EN- R 10 - 60% KORTING SCHERP GEPRIJSD BIJ UW COMBIFOTO-VAK/MAN Vergroting 20 x 30 cm nu slechts SCHERP GEPRIJSD BIJ UW COMBIFOTO-VAKMAN :n fruit >EST MoLOS f 459.- 295.- I scliocmnltcr VAKOPLEIDING Jagers krijgen fiat van commissie CDA slaat plotseling andere weg in 135.- NU NOG STERKER AFGEPRIJSD Laanstraat 67 - Bc Tel. 02154-15588 's maandag middags geopend Onderlinge contact winkeliers Hartje-Zuid moet geactiveerd Voor mensen die anders denken IKodak fflfflïi.'aiié) F.A.M. CHAUFFEUR (wf>e Soester Duinen MINSLTA PAGINA 2 WOENSDAG 20 JANUARI 1988 SOESTER COURANT 5 ziekte, t. i/l Soest 5D rierman man EN s'- DIEET! mm Karnavalsoptocht op 13 februari (ft Bang&Olufeen foto-film-uideo computer/ Veel bezoekers kleintje karnaval verkeersschool 9 FEBRUAR11988 Kursus: Beroeps eigen en goederenvervoer. Diploma CCV-B Jagers Soest gaat actief milieu-voorlichting bedrijven Bremeentje wordt in toekomst mogelijk toch doorgetrokken 'Ouders van een overleden kind' 'Sollicitatiebank': nieuwe mogelijkheden voor effectieve personeelswerving TWEE CAMERA'S VOOR DE PRIJS VAN ÉÉN TT DRIJF SINDS 1925 DES-BENZ DEALERS ^-NEDERLAND AFTERSALES DOELSTELLING DE MERKEN DE ILIKOPDE KE MEDEWERKER IND. TERREIN 'DE ISSELT' I in Soest 36 79 w<--< n; 1 n n-jriï ende dan even in - 24 000 TSLAND Plaatselijk verma- ïaag. Jannend '.STUDIO Soest jren) ■2t Ondernemers in Zuid organiseren weer evenementen "Het onderlinge contact moet worden geactiveerd, en de saamhorigheid mag niet uit het oog worden verloren. Die is belangrijk." Dat zei Dick van Essen, de kersverse voorzitter van de promo tiecommissie van winkeliersvereni ging Hartje-Zuid tijdens de nieuw jaarsreceptie in restaurant De Korte Duinen. "We staan te popelen om nieuwe activi teiten te ontwikkelen, ook al heeft het budget een klein deukje gekregen." Van Essen ging daarmee in op de uit spraak van voorzitter Adama van Har tje-Zuid, die een licht ledenverlies had moeten constateren. "We zullen met minder mensen de kar moeten trekken. Dat heeft ook financiële consequen ties," aldus Adama. De heer Van Essen stelde de aanwezi gen, waaronder vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en de politiek, een aantal evenementen in het vooruit zicht. Volgende maand al wil men in Hartje-Zuid een karnavalsoptocht voor kinderen de revue laten passeren. De traditionele karnavalsoptocht, met deelnemers uit heel Soest en omstre ken, wordt weer op zaterdag 13 fe bruari a.s. 'verreden'. De organisatie is in handen van Henk Steusel, die veel steun heeft aan de ervaringen van Je roen Vis en Gerard van 't Klooster. De route is al doorgesproken met de politie, net als de regels die tijdens de optocht zullen gelden. O.a. zal er streng op worden toegezien dat er niet in het openbaar alkohol wordt gebruikt tij dens de optocht door de deelnemers dan, want het andere alkoholgebruik is hier niet aan de orde). Er zijn drie cate gorieën waarin men kan deelnemen. In dividueel, kleine groepen (2 t/m 5 per sonen) en grote groepen (6 en meer personen). De route van de optocht is elk jaar weer iets anders, maar het eind punt is natuurlijk de Knollenburcht, Bos en Duin aan de Bosstraat. De optocht vertrekt precies om 13.30 uur vanaf de Industrieweg (bij de hal van de fa. van Asch). Daarna via de Nij- verheidsweg, J.de Rooijstraat, Wiardi Beckmanstraat, Beukenlaan (woon huis Prins Jan II), W. Toplaan, Klaar- waterweg, Haverweerd, Dalweg, Ko ningsweg, Dorpsstreek, Willaertstraat, Obrechtstraat, v.d. Weydenstraat, In- singerstraat, den Blieklaan en dan de Om 4 uur die middag worden de prijzen uitgereikt, aan de hand van een echt ju ry-rapport. De ervaren jury bestaat uit de heren W. Butzelaar (voorzitter), J. Menne, A.Kok, A.v.d. Berg en mw. J. de Zoete. De jury zal beoordelen op het 'karnavaleske' van de voorstelling, je moet er om kunnen lachen, de originali teit (de keuze van het onderwerp) en de wijze waarop het is uitgebeeld. Gede tailleerde informatie, waaronder het deelnemersreglement kan men verkrij gen via Henk Steusel, tel. 21815. De Deense vormgewrs van beeld en gefcad Met 3 jaar garantie. Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Voorzitter Van Essen (r.) neemt af scheid van Hartje Zuid-promotor Jan Olthuis. Nieuw is de vooijaarsactie op de kalen der, die loopt van moederdag tot vader dag. Die moet rond de Pinksterdagen haar climax krijgen met een gratis lote rij. Meer wilde Van Essen daar niet over kwijt. Er is ook in navolging van vorig jaar een kinderbraderie te verwachten Braderie Hij verwacht veel van de braderie in september, die dit jaar een thema krijgt. "We trekken de consument naar ons toe, of ze willen of niet. Ons hele budget zal worden gebruikt, maar we proberen dat geld weer in de kassa's te laten te rugvloeien. Want zo hoort het," zei Van Uw Kodak Select Fotohandelaar maakt meer werk van uw fotowerk. Nu een kleurvergroting van uw mooiste negatief op 20 x 30 cm voor slechts f 2,50. De vergroting krijgt uiteraard de speciale Kodak kwaliteits-behandeling. Dat kan alleen bij uw Kodak Select Fotohandelaar. Bij ons krijgt u altijd net iets meer. FOTOAFWERKING 250 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 12874 Geldig t/m 30 januari 1988 Essen, die verder meedeelde dat de plannen voor de Sint Nicolaas- en kerstactie geen veranderingen hebben ondergaan. De evenementen zullen dit jaar de me dewerking moeten missen van Jan Olt huis en Ton Meyer. Beiden stopten per 1 januari met hun activiteiten voor Har tje-Zuid. Van de winkeliers kregen ze een afscheidscadeau alsmede een dank woord voor de bewezen diensten. Het 'kleintje karnaval' dat de Narre Knollen zaterdagavond in Bos en Duin vierden, trok een volle zaal. Tussen de 300 en 400 bezoekers namen een aan loop naar het grote karnaval dat 13 en 14 februari wordt gehouden. Onder die honderden karnavalsgasten waren ook 50 Oelewappers uit Gen- dringen (veilig met de bus) en de Raad van Elf van de Knollentrappers (SEC). De karnavalsfeesten trekken de laatste anderhalf jaar weer meer bezoekers. Als bij zo veel verenigingen leek het er even op dat de grijze haren onder de ste ken verstopt moesten worden. Maar za terdagavond was er ook een grote op komst van wat dan genoemd wordt 'het jeugdig publiek'. Misschien dat de ver richtingen van de dansmariekes die al weer hun derde seizoen meedraaien ook de aandacht gaan trekken. Maandagavond was de kleine zaal weer vol in Bos en Duin. Nu om de 'optocht bouwers' te laten kijken naar de vroege re karnavalsoptochten die op video of film zijn vastgelegd. De spektakelstuk ken die in de optocht mee zullen rijden worden echter tot het laatste moment geheim gehouden. Voor deelname aan die nieuwe optocht kan men alle infor matie krijgen van Henk Steusel, tel. 21815. A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 47? SOEST - TELEFOON 02155-16621 Bel voori» RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 In totaal 28 Soester jagers hebben gereageerd op de oproep van de ge meente, per advertentie, om het jachtrecht te huren in de gemeente- bossen. Slechts vijf kandidaten wer den hieruit geselecteerd: de heren H.W. Voskuilen', R. Poortvliet, J. van Kooij, F. Bosman en de Wildbe- heer Combinatie Eemland. Om al lerlei redenen vielen er drie af en ble ven alleen de heren Bosman en Vos kuilen over, die werden uitgenodigd voor een gespiek. Het gemeentebestuur won inlichtin gen in bij Kritisch Faunabeheer en het KNJV, die adviseerden een Wildbeheersplan voor de gemeente- bossen op te stellen, waarin op hun advies eveneens de heer Veen van het IVN moet deelnemen. Deze werkgroep heet dan de "Wildbe- heerseenheid". Met de heren Bosman en Voskuilen werd overeenstemming bereikt voor deze Wildbeheereenheid, omdat beiden "de gemeentebossen goed kennen en bereid zijn met elkaar sa men te werken." Besloten is toch maar één jager aan te stellen en dat is de heer Bosman, die ook over een groot jachtgebied elders beschikt. De commissie