'Bij ons op Soest' NU GROTE Reële Kortingen WORTMANN aruóhocK UUn OP ALLE ARTIKELEN voor DAMES en HEREN Speeldoos WOENSDAG 13 JANUARI 1988 >tatie aoaa SOESTER COURANT PAGINA 9 Controle op 'hinderlijke uitstallingen' PCOB-bijeenkomst over erfrecht Vrijdag 15 januari Kinderbios C-drie Vanaf zaterdag 16 januari: Expositie Arie Grendel in C-drie Cursus in De Bundeling Een zieke thuis verzorgen Kodak FOTOSERVICE IN SOEST 145 Strontsteeg ESVAC ■i» Pekinees DAMES-EN HERENMODE Expositie Sebo Detmers in Zonnegloren verlengd Filmhuis: Laurel en Hardy in 'Fra Diavolo' Expositie Leo Weusten Jazz in Artishock Poppentheater Thije speelt in Groeneveld Expositie Leo Weusten geopend Mechels miniatuur theater met grootse uitvoering van Den Dronkaard Theater - Agenda "De Speeldoos" Kodak -f Express UUR FOTOSERVICE IN SOEST Telefonisch spreekuur school- en beroepskeuze 39 betaalt u het nte van - t.o.v. prak- ftrek en ver- Cultureel Creatief Centrum Start cursusseizoen De vorige week zijn de folders met het nieuwe cursusaanbod huis aan huis ver spreid. In de folder wordt bij elke cursus informatie gegeven over de opzet en de mogelijkheden. Er zijn een aantal nieu we cursussen opgenomen in het pro gramma: clownerie, grimeren, stripte kenen voor kinderen, klassiek ballet voor moeders, portrettekenen (in sa menwerking met Teleac) en experi menteel tekenen en schilderen. Tijdens het Open Huis op 10 januari jl. zijn de monstraties gegeven van diverse cur sussen en werd werk van cursisten ten toongesteld. Docenten en cursisten wa ren aanwezig om nog meer informatie te geven aan de belangstellende bezoe kers. De cursussen starten in de week van 18 januari en het is de bedoeling dat ieder een zich inschrijft, of het nu 'oude' of 'nieuwe' cursisten zijn. Een cursus kan slechts doorgaan als er een minimum aantal inschrijvingen binnen is. Voor inschrijvingen kan men het formulier uit de folder gebruiken, of even langs komen op C-drie. Expositie De expositie zeefdrukken van cursisten trok veel belangstellenden naar ons Witte Café. Er zijn 17 werkstukken ver kocht en dat betekent grote waardering voor de cursisten. Een succesvolle ex positie dus. Op 16 januari wordt een nieuwe expo sitie geopend van tekeningen van Arie Grendel. Deze tekeningen hebben een illustratief karakater en zijn gemaakt met pen en (kleur)potlood. De onder werpen zijn heel verschillend, zo hangt er o.a.: Adam en Eva in ballingschap, Eenoog in de herfst, Pierrot met poes, Vinger in de lucht en de Brouwers gracht in Amsterdam. De expositie wordt officieel geopend op 16 januari om 16.00 uur en loopt tot 7 februari. Kinderbios De eerste film die vertoond wordt in de Kinderbios heeft als titel: "Otto is een neushoorn". Het gaat over een jongetje, dat een neushoorn op de muur tekent. Deze neushoorn blijkt opeens een le vensechte te zijn geworden. Allerlei gekke avonturen zijn het gevolg voor Topper, zijn vriendje Viggo en Otto de neushoorn. Deze film wordt onderti teld en is daarom geschikt voor kinde ren vanaf 8 jaar. De films in de Kinderbios worden steeds vertoond op de vrijdagmiddag, na schooltijd. Een toegangskaartje kost f 2,50, incl. een glaasje limonade in de pauze. Aanvang 15.45 uur. Duur van de film 90 minuten. Reserveren is mo gelijk. Theater Vanaf januari starten we ook met een aantal theaterprodukties. In de pro grammering proberen we rekening te houden met allerlei wensen en verlan gens. Zo komen er voorstellingen die traditioneel