SCHERP GEPRIJSD BIJ UW COMBIFOTO-VAKMAN Vergroting 20 x 30 cm nu slechts 250 SCHERP GEPRIJSD BIJ UW COMBIFOTO-VAKMAN Soest weer in verzet tegen landinrichtingsplan Eemland 'Landinrichtingsplan Eemland heeft uiterst negatieve gevolgen' '■m 'Geen medewerking aan ABC-vestiging' scliocmnkcr Sport schort overleg met College op MÜÜHMttrt Voor mensen die anders denken OPRUIMING 10-50% korting Oh Oh voert actie tegen plannen voor verkoop Soester Natuurbad Meer privacy voor bezoekers postkantoor WOENSDAG 13 JANUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 Aan bezwaren niet tegemoet gekomen Abri aan de Clemensstraat? foto-film-video computer/ Werkgroep Natuurbehoud Soest: ri, :M.j i-M, m B. W. Soest handhaven standpunt: CÉ) Bang&Olufsen Video - Reflexcamera's Zoomobjektieven Compactcamera's en Kijkers V V TT« Volgende week worden folders verspreid Kleintje Karnaval Bos en Duin Bestuurders sluiten opstappen of juridische stappen niet uit Onschuldige 'autodieven' Hond vergiftigd W Restaurant van den Brink I Het Bremeentje (dat er met), een fiets/wandelpad (dat er wél moet ko men) en de voorgenomen peilverla- ging van het grondwater blijven voor de gemeente Soest onverteerbare on derdelen van het ontwerp-landinrich- tingsplan voor het Eemland-gebied, dat deel uitmaakt van de grote ruilver kaveling die in de jaren negentig moet worden uitgevoerd. Het College wil zijn bezwaren daartegen nogmaals on der de ogen brengen van het provin ciaal bestuur, zoals blijkt uit een voor stel dat deze maand in de gemeente raad wordt behandeld. In november j.1. is het ontwerpplan door Gedeputeerde Staten van Utrecht aan de gemeenten verzonden. Daaruit blijkt dat de kritische opmerkingen, die Soest al in een eerdere fase had ge maakt, niet zijn gehonoreerd. "In het ontwerpplan is aan de bezwaren op de ze punten niet tegemoet gekomen," al dus B. W. Het eerste bezwaar is dat in het plan nu tóch weer het Bremeentje is opgeno men als doorgetrokken langzaam-ver- keersroute tot aan de grens met Baarn. Weliswaar is die mogelijk voorzien in het geldende bestemmingsplan, maar in het nieuwe bestemmingsplan is dat niet meer het geval, omdat inmiddels vast staat dat Soest afziet van deze "door verbinding". In dat verband wordt gewezen op de veranderde inzichten: de mogelijke verstoring van het broed- en fourageer- gebied van weidevogels, de onaan vaardbare verstoring van de rust door bromfietsen en loslopende honden en de vrees voor uitbouw van het Bre meentje voor het autoverkeer als even tuele sluiproute tussen Baarn en Amersfoort. In het nieuwe bestem mingsplan Landelijk Gebied zal het Bremeentje geen verkeersbestemming krijgen. B. W. willen Gedeputeerde Staten dan ook vragen het landinrichtingsplan in overeenstemming te brengen met het nieuwe bestemmingsplan, en niet met het oude. Als in een later stadium wordt besloten tot het aanwijzen van bouw percelen in deze omgeving, dan zal de daarmee samenhangende ontsluiting nader worden bezien. Fiets- en wandelpad Het recreatieve fiets- en wandelpad langs de Eem (tussen het gemaal Kleine Melm en de Melksteeg), dat de ge meente Soest juist wél graag wil, staat daarentegen niet in het ontwerpplan. De landinrichtingscommissie heeft Soest wel laten weten dat het pad er wat haar betreft mag komen, in overleg met het provinciebestuur en het water schap. t r -■ De afdeling civiel technische werken van de gemeente gaat binnenkort met de vervoersmaatschappij Centraal Ne derland overleggen over de plaatsing van een abri aan de Clemensstraat, in de buurt van de Koningsweg. Busreizigers moeten daar tot dusver in de open ruimte op de bus wachten. Soest wil dan ook dat het pad alsnog in het plan wordt opgenomen. "Uit re creatief oogpunt lijkt het ons wenselijk te streven naar de realisering van een recreatief pad tussen Amersfoort en Baarn." Omdat zo'n pad volgens B. W. toch alleen maar gebruikt wordt door wandelaars en fietsers, vinden zij de uitbreiding van het padenstelsel te genover het toekomstige natuurreser vaat Zeldert niet bezwaarlijk. Tenslotte