Bedrijven van de ge meenteraad heeft vorige week in meerderheid ingestemd met het ver huur van het jachtrecht in de Soester gemeentebossen aan de heren F. Bos man en H.W. Voskuilen, zoals B. W. hebben voorgesteld. Zij zullen in de komende jaren, mede aan de hand van het nog op te stellen "wildbe heersplan", ervoor zorgen dat de wild stand in de bossen door een selectieve "afschot" op peil blijft. De meeste fracties spraken hun ver trouwen uit in de keuze van het College. Alleen Progressief Soest sputterde - bij monde van fractie-assistent Gerrit Lee- flang - nog tegen. Leeflang wilde op nieuw een prinicipiële discussie aan gaan over de voors en tegens van de jacht, maar dat was volgens wethouder Ries van Logtenstein inmiddels een "gepasseerd station". De meeste commissieleden konden zich ook vinden in de samenstelling van het gezelschap dat het wildbeheersplan moet gaan opstellen. Daarvan maken o.m. vertegenwoordigers van Kritisch Faunabeheer en het IVN deel uit. Rom- ke Wijmenga (CDA) had nog wel wat twijfels. "Je nodigt de bond van antimi litaristen toch ook niet uit om de defen sieplannen op te stellen?" Volgens hem zou de aanwezigheid van met name Kri tisch Faunabeheer - niet bepaald be kend als warme pleitbezorgers van de jacht - aanleiding kunnen geven tot moeilijkheden. Van Logtenstein maakte een en ander maal duidelijk dat er in de Soester bos sen geen sprake meer zal zijn van "ple zierjacht". "We zijn een totaal nieuwe weg ingeslagen en hebben met het ver leden absoluut gebroken." Juist omdat er in de bossen erg weinig wild meer te bespeuren is moet er met de uiterste voorzichtigheid worden omgegaan met de jacht. Eksters en kraaien Volgens de wethouder is er echter wel een overvloed aan eksters en kraaien, die veel kwaad doen, o.a. doordat ze de zangvogels vrijwel hebben verdreven. Hij benadrukte nog eens dat er niet on gelimiteerd kan worden geschoten, juist omdat het wildbeheersplan daar voor stringente regels gaat bevatten. Hij noemde de heren Bosman en Voskui len "twee goede, bekende en gerespec teerde" jagers. De heren Bosman en Voskuilen kregen van de wethouder de gelegenheid hun visie op de jacht te geven. Volgens de heer Voskuilen bevatten de bossen heel wat schadelijk wild. Zo zorgen de vos sen ervoor dat er in de afgelopen jaren geen reekalveren meer te zien zijn ge weest en vormen de Vlaamse gaaien een duidelijke bedreiging voor de kool mezen. "En op elk vierkante meter zit een ekster te wachten." De heer Bos man betuigde zijn respect voor mensen die andere ideeën hadden over de jacht, en beloofde zich te zullen inspannen voor een goed beheersplan. Hij vond echter dat er in de bossen iets moet ge beuren om verdere schade te voorko men. De commissie sprak vervolgens kort over de notitie "Milieu-informatie en voorlichting", samengesteld door me vrouw S. Overduin-Somsen. De meeste raadsleden konden zich wel vinden in het rapport, maar Romke Wijmenga (CDA) maakte een aantal kritische op merkingen. Zo stoorde hem de vaststel ling dat "het milieubesef' bij linkse mensen in het algemeen wat verder ont wikkeld was: "'t Is dus weer de schuld van het Kapitaal?" Hij onderstreepte verder dat niet alleen de overheid, maar ook de burgers zelf op dit gebied telkens weer in gebreke blijven. 'Zwarte piet' "De mens is hardleers, maar als je 'm overvoert met verwijten dat-ie slecht is wordt-ie ook nog doof,' aldus Wijmen ga, die vond dat de gemeentelijke over heid teveel de "zwarte piet" kreeg toe geschoven. Joop Ebbers (WD) was het wel een beetje met hem eens en pleitte voor hardere sancties tegen bur gers die milieuvoorschriften aan hun laars lappen. In dat verband wees hij met name op de strenge aanpak in de Verenigde Staten. Adriaan Pothuizen (D66) pleitte voor een "bliksemactie" met stickers op de afvalcontainers, om de burgers duide lijk te maken wat met in de Sulo mag verdwijnen. Kees Boerkoel (PvdA) vond dat de voorlichting van ae zijde van de gemeentelijke