zijn of juist experimenteel, voorstellingen die indrukwekkend zijn, of heel komisch, of die tot nadenken stemmen. Op 21 januari wordt 'Han de Wit gaat in ontwikkelingshulp' gespeeld door theatergroep Duin. Dit stuk is komisch, maar kent ook momenten van ontroe ring en herkenning. Han de Wit is enige zoon uit een burgerlijk 50-er jaren ge zin, die zijn plaats in het leven maar niet kan vinden. Het leven valt voor Han be slist niet mee, maar met een naïeve op gewektheid slaat hij zich er wel door heen. Hij heeft nog altijd zijn oude So lex. Uiteindelijk gaat hij op aandringen van zijn ouders maar in ontwikkelings hulp, op zijn Solex.... NCRV's familieshow vanuit C-drie Op 19 januari wordt de elfde aflevering van 'de familieshow' van de NCRV ra dio opgenomen. Deze familieshow is een muziek- en felicitatieprogramma, waarin vele artiesten live zullen optre den: Vader Abraham, Sisters, Carol Li- ne, Lee Towers, Conny Vink, Keith Ty- nes en het familieshow-orkest o.l.v. John v.d. Ven. Samensteller-presenta tor is Jaap de Groot, bekend van het ra dioprogramma 'Popsjop.' 's Morgens vroeg komen NCRV, NOS en artiesten om op te bouwen en te oe fenen. De opnamen vinden vanuit de Grote Zaal in C-drie plaats vanaf 20.00 uur. De uitzending van 'de familieshow' is op 21 januari van 11.30 tot 12.40 uur via Radio 2. De politie zal in de komende periode meer toezicht gaan uitoefenen op eventueel hinderlijke uitstallingen op de trottoirs bij winkels. Een en ander gebeurt naar aanleiding van klachten, die zijn binnengekomen van de Adviesgroep Gehandicap ten. Volgens de adeviesgroep zorgen de uitstallingen voor veel problemen bij de gehandicapten, die van de trottoirs gebruik maken. De prot. chr. ouderenbond PCOB, af deling Soest, organiseert op vrijdag middag 29 januari a.s. de maandelijkse bijeenkomst in de Vijverhof aan de Kla rinet 349, aanvang 14.30 uur. Als spre ker is uitgenodigd mr. H.H. Elferink, notaris te Soest. Het onderwerp is: het erfrecht. Ter sprake komen o.a. vererving vol gens de wet; voorzieningen voor de langstlevende; successierecht en wat daarmee samenhangt, zoals vrijstellin gen; erfenissen en nalatenschappen; huwelijksvoorwaarden; de noodzaak om na het overlijden aan diverse instan ties een "verklaring van erfrecht" te overleggen; etc. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Stel je voor: je vindt op straat een heel gewoon potlood. Je speelt later met je vriendje op zolder en met het potlood teken je iets op de muur: een neus hoorn. Je gaat even weg en als je terug komt staat er opeens een echte neus hoorn voor je neus. Topper schrikt zich een hoedje, want zo'n huisdier verstop je natuurlijk nie even snel on der je bed. Topper en zijn vriendje Viggo zijn ei genlijk twee zielige jongetjes. Toppers vader is zeeman en haast nooit thuis. En Viggo's vader is een strenge bullebak die altijd grauwt en snauwt. Maar met Otto de Neushoorn beleven Topper en Viggo veel gekke en spannende avon turen. Aan het einde van de film zijn Topper en Viggo echt niet zielig meer, dank zij Otto de Neushoorn! 