OPRUIMING r anode/" ScnmtemakcKj Jacks Blouses 39,- en 69,- Pullovers Halve prijs Rokken Halve prijs Pantalons Halve prijs fiSNÉ MANTELS JAPONNEN iNu sterk afgeprijsd PAKJES J Hoofdprijs Baarnse hockey-loterij Kerstbomen door vuurzee verslonden aSdubbers Meningen van lezers Blikschade? DIK BOS B V WOENSDAG 13JANÜARM 988 SOESTER COURANT PAGINA 15 HULLEMAN OPTIEK NCRV's 'Famielieshow' vanuit Soest Autodieven aangehouden Kruispunt Arme hond Bob van Asperen in Groeneveld Plattelandsvrouwen AUTOSCHADE Soesterbergsestraat 49A - Soest - Telefoon 2 35 84 Foto: Herman van Dam Zaterdagmorgen j.l. vond bij de bekende Soester Renault- dealerStam aan het Nieuwer hoekplein de min of meer plechti ge uitreiking plaats van de hoofdprijs in de loterij, die de Baarnse hockeyclub BMHV in de afgelopen maanden had georganiseerd. De loterij was opgezet om gelden bijeen te brengen voor de aanleg van kunstgrasvelden, zoals ook de Soester hockeyclub die inmiddels ter beschikking heeft. De hoofdprijs bestond uit een fraaie Renault 5 TR, uit de "stal len van garage Stam, die gewonnen werd door de Baarnse fa milie De Jong. Namens de hockeyvereniging waren de be stuursleden M. Heun en G.A. Abendanon bij de officiële overdracht van de wagen aanwezig, evenals de heer J. Stam. Graag Een Bril Dragen SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING Gediplomeerd oogmeetkundige Lid Optometristen Vereniging BURG. GROTHESTRAAT 8 TELEFOON 1 38 59 Naast Braamhage Ruime parkeergelegenheid 's Maandags de gehele dag gesloten. Dronken automobilist in onverzekerde auto De politie heeft maandag j.l. op de Dal- weg een 44-jarige Soester aangehou den, omdat rijn rijgedrag de aandacht trok. Eerder was hij al gesignaleerd op de Inspecteur Schreuderlaan. De man reed bovendien met een lekke voor band. Hij bleek onder invloed te rijn. Daarvoor kreeg hij een rijverbod en een proces-verbaal. Hij mocht trouwens toch niet verder rijden, omdat rijn auto niet verzekerd was. Het voertuig is voorlopig aan het bureau geplaatst Diefstal uit auto Uit de auto van een 59-jarige Soester is in het weekeinde een bril en een paar handschoenen gestolen. De wagen stond aan de Willem Speelmanhot en werd opengebroken. Krattendieven aangehouden De politie werd in het weekeinde inge schakeld door personeel van een bevei ligingsdienst, die tijdens de controle bij een frisdrankengroothandel aan het Weteringpad drie onbekende mannen hadden overlopen, die zich met ver dachte bedoelingen ophielden. Het drietal, afkomstig uit Amersfoort en resp. 20,21 en 22 jaar oud, werd aan de politie overgedragen. Ze bekenden dat ze twee kratten met lege limonadefles- sen hadden gestolen, omdat ze om geld verlegen zaten en toch wilden gaan "stappen". In de auto werd verder ap paratuur aangetroffen waarmee benzi ne uit auto's kon worden overgeheveld. De mannen werden ingesloten. Hun auto bleek overigens niet verzekerd te rijn en werd aan het bureau geplaatst. Welkom in HotelCaféRestaurant, Motel HET WITTE HUIS in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* -14140 Telex 79479 nl Dinsdag 19 januari opnamen in C-drie Op dinsdag 19 januari 1988 wordt de elfde aflevering van "De Familie show" van de NCRV-radio in Soest opgenomen. "De Familieshow" is een muziek- en felicitatieprogramma voor het hele gezin, van jong en oud. De op namen in Soest vinden plaats vanaf 20.00 uur in het cultureel creatief cen trum C-drie, Willaertstraat 49. De deuren gaan om 19.00 uur open. Samensteller/presentator Jaap de