vinden B. W. de voorgesta ne verlaging van het grondwaterpeil in de gemeente Soest ongewenst, vanuit een oogpunt van natuurbehoud. Met name het "kwel" loopt daardoor ge vaar. Er is niet aangetoond, aldus B. W., dat peilverlaging vanuit landbouw kundig oogpunt noodzakelijk is, en de gevolgen voor het milieu zijn ook niet zichtbaar gemaakt. Uw Kodak Select Fotohandelaar maakt meer werk van uw fotowerk. Nu een kleurvergroting van uw mooiste negatief op 20 X 30 cm voor slechts f 2,50. De vergroting krijgt uiteraard de speciale Kodak kwaliteits-behandeling. Dat kan alleen bij uw Kodak Select Fotohandelaar. Bij ons krijgt u altijd net iets meer. Vraag Select Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 12874 Geldig t/m 30 januari 1988 Niet alleen de gemeente Soest, ook de Werkgroep Natuurbehoud Soest heeft zich tot het provinciebestuur gewend met grote bezwaren tegen het ont werpplan voor de landinrichting in het Eemland-gebied, na de ruilverkave ling. De bezwaren van de werkgroep zijn gericht tegen het Bremeentje, maar ook tegen het recreatieve fiets/ wandelpad dat de gemeente zo graag wil. Verder wijst de werkgroep ook de peilverlaging af, evenals boerderij- nieuwbouw aan de A.P. Hilhorstweg en het Bremeentje. Het omstreden wegje tussen Soest en Baarn mag ook van de werkgroep niet verbreed en verhard worden, vooral omdat de bermflora er rijk en geva rieerd is, met soorten als "heelblaadjes" en "hemelsleutel". De aanleg van een fietspad daar is uit den boze, vanwege de broedende, rustende en voedselzoe- kende vogels. De polder Langeindsche Maten moet volgens de werkgroep niet worden opengelegd "voor de hele Baarnse nieuwbouw". Met klem wordt Gedeputeerde Staten verzocht de aan leg te schrappen. Anders dan de gemeente Soest voelt de werkgroep helemaal niets voor een re creatieve wandel- en fiestroute langs de Eem, tussen de Kleine Melm en de Melksteeg. Dit graslandgebied is het meest waardevolle vogelgebied van Soest, vindt men. "Kritische vüddêvó- gelsporten als watersnip en zonv wagen nier af en toe een broed] Slobeend éri kiiiféend broeden lijks. De broeddichtheid van kievit, grutto en tureluur is relatief hoog." Verder is het gebied van groot belang voor de overwinterende zwanen, waar van er vorig jaar nog 1100 werden ge teld, terwijl de soort bijzonder zeld zaam is. Maar niet alleen het grasland, ook het jaagpad zélf is belangrijk voor de vo gels, aldus de werkgroep. Op initiatief van de provincie zijn daar onlangs nog rietkragen en slikjes aangelegd. Openstelling van het jaagpad leidt tot ernstige verstoring van de rust in het ge bied. De Eempolder is voor de natuur liefhebbers en andere recreanten al goed bereikbaar, vindt de werkgroep, die G.S. dan ook vraagt geen ruimte te scheppen voor deze uitbreiding van het bestaande paden-net. Peilverlaging Voor wat betreft de winterpeilverlaging vreest de werkgroep ook desastreuze gevolgen voor de vogelstand, omdat de grond in het voorjaar te droog zal wor den. Ook op het kwel wordt negatieve invloed verwacht. Voor planten en die ren zal de verlaging dan ook schadelijke gévolgen- hebben. Volgens de Werk- v groep moet elke peilverlaging in de Soester Eempolder achterwege blijven. Het bouwen van nieuwe boerderijen aan de A.P. Hilhorstweg en het Bre- Een blik op de Eempolder vanaf de spoorlijn Baarn-Amersfoort. meentje betekent een grove inbreuk op landschap en natuur, aldus de werk groep, en vormt daarvan zelfs de groot ste bedreiging. Het open landschap wordt aangetast en de bouwlokaties lig gen precies in twee van de meest waar devolle natuurgebieden van Soest. "Schrijnend," aldus de werkgroep. Nieuwbouw hier betekent een ernstige devaluatie van de natuurlijke waarden van deze gebieden en van de Eempol der als geheel. Bebouwing en intensie ver grondgebruik, samen met de grote re onrust, zullen catastrofale gevolgen hebben voor planten en dieren. De bouwlokaties moeten daarom uit het plan worden geschrapt, aldus de werk groep. Het College van B. W. van Soest ziet geen aanleiding om terug te komen van het eerder ingenomen standpunt dat aan de totstandkoming van een ABC-vestiging in Soest geen mede werking kan worden verleend. Een dergelijk project gaat de fysieke en economische mogelijkheden te boven. B. W. voelen wel voor een Albert Heyn-supermarkt van ca. 1000 vier kante meter verkoop-vloer-oppervlak (v.v.o.) binnen de grenzen van het win kelconcentratiegebied Van Weede- straat. In dat verband is de lokatie Stad houderslaan/Korte Brinkweg weer in beeld gekomen. Het College ziet daarin wel positieve De Deense vormgevers van beeld en gelid Met 3 jaar garantie. Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 Tf L. 17253 (Technische dienst tel 10344) punten; bijvoorbeeld omdat een groot deel van de parkeerdruk op de Van Weedestraat kan worden weggenomen, terwijl ook de bevoorrading goed kan plaatsvinden; verder zou in de F.C. Kuyperstraat een "passage" kunnen worden ingericht, zodat een "subcen trum", aansluitend aan de Van Weede straat, wordt gecreëerd. Daar staat echter tegenover dat bebou wing op de bewuste plek, aan de rand van het landelijk gebied, uit stedebouw kundig oogpunt niet gewenst is. Verder wordt gevreesd voor een "aantrekken de werking" op andere winkels, waar door het open karakter van het gebied verloren zal gaan. Politiebureau, Lindenhof? De voorkeur van B. W. gaat daarom tóch uit naar een lokatie binnen het winkelconcentratiegebied, ondanks ("overigens wel oplosbare") proble men met parkeren en bevoorrading. Primair geschikt zijn volgens het Colle ge de lokaties van het oude politiebu reau en de plek van de Lindenhof, het gezinsvervangend tehuis voor gehandi capten op de hoek van het Nassauplant- soen. De Winkelkring Van Weede straat heeft de komst van een nieuwe AH-supermarkt al toegejuicht, aldus B. W. B. W. willen nu, indien de commissie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken daarmee instemt, het Ahold- concern opnieuw van hun standpunt op de hoogte brengen: dus geen medewer king aan een ABC-vestiging (Albert Heijn, Blokker en C A), maar wel aan een 1000 vierkante meter grote Albert Heijn-alleen, en in de Van Weede straat. Verder is het College van mening dat, rekening houdende met deze uitbrei ding van 1000 meter in de Van Weede straat plus de uitbreiding van het win kelcentrum Overhees met 400 meter, de "invulling" van de in Soest resteren de 3600 meter in de non-food-sector - bijvoorbeeld een klein warenhuis - het beste beoordeeld kan worden aan de hand van de feitelijke ontwikkelingen. Daarbij moet het uitgangspunt van een gelijkwaardige (geen gelijke, zoals met nadruk wordt opgemerkt) winkelstruc tuur worden gehandhaafd. VAN WEEDESTRAAT 85 - TELEFOON 13917 De aktiegroep 'Oh Oh' gaat vanaf vol gende week folders huis-aan-huis in Soest verspreiden. Men wil naar eigen zeggen een 'grootscheepse voorlich tingsactie' voeren, omdat veel mensen denken dat het Soester Natuurbad reeds is verkocht. Dit is echter nog niet het geval. De gemeenteraad zal daar vermoedelijk in februari pas over be slissen. 'Oh Oh' is fel gekant tegen de eventuele verkoop van het zwembad en de plan nen, die de projectontwikkelaars Tap- hoorn en Netjes hebben. Zij willen een hotel, appartementen en een medisch fitnesscentrum realiseren. "Als het Soester Natuurbad verkocht zou wor den, zullen veel Soesters niet meer bui ten kunnen zonnen en zwemmen, en al leen nog maar voor goud geld overdekt kunnen zwemmen," aldus een commu niqué van de aktiegroep. "De jeugd zal zich niet meer kunnen uitleven in het Natuurbad, en de gemeente zal dan door heel Soest 'zitkuilen' moeten plaatsen om de jeugd bezig te houden. In de folders wil 'Oh Oh' de bevolking wijzen op de mogelijkheden om de ver koop van het openluchtbad te verhin deren. De aktievoerders halen verder uit naar de politieke partijen, die in hun verkiezingsprogramma's stelden dat het Natuurbad voor de Soester bevol king behouden moet blijven. In het Col lege-programma, dat door alle partijen werd ondertekend, wordt echter wel de intentie uitgesproken om het Natuur bad van de hand te doen. Men wil af van het jaarlijkse exploitatie-tekort van het Natuurbad aan de Van Weerden Poel- manweg, als ook van het overdekte zwembad De Turf aan de Waldeck Pyr- montlaan. In plaats daarvan zou er een nieuw zwembad aan de Dalweg moeten komen. 