Een avondje JOEGOSLAVIË 'Bij ons op Soest' t of liten? 4MBSS GEN 1% H stoort 2,49 NU!!! U Joegoslavië: vakantieland van contrasten Het Griftland College: onderwijs op maat 'Over de Muur' P AG IN Al fi 1 WOENSDAG 20 JANUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 Speeldoos 11' 1 ÏliwêSëSISSël Niet meer n Dunlopillo in van AALZAAK BEDDEN EN TEXTIEL i nu van Rabobank Q 'Open dag' op zaterdag 6 februari Warmte om je heen Turf Rug dSdubbers Griftland muziektheater presenteert.. Telefonisch spreekuur school- en beroepskeuze 2-Daags amteurtoneel Veel kwaliteit en variatie bij eenakterfestival Spektakel in de Speeldoos met "My Generation" Theater - Agenda Kasteel Groeneveld 'Neem je een apie voor me mee' ft (JTi A\ Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn \r. kaartverkoop telefoon 02154-18050 rtiment: per stuk 75 ct ER DE LEKKERSTE Tel. 22600 ook voor: Baarn akhuis Orkest 3ones e.a. perkt plaats. lones e.a. nsterdam :huis rge Groot mee bbelaar erkt plaats. tomaten 'i Malpertuis 'I.G. Schmidt evenement h reserverer 033-726094. 3arn Joegoslavië informatie-avond met een dia-show en info-stands Rabobank i.s.m. Joegoslavisch Verkeersbureau en De Jong Intra Vakanties. De avond zal op 1 februari a.s. om 20.00 uur in "De Rank" te Soest gehouden worden. Kaarten a f 4,50 (inclusief een kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij alle balies van de Rabobank kantoren aan de Koninginnelaan, Soesterbergsestraat, Smitsweg, Tamboerijn en Kerkplein. KANTOREN: KERKPLEIN 9 - KONINGINNELAAN 28 SOESTERBERGSESTRAAT 14 SMITSWEG 4 TAMBOERIJN 3, OVERHEES TELEFOONNUMMER VOOR ALLE KANTOREN 12568 Openingstijden van maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 17.00 uur en vrijdagavond van 18 30 uur tot 20.00 uur. Joegoslavië heeft als vakantieland veel te bieden. We noemen de kuststreken, zoals Istrië en Montenegro, het bin nenland (Servië-Kroatië en Bosnië- Hercegovina), de eilanden en het ge bied rond Dubrovnik. Natuur of zon en strand, rondtrekken of op één plaats blijven, met de auto, de bus of het vliegtuig. Elk type vakantie ganger vindt er iets van zijn gading. Istrie vormt het meest noordelijke kust- gedeelte. Rijdend langs de kustlijn ont staan telkens nieuwe vergezichten. Het binnenland is vrij bebost en heuvelach tig. Meer dan de moeite waard zijn de plaatsen Portoroz, Porec, Rovinj en Opatija. Istrië kent geen zandstranden, maar heeft verschillende voorzieningen getroffen om dit gemis te compenseren. Het binnenland van Joegoslavië is zeer afwisseling. Dan heuvelachtig, soms „„ia. udan weer vele plateaus en valleien. Wereldberoemd zijn de meren van Plitvice. Zestien meren in totaal, die etage-gewijs boven elkaar zijn gelegen. Meer zuidelijk zijn de Turkse invloeden overal duidelijk merkbaar. Plaatsen als Jajce, Jablanica en Mostar bezitten een oriëntaals ka rakter. De eilanden in de Adriatische Zee trek ken steeds meer vakantiegangers. Zoals het grootste eiland van de Joegoslavi sche archipel Krk, het bosrijke Brac en het lieflijke Rab. Dubrovnik is rijk aan culturele en histo rische monumenten. De stad dankt haar bekendheid aan het ommuurde gedeelte, waarbinnen geen enkel nieuw gebouw te vinden is. Het is één groot monument. De smalle straatjes en ste gen nodigen uit tot een ware ontdek kingstocht. Ten Zuiden van Dubrovnik laat Joegoslavië zien wat pure strand- vakanties kunnen betekenen. Herceg- Novi, Igalo, Sutomore en Budva, om enkele plaatsen te noemen, bewijzen dat. De Rabobank wil u graag kennis laten maken met dit veelzijdige