimte 15 m2, eenvoudig in te richten als 4e slaapkamer, bereikbaar met extra trap- opgang vanuit bijkeuken. In aparte bergruimte boven de garage: hetelucht- verwarmingsketel en badgeiseropstel- ling. Bergzolder boven gehele woning. Oplevering in overleg. Koopsom: f 298.000," k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor NVM Soest, Dorresteinweg Halfvrijstaand woonhuis met vrijstaande garage, voor-, zij- en vrije achtertuin. Bouwjaar 1955. Indeling: gang, toilet, kelderkast, moder ne witte inbouwkeuken met vaatwasma- chine, koelkast, gaskookplaat, afzuig kap. Kunststof overdekt terras. Door- zonwoonkamer, 25 m2. Grote vrij staande garage met vliering en hobby ruimte. Verdieping grote voor- en achter kamer. waarvan één met vaste was tafel, zijkamer. Nieuwe betegelde dou che met vaste wastafel en balkon. Vlie zotrap naar zolder met gedeeltelijk geï soleerde kap en met meerdere mogelijk heden. Hardhouten buitendeuren. Par terre gedeeltelijk thermopane beglazing en voorzetramen. Lokale gasverwar- ming. Oplevering: in overleg. Koopsom: f 209.000," k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via (*YÏ uwNVM- Makelaar of via ons kantoor J Schnpmnn Mul Soest, van Goyenlaan Op de derde etage gelegen 3-kamerflat (voorheen 4-kamer) met balkon en ber ging in de onderbouw. Indeling: gang, toilet, hal, douche, keu ken, bijkeuken. Twee slaapkamers. Doorzonwoonkamer. Voorzien van nieu we ramen e thermopane aan balkonzij de. Servicekosten f 300,- per maand, inkl. voorschot c.v. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via JjYJ uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Koopsom: f59.000,- k.k. "Opzij, opzij, opzij - wij hebben zo'n verschrikkelijke haast!" Deze versre gel van Herman van Veen hanteert de Kritische Groep Dalweg/Soestereng als (anti-)motto bij een persbericht, waarin zij haar zorg uitspreekt over de kennelijke haast van de gemeente Soest bij de bouw van het nieuwe ge meentehuis aan de Dalweg. Zij wist erop dat de leden vorige week maan dag via de kabelkrant moesten verne men dat diezelfde avond het ontwerp zou worden gepresenteerd aan de be woners van Soest. De Kritische Groep acht het onmoge lijk eèn ontwerp voor het gemeentehuis te beschouwen en te bekritiseren, zón der dat de gemeente ook een vastom- lind plan aanbiedt voor de invulling van het gebied tussen ruwweg de Molen straat en de Lazarusberg. "Dit is onver brekelijk met elkaar verbonden. Het is begrijpelijk dat een gemeentehuis met een marktplein tussen een politiebu reau en de bebouwing van dit gebied er beduidend anders uit zal moeten zien dan wanneer het gemeentehuis zou worden omgeven door bijvoorbeeld een park met theekoepel en expositie ruimtes." De groep wijst in dat verband op enkele markante feiten: Het ontwikkelings plan 1977 fungeert als leidraad bij het opstellen van de structuurschets Dal- weg 1981. Dat is het uitgansgpunt voor het gemeentehuis. "Tot de uiteindelijk realisatie van het hele plan in 1993 is er heel veel veranderd," aldus de groep. "In de loop van de jaren zijn er andere ideeën en maatschappelijke structuren ontstaan." Eis De Kritische Groep vindt het reëel dat de allermodernste visies en weten schappen worden toegepast bij de in vulling van dit laatset stukje Soest bin nen vier a vijfjaar. Zij eist dan ook dat er een compleet plan wordt opgezet voor de totale invulling van de Eng, in sa menhang met de tegenwoordige visies met betrekking tot landschapsarchitec tuur. De vereniging wijst er verder dat ken nelijk niet alleen zij daarover bezorgd is en meldt dat er al veel reacties zijn bin nengekomen na de publiciteit in de kranten en via het aktiekrantje "Soest Alaram". De Kritische Groep roept alle inwoners van Soest op haar eisen te on dersteunen. Voor meer informatie kan men terecht bij de telefoonnummers 14548, 22903 en 11581. KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155-12739 Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. Mevrouw A. Koster, Nieuweweg 68, voor het oprichten van een cafébedrijf op het perceel Nieuweweg 68; b. J. G. F. Kolbrink (De