overheid niet door de afdeling voorlichting moest worden gecoördineerd, maar door de afdeling milieu. Wethouder Ries van Logtenstein noemde milieu-voorlichting door de overheid "een schier eindeloze taak". "Maar we gaan er tóch aan beginnen." Hij zag niet zoveel heil in allerlei harde sancties, die volgens hem in Nederland niet haalbaar zouden zijn. Over het voorstel van Pothuizen zou hij zich met de afdeling reiniging verstaan. De wethouder presenteerde tenslotte een min of meer uitgewerkt plan voor milieuvoorlichting, waarin o.a. wordt gepleit voor een "positieve benadering" van de milieu-problematiek in de pers, door bijvoorbeeld regelmatig te publi ceren over inzamelingsacties, het optre den tegen vervuilers etc. Verder zouden er diaklankbeelden gemaakt kunnen worden voor de basisscholen, alsmede een jaarlijkse milieu-wedstrijd (met een prijs) en andere educatieve activiteiten. De commissie nam met instemming kennis van de voornemens. Het is niet ondenkbaar dat het Bre meentje toch wordt doorgetrokken. Tot vorige week werd dat slechts geambieerd door de WD, maar de CDA-fractie sloeg tijdens de vergade ring van de commissie ruimtelijke or dening plotseling een andere weg in. Daarmee is een raadsmeerderheid voor de fietsverbinding tussen Soest en Baarn. "Nu hebben we geen behoefte aan doortrekking, maar na de landinrich ting misschien wel. We moeten het daarom niet onmogeljk maken voor de toekomst," zei Arie van den Breemer namens de christen-democraten. Die waren het derhalve verrassend niet eens met het bezwaar dat het College wilde indienen bij gedeputeerde staten met betrekking tot de ruilverkaveling Eem land. De VVD bleef bij zijn eerder inge nomen standpunt. PvdA, D66 en Pro gressief Soest willen wel bezwaar ma ken tegen de verbinding met Baarn. Klein rechts was vorige week niet aan wezig. De gemeente Soest zal nu niet ageren tegen de mogelijkheid dat het Bremeentje wordt doorgetrokken. Hetzelfde geldt voor twee andere be zwaren, die het College had opgesteld. B. en W. vinden dat in het ontwerp-plan voor de ruilverkaveling rekening zou moeten worden gehouden met een re creatief pad langs de Eem, en wel tussen de Kleine Melm en de Melksteeg. Dat is niet gebeurd. CDA, WD en Progres sief beletten het College daar tegen te protesteren. Ook mogen B. en W. geen bezwaar aantekenen tegen de peilverlaging in het poldergebied. Dit wederom 'op be vel van' CDA en WD, die het wel noodzakelijk achten voor de graswei den dat het peil worden verlaagd. Om dat alle drie bezwaren van de gemeente niet kunnen rekenen op een ondersteu ning van een raadsmeerderheid zal het voorstel op de raadsagenda worden ge schrapt. Ad van de Heerik betreurde het dat de commissie ruimtelijke ordening zich te gen de bezwaren van het College uit sprak, zij het dan met uitzondering van het recreatieve pad dat ook hij niet wil hebben aangelegd. "Je moet het na tuurgebied echt ruimtelijk zien. Je kunt met kleine eilandjes geen natuur be houden. Veel schuwe vogels zullen mo gelijk uit de Eempolder verdwijnen," aldus Van de Herik, die namens drie natuurgroepen gebruik maakte van het spreekrecht. Verbaasd In politieke kringen werd nogal ver baasd gerageerd op de ommezwaai van het CDA met betrekking tot het Bre meentje. Tijdens eerdere discussies over de fietsverbinding in 1986 had de Soester fractie zich tegen doortrekking uitgesproken. In november vorig jaar hield Van den Breemer echter een slag om de arm, zoals het CDA wel vaker doet, door te stellen dat het niet ver standig zou zijn op de zaken vooruit te lopen. De CDA-ers willen eerst de nieuwe situatie na de landherinrichting bekijken, en dan eventueel toch over gaan op doortrekking van het Bre meentje. Al jaren bestaat er een vereniging van en voor ouders die door welke omstan digheid dan ook een kind hebben verlo ren. Deze vereniging "Ouders van een overleden kind" helpt de ouder(s) in kontakt te komen - wanneer ze daar zélf om vragen - met iemand