vakantieland. In samenwerking met het Joegoslavi sche Verkeersbureau en De Jong Intra Vakanties, organiseert de Rabobank een reis-informatie-avond op 1 februa ri in "De Rank", aanvang 20.00 uur. Een schitterende dia-show op een zes meter breed scherm, neemt u mee op reis door Joegoslavië. Tevens wordt op deze avond uitgebreide informatie ge geven over de vele vakantiemogelijkhe den in dit land. Toegangskaarten a f4,50 (inklusiefkop koffie) zijn verkrijgbaar bij de Rabo bank. Kantoren Koninginnelaan, Soes terbergsestraat, Smitsweg, Tamboerijn en Kerkplein. De opzet van de brugklas Het Griftland College is een christelijke scholengemeenschap vwo-havo-mavo. Dit betekent dat de medewerkers zich laten inspireren en leiden door het Evangelie. Het onderwijs is afgestemd op: •leerlingen die een vwo- of havo-oplei ding willen volgen. Zij krijgen twee jaar de gelegenheid zelf te ontdekken welk schooltype voor hen het beste is. Leer lingen voor wie de keuze havo of mavo nog niet duidelijk is, kunnen deze be slissing een jaar uitstellen: in de mhv- brugklassen is het onderwijs zo inge richt dat deze leerling zijn keuze kan maken binnen het voortgezet onderwijs zelf. •leerlingen die een mavo-opleiding willen volgen. Als in het basisonderwijs al duidelijk werd dat voor een leerling de mavo-opleiding de juiste weg is, kan hij rekenen op een aanpak die bij hem hoort. In een speciale brugklas is het onderwijs afgestemd op zijn tempo en zijn capaciteiten. Begeleiding in de brugklas Iedere leerling heeft een mentor. De mentor is de contactpersoon tussen de school en het thuisfront, maar in de eer ste paats is hij de begeleider van uw kind. Hii draagt de zorg voor de leerling Vandaag: Wim de Ruiter (61) De kolenboer: "Vroeger waren er op soest tweeëntwintig kolenhandelaren. Nu nog maar één en dat ben ik. Mijn grootvader kwam uit Baarn en werd hier op de Nieuwstraat in dit huis op gevolgd door mijn vader. Toen ik trouwde heb ik nog wel achttien jaar op de Eng gewoond in een flat. Daar stookte ik ook kolen en haalde elke dag een kitje kolen uit een betonnen kolenhok naar boven. Daarna verhuis den we weer naar de Nieuwstraat waar ik de zaak overnam. Vader stierf hier in de gang. Nu heeft mijn zoon de lei- ding. Met de komst van het aardgas kwam de klad er in. Ze zeiden: als iedereen aan het gas is, kom je er wel achter. Sinds tien jaar werk ik in de wasserij van Zonnegloren maar op 24 maart ga ik daar weg. Dan help ik weer thuis. Vier generaties de Ruiter handelen in kolen. En in gas en hout. Er zijn nog steeds mensen in Soest die kolen sto ken. Wat dacht u? Bij mij brandt ook alleen maar een kachel. Hier in de keuken en kijkt u maar eens om de hoek in de huiskamer, ik stook geen gas. Kolenwarmte is lekkere warmte die om je heen slaat. Kolenwarmte is heel anders. Als mijn vrouw bij ie mand zit waar geen kolen worden ge stookt, krijgt ze hoofdpijn. Nee, niet alleen oude mensen kopen nog kolen, ook veel jonge mensen. Ik ken iemand met een kolenhok waar al jarenlang 30 mud kolen in zit, die nooit gebruikt worden maar als een appeltje voor de dorst dienen. Ik heb geprobeerd ze op te kopen maar de man peinst er niet over. Wij laadden die Duitse en Hollandse kolen altijd in Baarn bij het buurtsta- tion. De grote kooltjes braken we met een machientje in tweetjes, drietjes, viertjes en vijfjes. Ik kan me nog herinneren, mijnheer Visser, dat ik bij u thuis in de zestiger jaren in de Groen van Prinstererstraat "drietjes" bezorgde. Verder hadden we eierkolen, antraciet en cokes voor