i STUDIEBEGELEIDERS 1699 Voor alle zekerheid! ïarSEÏÏffi.", Warm afscheid H. Linskens 3AGINA 10 WOENSDAG 13 JANUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 televisie Televisie - Video - Compactdisc-spelers - Stereo-sets Luidsprekerboxen - Portableradio's - Magnetrons - Koelkasten Wasautomaten - Wasdrogers en nog veel meer M Programma 'Huisvrouwen' kantoor effkieniv Sport moet gezamenlijk problemen te lijf TRAMEI STUDIEBEGELEIDING (M/V) Oudheidkamer Soest Foto expositie: 't Hart en omgeving Auto Smeeing levert hoofdprijs 1000 loten aktie van Hees Teus van Rouwendaal geeft al tien jaar roest geen kans Cursus handreiking geestelijke groei Ex-hartpatiënten sporten in Griftlandcollege Centrale verwarming DVS Knollentuin pakt volle winst tegen koploper ZAALVOETBAL Nieuwjaarswedstrijd De Snoekbaars VISSEN zolang terroi)n \kOELKASTEN ,^\\2UIG£Rs PHILIPS Philips Compact OCQ Disc-speler vanaf scliociimkci TEL. 17253 10344) Tenminste honderd belangstellenden hebben donderdag de hand geschud en afscheid genomen van de heer H.E.G. Linskens. Hij is 24 jaar in dienst geweest van de gemeente Soest als administrateur bij gemeentewer ken, het grondbedrijf, de sportstich ting en het voormalige woningbedrijf. De drukbezochte receptie in de brand weerkazerne werd onder andere bijge woond door wethouder Ries van Log- tenstein en directeur S. Brunekreef van gemeentewerken. Zij schaarden zich onder de sprekers, die niets dan lof over hadden voor de heer Linskens. "U nam kwaliteit mee, en u hebt zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de ge meente," zei Van Logtenstein. "U speelde een leidende rol bij de automa tisering van gemeentewerken en een bepalende rol bij die van de gemeente. Uw auto stond 's avonds altijd aan de Lange Brinkweg, omdat u de automati sering zo goed mogelijk wilde laten ver lopen." De wethouder bood Linskens namens het College het wapen van Soest in een lijst aan. Uit handen van de heer Brunekreef ontving Linskens een kist voor een schildersezel en een kist, waarin hij zijn attributen kan opbergen. De directeur van gemeentewerken sprak de hoop uit dat bij de opening van het nieuwe gemeentehuis aan de Dal- weg in 1990 wellicht een expositie van Linskens kan worden ingericht. Brune kreef stond ook stil bij de rol, die Lins kens bij de automatisering heeft ge speeld. "Je was de motor en de anima tor van de automatisering." In dat ver band prees hij diens resultaten, waarbij geen krediet- en budgetoverschrijdin gen plaatsvonden. "Dat komt door de wijze waarop jij met de moderne hulp middelen en de medewerkers omging. Je hield iedereen aan de regels, waarbij Foto: Herman van Dam Wethouder R. van Logtenstein (r.) drukt de heer Linskens de hand bij diens afscheid. je gebruik maakte van je bekende volu- me. Je^y/as zo getrokken bij de zaken, dat jè van goede huize moest komen wilde je Harry Linskens van zijn stand punt afhalen," aldus Brunekreef, die ook de goede verstandhouding tussen Linskens en zijn collega's aanhaalde. "Je had een bijzondere antenne voor het signaleren van problemen en was nauw betrokken bij het wel en wee van het personeel. Je had het vertrouwen van iedereen," zei Brunekreef, die daarbij onder meer terugdacht aan alle partijtjes tafeltennis die Linskens in de pauzes met zijn jongere collega's aan ging. Nog meer sprekers roemden en dank ten de heer Linskens voor al zijn werk. Het orkest De Onderlinge van 1975 zorgde voor de muzikale intermezzo's. Velen namen afscheid van de heer Lins kens, die in 1928 in Maastricht werd ge boren. Op zijn elfde verhuisde hij naar Utrecht, waar hij nu nog steeds woont. In maart 1964 had de gemeente Soest een vacature voor een administrateur. Vijfentwintig 'zware' kandidaten, aldus wethouder Van Logtenstein, reageer den, waarvan er uiteindelijk zes over bleven. Men kon echter geen keuze ma ken, totdat de heer Linskens buiten de procedure om reageerde. Toen bleek de gemeente wel besluitvaardig, het geen ertoe leidde dat Linskens in dienst kwam van de gemeente Soest. Daar voor was hij werkzaam bij de Neder landse Handelsmaatschappij, het ge meentelijk energie- en vervoerbedrijf in Utrecht en het Verificatiebureau van de Verenigde Nederlandse Gemeenten. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen afd. Baarn/Soest is weer ak- tief in de eerste helft van 1988. De agen da heeft weer veel te bieden. Wie (nog) geen lid is kan vrijblijvend binnenlopen om de gezellige sfeer te proeven. Vrijdag 15 januari: wandelen Dinsdag 26 januari: hr. v. Hoogstraten, antiek, 14.00 uur Honsbergen Donderdag 11 februari: ledenvergade ring, 14.00 uur Brandpunt Vrijdag 12 februari: wandelen Donderdag 18 februari: halve dag 'ex cursie Ned. Bank Amsterdam Dinsdag 23 februari: hr. v. Os. Lezing over oud-Soest, 14.00 uur Honsbergen Donderdag 3 maart: excursie klooster, Oosterhout Vrijdag 11 maart: wandelen Woensdag 16 maart: kleurenstyliste, 14.00 uur de Prom Dinsdag 29 maart: bingo, 14.00 uur Honsbergen Woensdag 13 april: excursie Delta werken Donderdag 21 april: Olaf de Landell, lezing Indonesië, 14.00 uur Brandpunt Vrijdag 22 april: fietsen Dinsdag 17 mei: Ned. Cosmetica ver. (voorlichting), 14.00 uur Honsbergen Donderdag 19 mei: excursie klokken museum, Brugge Vrijdag 20 mei: fietsen Vrijdag 27 mei: wandelen (bloesem- tocht) Woensdag 1 juni: hr. Bosga, parapsy choloog, 14.00 uur de Prom Woensdag 15 juni: halve dag excursie, Maarsbergen Vrijdag 17 juni: fietsen Dinsdag 21 juni: slotmiddag, 14.00 uur Honsbergen Woensdag 13 juli: koffiedrinken bij "de Generaal" Vrijdag 15 juli: grote fietstocht. Lunch onderweg Woensdag 17 augustus: koffiedrinken bij "de Buitenplaats". Behalve de wekelijkse aktiviteiten zijn er diverse clubs: bridge, badminton, ke gel, toneel, handwerk en naaiclub. De wandel- en fietstochten gaan door de bossen, hei en zandduinen in en om Soest en Baarn: Na afloop wordt er ge zellig ergens koffie gedronken. De ex cursies gaan door heel Nederland. Kon- taktadres voor Soest: mevr. M.R. Schelland-Neesen, tel. 13398. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 KANTOORMACHINES Copieërmachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcumputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines "Het is een belangrijk jaar voor de sportbestuurders. Ik hoop dat u als sport in Soest bij elkaar blijft, en niet uit elkaar wordt gedreven. moet ge zamenlijk de belangen van de sport blijven behartigen." Dat zei wethou der drs. Günther Plomp vorige week tijdens de nieuwjaarsreceptie van de sportstichting. Hij ging tijdens de bijeenkomst in de kantine van de korfbalvereniging Oran je in Soesterberg niet in op de proble men tussen het bestuur van de sport stichting en het College. Zoals bekend heeft de gemeenteraad besloten dat de overlegstructuur voor de sport wordt veranderd. De politieke vertegenwoor digers gaan eruit en het personeel van de sportstichting komt onder verant woordelijkheid van de gemeente. Plomp, die hier aanvankelijk tegen was maar later het College-voorstel steun de, haalde de affaire wel indirect aan. Omdat de sportstichting in 1987 vijfen twintig jaar bestond, had de sportwet houder zich verdiept in de archieven van de sportstichting. Daaruit had hij een notitie over de structuur uit 1968 gediept. Daarin wordt gesteld dat het goed is voor de degelijkheid van het overleg dat sommige raadsleden zitting