'Oh Oh' ziet niets in die plannen, en wil het Soester Natuurbad niet kwijt. In de loop van volgende week zullen ze meer dan tienduizend folders verspreiden in Soest en Soesterberg. 'Oh Oh' heeft een parodie gemaakt op de uitspraak van de heer Netjes tijdens een informatie avond over de plannen. Hij zei, met de spreuk van het politiebureau in zijnach- terhoofd: 'Welkom burger, wie g' ook zijt, hier geeft men rust en gezelligheid.' 'Oh Oh' gelooft meer in: 'Burger, wie g 'ook zijt hier lag een Natuurbad indertijd de gemeente was het liever kwijt daardoor zit men nu in narigheid. De Narre Knollen gaan zich zaterdag 16 januari actief voorbereiden op het karnaval 1988. In de knollenburcht Bos en Duin aan de Bosstraat komen de feestvierders vanaf 20.30 bijeen voor het zogenaamde Kleintje Karna val. De Knollentrappers uit Knollendam, de Kei Kneuters uit het Keiegat en kar- navalsverenigingen uit Gendringen en Ulft zullen het karnavalsfeest bijwónen. Voor de muzikale omlijsting zorgen de Beetje Band en de Eemlander Blaaska pel. Leden van De Narre Knollen kun nen gratis naar binnen. Introducees moeten een tientje betalen. Filmavond Ook maandag 18 januari kunnen de karnavalisten hun hart ophalen. In Bos en Duin worden dan beelden vertoond van karnavalsoptochten uit het verle den. Men kan de sfeer van het karnaval proeven en wellicht ideeën opdoen voor de optocht in februari. Mensen, die in het bezit zijn van films en/of vi deobanden over karnaval kunnen des gewenst hun beelden laten zien. Voor meer informatie kan men terecht bij Henk Steusel, tel. 21518. Het bestuur van de sportstichting wil voorlopig niet meer praten met het College over de mogelijke nieuwe overlegstructuur, het zogenoemde model b. Het wenst eerst meer duidelijkheid te krijgen over de huidige situatie. Pas dan zal het be stuur, na ruggespraak met de deelnemersvergadering, een standpunt innemen. De sportvertegenwoordigers sluiten niet uit dat ze zullen aftreden of juridische stappen zullen ondernemen. Ze betreuren het dat de gemeenteraad op voorstel van het College in juni en december vorig jaar 'eenzijdige beslis singen' hebben genomen. Het komt hen derhalve 'ongeloofwaardig' over dat de gemeente nu bereid is een overleg- en onderhandelingsprocedure te starten. In de afgelopen maanden hebben de sporters niet de indruk gehad dat er daadwerkelijk naar hen werd geluisterd door B. en W. Heet hangijzer Een heet hangijzer daarbij is de positie van het personeel. Daarover heeft vol gens de sporters nooit overleg plaatsge had. Waarschijnlijk om zichzelf te veri fiëren hebben de sporters het College gevraagd aan te geven wanneer dat wél het geval zou zijn geweest. Het sportbe- stuur is het evenmin eens over de statu tenwijziging. Het College heeft niet het advies van de deelnemersvergadering afgewacht, hetgeen in de ogen van de sporters vereist is. Dat advies werd nooit gegeven, omdat de sporters von den dat ze daar te weinig tijd voor kre gen. In de brief, gedateerd 4 januari, stelt men dat men tenminste zes weken de tijd moet krijgen voor een dergelijk advies de deur uit kan. Het bestuur van de sportstichting wil de rechtsgeldig heid van het raadsbesluit daarom aan vechten bij gedeputeerde staten. Het is ook niet ondenkbaar dat de sport naar de Raad van State zal gaan om een onafhankelijk oordeel te krijgen over de manier waarop de gemeente is om gegaan met het personeel van de sport stichting. Eerst kregen de medewerkers een niet ondertekende brief, waarin ze drie dagen bedenktijd kregen om al dan niet op bepaalde voorstellen in te gaan. Per 1 januari vallen ze onder ambtelijke verantwoordelijkheid als gevolg van de door de raad goedgekeurde statuten wijziging. 