de scholen. Soms was het zo koud in de winter dat de deuren van de treinwa gons vastgevroren zaten. Je moest eerst een dikke ijskorst losstoten of ontdooien met in brand gestoken, ou de juten zakken. Turf uit Drente werd gelost aan de Melm in de Eem. Alvorens je dan in dé winter met vijf man op je knieën een wagen had volgeladen moest er heel wat werk verzet worden. En die man nen aten hier dan in dit keukentje warm om bij te komen. Het was ook vaste gewoonte bij veel klanten om na het afleveren van de kolen even een borreltje te nuttigen. Nou, u begrijpt dat we dan aan het eind van de dag wel een beetje liepen te zweven, 's Zomers werd er midden in de nacht geladen en gelost, omdat overdag in de warme zon je handen levend verbrandden van de teer en de pek die in de kolen zat. Dan moest je huid eerst met witte poeder ingesmeerd worden om je lichaam te beschermen tegen het brandende ko lengruis. Je zag er niet uit. We reden dan 's nachts om vier uur naar Baarn als het nog rustig was op de weg. We hebben nog steeds klantjes van twintig, dertig of veertig mud. TBS is een grote klant waar ze met kolenvuur de ijzeren staven heet maken. Verder verkopen we veel haardhout en losse zakjes kolen die men in het haardvuur gooit. Dat hout komt uit het bos achter Kievitsdal. Daar wordt het gezaagd en hier kloven we de houtblokken. Aan de Nieuwstraat zagen we niet, want ik wil absoluut geen herrie in de buurt. Aan het Paleis heb ik nooit geleverd, maar wel aan die vier huisjes er achter. Ik had een eigen sleutel van het hek. Dan reden we bij Overbosch erin en aan de andere kant er weer uit. De kolen van de Sofia Cobamijn waren de beste. Maar die van de Willem Sofie uit Limburg waren ook goed. De Duit se kolen uit Ipenburen brandden het mooist en niet te vergeten de extraciet. Dat is nog volop in de handel. Vlam- kolen werden tweemaal gewassen en glinsterden als je ze zo over je mouw wreef. We leverden ook briketten en bruinkool. Daarmee hield men 's nachts zo'n vulkacheltje aan het bran den. 's Morgens hoefde je dan alleen een blokje hout erop te gooien en daar ging-ie weer! Kolensjouwen was zwaar werk. Het moest natuurlijk altijd gauw gauw. Met één wagen met 60 mud kon je een paar klantjes bedienen, dus het snelst nam je twee zakken tegelijk op je schouders om zoveel mogelijk mensen per dag langs te rijden. Ab Reehorst hield me wel eens aan en zei dat ik daarmee moest stoppen. "Daar is mijn rug aan kapot gegaan", zei hij. Maar het is het liefste dat ik Foto: AtBrey doe. Nog steeds denk ik wel eens in de wasserij, ik wou dat ik buiten liep. Ik heb altijd zwaar gebeurd maar ik heb het nooit in mijn rug gehad. Op de Tal- malaan bezorgde ik iedere week cokes bij twee oude mensen. Ik loop naar de schuur achter het huis en als ik terug kom is mijn wagen weg. Het hele voer tuig was plotseling verdwenen. De au to was uit zichzelf gaan rijden, de Tal- malaan af, het spoor over en zo een heg in! Er zat niemand in de stuurcabi- ne, maar later hoorde ik dat iemand die de stuurloze wagen zag passeren, nog had gezwaaid!" JAN VISSER tfHDUD s/ooft- „iel}**0" Voor al uw bouw- en onderhoudswerken Ie Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 niet alleen bij de eerste stappen in de school, de mentor begeleidt uw kind ge durende het gehele cursusjaar. Hij komt bij u thuis op bezoek om met u kennis te maken en u te informeren over de gang van zaken in de school. Diezelfde mentor verzorgt de studieles sen waarbij uw kind een aantal vaardig heden wordt bijgebracht en tracht de