Groot (bekend van het Radio 3-pro- gramma "Popsjop") ontvangt steeds weer een gevarieerd aantal artiesten die live zullen optreden. In Soest zijn dat Vader Abraham, Sisters, Carol Line, Lee Towers, Connie Vink, Keith Tynes en het Familieshow-orkest o.l.v. John v.d. Ven. Al deze artiesten zullen door de NCRV in samenwerking met de NOS worden opgenomen en uitgezonden op 21 ja nuari 1988, van 11.30 tot 12.40 uur, via Radio 2. Tijdens die uitzending zal Jaap de Groot ook weer allerlei mensen in het land feliciteren en de groeten doen (ook namens het publiek in de zaal). De toegang tot de opnamen van NCRV's "Familieshow" is gratis. Men moet echter wel in het bezit rijn van toe gangskaarten. Deze zijn (gratis) ver krijgbaar bij onderstaande adressen: C-drie, Willaertstraat 49, Soest; T. Dorland, Isaacstraat 8, Soest; G. A. Schut-v. Tol, Vondellaan 10, Soest; M. Ras-Klunder, Plesmanstraat 58, Soesterberg. Drie autodieven uit Almere en Amsterdam zijn donderdagavond aange houden door de politie. Het drietal had in Baarn een personenwagen gesto len. Die werd later door de Soester poli tie aangetroffen, toen men bij een bedrijf aan de Beaufortlaan pools hoogte ging nemen nadat het alarm daar was afgegaan. Een direct inge steld onderzoek leverde niets op. Kort daarna kreeg de politie een melding dat drie onbekenden zich in een tuin van een woning in Soestdui- nen hadden opgehouden. De politie kreeg assistentie van één wagen uit Baarn en twee uit Amersfoort. De zoekactie leidde naar het par keerterrein van ziekenhuis Zonne gloren, waar de drie dieven zich op hielden. Bij de aanhouding ontstond een vechtpartij. Een van de dieven gooide tijdens dat handgemeen een portemonnee onder een politiewa gen. De geldbeurs is hoogstwaar schijnlijk gestolen, maar de her komst is onbekend. De drie daders, 18 en 19 jaar oud, werden ingeslo ten. Ze bleken de auto te hebben ge stolen bij ziekenhuis Maarschalks bos in Baarn. In de wagen zat voor meer dan zesduizend gulden ge luidsmateriaal. Uzer gestolen Een 32-jarige Soester meldde vorige week bij de politie de diefstal van een tweetal ijzeren balken met een lengte van 2,5 meter. Die werden ontvreemd op een opslagterrein aan de Klein En- gendaalweg. De eigenaar zag een auto met een aanhanger, waarmee de balken werden weggevoerd. Het materiaal heeft een waarde van 90 gulden. Poging tot brandstichting Onbekenden hebben vorige week ge probeerd brand te stichten in een gara gebedrijf aan de Kerkstraat. Personeel ontdekte 's morgens vroeg een aange stoken rol gaasverband, die in de brie venbus van de roldeur aan de achterzij de van het pand was gestopt. Het rubber had al vlam gevat, maar men kon het vuurtje zelf blussen. Vorige week woensdag vond in Soest, zowel aan de Konings weg als aan de Schrikslaan, de inmiddels al weer traditionele kerstboomverbranding plaats. Er was veel belangstelling, vooral natuurlijk van de zijde van de jeugd, die tevoren honder den kerstbomen had verzameld. In ruil voor een boom kregen zeeenlot, met kans op heel wat leuke prijzen. Die werden uitge- Foto: Herman van Dam reikt door resp. burgemeester Scholten en wethouder Plomp. Door de stevige wind was het evenement niet helemaal zonder risico's, maar de brandweer hield een oogjein het zeil. Zonder problemen werden de kerstbomen door de spectaculaire vuur zee verslonden. Verlichting en brievenbus kapot Bijde politie rijn nog twee aangiften ge daan van vernielingen door vuurwerk. In Soesterberg werd aan de Kerklaan een