hebben in het bestuur van de sportstich ting. Plomp haalde ook een investeringslijst uit 1971 aan. Daarop stonden al een sporthal in Soesterbèrg, een atletiekac- commodatie en een sportpark aan de Koningsweg. Deze sportvoorzieningen werden enkele jaren later gerealiseerd dan de lijst aangeeft. Ook stonden een overdekt zwembad en een tweede sporthal voor Soest al op de investe ringslijst van zeventien jaar geleden. Voor die twee accommodaties bestaan tot dusver alleen nog plannen. Plomp concludeerde dat het toch goed is ge gaan, gezien de genoemde resultaten. Tegenwoordig wordt de investerings lijst voor een periode van vier jaar sa mengesteld. "Dat zijn voorspellingen, die we beter kunnen overzien. Maar die voorspellingen zijn geen beloften," al dus Plomp. De nieuwjaarsreceptie werd bezocht door ongeveer vijftig vertegenwoordi gers van de sportstichting en diverse clubs. Plomp wenste hen het allerbeste toe, en sprak de hoop uit dat de vereni gingen over de nodige middelen kun nen beschikken om de sportbeoefening goed te laten verlopen. Hij drukte de sporters vooral op het hart eventuele problemen gezamenlijk op te lossen. .iveM n-Trjoifrio'n tv Sportieve Soesters wensten elkaar, on danks de sombere tijden voor de Sport stichting, een gelukkig nieuwjaar. heeft nog plaats voor Min. leeftijd 23 jaar, min. vooropl. WVO, ruime kennis van exacte en economische vakken gewenst. Werktijden: 15.00-18.30 uur. Hoeveelheid dagen: in overleg. Locatie: regio Gooi en Eemland. Bel voor informatie: 02155 - 1 70 89. Een greep uit de foto's, die op deze ex positie hangen. Een foto uit 1930 van de voetbalvereni ging "DIOS", die op het vroegere voet balterrein achter het R.K. Kerkhof speelde. nu staat er een fabriek. De Fam. Beerekamp werd met bak- kersfiets bij de Veenhuizertol op de foto gezet. Vroeger kon je paardebiefstuk halen bij de paardeslagerij van Johan Verwoerd op de hoek van de Schrikslaan en de Pe- likaanweg. Voor paardevlees waren aparte slage rijen. De paardeslagerij is reeds lang verdwenen, maar zijn foto hangt op de expositie. in iviu ivun jc uc neis taieu icpaicien bij rijwielhandel Vervat op de hoek van de Beetzlaan en de Veenhuizerstraat en als het lang duurde kon je gaan koffie drinken in het koffiehuis op de andere hoek. Op een van de foto's kon je iemand met een oud beroep tegen, een takkebos- senhakker. Deze maakte takkebossen, die vroeger in de bakkerij gebruikt werden. In de bossen, die tussen het Hart en de Lage Vuursche liggen, werd vaak ge- Een oude foto met jagers, drijvers en de jachtopzieners kunt U zien in de Oud heidkamer Ferdinand Huycklaan 18. Openingstijden zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Dat het met de 1000 loten aktie van de voetbalvereniging Hees nu echt me nens gaat worden werd afgelopen za terdag duidelijk, toen bij Auto Smeeing de aankoop van de hoofd prijs een Mitsubishi Colt werd beklon ken. Doordat de aanvraag tot vergunning voor deze loterij bij het ministerie van justitie wat langer heeft geduurd dan aanvankelijk was gedacht, zijn de trek kingsdata voor de loterij wat verscho ven. Dat een en ander nu definitief zal doorgaan, stemt de loterijcommissie tot tevredenheid. Er zullen in deze loterij gedurende tien maandelijkse trekkin gen in totaal 252 schitterende prijzen worden verloot waaronder dus ge noemde hoofdprijs alsmede een vlieg reis t.w.v. f 3000,videorecorders, homecomputers, fietsen, boormachi nes, workmates, etc. Voor deze unieke loterij met een winst kans van 1 op 4 zijn nog loten te koop. De prijs van deze loten bedraagt 150 gulden, maar dit bedrag kan in tien maandelijkse termijnen van 15 gulden ""->rden voldaan. Alle loten doen in elke mee, ook al is er al een )t gevallen. De maande lijkse nv«..