sociale processen binnen de groep waar het kind deel van uitmaakt, in gewenste banen te leiden. Naast de mentorale be geleiding kennen we de meer vakge richte hulp in de brugklas. Zo krijgen leerlingen die moeite hebben met de spelling van het Nederlands, Frans of Engels groepsgewijs of individueel ex tra aandacht. Enkele leerkrachten heb ben zich bekwaamd in het geven van speciale hulp aan deze kinderen. Na het eerste c.q..tjveede leerjaar De leerlingen die na*het eerste leerjaar de mavo-opleiding kiezen, kunnen in driejaar hun einddiploma behalen. Tot nu toe wordt het examen afgenomen in zes vakken die aangeboden worden volgens twee programma's: een C-en D-programma. Voor het behalen van het mavo-diploma moeten minimaal drie vakken volgens het hoogste pro gramma (D) zijn afgelegd. De school- carrière kan in 4 Havo worden voortge zet. De havo-opleiding (na het tweede brugjaar havo/vwo kan men hiervoor kiezen) wordt afgesloten met het afleg gen van een examen in zes vakken (dit worden er in het begin van de negenti ger jaren minimaal zeven). Zowel in de havo- als in de mavo-afaeling kan Te kenen in het examenpakket worden op genomen. De VWO-opleiding wordt afgesloten met een examen in zeven (in de nabije toekomst in acht of negen) vakken. La tijn is één van de vakken die in het exa menpakket van een VWO-leerling op genomen kan worden. De leerlingen van alle afdelingen heb ben - binnen de wettelijke kaders (Ne derland en één moderne taal verplicht) - een zo groot mogelijke vrijheid om zelf hun vakkenpakket samen te stellen. Onderwijs is meer dan kennis bijbrengen Natuurlijk staat het onderwijs binnen het Griftland College op de eerste plaats. Goed onderwijs betekent de ba- Tekenen, examenvak op mavo en ha vo. sis leggen voor een gedegen startpositie in een vervolgopleiding, maar... het is meer dan dat. Het spreekt voor zich dat leerlingen feiten moeten kennen, ver banden kunnen leggen. Echter, naast intellectuele vorming moeten waarden overgedragen worden. Juist de leerling moet er zich van bewust worden dat hij mede verantwoordelijk is voor de we- f reld om hem heen. Hij zal mee bepalen hoe in de wereld van morgen omgegaan wordt met het milieu, de grondstoffen, de medemens. Gepoogd wordt de leerling 'op te voe den' tot kritische burgers en hen zo voor te bereiden op hun toekomstige plaats in de maatschappij. Alleen maar leren?., gelukkig niet! Veel activiteiten worden georganiseerd naast het schoolwerk. Er wordt veel aandacht geschonken aan de creatieve ontplooiing. Cursussen als poppen ma ken, mode ontwerpen, fotograferen ge tuigen hiervan. Daarnaast wordt dit jaar een door leerlingen en docenten zelf ge maakte muziektheaterproduktie op de planken gezet. Vooral leerlingen die aan vorige produkties hebben deelge nomen denken hier met veel genoegen aan terug. Naast de creatieve zijn er de recreatieve activiteiten van de leerlin genvereniging Quenix. Deze organi seert filmavonden, sportcompetities, disco's en jaarlijks een culturele avond voor en door de leerlingen. Het Griftland College... is een brede scholengemeenschap waar uw kind zich thuis zal voelen op vwo of havo of mavo; heeft een schoolgebouw, gelegen op de grens van Soest "en Baarn, dat ge bouwd is rond een gezellige aula waar het goed toeven is; biedt goed onderwijs met veel zorgen aandacht voor uw kind; nodigt u van harte uit voor een voor lichtingsavond voor ouders van aspi- rant-Griftlanders op dinsdag 2 februari 1988 (20.00 uur); heet uw kind en u hartelijk welkom op de Open Dag op zaterdag 