'Otto de neushoorn' is de eerste film die vertoond wordt in de Kinderbios van C-drie. Deze Kinderbios is een van de nieuwe vaste kinderactiviteiten. Elke maand wordt een film vertoond voor kinderen van 4-14 jaar. Afhankelijk van de inhoud is de film de ene keer meer voor de jongeren, de andere keer meer voor de ouderen geschikt. Zo is 'Otto de neushoorn' voor kinderen vanaf 8 jaar. Dat komt omdat de film in Denemarken is gemaakt en wordt on dertiteld. De kinderen moeten dus re delijk goed kunnen lezen. Arie Grendel exposeert met zijn teke ningen tot 7 februari in cultureel crea tief centrum C-drie te Soest. Arie Grendel heeft in zijn leven twee grote liefhebberijen: toneelspelen en tekenen. Na zijn vervroegde pensione ring legde hij zich extra toe op deze be zigheden. Voordien was hij werkzaam in het onderwijs, eerst bij het zwakzin nigen onderwijs in Gorinchem. Later gaf hij les aan slechthorende kinderen en was tien jaar direkteur van de Prof. H. Burgerschool te Amsterdam. Zijn tekeningen hebben vooral een illu stratief karakter, wat er toe leidde, dat Arie Grendel gevraagd werd voor het illustreren van het boek 'Romgard, de reus' van Adrian Cole. Soms combi neert hij zijn tekeningen met door hem zelf gemaakte versjes. Deze combinatie van schrijven en tekenen past hij ook toe in zijn affiche-ontwerpen voor di verse toneelgroepen in Amsterdam, o.a. voor toneelgroep 'Schijnwerper', waar hij vaak een van de rollen voor zijn rekening neemt en dus beide liefhebbe rijen kan verenigen. De expositie van Arie Grendel wordt Arie Grendel. op zaterdagmiddag 16 januari geopend om 16.00 uur. De openingstijden van C-drie zijn op werkdagen van 8.30 - 12.30; 13.00 - 17.00 en 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. Bent u een ouder, echtgeno(o)t(e), dochter, zoon of buur, die voor een zieke thuis zorgt? Dan heeft u vast vele vragen. In gezondheidscentrum "De Bundeling" aan de Schoutenkampweg start in 1988, waarschijnlijk in maart, een cursus "Ziekenverzorging thuis." Daarin komen bijvoorbeeld aan de orde: tiltechnieken, eten en drinken, medicijnen, kan de zieke thuis blijven, ontspanning en nog veel meer. Bij genoeg aanmeldingen wordt er een groep gevormd van maximaal 12 per sonen, die voor een introduktiebijeenkomst (waarschijnlijk in februari) bij el kaar komen. Als u een zieke thuis verzorgt en/of belangstelling heeft, bent u van harte wel kom! Voor meer informatie kunt u 13750 bellen en vragen naar: Tineke Bijenhof, Jolanda Stal of Irma Janssen. In de Kinderbios worden alleen films vertoond van goede kwaliteit. Zo moet de film bij de leefwereld van het kind passen, zowel vormtechnisch als in het taalgebruik. De vertelling moet boeiend zijn, gevoelsmatig aanspreken en herkenbaar zijn voor kinderen. De films mogen niet uitsluitend commer cieel zijn,het gebruik van succesformu les, geweld, steriotiepen en versluierde (maatschappij) opvattingen moet zo veel mogelijk vermeden worden. 'Otto is een neushoorn' komt uit een pakket van goede kinderfilms, die alle getoetst zijn. De Kinderbios draait iedere maand op een vrijdagmiddag na schooltijd. Een toegangskaartje kost f 2,50 per persoon en de kinderen krijgen in de pauze een glaasje limonade. 'Otto is een neus hoorn' is een lange film (90 minuten), hij begint om 15.45 uur op vrijdag 15 ja nuari. Reserveren is mogelijk. Quality control service van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57. Winkelcentrum Soest ZuiO lol 07155-13109 Vandaag voor de laatste keer: Renger Jansen (78). De-man-met-het-schepje: "Kijk, mijnheer Visser, dit laatste stuk was vroeger eigenlijk het hele kerkhof. In dit baarhokje lagen mensen die ver dronken waren, of dood en onbekend langs de weg werden gevonden. Als je derde klas werd begraven, was dat "van de armen" en hier achter deze heg werd je onder de grond gestopt