vuilniscontainer en een brievenbus opgeblazen. Aan de Braamweg vernielden onbe kenden de verlichting van een kerst boom. De schade daar bedraagt 50 gul den. Een inwoner van Maarssen deed aan gifte van diefstal van de wieldoppen van rijn wagen. Hond aangereden Op de Soesterbergsestraat is donder dagavond een hond aangereden. Het dier stak ineens de weg over, en kon door een naderende automobilist niet meer worden ontweken. De hond kon niet meer ritten. Een dierenarts heeft het beest onderzocht. omdeed VOO*- Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 'Strijkerbommenwerper' gepakt De politie heeft vorige week de dader kunnen arresteren van de aanslag op een telefooncel in de oudejaarsnacht. Een 19-jarige Soester bekende vorige week dat hij het was geweest die de cel had opgeblazen met een zgn. "strijker- bom". De telefooncel werd daarbij zwaar beschadigd. Het schadebedrag is 2936,05 gulden. Tegen de jongeman is proces-verbaal opgemaakt. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaat van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Triest is het dat een hond door vergifti ging om het leven moet komen, Treurig vind ik het ook, dat bazen en ba zinnen niet de moeite nemen om bij het uitlaten van hun hond een schepje mee te nemen. Want een trapveld is een trapveld en geen poepveld. Als ik mijn hondjes uit laat moet ik de wandelpaden langs de vijvers vermijden omdat je daar met goed fatsoen niet meer kunt lopen. Ik moest er ook even aan wennen om een schepje mee te nemen maar als je er aan gewend bent voel je je niet meer schuldig bij het zien van al die bergen vuil. Als de gemeente nu eens iedere honde belasting betalende burger een schepje met harkje geeft (kosten ca. f 1,75) en iedereen de liefde voor rijn huisdier toont door ook de woonomgeving schoon te houden dan hoeven "niet hondebezitters" en vele "wel hondebe- ritters" zich niet meer te ergeren aan de vervuiling van hun woonomgeving en zullen er hopelijk niet nog meer on schuldige honden zo afschuwelijk wor den gestraft voor de nalatigheid van hun eigenaars. M. v. Kuobelsdorff-Smits Tjonge, tjonge, wat een geniale oplos sing voor de aanpassing van het kruis punt Insp. Schreuderlaan/Burg. Gro- thestraat. In plaats van het laatste stukje Schreuderlaan iets breder te maken, zo dat het verkeer kan vóórsorteren, lijkt het de ontwerpers toch beter daar nog even een parkeerplaatsje voor twee au to's te maken, die daar het uitzicht be lemmeren. Daarnaast een fijn, flink fietspad, dat zich er bij uitstek voor leent er niet in te rijden, want het buigt iets naar rechts en dat is lastig als je met een kluit jongelui bent. De Griftlandjeugd blijft uiteraard rechtdoor gaan, en waaiert uit links en rechts van de vluchtheuvel, vanwaar je ze vrolijk het fietspad van de Burg. Grothestraat riet opvliegen, aan de ver keerde kant natuurlijk, of je riet ze kris kras oversteken, tussen de verschillen de openingetjes door de andere kant van de Burg. Grothestaat bereiken. Maar het meest unieke van alles is het voetpad, vanaf de Ir. Menkolaan/Insp. Schreuderlaan. Dat wandelt zo gezellig, totdat je niet verder kunt en genood zaakt bent op het fietspad te springen, waar de brommers je dan prima kunnen scheppen! Nou ja, een kniesoor die daarop let, want Zonnegloren moet blijven. En die ouderen, die niet meer zo vlot springen, daar maak je je toch niet zo druk om, zeg. Kom nou. De jeugd heeft de toekomst en moeders met kinderwa gens lopen maar een paar keer om het monument