69IS ra eSoester Duinen Soest 50 jaar geleden 21 januari 1938 Directie-wisseling ziekenhuizen Zonnegloren en Maarschalksbos Meningen ÉL>van lezers i.v. 'Eemland' bouwt hut voor 'Uitwijk' N3 Goed jaar kinderboerderij De Vrije Teugel Makelaardij o.g. KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Zelfwerkzaamheid Jongelui zetten Óverhees op stelten Winkeldiefstal Een zwembad voor het hele jaar SOEST De blijde gebeurtenis en de autobusdienst Spiritusdrinkers SOESTER COURANT WOENSDAG 20 JANUAR11988 BUNGALOW of SEMIBUNGALOW Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. Trainingspak gestolen Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. Hinderwet-aanvraag Openbare commissievergaderingen Bouwzaken "NEWS" spijker broeken Bosch en Duin vraagt; uw aandachtvoor Antiekbeurs in Ondanks behoefte aan extra beroepskracht aan het Vedelaarpad: in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De kinderboerderij De Vrije Teugel heeft een meer dan goed jaar achter de rug. In 1987 telde men ruim veertien duizend deelnemers vele activiteiten op het terrein aan het Vedelaarpad. Dat werd ook nog eens bevolkt door meer dan zevenduizend bezoekers. "Iedereen is dik tevreden over het be reikte resultaat," schrijft men in het jaaroverzicht van De Vrije Teugel. Ondanks de positieve geluiden op de kinderboerderij vestigt de leiding de aandacht op een aantal knelpunten. Om de verzorging van de dieren opti maal te laten functioneren meent men dat de uren van de huidige parttime be roepskracht voor die taak moeten wor den uitgebreid. Tot dusver werd een zware wissel getrokken op de bereid heid van het leger van vrijwilligers van de kinderboerderij. Zij kunnen dit werk amper nog aan. De leiding van de kinderboerderij doet in het jaaroverzicht tevens de suggestie een extra beroepskracht aan te stellen. Dat zou nodig zijn om het aanbod van activiteiten met dezelfde vaart en kwan titeit te kunnen handhaven. "Van ge meentewege zal moeten worden over wogen of dat wenselijk en rechtvaardig is, vooral nu duidelijk is dat de kinder boerderij veel deelnemers binnenhaalt en het vraagstuk van het bestaansrecht derhalve beantwoord lijkt," aldus het jaaroverzicht. Op de kinderboerderij hoopt men ook dat de woning van de beheerder kan worden verbeterd. Dat is noodzakelijk, gezien de slechte staat waarin het huis verkeert. Ook in dit ge val zal men een beroep doen op het ge meentebestuur. De leiding van De Vrije Teugel is blij met de verbouwing die in 1986 werd ge realiseerd. Men denkt nu echter al weer aan een eventuele uitbreiding in de vorm van een dakterras dat plaats moet dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) in het kantoor van sector I, afdeling Bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). bieden aan tachtig kinderen. Sommige activiteiten werden zo druk bezocht dat de huidige ruimte te klein bleek. Over dit plan zal eveneens overleg worden gepleegd met de gemeente. In het afgelopen jaar hebben de mede werkers van de kinderboerderij door zelfwerkzaamheid een groot aantal voorzieningen bewerkstelligd. Zo werd onder meer de kantine op eigen kosten verbouwd. Het geld dat overblijft na ac tiviteiten wordt geïnvesteerd in verbete ringen van het complex en de uitbrei ding van de speelmogelijkheden voor de kinderen. De verwachting is dat in maart een kabelbaan gereed zal zijn. Die is verdiend met de uitvoering van activiteiten voor kinderen in de leeftijd tot en met 12 jaar. Opvang jeugd Een randprobleem voor de kinderboer derij is de opvang van de oudere jeugd in Óverhees. Vorige zomer werd een plan gelanceerd, waarbij de dertien- tot achttienjarigen een onderkomen op het terrein van De Vrije Teugel moesten krijgen. Het bestuur en de leiding van de kinderboerderij gingen in verweer, omdat men een negatieve uitstraling op de kinderen vreesde. De gemeente liet vervolgens onlangs een zitkuil aanleg gen nabij C-drie, maar die schijnt niet te functioneren. Bovendien wil men een eigen onderkomen voor de jeugd in Óverhees. Directeur Leo van den Berg van de kinderboerderij heeft laten we- De politie is