als je helemaal geen geld had. U moet goed begrijpen uit mijn vorige verha len dat ons werk hier aan de Veldweg maar een bijbaantje was. Dat gold ook voor het krantenlopen. Op de Ringweg zakte ik tot zover in de modder om de brievenbus te bereiken. Het was een kwestie van enkele centen die op deze manier bijverdiend moes ten worden. Op mijn veertiende ben ik gaan voet ballen. In de bocht van de Dennenweg lag een braak stukje terrein in het bos waar de jongens van de Bunt een bal letje konden trappen. Naast het Gas bedrijf lag het veld van "Be Quick" en op het Geitenweidje daagden enkele buurtclubs elkaar uit voor een wed strijdje. Aan de Vondellaan, achter een eikenwal, huisde de voetbalvereni ging "Soest" op een veld met molsho pen dat niets met een echt voetbalter rein te maken had. Op voetbalschoenen liep ik van de Hartmanlaan naar "Soest" en zo ont dekte Coentje van de Tak ons (door achter mij aan te lopen) die net op Soest was komen wonen. Tegen Elinkwijk 2 stonden we met 4-0 achter toen hij vroeg of hij mocht in vallen en dankzij hem wonnen we de wedstrijd! Coentje was één van onze sportiefste en beste spelers. Zo kwa men we in de vierde klasse terecht en speelden we altijd in de top. Jaren heb ik in het eerste elftal gezeten als spil. Vooral in de lucht was ik goed. Maar als het er op aankwam, deed ik nooit mee in de topwedstrijden. Dan zat ik op de bank: klaar om op elke plaats in het elftal ingezet te worden. We voetbalden toen aan de Bosstraat. Zonder wasgelegenheid (ja, buiten bij de pomp!) en zonder kleedkamers. Zo van het veld af dronken we op het ter ras van Bos Duin een drankje aan een tafel die tussen de openslaande deuren half binnen en half buiten van het café stond. Buiten op het terras moest je een dubbeltje meer betalen voor een consumptie. Wie aan de zelf de tafel, maar binnen de openslaande deuren betaalde een dubbeltje minder. Zo kregen we slaande ruzie en zeiden de beste spelers: "ik zet hier geen stap meer in huis." Het bestuur trad af en tijdenlang heb ben we onderaan in de competitie ge staan. "Soest" was de club van de jon gens uit de bouw. Aan de Schrikslaan, in het Dekethpark, zat de "witten- boordenclub" ESVAC. Ze hadden daar zelfs een tribune. We zijn toen ge fuseerd en zo ontstond SEC (Soest Es- vac Combinatie). Twintig jaar heb ik gevoetbald, tot mijn vierendertigste. Denk u eens even in: bij een uitwed- V» strijd in Bussum, Scherpenzeel en noem maar op gingen we op de fiets naar toe! Tijdens een vergadering bij Butzelaar in zijn café "Driekus-over- de-plank" werd ik met 64 van de 65 stemmen tot bestuurslid gekozen. Ik voelde me nooit bestuurslid. Later werd ik voorzitter van de technische commissie en dat was een leuke func tie. Zondags stond het publiek vier, vijf rijen dik langs de lijn. Met negen bussen en de veewagen van Wolfsen volgden we de belangrijkste uitwed strijden. Ik had in al die jaren een groot vertrouwen opgebouwd. Ik was er al tijd en miste geen enkele wedstrijd. Soms bemoeide het bestuur zich met de opstelling van het eerste elftal. Dan moest iemand meedoen, die wij niet wilden laten voetballen. Eén keer moest ik boven komen bij het bestuur en ik werd voor de keus gesteld: "dan moet jij nu zeggen dat we zondag die wedstrijd gaan winnen." Dat kon ik niet zeggen, dat kan niemand voor spellen. Ik antwoordde dat ik weigerde opnieuw te stemmen in de technische commissie die als één blok achter me stond. We wonnen tegen Zwaluwen