^igen zullen geschieden door notaris Van Veeren, die zijn me dewerking hiertoe heeft toegezegd. Het is voor de loterijcommissie en uiter aard voor de vereniging Hees van groot belang dat op alle loten zo snel mogelijk wordt ingetekend. Mocht men alsnog tot aankoop van één of meer loten wil len besluiten dan dient men dit zo snel mogelijk kenbaar te maken bij één van de volgende leden van de loterijcom missie: de heer R. Jansen, tel. 23114 of de heer D. Lazonder, tel. 12830. De eerste trekking van deze loterij zal plaats vinden op vrijdag 27 mei a.s. en vervolgens iedere maand. Uiteraard krijgen de deelnemers een opgave van alle volgende trekkingsdata. Voor vijftien gulden per maand dingt men mee naar al die schitterende prij zen, waarbij men ook nog steun geeft aan een zeer goed doel. De opbrengst van deze loterij zal namelijk aangewend worden om de nodige renovatie van het clubgebouw van Hees uit te voeren. Zoals bekend is het onderhoud van de carrosserie van een auto in belangrijke mate bepalend voor de levensduur en te zijner tijd ook voor de inruilwaarde, want Roest Rust Niet. Er zijn in de laatste jaren verschillende manieren gepropageerd om met succes de onvermijdelijke roest te weren. In dat kader ontstonden ook gespeciali seerde bedrijven. Zo'n bedrijf is ook in Soest gevestigd en daarbij gaat het dan om het Anti-roestbedrijf van Teus van Rouwendaal aan de Nijverheidsweg op het Industrieterrein. Het wat verscho len liggende bedrijf is volledig gespecia liseerd in anti-roestbehandelingen. Wat dat eigenlijk inhoudt maakt een bezoek snel duidelijk. Voor een goede anti- roestbehandeling komt heel wat kijken. Het bedrijf aan de Nijverheidsweg is in gericht voor behandelingen aan auto's van de kleine parmantige Fiat Panda tot de mammoet van de weg de 375 pk Sca nia. De anti-roestbehandeling begint met het reinigen van de onderzijde van de carrosserie. Daarvoor wordt gewrekt met een 100 atmosfeer stoomcleaner met een stoomtemperatuur van rond de 100 graden. Om zo min mogelijk te bo ren wordt een deel van de bekleding ge demonteerd. Na een volle dag drogen, waarbij gebruik wordt gemaakt van warme lucht, wordt de onderzijde geïn specteerd en waar nog aanwezig wor den roestplekken en andere ongerech tigheden verwijderd. Daarna wordt de onderzijde van een solide antiroestlaag voorzien. De holle delen worden be handeld met een M.L. op wasbasis. Na die behandeling wordt de auto op een grote lekbak gereden en worden de deuren en zijpanelen gereinigd van vuil en aanslag en eveneens voorzien van een M.L.-laag die volledig in las- en felsnaden indringt. Ook het motorcompartiment en de kof ferruimte ondergaan zo'n behandeling. Na een droogperiode van ongeveer twee uur worden deze delen van een dikke M.L. (slijtllaag voorzien. Ook de deurranden en dorpels e.d. worden van zo'n laag voorzien. Na zo'n acht uur uitlekken en drogen worden de gedemonteerde delen weer aangebracht. Waar nodig vindt ontvet ten plaats, waarna de auto wordt gewas sen en ook het interieur gereinigd. In de loop der jaren is het bedrijf aan de Nijverheidsweg uitgegroeid tot een ge specialiseerd geheel. Teus van Rouwendaal is er van over tuigd dat specialiseren en het leveren van le klas werk noodzakelijk is om de toekomst van dit soort dienstverlenen de bedrijven zeker te stellen. Al tal van jaren werkt hij met de pro- dukten van Procar en Mercasol. Min der wil hij niet. Al is hij er wel van over tuigd dat het werken met goede kwali- teitsprodukten nog geen enkele garan tie vormt voor goed werk. Het op de juiste manier aanbrengen is in dat kader een niet weg te cijferen