in de nacht van zaterdag op zondag regelend opgetreden tegen een aantal jongelui, die 's nachts om drie uur voor geluidsoverlast zorgden op het parkeerterrein van het winkelcentrum aan de Tamboerijn in Óverhees. Ze hadden een autoradio op vol volume aangezet. Toen de politie arriveerde was natuurlijk iedereen vertrokken. Een half uur later was het weer raak; toen werd er, bij wijze van gezelschaps spel^), ook met eieren gegooid. Een 71-jarige inwoner van Soest werd zaterdagmiddag door personeel van een supermakt aan de Smitshof betrapt op het onbetaald meenemen van een pak koffie ter waarde van f 3,75. De man verklaarde dat hij het pak vergeten was, maar de politie werd onverbidde lijk ingeschakeld. Die noteerde de man op de lijst van boosdoeners. Foto: Herman van Dam ten dat hij in samenwerking met de wijkvereniging Óverhees, De Molen- soos en de gemeente naar een oplossing gaat zoeken. "We zoeken naar een loca tie, maar het is zeker dat dat niet de kin derboerderij wordt. Daar zijn alle groe pen het over eens," zegt Van den Berg, die met de stagières en de vrijwilligers van de kinderboerderij het komende jaar de activiteiten onverdroten voort zet. De schoolreisjes op het Vedelaar pad, de theatermiddagen en de verjaar dagspartijtjes blijken het best aan te slaan. Verder kwamen zeer veel kinde ren en volwassenen naar de kinderboer derij tijdens de festiviteiten op konin ginnedag. Ook op de drie zomerkam pen ontbrak het niet aan belangstelling. Zoals bekend is, gaan overal in ons land de openluchtzwembaden dicht en wor den vervangen door overdekte. Dat komt omdat door het veelal slechte weer de bezoekersaantallen niet vol doende zijn om een redelijk financieel resultaat te behalen. Ook bij het Soester Natuurbad moet jaarlijks een gigantisch bedrag worden bijgepast. Daar de gemeente geen filantropische instelling is, zal het iedereen duidelijk zijn, dat er iets moet gebeuren. Ook in Soest! Ook het feit dat men zo weinig profijt heeft per jaar van het bad vanwege het weer speelt uiteraard een grote rol! En als het Natuurbad dan ook nog te ver buiten de plaats ligt, waardoor er ri sico's zijn voor heen- en terugfietsende kinderen alsmede het ontbreken van voorzieningen die men tegenwoordig elders wel aantreft, is het voor de hand liggend, dat er door de gemeente aan de Dalweg een overdekt bad wordt ge bouwd. Dit is in 't belang van een ieder van jong tot oud! Het is dan ook krankzinnig, dat er weer lieden zijn die zo nodig moeten protes teren. Onder de kreet, Oh oh komt men met verhalen waar geen klap van waar is. Moet dit zoiets voorstellen als de bom op het voetbalveld. De massa du peren. We kunnen aan dergelijke acties dan ook slechts de kwalificatie Politiek- (Vandalisme geven. Het is te hopen dat de politiek laat zien dat zij regeert en niet de actiegroep! Dan kunnen we ten minste zeggen: Zwemmen we nu een enkele keer. Straks doen we het weer of geen weer! Daarbij kunnen we ook nog zonnen. En het kost de gemeente niet jaarlijks tonnen! J. H. R. van 't Land SOEST - STA VANGER - MONTE CARLO Onze plaatsgenoot de heer W.D. Hübner, is deelnemer aan den inernationale Rallye 1938, Stavanger-Monta Carlo. Woensdagmorgen, circa half 10 is de heer Hübner met deelnemer Polak, Am sterdam en nog twee heeren naar de startplaats Stavanger vertrokken. Dat deze tocht groote moeilijkheden met zich brengt blijkt reeds uit het eerste gedeelte van Stavanger naar Oslo. Een smalle kronkelende weg door berg land, 600 kilometer lang en diep onder de sneeuw. Alle paardekrachten van den motor zijn zeker noodig om den wagen door het sneeuwspoor te trekken. Ook verder van Oslo naar het einddoel Monte Carlo, werken de moeilijkhe den zeer afmattend. Vooral het rijden bij nacht over onbekenden en vaak ge vaarlijke wegen. Een mooie sportprestatie. Wij wenschen onze plaatsgenoot en zijn mededeelnemers een voorspoedige reis en een tijdige aankomst, zonder strafpunten, te Monte Carlo. Voor het traject Stavanger-Monte Carlo hebben 25 deelnemers ingeschreven. Naar wij vernemen is voor den Autobusdienst Amersfoort—Baarn een spe ciale regeling