Herberg), Soesterbergsestraat 20, voor het op richten van een cafébedrijf op het per ceel Soesterbergsestraat 20; c. W. Kok (The Queen), Jacob Catslaan 5, voor het oprichten van een cafébar- dancing op het perceel Koninginnelaan 42: De positieve beschikkingen liggen van af heden één maand ter inzage bij de afd. milieubeheer, gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 012 op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenendie reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroeps chrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden ingediend voor 27 februari 1988 bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenha- ge- Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp-Hinderwetvergun- ning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek v^n: Menning b.v., Industrieweg 39, voor het uitbreiden /wijzigen van het bedrijf voor het lakken en moffelen van meta len objecten op het perceel Industrie weg 39. De ontwerpvergunning ligt vanaf he den 14 dagen ter inzage bij de afd. mi lieubeheer gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openinguren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen tot 10 februa ri 1988 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desge vraagd worden de persoonlijke gege vens van de indieners niet bekend ge maakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Rekeningen 1985 De gemeenterekening en de rekenin gen van de gemeentebedrijven over het dienstjaar 1985 zijn aan de gemeente raad aangeboden en liggen vanaf heden gedurende 14 dagen ter inzage bij de dienst financiën, dependance Steen- hoffstraat 4. Openbare commissievergaderingen Woensdag 27 januari, 19.00 uur: commissie Welzijn Agenda o.a.: jaarrekening openbare bi bliotheek 1986; terugmelding gemeen schappelijke regelingen. Woensdag 27 januari, 20.30 uur: commissie Onderwijs Agenda o.a.: adviesnota regionaal edu catief centrum Eemland; evaluatie be steding f60.000,- t.b.v. minderheden in basisonderwijs 1987: Trema '87. Maandag 1 februari, 19.30 uur: commissie A.B.Z. Agenda o.a.: rapportage gemeen schappelijke regelingen; vergoedings regeling vrijwilligers brandweer; rap portage vertegenwoordigers in externe instellingen. Dinsdag 2 februari, 20.00 uur. commissie Ruimtelijke Orde ning Agenda o.a.: rapportage vertegen woordigers in externe instellingen; kre- diet'voor renovatie tennisbanen; Rijks weg 28; verhuur visrecht. Woensdag 3 februari, 10.00 uur: comissie Ouderenbeleid Woensdag 3 februari, 19.30 uur: commissie Bedrijven Agenda o.a.: rapportage vertegen woordigers in externe instellingen; be spreking openbaarheid van besluiten lijst van het college; evaluatie kabel krant,; herinrichting Dorresteinweg. Donderdag 4 februari, 20.30 uur: Voor de eerste keer zwanger! Daar wil ik wel eens met anderen over praten Daarom organiseert de Kruisvereni ging Soest al sinds enkele jaren voor lichtingsavonden voor aanstaande moeders en vaders. In deze 4 avonden krijgt u informatie over bijna alles wat met zwangerschap en bevalling te ma ken heeft. Enkele voorbeelden zijn: waar moet ik op letten bij de aanschaf van baby meubilair en de baby-uitzet? Kan ik beter thuis of poliklinisch beval len en zal ik de fles- of borstvoeding ge ven? Zomaar een greep uit de keuzes die u in deze tijd moet maken. Ook over de bevalling zelf en de dagen erna krijgt u veel informatie. Wij draaien voor u een film van een bevalling en wij praten met u over alle kwaaltjes en bijzonder heden die u bij uw baby kan tegenko men in de eerste tijd. De bedoeling is dat wij u zoveel infor matie geven dat u zélf de keus kan ma ken die bij u past. De groepen bestaan meestal uit onge veer 10 personen en de avonden duren ongeveer 2 uur. Onder het genot van een kop koffie kunt u ook eens met el kaar van gedachten wisselen. De avonden worden gehouden op 22, 29 februari en 7 en 14 maart in het Me disch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest. Het begint om 19.30 uur en eindigt om 21.30 uur. Aanmelden graag vóór 16 februari bij Dhata Fischer, tel: 18770. Opvoeden een klus? De Kruisvereniging