Vooruit die zondag met 4-1! Zo reisden we naar Engeland voor een vriendschappelijke uitwisseling. Die Engelsen waren hier eerst in Soest ge weest. Iedereen wou mee, maar we Foto: Goos van der Wilt hadden maar 25 plaatsen te verdelen. Wat een rel! We moesten loten en de secretaris van "Soest Vooruit" (een soort VW-JV) liet alle organisatie voorbereidingen in de steek. Wie al dertig jaar lid was werd uitgeloot, da mes die nog nooit een wedstrijd had den gezien, mochten mee. Dokter Donker was toen voorzitter. We zaten net in die periode in promotiewedstrij den. Kenners raadden het snoepreisje af. Toen we terug kwamen, kregen we geen poot aan de grond. Nog steeds houden ze bij SEC een plaatsje voor me vrij. Ik kan met velen goed op schieten. Ze noemen mij hier in de buurt "de-man-met-het-schepje." Al twintig jaar laat ik mijn hond uit en ruim meteen zijn uitwerpselen op met dit schepje. Een beetje zand over de drol, even heen en weer rollen en dan de kolk in. Dit is onze derde hond: weer een pekineesje. Er loopt hier een paadje achter de huizen langs naar de winkels. Dat wandelpad noemen ze de "strontsteeg". Maar de Staringlaan hier is de schoonste straat van Soest- zuid. Als er iemand hier zijn hond uit laat en de poep laat liggen, breng ik het achter hem aan of bel hem op. Dan ge beurt het geen tweede keer. Helpt het niet dan neem ik het beest op de punt van mijn schoen. Ik heb niet voor niks twintig jaar gevoetbald." JAN VISSER SOEST - Burg. Grothestraat 7 - 02155-14488 BAARN - Laanstraat 65 - 02154-15418 De expositie van Sebo Detmers (77) in de hal van ziekenhuis Zonnegloren is verlengd tot 5 februari. Detmers stelt daar veertien kleurige olieverfschilde rijen ten toon van landschappelijke ta ferelen waaronder enkele karakteristie ke Soester plekjes. En zeven onver vangbare conté tekeningen, die even eens voor een aantrekkelijke prijs te koop zijn. Detmers is geboren in Den Helder aan het Havenplein op een steenworp af stand van het Marsdiep, waar hij zoals Foto: Herman van Dam hij zelf zegt "een voorkeur meekreeg voor ruimte. Maar wel een ruimte die ik graag wil aanvullen met een eigen ge zelligheid en romantiek." aldus de nes tor van de Soester kunstenaars, die al veertig jaar in Soest bekend staat als de trotse eigenaar van een unieke "kerst- bomentuin" in Klein Engendaal. Volgens Jan Visser, de organisator van deze exposities in Zonnegloren, is in fe bruari de beurt aan de Amersfoortse kunstenaar Jan de Valk. Donderdag 14 januari: Hal Raoch lanceerde in 1927 Laurel Hardy als komisch duo. In 1933 kwam hun eerste en in vele opzichten beste hoofdfilm uit: "Fra Diavolo." Als on derwerp voor deze film werd gekozen voor de gelijknamige opera van Daniël F. Auber uit 1830. Het is het verhaal over een Italiaanse bandiet, met als schuilnaam Fra Diavo lo, waarachter hij zijn adellijke afkomst verbergt. Er werd een luchtige versie van het libretto gemaakt, waarbij Lau rel Hardy als de buitengewoon dom me knechten Stanlio en Olivero ingelast werden. Het kon bijna niet anders of bij deze opzet móest de film wel in twee de len uiteen vallen: een romantisch deel (geregisseerd door Hal Roach) met de zanger Dennis King, die de muziek van Auber ten gehore brengt; en komische passages over de hele film verspreid, waarin laurel Hardy en hun bevende tegenspeler, de driftige James Finlay- son, optreden. Charles Rogers voerde hiervoor de regie. "Fra Diavolo" was een heel succesvolle film met name door het uitstekende ak- teren van Stan Laurel. Met uitzonde ring van Chaplin, bestond er geen bete re 'gag-man'. Voor de vele liefhebbers een absolute must. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,—; leden/CJP/65+ f 5,—. Tlm zondag 31 januari: Elke zaterdag en zondag, van 15.00 tot 17.00 uur, kan men de schilderijen van Leo Weusten uit Soest bezichtigen. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 31 januari. Zaterdag 30 januari: Optreden van het J.C. Tans-kwintet. Aanvang 21.00 uur. Entree: f 10,—; le den/CJP/pas 65+ f 7,50. Het poppentheater Thije geeft in kas teel Groeneveld zeven voorstellingen van.'Het Duinkonijn'. Het gaat over een spannend avontuur aan de Neder landse kust. De première is op zondag 31 januari. Het poppentheater begint om 14.30, evenals op 3,4,5,12,17 en 21 februari. Reserveren kan bij kasteel Groeneveld, tel. 02154-20446. In een stampvolle zaal van het Artis- hockgebouw werd zaterdag 9 januari de tentoonstelling geopend van Leo Weusten. De voorzitter van de tentoon stellingscommissie Meindert Rasker, sprak van een verrassend en zeer ver bluffend debuut van deze Soester kun stenaar. Hij hanteert een veelheid van onderwerpen en technieken. Er is werk te zien in acryl, olieverf en aquarel en van figuratief tot abstract in een veel heid van onderwerpen van landschap tot portret. De officiële opening werd verricht door Milly van Stiphout, oud-wethouder van Soest. Tevens is zij voorzitter geweest van de raad van bestuur van de voorma lige Academie voor expressie in woord en gebaar in Utrecht, waaraan Leo ver bonden was als leraar. Hij doceerde pe dagogiek en onderwijskunde en taalex pressie. Ze had Leo als leraar altijd bewonderd. Hij had een zeer accurate werkwijze en altijd een vast omlijnd plan van werken. Zelfs nu in zijn vrije tijd en met zijn hob by heeft hij vooraf zijn hele tijdindeling uitgestippeld en een vast schilderplan Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Donderdag werd het nieuwe jaar voor de Speeldoos geopend met een uitvoe ring van "De Dronkaard" door het Me chels Miniatuur Theater. Een waag stuk, dat volledig geslaagd mag heten. Vanwege de opening van het nieuwe jaar werd begonnen met een gezamen lijke boerenkoolmaaltijd, waaraan door een kleine 200 mensen werd deelgeno men. Vooraf was er nog gelegenheid voor het nuttigen van een aperitielje, zodat de stemming er bij de aanvang van de voorstelling volledig inzat. Meer dan een week voor de voorstelling was de zaal reeds volledig uitverkocht. Het stuk van Petrus van Kerckhoven, die zich hiermee afzette tegen zijn tijd genoten Conscience en anderen, was door de regisseur (Verbruggen) omge zet in een soort musical, met uitsteken de muziek van Paul Quintens en cho reografie van Ronald de Witte. Het werd een zotte smartlap van de boven ste plank, maar dan wel zo overtrokken, dat de bij het programma bijgeleverde zakdoek van pas kwam voor het weg pinken van menige traan, maar dan van het lachen. In een zeer overgeakteerde stijl kwamen de narigheden op je af, zo als toneel vooral in de vorige eeuw werd gespeeld, maar dan op de hoek van het plein. Er was een zeer sterke rolbezet ting, met daarin glansrollen voor Frans (Theo Hijzen) en Den Dronkaard (Re- né Verreth) vader van Frans. Jammer dat de moederfiguur (Jenny Thange) zo'n kleine rol had door haar vroegtij dig overlijden van ellende, want ook zij speelde een fantastische rol. De begeleiding was uitstekend