'Ernstig verwijt' Het sportbestuur noemt dit handelen van het College 'onbehoorlijk bestuur.' Het wil niet accepteren dat zoiets buiten haar om tot stand is gekomen. "Dit ge voegd bij de andere genoemde zaken en de reeds in onze eerdere brieven gesig naleerde 'onzorgvuldigheden' be schouwen wij als meer dan genoeg om dit, inderdaad ernstig, verwijt aan uw adres te richten," aldus de sportbe stuurders in de brief aan het College. Voorlopig schorten de sporters het overleg met de gemeente op. Men zal zich eerst intern beraden en pas als men de deelnemersvergadering heeft ge hoord in februari zal het bestuur van de sportstichting een definitief standpunt innemen. Gisteravond heeft de onlangs in het le ven geroepen ad hoe sportcommissie, bestaande uit een vertegenwoordiger van elke raadsfractie, onder voorzit tersschap van wethouder drs. Günther Plomp over de brief gesproken. De bezoekers van de postkantoren in Soest kunnen voortaan rekenen op meer privacy aan het loket. In de gebouwen van de PTT aan de Steenhoffstraat en de Nijverheids weg zijn zoge naamde wachtstrepen op de vloer aangebracht. Het is de be doeling dat de klanten daar wachten tot ze aan de beurt zijn om te worden geholpen. Tussen de loketbalie en destrip is ongeveer anderhalve meter ruimte. De tekst op de strip zegt voldoende: 'Veel van onze klanten hebben behoefte aan privacy. Wacht Foto: Herman van Dam daarom achter deze lijn. De maatregel was al eerder bij wijze van proefin andere plaat sen getroffen. Op grond van de gunstige ervaringen is besloten de wachtstrepen ook in de Soester kantoren van de PTT te reali seren. Volgens een woord voerder van de P TT stellen de klanten deze maatregel zeer op prijs. Hij baseert dat op reacties van be zoekers. Mislukte inbraak Schrikslaan Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde ingebroken in een levens middelenzaak aan de Schrikslaan. Ze werden echter kennelijk gestoord, want de klaargezette goederen bleven achter. Via een bovenraampje moeten ze het pand zijn binnengedrongen. Uit het magazijn waren enkele dozen met kof fie en klokken weggehaald, die op het platte dak waren gezet. In het magazijn werden vier PTT-zakken aangetroffen, waarvan er een ook gevuld was met pakken koffie. De politie kreeg zaterdagavond een telefoontje van een bewoner van de Varenstraat, die meldde dat twee verdachte mannen bezig waren een auto te stelen. Er werd een onder zoek ingesteld, waarbij de beman ning van de surveillancewagen de beschreven auto - een rode Eend - inderdaad aantrof. De beide inzit tenden werden gesommeerd uit te stappen, maar daar voelden ze niets voor. Na een korte worsteling wer den de heren overmeesterd en naar het bureau gebracht. Daar bleek dat het ging om twee broers uit Soest, van resp. 23 en 25 jaar. Een van hen was de eigenaar van de auto. Hij verklaarde dat er startproblemen waren geweest en dat hij zijn broer te hulp had geroe pen, die met startkabels de motor weer op gang had gebracht. De man nen gingen dus vrij uit. Volgens de politie hebben de buurtbewoners de situatie per abuis verkeerd inge schat. Een bewoonster van het Minstreel pad nam vorige week kontakt op met de politie, nadat haar hond het slachtoffer was geworden van vergif tiging. De vrouw had een dag eerder met de hond, een acht-jarige Hol landse herder, bij het trapveldje aan de Dorpsstreek gewandeld. Binnen 24 uur was het dier dood. De dierenarts die de hond onder zocht stelde vast dat de waarschijn lijke oorzaak van zijn dood vergifti ging was. Vermoedelijk heeft het dier het vergif binnengekregen tij dens de wandeling langs het trap veldje. In het afgelopen jaar heeft zich op deze plaats geen ander geval van vergiftiging voorgedaan, aldus de politie. Soesterbergsestraat 122 - Soest t Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "SYMPATH1QUE" f37,50 PATÉ DU LAPIN SAUVAGE fijne paté met kersensaus SORBET AU FRUIT l verfrissend ijsje met champagne ROULADE DE VEAU, J SA UCE MARCHAND DU VIN kalfsrollade met rode wijnsaus, J met een keur aan verse groenten en gebakken aardappelen J DAME BLANCHE J vanille ijs met warme chocoladesaus

Soester Courant | 1988 | | pagina 3