getroffen in verband met het feit, dat de wegen in de omgeving van het Paleis, na de blijde gebeurtenis zullen worden afgesloten. De autobussen zullen op de gewone tijden blijven rijden en vanaf Amersfoort tot aan Nieuwerhoek is de dienst normaal. Bij Nieuwerhoek zullen de autobussen over de afgesloten Vredehofstraat door mogen rijden en gaan dan verder via de Praamgracht, Torenlaan, Von dellaan naar het Station Baarn. De terugritten naar Amersfoort zullen op dezelfde wijze geschieden. Zaterdagavond werden op den Lange Brinkweg een 3-tal zwervers aangetrof fen, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerden, doordat zij een groote hoeveelheid spiritus tot zich hadden genomen. Zij werden naar het politiebureau overgebracht, alwaar zij hun roes konden uitslapen. Den volgenden morgen werden zij weggestuurd mét een proces verbaal en zonder spiritus. Voor één van onze relaties zoeken wij een Prijsindicatie 400.000,- tot 500.000,- Aanbiedingen aan Strater Makelaardij tel. 16151 Drs. G.WJ. Bol, directeur bedrijfs voering van de Stichting Maarschalks bos-Zonnegloren, zal de beide zieken huizen in Soest en Baarn per 1 februari verlaten. Hij is per die datum be noemd tot directeur beheer van het Burgerziekenhuis in Amsterdam. Tot zijn opvolger is benoemd drs. J.J.M. Beljaars uit Amsterdam, die per 1 april a.s. in dienst zal treden. De heer Beljaars (413 is momenteel directeur van het ziekenfonds Amsterdam en omstreken; daarvoor was hij adjunct directeur van de vereniging de Amster damse Ziekenfondsen en gedurende enige jaren coördinator van het bureau van de stichting Gezondheidszorg in Amsterdam zuid-oost. Vóór zijn loop baan in de gezondheidszorg was de heer Beljaars o.a. stafdocent aan de Haagse sociale academie. In de periode tussen 1 februari en 1 april wordt de functie van directeur be drijfsvoering van de beide ziekenhuizen tijdelijk waargenomen door mr. J.M. Kruitwagen, voorzitter van het bestuur van de stichting Maarschalksbos-Zon negloren ep oud-gemeentesecretaris van Soest. Binnen afzienbare tijd zal naar het zich laat aanzien ook de vacature die ont stond na het vertrek (vorig najaar) van dr. C.H. Willemse, directeur patiënten zorg, worden vervuld. Het bestuur is in gesprek met een kandidaat voor deze functie, maar kan in dit stadium nog geen nadere mededelingen doen. Volgens mr. Kruitwagen valt een beslis sing voor het einde van deze maand. De nieuwe directeur patiëntenzorg zal dan eveneens per 1 april in dienst treden. Een 37-jarige inwoonster van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar trainingspak. Het kledingstuk was ontvreemd uit de kleedruimte van de sportzaal in C-drie. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Bij de afd. Milieubeheer, gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 012, liggen vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: a. Gebr. Strumpel B.V., Nieuwstraat 64, voor het oprichten van een groot handel in bladaarde, potgrond etc. op het perceel Nieuwstraat 64. b.A.J. v.d. Hengel, (café-biljart "De Kuil"), Kerkplein 4, voor het oprich ten van een café op het perceel Kerk plein 4. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen. a. op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling te houden op dins dag 9 februari 1988 om 09.00 v.m. in de dépendance van het gemeente huis, Steenhoffstraat 2-4; b.op verzoek tot 10 februari 1988. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen dei op het verzoek geno- menp^chikking7 kan later, behalve door dë aanVrager en de adviseürs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Woensdag 27 januari, 19.30 uur: commissie Milieubeheer Agenda o.a.: nota milieuvoorlichting. Woensdag 27 januari, 20.30 uur: commissie Minderheden. Agenda o.a.: werkplan van minderhe denbeleid 1989-1992. De vergaderingen worden gehouden in de dépendance van het gemeentehuis. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: •het gedeeltelijk vergroten en vernieu wen van een winkel/woonhuis, Burg. Grothestraat 28 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); •het bouwen van een garage/berging, Beukenlaan 11 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); •het bouwen van een bedrijfsgebouw, Rademakerstraat 28a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet); •het bouwen van 6 woonhuizen aan de Mariastraat/Van Straelenlaan, sectie K, nr. 999 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); •het bouwen van een garage, Libel 29 (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan Óverhees); •het plaatsen van een schutting, Prof. Lorentzlaan 25 (artikel 50 lid 8 van de Woningwet en artikel 302 lid 6 van de bouwverordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 21 januari 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te (strak model) van 99.50 voor denwo- et gara- oilet, ge net inge- i afzuig- onkamer bel glas) ikamers, kasten- 2e toilet, berging. )ud. Incl. sscherm eren ophalen. De openingstijden van de an tiekbeurs zijn vrijdag 22 januari van 16.00 - 21.00 uur, zaterdag 23 januari van 11.00 - 17.00 uur en zondag 24 ja nuari van 11.00 -18.00 uur. De organi satie is in handen van organisatie buro Midland b.v. uit Amersfoort, tel. 033- 723329. Bij de scholengemeenschap Eemland aan de Soesterengweg is vorige week het hoogste punt bereikt van de schuilhut annex bergplaats, die over enige tijd dienst gaat doen op het complex van de volkstuinvereniging De Uitwijk. Het "huisje" is een produkt van de bouwkundige inspanningen van een aantal vierde klassers van de technische school, die de afgelopen we ken onder leiding van leraar K.J. Zwaan aan het project heb ben gewerkt. De volkstuinvereniging zat nog altijd verlegen om een derge lijk onderkomen, waarin het gezamenlijke tuingereedschap kan worden opgeborgen. In overleg met Chris Uiterwijk, ini tiatiefnemer van de volkstuinvereniging, en de heer J. Th. Bakker, voorzitter van de amateur-tuinders, werd het bouw- Foto: Herman van Dam plan gemaakt. Het geheel wordt opgetrokken uit sloophout, dat op deze manier nog een uitstekende bestemming krijgt. De volkstuinvereniging betaalt slechts de kosten van het mate riaal, en komt zo voordelig uit. De school levert immers de constructie. Het zal o verigens nog wel even duren voordat het huisje op het tuincomplex aan de Molenstraat komt te staan. De fundering ligt er al, maar het gebouwtje moet nog worden af gewerkt, o.a. met ramen en een deur. Directeur W. van Es wilde het in elk geval nog binnen de school houden tot de "open dag "op 11 fe bruari. "Het zal wel maart worden voordat het buiten komt te staan,aldus de heer Van Es. .19 X 4 m) 6.09 X 3 ti balkon, Incl. vas- en. Op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 januari zal Bosch en Duin het décor zijn van een sfeervolle antiekbeurs. Een selectieve groep antiquairs uit het gehe le land zullen akte de presènce geven. Het aangeboden antiek wordt verkocht met schriftelijke garantie. De belangstelling voor antiekbeurzen is - nog steeds groot en veel mensen gaan over tot de aankoop van een waardevol stuk antiek in een overigens eigentijds interieur. De organisatoren hebben er voor gezorgd dat alle categorieën an tiekliefhebbers er iets van hun gading kunnen vinden. Een selectieve groep is hier verenigd en ziet toe dat de prijzen betaalbaar blijven. Er is een grote ver scheidenheid aan meubelen in uiteen lopende houtsoorten en stijlen. Ook het kleine antiek is in ruime mate aanwezig. Dus echt een beurs waar iedere liefheb ber en verzamelaar zijn hart zal kunnen restaurant SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTOUINEN 02155-12739 rij uitzicht TOdern 2- rsent. 2e ie onder- bg Soest- Soest Julianaplein Fraai gelegen half vrijstaande villa, ge heel gerenoveerd in 1980, keuken, toilet en gang belegd met marmeren vloerte gels. Ind.: entree, keuken, bijkeuken, kelder, rui me kamer en suite van ca. 38 m2, aansl. studeerkamer, op verd. 3 flinke si.kamers, 2 met ruime vaste inbouwkasten, zeer luxe badkamer met ligbad, ap. douche en 2e toilet, gr.zolder over het gehele huis. Een zeer apart huis, zeker een bezichtiging waard. Vraagprijs 365.000,- k.k. NVM!

Soester Courant | 1988 | | pagina 5