ver zorgd door een trio onder leiding van Paul Quintens zelf aan het orgel, Pierre de Snijder op piano en vooral Ingrid van Mossevelde op viool, die steeds de juis te snaar wisten te raken (letterlijk en fi guurlijk). Alles bijeen een schitterende Neder landse première. D.S. Voorstellingen-januari '88 Donderdag 7 januari, 20.15 uur Nederlands première van "Den Dronkaard", Belgisch volksto neel. Kaarten f 20,-/Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 14 januari, 20.15 uur "My Generation" Musical met o.a. Hans v.d. Woude, Frits Lambrechts, Cilly Dartell e.v.a. Kaarten f 17,50/Pas 65/CJP f 15,-. Zaterdag 23 januari, 20.15 uur "Open Huwelijk" Boulevard-komedie met o.a. Pleuni Touw en Hugo Metsers. Kaarten f 20,— Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 28 januari, 20.15 uur "Neem je een apie voor me mee?" Show met Jenny Arean en George Groot. Kaarten f 20,—/Pas 65/CJP f 18,-. Zaterdag 30 januari, 14.00 uur Jeugdfilm. Kaarten f 4,—. Zondag 31 januari, 15.00 uur "In volle bloei" Gezelschap ,,'t Kliekske" met oude liedjes gebracht in een informele sfeer. Kaarten f 12,50/Pas 65/CJP f 10,-. opgesteld. Uiteraard ging zij in op de betrekking tussen kunst en politiek. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Met dit kabinetsbeleid is het voor de kunst een sombere tijd. In het onderwijs waren al rampen gebeurd toen minister Deet- man besloot dat HBO-opleidingen mi nimaal 2500 leerlingen moesten heb ben. De academie, waaraan Leo Weus ten verbonden was, werd daardoor met andere opleidingen gefuseerd tot wat nu de Hogeschool voor de kunsten heet. Voor het onderwijs is die massali teit een ramp en dat geldt temeer voor het onderwijs in de kunst. ToenLeo wegging begon hij met schil deren. Hij kon dat doen in de zekerheid van een financiële: basis. Jonge kunste naars worden door het huidige bezuini gingsbeleid uitgeknepen. De BKR is af geschaft en hun pogingen om ervaring op te doen worden vrijwel onmogelijk gemaakt. De zittende en bekende kun stenaars daarentegen worden gestimu leerd en krijgen de opdrachten. Hier door wordt de afstand tussen de top en de onderbouw alleen maar groter. De oplossing die de overheid propageert is de zorgzame samenleving, sponsoring en public private. Dat maakt het ge vecht om ervaring en succes nog veel moeilijker en harder. 'Jij Leo hebt daar geen last meer van. Veel succes.' Vervolgens verrichtte zij de openings handeling door een klap te geven op een door de kinderen Weusten in elkaar geknutseld vernuftig nutteloos ding. In een gezellige sfeer kon toen iedereen de tentoonstelling bekijken. Voor een Gershwinachtige jazzy muziek werd ge zorgd door drie kinderen en de schoon zoon van de exposant. De expositie is te bezichtigen op zater dag- en zondagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur tot en met 31 januari en tij dens Artishockactiviteiten in het Artis- hockgebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest. vanoost SoesterDergsoslra.il 57 V In het informatie-centrum van de Stich ting voor School- en Beroepskeuze voorlichting aan de Heiligenbergerweg 34 kan men iedere werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur terecht met vragen op het gebied van school en beroep. Boven dien kan men het centrum ook bereiken tijdens het telefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag tussen 16.00 en 17.00 uur, op nummer 033-720660.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9