6 februari 1988 (09.30 - 14.00 uur); is een school waarvan er slechts één in Nederland is! Op dinsdag 26 januari a.s. is de pre mière van het muziektheaterstuk "Over de Muur", uit te voeren door leerlingen en docenten van het Chr. College Griftland. De uitvoeringen vinden plaasts in de aula van het schoolgebouw aan de Noorderweg te Soest. Aansluitend op dinsdag 26 januari zijn er nog vier voorstellingen tot en met 30 januari. De aanvangstijd is acht uur. Voor leerlingen van het Griftland is de entreeprijs f3,- en f5,-. Ouders en ove rige belangstellenden betalen f 7,50. Kaarten voor alle voorstellingen kun nen op school gekocht worden, maar ook telefonisch worden besteld. (Tele foon: 11715, tussen 9 en 15 uur). Het scholierentheater van het Grift- landcollege heeft al twee keer eerder succesvol in de schijnwerpers gestaan met "Bykonox" (1983) en "Lem- hoofd" (1985). Ook deze keer is het script ontstaan op basis van improvisa ties door leerlingen zelf. De regie is in handen van Bert van der Roest, mede werker van de Stichting Cervelaat te Utrecht. Freek Berrier heeft het muzi kale gedeelte voor zijn rekening geno men. Hij wordt geassisteerd door een uit zes man bellende band. "Over de Muur" geeft een beeld waar leerlingen zich mee bezig houden. Het laat zien hoe jongens met meisjes om gaan. Het laat zien welke angsten we hebben als we denken aan de toekomst. Soms toont de productie hoe eenzaam een mens kan zijn. Maar de voorstelling laat ons ook lachen. De humor als wa pen in de strijd tegen het kwaad. "Over de Muur" is ook een pleidooi om muren te slechten die tussen mensen, landen en werelddelen staan. Wanneer we gezamenlijk moed zouden hebben, kunnen we die muren afbreken en leven in een wereld van vrede en gerechtig heid. Deze voorstelling laten U zien dat jonge mensen hoop hebben. Het is dan ook geen 'zware' voorstelling, want bovenal bieden meer dan vijftig leerlingen de toeschouwer een bont spektakel aan van muziek, dans en tekst. Dit alles wordt gespeeld op maar liefst drie tone len met als achtergrond een indrukwek kend decor. Wie ditspektakel niet wil missen moet snel kaarten bestellen, want er zijn to taal slechts 1500 kaarten beschikbaar! In het informatie-centrum van de Stich ting voor School- en Beroepskeuze voorlichting aan de Heiligenbergerweg 34 kan men iedere werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur terecht met vragen op het gebied van school en beroep. Boven dien kan men het centrum ook bereiken tijdens het telefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag tussen 16.00 en 17.00 uur, op nummer 033-720660. In 1987 nam de Baarnse amateurto neelgroep "Karakter" het initiatief een eenakterfestival te organiseren voor to neelgroepen uit de regio's Sticht, Gooi en Eemland. Het bleek een schot in de roos te zijn. Acht ensembles en ruim 300 belangstellenden vulden in dat jaar podium en zaal. De organiserende ver eniging werd de terechte winnaar van een fraai klinkende speeldoos. Vrijdag en zaterdag j.1. de tweede aflevering van dit opmerkelijke eenakterfestival. Op- nieuwe grote belangstelling van de zijde van het amateurtoneel en een verdub beling van het toeschouwersaantal. Een gevarieerd repertoire, van Herman Heijermans tot Harold Pinter en Alan Ayckbourn, kreeg van de acht deelne mende verenigingen een boeiende, soms zelfs meeslepende vertolking. In alle uitvoeringen was er sprake van voortreffelijk ensemble-spel, terwijl ge durende deze 2-daagse negen acteurs en actrices werden genomineerd voor de prijs voor