heen. Alleen het bordje: "doodlopende weg" ontbreekt. Gelukkig staan er wel op de Ir. Menkolaan bordjes "overstekende kinderen", een waarschuwing aan de ouderen, die kunnen zich dan schrap zetten. Want een gewaarschuwd mens telt voor twee. J. de Kleuver-Roosebeek Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Het vijfde concert in de eenentwintigste serie kasteelconcerten in Groeneveld vindt plaats op zaterdag 23 januari. De aanvang is 20.15 uur. Voor 13,50 gulden (cjp en 65+ 12 gul den) kan men luisteren naar Bob van Asperen (clavecimbel), Wouter Möller (Barokcello) en Marijke Miessen (blokfluit). Ze spelen composities van Bach. Voor meer informatie, ook over de kaartverkoop, kan men terecht bij kas teel Groeneveld, tel. 02154-20446/ 21192. KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Boom gestolen Onbekenden hebben vorige week uit de tuin van een bedrijf aan de Nieuweg- racht een blauwspar ontvreemd. De boom heeft een waarde van 250 gulden. Bij de politie werd aangifte gedaan. Op dinsdag 12 januari houdt de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Soest, haar jaarvergadering in het Me disch Centrum, Nieuweweg 14. Aan vang 20.00 uur. Het jaarprogramma voor 1988 riet er als volgt uit: 12 januari: Jaarvergadering. 9 februari: Archeologie, lering me dia-presentatie door mevr. V. Stolk-Veul. 8 maart: Van lijnzaad tot linnen, lezing door mevr. M. Vos. 12 april: De vrouw in de overgang, lering door dr. F.J. Visser. 10 mei: Kunstgeschiedenis, lering met dia-pre sentatie door mevr. B. v.d. Belt. 13 september: Geologie, lering door dhr. M. Veul. 11 oktober: Reis door China (zijderoute), lering met dia-presentatie door dhr. L. C. Beekman. 8 november: Een "Doe avond". 13 december: Kerstavond, door en voor leden. Tevens worden er diverse cursussen ge geven, o.a. koken-handwerken- kunstgeschiedenis en er is een lees kring. Informatie over het werk en de activi teiten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Soest, is telefonisch te verkrijgen bij de volgende nummers: 13730, 12412, 14467. Girobetaalkaarten gestolen Een bewoner van de Weegbreestraat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een complete set van 20 girobetaalkaarten. Vermoedelijk rijn ze onlangs uit zijn brievenbus ont vreemd. In elk geval bleken ze inmid dels in Zwitserland te rijn verzilverd. Van rijn girorekening was een bedrag van maar liefst 8348 gulden afgeschre- Fietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op het kruispunt Bec- keringstraat-Koninginnelaan raakte maandag j.l. een 29-jarige fietser uit Soest gewond. Hij kreeg geen voorrang van een 36-jarige automobilist uit Soest, die hem niet op het fietspad zag rijden. Met onbekend letsel werd de fietser naar Zonnegloren overgebracht. Man onwel geworden Bewoners van de Kamerlingh Onnes- laan in Soesterberg maakten zich in de nacht van zaterdag op zondag ongerust, omdat ze hun alleenwonende buurman de gehele dag niet hadden gezien. De politie werd gewaarschuwd. Die be sloot een ruit van de woning te verbre ken om poolshoogte te nemen. De man bleek sinds 's morgens vroeg naast rijn bed te liggen. Hij was plotseling onwel geworden en kon niet overeind komen. Met een ambulance werd hij voor on derzoek naar de Lichtenberg in Amers foort gebracht. Ga dan bij DIK BOS te rade! Van de prijs hoeft u niet te "verblikken"! Voordelige huurauto ogen-blik-kelijk beschik baar! Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN

Soester Courant | 1988 | | pagina 15