Soest organiseert ook een nieuwe serie praat- en infor matieavonden voor ouders van peuters. Verzucht u ook wel eens dat het lang niet meevalt? En zou u ook wel eens willen weten hoe anderen dat nou doen? Ook al is uw kind nog klein, het De provincie Utrecht waarschuwt boeren voor de toepassing van afval verbrandingslakken voor het verhar den van erven en dergelijke. Voor het gebruik van slakken voor verhardings doeleinden is, afhankelijk van de si tuatie, goedkeuring nodig in het kader van de Afvalstoffenwet of van de Hin derwet. De aanleiding voor de waarschuwing is het illegaal toepassen van afvalverbran dingsslakken op een aantal plaatsen in het zuid-westen van de provincie. De verbrandingsresten zijn grijs van kleur en bevatten stukjes glas, verroest ijzer, kroonkurken en batterijen. Ook zitten er stoffen in, die bij regenval uitspoelen en op die manier verontreiniging van bodem en grondwater kunnen veroor zaken. De in Utrecht gebruikte slakken zijn af komstig van de vuilverbrandingsinstal latie in Den Haag en zijn van een slechte kwaliteit. De provincie Utrecht heeft geen vergunning verleend voor de in voer van de slakken en zal dat in de toe komst ook niet doen. Bovendien raadt zij het de gemeenten af om in het kader van de Hinderwet toestemming te ge ven voor het gebruik van dit materiaal. De provincie is van plan om tegen ille gale toepassingen van afvalverbran dingsslakken strenger op te treden. Voor nadere informatie kunt u terecht bij uw gemeente of bij de provincie. De staf Voorlichting van de gemeente Soest gaat ook dit jaar, voor de leerlin gen van groep 8 van de basisschool, les sen geven over de gemeente. In deze lessen zal het diaklankbeeld "Dit is uw gemeente" worden vertoond. De scho len kunnen zich voor deze lessen opge ven. Ze zullen plaatsvinden in de perio de maart tot en met mei. commissies Bedrijven en Fi nanciën Agenda: Inzameling en verwerking af valstoffen. Donderdag 4 februari, plm. 21.00 uur: commissie Financiën Agenda o.a.: rapportage vertegen woordigers in externe instellingen; voorlopige vaststelling gemeentereke ning en bedrijfsrekeningen over 1985 en rekeningen 1985 sportstichtingen en stichting zwembaden; achterwege laten van berekening en vergoeding van ren te bij belastingen en heffingen; garantie 150 jaar Soesterberg. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de dépendance achter het gemeentehuis, Steenhoff- straat 2-4. De stukken die betrékking hebben op de vergaderingen liggen ter inzage in het gemeente INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkihgen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). kan u toch steeds voor nieuwe vragen stellen: - wat gaat er in dat bolletje om. - waarom speelt ze nooit. - moet ik nu alles maar goed vinden. - voelen andere ouders zich soms ook zo schuldig. - hoe krijgen we hem aan het eten, sla pen, zindelijk. - hoe kan ik nog wat tijd voor mezelf overhouden Misschien vindt u het prettig om er eens met andere ouders over te praten, die ook hun vragen (maar ook hun oplos singen) hebben bij de opvoeding van hun kinderen. Tevens zal er aanvullende informatie gegeven worden over b.v. peutervoe ding, speelgoed, peuterspeelzaal, vei ligheid in en om huis, enz. enz. De örganisatie en begeleiding is in han den van een wijkverpleegkundige. De informatieavonden zjn bedoeld voor ouders van peuters (plm. 1-2 1/2 jaar) en worden gehouden op dinsdag 8-15- 22-29 maart in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14. De aanvang is 20.00 uur, de sluiting om plm. 22.00 uur. U kunt zich aanmelden vóór 15 februari op tel.nummer 18770. Voor meer in formatie kunt u op dit nummer vragen naar Conny van der Lee. v.Weedestraat tel.12424 SOEST Wiardi Beckmanstraat 386 Middenwoning met c.v.-gas, thermopane beglazing op de begane grond en op de 1 e ver- dieping alleen de voorkamer. Indeling: hal, toilet, trapkast, woonkamer met parketvloer (8.70 x 4.00 x 3.70) en een keuken. 