die hetzelfde heeft meegemaakt en met wie zij kun nen praten. Deze hulp is veelal indivi dueel. Omdat ook in Soest en omgeving bij een aantal mensen behoefte bestaat om met elkaar te praten over de verwerking van hun verdriet en alle bijkomende problemen is in de regio een praatgroep opgericht. Iedereen die daarvoor be langstelling heeft kan kontakt opnemen met Eveline Mossel in Soest, tel. 14310 (na 19.00 uur). Vanaf 1 februari bij het Arbeidsburo Op maandag 1 februari a.s. is het zover. De "Sollicitantenbank" van het Arbeidsburo Amersfoort gaat van Start. De "Sollicitantenbank" is voor het bedrijfsleven een nieuwe en effek- tieve mogelijkheid voor personeels werving. In de "Sollicitantenbank" schrijven zich op geheel vrijwillige basis mensen in die, om voor wat voor reden dan ook, een (andere) baan zoeken. Deze over zichtelijk gerangschikte gegevens kun nen beschouwd worden als "open solli citatiebrieven." Over het algemeen hééft men de indruk dat bij het arbeidsburo alleen werklo zen over de vloer komen. Dat klopt niet! Dagelijks bezoekt een zeer groot aantal werkende mensen de vakature- bank van het arbeidsburo. Ook deze mensen kunnen zich nu, naast de werk lozen, presenteren aan werkgevers die een kijkje komen nemen in de "Sollici tantenbank." De "Sollicitantenbank" werkt zeer een voudig. Iedereen die werk zoekt kan een kaart invullen met zijn persoonlijke gegevens. Deze kaarten, die elke maand verlengd moeten worden, staan overzichtelijk gepresenteerd voor werkgeverd die op zoek zijn naar perso neel. Voordelen De voordelen voor het bedrijfsleven zijn: 1. De "Sollicitantenbank" bevat uitslui tend sollicitatiebrieven van zeer ge motiveerde mensen; 2. De "Sollicitantenbank" bevat uitslui tend sollicitatiebrieven van mensen die ook werkelijk beschikbaar zijn; 3. Er hoeven geen stapels brieven meer doorgelezen te worden, zoals vaak gebruikelijk na plaatsing van een ad vertentie; 4. Een afspraak maken is niet nodig, want iedereen is iedere werkdag wel kom van 09.00 tot 16.00 uur. Het initiatief om zich in te laten schrij ven ligt helemaal bij de werkzoekende, terwijl deze ook zelf verantwoordelijk is voor het aktueel houden van zijn/haar inschrijving. Bij andere arbeidsburo's in den lande is inmiddels ruimschoots ervaring opge daan met de "Sollicitantenbank". De ervaring daar leert dat "van de honderd werkgevers er vijfenzestig de deur weer uitgaan met een geschikte nieuwe werk nemer." Wanneer werkgevers vooraf meer in formatie willen omtrent de bruikbaar heid van dit nieuwe systeem dan kan er een afspraak gemaakt worden met een medewerker van het arbeidsburo. Tele fonisch kan altijd informatie ingewon nen worden bij de beheerders van de "Sollicitantenbank," mevrouw G. Bello en de heer L. Telle. De "Sollicitantenbank" is gevestigd in gebouw 'de Runmolen,' Zonnehof 26 te Amersfoort. Telefoon: 033-641468. U kunt het zo gek niet bedenken of het gaat automatisch bij de zeer compacte Minolta AF-DL. Het mooiste is dat u - door één druk op de knop - automatisch van lens kunt veranderen. Voor groepsfoto's, landschappen en dergelijke gebruikt u de groothoeklens. Voor portretten en andere dichtbij-opnames gebruikt u de standaard lens. Daardoor hebt u eigenlijk twee camera's voor de prijs van één. Maar er is méér. Stopt u het film rolletje in de camera, dan draait het automatisch naar de beginstand toe. Doordraaien van de film gaat even eens automatisch. Over de belichting hoeft u zich ook al geen zorgen te maken. Zelfs niet in het donker. Want de Minolta AF-DL is uitgerust Inclusief lithium BATTERIJ met 5 jaar energie met een ingebouwde flitser die automatisch afgaat als het nodig is. En het is een autofocus camera. Scherpsteiien gaat dus automatisch. Kortom, kies voor het gemak en de resultaten van de Minolta AF-DL. Dan bent u automatisch nog goed koper uit ook. Minolta AF-DL. De compact-camera met twee lenzen. Van Weedestraat 85 Tel. 13917

Soester Courant | 1988 | | pagina 3