de beste acteerprestatie. "Titelverdediger Karakter" uit Baarn leverde met de opvoering van Cirkels, auteur Hans Pijpers, in meer dan een opzicht de meest opvallende bijdrage. Een stuk totaaltheater met een mono loog als hoofdbestanddeel, gegarneerd met veel lichteffecten, instrumentale en vocale muziek en ballet. In de opvatting van de jury (Beatrijs Sluyter, A'dams kindertoneel, Frans v.d. Bronkhorst, impressario, en Jan Leijendekker, jour nalist) viel de Baarnse keuze niet bin nen het kader van een eenakterfestival. Een betwistbare opvatting, aangezien het wedstrijdreglement daarover geen uitspraak doet. Meer duidelijkheid vooraf zal in de toekomst dit soort te leurstellingen kunnen voorkomen. Desondanks toonde een uitverkochte Baarnse Speeldoos zich zaterdag avond, klokslag 24.00 uur, tevreden met de uiteindelijke keuze van de jury. Toneelgroep D.S.O. uit Kortenhoef verdiende een derde prijs met de flit sende opvoering van Ayckbourn's "Tussen de happen door," waarbij twee nominaties voor bijzondere acteerpres taties werden gegeven. Het aandeel van de groep De Planke niers, Nulpunt, eveneens van Ayck bourn, werd zeer terecht gehonoreerd met een tweede prijs en een nominatie. Zo deze bijna professionele groep wat de keuze van repertoire betreft zich een zwaardere opdracht had gegeven dan zou de discussie rond de toekenning van de eerste prijs nog meer hoofdbre kens hebben gekost. Rond middernacht die zaterdag ovatio neel applaus voor de groep Elckerlyc uit Vleuten, die een avond eerder op perfecte wijze vertolking had gegeven aan "De Minnaar," geschreven door de altijd moeilijk speelbare auteur Harold Pinter. Het thema van het stuk, hoe twee mensen in de door hen zelf in het leven geroepen gedragscodes verstrikt raken, waardoor ze in situaties geraken die terugkeer naar een normale verhou ding onmogelijk maakt, kreeg mede door de niet geringe inbreng van regis seuse Carolien Rienk-Vis, een indruk wekkende vertolking waarvoor terecht de eerste prijs was gereserveerd. Jury voorzitter Jan Leijendekker sprak, al vorens Wim Peters, directeur van De Speeldoos tot de prijsuitreiking over ging, zijn bewondering over de gediirf- de onderneming uit. De prijs voor de beste individuele ac teerprestatie werd door de winnares '87, Marijke Sijthof, overhandigd aan de acteur Joost v.d. Horst van de groep De Rederijkers te Amersfoort. Zijn su blieme aandeel in de vertolking van Ha rold Pinter's "Family Voices" rechtvaardigde in alle opzichten deze uitzonderlijke honorering. Een opgetogen Speeldoos-publiek had er na een lange zit veel applaus voor over om uitvoerenden en prijswinnaars dank te brengen. Eindconclusie rond dit 2e eenakterfes tival: Organisatorisch geslaagd, in artis tiek opzicht een hoge graad van perfec tie en een zaalbezetting die bewees dat mensen bereid zijn, zelfs in het week end, Nederland I en Nederland II in te ruilen voor kunst waarvan de eerste let ter vrijdag en zaterdag j.1. met een K ge schreven mag worden. Jammer dat Soester amateur tonelisten met hun bij dragen bij dit toneelfeest ontbraken. Volgend jaar wellicht? Lr. Donderdag was in De Speeldoos de uit voering van de nieuwe musical "My Generation" van Hans van der Woude en Jan Cocheret. Éen'niëtzoerg veel in houdend verhaal over een groep veerti gers, die na bijna twintig jaar weer eens bij elkaar komt en herinneringen op haalt over de laatste helft van de jaren zestig met zijn revolutionaire verande ringen in het gehele culturele en maat schappelijke bestel. Mensen van ver schillende