factor. t. In centrum Mayindra: "Groeien is thuis komen bij jezelff'. Dit is de kerngedachte waar in deze cursus op wordt gebouwd. De cursus wil voor ieder, die zoekt naar diepere zingeving van leven, van welke achter grond dan ook, een hulp zijn. De cursus bestaat uit schriftelijke infor matie, waarvan men maandelijks een les krijgt om te bestuderen, te beleve- nen te groeien. De volgende begrippen zullen onder meer aan bod komen: Be wustwording, aura's en chakra's karma, geest-ziel-persuonnjKneid en transfor matie. In de gespreks/belevingsavonden wil len de organisatie meer aandacht besteden aan hoe men met deze begrippen om moet gaan, en om kunnen gaan. Verder zal er worden gewerkt met oefe ningen die op het thema van die maand aansluiten. De belevingsavonden zijn 1 keer per maand, gedurende 14 maanden, op maandagavond van 20.00 - 22.00 uur. Op 17 november j.1. werd bij notariële akte de Stichting "De Hartlopers Baarn" opgericht. Deze Stichting stelt zich ten doel: het beoefenen van sport en spel door ex- hartpatiënten op-medisch verantwoor de wijze. De deelnemers komen hier voor éénmaal per week bij elkaar in de gymzaal van het Griftlandcollege, waar onder deskundige leiding van een leraar lichamelijke opvoeding (MO-P) en een fysiotherapeut met een langdurige er varing op het gebied van hartrevalidatie een vol uur wordt geoefend met groe pen van plm. 15 personen. Omdat de Stichting, die aangesloten is bij de Nederlandse Hartstichting, werkt op non-profit basis, zijn de kosten voor de deelnemers gering (f 45,— per 3 maanden). Elke ex-nartpatiënt, ongeacht leeftijd of geslacht, kan deze spelavonden be zoeken, mits de behandelende cardio loog schriftelijk toestemming heeft ge geven. Verder zijn er goede afspraken gemaakt met de ambulancedienst Amersfoort. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. c Tel. (02155)13014-12577 DVS startte zonder de geblesseerde René Ribberink en Gert Aalderink te gen Renswoude. DVS opende de score door een fraai doelpunt van Peter v.d. Berg. Rens woude kwam op gelijke hoogte: 1-1. Vlak voor rust was het Ronald de Rooy die uit een schitterende aanval beheerst 2-1 liet aan tekenen. Na rust een wat sterker Renswoude wat resulteerde in de gelijkmaker en daarop een voorsprong. 2-3. Aanvallen volgden waarna het toch weer DVS was, dat het initiatief nam. Het was Peter v.d. Berg die door aarze len van de Renswoude-doelman 3-3 kon intikken. Met ongeveer nog een minuut of 5 te spelen probeerde Rens woude er de volle winst uit te slepen. Lat en paal stonden dat in de weg. Twee minuten voor tijd was het wederom Pe ter v.d. Berg, die de winnende treffer in schoot met een harde schuiver. Door deze overwinning krijgt DVS Knollentuin wat meer lucht in de on derste regionen van de Hoofdklasse. Zaterdag 2 januari heeft h.s.v. de Snoekbaars 1988 geopend met een wedstrijd op de Vecht. De vangsten waren door de slechte weersomstandigheden beneden de maat. Sietse v.d. Esschert bleek het meest windbestendig en werd le met 4.10 m. vis. Hij mocht als eerste kiezen van de goedgevulde prijzentafel, waar ook de eigenaar van de Bierhut een bij drage aan had geleverd. Tweede werd Ton Hak met 3,64 m. wat hem na zijn degradatie in de zomercompetitie zeker weer het nodige vertrouwen zal schen ken. Jan van Lambalgen wist met 2,54 m. goede 3e te worden en werd als laat ste onthaald op een applaus. Uitslag: 1. Sietse v.d. Esschert 4.10 m. 2. Ton Hak 3.64 m. 3. Jan van Lambalgen 2.54 m. 4. Ed Strumpel 2.16 m. 5. John Kasius 1.86 m. 6. Theo Bosman 1.80 m. 7. Elbert van Beek 1.77 m. 8. Evert Kasius 1.76 m. 9. John Hibbel 1.74 m. 10. Jan Aertsen 1.55 m.

Soester Courant | 1988 | | pagina 11