1e verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met douche, wastafel en toilet en een vaste trap naar de zolderverdieping met 4e slaapkamer. Tuin op het zuidwesten met schuur en achteruitgang, f 159.000,- Inlichtingen: Makelaardij o.g. Birkstraat 87 3768 HD Soest Tel.: 02155 - 16251 Gedeputeerde Staten van Utrecht zul len het voorontwerp van het plan voor de, bejaardenoorden 1988-1991 niet, zoals de bedoeling was, begin februari vaststellen. Er zijn sterke aanwijzin gen dat de vergrijzing in de provincie sneller gaat dan verwacht. Het college wil nu eerst weten wat hiervan de ge volgen voor de planning zijn. Het heeft daarom besloten de vaststelling van het voorontwerpplan op te schor ten tot daarover meer duidelijkheid bestaat. G.S. realiseren zich dat deze beslissing d.e periode van onzekerheid voor de be trokkenen verlengt. Het college vindt het echter onverantwoord door te gaan met de voorbereidingen voor het vieija- renplan, zonder een betrouwbaar beeld te hebben van het toekomstige aantal ouderen in Utrecht. Bij de verdeling van het budget dat voor de bejaar denoorden beschikbaar is, baseert het rijk zich op het aantal 65-plussers per provincie. Blijkt dit aantal in de provin cie Utrecht groter dan tot nu toe werd aangenomen, dan is de verwachting dus gewettigd dat deze "doeluitkering" voor Utrecht hoger zal uitvallen. Moge lijk gevolg is dat de voorgenomen re ductie van het aantal plaatsen in bejaar denoorden met 875 in de komende vier jaar niet in volle omvang hoeft te wor den doorgevoerd. Provinciale Staten besloten in oktober vorig jaar tot deze reductie. Doordat de doeluitkering ver achterbleef bij de to tale exploitatiekosten van de Utrechtse bejaardenoorden raakte de provincie in een uiterst benarde financiële situatie. Een tekort van tientallen miljoenen dreigde. Overigens besloten de Staten desondanks om de komende vier jaar ruim 15 miljoen gulden provinciegeld voor de bejaardenoorden uit te trekken, waarmee zij willen voorkomen dat nog meer verzorgingsplaatsen zouden moe ten verdwijnen. Om over zo aktueel mogelijke basisge gevens voor de planning te kunnen be schikken, gaven G.S. opdracht de be volkingscijfers tussentijds te controle ren. Het college besloot daartoe onder meer omdat tijdens ambtelijk overleg over de planning bleek dat in verschei dene gemeenten de feitelijke ontwikke ling van de bevolkingscijfers de voor spellingen had ingehaald. De gegevens die nu beschikbaar zijn wijzen uit dat het aantal 65-plussers in de provincie Utrecht sneller toeneemt dan was verwacht. Betrekkelijk kleine verschillen in dit aantal kunnen van aanzienlijke invloed zijn op de hoogte van de doeluitkering. Voor G.S. is dat aanleiding de vaststelling van het plan op te schorten tot precieze cijfers be kend zijn en de gevolgen daarvan kun nen worden berekend. Waar Nederlands aandacht zich concentreert- De enorme drukte voor het Paleis Soestdijk. Lange files auto 's rijden in traag tempo langs de residentie van het Prinselijk Paar. Ernstige aanrijding Woensdagavond kwart voor 6 had op den Betonweg Utrecht-Soestdijk, nabij het landgoed van den heer Insinger, een ernstige aanrijding plaats. Op genoemd tijdstip reed een luxe-auto in de richting Soestdijk, welke bij het huis van den heer Insinger de lichten moest dimmen voor een tegenligger. Toen de bestuurder dit gedaan had, bemerkte hij plotseling een boerenwa gen, die zonder rood achterlicht voor hem reed. De auto-bestuurder trachtte een aanrijding te voorkomen door scherp naar links te wijken, doch kon niet voorkomen, dat de boerenwagen een stoot kreeg van de rechterachterzijde van de auto. De voerman, die op den wagen zat, Van D. alhier, viel van de bok en kwam tusschen den disselboom en het paard terecht. In deze benarde positie bleef hij eenigen tijd hangen, totdat hij naar beneden zakte en eenige trappen van het paard bekwam, welke laatste op hol was geslagen. De boerenwagen werd zwaar beschadigd, terwijl de voerman per Soester E.H.B.O.-auto naar het ziekenhuis te Utrecht werd vervoerd, alwaar een ge compliceerde beenbreuk werd geconstateerd. Zijn toestand is ernstig. Het paard vond den weg naar de stal waar het thuis behoorde. J

Soester Courant | 1988 | | pagina 5