rang en stand, die in de zesti ger jaren met elkaar te maken hadden. Vanuit hun eigen maatschappijvisie van nu kijken ze terug op die periode. Daar bij blijkt, dat elk voor zich profiteerde van de wens van een hunner om er koste wat kost ook bij te horen. Er was een erg sterke bezetting voor wat betreft het muzikale gedeelte, maar de acteervaar- digheid liet bij deze en gene nog wel eens te wensen over. Maar wat deert dat als je mensen op het podium hebt staan met fantastische stemmen als Frits Lambrechts en Maeve van der Steen, een talent waar we nog veel van zullen horen. Het in groten getale opgekomen publiek bestond in meerderheid uit ook veertigers, die veel waardering haden voor een stuk jeugdsentiment, l^aar veel jongeren waren eveneens aany/ezig en ook zij waren razend enthousiast. In Nederland hebben wij kennelijk zo veel talent, dat het lijkt of er iedere keer weer een blik wordt opengetrokken. Zangers als Hans van der Woude, Cilly Dartell en Tanja Even zijn werkelijk van grote klasse. De muzikale begelei ding was in uitstekende handen bij een septet onder leiding van David de Ma- rez Oyens, die ook voor de arrange menten had gezorgd van oude bestsel lers van de Stones, De Beatles, Cilla Black en Dusty Springfield. Maar bo ven alles uit stak toch de door elkaar ge zongen versie van Ramses en Liesbeths Pastorale tegelijk met I got you babe van Sonny and Cher. Een muzikale vondst van grote klasse. Een avond vol spektakel, die in vele plaatsen in ons land nog navolging zal krijgen. Terecht. D.S. Zaterdag 23 januari, 20.15 uur "Open Huwelijk" Boulevard-komedie met o.a. Pleuni Touw en Hugo Metsers. Kaarten f 20,— Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 28 januari, 20.15 uur "Neem je een apie voor me mee?" Show met Jenny Arean en George Groot. Kaarten f 20,—/Pas 65/CJP f 18,-. Zaterdag 30 januari, 14.00 uur Jeugdfilm. Kaarten f 4,—. Zondag 31 januari, 15.00 uur "In volle bloei" Gezelschap ,,'t Kliekske" met oude liedjes gebracht in een informele sfeer. Kaarten f 12,50/Pas 65/CJP f 10,—. Kasteel Groeneveld in Baarn is voor taan geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 -17.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00-17.00 uur; maandag gesloten. De toegangsprijzen voor het Kasteel bedragen met ingang van 1 januari: Volwassenen f3,— Pas 65+ f2,50 Kinderen 6-12 jaar f 1,50 Kinderen 0- 6 jaar gratis Museumj aarkaarthouder gratis CJP gratis George Groot en Jenny Arean. Jenny Arean en swami George Groot met pianist Martin van Dijk. Jenny Arean en swami George Groot: een niet voor de hand liggende en span nende combinatie. Zij een druk gebarend klein vrouwtje, hij een wat gereserveerde lange man, zij bekend geworden als soliste, eerst in musicals, later in one-woman-shows, hij altijd onderdeel van een groep: het satirisch muzikale cabaret Don Quis- hocking, zij sterk in het uitvoeren van nummers, hij in het schrijven ervan. Al lebei even oud en allebei dol op zingen en grappen maken ("kan hij dan zingen - jawel, maar minder dan zij"). En waar gaót het programma over? Ja! Verre havens, vreemde kroegen, af scheid nemen, thuis komen van een lan ge reis, matrozen en lichte vrouwen, va ders en zonen, moeders en dochters. En dat een mens het heus wel redt in z'n eentje, maar dat het toch wel heerlijk is als iemand af en toe je hand vasthoudt. Kortom, alle gevoelens die verborgen zitten achter de kreet: "Neem je een apie voor me mee!" In "De Speeldoos" op donderdag 28 ja nuari, 20.15 uur.

Soester Courant | 1988 | | pagina 11